Vai roku tirpšana un sāpes var būt saistītas ar fiziski smagu roku darbu?
Sveiki!

Man pastāvīgi tirpst rokas un sāp cauru dienu. Tā dēļ naktīs mostos, reizēm divas reizes. Rokas ir nejutīgas, pilnīgi atslēgušās līdz [at plecam. Paiet minūte, un viss atkal labi. Taču tas notiek arvien biežāk, un arī ikdienā rokas vienmēr ir sāpošas, nogurušas. Vingrinu locītavas, bet tas nelīdz. Sāku uztraukties, kas naktīs īsti notiek? Varbūt jātvadās no smagā darba? Strādāju fiziski smagu roku darbu jau 6 gadus 12 stundas dienā, kas ietver arī strādāšanu ar vibrējošu griezējzāģi. Esmu 22 gadus jauns.

Vai varat, lūdzu, sniegt kādu izskaidrojumu, un kādus ārstus būtu ieteicams apmeklēt?

Paldies!
Atbild:
Violeta Hrikina-Seredenko, MFD Veselības centrs "Dziedniecība"
Labdien, god. Raimond!

Jūsu situācijā, visticamāk, ir jāpārbauda kakla daļas skriemeļi, disku un skriemeļu attiecības, stāvoklis. Jebkurā gadījumā sākumā Jums jāvēršas pie sava ģimenes ārsta. Ģimenes ārsts Jūs nosūtīs uz konsultāciju pie neirologa, nozīmēs datortomogrāfijas izmeklējumu kaklam vai arī ieteiks griezties pie neirologa ar lūgumu izrakstīt magnētiskās rezonanses izmeklējumu un/vai neirogrāfiju rokām. Smagais darbs, bez šaubām, ir tas, kas visu situāciju pastiprina vairākkārt, turklāt, kā Jūs sakāt, ir saistīts ar vibrāciju.

Cieņā,

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Ko nozīmē urīna analīzē baktērija "+, ja citi rādītāji ir normas robežās?
Labdien!

Man jau kopš 18 gadu vecuma (tagad ir 30) regulāri ir bijušas urīnceļu infekcijas. Tiklīdz man sākas sāpes urinējot, burtiski dienas laikā es čurāju ar asinīm un gļotām, ja nepaspēju dabūt antibiotikas. Kādreiz šie iekaisumi bija regulāri, taču izdevās tos uzveikt ar labu uzturu (izslēdzot cukuru, raugu, etiķi no diētas un alkoholu, kā arī iekļaujot probiotiķus). Pēdējos 3 gadus nav iekaisumi bijuši, taču tagad atkal ir, pieļauju, ka dēļ tā, ka man tikko bija laparoskopiska operācija, un imūnsistēma ir novājināta.

Mans jautājums gan ir mazliet cits, es vienkārši domāju, ka augstāk minētā vēsture varētu palīdzēt atbildēt uz manu jautājumu.

Es nodevu urīna analīzes, kad man viss bija kārtībā un nebija nekādu simptomu, un visi rādījumi bija ļoti labi, izņemot to, ka pie baktērija bija "+". Ko tas īsti nozīmē? Ka baktērija tur dzīvo bet nav aktīva un aktivizējas tad, kad ir labvēlīgi tam apstākļi?

Paldies!
Atbild:
Veselības salons 888, "Veselības salons 888"
Labdien!

Pareizi esat sapratusi - tas nozīmē, ka baktērijas atrodas urīnceļos, bet šobrīd tās nav aktīvas un neizsauc iekaisumu.

Ar cieņu,

Uroloģija / nefroloģija

Kāpēc ar nieru noslīdējumu nedrīkst strādāt par pārdevēju lielveikalā?
Labdien!

Gribēju iziet OVP, bet man neizdevās. Iemesls - noslīdējušas nieres. Strādāt lielveikalā par pārdevēju nedrīkstu. Vai tā tiešām ir un kāpēc?

Paldies!
Atbild:
Anda Kariņa, Kariņas A. ģimenes ārsta prakse
Labdien!

Iespējams, ka kā iemesls domāts fiziski smags darbs - smagumu celšana, garas darba stundas, kas varētu veicināt komplikācijas. Varbūt darba devējam ir bailes, ka darbnieks varētu bieži slimot. Grūti komentēt.

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Kāpēc ik pēc pāris gadiem piemeklē sirds pārsitieni? Vai tiešām veģetatīvā distonija?
Labdien!

Esmu izmisumā. Ko darīt ar sirds pārsitieniem? Ik pēc pāris gadiem tie atgriežas uz kādu mēnesi un tad atkal pazūd. Katru reizi savādāk. Staigājot un kustoties, tos nejūtu, bet, kā apsēžos, tā sirds pārsitieni atkal klāt. Guļot arī tos nejūtu. Dzeru Mildronātu, sirds pilienus, baldriānu, bet nu nekā. Katru gadu taisu EHO, bet viss kārtībā. asins analīzēs arī. Kad dakterim stāstu, ka brīžiem pārsit, viņš tik atbild, lai padzeru nervu tējiņas, jo ar sirdi viss kārtībā. Regulāri eju uz sporta zāli, daudz staigāju.

Man ir 56 gadi. Vai tiešām tā modernā slimība - veģetatīvā distonija - piemeklējusi arī mani? Dažreiz jau mēdzu izdomāt savas slimības.

Paldies!
Atbild:
Inese Melne, "Rodain", SIA
Labdien!

Veģetatīvā distonija nav jauna un moderna, un tā nav slimība, tas ir tāds nervu tips. Veģetatīvās distonijas problēmas ir zinājušas jau mūsu vecmāmiņas un vecvecmāmiņas.

Pēc jūsu apraksta spriežot, tā visdrīzāk ir veģetatīvā distonija.
Varam piedāvāt veikt vispārēju organisma pārbaudi šūnu līmenī, lai varētu noskaidrot, vai Jūsu sūdzības ir saistītas tikai ar veģetatīvās sistēmas problēmām, vai arī ir vēl kādas citas izmaiņas organismā.

Sīkāku informāciju var uzzināt, zvanot uz tālruni 27088877.

Ar cieņu,

Neiroloģija / nervu sistēmas saslimšanas

Cik ilgi ir derīgs diploms pēc medicīnas universitātes absolvēšanas?
Labdien!

Man ir tāds jautājums - cik ilgi ir derīgs mans diploms pēc medicīnas universitātes absolvēšanas? Rezidentūrā vēl neesmu stājusies.

Paldies!
Atbild:
Anda Kariņa, Kariņas A. ģimenes ārsta prakse
Labdien!

Neesmu eksperts, bet pieņemu, ka diploms ir derīgs visu mūžu. Vienīgi strādāt par ārstu bez sertificēta ārsta uzraudzības Jūs nevarat, kamēr neesat izgājusi rezidentūru.

Ārstu komisijas

Vai sarkanīgi izdalījumi pēc intīmām attiecībām cikla vidū var būt saistīti ar ovulāciju?
Labdien!

Patreiz man ir cikla vidus - 16. diena, cikla garums ir parasti 28-29 dienas. Vakar pēc mīlēšanās ar vīru novēroju, ka parādās izdalījumi ar asins piejaukumu, bet tādi ļoti gaiši, kā sajaukumā ar parastajiem baltajiem izdalījumiem. Šorīt no paša rīta redzu, ka biksītēs ir tādi gaiši brūni smērējumi, bet tagad tie mazinās. Vēl pirms dienas bija jūtams, ka ir tāda vēdera vilkšana apakšā, bet to izskaidroju ar ovulāciju. Pēc kalendāra arī izskaidroju to ar ovulāciju, ovulācijas periods man parasti ir jutīgs.

Vai tas tiešām varētu būt saistīts ar ovulāciju, vai ir pamats uztraukties?

Pēdējo reizi pie ginekologa biju šī gada 22. janvārī, kur arī tika paņemta uztriepe uz dzemdes kakla vēzi, nekas ārpus normas atklāts netika. Man ir pilni 25 gadi. Ginekoloģe pateica, ka man dzemde ir vērsta uz mugurpusi, un ka ir apsārtums uz dzemdes kakla, izrakstīja "Floragyn ovules" lodītes. Tās arī lietoju. Partnerus mainījusi neesmu, stabili ir attiecības tikai ar vīru.

Tā kā uz pierakstiem rindas ir garas, ļoti gaidīšu Jūsu atbildi!

Paldies!
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!

Neklātienē nevar dot padomu. Visdrīzāk tas saistāms ar dzemdes kakla iekaisumu (Jūsu teiktajā - apsārtums). Dodieties pie ginekologa. Rīgas 1. slimnīcas Šarlotes poliklīnikā rinda pie ginekologa ir 1 nedēļa.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Kā rīkoties, ja agrā vecumā vairs nav glābjams 6. zobs?
Labdien!

Manai meitiņai ir tikai 12 gadi un savā vecumā viņa jau ir pārcietusi smagas procedūras savam 6. zobam. Zobam konstatēja caurumu, kā rezultātā tika izņemts nervs un uzlikta plombe. Nepagāja ilgs laiks, un tika konstatēts, ka ir jātīra un jāārstē kanāli. Cītīgi veicām visas nepieciešamās procedūras, bet diemžēl šodien zobiņš neizturēja un liela daļa no tā nolūza.

Nolūzušo daļu esam izņēmuši pie zobārsta, kas diemžēl nesola labu nākotnes scenāriju zobam. Lai kā mēs būtu vēlējušies to noturēt mutē pēc iespējas ilgāk, lai izveidotos pilnībā žoklis, mēs saprotam, ka plombe uz nolūzušās daļas vienkārši neturēsies.

Esmu sapratusi, ka varētu pastāvēt divi scenāriji, vai nu zobu rauj ārā un mēģina tā vietā ieaudzēt 7. zobu, vai arī liek kroni, bet kroni īsti nav kur uzlikt, jo kanāli vēl šajā vecumā pilnībā nav attīstījušies.

Esmu lielā neizpratnē, kā rīkoties un pie kura speciālista griezties pēc īstās un pareizās atbildes, jo visvairāk par visu vēlos palīdzēt savam bērnam, kas šobrīd ir nonācis ļoti smagā stāvoklī.

Cieņā,
Atbild:
Svetlana Piskunova, "Tropi", SIA, Zobārstniecības kabinets
Labdien!

iesaku griezties Stomatoloģijas institūtā, bērnu nodaļā.
Lai sniegtu Jums pareizo un pilno atbildi, nepieciešams redzēt
un izvērtēt situāciju klātienē, kā arī jābūt uztaisītam vismaz rentgenam šim zobiņam.

Ar visu cieņu!

Zobārstniecība / mutes veselība

Kāpēc salst muguras augšējā daļā līdz pat muguras vidum?
Labdien!

Kāpēc salst muguras augšējā daļā līdz pat muguras vidum? Reizēm salšanas sajūtai pievienojas arī galvas reibonis, bet ne ļoti izteikti, rodas vēlme atgulties.

Paldies!
Atbild:
Rehabilitācijas centrs Līgatne, "Rehabilitācijas centrs Līgatne", SIA, Dienas stacionārs
Labdien!

Bez papildu informācijas uz šo jautājumu nevarēšu atbildēt. Lai noteiktu cēloni, jādodas pie ārsta uz vizīti klātienē.

Traumatoloģija / ortopēdija

Par ko var liecināt nesāpīgs, ciets bumbulis zem auss ļipiņas?
Labdien!

Man ilgu laiku ir nesāpīgs, ciets bumbulis zem auss ļipiņas, pie kakla. Esmu bijis pie dažādiem ārstiem, bet neviens neko konkrēti nepateica, tikai izteica minējumu, ka tas varot būt aizdambējies siekalu dziedzeris. Tā arī jau pusgadu ar bumbuli sadzīvoju. Ko darīt?

Paldies!
Atbild:
Kristīne Ozoliņa, MFD Veselības centrs "Pārdaugava"
Labdien!

Jums jākonsultējas pie dermatologa, piezvaniet - sarunāsim. MFD "Pārdaugava", tel. 67131316.

Dermatoloģija / ādas veselība