medicine.lv skaitļos

Lietotāji online239
Aktīvie uzņēmumi12759
Nozares raksti1354
Ekspertu atbildes20962
Jautājumi un atbildes : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv
Spiedoša sajūta kaklā katru ziemu - kā atrast cēloni?
Labdien!

Jau otro ziemu (aukstajā sezonā) vakaros uznāk spiedoša sajūta kaklā, vairāk uz leju. It kā kaut kas būtu ielikts, it kā žņaugtu. Dažreiz pat liekas, ka traucē elpot. Parādās sēžot, guļot netraucē. Spiediens, pulss normāls vai nedaudz zem normas. Viss ir labi, tikai tā žņaudzošā sajūta.

Esmu vīrietis, 42 gadi, 185 cm, 95 kg, vidēji sportoju, ņemu arī palielas slodzes, sevišķi velo (lai svīstu un elsoju), noteikti ir jāsasniedz maksimums, ko velotrenažieris atļauj. Man ir zināms liekais svars un diētas pārkāpumi, bet to kontrolēju.

Vairogdziedzera hormoni normas līmenī, asinsanalīzes gandrīz ideālas. Ģimenes ārsts izrakstīja "Korvalolu", tas uzreiz nepalīdz. Pirms 6 gadiem taisīju kakla un galvas asinsvadu pārbaudi un mani brīdināja, ka aizsērējumi ir tuvu tam, lai pārkāptu normas robežu (toreiz man svars bija lielāks). Varbūt ir jēga meklēt šajā virzienā? Varbūt kaklā ir problēmas ar asins plūsmu, kakla asinsvadu skleroze?

Dziļāk ziemā tas būs smagāk. Pagājušo ziemu bija smagi vakari. Bet galīgi nezinu, ko darīt. Arī ārsts nekādu meklēšanas virzienu nerāda. Vai tiešām ir tāpat vien jāciešas?

Paldies!
Atbild:
Veselības salons 888
Labdien! Iesakām atkārtoti izmeklēt kakla un galvas asinsvadus. Ar cieņu,...

Kardioloģija / sirds un asinsvadu sistēma

Sāpes pēdas virspusē - kur vērsties pēc palīdzības?
Labdien!

It kā bez zināma iemesla sākotnēji parādījās sāpes pēdas virspusē, ar nelielu, tikai vāji redzamu piepampumu, apmēram 2 cm attālumā no pirkstu pamatnes, pēdas virspusē. Savukārt staigājot rodas izteiktas, asas sāpes ar tādu kā lūstošu sajūtu pirkstu pamatnē, reizēm kopā ar svilšanas sajūtu, bet, ejot garāku gabalu (700m), sajūta, ka pēdu it kā lauž ar lauzni, ar sekojošu krampi visā pēdā.

Kur būtu jāvēršas? Kādi varētu būt iemesli? Un vai ir iespējams sev palīdzēt pašam?

Paldies!
Atbild:
Ilze Bērziņa, FRM ārste
Labdien! Drošāk būs, ja veiksiet analīzes (iekaisuma rādītāji, urīnskābes līmenis), RTG pēdai. Pats varat izmantot aukstumu un/vai pretiekaisuma ziedes pēdai. Pārbaudiet, vai vaina nav apavos (varbūt nospiež pēdu)....
Atbild:
Ilze Miziša
Labdien! Jums būtu sākumā jāvēršas pie sava ģimenes ārsta, nepieciešams veikt padziļinātus izmeklējumus. Iespējams, kāja traumēta, sasista, saspiesta, iespējams, no nepiemērotiem apaviem. Pēc izmeklējumiem un apskates ārsts var nozīmēt fizikālās procedūras vai pretsāpju medikamentus, ja nepieciešams....

Fizioterapija, rehabilitācija

Stipra asiņošana - ko darīt?
Labdien!

Mēneša sākumā man bija mēnešreizes, pēc kuru beigšanās pusotru dienu vēlāk sākās viegla asiņošana, kas ilga 3 dienas. Pēc šo 3 dienu vieglas asiņošanas sākās slikta dūša, kas ilga nedēļu, un krampji vēdera lejas daļā. Šīs sāpes kopā ar periodisku sliktu dūšu turpinājās 2 nedēļas. Sazinājos ar ārstu, sarunājām vizīti, bet vizītes dienā sākās it kā atkal mēnešreizes, tāpēc vizītē daudz ko pateikt, kas par vainu, nevarēja. Aizdomas ārstei ir par missed abortu. Jādodas uz vizīti uz ultrasonoskopiju, kad menstruācija beigsies, taču... Šobrīd asiņošana ir smaga jau sesto dienu (recekļveidīgs un plūsma liela), kas īsti nemazinās. Parasti mēnešreizes ilgst tikai 3 dienas ar vidēju plūsmu, un pēc tam ir smērēšanās 3 dienas. Šoreiz esmu sabažījusies par šīm it kā mēnešreizēm. Ko darīt? Vai vienkārši gaidīt, kad beidzas?

Paldies!
Atbild:
Maija Dace Broša, ginekoloģe
Labdien! Jums pie ārsta jādodas atkārtoti. Ja asiņošana ir ļoti liela, jādodas uz slimnīcu. Iesaku sazināties ar savu ārstu....

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Zūd erekcija seksa laikā - kas pie vainas?
Labdien!

Vīrietis (33 gadi) seksa laikā ātri beidz vai zūd erekcija (pāris reizes ievadot locekli). Vai viņam tas uzlabosies, mainīsies ar citu partneri?

Paldies!
Atbild:
D. Balodis
Labdien! Ļoti iespējams, ka erekcijas zudums ir psihogēnas izcelsmes, spriest precīzāk ir neiespējami, jo trūkst informācijas. Partnera maiņa var palīdzēt, bet var arī nekas nemainīties, vai palikt pat sliktāk....

Seksoloģija / seksuālā veselība

Smērēšanās pēc mirēnas ievietošanas - vai tas ir normāli?
Labdien!

Pirms divām nedēļām ievietoja kontracepcijas spirāli un vēl joprojām velk vēdera lejas daļu. Ir dienas, kad nejūt, vēl smērējas - citu dienu mazāk, citu vairāk, Vai būtu jāvēršas pie ārsta, vai tas ir normāli? Un cik ilgi tā var smērēties?

Paldies!
Atbild:
Maija Dace Broša, ginekoloģe
Labdien! Jā, tas ir normāli. Iesaku izlasīt Mirēnas instrukciju....

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

No kā var būt sarkani pleķi uz ādas un augsta temperatūra?
Labdien!

Esmu sieviete un man ir 31 gads.

Šobrīd mokos ar lielu temperatūru - 38,3 jau otro dienu. Tāpat izmetušies sarkani pleķi uz muguras, vēdera, krūtīm un rokām.

Biju traumpunktā - tur veica Covid testu, kurš ir negatīvs.
Tur man vakcinēja analgīnu ar kaut ko sajauktu - uz to brīdi temperatūra pazuda, bet vakarā bija atpakaļ un nu jau ar visiem karstajiem dzērieniem un paracetamolu temperatūra nepaliek mazāka. Kas tas varētu būt? Vai tas varētu būt kaut kā saistīts ar ginekoloģiju? Jo arī izdalījumi parādījušies.

Paldies!
Atbild:
Veselības salons 888
Labdien! Bez izmeklēšanas, caur internetu, neko diemžēl noteikt nevar. Iesakām apmeklēt infekcionistu un ginekologu. Ar cieņu,...

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Vai krūts piena samazināšanās saistīta ar Covid saslimšanu?
Labdien!

Esmu saslimusi ar Covid vieglā formā. Man ir mazulis, 3,5 mēnešus vecs, kuru baroju ar krūti. Es kā saslimu, man mazā visu laiku pie krūts sēž, sākumā domāju, varbūt plānāks piens palicis, bet tagad sāku aizdomāties, ka mazāk palicis ir. Tas varētu būt saistīts ar šo Covid slimošanu? Un vai piens atgriezīsies normāla daudzumā?

Iepriekš, kad slimoju ar vienkāršu saaukstēšanos, tad man šādi piens nepalika mazāk. Mēģināju "Aptamil" dot klāt, bet mazā atsakās to dzert.

Paldies!
Atbild:
Maija Dace Broša, ginekoloģe
Labdien! Vai piens atgriezīsies normāla daudzumā un kādēļ tas samazinās, nav izskaidrojams attālināti. Jebkura mātes saslimšana, kad organisma spēki samazinās, var radīt šādu reakciju. Lūdzu, konsultējieties ar pediatru....

Pediatrija / bērnu veselība

Vai ir iespējama grūtniecība, lietojot šīs zāles?
Labdien!

Pēc olnīcas un cistas ķirurģiskas izņemšanas (endometrija), tika izrakstītas "Visannette" tabletes. Pēc 2 mēnešu lietošanas trešajā iztrūkst mēnešreizes. Ir visi grūtniecības simptomi. Vai ir iespējama grūtniecība, lietojot šīs zāles?

Paldies!
Atbild:
Maija Dace Broša, ginekoloģe
Labdien! "Visannette" nav kontracepcijas līdzeklis, tādēļ teorētiski grūtniecība ir iespējama....

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Iesnas ar ar asinīm, esot gaidībās - vai tas ir kas nopietns?
Labdien!

Esmu bērniņa gaidībās. No rītiem un pastaigās, kad ir mazliet iesnas, tās ir kopā ar asinīm (nedaudz). Vai tas ir kas nopietns?

Paldies!
Atbild:
Maija Dace Broša, ginekoloģe
Labdien! Ja cilvēkam ir iesnas, mēdz būt, ka reizēm ir asiņaini izdalījumi neatkarīgi no grūtniecības. Asiņošana varētu būt, ja ir paaugstināts asinsspiediens, ja stipri šņauciet degunu, utt. Nevaru konkrēti atbildēt, jo nav zināms ne grūtniecības laiks, ne asinsspiediens un citi izmeklējumi. Lūdzu, konsultējieties ar ģimenes ārstu....

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Kāpēc mēnešreizes ilgst jau 2 nedēļas?
Labdien!

Vēlos saprast, kas var būt par iemeslu, ka mēnešreizes ilgst jau divas nedēļas? Visu laiku mēnešreizes bija regulāras, tad vienu mēnesi izkrita, pārbaudījos pie ginekologa - stāvoklī nebiju. Sākās smērēšanās, kas ilga 10 dienas, tad bija pārtraukums 7 dienas un nu jau 14 dienas mēnešreizes turpinās. Daktere izrakstīja sūkājamas tabletes, bet nekas nemainās.

Paldies!
Atbild:
Maija Dace Broša, ginekoloģe
Labdien! Jums atkārtoti jādodas pie ārsta, lai saņemtu ārstēšanu....

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Kā tikt galā ar skumjām un sāpēm pēc bērniņa zaudēšanas, un ko darīt, lai izvairītos no atkārtota spontānā aborta?
Labdien!

Esmu 39 gadus jauna sieviete un man ir bijuši jau 2 spontānie aborti. Otrais aborts notika nesen, man paziņoja, ka bērniņš ir pārstājis attīstījies un ka viņam nav sirsniņas 7. nedēļā.

Kā lai tiek galā ar sāpēm un tukšuma sajūtu? Bērniņš bija ļoti gaidīts.

Biju pie ginekologa, bija ļoti smagi, jo nesen viss bija kārtībā. Es atteicos no ķirurģiskās iejaukšanās savā ķermenī. Es vēlos, lai organisms pats ar to tiek galā. Pēc kāda laiciņa es atkārtoti vēlēšos tik pie bērniņa. Kas man būtu jādara, lai tas vairāk neatkārtojas, kādas analīzes būtu jāveic, lai varētu laicīgi sagatavoties jaunai grūtniecībai?

Paldies!
Atbild:
Maija Dace Broša, ginekoloģe
Labdien! Pirmkārt, jādodas pie psihologa, lai iegūtu sirdsmieru. Tad jāizvēlas ginekologs, kas paplašināti veiks izmeklējumus un arī noteiks, kādas analīzes jāveic. Obligāti Jūsu vīram jāizmeklējas pie urologa, jo nereti spontānu abortu cēlonis ir vīrieša saslimšana. Vīrietis to var nejust, jāveic spermas analīze. Par grūtniecību varat domāt ne ātrāk kā pēc 6 mēnešiem. Iesaku uzticēties ginekologam un neiebilst ārsta norādēm. Diemžēl Jūsu vecums nepieļauj ilgākus ''eksperimentus'' ar pašas...

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Stipra asiņošana un spēcīgas vēdersāpes mēnešreizēs - kā ar to cīnīties?
Labdien!

Man jau vairākus mēnešus ir problēmas ar asiņošanu. Asiņošana ir ļoti stipra 5 dienas un divas mazāk. Vēl ir ļoti stipras vēdersāpes mēnešreižu laikā, sāpes ir līdzīgas kā pirms dzemdībām. Un tā jau ir vairākus mēnešus. Rodas bezspēks, asiņošana tiešām ļoti liela - praktiski katru stundu pilna pakete.

Varbūt ir kādas zāles, kas var palīdzēt šai problēmai? Biju pie ārsta, noteica diagnozi, pat veica tīrīšanu, ieteica hormonālo spirāli ievietot. Bet tas būs tikai nākammēnes. Vai pēc spirāles beigsies sāpes? Un kā lai cīnos ar sāpēm, kas ir tagad? Tika izrakstītas zāles, lai mazāk asiņotu, bet tās nepalīdz.

Paldies!
Atbild:
Maija Dace Broša, ginekoloģe
Labdien! No attāluma zāles nevaru ieteikt. Ja situācija neuzlabojas, lūdzu, ejiet pie ārsta ātrāk. Jums ārstēšana ir uzsākta, sekojiet ārsta ieteikumiem....

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Mēnešreižu izmaiņas pēc dzimumakta - vai tas var norādīt uz grūtniecību?
Labdien!

Mani ļoti satrauc tas, kas šobrīd notiek ar manu ciklu. Situācija tāda, ka bija dzimumakts, un pēc kalendāra nākošajā vai aiznākošajā dienā bija jāsākās mēnešreizēm. Tās it kā sākās, bet tikai nedaudz pasmērējās, un tā divas dienas. Pēc tam no tām nekādas miņas, tad atkal tas pats - nedaudz pasmērējas un atkal nekas. Tad 3-4 dienas vispār nekas nebija un pēkšņi sākās nenormāla asiņošana, kas ilgst jau 4. dienu, un sajūta, ka nemaz nebeigsies. Vai būtu jāsatraucas, ka esmu stāvoklī?

Parasti mēnešreizes man ilgst 6-7 dienas, kur tikai 1., citreiz 2. dienā ir sāpes un stiprāka asiņošana. Tagad tās ilgst jau 4. dienu un pirms tam vēl tā smērēšanās.

Paldies!
Atbild:
Maija Dace Broša, ginekoloģe
Labdien! Lai pārliecinātos par grūtniecības esamību, jāveic grūtniecības tests. Ja normāls cikls neatjaunojas, jāiet pie ārsta....

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Tūska un sūrstēšana maksts iekšpusē - kas tam var būt par iemeslu?
Labdien!

Man ir 32 gadi. Lietoju jau pusgadu hormonālo spirāli. Pirms dažām dienām pamanīju, ka man maksts iekšpusē ir parādījies pietūkums un arī sūrst, niezes nav, izdalījumi ir tādi balti ūdeņaini bez smakas. Kas tam varētu būt par iemeslu?

Paldies!
Atbild:
Maija Dace Broša, ginekoloģe
Labdien! Šādas izpausmes ir maksts iekaisumam. Ņemot vērā, ka ir spirāle, Jūs netiekat pasargāta no seksuāli transmisīvām slimībām. Iekaisuma cēloni un attiecīgu ārstēšanu var noteikt tikai klātienē pie ārsta....

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Problēmas ar vēderu/gremošanas sistēmu - kā tās risināt, lai uzlabotu savu ikdienu?
Labdien!

Problēma tāda, ka pirms apmēram četriem gadiem saskāros ar aizkuņģa dziedzera iekaisumu. Kopš tā laika ir jūtamas problēmas, kas saistītas ar, manuprāt, gremošanas sistēmas darbību. Katru rītu izjūtu diskomfortu dēļ sajūtām vēderā. Tas bieži pūšas, katru rītu jāiet uz tualeti vismaz divas reizes un vēdera izeja mīksta. Kaut arī reizēm vakarā tā ir ļoti cieta, no rīta vienmēr ir pretēji. Liekas, ka pa nakti miegā kaut kas nestrādā, kā tam vajadzētu. Kā varētu šo risināt, lai uzlabotu savu ikdienu, un kā noskaidrot, kāpēc tā?

Būšu priecīgs par atbildi, paldies!
Atbild:
Veselības salons 888
Labdien! Bez izmeklēšanas neko precīzi pateikt nevaram, bet, spriežot pēc aprakstītajām sūdzībām, Jums ir problēmas ar gremošanas traktu. Iespējama patogēnās mikrofloras (sēnes, parazīti, baktērijas, vīrusi) klātesamība organismā, disbakterioze un iekaisuma procesi gremošanas traktā. Varam piedāvāt veikt vispārēju organisma izmeklēšanu šūnu līmenī, balstītu uz biorezonansi, kuras laikā tiek izmeklēts katrs orgāns un sistēmas. Sīkāku informāciju var uzzināt, zvanot uz tālruni 27088877, vai...

Veselīgs uzturs

Sirds dauzās, nemiers iekšā, nevaru nosēdēt uz vietas - veģetatīva distonija?
Labdien!

Esmu vīrietis, 29 gadi, svars 84 kg. Mērot pulsu - 130 uz 76, un pulss no 80 līdz 90 miera stāvoklī, citreiz pat nedaudz vairāk. Visu laiku liekas, ka kaut kas nav kārtībā ar veselību. Esmu gājis uz ekg un nodevis asins analīzes - viss ok. Bet man dzīve kādreiz stresaina bijusi un arī alkohols ir lietots, un kas stiprāks. Daudzi saka, ka tā ir veģatatīvā distonija, bet nevaru to pieņemt. Varbūt tas ir no iepriekšējiem notikumiem? Ir bažas par veselību, gribas, lai viss ir labi, bet vairāk pats nesaprotu, kas notiek. Visu laiku mēru spiedienu un meklēju sev kaites.

Paldies!
Atbild:
SIA "Klīnika Dzintari"
Labdien! Iespējams, ka tā ir veģetatīvā distonija. Būtu vēlams pakonsultēties pie psihiatra un tad saprast, varbūt jālieto antidepresanti kādu laiku, lai stabilizētu pašsajūtu. Ar cieņu,...
Atbild:
Veselības salons 888
Labdien! Lai arī Jūs to nevarat pieņemt, bet visdrīzāk tā ir veģetatīvā distonija, jo tai ir ļoti dažādas izpausmes. Ja vēlaties mūsu viedokli un ieteikumus, tad varam piedāvāt veikt vispārēju organisma pārbaudi, kuras laikā arī varēsim noskaidrot, vai pie vainas ir tikai veģetatīvā distonija, vai ir arī kādas citas veselības problēmas. Sīkāku informāciju var uzzināt, zvanot uz tālruni 27088877. vai www.vs888.lv. Ar cieņu,...

Psihoterapija / psihiatrija

Zems glikozes līmenis - vai jāmeklē speciālista palīdzība?
Labdien!

Es vēlējos izmēģināt 5 dienu badošanos, jo esot tik daudz un dažādi labumi veselībai, profilaktiski. Man ir normāls svars, 66 kg, un nav nekādu veselības problēmu, tik reizēm sāp galva. Esmu mēģinājusi uzsākt badošanos vairākas reizes, neēst ir viegli, taču paliek slikti un izrādījās, ka krītas cukura līmenis (reiz nokritās līdz 2,1). Regulārās asins analīzēs glikoze tukšā dūšā ir 4+.

Mana ģimenes ārste saka, ka nevajag badoties. Mani tomēr satrauc šī situācija, jo pēc 3 dienu neēšanas (regulāri mērot cukura līmeni, ja kritās, tad dzēru elektrolītus, kas satur arī glikozi), kad atsāku ēst, tad trešajā dienā palika slikti, reiboņi, sajūta, kā sistu ar elektrību ķermenī. Glikoze ēdušai (t.sk pat kūkas) bija 4,9.

Cik tas ir normāli un vai tiešām nav jāmeklē speciālista palīdzība? Par kādām veselības problēmām varētu sākt domāt?

Paldies!
Atbild:
Veselības salons 888
Labdien! Iesakām apmeklēt endokrinologu, bet noteikti pēc aprakstītās situācijas Jums badošanās nav ieteicama. Ar cieņu,...

Endokrinoloģija / diabēts

Vai jauno kontracepciju jāuzsāk nākamo menstruāciju sākumā?
Labdien!

8 mēnešus lietoju "Visanette" - endometriozes ārstēšanai pēc laparoskopijas. Pēdējo kursu izdzēru oktobrī. Tagad ir izrakstīta "Regulon" kontracepcija.

Vai obligāti jāsagaida menstruāciju sākums (nav vēl bijušas, kopš beidzu lietot "Visanetti"), jeb var kontracepciju sākt lietot jau tagad?

Jau iepriekš paldies par atbildi!
Atbild:
Maija Dace Broša, ginekoloģe
Labdien! "Visannette" NAV kontracepcijas līdzeklis. Tāpat kā visas zāles, šīs zāles var izraisīt blakusparādības, kaut arī ne visiem tās izpaužas. Šīs blakusparādības ir daudz biežākas pirmajos mēnešos pēc "Visannette" lietošanas uzsākšanas un parasti izzūd, turpinot lietošanu. Jums var būt menstruālā cikla izmaiņas, piemēram, smērēšanās, neregulāra asiņošana vai menstruācijas var pilnīgi izbeigties. Hormonālā kontracepcija jāuzsāk tā, kā teikts instrukcijā, un konsultējoties ar savu ārstu....

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Vai nelielu tuvredzību var labot ar "plus" briļļu lēcām?
Labdien!

Optometrists konstatēja, ka ir neliela tuvredzība un teica, ka to var labot ar “plus” briļļu lēcām. Vai tā ir?

Paldies!
Atbild:
Evija Gulbinska, LAAC optometriste
Labdien! Tuvredzību koriģē ar "mīnus" lēcām, bet tālredzību ar "plus" lēcām. Iespējams, ka Jums ir tālredzība (pavājināta redze tuvumā), ko koriģē ar "plus" briļļu lēcām....

Acis, optika / acu veselība

Kāds cēlonis var būt visa ķermeņa viļnveidīgai tirpšanai?
Labdien!

Guļot naktī, pēkšņi pa visu ķermeni pārskrien skudriņveidīgi tirpuļi. Citreiz sākas no muguras puses, aptver visus sānus un tad izplatās pa visu ķermeni, gan uz rokām, gan uz kājām. Pilnīgi visam ķermenim pāriet tāds kā vilnis. Var atkārtoties vairākas reizes. Citreiz var sākties no augšstilbu sāniem un izplatās pa visu ķermeni. Sākumzona var būt dažāda. Tas notiek pārsvarā naktīs, tādā kā pusmiegā, bet ir bijušas arī reizes, kad pa dienu, pilnīgā nomodā. Tādas aukstas tirpas, ļoti nepatīkama sajūta. Kāds cēlonis tam varētu būt?

Paldies!
Atbild:
Ilze Bērziņa, FRM ārste
Labdien! Ja rodas veselības problēmas, kas iepriekš nav bijušas, nepieciešami izmeklējumi. Jūsu aprakstītajām sūdzībām var būt dažādi iemesli. Vajadzētu sākt ar vizīti pie ģimenes ārsta....

Fizioterapija, rehabilitācija

Vai šie simptomi ir bīstami?
Labdien!

Man ir 14 gadi. Mans augums ir 168 cm, svars- 75 kg. Slimoju ar gastrītu.

Pēdējās dienās, kad eju uz tualeti pa lielam, man pie fēcēm ir gļotu piejaukums. Reizēm jūtamas sāpes lejasdaļā. Reizēm pēc tualetes jūtams nepietiekams urīna iztukšojums.

Tāpat reizēm jūtams nogurums, kauli sāp. Bieži jūtu, ka kājas salst, bet istabā ir normāla temperatūra. Šodien jutu savus sirdspukstus labajā kājā. Kāja pat viegli kustējās.

Mēle ir tādās kā plaisās un ir tādi mazi sarkani punktiņi. Uz ķermeņa ir daudz plaisas. Svaru it kā ne pieaudzēju, ne nometu. Bet šīs plaisas tik un tā ir. Parādās arī jaunas plaisas uz ķermeņa.

Nevaru aizmigt, pirms neaizeju uz tualeti. Ja aizeju uz tualeti un pēc 5 minūtēm gribu gulēt, nevaru aizmigt, pirms neesmu vēlreiz aizgājusi uz tualeti.

Mēnešreizes jau ir 2 gadus, bet nav regulāras. Bieži ir ar mēneša pārtraukumu. Tagad pēdējās bija tikai 5. septembrī. Mēnešreizes parasti ir ļoti asiņainas. Paketes mainu ik pēc stundas, jo tās visas ir asinīs. Naktīs nevaru pagulēt. Ļoti bieži naktīs jāmaina nakts paketes. Asinīm klāt ir sarkani biezumi.

Šobrīd slimoju ar gastrītu. Ārsts teica 3 nedēļas jāietur tā saucamā diēta. Datumi jau iet uz beigām. Bet kuņģis ik pa laikam iesāpas. Vai būtu jāiziet un jāuztaisa "kobra", lai pārbaudītu kuņģa stāvokli? Ko man darīt? Vai tas ir bīstami?

Paldies!
Atbild:
Veselības salons 888
Labdien! Lūdzu, izrunājiet visas savas problēmas ar saviem vecākiem. Iesakām apmeklēt gastroenterologu un ginekologu. Ar cieņu,...

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Kas varēja izraisīt burbuļošanu un sāpes vēderā?
Labdien!

Kopš pagājušajām mēnešreizēm man ir sācis sāpēt un burbuļot vēders, vēders burbuļo neatkarīgi no laika - dienā, naktī, vai esi paēdis vai neesi. Sāp arī dažkārt, nu jau tā ir kādas 3 nedēļas. Paspiežot it kā vēl vairāk jūt, ka burbuļo. Piespiežot nedaudz pie nabas, jūtami tādi kā puksti. Sākotnēji domāju, ka ir kas ar ginekoloģijas jomu, aizbraucu pie ārsta, bet viss esot kārtībā. Tieši pirms tam dzēru zāles "Thrombo Ass 75mg", jo ir palielināti leikocīti. Varbūt tas saistīts ar zālēm? Varbūt kaut kas ar gremošanu saistīts? Vēders iziet normāli.

Paldies!
Atbild:
Veselības salons 888
Labdien! Pēc apraksta spriežot, Jums visdrīzāk ir zarnu trakta infekcija, un tāpēc, lai kaut ko ieteiktu, ir nepieciešama izmeklēšana. Varam piedāvāt veikt vispārējo organisma izmeklēšanu šūnu līmenī, kuras laikā tiek izmeklēts katrs orgāns un sistēmas un noskaidroti iekaisuma procesi, funkcionālās izmaiņas un patogēnā mikroflora (sēnes, parazīti, vīrusi, baktērijas utt.). Paaugstināts leikocītu daudzums nav iemesls, lai dzertu "Thrombo Ass". Paaugstināti leikocīti liecina par iekaisuma...

Gastroenteroloģija / gremošanas sistēma

Smērēšanās, kad mēnešreizes jau sen beigušās - par ko tas liecina?
Labdien!

Man ir 25 gadi, dzeru pretapaugļošanās tabletes "Jazz" jau labu laiku, mēnešreizes šomēnes bija vieglas un ilga 3 dienas, neskaitot pāris dienas pirms mēnešreizēm smērēšanos. Pēdējā smērēšanās dienā bija dzimumakts, un arī pēc tam 3 dienas bija dzimumakts bez izsargāšanās, tā kā dzeru tabletes. Tagad pēc 4 dienām no pēdējā dzimumakta sākās brūngana smērēšanās. Mēnešreizes jau bija. Par ko tas varētu liecināt? Līdz vizītei vel jāgaida.

Paldies!
Atbild:
Maija Dace Broša, ginekoloģe
Labdien! Smērēšanās iemeslu attālināti nevar noteikt. Jebkurā gadījumā situācija nav akūta un varat mierīgi gaidīt pieņemšanu pie ārsta....

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Deformētas ribas - pie kāda ārsta vērsties?
Labdien!

Man ir deformētas ribas, traumas nekādas nav bijušas. Šī problēma man ir tik ilgi, cik sevi atceros. Vienā sānā lejasdaļā daļa ribu ir izvirzījušās pamanāmi uz āru un pašas apakšējās ribas spiežas uz iekšu. Tā daļa, kas spiežas uz iekšu, sāp ik pa laikam, citreiz tik traki, ka nevar ne nostāvēt, ne nosēdēt, vienīgi palīdz, izliecot to sānu uz āru, cik vien iespējams. Pēdējā laikā sāp arvien vairāk.

Vēlējos uzzināt, pie kāda ārsta iet uz konsultāciju, lai risinātu manu problēmu?

Paldies!
Atbild:
Ilze Bērziņa, FRM ārste
Labdien! Iespējams, Jums ir skolioze. Vispirms vajadzētu vērsties pie ģimenes ārsta vai pie FRM ārsta, vai ortopēda....

Fizioterapija, rehabilitācija