Kāpēc pēc bērna dzimšanas naktīs vērojama izteikta svīšana krūšu apvidū?
Labdien!

Esmu 29 gadus jauna sieviete, un ir pagājuši 3 mēneši pēc dzemdībām.

Mana problēma - izteikta svīšana pa nakti, krūšu rajona apvidū. Esmu nodevusi dažāda veida analīzes, pilnu asins ainu, vairogdziedzeru hormonu analīzes, USG vairogdziedzerim, kakla mīkstajiem audiem, USG vēdera dobumam, RTG plaušām. Visos izmeklējumos viss ir normā. Kas vēl varētu būt par iemeslu?

Ginekologs kā iespējamo iemeslu minēja saistību ar barošanu - esot sievietes, kas šajā laikā svīst un kas nē. Bet es baidos par limfomu.

Paldies!
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!

Neklātienē atbildēt nav iespējams. Viena no limfomas pazīmēm patiešām ir svīšana, bet tā nav vienīgā pazīme. Lai kliedētu savas bažas, dodieties pie ģimenes ārsta, kas pēc attiecīgiem izmeklējumiem nosūtīs pie speciālista.

Endokrinoloģija / diabēts

Vai vajag vakcinēties pret CPV pēc dzemdes kakla ekscīzijas?
Labdien!

Man ir 31 gads.

Man pirms mēneša tika veikta dzemdes kakla ekscīzija. Bija CIN II - CIN III un pozitīvs CPV. Arī histoloģisko analīžu rezultātos CIN II - CIN III. Griezuma līnija tīra. Vai obligāti vajag vakcinēties pret CPV?
Vai var plānot grūtniecību jau drīzumā vai vajadzētu pagaidīt vismaz 6 mēnešus pēc šīs procedūras?

Paldies!
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!

Pasaules medicīna uzskata, ka vakcinācija ir vajadzīga, bet tas ir Jūsu lēmums. Pēc dzemdes kakla ekscīzijas grūtniecību var plānot pēc 6 mēnešiem, kad veic atkārtotu pārbaudi un gūst pārliecību, ka viss ir kārtībā.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Nedabiski liela tūska pēc ceļa traumas - kādas var būt sekas, ja tūska neuzsūksies?
Labdien!

Neveiksmīgi kritu no velosipēda un sadauzīju kreiso celi, tas momentāni sāka piepampt. Kamēr tiku līdz mājām, tūska jau bija pusdūres lielumā. Novilcinājos un ātro palīdzību izsaucu tikai tad, kad tūska jau bija dūres lielumā. Uztaisīja rentgenu - kauli veseli. Nozīmēja lietot smēri "Dolobene" un pretsāpju zāles. Traumatalogs, pētot rentgena bildes, miegaini pateica, ka tas ir pamatīgs zilums un uzsūksies 10 dienu laikā. Dienu vēlāk jeb, precīzāk, patreiz, tūska ir divu dūru lielumā, izskatās nedabīgi liela, neatstāj sajūta, ka tūlīt atsprāgs. Sāpes gan ir mazinājušās par spīti tam, ka izlietoju tikai vienu pretsāpju tableti un pat spēju pastaigāt, nevis šļūkāt kā vakar.

Kam ticēt, traumatalogam vai sev un braukt uz hospitāli? Un kādas var būt sekas, ja tūska neuzsūksies?

Paldies!
Atbild:
Agris Briedis, "Tehniskā ortopēdija", SIA
Labdien!

Jums jāgriežas pie ārsta traumatologa ortopēda uz kontroli.
Iespējams, ka šobrīd jālieto kruķi kājas atslogošanai. Vēlāk var noderēt kvalitatīva kompresijas ceļa ortoze (www.ortopedija.lv).

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Neizskaidrojams reibonis pēc muguras sāpēm - ar ko tas var būt saistīts?
Labdien!

Sieviete, 42 gadi.

Pirms aptuveni divām nedēļām sāka spiest un durt sirds rajonā, sāpes izstarojās uz kreiso roku. Uz karstām pēdām uztaisīju sirds EHO, viss normas robežās. Tad šīs sāpes beidzās, bet sāka tirpt un sāpēt muguras daļā starp lāpstiņām, vairāk kreisajā pusē. Grūti ievilkt elpu, spiež krūtīs, sajūta, ka krūšturis spiež. Pirms tam bija tirpšana muguras apakšdaļā, arī kreisajā pusē. Tagad visas sāpes ir norimušas, bet ir parādījies neizskaidrojams reibonis, sākās noteiktā dienā ar lielu reiboni no rīta, kas dienas laikā pamazām pāriet. Reiboņi uznāk epizodiski 1-2 reizes dienā vai ik pārdienas un ilgst 2-3 stundas. Tos pavada baiļu sajūta un savāda sajūta kājās, nesaprotu, kas par lietu. Reibonis konstants, to nemaina ne izkustēšanās, ne kas cits, mazliet palīdz silts dzēriens. Ir veģetatīvā distonija, bet šādas izpausmes vēl nekad nav bijušas. Ir plānota doplerogrāfija kakla un galvas asinsvadiem, bet līdz tam neliek mieru šīs problēmas un "piešuju" sev visādas nepatīkamas diagnozes. Cukurs, holesterīns, vairogdziedzera hormoni pārbaudīti pirms gada un ir normas robežās. Ferritīns normā. Medikamentus nekādus nelietoju, traumas nav bijušas, darbs sēdošs. Galvassāpju nav. Kas tas varētu būt?

Paldies!
Atbild:
Inese Melne, "Rodain", SIA
Labdien!

Pēc aprakstītājiem simptomiem spriežot, Jums, iespējams, ir veģetatīvā distonija.

Ar cieņu,

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Kas ir biodeja?
Labdien!

Esmu dzirdējusi, ka ar dejas palīdzību var sakārtot veselību. Vai tā tiešām ir? Un kas ir biodeja?

Paldies!
Atbild:
Elīna Strade
Labdien!

Jā, tas tiešām tā arī ir, ka ar dejas palīdzību mēs varam sakārtot savu veselību.

Biodanza (biodeja) ir personības attīstības un veselības uzlabošanas metode ar mērķi uzlabot cilvēku dzīvi, lai sasniegtu labsajūtas stāvokli un atgūtu dzīvesprieka izjūtu. Tā ir īpaši izstrādāta metodika, kur tiek izmantota mūzika, kustības un deja.

Nodarbību laikā mūzikas un kustību rezultātā organismā pozitīvi mainās bioķīmiskie procesi, notiek neiroloģiskā līdzsvara atjaunošanās organismā, stiprinās imūnsistēma. Dalībai biodejas nodarbībā nav nepieciešama iepriekšēja dejošanas pieredze un fiziskā sagatavotība.

Biodeju var dejot jebkura vecuma cilvēki: pieaugušie, bērni, bērni un vecāki kopā, pusaudži, jaunieši, seniori. Biodejas metode orientēta ne tikai uz dejotājiem, bet uz jebkuru, kurš grib sajust mūzikas stimulējošo iedarbību, kustības dažādus ritmus, enerģijas apmaiņas pieredzi grupā, empātiju un atbalstu grupā.

Vairāk informācijas skatīt: www.biodejaarelinu.lv

Komplimentārā un alternatīvā medicīna

Vai šajā gadījumā var pārtraukt lietot hormonālās tabletes?
Labdien!

Pirms 1.5 mēnešiem man sākās neizskaidrojama asiņošana. Zināju, ka ir polips, tāpēc devos pie ginekoloģes. Polipu atkal nevarēja redzēt, jo laiks pirms mēnešreizēm bija palicis 2 nedēļas. Taču ginekoloģe pilnīgi pārliecināta bija, ka sāpes ir tuvojošos mēnešreižu dēļ. Nolamājusi, ka nelietoju kontracepcijas tabletes, izrakstīja man tās. Sakarā ar 7 operācijām, kas tika veiktas kājām, man esot izjaukts viss hormonu līmenis (kaut gan MR visu laiku bija regulāras.) Tāpēc kontracepcijas tabletes man esot obligāti jādzer, jo vajagot ārstēt hormonus.

Tagad dzeru tās jau 2. mēnesi, bet man patiešām ļoti nepatīk - es jutos daudzas reizes labāk, kamēr nedzēru tās. Vai var tās pārtraukt dzert un vietā nedzert nekādas?

P.S. Pieminēšu, ka tagad man mēnešreizes ir divas reizes mēnesī, jo tā asiņošana nebija saistīta ar mēnešeizēm, bet gan ar zālēm. Un manas dabiskās menstruācijas ir datumos, kad paralēli lietoju zāles.

Paldies!
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!

Mūsdienās neviena ārstēšana nav obligāta. Tā ir Jūsu izvēle - piekrist ārsta ieteikumiem vai nē. Ir taču arī iespēja doties pie cita ārsta.

Savukārt sniegt ārstēšanas ieteikumus neklātienē šajā gadījumā nav iespējams. Ja ārsts noteikti pasaka par ārstēšanās nepieciešamību, apšaubu, vai tā ir lamāšanās.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Putojoša kaka zīdainim - kas to izraisa?
Labdien!

Pirms 5 dienām manam 3 mēnešu vecajam bērnam parādījās putojoša kaka dzeltenīgā krāsā, arī vēdera izeja palika biežāka - 4-5 reizes dienā, iepriekš bija no 1-3 reizēm. Citādi bērna uzvedība nav mainījusies - smaidīgs, aktīvs, omulīgs, neraud. Viss it kā lieliski, bet, tā kaka katru reizi ir putojoša. Daktere ieteica bifidobaktēriju pilienus, bet nekas nav mainījies. Uztaisījām izkārnījumu analīzes, bet arī tur viss kārtībā. Vienīgais, kas ir izmainījies, ir tas, ka bērns naktī ceļas un ēd ik pēc 2 stundām, iepriekš varēja nogulēt pat 4 stundas un tad tikai cēlās ēst. Kas, Jūsuprāt, varētu būt pie vainas?

Paldies!
Atbild:
Ivars Strazds, Strazda I. ārsta pediatra prakse
Labdien!

Ja Jūs barojat ar savu krūti, nakas nav jāmaina, vienīgi ierobežojiet savā racionā piena produktus. Ja barojat mākslīgi, jāskatās, varbūt jāmaina maisījums.

Pediatrija / bērnu veselība

Kāpēc zīdainim brīžiem ir atšķirīgas acu zīlītes?
Labdien!

Zīdainim ir 4 mēneši. Viss bija kārtībā, taču pirms nedēļas pamanīju, ka acu zīlītes vairs nav vienādas. Ir brīži, kad ir vienādas, bet biežāk tās ir dažādas - ir brīži, kad viena acs zīlīte ir maza, maza kā spožā gaismā, bet otra tajā pašā brīdī un apgaismojumā paplašināta kā tumsā, ir arī brīži, kad tumsā mazā zīlīte joprojām ir maza itkā būtu gaisma, taču tā tas nav vienmēr. Ģimenes ārsts pārbaudīja, un acīm reakcija uz gaismu ir laba. Sakiet, lūdzu, kāds varētu būt iemesls? Un vai tas pāries?

Paldies!
Atbild:
Una Brūna, "Latvijas Amerikas Acu centrs", SIA
Labdien!

Lai precīzi izvērtētu mazuļa acu zīlītes, to diametru dažādos apgaismojumos, to simetriskumu vai asimetriju, kā arī izvērtētu citas svarīgas acu funkcijas, būtu nepieciešama vizīte pie acu ārsta. Dažreiz zīlīšu diametra asimetrija var liecināt par kādu nopietnu nervu sistēmas patoloģiju.

Pediatrija / bērnu veselība

Kādi homeopātiskie līdzekļi varētu uzlabot pašsajūtu ikdienā?
Labdien!

Sakiet, lūdzu, kādi homeopātiskie līdzekļi varētu uzlabot pašsajūtu ikdienā, t.i., mazināt ikdienas nogurumu (arī pēc miega), veicināt enerģijas pieplūdumu, lai būtu vēlme un spēks kaut ko aktīvu darīt? Un parasti cik ilgi ir jālieto šie preparāti, lai varētu just pozitīvas izmaiņas?

Paldies!
Atbild:
Inese Melne, "Rodain", SIA
Labdien!

Neko nezinot par cilvēka kopējo veselības stāvokli, vecumu utt., ieteikt caur internetu neko nevar.

Ar cieņu,

Homeopātija

Ar ko var izskaidrot pēkšņu sirds dauzīšanos šajā gadījumā?
Labdien!

Esmu jaunietis, 17 gadi, un esmu pieredzējis sirds problēmu, kas mani uztrauc. Esmu futbolists un ikdienā aktīvi sportoju jau 8 gadus. Sirds veselība man ir vairākkārt pārbaudīta, un saka, ka tā ir ļoti laba un spēcīga.

Pastāstīšu par savu problēmu.
Pirmo reizi tas notika pirms apmēram 3 gadiem sporta svētkos, kad iesildījos, skraidīju un spārdīju bumbu, kā jau visi puikas. Nogāju malā, un draugs iedeva padzerties vienu mutīti enerģijas dzēriena. Uzreiz atgriezos laukumā un jutu, ka kaut kas nav labi - pēkšņi jutu ļoti strauju, skaļu un smagu sirds sišanos krūtīs, viegluma sajūtu, galvassāpes, nelielu reiboni un likās, ka katrs sitiens sit elpu no plaušām ārā, vai arī kaut kas būtu iesprūdis kaklā. Satraucies apsēdos malā un novēroju turpmāko. Šie simptomi turpinājās kādu 1-2 minūtes, nemainoties (sirds nepalēnināja ritmu - tikai sitās kā automāts visu laiku) un tad pazuda bez vēsts. Vairs nebija nekā. Sirds sitās normāli, galva nesāpēja, un viss bija labi. Protams, kā jau bērns, atgriezos laukumā un par to pasmējos. Un šodien tas notika 2. reizi pēc 3 gadu pauzes. Treniņā nebija fiziskas slodzes uzdevums (nebiju pat piekusis), bet pēkšņi tieši šādi simptomi parādījās - ļoti ātrs, ass un smags sirds ritms, galvassāpes, reibonis un viegluma (bezsvara) sajūta. Atkal pagāja apmēram 2-3 minūtes, un simptomi pazuda. Vai varētu paskaidrot, kas notiek ar mani? Un kā, lūdzu, man rīkoties?

Paldies!
Atbild:
Veselības salons 888, "Veselības salons 888"
Labdien!

Izlasot Jūsu sniegto informāciju, iespējams, ka pirmajā reizē pie vainas bija enerģijas dzēriens. Tā kā līdzīga epizode ir atkārtojusies, tad iesakām sīki izmeklēt vairogdziedzeri gan uz tiretoksikozi, gan uz autoimūno tireoidītu. Ja pēdējā laikā sirds nav izmeklēta, tad arī jāuztaisa EHG. Ja pēc ieteiktajiem izmeklējumiem veselības problēmas netiek diagnosticētas, tad, visdrīzāk, tās ir veģetatīvās nervu sistēmas izsaukti simptomi.

Ar cieņu,

Fizioterapija