
Kā izvēlēties kosmētiku nobriedušai ādai? Iesaka farmaceite
Gadiem ejot, āda pamazām kļūst plānāka, trauslāka, sausāka, zaudē elastību un dabīgo mirdzumu, kā arī parādās grumbiņas un varbūt arī pigmenta plankumi. Kā pareizi kopt nobriedušu ādu un izvēlēties tai piemērotāko kosmētiku, noderīgos padomos dalās farmaceite.

Vai bezmiegs var pāriet pats no sevis? Skaidro farmaceite
Pēc pirmās negulētās nakts neviens vēl pie ārsta neskrien, tāpat palīdzību vēl nemeklējam, ja neizguļamies pāris dienas vai nedēļu. Varbūt pāries! Kurā brīdi jāsāk lūkot pēc padoma? Un kura ir miega līdzekļu populārākā sastāvdaļa?

Raidījums ''Kas notiek medicīnā'': Kas notiek māsas profesijā veselības aprūpes sistēmā?
Informēt sabiedrību par esošo situāciju medicīnas nozarē, pastāstīt un parādīt, kā notiek nozares attīstība, kā tiek domāts par pacientu un ārstu labklājību, nākotni un digitalizācijas formām – tāds ir raidieraksta “Kas notiek Medicīnā” galvenais mērķis.

Kā pareizi un efektīvi lietot zāles: farmaceites padomi līdzestībai
Dažādos pasaules pētījumos atklāts, ka pat vairāk nekā puse pacientu ir nelīdzestīgi jeb nelieto zāles atbilstoši ārsta rekomendācijām. 2025. gada 27. martā pirmo reizi Latvijā un pasaulē tika atzīmēta Pasaules Līdzestības diena. Apzinoties, ka iemesli, kuru dēļ pacienti ārsta norādījumiem neseko, mēdz būt ļoti dažādi un bieži vien ir kompleksi, farmaceite dalās ar noderīgiem padomiem labākai līdzestībai.

5 izplatīti mīti un patiesība par dzirdes aparātiem
Ik gadu pieaug to cilvēku skaits, kuri sastopas ar dažāda veida dzirdes traucējumiem. Daudziem no viņiem dzirdi atjaunot nav iespējams, taču ikdienu var ievērojami uzlabot piemēroti dzirdes aparāti. Lai gan mūsdienu tehnoloģijas piedāvā risinājumus plašam dzirdes zuduma veidiem, nereti izpratne par to lietošanu un pieejamību balstās pieņēmumos un mītos, kas var aizkavēt savlaicīgu dzirdes aprūpi.

Saules vitamīns: kāpēc jums ir nepieciešams D vitamīns Reklāmraksts
D vitamīns, ko bieži dēvē par "saules vitamīnu", ir būtisks optimālas veselības uzturēšanai. Nepietiekams D vitamīna līmenis var izraisīt virkni veselības problēmu, tāpēc ir svarīgi saprast, kāpēc tas ir nepieciešams un kā nodrošināt to pietiekamā daudzumā.

Kad ķermenis brīdina par skābekļa trūkumu: kā atpazīt cianozi?
Ja āda vai gļotāda iegūst zilganu nokrāsu, tas var būt signāls, ka organismā trūkst skābekļa. Šo stāvokli dēvē par cianozi, un tas var būt kā īslaicīgs un nekaitīgs, tā liecināt par nopietnām elpošanas, sirds vai asinsrites sistēmas problēmām, tāpēc ir svarīgi to atpazīt un savlaicīgi ārstēt. Kādas pazīmes var signalizēt par cianozi, kāpēc tā rodas un kā to ārstēt? Uzzini svarīgāko šajā rakstā!

Kā izvēlēties efektīvu pretnovecošanās kosmētiku? Stāsta farmaceite
Lai gan mēs visi vēlamies saglabāt jaunību un izvairīties no novecošanās, laiks neizbēgami atstāj savas pēdas, un par mūsu vecumu liecina ne tikai dzimšanas datums pasē, bet arī ādas izskats. Jau pēc 25 gadu vecuma kolagēna un elastīna ražošana organismā palēninās, kā rezultātā parādās pirmās smalkās līnijas un grumbiņas.

Saaukstēšanās vai putekšņu alerģija – kā atšķirt?
Pavasaris ir mānīgs gadalaiks – ar straujām temperatūras maiņām, joprojām aktuāliem vīrusiem, bet vienlaikus parādās papildu faktors – putekšņi, kas var radīt alerģiju. Kā atšķirt pavasara saaukstēšanos vai vīrusu no alerģiskām iesnām?

Kā atsākt fiziskās aktivitātes pavasarī? Skaidro ārsts
Ja ziema galvenokārt pavadīta telpās, vairāk laika veltot mierīgām nodarbēm, tad nevajadzētu strauji uzsākt skriet, braukt ar velosipēdu vai citas aktīvas nodarbes. Fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsts aicina pavasarī pakāpeniski palielināt slodzi, fiziskās aktivitātes izvēloties atbilstoši vecumam un veselības stāvoklim – iespēju robežās pirms tām pārbaudīt veselību.