medicine.lv skaitļos

Lietotāji online272
Aktīvie uzņēmumi12451
Nozares raksti4387
Ekspertu atbildes20418
Jautājumi un atbildes | atbild ārsts (eksperts) | medicine.lv
Vai regulāra caureja varētu liecināt par laktozes nepanesamību?
Labdien!

Jau kādu pusgadu nomoka delikāta problēma. Praktiski katru dienu man ir caureja, kas ir kā ūdens. Par cik ikdienā uzņemu daudz ūdens, noveļu vainu uz to, ka tiek uzņemts daudz šķidruma, un viss skalojas ārā. No ūdens taču caurejai nevajadzētu būt, pareizi? Pietiekama ūdens uzņemšana nevar izraisīt regulāru ūdeņainu caureju, vai ne?

Kad šī škidrā vēdera izeja sāka nomākt un kļūt īpaši traucējoša, sāku analizēt savu ēdienkarti. Bieži vien pat nesapratu, kas varētu būt pie vainas caurejai, jo ēsts kārtīgs ēdiens, kam nevajadzētu izraisīt caureju (kartupeļi, gaļa, makaroni, rīsi, grūbas, vista, zivs, auzu pārslas, u.tml.). Dienā pāris reizes dzeru baltu kafiju vai latte, rītos ēdu, piemēram, biezpiena plācenīšus. Sāku domāt, vai tik biežas caurejas un vēdergraižu izraisītajs nav piena produkti?
Bērnībā šāda problēma nav bijusi, tā parādījās aptuveni pēdējā gada laikā un ir krietni pabojājusi dzīves kvalitāti. Palicis ir sliktāk, jo nu jau caureja ir katru dienu.

Mēdz būt arī normāla vēdera izeja - nav tā, ka visu dienu ir škidrs vēders un nekā citādāk.

Likumsakarīgi liekas tas, ka caureja nomoka tieši pēdējā gada laikā, jo esmu sākusi dzert baltu kafiju ikdienas. Līdz tam kafiju nelietoju vispār. Kādreiz izvairījos no piena produktiem ,jo vienkārši vairums no tiem nav garšojis, bet, kā atsāku tos lietot, novēroju šīs sakritības.

Pirms dodos pie ārsta, gribēju vaicāt - vai ir iespējams, ka tiešām šī baltā kafija, latte, biezpiens, piens varētu būt tas, kas var izraisīt šadu reakciju? Vai tiešām pietiek ar nedaudz, lai viss šādi notiktos (vēdergaizes, caureja, kam ir ūdens konsistence)?

Šodien, saliekot visu "pa plauktiņiem", nolēmu paeksperimentēt un kādu laiku atteikties no piena produktiem vispār, lai redzētu, kas notiek, un lai, dodoties pie ģimenes ārsta, varētu teikt, ka esmu šo pamēģinājusi.

Paldies!
Atbild:
Iveta Līce, Līces I. ģimenes ārsta prakse
Labdien!

Pareiza ir Jūsu doma, ka ūdens lietošana neizraisa regulāru ūdeņainu caureju. Uztura speciālistu ieteikums ir, ka dienas laikā jāizlieto viens līdz divi litri ūdens. Ja ir slāpes un ūdeni patērējat vairāk, tad gan noteikti jādodas pie ārsta, ar apmeklējumu nevajadzētu kavēties, jo ilgstoša ūdeņaina vēdera izeja ir bīstama!

Lasot par Jūsu ēšanas paradumiem, domāju, ka pienu saturoši produkti varēja izraisīt caureju, it sevišķi kafija ar pienu. Es ieteiktu kādu laiku atturēties no pienu saturošiem produktiem un pavērot, kā uz to reaģē kuņģa-zarnu trakts.

Domāju, ka pie ārsta tomēr jādodas jebkurā gadījumā, jo caurejas iemesls ir jāatrod. Noteikti jāveic klīniskās analīzes, varbūt nepieciešama sīkāka kuņģa-zarnu trakta izmeklēšana.

Lai veicas!

Gastroenteroloģija / gremošanas sistēma

Lēkmjveidīgas sāpes un izdalījumi pēc aborta - vai tas ir normāli?
Labdien!

Pirms 10 dienām tika veikts pirmais ginekoloģiskais aborts (4. nedēļā). Asiņošana ilga vien divas dienas; pēc tam un līdz šim brīdim seko dzelteni izdalījumi bez smakas, un vēl to visu papildina lēkmjveidīgas krampju sāpes vēdera lejas daļā. Vai tas ir normāli?

Paldies!
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!

Nē, šādi simptomi nav normāli, tāpēc Jums jādodas pie ārsta.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Vieglas un brūnas mēnešreizes - vai tas ir normāli, un par ko tas varēetu liecināt?
Labdien!

Vēršos ar jautājumu, kas man satrauc. Esmu 21 gadus jauna. Ir bijušas probēmas ar cistām iepriekš. Man sākās mēnešreizes, bet tās ir ļoti, ļoti vieglas - gandrīz vai var iztikt ar ikdienas ieliknīti. Tās ir brūnā krāsā, nāk ārā arī recekļiem līdzīgi gabali. Tomēr nekas nesāp. Parasti sāp krūtis, vēders, mugura, bet tagad - absolūti nekas. Vai tas ir normāli, un par ko tas varētu liecināt? Vai man ir jāsatraucas?

Paldies!
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!

Iesaku nogaidīt līdz nākamajām menstruācijām un, ja tās ir izmainītas, jādodas pie ārsta.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Kā rīkoties, ja vēlos veikt abortu?
Labdien!

Mājās veicu grūtniecības testu, pēc kura rezultātiem sapratu, ka esmu stāvoklī. Kā rīkoties tālāk, ja vēlos veikt abortu? Vai varu vērsties pie jebkura ginekologa, bet pati izvēlēties vietu, kur veikt abortu?

Paldies!
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!

Pirms pieņemat tik radikālu lēmumu, vēl un vēlreiz visu rūpīgi apdomājiet. Šī operācija var atstāt sekas uz mūžu. Jūs varat vērsties pie jebkura ginekologa, un pati izvēlēties vietu, kur veikt abortu. Atcerieties, ka tas jāveic iespējami agrākā laikā līdz 10 grūtniecības nedēļām.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Karstuma viļņi un menstruāciju iztrūkums - ar ko tas varētu būt saistīts?
Labdien!

Man ir 30 gadi. Jau aptuveni meneša garumā uznāk karstuma viļņi, kā arī ir menstruāciju iztrūkums. Ar ko tas varētu būt saistīts?

Paldies!
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!

Iemesli var būt dažādi, tajā skaitā ar ginekoloģiju nesaistīti, piemēram, vairogdziedzera saslimšana.

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Vai paaugstināts vīriešu hormons var būt pie vainas, ja neizdodas palikt stāvoklī?
Labdien!

Man ir paaugstināts vīriešu hormons - 5.26. Jau kādu laiku nevaru palikt stāvoklī, esmu veikusi visādas analīzes un tās ir labas. Arī draugam viss kārtībā. Vai iemesls varētu būt šis vīriešu hormons? Un vai tiešām to pazemināt var tikai ar hormonu zālēm?

Paldies!
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!

Neauglības diagnostika ir ļoti sarežģīta. Cēloņus nevar noteikt neklātienē. Vai Jūsu partneris ir izmeklēts pie urologa? Viena izmainīta analīze nav kritērijs ārstēšanai.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Vai acij ar ļoti sliktu redzi var veikt operāciju, lai redzi uzlabotu?
Labdien!

Man ir 27 gadi. Jau no bērnības vienai acij bija slikta redze. Tikko atkal devos uz redzes pārbaudi un secināju, ka situācija ir patiesībā pavisam slikta. Ar kreiso aci es redzes pārbaudē neredzu pat pirmos milzīgos burtus. Ar otru aci varu redzēt pirmspēdējo rindiņu. Tā kā otra acs rāda labi, ikdienā nemaz nemanu, ka ar kreiso aci nekad pat nevarētu lasīt grāmatu, jo vispār neko ar to nevaru atšķirt. Sāku uztraukties, ka novecojot arī ar otru aci neredzēšu labi un redze kļūs arvien sliktāka, līdz vispār neko vairs neredzēšu. Vai kreisajai acij ar tik ļoti sliktu redzi var veikt operāciju, la redzi atgūtu? Ko lai daru?

Paldies!
Atbild:
Una Brūna, "Latvijas Amerikas Acu centrs", SIA
Labdien!

Pēc jautājumā aprakstītā jādomā, ka kreisā actiņa kopš bērnības nav skatījusies un ir kļuvusi vājredzīga. Par to liecina arī tas, ka Jūs ikdienā nemaz neizjūtat redzes traucējumus dēļ kreisās acs - tas nozīmē, ka redzes centri CNS, smadzeņu garozā, ir pieraduši pie monokulāras redzes. Tādā situācijā pieaugušam cilvēkam atgūt redzes asumu "slinkajā"/vājredzīgajā/ambliopajā acī parasti nevar (jo redzes funkcija CNS formējas agrīnā bērnībā - gk. līdz 3-5 gadu vecumam). Šādā gadījumā izoperēt vājredzību nevar, protams, ar nosacījumu, ka ir veikta pilna oftalmoloģiska pārbaude, un izslēgtas citas acu saslimšanas.

Acis, optika / acu veselība

Sarkans kakls un aizsmakusi balss zīdainim pēc stomatīta - kā ārstēties?
Labdien!

Zīdainim ir 6 mēneši un nu jau kā nedēļu viņam ir aizsmakusi balss. Bijām vizītē pie ārsta, kurš, apskatot kaklu, teica, ka tas ir sarkans. Lika knupi mērcēt "Borax" gricerīnā. Pagāja nedēļa, un jūtu, ka labāk nepaliek. Varbūt var lietot citas zāles?

P.S. Mums tieši pirms aizsmakušas balss parādīšanās bija stomatīts.

Paldies!
Atbild:
Ivars Strazds, Strazda I. ārsta pediatra prakse
Labdien!

Patreiz grūti kaut ko piebilst, jo tad ir bērns jāizmeklē. Domāju, ka vispareizāk būtu, ja Jūs turpinātu nozīmēto ārstēšanu, jo šādi simptomi var būt diezgan ilgi.

Pediatrija / bērnu veselība

Datortomogrāfija un grūtniecība: Kādas izredzes uz veselu, normālu grūtniecību un augļa veselību, attīstību?
Labdien!

Ir delikāts jautājums, kas saistīts ar grūtniecību. Pēdējās mēnešreizes bija no 14.06.-17.06. Savukārt 29.07. pēc asins analīzēm atklāju, ka esmu stāvoklī. Pa šo laiku man bija nepanesamas muguras sāpes, un sakarā ar to ģimenes ārsts nosūtīja uz datortomogrāfiju, kas notika 28.07. Gribētu zināt - kāds risks varēja notikt ar grūtniecību? Dakteris teica, ka vispareizāk būtu grūtniecību pārtraukt, bet es to nespēju! Cik auglim varētu būt nedēļas? Kādas izredzes uz veselu, normālu grūtniecību un augļa veselību, attīstību? Kādas sekas šī procedūra varēja astāt? Kā man rīkoties?

Paldies!
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!

Jums jādodas pie ginekologa un klātienē gūsiet atbildes uz saviem jautājumiem.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības