
Viedoklis: Kāda ir digitālo prasmju nozīme veselības nozarē strādājošo ikdienā?
Gandrīz visas Eiropas valstis piedzīvo sabiedrības novecošanos un ar to saistīto profesionālā darba stāža pagarināšanu. Paaudze pēc manis ir uzaugusi ar digitālajiem rīkiem un prasmēm. Man šīs zināšanas bija jāapgūst un laiku pa laikam jāatsvaidzina.

Matu transplantācija svin 10 gadu jubileju Latvijā Reklāmraksts
Latvijā matu transplantācijas operācijas tiek veiktas klīnikā Rubenhair jau 10 gadus. Šogad tiek svinēta 10 gadu jubileja kopš pirmās matu transplantācijas operācijas Latvijā un arī Baltijā.

Internās medicīnas ārste: Noteikt diagnozi ir kā salikt puzli (INTERVIJA)
Šķiet, ikviens, nonācis pacienta lomā, vēlas, lai ārsts spētu saskatīt ne tikai vienu problēmu, bet arī visu kopainu. Tieši šāds pacienta redzējums ir internās jeb iekšķīgo slimību medicīnas ārsta kompetencē. Inga Orleāne teic: „Internista pamata funkcija ir apkopot interno patoloģiju kopumu un novērtēt to kopskatā. Visvairāk mani saista tieši diagnozes noteikšanas posms.”

Viedoklis: Vienota pacienta digitālā pase un veselības pratība skolās – risinājumi, kas jāievieš Latvijas sabiedrībā
Jauns laika posms nāk ar jaunu valdību un jauniem ģeopolitiskiem izaicinājumiem. Veselības nozare gadiem ilgi cietusi no katastrofāla naudas līdzekļu trūkuma, kas radījis virkni citu izaicinājumu – medicīnas personāla nepietiekamību, nerimstošu cīņu par pienācīgu atalgojumu, pacientu iespējām laicīgi iegūt kvalitatīvu veselības aprūpi.

Cilvēka asinis – unikālas un neaizstājamas dzīvību glābšanā (INTERVIJA)
Zinātnē vai moderno tehnoloģiju laboratorijās nav atrasts vai izstrādāts kas tāds, kas spētu aizstāt cilvēka asinis gadījumos, kad tās ir nepieciešamas. Tāpēc vajadzība pēc tām ir vienmēr aktuāla visos laikos, ņemot vērā arī uzglabāšanas laika īpatnības.

Viedoklis: Ārstu loma primārajā veselības aprūpē. Kāpēc pacientiem vajadzīgas elektroniskās veselības pases?
Ikvienā jomā un nozarē ir savs stūrakmens, kas ietekmē kā sistēmu kopumā, tā arī tās attīstības perspektīvas. Medicīnā šāds stūrakmens ir primārā veselības aprūpe, ko iemieso ģimenes ārstu institūts, speciālisti poliklīnikās un pirmā līmeņa slimnīcās.

Kā sagatavoties pirms asins ziedošanas un parūpēties par savu veselību pēc tam?
Asins ziedošana ir vērtīgs darbs, ko ikviens var paveikt, lai izglābtu kāda cita cilvēka dzīvību. Turklāt arī “Pasaules Veselības organizācijas” dati liecina, ka cilvēki, kuri regulāri ziedo asinis, var dzīvot līdz pat pieciem gadiem ilgāk [1].

Kad un kā atjaunot veselību un atgriezties pie fiziskām aktivitātēm pēc Covid-19 pārslimošanas Reklāmraksts

Sakiet NĒ muguras un ekstremitāšu sāpēm! Reklāmraksts
