
8 iespējamie hroniska noguruma iemesli

5 kļūdas, ko jaunieši pieļauj treniņu zālē: Skaidro speciālisti
Skaisti veidots augums arī pusaudžiem kļūst par kāroto “burkānu” un liek sevi pašdisciplinēt sportam, uzsākot apmeklēt trenažieru zāli. Diemžēl ne katrs to dara pareizi un ne visi zina, kā pareizi lietot trenažieru zāles aprīkojumu.

Vērtīgā minerālviela magnijs: Kāpēc tas ir tik svarīgs cilvēka veselībai?
Magnijs ir viena no svarīgākajām minerālvielām cilvēka veselībai, un tam ir būtiska loma vairāk nekā 300 dažādu organisma funkciju nodrošināšanā. Ja magnija līmenis organismā nav pietiekams, iespējams piedzīvot nopietnus veselības traucējumus, tāpēc šai gadījumā magniju nepieciešams uzņemt papildus.

Liekais svars bērniem un pusaudžiem: Ko darīt?
“Mans bērns pēdējo divu gadu laikā ir strauji pieņēmies svarā,” arvien biežāk saka vecāki, nonākot endokrinologa kabinetā. Kaut arī pandēmijas stingrie ierobežojumi ir garām, Bērnu slimnīcas speciālisti joprojām novēro bērnu un pusaudžu aptaukošanās pieaugumu.

5 soļu skaistumkopšanas rituāls, kas var uzlabot naktsmieru: Iesaka speciālisti
Drēgna ziema, daudz darba un dienas laikā nāk miegs, līdz atvaļinājumam vēl tālu, bet vakarā moka bezmiegs – vai pazīstamas sajūtas? Par laimi šo apstākļu ķēdē vismaz vienu mēs noteikti varam kontrolēt un uzlabot patstāvīgi – tas ir miegs.

Polineiropātija: Simptomi, cēloņi, ārstēšana
Polineiropātija ir perifēriskās nervu sistēmas slimība. Perifērie nervi atrodas ārpus smadzenēm un muguras smadzenēm, tie pārraida informāciju starp centrālo nervu sistēmu un citām ķermeņa daļām; smadzenes un muguras smadzenes ir daļa no CNS. Polineiropātija vienlaikus ietekmē vairākus nervus dažādās ķermeņa daļās. Šī slimība var skart nervus, kas atbild par maņām, kustībām vai abām reizē.

7 soļi, kā tikt galā ar stresu: Stāsta farmaceite
Lielākā vai mazākā mērā ikdienā stresu izjūt ikviens. Stress var būt noderīgs – palīdzēt koncentrēties aktīvai rīcībai, mobilizēt iekšējos resursus iespējami labāka rezultāta sasniegšanai, piemēram, sportā vai kādā citā svarīgā pārbaudījumā. Taču satraukums par karu, ekonomiskas un finansiālas grūtības, neskaidrība par rītdienu, slimības, arī gluži ikdienišķas neveiksmes summējas krietnā stresa devā, ko šajos ziemas mēnešos izjūt daudzi.

Pārlieku bieža vajadzība urinēt: Kādi var būt iemesli?
Aptiekā nākas dzirdēt vaicājam – vai būtu padoms, kāpēc tualete jāapmeklē biežāk nekā citiem? Joki jokiem, bet, ja mazā vajadzība kļūst tik spiedīga, ka sāk ietekmēt ikdienas aktivitātes, tad ir vērts pievērst šim jautājumam vairāk uzmanības.

Kā atrast savam sejas ādas tipam piemērotāko attīrīšanas līdzekli?
Ādai nepieciešams skābeklis un laiks, lai atjaunotu tās virsējo aizsargslāni un noārdītu atmirušās šūnas. Tomēr nereti šis process tiek apgrūtināts un ir pat neiespējams, ja uz epidermas ir uzklāta kosmētikas kārta, intensīvu aktivitāšu ietvaros uzkrājušies sviedri, apkārtējās vides izraisītie putekļi vai sebums.

Kā trauksmes signālus par psihisko veselību atpazīt ikdienā? Stāsta speciālisti
Izplatītākie psihiskie traucējumi Eiropā ir trauksme, bezmiegs un depresija. Latvijā situācija ir līdzīga un, visticamāk, jāpiemin arī izdegšanas sindroms. Diemžēl daudzi palīdzību pie speciālistiem nemeklē, ļaujot problēmai samilzt līdz apmēriem, kad bez zālēm neiztikt.