Kādai jābūt normālai vēdera izejai zīdainim?
Labdien!

Meitiņai (1 mēn., ēd tikai no krūts, ik pēc 2-3h) ir neliels gļotu piejaukums pie vēdera izejas. Ārste ieteica padot "Smecta" pulveri. Tad vēdera izeja nokrāsojās zaļa un gļotas saglabājās. Pāris reizes parādījās arī garas, bālas stīgas. Tad pārstājām dot pulveri, un krāsa atkal kļuva dzeltena, gļotas vēl ir. Pagaidām lietojam "Liveo baby", ceram, ka palīdzēs.

Brīžiem šķiet, ka es vairs nezinu - kādai jābūt normālai vēdera izejai?

Svarā pirmajā mēnesī pieņēmāmies par 900 g.

Paldies!
Atbild:
Ivars Strazds, Strazda I. ārsta pediatra prakse
Labdien!

Vēdera izejai jābūt iedzeltanai, bez gļotām, tā kā Jūsu domu gājiens ir pilnīgi pareizs. Arī tas, ka "Smecta" vairs nedodat, ir labi.

Turpinat dot LIVEO BABY, varbūt varat palielināt tā devu, katrā ziņā probiotikai ir jāpalīdz.

Vēl ieteiktu stingrāk sekot līdzi savai ēdienkartei, izvairieties no asām garšvielām, nedzeriet pienu, ļoti uzmanīgi ar piena izstrādājumiem, piemēram, sieru. Es pat ieteiktu kādu laiku neēst pilnībā piena produktus. Ja vēdera izeja tajā laikā labojas, tad pie vainas būs piens un tā izstrādājumi!

Cieņā,

Pediatrija / bērnu veselība

Kāda ir ieteicamā folskābes dienas deva grūtniecības laikā?
Labdien!

Esmu grūtniecības 4. mēnesī. Vecmāte man lika dzert dzelzs preparātu "Fercalan", kura sastāvā ir 0.8 mg folskābes, un "Pregnacare" vitamīnus, kuru sastāvā ir 400 µg folskābes. Jau mēnesi šo dzeru, tomēr satrauc, vai nav par lielu folskābes deva?

Paldies!

Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!

Folskābe ir neatņemama un ļoti svarīga sastāvdaļa, plānojot bērniņu (3 mēn. pirms un pirmajā grūtniecības trimestrī), jo tā atbild par bērniņa nervu sistēmu, tās attīstību. Folskābes organismā nevar būt par daudz. Tas paņem tik daudz, cik nepieciešams, un pārējais izvadās ārā.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Par ko var liecināt izmaiņas uz nagu virsējās kārtas bērnam?
Labdien!

Rakstu jautājumā par bērna roku pirkstu nagiem. Ir notikušas izmaiņas uz dažiem nagiem, galvenokārt, īkšķu. Uz tiem ir tādi kā smalki sadurstījumi - it kā ar adatu ir sadurstīta virsējā kārta. Krāsa nav mainījusies, nekādu sabiezējumu nav. Tikai tādi savādi smalki caurumiņi. Sakiet, lūdzu, kas tas varētu būt?

Bērnam 5 gadi.

Paldies!
Atbild:
Ivars Strazds, Strazda I. ārsta pediatra prakse
Labdien!

Nagu un ādas izmaiņas pie dažādām saslimšanām var būt ļoti daudzveidīgas, tāpēc labāk būtu, ja Jūs šīs nagu izmaiņas parādītu savam ģimenes ārstam.

Protams, Jums jābūt pārliecinātai, ka bērns pats nav kaut ko izdarījis ar saviev nagiem!

Cieņā,

Skaistumkopšanas saloni

Vai bērnam, kurš ēd piena maisījumu, ir jādod papildus arī ūdens?
Labdien!

Man ir bērns, kuram ir 4 mēneši un kurš ēd piena maisījumu. Vai papildus ir jādod arī padzerties ūdens? Kad ir īstais laiks bērnam sākt piedāvāt ūdeni?

Paldies!
Atbild:
Ivars Strazds, Strazda I. ārsta pediatra prakse
Labdien!

Ja bērns ēd piena maisījumu, tad padzerties būtu jādod, īpaši vasaras laikā, neatkarīgi no vecuma. Vislabāk būtu, ja Jūs piedāvātu tīru ūdeni, bez kādiem saldinātājiem, ievārījumiem, utt.

Tā kā Jūs droši varat pēc katras ēdienreizes iedot bērnam padzerties - pietiktu ar 20 ml, ja grib, dodiet vairāk, viss atkarīgs no āra temperatūras.

Cieņā,

Veselīgs uzturs

Kā ārstēt blefarītu mazam bērnam?
Labdien!

Manam bērnam (3 gadi) 4 mēnešus atpakaļ konstatēja blefarītu vieglā formā. Iekaisums ir tikai uz plakstiņiem. Smērēju smēri un mazgāju/tīrīju ar melno tēju. Acu ārsts, pie kā mēs gājām, teica, ka nezin, kā to ārstēt tik maziem bērniem. Lieta tāda, ka iekaisums
kaut arī kļūst mazāks, bet nepāriet līdz galam. Vai šo iekaisumu nav iespējams pilnībā izārstēt?

Paldies!
Atbild:
MFD Veselības grupa, MFD Veselības centrs "Dziedniecība"
Labdien, cien. Viktorija!

Ieteiktu Jums vērsties pie cita oftalmologa, jo, iespējams, nepieciešama cita veida ārstēšana.

Attālināti, neredzot pacientu, nevarēsim Jums ieteikt labāko ārstēšanas metodi.

MFD veselības centrā "Dziedniecība", Rušonu ielā 15, Rīgā, pieņem bērnu acu ārsti (dr. Korņilova un dr. Šmalija), noteikti varat vērsties pie kādas no mūsu dakterēm, ja nepieciešams pieraksts, lūdzu, vērsties mūsu sekretariātā, zvanot uz tālr. 67255823.

Cieņā,

Pediatrija / bērnu veselība

Vai var gaidīt vēl mēnesi līdz datortomogrāfijai, ja pēc kritiena celis izlocījies uz otru pusi un pēda kļuvusi nejutīga?
Labdien!

Sirmgalvis pakrita uz flīzēm, un viņa celis izlocījās uz otru pusi.
Bijām neatliekamajā palīdzībā, kur kāju nofiksēja un nozīmēja datortomogrāfiju, bet rinda Limbažos pienāks tikai pēc mēneša.

Uztrauc tas, ka pēda ir nejutīga, sāpes nejūt un celis visu laiku ir sapampis.

Vai ir pamats satraukumam? Vai varam gaidīt vienu mēnesi?

Paldies!


Atbild:
Jekaterina Kondratiško, "Consilium Medicum", SIA
Labdien!

Nē, gaidīt tādā gadījumā nevajag, jāmeklē palīdzība ātrāk.

Traumatoloģija / ortopēdija

Kāpēc rodas sajūta, ka stājas sirds?
Labdien!

Esmu 20 gadus jauns puisis. Man ir sinusa tahikardija.

Dažreiz sajūtu, ka, iespējams, apstājas sirds, un galva paliek dulla, kas izraisa paniku. Kāda vēl problēma varētu būt?

Lietoju "Concor" 2,5 mg pusi tabletes dienā.

Paldies!
Atbild:
Jekaterina Kondratiško, "Consilium Medicum", SIA
Labdien, Elvi!

Jūsu vecumā sinusa tahikardija un panikas lēkmes biežāk saistītas ar veģetatīvu distoniju. Es iesaku Jums iziet psihoterapijas kursu.

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Ko darīt, ja ik pa laikam nomoka muguras sāpes zem lāpstiņām?
Labdien!

Man ik pa laikam sāp mugura zem lāpstiņām. Esmu biju pie daktera, kur mani "izkrikšķināja", sapotēja blokādes. Gāju kopā 8 reizes, pa reizei nedēļā. Palika labāk mugurai kopumā, īpaši krustos un sprandā, bet sāpes lāpstiņu rajonā palika nemainīgas.
Šobrīd man jau vairāk nekā trīs nedēļas asi sāp zem labās lāpstiņas. Citreiz sāpes ir ļoti asas un nevaru dziļi paelpot. Ļoti sāp šķaudot, bet, ja paceļu roku gaisā un šķaudu, tad sāpes nav tik lielas, bet ir.

Ko man darīt? Vai teipošana varētu palīdzēt?

Man ir sēdošs darbs, bet esmu aktīvs, apmeklēju sporta zāli un arī darbā cenšos atiet no datora pie katras iespējas. Esmu 26 gadus jauns vīrietis.
Atbild:
Agris Briedis, "Tehniskā ortopēdija", SIA, Veikals
Labdien!

Šādām sāpēm iespējami vairāki iemesli. Nepareiza svaru celšana vai ilgstoša, vienveidīga statiska slodze, kas radījusi trigerpunktus. Tad būtu jāgriežas pie fizioterapeita, kas atrastu šos punktus un veiktu atbilstošu terapiju. Varbūt pat rekomendēs pašrocīgi veicamu terapiju.

Fizioterapeita konsultāciju var sarunāt SIA „Tehniskā Ortopēdija”, zvanot uz tālruni: 23002679. Pie mums var pasūtīt arī ļoti efektīvus stāju uzlabojošus kreklus un bikses. https://www.medi.de/en/products/posture-plus-force/

Lietotāju atsauksmes ir īpaši pozitīvas, lietojot tos gan sēdoša darba laikā, gan sporta zālē.

Attālināti diagnozi neviens nepateiks, jo līdzīgas sūdzības var būt arī pleirīta (plaušu apvalka iekaisuma) gadījumā. Tad vienkāršākais ir vaicāt plaušu diagnostiku ģimenes ārstam.

Nepieciešami vairāki sāpju lokalizācijas precizējumi, vismaz – vai tuvāk mugurkaulam vai placa locītavai. Kamēr tas ir šādi - aptuveni, tikmēr varu no privātas pieredzes ieteikt dažas pozīcijas mugurai no hatha jogas vai ci-gun: Marjari asana (Kaķis) un Shashankasana (Zaķis), kas palīdz atbrīvoties no saspringuma un stiprina muguru.

Osteopātija

Kā vīrietim ārstēt piena sēnīti?
Sveiki!

Kādu laiku atpakaļ man konstatēja piena sēnīti, kā arī esmu nodevis divas vai trīs reizes analīzes - urīna, asins un pat ar strēmelīti dzimumloceklī, kurās man dermatoloģe teica, ka man esot viss kārtībā, tomēr esot piena sēnīte, tāpēc ieteica aiziet pie urologa. Pie urologa aizejot, arī viņš man principā lika nodot tās pašas analīzes. Tas sanāk dārgi un neizdevīgi, jo atkal dzirdēšu to, ka man esot viss kārtībā un ir piena sēnīte. Varbūt jūs varat, lūdzu, ieteikt, ar ko man ārstēt to piena sēnīti? Krēmi, svecītes kādas? Jo nav forši izmest lielu naudu par to, par ko jau esmu maksājis iepriekš, un dzirdēt vienu un to pašu. ;(

Man ir 18 gadi šobrīd.

Paldies!
Atbild:
Veselības salons 888, "Veselības salons 888"
Labdien!

Bez veiktas diagnostikas un sēnīšu konstatēšanas risinājumu piedāvāt nevaram, jo, lai kaut ko ieteiktu, ir jāpārzina pacienta veselība. Vērsieties pēc palīdzības pie ārsta, kas konstatēja piena sēnīti un ieteiks nepieciešamos medikamentus.

Ar cieņu,

Uroloģija / nefroloģija

Slikta pašsajūta, lietojot medu un pienu - vai alerģija?
Labdien!

Man jau kādus 4 gadus ir medus nepanesība. Ikdienā nelietoju to, bet dažreiz gadās kaut kur klāt. Pēdējo reizi pieliku kafijai klāt tikai mazu karotīti ar domu, ka nekas nebūs, bet mokas bija loti lielas. Grauž vēderu, dedzina, sāk sāpēt pat mugura, līdz es visu izvemju un tad paliek labāk. Piebildīšu, ka tie paši simtomi ir arī, ja lietoju pienu. Pārējos piena produktus lietojot, nav slikti.

Tāpat piebildīšu, ka 12 gadu vecumā man bija gastrīts un pat kuņģa čūla. Vai tā varētu būt, ka atkal ir čūla, vai tā vienkārši ir alerģija? Man ir 29 gadi. "Kobra" un citi izneklējumi nav veikti, tikai ultrosonogrāfija.

Un vēl....Pagājušajā vasarā sāku pastiprināti svīst. Tā kā tas sākās vasarā, tad sākumā tam nepievērsu uzmanību, jo karsts laiks bija, un uzskatīju, ka tas ir normāli - līdz brīdim, kad jutu, ka tas turpinās arī vēsā laikā. Svīšana izpaužas tā, ka man svīst sejas virslūpas zona - starp degunu un lūpu. Man tas rada diskomfortu, jo ik pēc pāris minūtēm ir jāslauka. Ar pārējām ķermena daļām ir kā vienmēr bijis un nesvīst. Esmu lasījusi, ka tā ir viena no cukura diabēta pazīmēm. Vai tā varētu būt? Pie kāda ārsta doties vai kādas analīzes veikt?

Paldies!
Atbild:
Jekaterina Kondratiško, "Consilium Medicum", SIA
Labdien!

Jūs varat sākt ar ģimenes ārsta apmeklējumu, kurš nozīmēs Jums analīzes (arī uz glikozi) un izmeklējumus (arī "kobru"). Tad paliks skaidrs - ir vai nav cukura diabēts vai kuņģa čūla.
Uz alerģijām ir dažādas analīzes, kas var apstiprināt diagnozi. Vismodernākā ir - specifisko IgE molekulāra alergēnu diagnostika. Pēc šīs analīzes Jūs noteikti zināsiet par alerģijas esamību.

Veselīgs uzturs