
Brūču aprūpe vasarā: farmaceita padomi drošai sezonai
Vasara ir aktīvākais gadalaiks – mēs vairāk laika pavadām brīvā dabā, pie ūdens, ceļojot vai darbojoties dārzā. Līdz ar to pieaug arī dažādu ādas bojājumu skaits. Kā parūpēties par šīm sezonai raksturīgajām brūcēm, kādus līdzekļus turēt pa rokai un kad nepieciešama nopietnāka palīdzība.

Nelielu brūču kopšana – ko iesaka farmaceits?
Vasara ir aktīvās atpūtas sezona – pastaigas dabā, sportiskas aktivitātes un izbraucieni pie ūdens. Taču tieši šajā laikā biežāk nākas saskarties arī ar nelielām traumām – nobrāzumiem, skrambām, zilumiem vai kukaiņu kodumiem. Kā šādos gadījumos pareizi rīkoties un kad nepieciešama ārsta palīdzība?

Traumu riski bērnu rotaļu laukumos – kā no tiem izvairīties
Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā, 1. jūnijā, kad īpaši tiek uzsvērta bērnu labbūtība un drošība, eksperti aicina pievērst uzmanību traumu riskiem bērnu rotaļu laukumos, kas siltajā sezonā kļūst par vienu no iecienītākajām bērnu atpūtas vietām. Kādas ir biežākās traumas, ko bērni gūst rotaļu laukumos, un kā no tām izvairīties?

Fiziskās aktivitātes: kā mazināt traumu risku?
Tuvojas siltais laiks, kad daudzi sāk vairāk kustēties, sportot, iesaistīties dažādās fiziskās aktivitātēs vai pievēršas aktīvākiem dārza darbiem. Diemžēl nereti šajā procesā rodas arī dažādas traumas. Kā mazināt traumu risku fizisko aktivitāšu laikā un ko darīt, ja tomēr gadījies satraumēties?

Spina bifida jeb šķelts mugurkauls: pieredzes stāsts
Spina bifida jeb šķelts mugurkauls – šāda diagnoze noteikta Katrīnai. Meitenei ir 16 gadi, un šogad viņa absolvēs 9. klasi parastā skolā, taču priecīgo notikumu aizēno skaudra realitāte – ar to arī beidzas viņas iespējas mācīties tepat, Latvijā.

Sniegs un atkala. Kā pasargāt sevi no ziemas traumām?
Lai arī svētku laiks izpalika bez sniega, tas mūs daudzviet Latvijā priecē jaunā gadā. Nedēļas nogalē sinoptiķi sola stipru snigšanu un sasalstošu lietu jeb atkalu, tas nozīmē, ka uz ceļiem un ietvēm veidosies stiprs apledojums.

Traumatologa un farmaceita padomi slideniem laikapstākļiem
Līdzko uz ielām, ceļiem un citur parādās ledus vai sniegs, akūto pacientu skaits pieaug vismaz par trešdaļu, apstiprina AIWA Clinic traumatologs ortopēds Visams Rafaels un kopā ar “Mēness aptiekas” farmaceiti Ievu Virzu atgādina ziemas apstākļiem noderīgu informāciju.

Apledojums, sniegs un slapjdraņķis: Kā uz ceļa pasargāt sevi un citus?
Decembris ir ne tikai Ziemassvētku gaidīšanas laiks, bet arī ziemas sezonas sākums, kad svarīgi atcerēties par savu un savu tuvāko drošību. Aukstākam laikam iestājoties, sniegs, slapjdraņķis un slideni ceļi var radīt sarežģītus braukšanas un pārvietošanās apstākļus.

Kāpēc drēgnumā sāp locītavas un kā rīkoties? Skaidro speciālisti
Vai aukstumam un locītavu sāpēm ir saistība? Skaidro operējošais traumatologs, ortopēds Aleksandrs Omeļčenko. Savukārt sertificētā “Mēness aptiekas” farmaceite Jeļena Bebre sniedz pirmās palīdzības padomus dažādas izcelsmes sāpēm.

Krakšķ ceļu locītavas: Vai tas ir normāli? Skaidro traumatoloģe
Ceļu locītavu krakšķēšana ir diezgan izplatīta parādība. Vai par to būtu jāuztraucas? Skaidrojumu sniedz traumatoloģe, bet no farmaceitiskās aprūpes puses iespējamos risinājumus raksturo farmaceite.