
Infektologs: Ir jāpieņem realitāte – HIV attiecas uz ikvienu
HIV infekcija jau kādu laiku no biedējošas slimības ir kļuvusi par labi ārstējamu un kontrolējamu hronisku slimību. Arī Latvijā. Ar nosacījumu, ja tā atklāta laikus. Bet laikus atklāt slimību iespējams tikai regulāri veicot HIV testus. Ikvienam cilvēkam, īpaši seksuāli aktīvos gados.

Padomi locītavu veselībai – kā rūpēties par kustību brīvību? Reklāmraksts
Locītavas ir ķermeņa kustību mehānisma pamats. Uzziniet, kā saglabāt locītavu veselību un kustību brīvību ar praktiskiem padomiem!

Ziemassvētku dāvanas veselībai un labsajūtai: Iesaka farmaceite
Klāt gada tumšākais, bet vienlaikus skaistākais brīdis – Ziemassvētku gaidīšanas laiks. Gādājot svētku dāvanas saviem mīļajiem, arvien biežāk rūpējamies, lai tās būtu ne tikai skaistas un oriģinālas, bet arī praktiskas un noderīgas. Farmaceite iesaka piemērotākos produktus dāvanām no aptieku piedāvājuma, kas svētkos ļaus parūpēties par mūsu tuvinieku veselību, skaistumu un labsajūtu.

Viedoklis: Integrētā aprūpe – ceļā uz holistisku veselības un sociālās aprūpes modeli Latvijā
Ar mērķi īstenot veselības un sociālo pakalpojumu aprūpes pieeju, kas apvieno dažādus veselības un sociālās aprūpes pakalpojumus vienotā sistēmā, Eiropā jau kādu laiku tiek realizēti integrētās aprūpes projekti. Šī pieeja balstās uz uzskatu, ka cilvēka vajadzības ir daudzšķautņainas un bieži vien veselības aprūpe no profilakses līdz pat rehabilitācijai ir cieši saistīta ar sociālo palīdzību.

Dažādu kakla sāpju iemesli un ārstēšana: Stāsta speciālisti
Gada aukstajā sezonā kakla sāpes ir īpaši izplatīta problēma. Taču kakla sāpēs var būt ļoti dažādas, tāpat kā tās izraisošie faktori – sākot no vīrusu infekcijām līdz balss saišu pārpūlei vai pat kuņģa skābes atvilnim. Kas ir izplatītākie kakla sāpju iemesli, kā tās atvieglot un pareizi ārstēt, padomos dalās otorinolaringoloģe un klīniskā farmaceite.

Viedoklis: Kā veicināt inovatīvo medikamentu pieejamību reto slimību pacientiem?
Pavasara sākumā plaši izskanēja fakts, ka reto slimību pacientiem šī gada budžetā finansējums jauniem medikamentiem netiek piešķirts. Lai gan ir cerības uz nelielu finansējuma pieaugumu nākamajā gadā, liela daļa reto slimību pacientu joprojām paliks bez medikamentiem....

5 svarīgākie soļi, ar kuriem sākt, lai inovāciju ieviešana veselības aprūpē būtu veiksmīgāka
Samilzusi problēma un izcils risinājums, kādu gaida visā pasaulē, – šī formula ir daudzu jaunuzņēmumu, pētniecības iestāžu un ideju konkursu darbības stūrakmens. Spožas idejas nedzimst katru dienu. Kā tās nepalaist vējā, bet pārvērst īstos, taustāmos produktos un pakalpojumos?

Kā aukstā laikā rūpēties par locītavu veselību?
Pelēkā un vēsā laikā mēdzam arvien vairāk uzturēties telpās – ziemas aktivitāšu sezona vēl nav sākusies un esošie laikapstākļi nemotivē uz aktīvu laika pavadīšanu ārā. Aktivitāšu samazināšanās un mitrie, vēsie laikapstākļi var ietekmēt locītavu labsajūtu, īpaši cilvēkiem ar noslieci uz locītavu slimībām.

Kas ir deguna starpsienas operācija, un kādos gadījumos to veic? Reklāmraksts
Harmoniska izskata būtiskākā daļa sejā ir deguns – tas ir izvirzīts un labi pamanāms, tāpēc ikviena, pat sīkākā, nepilnība vai asimetrija var jūtami ietekmēt koptēlu un līdz ar to arī pašapziņu. Nepilnības, piemēram, asimetriju, var palīdzēt izlabot deguna starpsienas operācija. Uzzināsim, kad un kā to veic!

Kāpēc pārāk ātra ēšana kaitē veselībai? Stāsta speciālisti
Ikdienas steiga, laika trūkums, stress, emocionālā ēšana, ieradums, nezināšana – tie ir vien daži no faktoriem, kuru rezultātā ikdienas maltītes apēdam pārlieku ātrā tempā, tādējādi nodarot kaitējumu savai veselībai un labsajūtai.