
Viedoklis: kritisko pakalpojumu nodrošināšana – kā plānot un rīkoties krīzēs?
Pēdējie gadi ir pierādījuši, ka krīzes var piemeklēt jebkuru valsti – gan militāru konfliktu, gan dabas katastrofu, gan veselības krīžu veidā. Latvijai, tāpat kā citām Eiropas valstīm, ir būtiski nodrošināt kritisko pakalpojumu nepārtrauktību, jo tie ir sabiedrības izdzīvošanas pamats. Ko darīt, ja neatliekamā medicīniskā palīdzība nepienāk laikus? Ja aptiekās trūkst zāļu?

Infekciju sezona plaukumā: kā atrast un uzveikt īsto vaininieku?
Lai gan strauji tuvojas pavasaris, infekciju sezona Latvijā vēl ir pašā plaukumā, tādēļ pareiza un laikus veikta diagnostika ir izšķiroša, lai agrīni uzsāktu ārstēšanu un trāpītu īstajai slimībai ar tieši tai piemērotu terapiju. SIA “Centrālā laboratorija” laboratorijas vadītāja ārste Jana Osīte skaidro, kad un kādas analīzes ir nepieciešamas.

Cukura aizvietotāji: vai tie ir droši bērniem?
Mūsdienās arvien vairāk vecāku pievērš uzmanību tam, cik daudz cukura lieto viņu bērni. Pārmērīgs tā patēriņš var veicināt liekā svara attīstību, zobu emaljas bojājumus un citas veselības problēmas. Tāpēc pēdējos gados aizvien populārāki kļūst cukura aizvietotāji. Bet vai tie ir droši bērniem? Kādu saldvielu labāk izmantot?

Kāpēc Huawei viedpulkstenis ir ideāls pavadonis jūsu fitnesa ceļojumam 2025. gadā Reklāmraksts
Fitnesa entuziasti un cilvēki, kas vēlas uzlabot savu veselību un aktivitātes līmeni, arvien biežāk izvēlas viedpulksteņus, lai sekotu līdzi saviem progresiem un uzlabotu treniņu pieredzi. Šajā rakstā aplūkosim, kāpēc Huawei viedpulksteņi ir ideāls pavadonis jūsu fitnesa ceļojumam 2025. gadā.

Runas un valodas attīstības traucējumi: kas jāzina vecākiem?
Bērniem pirmajos dzīves gados raksturīga strauja attīstība dažādās jomās, un viens no nozīmīgākajiem posmiem ir runas un valodas apguve. Vecāki ar nepacietību gaida bērna pirmos vārdiņus un teikumus, kas apliecina viņa valodas attīstības progresu. Tomēr dažreiz gadās, ka šis process aizkavējas vai norit citādāk, nekā gaidīts, radot vecākiem bažas un jautājumus par bērna attīstību.

Kā hormonālās izmaiņas var ietekmēt sievietes sejas ādu?
Ikvienai sievietei, kura ir saskārusies ar pirms menstruāciju sejas ādas problēmām, ir labi zināms, ka hormonu izmaiņas var tiešā veidā iespaidot sejas ādu. Taču hormonālā ietekme uz ādas veselību ir ilgstoša un mainās visā dzīves laikā. Hormonālās svārstības var izraisīt dažādas ādas pārmaiņas gan menstruālā cikla laikā, gan grūtniecības periodā, gan arī menopauzē.

Pieredzes stāsts: nieru slimība progresē klusiņām
“Man bija izmainītas asins un urīna analīzes, tāpēc veica nieru biopsiju,” par 2021. gada notikumiem stāsta Mareks Dombrovskis. Viņš ir hroniskas nieru slimības pacients, kurš aicina ikvienu vismaz reizi gadā aizdoties pie sava ģimenes ārsta un paņemt nosūtījumu asins analīžu veikšanai, jo “nieru slimība progresē klusējot, tā nesāp”.

Sāp galva? 10 jautājumi, ko sev uzdot, pirms ķerties pie pretsāpju zālēm
Zāles pret galvassāpēm aptiekas apmeklētāji farmaceitiem lūdz visai bieži. Taču būtu vērtīgi bez steigas konsultēties ar farmaceitu par svarīgāko, kas saistīts ar bezrecepšu pretsāpju zāļu lietošanu. Turklāt iespējams, ka pretsāpju zāļu uzņemšanu var un vajag samazināt vai pat izvairīties no to lietošanas, veicot izmaiņas savā ikdienas rutīnā.

Kā saprast un atbalstīt hiperaktīvu bērnu? Stāsta eksperte
Hiperaktivitāte ir plaši novērojama parādība bērnu vidū, kas izpaužas kā pastiprināta enerģija, impulsīva uzvedība un koncentrēšanās grūtības. Sertificēta fizioterapeite norāda, ka šādas pazīmes var būt daļa no bērna normāla temperamenta, tomēr atsevišķos gadījumos hiperaktivitāte var signalizēt par uzmanības deficīta un hiperaktivitātes traucējumiem (UDHT).

Kardiologs par statīnu lietošanu: ieguvumu ir vairāk nekā problēmu
Par vai pret holesterīna līmeni pazeminošu medikamentu jeb statīnu lietošanu? Kad un vai jālieto? Kādas ir blaknes? Šie ir mūžīgie jautājumi, uz kuriem TV24 raidījumā “Ārsts atbild” precīzi un izmeļoši atbild RSU profesors, Skrides Sirds klīnikas galvenais ārsts Ainārs Rudzītis.