
Viedierīču negatīvā ietekme uz bērnu ēšanas paradumiem: kā to novērst?
Mūsdienu tehnoloģiju laikmetā viedierīces ir kļuvušas par neatņemamu ikdienas sastāvdaļu, taču to plašā pieejamība būtiski ietekmē ikdienas un ēšanas paradumus. Sertificēta uztura speciāliste uzsver, ka vecākiem jābūt īpaši uzmanīgiem, jo nepareiza viedierīču lietošana var veicināt bērniem regulāru pārēšanos un citus veselībai nelabvēlīgus ieradumus.

Acu asarošana, tekošs deguns, nemitīgas šķavas: kā cīnīties ar izaicinājumiem pavasara ziedēšanas laikā?
Šogad martā, salīdzinot ar mēnesi iepriekš, “Mēness aptiekā” par trešdaļu pieauga pieprasījums pēc līdzekļiem pret alerģiju. Ja tādas pavasarim raksturīgākās organisma alerģiskās reakcijas kā acu asarošana un graušana, tekošs deguns, nemitīgas šķavas, astmai līdzīgas lēkmes ir parādījušās pirmo reizi, vajadzētu konsultēties ar ģimenes ārstu vai ar alergologu, rekomendē farmaceites.

Adenoīdi bērniem: kā atpazīt un ārstēt?
Adenoīdi ir termins, ko izmanto, aprakstot palielinātu jeb hiperplazētu aizdegunes mandeli. Aizdegunes mandele ir limfoīdo audu struktūra aizdegunē. Kopā ar vēl citām mandelēm, kas arī ir limfoīdo audu sakopojumi – divām aukslēju mandelēm, vienu mēles mandeli, divām dzirdes kanālu mandelēm – tās atrodas elpošanas un gremošanas ceļu sākuma daļā.

Kāpēc profesionāli attēli ir svarīgi medicīnas nozarē? Reklāmraksts
Mūsdienās vizuālais saturs ir viens no galvenajiem veidiem, kā piesaistīt uzmanību un veidot uzticību. Medicīnas nozare nav izņēmums – gan klīniku mājaslapās, gan reklāmas materiālos kvalitatīvām fotogrāfijām ir būtiska loma. Tās palīdz veidot profesionālu un uzticamu tēlu, skaidri nodot informāciju un atvieglot pacientu lēmumu pieņemšanu.

Vai skola drīkst neuzņemt bērnu ar garīga rakstura vai uzvedības traucējumiem? Atbild tiesībsargs
Skola, nevēloties uzņemties papildu grūtības, atsaka uzņemšanu bērnam ar garīga rakstura traucējumiem. Vai tā drīkst rīkoties un cik tas ir pamatoti? Šajā gadījumā jānodala divas dažādas situācijas. Pirmā, ja bērns vēl nav uzņemts izvēlētajā skolā, tad atteikumam jābūt skaidri (tiesiski) pamatotam. Otrā, ja bērns jau mācās konkrētā skolā, tai nav tiesību likt vecākiem izvēlēties citu skolu.

8 bieži sastopami mīti un patiesība par asins ziedošanu
Ziedojot asinis, katrs donors tikai pusstundas laikā var palīdzēt trīs cilvēkiem. Asinis ir neaizstājamas, tāpēc pacientu liktenis ir tiešā veidā atkarīgs no donoru atsaucības. Valsts asinsdonoru centra (VADC) dati liecina, ka vien nepilni 4% Latvijas iedzīvotāju ir pastāvīgie donori – visbiežāk no ziedošanas attur neziņa un bailes par procesu. Kādi ir visbiežāk sastopamie mīti par asins ziedošanu?

Pētījums: acs iekšējā spiediena izmaiņas glaukomas pacientiem pēc kataraktas operācijas
Kā vēsta Pasaules Veselības organizācijas dati, glaukoma ir sociāli nozīmīga slimība un viens no galvenajiem neatgriezeniskas akluma cēloņiem visā pasaulē. Glaukomas globālā izplatība veido 8% no visiem akluma gadījumiem, un tā ir viens no biežākajiem redzes zuduma iemesliem.

Pavasaris – mānīgs laiks: 7 veselības riski, kam pievērst uzmanību
Ne vairs īsti ziema, tomēr vēl arī ne pavasaris – no rīta jāpiesargās, lai nenokristu uz apledojušās ietves, pa dienu, līdz ar pirmo saulaino brīdi, cepure un šalle tā arī paliek neuzvilkta, bet vakarā jau atkal dzestrums stindzina pat caur pašiem biezākajiem apģērba slāņiem. Turklāt vīrusu sezona vēl nebūt nav beigusies...

10 mīti un patiesība par migrēnu: skaidro neiroloģe
Lai gan migrēna ir viena no izplatītākajām saslimšanām pasaulē, par to aizvien sabiedrībā valda daudz mītu. Neiroloģe atspēko vairākus nepatiesus apgalvojumus par migrēnu, ko nereti min arī pacienti, kuri vēršas pēc palīdzības.

Kā dzīvesveids var palielināt dzemdes kakla vēža risku? Skaidro ginekoloģe
Dzemdes kakla vēzis lielākoties attīstās sievietēm vecumā no 40 līdz 50 gadiem, tomēr dažos gadījumos tas ir sastopams arī jaunākām vai vecākām sievietēm.[1] Latvijā saslimstība un mirstība no tā joprojām ir viena no augstākajām Eiropā [2]. Par laimi, to iespējams atklāt vēl labdabīgā priekšvēža stadijā un veiksmīgi ārstēt, nenonākot līdz skaudrajai diagnozei.