medicine.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi12487
Nozares raksti4450
Ekspertu atbildes20458
Jautājumi un atbildes | atbild ārsts (eksperts) | medicine.lv
Vai tā varētu būt atgriezusies astma vai jāmeklē vaina kur citur?
Labdien!

Bērnībā lietoju inhalatorus, lai cīnītos ar astmu. Pienāca brīdis, kad varēju iztikt bez tiem un vairākus gadus tos nelietot. Tad parādījās atopiskais dermatīts. Šobrīd, 23 gadu vecumā, tiklīdz saslimstu vai apaukstējos, ir ļoti liels elpas trūkums, aizdusa un joprojām ir arī dermatīts. Vai tā tam ir jābūt, un cik liels elpas trūkums ir “pārāk liels”? Šobrīd esmu saaukstējusies un lietoju "Salbutamol" inhalatoru ik pēc stundas. Vai tā varētu būt atgriezusies astma vai jāmeklē vaina kur citur?

Paldies!
Atbild:
Veselības salons 888, "Veselības salons 888"
Labdien!

Astma var atgriezties, it īpaši, ja tagad ir parādījies alerģiskais dermatīts. Tas nozīmē, ka organismā ir saasinājušies un atgriezušies alerģiskie procesi.

Ar cieņu,

Elpceļu / plaušu saslimšanas

Sāpes potītē - vai var būt saistība ar asinsrites traucējumiem?
Labdien!

2 nedēļas atpakaļ sākās pēkšņas neciešamas sāpes potītē - tādas, it kā tā būtu lauzta. Bet nekāda veida traumas nav bijis. Sāpes ir tik spēcīgas, ka nevarēju kājai pat pieskārties. Šķita, ka varbūt tā ir sastiepta, bet pēc 3 dienām parādījās uztūkums bez zilumiem. Uztūkums ir pazudis, bet sāpes potītē ir palikušas. Vai tas varētu būt kas saistīts ar asinsrites traucējumiem?

Paldies!
Atbild:
Marģers Funka, Funka M. ārsta osteorefleksoterapeita prakse
Labdien!

Protams, jāredz Jūs klātienē, bet domāju, ka problēma vairāk saistāma ar sākotnējām izmiņām locītavā.

Traumatoloģija / ortopēdija

Kāpēc spiež vēderu un ir grūti nostāvēt?
Labdien!

Vēlētos uzzināt, kas man varētu kaitēt. Ikreiz, kad stāvu, man šausmīgi sāk spiest vēders, ir tāda sajūta vēderā, it kā tur būtu kas smags iekšā, un es nespēju noturēties kājās. Tam seko grūtības normāli elpot, un man ir obligāti jāapsēžas, lai paliktu labāk, kā arī spēks sāk zust. Tā jau man ir kādu laiku, un baidos, kā nākotnē dēļ tā nespēšu kvalitatīvi strādāt. Par ko tas varētu liecināt?

Paldies!
Atbild:
Veselības salons 888, "Veselības salons 888"
Labdien!

Jums ir jāveic izmeklēšana, lai noskaidrotu sūdzību cēloņus, jo iemesli Jūsu sūdzībām var būt daudz un dažādi.

Ar cieņu,

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Trulas sāpes labajā sānā un krampji kājas muskulī - kas tas varētu būt?
Labdien!

Jau kādus 2 mēnešus ir trulas sāpes (ik pa laikam arī nedaudz asākas) labajā sānā, kas šad tad pat pāriet uz vēdera lejas daļu (labo pusi) un, lai gan no rītiem dzeru Mg, ik pa laikam velk kājas muskuli krampī. Ginekoloģiski viss kārtībā. Šad tad ir pastiprinātas trauksmes izjūtas.

Kas tas varētu būt?

Paldes!
Atbild:
Veselības salons 888, "Veselības salons 888"
Labdien!

Labajā paribē spazmas un sāpes var būt saistītas gan ar žultspūšļa saistītām problēmām, gan reflektoriem veģetatīvās nervu sistēmas izsauktiem simptomiem (diskinēzijas). Tā kā Mg nav palīdzējis pie kāju muskuļu problēmām, iesakām izmeklēt vēnas.

Ar cieņu,

Neiroloģija / nervu sistēmas saslimšanas

Vai tūska kājās varētu signalizēt par sirds mazspēju?
Labdien!

Pagājušā gada vasarā devos uz dažādiem sirds izmeklējumiem, jo biju saskāries ar panikas lēkmes simptomiem - ātra sirds darbība, spiedoša sajūta krūtīs, "kamols" kaklā, galva reiba, tirpa plaukstas un pārņēma lielas bailes.

Biju pie kardiologa, uz ekg, eho, holteru - viss bija normas robežās, novirzes netrada, tikai pāatrinātu pulsu, ko norakstīja uz veģetatīvo distoniju. Vairogdziedzera un asins analīzes bija labas.

Gads pagājis, un veģetatīvās distonijas simptomi ir saglabājušies, taču ir daži laika periodi, kad visi simptomi pazūd. Sirds vairs neskrien tik ātri, liela slodze nesagādā problēmas un pašsajūta uzlabojas, taču pēc nedēļas vai divām simptomi ir atpakaļ.

Tagad jau pāris mēnešus man ir pēdu iekšpuses sapampušas/ izveidojusies tūska. Sākumā to norakstīju uz to, ka apavi bija nepiemēroti un ka ikdiena tiek pavadīta, sēžot pie datora. Taču tagad, uzspiežot uz tūskas, izveidojas bedrītes, kuras ~10 sekunžu laikā aizpildās. Cik es saprotu, ūdens uzkrājas audos. Esmu turējis kājas augstāk un aukstā ūdenī mērcējis, bet tas nepalīdz. Tūska īsti nesamazinās ne no rīta, ne vakarā. Pirms 3 dienām sāka arī kreisās kājas ikros sāpēt.

Gribu zināt, vai tā varētu būt sirds mazspēja, kas izveidojusies no pāatrinātas sirds daarbības?

Nākamnedēļ centīšos tikt pie ģimenes ārsta un iziet visus izmeklējumus un analīzes.

Paldies!
Atbild:
Veselības salons 888, "Veselības salons 888"
Labdien!

Veģetatīvā distonija ir nervu sistēmas reflektori traucējumi, kas pavadīs Jūs visu dzīvi, tikai bieži vien tiem ir ilgstoši miera periodi. Var būt saasinājumi, ja radušās kaut kādas emocionālas vai fiziskas problēmas, bet noteikti veģetatīvās sistēmas sirds darbības traucējumi nav par pamatu sirds mazspējai. Noteikti dodieties pie ārsta, lai veiktu izmeklēšanu, jo kāju pēdu tūska nevar būt saistīta ar veģetatīvo distoniju.

Ar cieņu,

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Kā var atsaukties uz 3 gadus vecu bērnu, ka viņš vēl joprojām tiek barots ar krūti un vests ratiņos?
Labdien!

Mana māsa savu trīs gadus veco dēlu joprojām baro ar krūti un vizina ratos. Bērns ir pilnīgi vesels, nav nekādu veselības problēmu. Mūsdienu modernajam tēvam viss vienalga, ka trīsgadnieks nestaigā savām kājām.

Sakiet, lūdzu, ko bērnam nodara šis viss - trīs gados vest ratos un joprojām ēst no krūts?

Paldies!
Atbild:
Ivars Strazds, Strazda I. ārsta pediatra prakse
Labdien!

Šeit jau izskatās pēc bērna psihomotorās atpalicības, kurai no vecāku puses netiek piegriezta vērība. To var kvalificēt kā netiešu vardarbību pret bērnu, un bāriņtiesai ir tiesības bērnu paņemt no ģimenes - vismaz uz veselības pārbaudes laiku. Tālāk tad redzēs, vai vecāki spēj audzināt bērnu vai nespēj.

Pediatrija / bērnu veselība

Kāda ir redzes asuma norma mazulim 1,2 mēnešos?
Labdien!

Bijām pie acu ārsta, un vizīte izvērtās ļoti gara. Meita (1,2 mēneši) ir ļoti jūtīgas dabas un neļāvās īsti pārbaudīties. Kārtīgi iepilināt acīs dakterei neizdevās - cik nu varēja, tik nu apskatīja. Slēdziens ir astigmātisms (teica, ka vajagot briles) OD - 3 un OS - 2,5.

Nezprotu, cik nopietni tas ir, jo neesmu pamanījusi, ka bērnam ir kādas redzes problēmas. Meita redz gan sīkus priekšmetus vai krikumus uz grīdas, gan arī talumā redz labi, piemēram, var atpazīt cilvēku, kas tālumā iet. Cik tādā vecumā vispār skaitās norma redzes asumam?

Daktere pati ieteica aiziet vēl pie kāda ārsta vai mājās sapilināt un tad atgriezties pie viņiem.

Paldies jau iepriekš!
Atbild:
Una Brūna, "Latvijas Amerikas Acu centrs", SIA
Labdien!

No rakstītā nav īsti saprotams, kāda bija meitiņas redze, jo norādīti ir tikai refrakcijas dati, kuri liecina par tuvredzību (ja "Sol.Cyclogyl" pilieni nav pietiekoši iepilināti, tad arī šie dati mazulim nav precīzi), bet par astigmātismu rakstītajā atzinumā nav nekas minēts. Lai precīzāk atbildētu uz jautājumu, būtu nepieciešama pilnīgāka mazulītes redzes funkciju pārbaude atbilstoši vecumam un refrakcijas pārbaude.

Acis, optika / acu veselība

Kavējas mēnešreizes, lietojot kontracepcijas tabletes - kāda ir pareizā rīcība šajā situācijā?
Labdien!

Man ir 19 gadi, pēdējos divus gadus lietoju kontracepcijas tabletes. 3 mēnešus atpakaļ nomainīju tabletes (tāds pats sastāvs kā iepriekšs, tikai ražotājs cits). Šobrīd lietoju "Lindynette 75/30". Mēnešreizes bija regulāras līdz šim, šomēnes tās jau pāris dienas kavējas. Drīz, pēc divām dienām, būtu jāsāk dzert jau nākamais iepakojums. Grūtniecības testi ir negatīvi. Kādi varētu būt aizkavēšanās iemesli un kāda būtu pareizā rīcība šajā situācijā?

Paldies!
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!

Nesatraucieties. Tāda var būt Jūsuoprganisma reakcija uz dažādiem faktoriem. Turpiniet iesākto shēmu un dzeriet tableti paredzētajā laikā.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Kā ārstēt problēmas ar vēderu?
Labdien!

Puisis, 16 gadi. Pirms 2 nedēļām sākās problēmas ar vēderu. Bija bieža caureja un biežas krampjveida sāpes vēderā. Izdzēru 3 "Loperamide" dienas garumā, un pārgāja praktiski viss.

Nākamajā dienā man pa dienu bija normāla vēdera izeja un sūdzību nebija, izņemot vēdera pūšanos, kura pavadīja mani visu aiziepriekšējo nedēļu. Tajā dienā es izdzēru 2 "Vermox" tabletes uzreiz, domādams, ka tās tomēr varētu būt cērmes.

Vakarā bija neliela asiņaina caureja, kura vairs neatkārtojās. Pārējās dienas vēdera izeja bija normā. Nākamajā nedēļā šad tad man parādījās fēcēs gļotas. Citu sūdzību nav. Kas tas varētu būt? Nomoka jautājums par tām gļotām. Citu sūdzību nav.

P.S. Man ir pazemināts D vitamīns saistībā ar nopietniem rokas lūzumiem.

Paldies!
Atbild:
Veselības salons 888, "Veselības salons 888"
Labdien!

Pēc apraksta spriežot, Jums ir problēmas gremošanas sistēmā.

Ar cieņu,

Gastroenteroloģija / gremošanas sistēma

Ko darīt, ja ir nespēja pārvietoties, kamēr nav iedzertas zāles?
Labdien!

Mani satrauc fakts, ka es nespēju staigāt, kamēr nav iedzertas zāles. Ārsti mani mētā no viena speciālista pie cita. Uztaisīja datortomogrāfiju jostas daļai, atklājās L4-5 paramediāna diska protrūzija un spinālā kanāla stenoze. Biju pie neirologa, kas pateica, ka protrūzija nav tik liela, lai operētu, par srenozi nekomentēja. Par cik man diagnosticēts artrīts un reimotoīds artrīts ir uz jautājuma zīmes, jo tā ārsti man raksta diagnozi, nosūtīja pie reimatologa un nozīmēja Ab penicilīna kursu + "Ketanal 100mg". Ja neesmu iedzērusi zāles, nespēju staigāt,ir spēcīgas sāpes ceļos un locītavās, nespēju iztaisnot ceļu locītavas +muguras sāpes, kas ir mazākas par ceļu sāpēm. Locītavās jūtams arī šķidrums un saspīlējuma sajūta. Ar šo saāsinājumu cīnos jau kopš pavasara. Pēdējās analīzēs nedaudz paaugstināts C-reaktīvais olvaltums 25.6; reimatoīdais faktors <20.0; antistreptolozīns 23.0.

Paldies!
Atbild:
Veselības salons 888, "Veselības salons 888"
Labdien!

Vēlreiz konsultējieties ar savu reimatologu, jo iespējams, ka nepieciešams izvērtēt zāļu devu.

Ar cieņu,

Reimatoloģija / kaulu, locītavu un saistaudu slimības