Vakaros grūti veikt dziļu ieelpu - ar ko tas saistīts, un kā rīkoties?
Labdien!

Man ir 20 gadi. Vakaros, līdz aizmiegu, ir grūti dziļi ieelpot. Sāp bieži mugurkauls un spranda. Tāpat vakara stundās ir grūti urinēt, liekas, ka vajag daudz, bet iznāk tikai pāris piles ar lielām grūtībām. Kad cenšos dziļi ieelpot, bet nesanāk, paliek slikta dūša. Menstruācijas ir divas līdz trīs reizes mēnesī (bet tas, manuprāt, ir tādēļ, ka pirms 2,5 mēnešiem dzemdēju). Kas man varētu būt par problēmu? Un kā ar to tikt galā? Problēma nomoka jau kādas divas trīs nedēļas.

Paldies!
Atbild:
Veselības salons 888, "Veselības salons 888"
Labdien!

Ieteicama mugurkaula izmeklēšana. Pēc sūdzībām spriežot, Jums ir problēmas arī ar urīnizvadsistēmu. Tāpēc ir nepieciešams veikt urīnanalīzes un urīnizvadorgānu izmeklējumus, kā arī ir nepieciešama ginekologa izmeklēšana.

Ar cieņu,

Elpceļu / plaušu saslimšanas

Jau ilgstoši dedzināšana dzimumloceklī urinējot - kur varētu būt problēma?
Labdien!

Vīrietis, 22 gadi.

Ceru, ka mani kāds uzklausīs..jo esmu noguris no tā, ka rezultāta manas problēmas sakarā kā nav, tā nav. Nekad mūžā nebiju domājis, ka ar mani kas tāds varētu notikt.

Pirms gada bija viena vakara sakars. Pēc tam it kā nekādu problēmu nebija, taču pirms trim nedēļām sāku sajust dedzināšanu dzimumloceklī urinējot. Strādāju noliktavā, saldētavā, kur temperatūra ir -9 grādi. Ilgi nebija laika aiziet līdz ārstam, bet pēc sešiem mēnešiem beidzot aizgāju. Uztaisīju STS infekciju paneļa analīzes, kurās bija pozitīva mikoplazma. Palietoju "Doxyciclin". Tad atkārtoti uztaisīju STS analīzes, un šoreiz mikoplazma bija negatīva..super! Tomēr dedzināšana nepameta, tāpēc biju aizgājis pie venerologa, kurš pateica, ka man varbūt ir "nespecifisks uretrīts" un "kontogiozais molusks", jo man papildus visam iepriekš minētajam ap dzimumlocekli bija sametušās pumpiņas. Padzēru antibiotikas, taču nekā! Tad ap locekli piededzināju pumpiņas ar "Infecto Dell", arī bez rezultātiem. Viss pa vecam. Uztaisīju vēl HIV/AIDS un sifilisa analīzes - tur viss negatīvs. Tāpat uztaisīju urīnpūslim USG.. arī kārtībā! Parastajās asins analīzēs - viss ok.

Precīzi simptomi, kas nomoka, ir: vieglas sāpes mugurā/labajā cirksnī, arī limfmezgls ir paliels. Dažreiz jūtamas sāpes sēkliniekos, šad tad - arī vieglas sāpes vēdera lejasdaļā. Ar erekciju problēmu nekādu nav.

Esmu jau bijis pie diviem urologiem četras rerizes un vienu reizi pie venerologa - bez rezultātiem. Lūdzu, palīdziet, jo esmu izmisumā! Apritējis jau gads, kopš sākās visa šī jezga. Citreiz gribas vienkārši izlēkt pa balkonu... Es nesmēķēju un arī alkoholu nelietoju.

Palasīju, ka varbūt man apsaldēts kāds nervs mugurā un tas izsauc dedzināšanu dzimumloceklī, ka šādā gadījumā jāiet pie neirologa. Vai tā varētu būt?

Jau iepriekš paldies!
Atbild:
Veselības salons 888, "Veselības salons 888"
Labdien1

Tā kā visi iespējamie izmeklējumi ir veikti, tad varam piedāvāt veikt vispārēju organisma izmeklēšanu šūnu līmenī, balstītu uz biorezonansi mūsu medicīnas iestādē, kuras laikā tiek izskatīts katrs orgāns un sistēma un noskaidroti visi iekaisuma procesi organismā, patogenā mikroflora (sēnes, vīrusi, vienšūņi, parazīti) un izmaiņas orgānos un sistēmās, kā arī to iemeslus.

Sīkāku informāciju var uzzināt mājas lapā www.vs888.lv, vai zvanot uz tālruni 27088877.

Ar cieņu,

Neiroloģija / nervu sistēmas saslimšanas

Ko nozīmē "hiatāla trūce"?
Labdien!

Ar gastroduodenītu slimoju jau aptuveni 15 gadus, sāpes un dedzināšana vēderā periodiski atkārtojas, un tad tiek lietots "Omeprazol". Kā zināms, ar to visu var itin labi sadzīvot. Pirms 10 gadiem iziets arī helikobaktērijas kurss. Nesen pēc ilgākiem gadiem veicu kārtējo gastroskopiju un sastapos ar vēl neredzētu slēdzienu - hiatāla trūce, GE reflukss, viegli eritematoza gastropātija. Vai Jūs, lūdzu, varētu to izskaidot? Kā arī, potenciāli, cik nopietna ir šāda saslimšana?

Paldies!
Atbild:
Veselības salons 888, "Veselības salons 888"
Labdien!

Hiatāla trūce ir diafragmas vājā vietā izveidojusies trūce, kas pie refluksa ir pastiprinošs faktors.

Ar cieņu,

Gastroenteroloģija / gremošanas sistēma

Kāpēc ik pa laikam jau vairāk nekā gadu ir šķidra vēdera izeja?
Labdien!

Jau vairāk nekā gadu periodiski ir šķidra vēdera izeja, veicu pierakstus. Nedēļu vēders strādā normāli, tad ne no kā pēkšņi ir šķidra vēdar izeja, kas turpinās 2-3 dienas vai nedēļu un tad atkal it kā nekas nebūtu bijis, viss kārtībā.

Analīzes kārtībā, svara zuduma nav, temperatūras nav. Vispār nav nekādu citu simptomu. Un tas biedē.

Man ir 62 gadi, nedzeru, nesmēķēju, nestresoju. Miegs pat pārāk ciešs. ir aktīvs dzīvesveids. Darbā nepārpūlos (strādāju par sargu).

Paldies!
Atbild:
Violeta Hrikina-Seredenko, MFD Veselības centrs "Dziedniecība"
Labdien!

Jūsu problēma ir risināma. To var atrisināt ģimenes ārsts, klīniski izvērtējot, veicot gremošanas trakta endoskopiskus izmeklējumus, endokrīnās un imūnsistēmas pārbaudi.


Gastroenteroloģija / gremošanas sistēma

Vai tas ir normāli un ko darīt grūtniecei, kad parādās asas sāpes labajā sānā?
Labdien!

Esmu stāvoklī. Ir dienas, kad labajā sānā ik pa brīdim ir durošas sāpes. Reizēm stipras, reizēm vājākas. Vai tas ir normāli? Baidos, vai nav apendicīts. Ko darīt, kad uznāk šādas sāpes?

Paldies!
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!

Pirms sāpes ir uznākušas, tas jāpastāsta ārstam. Ja ir stipras sāpes, jādodas uz slimnīcu.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Hormonaizstājējterapija - pārtraukt uzreiz vai pakāpeniski?
Labdien!

Man ir 53 gadi.

HAT tabletes "Femoston Conti" lietoju jau 2 gadus. Tā kā nepatīkamie simptomi sen jau pazuduši, vēlos pārtraukt HAT lietošanu. Vai ir atšķirība, ja pārtraukšu uzreiz lietot vai arī pakāpeniski, samazinot lietošanas biežumu, piemēram, 2 reizes nedēļā?

Paldies!
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!

HAT nozīmē hormonu aizstājošā terapija. Tiek aizstāti hormoni, kas sievietes organismā trūkst, ar medikamentu. Šie medikamenti neuzkrājas organismā, tāpēc jāsaņem katru dienu. Deva ir fizioloģiski samērota dabīgajam ciklam, tāpēc medikamentu nedrīkst lietot retāk. Ja gribat pārtraukt, jānobeidz viens iepakojums un nelietojiet nākamo. Pārtrauciet lietot dažus mēnešus un pavērojiet, vai simptomi neatgriežas. Iespējams, ka Jūsu vecumā HAT lietošanas laiks nav pietiekams.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Vai tā ir taisnība, vai HCG var palielināties menopauzē?
Labdien!

Man ir 44 gadi. Esmu lietojusi hormonālās tabletes "Yarina" pēdējos 5 gadus. Mēnešreizes bija ļoti regulāras. Kādu gadu atpakaļ mēnešreizes kļuva neregulāras. Pirms 8 mēnešiem pārstāju lietot hormonālās tabletes, un arī mēnešrežu kopš tā laika vairs nav. Ir visādi karstuma uzplūdi, svīšana, pieaug svars. Nodevu analīzes - viss ir normā, tikai pavisam nedaudz paaugstināts holesterīns (5,01) un cukurs (6,07). Bet mani uztrauc HCG - tas ir 6,26. Stāvoklī būt nevaru, jo nav bijušas dzimumattiecības. Esmu lasījusi, ka šis hormons (HCG) var palielināties menopauzē. Vai tā ir taisnība, vai HCG var palielināties menopauzē? Vai 6.26 - tas ir daudz? Vai arī tam var būt arī citi iemesli? Pie ārsta tikšu tikai pēc 3 nedēļām.

Paldies!
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!

Hormonam nav saistības ar menopauzi, jo to ražo placenta. Kā pati rakstāt, analīzes ir kārtībā, tātad diez vai ir iestājusies menopauze. Noteikti dodieties pie ginekologa, jo tas var liecināt par nopietnu saslimšanu.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Kāpēc uz ādas galvas, kakla, muguras un krūšu rajonā uzmetas apsārtuši dažāda izmēra pleķi?
Labdien!

Man uz sejas, kakla, muguras un krūšu rajona parādījušies sarkani pleķi, kuri izraisa karstuma sajūtu un niezi. Šie pleķi pazūd tik pat ātri, cik parādās, vidēji turoties kādu pusstundu. Pleķi ir dažāda izmēra - no 0,5 cm diametrā līdz 2 cm. Agrāk šādi pleķi radās tad, kad griezu matus, šobrīd - spontāni. Piemēram, var uzmesties uz pieres milzīgs pleķis, kas pēc 10 minūtēm pazūd, un tad parādās pleķis uz kakla.

Pleķus varu raksturot tā, it kā būtu iekodis dundurs - ir uztūkums pleķa vietā un apkārt izteikts apsārtums. Pēdējā laikā šie pleķi parādās arvien biežāk.

Vai tā varētu būt alerģiska reakcija, vai problēma varētu būt padziļinātāka? Jo ieradumi nekādi nav mainījušies.Kur man vērsties?

Paldies!
Atbild:
Ieva Cīrule, Latvijas Alergologu asociācija
Labdien!

Tā var būt alerģija, var būt nopietnas problēmas. Pleķus jānofotogrāfē un jādodas pie jebkura alergologa vai dermatologa.

Mēģiniet rakstīt dienasgrāmatu vismaz 1 nedēļu, kur atspoguļojiet dienas režīmu, ēdienu, aktivitātes, kad parādās pleķi - visu ar laika norādēm. To kopā ar āstu varēsiet izanalizēt.

Dermatoloģija / ādas veselība

Vai šādas sajūtas ir raksturīgas pie veģetatīvās distonijas?
Labdien!

Esmu puisis, 17 gadi. Jau gandrīz 3 gadus izjūtu visādas nepatīkamas sajūtas. Pēdējā laikā ir parādījusies tāda jocīga sajūta, itkā puse ķermeņa (galva un uz leju) būtu nejutīga. Nav pat tirpoņas, praktiski šajā ķermeņa pusē nav nekādu sajūtu. Piemēram, skatoties uz roku vai kāju, liekas, ka tā nav mana vai arī ka tā jocīgi kustas. Pieskaroties visu var just tāpat kā ar otru pusi.

Nesen biju pie neirologa, bet tas bija jau pirms šo sajūtu parādīšanās. Citreiz šīs sajūtas mijās ar elpas trūkumu un svīšanu, kā arī ar sajūtu, ka tūlīt noģībšu, īpaši publiskās vietās, dažreiz arī vienkārši mājās. Vai arī šādām sajūtām iemesls var būt veģetatīvā distonija?

Paldies!
Atbild:
Dace Simsone, "Klīnika Dzintari", SIA
Labdien!

Pēc apraksta šīs sajūtas var ierindot pie veģetatīvās distonijas, bet tā attālināti to noteikt nevar. Jāizmeklējas kopumā.

Ar cieņu,

Psihoterapija / psihiatrija

Ko darīt bērnam, lai nebūtu jākomunicē ar klasesbiedreni?
Labdien!

Nesen meitu (11 gadi) mācību pusgadā pārcēlu uz citu skolu dzīves vietas maiņas dēļ. Klasē kā jau visiem bērniem, kuri pāriet uz nepazīstamu skolu un vidi, ir nedrošības sajūta. Bet problēma ir tajā, ka tieši jau no pirmās dienas uzradās klasē "draudzene", kura neatkāpās ne uz soļa no meitas un ļoti izrādīja savu draudzību atširībā no citiem klasesbiedriem. Pagāja nedēļa, un meita saprata, ka klasesbiedri neko labu par "šo meiteni" nerunā, jo viņa daudz melo, kavē stundas un gribēja arī manu meitu pierunāt klaiņot pa pilsētu. Arī klasesbiedri līdz ar to nav īpaši draudzīgi pret manu meitu, domājot, ka viņas draudzējas. Meitai viņa ļoti nepatīk un nezin, kā no viņas tikt vaļā.

Ko lai bērns dara, lai nevajadzētu ar šo klasbiedreni komunicēt?Pārlikt paralēlklasē arī nav iespējas, jo viena klase tik. Un skolotājas spēkos ir tikai parūpēties, lai nav jāsēž kopā.

Paldies!
Atbild:
Arita Lauka, "Skolmeistars", SIA
Labdien!

Mācību procesa laikā, iespējams, būs jākomunicē arī ar tādu klasesbiedru, ar kuru nav draudzīgas attiecības. Sarunā ar nevēlamo draudzeni iesaku ievērot neitralitāti. Labi, ka Jūs ar meitu apspriežat šo situāciju un meklējat risinājumus. Laba jušanās kolektīvā ir svarīga ikviena cilvēka labizjūtai! Jauki, ka skolotāja parūpējusies, lai meitenes nesēž kopā, tomēr ar to vien nepietiek. Galvenais kopīgais uzdevums ir veicināt Jūsu meitas iejušanos jaunajā kolektīvā, veidojot draudzīgas attiecības ar citiem bērniem gan skolā, gan ārpus skolas. Varbūt iespējams piedalīties kādos interešu pulciņos, kuros piedalās citi klasesbiedri, un pasākumu organizēšanā klasē un skolā. Arī skolotāja var atbalstīt šo iekļaušanās procesu, organizējot sadarbības nodarbības, dodot uzdevumus ar sadarbības elementu.

Kursi, semināri, mācību centri