Kāpēc pārāk ātra ēšana kaitē veselībai? Stāsta speciālisti
Ikdienas steiga, laika trūkums, stress, emocionālā ēšana, ieradums, nezināšana – tie ir vien daži no faktoriem, kuru rezultātā ikdienas maltītes apēdam pārlieku ātrā tempā, tādējādi nodarot kaitējumu savai veselībai un labsajūtai.
Putra brokastīs – lieliska izvēle: Idejas un receptes, kā putru dažādot
Putra ir uzturvērtībām bagāts brokastu ēdiens, kas nodrošina enerģiju un labu pašsajūtu dienas sākumam. Sertificēta uztura speciāliste dalās idejās, kā putras dažādot, mainot to sastāvdaļas un bagātinot uzturvielu saturu.
Kā atbalstīt organismu, tuvojoties saspringtajam gada nogales laikam? Iesaka farmaceits
Tuvojoties gada nogalei, arvien mazāku dienas daļu redzam saules gaismu, kā arī bieži vien šis laiks ir saistīts ar steigu un satraukumu, cenšoties paspēt izdarīt darbus, sasniegt kādus gada mērķus. Likumsakarīgi šajā laika posmā daudzi sāk izjust lielāku nogurumu, var pavājināties imunitāte un parādīties citi nepatīkami simptomu.
Saaukstēšanās un gripa: Kā uzturs var palīdzēt bērniem ātrāk atveseļoties?
Uzturam ir būtiska loma cilvēka veselībā – tas var gan uzlabot pašsajūtu un palīdzēt ātrāk atgūt spēkus slimošanas laikā, gan provocēt slimības attīstību un pasliktināt pašsajūtu. Sertificēta uztura speciāliste iesaka produktus un ēdienus, kas bērnam var palīdzēt ātrāk atveseļoties.
Kas var palīdzēt palēnināt sirds novecošanos? Stāsta uztura speciāliste
Latvijā un Lietuvā ir visaugstākā mirstība no sirds un asinsvadu sistēmas slimībām (CVD) Eiropas Savienībā. Latvijā no tiem mirst 4000 no viena miljona cilvēku. Uzturs ir cieši saistīts ar šo saslimšanu attīstību, tāpēc zinātne meklē cilvēkiem pievilcīgus pārtikas produktus, kas varētu samazināt kardiovaskulāro saslimšanu riskus.
Kā aukstā laikā saplānot veselīgu ēdienkarti un mazināt kāri pēc našķiem?
Ziemai tuvojoties, bieži vien mainās arī mūsu ēdienkarte – vairāk gribas treknākus un barojošākus ēdienus. Kāpēc tā un vai tas ir normāli? Kā šajā laikā saplānot savu ēdienkarti veselīgi, uzņemt visu nepieciešamo un kas palīdzēs mazināt kāri pēc našķiem?
Probiotikas un prebiotikas – jauna tendence vai veids, kā stiprināt imūnsistēmu?
Rudens sezona, kad visapkārt arvien vairāk cilvēku slimo, liek mums īpaši pievērsties jautājumam par to, kā pasargāt sevi un stiprināt savu imūnsistēmu. Papildus labi zināmajiem vitamīniem un sabalansētam uzturam pēdējā laikā arvien lielāka uzmanība tiek pievērsta probiotiku un prebiotiku – attiecīgi labvēlīgo baktēriju un šķiedrvielu – lietošanai.
Maize ar pelējumu – kāpēc tikai nogriezt bojāto daļu nav droši? Skaidro eksperte
Sadzīvē var novērot situācijas, kad ievārījumam tiek noņemta pelējuma kārta, lai ievārījumu tālāk lietotu uzturā, vai tiek nogriezta maizes iepelējusī daļa, turpinot ēst it kā nebojāto daļu. Tomēr šādi paradumi nav balstīti zinātnē un var būt kaitīgi mūsu veselībai.
Kā bērna ēdienkartē iekļaut Latvijas rudens vitamīnus – ķirbi, dzērvenes un brūklenes? Iesaka uztura speciāliste
Mainās gadalaiki, un tiem līdzi – arī mūsu ēdienkarte. Rudenī ģimenes, tostarp bērnu, ēdienkarti ir vērts papildināt ar sezonālajām ogām: ķirbi, dzērvenēm un brūklenēm. Par to, kādos veidos var pagatavot rudens vitamīnus, vairāk stāsta sertificēta uztura speciāliste.
Kā neļauties rudenīgajām skumjām? Iesaka speciālisti
Nāk rudens ar vēsāku laiku, lietu un tumšākiem vakariem. Gribot negribot daudzi no mums šajā laikā sajūt enerģijas krišanos un biežāk izjūt skumjas. Vai tā ir normāla parādība, kā tikt galā ar rudenīgajām skumjām un kā rūpēties par savu emocionālo pašsajūtu, konsultē psihoterapeits un klīniskā farmaceite.