Kā varētu izskaidrot šīs sajūtas sirds apvidū?
Labdien.

Man ir 23 gadi. Esmu sirdij uztaisījis ehokardiogrāfiju aptuveni pirms pusgada un pirms 3-4 mēnešiem veloergometriju - viss kārtībā. Taču sirdī šad tad dur, spiež, ir tie saucamie kūleņi, pastiprināti mēdzu izjust pulsu.

Vēl ir tāda dīvaina parādība - reizēm stāvot, veicot pat īsti ne fizisku darbu, jūtu sāpīgus sirdspukstus tieši kreisajā pusē, arī mēdz būt kaklā tāds sāpīgs pulss (šo gan vairāk izjutis esmu pēc ēšanas un ja tiek fiziski kaut kas darīts). Veicot daudz fiziskāku darbu, viss ir kārtībā, vienīgi ir pasāpējusi mugura.

Esmu pārslimojis gastrītu, ir muguras problēmas. Vai tiešām sirdij var būt kāda vaina tik neilgā laika posmā? Esmu diezgan stresains, vai tas varētu būt uz nervu pamata? Jo sirdi esmu izmeklējis ne reizi vien.
Atbild:
Veselības salons 888, "Veselības salons 888"
Labdien!

Pēc apraksta spriežot, Jūsu sūdzības visdrīzāk ir saistītas ar veģetatīvajām spazmām, jeb tā ir tā saucamā veģetatīvā distonija.

Kardioloģija / sirds un asinsvadu sistēma

No kā var veidoties pseudonomas baktērija kaklā?
Labdien!

Pēdējā pusgada laikā bieži slimoju ar kakla sāpēm (gan no iekšpuses, gan ārpusē), klepoju un ir minimāli paaugstināta temperatūra, drudzis un miegainība.

Ārsts veica analīzes un paņēma uztriepi no kakla.
Analīzes bija labas, bet uztriepē no kakla atrada palielu augošu baktēriju "pseudonomas". Ārsts ar to saskaras pirmo reizi! Izrakstīja antibiotikas 10 dienām "Cipronex 500 mg".

Esmu neizpratnē - kāpēc šāda baktērija ir izveidojusies, vai tā pazudīs, ja dzeršu antibiotikas, un vai tā ir lipīga? Vai man būtu jānodod vēl kādas citas specifiskas asins analīzes?
Atbild:
Veselības salons 888, "Veselības salons 888"
Labdien!

Pseudonomas ir mikrobs, kas izsauc cilvēkam infekcijas dabas bojājumus. Šis mikrooganisms 5% gadījumu var izraisīt saslimšanas veselos cilvēkos un 30% hospitalizētos cilvēkos. Šis mikrobs var būt jebkur izplatīts. To var atrast augsnē, ūdenī uz augiem un dzīvniekiem. Bieži šis mikroorganisms ietilpst arī normālās cilvēka mikrofloras sastāvā. Infekcijas risks rodas tad, ja ir kaut kādas imunoloģiskas sistēmas bojājumi, saslimšanas, traumas un apdegumi. Normālos apstākļos šī baktērija nav lipīga. Pseudonoma ir ļoti bieži sastopama slimnīcās un tiek uzskatīta par vienu no hospitālās infekcijas izsaucēju.
Atbildēt, vai ar izrakstītajām antibiotikām šīs baktērijas iznīks, mēs nevaram.

Elpceļu / plaušu saslimšanas

Kā cīnīties ar pārmērīgu svīšanu?
Labdien!

Man ir 30 gadi. Problēma ir tāda, ka ļoti daudz un bieži svīstu - ne tikai karstā laikā vai veicot fiziskas aktivitātes, bet arī no uztraukuma, no stresa un daudziem citiem iemesliem. Vairāk uztrauc sejas svīšana, kas ir redzama arī apkārtējiem. Tas ir arī iemesls, kāpēc izjūtu milzīgu diskomfortu vietās, kur ir daudz cilvēku, jo šķiet, ka visi to redz, un tad stress kļūst vēl lielāks un līdz ar to pastiprinās arī svīšana - dažreiz pat tik ļoti, ka arī mati kļūst slapji. Nekādi pretsviedru līdzekļi arī nekad nav palīdzējuši.

Esmu jautājusi par šo problēmu ģimenes ārstam, un vienīgā atbilde, ko saņēmu, ir tas, ka man ir liekais svars. Piekrītu, ka tas arī noteikti pasliktina situāciju, bet ar šo problēmu mokos jau kopš pašas bērnības, kad liekā svara vēl nebija. Esmu nodevusi arī asins analīzes - tajās viss kārtībā.

Jautājums - kā varu noskaidrot precīzu cēloni šai problēmai?Vai ar šo svīšanu ir iespējams kaut kā cīnīties, vai arī nāksies sadzīvot ar to visu mūžu?

Ļoti ceru uz profesionālu padomu.

Jau iepriekš paldies!
Atbild:
Jekaterina Kondratiško, "Consilium Medicum", SIA
Labdien!

Pastiprināta svīšana un liekais svars var būt saistīti ar endokrīnām patoloģijām. Tāpēc iesaku Jums vērsties pie endokrinologa, lai izietu visas nepieciešamas izmeklēšanas.

Endokrinoloģija / diabēts

Kāpēc reibst galva?
Labdien!

Kā rīkoties, ja nedaudz reibst galva? Reibst pieceļoties, ja ilgāk sēdēts, kā arī kad paskatos uz augšu vai vienkārši eju pa ielu.

Nesen nedaudz to sajutu arī pie stūres automašīnā. Sabijos, piestāju un izkāpu. Viegls reibonis pedējā laikā ir visas dienas garumā.

Papildus ir tāda kā "vates sajūta" pakausī, bet tāda jau ir dažus gadus. Pirms 8 mēnešiem "vates sajūtas" dēļ biju pie neirologa, veicu dārgus izmeklējumus, MRS. Neirologs teica, ka jāvingro, vairāk jākustās, ka nekas nopietns tas nav.

Veicu pirms pusgada kakla daļas masāžu. Tomēr patlaban mani uztrauc vieglie reiboņi. Asinsspiediens zems. Darbs pie datora, vecums - 50+.

Vai atkārtoti doties pie neirologa?
Atbild:
Dace Kārkliņa, MFD Veselības centrs "Pārdaugava"
Labdien!

Atbildot uz jautājumu par atkārtotu vizīti pie neirologa, MFD Veselības centra "Pārdaugava" galvenā ārste iesaka doties pie speciālista, lai precizētu un noskaidrotu iespējamos slimību cēloņus.

Sīkāka informācija par pierakstu pie speciālista : e pasts- pardaugava@mfd.lv vai tālr. 67131316

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Kā mazināt dusmu rievu starp uzacīm?
Labdien!

Tā nu ir sanācis, ka man ir izveidojusies dusmu rieva starp uzacīm. Ar laiku tā kļūst arvien pamanāmāka, tāpēc nākas staigāt ar čolku, lai to kaut cik nomaskētu. Vai ir kādi efektīvi līdzekļi, veidi, kā to varētu mazināt? Vai arī jāveic dārgas procedūras?
Atbild:
"Panacea Pro", "Panacea Pro", SIA
Labdien!

Protams, ka visefektīvākā procedūra dusmu rievas mazināšanai ir botulotoksīna injekcija, kas rievu var izlīdzināt pilnībā. Absolūti drošs preparāts ar garantētu rezultātu. Procedūras cena ir 130 EUR. Otrs variants ir rievas aizpildīšana ar pildvielu jeb filleru - tas būs dārgāks pasākums. Parastās kosmētiskās procedūras diemžēl ar šo problēmu galā netiks.

Ar cieņu,
dr. Inga Groskopa

Dermatoloģija / ādas veselība

Kā izārstēt urīnceļu iekaisumu jeb infekciju bez antibiotikām?
Sveiki!

Vēlētos jautāt, kā izārstēt urīnceļu iekaisumu jeb infekciju bez antibiotikām (ğimenes ārsts nerakstīs)?
Atbild:
Veselības salons 888, "Veselības salons 888"
Labdien!

Attīrīt organismu no iekaisuma uzturētājiem (sēnēm, parazītiem, baktērijām, vienšūņiem) var ar dabas preparātiem, bet, lai Jums varētu palīdzēt, no sākuma ir jāsaprot, kas par iekaisumiem un kāda patogēnā mikroflora ir organismā. Mūsu medicīnas centrā var veikt vispārēju organisma pārbaudi šūnu līmenī un noskaidrot organisma vispārējo stāvokli, funkcionālās izmaiņas, iekaisuma procesus un patogēno mikrofloru. Sīkāku informāciju var uzzināt, zvanot pa tālruni 27088877 vai www.vs888.lv

Uroloģija / nefroloģija

Cik potes jāveic pret vējbakām?
Labdien!

Mans bērns tika sapotēts pret vējbakām 2008.gadā (1.2 gadu vecumā). Tagad viņam ir 10 gadi. Ir bijis kontaktā ar vējbaku slimnieku, bet saslimšana nav novērota. Vai vajag veikt revakcināciju 2019.gadā? Vai valsts to apmaksās? Kā var noteikt imunitātes līmeni? Paldies!
Atbild:
Inese Bārbale, "Harmonija Plus", SIA
Labdien!

Jānosaka antivielas laboratorijā un tad var izlemt par vakcināciju.
Ja vakcinācijas kalendārā ir pēc vecuma - atbilst, tad valsts apmaksā.

Imunoloģija

Kā pareizi lietot vitamīnus?
Labdien!

Gribēju pajautāt, kā pareizi jālieto A (2 mēnešus lieto un vienu nelieto?), B (tukšā dūšā?), C, D (eļļa) vitamīni un vitamīnu komplekss: Ca, Mg, Zn (pulveri)? Jo dažādās vietās atšķiras norādes: vienā, ka jālieto pirms, citā - pēc ēšanas un vēl citā - ēšanas laikā.

Un kā pareizi saprast, ka vitamīni jālieto ēšanas laikā: ēd un uzdzer vitamīnus vai tos dzer uzreiz pēc ēšanas, nevis nogaida kādu laiku?

Tātad - es labprāt uzzinātu, kad - pirms vai pēc ēšanas (ja tā, tad cik ilgi pēc ēšanas) šie vitamīni jālieto. Vēlos beidzot iegūt skaidrību.

Piebildīšu, ka es no rītiem dzeru kafiju (kā zināms, tas arī mēdz ietekmēt vitamīnu iedarbību).

Paldies jau iepriekš par atbildi!
Atbild:
Inese Bārbale, "Harmonija Plus", SIA
Labdien!

Vitamīnus lieto no rīta - brokastīs. Lai noskaidrotu, kādus vitamīnus vai minerālvielas lietot, ir jāzin savs veselības stāvoklis - to nosakot analīzēs laboratorijā un tad izlemjot kopā ar ārstu, kas pārzin daudzas slimības un veselības stāvokļus. Tāpat neko nedzer. Lieto to, kas trūkst vai ir samazināts.

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Kā būtu pareizi rīkoties?
Labdien!

Vēlos uzzināt, vai 4 gados vajadzētu mazgājoties atvilkt priekšādiņu? Ģimenes ārsts mums ir teicis, ka neko tur nevajag darīt - tikai apmazgāt no ārpuses. Taču saskārāmies ar problēmu, ka dēls nevarēja pačurāt un sūdzējās par sāpēm. Urologa apskatē tika ar varu atvilkta priekšādiņa un konstatēts, ka nav ievērota higiēna (bija aplikums). Rekomendēts tika regulāri atvilkt un apmazgāt. Bet reāli tas nav iespējams, jo dēlam ļoti sāp. Kā būtu pareizi rīkoties?
Atbild:
Ivars Strazds, Strazda I. ārsta pediatra prakse
Labdien!

Paldies par jautājumu!

Ja bērnam jau vienu reizi ir bijis balanīts vai balanopostīts t. i. dzimumlocekļa galviņas un priekšādiņas iekaisums, tad apmēram vienu reizi nedēļā vajadzētu pacensties kaut nedaudz atvilkt priekšādiņu un apmazgāt. Jā, tas ir grūti, it sevišķi savam bērnam, bet, ja būs atkārtots iekaisums, tad būs vēl grūtāk. Atkārtotu iekaisumu rezultātā var veidoties saaugumi starp priekšādiņu un dzimumlocekļa galviņu. Lai būtu vieglāk atvilkt priekšādu, iesaku izmantot eļļu un pirms atvilkšanas pamērcēt kaut vai kumelīšu novārījumā.

Uroloģija / nefroloģija