Kur vērsties, ja ilgstoši sāp kājas muskulis?
Labdien!

Jau 4 nedēļas vai pat vairāk sāp kājas muskulis. Ir bijuši rīti, kad pat paiet nevaru, bet, kad iestaigājas, tad klibojot varu. Ikdienā klibojot brīžiem rodas tādas sāpes, ka jāiet ar sakostiem zobiem. Tagad jau sāpes pāriet no kājas muskuļa arī uz priekšdaļu. Kas varētu būt par vainu un kā rīkoties? Pati sākumā domāju, ka tas ir sastiepums, bet sāpes un klibošana turpinās vēl joprojām. Esmu smērējusi arī visādas smēres, bet tās nepalīdz. Kur man vērsties, lai pārbaudītu kājas muskuli?

Paldies!
Atbild:
Agris Briedis, "Tehniskā ortopēdija", SIA
Labdien!

Izklausās, ka pēdas saliecējmuskulis apzināti vai neapzināti ir pārslogots. Novērots, ka mūsdienās arī tiem, kam ir sēdošs dzīvesveids, var būt "savilkti" muskuļi.

Iesaku rast skaidrību pie ārsta traumatologa ortopēda. Tālāk, iespējams, ka noderēs nodarbības pie fizioterapeita un kāds tehniskais palīglīdzeklis. Skatiet pieminētos speciālistus pēc dzīves vietas vai www.ortopedija.lv

Veiksmi!

Traumatoloģija / ortopēdija

Kāpēc, lietojot sejas kopšanas līdzekļus un dekoratīvo kosmētiku, āda kļūst sarkana, sausa un niezoša?
Labdien!

Esmu sieviete, 37 gadi. Man pēc dzemdībām (2019) ir parādījusies problēma ar sejas ādu. Lietojot sejas krēmus, losjonu, micerālo ūdeni vai kosmētiku, āda kļūst sarkana, sausa, niez, ir velkoša sajūta. Sajūta, it kā seja būtu apdegusi saulē - āda svilst. Sākumā domāju, ka tas ir pēcdzemdību ietekmē, kad organisms atkal pārkārtojas, bet nu jau ir pagājis gads, un nav nekādu uzlabojumu.

Es nezinu, kādus kosmētikas līdzekļus lai lietoju - pērku dažādus, bet nekāda rezultāta. Vistrakāk ir tad, kad uzkrāsojos, - tad pēc kosmētikas noņemšanas seja izskatās briesmīgi - tumši sarkana, svilst un sāp. Vai man būtu jāiet pie kosmetologa vai pie dermatologa?

Ja ikdienā nelietoju neko, tad āda pamazām nomierinās un viss ir kārtībā (ja neskaita to, ka tā ir sausa). Līdz ko lietoju dekoratīvo kosmētiku vai krēmu, tā atkal āda ir sarkana. Paiet kādas piecas dienas, lai āda atkal būtu kaut cik normālā stāvoklī un nomierinājusies.

Varbūt man jālieto kāda ārstnieciskā kosmētika, bet ar ko sākt?

Paldies!
Atbild:
Ieva Cīrule, Latvijas Alergologu asociācija
Labdien!

Jums noteikti vispirms jāiet pie dermatologa. Jālieto līdz vizītei aptiekā nopērkamie ādas losjoni un tīrīšanai - micellārais ūdens jutīgai ādai. Tā arī sakiet farmaceitam, ka vēlaties iegādāties līdzekli sejas kopšanai ļoti jutīgai ādai. Aptiekās ir dažādas sērijas, iegādājieties sākumā nelielus iepakojumus, pēc ārsta apmeklējuma jau varēsiet drošāk izvēlēties sev piemērotāko.

Dermatoloģija / ādas veselība

Vai tas ir normāli, ja 2 mēnešus vecs zīdainis naktīs neraud?
Labdien!

Kā izskaidrot to, ka zīdainis (šobrīd 2 mēneši) naktīs neraud? Ir dzirdama knosīšanās un klusas skaņas, nomodā esot, taču skaļāku signālu (raudas) pamostoties nav. Cik atceros, tad tas ir jau kopš dzimšanas. Pa dienu zīdainis raud, kā jau zīdaiņiem tas ir raksturīgi.

Paldies!
Atbild:
Ivars Strazds, Strazda I. ārsta pediatra prakse
Labdien!

Ja bērns ir normāli dzimis, un apetīte viņam laba, tad viņš arī īpaši neraudās, jo jūtas pietiekami komfortabli. Gan jau viņš raudās, bet patreiz viņam nav tādas vajadzības.

Cieņā,

Pediatrija / bērnu veselība

Kāpēc pēc ēdienreizēm kļūst sarkana sejas āda?
Labdien!

Vēlos zināt, kāpēc seja kļūst sarkana pēc ēdienreizēm? Visizteiktāk sarkans paliek ap degunu un muti, kur parādās arī sarkanas pumpiņas. Pieļauju, ka varētu būt pie vainas kuņģis, jo bieži jūtu grauzošu sajūtu - tā, it kā sen nebūtu ēsts, lai gan tā nav. Vēders ir pastāvīgi uzpūties, lai arī esmu izslēgusi no uztura gan miltu produktus, gan kafiju, gan augļus.

Esmu izmēģinājusi trīs dienu attīrīšanos, dzēru tēju un ūdeni. Rezultāts bija labs, bet, tiklīdz atsāku ēst, tā seja atkal sarkana.

Varbūt varat ieteikt, pie kāda speciālista vērsties?

Paldies!
Atbild:
Ieva Cīrule, Latvijas Alergologu asociācija
Labdien!

Tā kā Jums ir problēmas ar gremošanas traktu un ādu, tad iesaku doties pie alergologa. Vismaz nedēļu pirms vizītes rūpīgi pierakstiet pa laikiem, ko ēdāt, kad un kādas sūdzības radās, dienasgrāmatu ņemiet līdzi pie ārsta.

Gastroenteroloģija / gremošanas sistēma

Kā apkopt šuves vietu?
Labdien!

Trīs dienas atpakaļ man sašuva rokas pirkstam locītavas vietu, uzlika divas šuves. Gribu uzzināt - kā man šo vietu tīrīt un vai tas sietiņš, kas pāri šuvēm uzlikts, nav jānoņem nost vai jāatstāj, kamēr izņems šuves?

Paldies!
Atbild:
Jekaterina Kondratiško, "Consilium Medicum", SIA
Labdien!

Ja ārstējošais ārsts nenozīmēja citādi, tad Jūs varat griezties pie ķirurga vai ķirurģiskās māsas jebkurā tuvākajā poliklīnikā uz pārsiešanu.

Traumatoloģija / ortopēdija

Ko varētu nozīmēt kreisās kājas tirpšana vairākas dienas?
Labdien!

Trešo dienu pēc kārtas ir notirpusi kreisās kājas priekšējā daļa no ceļa uz leju. Ar ko tas varētu būt saistīts?

Paldies!
Atbild:
Agris Briedis, "Tehniskā ortopēdija", SIA
Labdien!

Rekomendēju konsultēties pie neirologa. Izklausās pēc radikolopātijas kāda nospiesta nerva dēļ mugurkaula jostas daļā. Ļoti iespējams, neirologs rekomendēs arī korseti. Tad droši dodoieties pie tehniskā ortopēda - www.ortopedija.lv - piemeklēsim visatbilstošāko korseti: https://www.medi.de/en/products/lumbamed-basic/
Pēc neirologa apmeklējuma, domāju, ka saņemsiet arī rekomendāciju uz nodarbībām pie fizioterapeita: https://www.ortopedija.lv/specialisti#IrinaBelusova

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Kā palīdzēt bērnam iemācīties staigāt?
Labdien!

Manai meitai uz doto brīdi ir jau 1 gads un 10 mēneši, bet viņa nestaigā. Rāpot arī sāka vēlu. Un tagad kājas ceļās, kāpj. Tagad sākām staigāt pie fizioterapeita, uz nodarbībām mūs nosūtīja rehabilitologs, lai viņu mācītu staigāt, bet viņa nedodās fizioterapeitam, raud un viss. Un fizioterapeits negrib viņu traumēt. Ko tālāk darīt?

Paldies!
Atbild:
Ivars Strazds, Strazda I. ārsta pediatra prakse
Labdien!

Bez fizioterapeita būs grūti. Jums vajadzētu atrast tādu fizioterapeitu, kuru bērns pieņem, un fizioterapeits var mierīgi darīt savu darbu.

Cieņā,

Pediatrija / bērnu veselība

Vai ir pamats satraukumam, ja, nodarbojoties ar seksu un sasniedzot kulmināciju, neizdalās sperma?
Labdien!

Man ir 30 gadi, vīrietis. Ir viena problēma - nodarbojoties ar seksu, kad sasniedzu kulmināciju, orgasms ir, taču, kad beidzu, spermas nav. Vai tas ir nopietni? Nekādas slimības nav slimotas, tā man ir visu laiku, bet gribētos zināt, vai no medicīniskā viedokļa tas ir normāli? Vai ir pamats satraukties, ja seksa laikā beidzot neizdalās sperma?

Paldies jau iepriekš!
Atbild:
Artūrs Vāvere, Vāveres A. ārsta seksologa-seksopatologa privātprakse
Labdien!

No fizioloģiskā viedokļa tas netiek uzskatīts par normu. Fizioloģiski, sasniedzot kulmināciju, ir jānotiek sēklas noplūdei, lai to varētu uzskatīt par pabeigtu ciklu. Iemesli tam, kāpēc, sasniedzot kulmināciju, nenotiek sēklas noplūde, var būt daudz un dažādi (retrogrādā ejakulācija, aizauguši sēklas vadi utt). Tāpēc, lai noskaidrotu cēloni un to risinātu, vajadzētu apmeklēt urologu.

Vai pamats satraukties - atkarīgs no paša. Ja viss apmierina un neplānojiet pēcnācējus, tad jau var nesatraukties un dzīvot tālāk. Tomēr, ja ir doma par pēcnācējiem, tad gan būtu vieta satraukumam.

Uroloģija / nefroloģija

Kā ārstē Peironi saslimšanu?
Labdien!

Manam vīrietim (58 gadi) pēdējo 2 gadu laikā sāk liekties dzimumloceklis uz augšu erekcijas laikā. Internetā meklēju, kas tas varētu būt. Es saprotu, ka diagnozi uzstāda ārsts, bet, visticamāk, tā varētu būt Peironi saslimšana, kas varētu būt līdzīga kā Dipitrēna kontraktūra. Tātad - pie kāda ārsta griezties? Varbūt varētu ieteikt ārstu Rīgā, kas specializējies šajā jautājumā? Kādi ir ārstēšanas veidi un kurš ir visefektīvākais? Vai cēlonis varētu būt gadiem ilga masturbācija, tādējādi traumējot delikātos audus?

Paldies!
Atbild:
Artūrs Vāvere, Vāveres A. ārsta seksologa-seksopatologa privātprakse
Labdien!

Ļoti pareizi - diagnozi uzstāda ārsts, tāpēc vīram, ja viņam tas traucē, būtu jāvēršas pie urologa un jārisina pašam šo jautājumu.

Runājot par Peironi slimību, kas tiek uzskatīta par autoimūnu saslimšanu, kur galvenās sūdzības ir laika gaitā progresējoša dzimumlocekļa deformācija un sāpes erekcijas laikā, jāsaka, ka šī slimība nav bieži sastopama, kaut gan ļoti bieži jebkuru dzimumlocekļa izliekumu daži dēvē par Peironi slimību, tai skaitā arī jauni vīrieši.

Tātad, gan diagnozi, gan labāko ārstēšanas veidu noteiks ārstējošais urologs.

Attiecībā par masturbāciju - nevajadzētu visas Pasaules nelaimes novelt uz masturbāciju, tai šajā sakarā būs vismazākā loma.

Uroloģija / nefroloģija