
Raidījums "Kas notiek medicīnā": Kas notiek reģistratūrā?
Informēt sabiedrību par esošo situāciju medicīnas nozarē, pastāstīt un parādīt, kā notiek nozares attīstība, kā tiek domāts par pacientu un ārstu labklājību, nākotni un digitalizācijas formām – tāds ir raidieraksta “Kas notiek Medicīnā” galvenais mērķis.

Eksperts: HIV vīrusu aizvien maldīgi neattiecinām uz sevi, tāpēc neveicam testus (INTERVIJA)
Andris Veiķenieks, AGIHAS – atbalsta biedrības cilvēkiem, kuri dzīvo ar HIV – valdes priekšsēdētājs teju desmit gadus. It kā ilgi… Ne jau tāpēc, ka pats būtu ar nagiem un zobiem turējies pie šī “priekšnieka krēsla”, bet gan tāpēc, ka savējie biedrībā viņam aizvien ir lūguši šo darbu turpināt – zinot, ko šis amats prasa.

Veidi, kā atjaunot ķermeni pēc treniņa Reklāmraksts
Uzzini efektīvus veidus, kā atjaunot ķermeni pēc treniņa. Padari atveseļošanos vieglāku un ātrāku!

Putra brokastīs – lieliska izvēle: Idejas un receptes, kā putru dažādot
Putra ir uzturvērtībām bagāts brokastu ēdiens, kas nodrošina enerģiju un labu pašsajūtu dienas sākumam. Sertificēta uztura speciāliste dalās idejās, kā putras dažādot, mainot to sastāvdaļas un bagātinot uzturvielu saturu.

Profesore: Farmaceits – “neredzamais” varonis veselības aprūpes sistēmā
Veselības aprūpes sistēma balstās uz vairākiem pīlāriem. Ikviens redzam un pamanām darbu, ko ik dienu veic mediķi, slimnīcu personāls, neatliekamās medicīniskās palīdzības speciālisti. Bet vai redzam un novērtējam farmaceitus? Lielpilsētās aptiekas ir teju uz katra stūra un nereti tiek asociētas ar tirdzniecības vietām.

Biežākie klepus veidi, to ārstēšana un profilakse: Konsultē speciālisti
Vēsajā sezonā klepus ir viens no izplatītākajiem simptomiem. Taču jāņem vērā, ka klepus iemesli un veidi var būt dažādi – tādējādi atšķiras arī to ārstēšana. Par biežākajiem klepus veidiem, to ārstēšanu un profilaksi stāsta ģimenes ārste un klīniskā farmaceite.

Klīniskā psiholoģe: Kādas emocijas mēs “pērkam” patiesībā, iepērkoties Melnajā piektdienā?
Internetā netrūkst padomu, kā izvairīties no impulsīviem pirkumiem pirmssvētku laikā. Melnā piektdiena tiek uzskatīta par sākumpunktu, jo tieši šajā dienā daudzi pērk dāvanas gadumijas svētkiem. Taču lielākā daļa ieteikumu ir banāli – “izveidojiet iepirkumu sarakstu”, “nosakiet limitus”… Tas viss nestrādā pārāk labi.

Kā atbalstīt organismu, tuvojoties saspringtajam gada nogales laikam? Iesaka farmaceits
Tuvojoties gada nogalei, arvien mazāku dienas daļu redzam saules gaismu, kā arī bieži vien šis laiks ir saistīts ar steigu un satraukumu, cenšoties paspēt izdarīt darbus, sasniegt kādus gada mērķus. Likumsakarīgi šajā laika posmā daudzi sāk izjust lielāku nogurumu, var pavājināties imunitāte un parādīties citi nepatīkami simptomu.

Retā slimība 1. tipa neirofibromatoze: Izpausmes, diagnostika un ārstēšanas iespējas (INTERVIJA)
Lai gan 1.tipa neirofibromatoze ierindota pie retajām slimībām, Latvijā ir gana daudz bērnu, kuriem tā diagnosticēta. Daļai no viņiem, lai neciestu no sāpēm vai funkciju traucējumiem un lai vispār dzīvotu, ir vajadzīgs medikaments, kurš pašlaik vēl nav iekļauts valsts apmaksāto zāļu sarakstā. Būs vai tomēr ne, par to tiek lemts tieši tagad.

Viedoklis: Aptieka kā pēdējais mohikānis Latvijas veselības aprūpes sistēmā
Līdzīgi kā romāna “Pēdējais mohikānis” tā galvenais varonis paliek pēdējais no savas cilts, tā mūsdienu Latvijā aptiekas piespiedu kārtā kļūst par pēdējo vēl nesabrukušo pīlāru, uz kura balstīsies mūsu valsts veselības aprūpes sistēma. Gada laikā veselības ministrija ir radījusi visus apstākļus tam, lai tiem cilvēkiem, kuri saskaras ar veselības problēmām, aptieka un farmaceits kļūtu gan par primāro, gan arī pēdējo atbalsta punktu.