
Kardiologs: Holistiskā pieeja ir komandas darbs – daudzpusīgi ārsta jautājumi un pacienta ieinteresētība
Kā skaidro kardiologs, profesors Gustavs Latkovskis, holistiskā pieeja ir sens ārsta darba pamatprincips jau kopš medicīnas pirmsākumiem – tā ir gan ārsta pieeja pacienta novērtēšanā un ārstēšanā no visiem iespējamiem aspektiem, gan multidisciplinārā pieeja, kurā kopīgi sadarbojas dažādu specialitāšu ārsti...

Kas no veselībai vēlamā atrodams kāpostos? Stāsta speciālisti
Lai arī tieši šobrīd svaigo kāpostu lapas ir īsti kraukšķīgas un sulīgas, šim lieliskajam dārzenim tādas noteiktas sezonalitātes nemaz nav. Labi nobriedušās un stingrās kāpostgalvas uztur bagātīgu vitamīnu un minerālvielu spektru visu ziemu, bet skābēti kāposti pavasarī būs viens no pēdējiem būtiskajiem vitamīnu avotiem, līdz dārzos no jauna sadīgs dilles, pētersīļi, salāti un redīsi.

Kā savlaicīgi atklāt un novērst kritiski augsta holesterīna izraisītus riskus?
24. septembrī tika atzīmēta Ģimenes hiperholesterinēmijas diena, kuras mērķis ir vērst uzmanību biežākajai ģenētiski pārmantotai slimībai, kas, laicīgi nediagnosticēta un neārstēta, var novest pie agrīnas sirds slimības un pat nāves.

Bērni savā starpā strīdas un kaujas: Kad vecākiem iejaukties?
Bieži vien bērnu strīdi ģimenē ir ļoti nogurdinoši un vecākiem rada pamatīgas galvassāpes. Kurā brīdī iejaukties un kā palīdzēt bērniem risināt strīdus un nesaskaņas, stāsta ārste psihoterapeite.

Ķirbis – ar ko tas vērtīgs uzturā? Stāsta speciālisti
Lai kādas būtu mūsu attiecības ar ķirbjiem – vai tie garšo vai nemaz nav mūsu gaumē –, tos nevar nepamanīt! Rudenī košie un daudzveidīgie ķirbji rotā veikalu un tirgu stendus, tiek izmantoti pārtikā un kā dekora elements. Kas vērtīgs šajā populārajā rudens veltē un kāpēc to vajadzētu iekļaut uzturā?

Risinājumi mobingam, vīrusu ierobežošana un vēl 10 atgādinājumi veselībai jaunajā mācību gadā
Mācību gada pirmais mēnesis mēdz būt trauksmains. Visa skolai nepieciešamā sagāde vien ir ko vērta, jo allaž kaut kas nav bijis vajadzīgo lietu sarakstā vai tomēr vēl piemirsies!

5 padomi aktīvākai ikdienai: Iesaka eksperti
Tuvojoties gada aukstākajiem mēnešiem, aizvien vairāk laika pavadām iekštelpās un nododamies mazkustīgākiem laika pavadīšanas veidiem, gulšņājot pie TV vai “sēžot” internetā. Taču šādai mazkustībai nav tikai sezonāls raksturs. Aizvien vairāk tiek runāts par to, ka sēdēšanas nelabvēlīgā ietekme uz veselību ir pielīdzināma smēķēšanai. Turklāt mazkustīgums būtiski ietekmē arī mūsu pašsajūtu.

Fizioterapeite: Sāpes nav veselīgas – nevis jāpiecieš, bet jāvēršas pie fizioterapeita
Septembra sākumā ik gadu īpaša uzmanība daudzviet pasaulē tiek pievērsta fizioterapijai. Vispasaules fizioterapijas dienā runājam par cilvēka fiziskajai un emocionālajai veselībai nozīmīgiem jautājumiem. Šī gada īpašā tēma - sāpes ceļu locītavās.

Kādēļ rudenī jāpārbauda redze? Skaidro optometriste
Acis nereti tiek sauktas par dvēseles spoguli, taču tās ir arī mūsu kopējā veselības stāvokļa atspulgs. Rudenī, sākoties jaunam intensīva darba periodam, ir svarīgi redzi sagatavot garajai samazinātas dienasgaismas sezonai, tādēļ speciālisti aicina acis profilaktiski pārbaudīt.

Kā izvēlēties kolagēnu? Reklāmraksts
Kolagēns ir viens no tiem vārdiem, ko dzirdam bieži, bet ne vienmēr zinām tā nozīmi. Uzzināsim vairāk par kolagēna nozīmi veselībā un skaistumkopšanā!