Vai šāds klepus varētu liecināt par kādām saslimšanām?
Sveiki!

Man jau aptuveni pusgadu ik pa laikam uznāk sauss klepus. Agrāk tā nav bijis. Klepus parādās dažas reizes nedēļā, bet tas ir sauss - liekas, ka kairina plaušas, jo pēc klepus visapkārt plaušu rajonam rodas tāda kā nieze, vēlme kasīties, īpaši mugurdaļā. Vai tas varētu liecināt par kādām saslimšanām?
Atbild:
Dace Kārkliņa, MFD Veselības centrs "Pārdaugava"
Labdien!

Jā, šāds klepus var liecināt par saslimšanu. Lai varētu diagnosticēt konkrēto gadījumu, nepieciešams veikt papildu izmeklējumus. Nepieciešamos izmeklējumus var noteikt ārsts individuālas konsultācijas laikā.

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Par ko varētu liecināt paaugstināts leikocītu un C reaktīvo olbaltumu līmenis?
Labdien!

Analīzes uzrāda paaugstinātu leikocītu līmeni - 11.54 un C reaktīvo olbaltumu 23,51. Par ko tas varētu liecināt?

Paldies!
Atbild:
Dace Kārkliņa, MFD Veselības centrs "Pārdaugava"
Labdien!

Paaugstināts leikocītu un C reaktīvo olbaltumu līmenis var liecināt par iekaisumu. Noteikt diagnozi iespējams pēc konsultācijas ar ārstu un papildus veiktajiem izmeklējumiem.

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Kur vērsties, lai ārstētu veģetatīvo distoniju ?
Labdien!

Man ir 19 gadi. Ir loti daudz dažādu simptomu. Jau 2 gadus dzīvoju ar sāpēm, elpas trūkumu, sirdsklauvēm. Neviens no ārstiem nevar atrast cēloni. Iespējams, tā ir veģetatīvā distonija.

Lietoju antidepresantus, apmeklēju psihologu, sāku arī sportot, bet nekas napalīz.

Vēlos uzzināt, vai ir labi speciālisti vai klīnikas, kur var izārstēties un kur strādā ar tādiem cilvēkiem kā es? Ceru uz Jūsu palīdzību šajā jautājumā.
Atbild:
Jānis Buģins, "Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrs", Valsts SIA
Sveicināti!

Ja līdz šim nekas Jums nav palīdzējis, ir jādodas uz ambulatoru konsultāciju pie psihiatra. Šādu palīdzību varat saņemt Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centra struktūrvienībās - Ambulatori konsultatīvajā nodaļā Tvaika ielā 2 (Sarkandaugava), reģistratūras nr.:67080147; ambulatorā centrā "Veldre" ar Neirožu nodaļu Veldres ielā 1a (Jugla), reģistratūras nr.:67819748; ambulatorā centrā "Pārdaugava" Ļermontova ielā 1 (Āgenskalns), reģistratūras nr.:67715111. Ārsts izvērtēs Jūsu stāvokli, noteiks diagnozi un turpmāko rīcību. Sīkāka informācija mūsu mājaslapā: www.rpnc.lv

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Ko nozīmē šis secinājums un kā rīkoties tālāk?
Labdien!

Saņēmu sekojošu ārsta secinājumu (hipofīzes MRT ar kontrastvielu): "Cistiska struktūra neirohipofīze, iespējams, sīka cistiska mikroadenoma, kas kontrolējama dinamikā. Smadzeņu vielā patoloģiskas struktūru pārmaiņas nekonstatēju."

Ko tas nozīmē? Kas būtu jādara tālāk?

Paldies!
Atbild:
Veselības salons 888, "Veselības salons 888"
Labdien!

Neirohipofīzē konstatēts labdabīgs cistisks process, ko regulāri jākontrolē dinamikā un regulāri jāveic pārbaudes.

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Kāds varētu būt alternatīvais risinājums, ja zaudēts īstais zobs?
Labdien!

Jau ilgu laiku ir sasāpējusies problēma. Diemžēl sanāca zaudēt īsto zobu, bet slīpēt blakuszobus nevēlos, arī implantu likt negribētu. Vai Jūs, lūdzu, varētu ieteikt, kā aizstāt tukšo vietu, lai izskatītos dabiski?
Atbild:
Svetlana Piskunova, "Tropi", SIA, Zobārstniecības kabinets
Labdien!

Ja jūs nevēlaties ne implantu, ne slīpēšanu, tad atliek izgatavot izņemamu platīti vienam zobam.


Ar visu cieņu!

Zobārstniecība / mutes veselība

Kā varētu izskaidrot šīs sajūtas sirds apvidū?
Labdien.

Man ir 23 gadi. Esmu sirdij uztaisījis ehokardiogrāfiju aptuveni pirms pusgada un pirms 3-4 mēnešiem veloergometriju - viss kārtībā. Taču sirdī šad tad dur, spiež, ir tie saucamie kūleņi, pastiprināti mēdzu izjust pulsu.

Vēl ir tāda dīvaina parādība - reizēm stāvot, veicot pat īsti ne fizisku darbu, jūtu sāpīgus sirdspukstus tieši kreisajā pusē, arī mēdz būt kaklā tāds sāpīgs pulss (šo gan vairāk izjutis esmu pēc ēšanas un ja tiek fiziski kaut kas darīts). Veicot daudz fiziskāku darbu, viss ir kārtībā, vienīgi ir pasāpējusi mugura.

Esmu pārslimojis gastrītu, ir muguras problēmas. Vai tiešām sirdij var būt kāda vaina tik neilgā laika posmā? Esmu diezgan stresains, vai tas varētu būt uz nervu pamata? Jo sirdi esmu izmeklējis ne reizi vien.
Atbild:
Veselības salons 888, "Veselības salons 888"
Labdien!

Pēc apraksta spriežot, Jūsu sūdzības visdrīzāk ir saistītas ar veģetatīvajām spazmām, jeb tā ir tā saucamā veģetatīvā distonija.

Kardioloģija / sirds un asinsvadu sistēma

No kā var veidoties pseudonomas baktērija kaklā?
Labdien!

Pēdējā pusgada laikā bieži slimoju ar kakla sāpēm (gan no iekšpuses, gan ārpusē), klepoju un ir minimāli paaugstināta temperatūra, drudzis un miegainība.

Ārsts veica analīzes un paņēma uztriepi no kakla.
Analīzes bija labas, bet uztriepē no kakla atrada palielu augošu baktēriju "pseudonomas". Ārsts ar to saskaras pirmo reizi! Izrakstīja antibiotikas 10 dienām "Cipronex 500 mg".

Esmu neizpratnē - kāpēc šāda baktērija ir izveidojusies, vai tā pazudīs, ja dzeršu antibiotikas, un vai tā ir lipīga? Vai man būtu jānodod vēl kādas citas specifiskas asins analīzes?
Atbild:
Veselības salons 888, "Veselības salons 888"
Labdien!

Pseudonomas ir mikrobs, kas izsauc cilvēkam infekcijas dabas bojājumus. Šis mikrooganisms 5% gadījumu var izraisīt saslimšanas veselos cilvēkos un 30% hospitalizētos cilvēkos. Šis mikrobs var būt jebkur izplatīts. To var atrast augsnē, ūdenī uz augiem un dzīvniekiem. Bieži šis mikroorganisms ietilpst arī normālās cilvēka mikrofloras sastāvā. Infekcijas risks rodas tad, ja ir kaut kādas imunoloģiskas sistēmas bojājumi, saslimšanas, traumas un apdegumi. Normālos apstākļos šī baktērija nav lipīga. Pseudonoma ir ļoti bieži sastopama slimnīcās un tiek uzskatīta par vienu no hospitālās infekcijas izsaucēju.
Atbildēt, vai ar izrakstītajām antibiotikām šīs baktērijas iznīks, mēs nevaram.

Elpceļu / plaušu saslimšanas

Kā cīnīties ar pārmērīgu svīšanu?
Labdien!

Man ir 30 gadi. Problēma ir tāda, ka ļoti daudz un bieži svīstu - ne tikai karstā laikā vai veicot fiziskas aktivitātes, bet arī no uztraukuma, no stresa un daudziem citiem iemesliem. Vairāk uztrauc sejas svīšana, kas ir redzama arī apkārtējiem. Tas ir arī iemesls, kāpēc izjūtu milzīgu diskomfortu vietās, kur ir daudz cilvēku, jo šķiet, ka visi to redz, un tad stress kļūst vēl lielāks un līdz ar to pastiprinās arī svīšana - dažreiz pat tik ļoti, ka arī mati kļūst slapji. Nekādi pretsviedru līdzekļi arī nekad nav palīdzējuši.

Esmu jautājusi par šo problēmu ģimenes ārstam, un vienīgā atbilde, ko saņēmu, ir tas, ka man ir liekais svars. Piekrītu, ka tas arī noteikti pasliktina situāciju, bet ar šo problēmu mokos jau kopš pašas bērnības, kad liekā svara vēl nebija. Esmu nodevusi arī asins analīzes - tajās viss kārtībā.

Jautājums - kā varu noskaidrot precīzu cēloni šai problēmai?Vai ar šo svīšanu ir iespējams kaut kā cīnīties, vai arī nāksies sadzīvot ar to visu mūžu?

Ļoti ceru uz profesionālu padomu.

Jau iepriekš paldies!
Atbild:
Veselības salons 888, "Veselības salons 888"
Labdien!

Svīšanas iemesli varētu būt saistīti ar hormonālās sistēmas problēmām vai veģetatīvās nervu sistēmas problēmām, kā arī nav izslēgti citi iemesli.

Lai kaut ko ieteiktu, ir nepieciešamas zināt sīkāk visu par Jūsu kopējo veselības stāvokli, pārslimotajām slimībām utt., tāpēc varam piedāvāt veikt mūsu medicīnas iestādē vispārēju organisma izmeklēšanu šūnu līmenī un mēģināt noskaidrot Jūsu sūdzību cēloņus.

Sīkāku informāciju var uzzināt zvanot pa tālruni 27088877.

Endokrinoloģija / diabēts

Kāpēc reibst galva?
Labdien!

Kā rīkoties, ja nedaudz reibst galva? Reibst pieceļoties, ja ilgāk sēdēts, kā arī kad paskatos uz augšu vai vienkārši eju pa ielu.

Nesen nedaudz to sajutu arī pie stūres automašīnā. Sabijos, piestāju un izkāpu. Viegls reibonis pedējā laikā ir visas dienas garumā.

Papildus ir tāda kā "vates sajūta" pakausī, bet tāda jau ir dažus gadus. Pirms 8 mēnešiem "vates sajūtas" dēļ biju pie neirologa, veicu dārgus izmeklējumus, MRS. Neirologs teica, ka jāvingro, vairāk jākustās, ka nekas nopietns tas nav.

Veicu pirms pusgada kakla daļas masāžu. Tomēr patlaban mani uztrauc vieglie reiboņi. Asinsspiediens zems. Darbs pie datora, vecums - 50+.

Vai atkārtoti doties pie neirologa?
Atbild:
Dace Kārkliņa, MFD Veselības centrs "Pārdaugava"
Labdien!

Atbildot uz jautājumu par atkārtotu vizīti pie neirologa, MFD Veselības centra "Pārdaugava" galvenā ārste iesaka doties pie speciālista, lai precizētu un noskaidrotu iespējamos slimību cēloņus.

Sīkāka informācija par pierakstu pie speciālista : e pasts- pardaugava@mfd.lv vai tālr. 67131316

Neiroloģija / nervu sistēmas saslimšanas

Kā mazināt dusmu rievu starp uzacīm?
Labdien!

Tā nu ir sanācis, ka man ir izveidojusies dusmu rieva starp uzacīm. Ar laiku tā kļūst arvien pamanāmāka, tāpēc nākas staigāt ar čolku, lai to kaut cik nomaskētu. Vai ir kādi efektīvi līdzekļi, veidi, kā to varētu mazināt? Vai arī jāveic dārgas procedūras?
Atbild:
"Panacea Pro", "Panacea Pro", SIA
Labdien!

Protams, ka visefektīvākā procedūra dusmu rievas mazināšanai ir botulotoksīna injekcija, kas rievu var izlīdzināt pilnībā. Absolūti drošs preparāts ar garantētu rezultātu. Procedūras cena ir 130 EUR. Otrs variants ir rievas aizpildīšana ar pildvielu jeb filleru - tas būs dārgāks pasākums. Parastās kosmētiskās procedūras diemžēl ar šo problēmu galā netiks.

Ar cieņu,
dr. Inga Groskopa

Dermatoloģija / ādas veselība