Uztura speciāliste un klīniskā psiholoģe: Pareizs uzturs var palīdzēt mācībās bērniem ar UDHS
Uzmanības deficīta un hiperaktivitātes sindroms (UDHS) tiek diagnosticēts katram desmitajam bērnam, turklāt zēniem šis traucējums ir sastopams divas reizes biežāk nekā meitenēm. Sākoties jaunajam mācību gadam, kļūst aktuāls jautājums kā palīdzēt bērniem un jauniešiem ar UDHS veiksmīgi mācīties, samazināt viņu trauksmi un impulsivitāti.
Ābolu ražas laiks – kas vērtīgs ābolos? Stāsta speciālisti
Ābolu ražas laiks rit pilnā sparā! Taču vai zināt, kādas veselīgas vielas satur āboli un kā tos izmanto farmācijā un skaistumkopšanā? Vairāk par ābolu vērtīgajām īpašībām stāsta sertificēta uztura speciāliste un klīniskā farmaceite.
Kā saldinātie dzērieni ietekmē bērna veselību? Stāsta uztura speciāliste
Lai nodrošinātu bērna organisma normālu attīstību un darbību, ir vitāli svarīgi pietiekamā daudzumā uzņemt šķidrumu. Taču ļoti būtiski ir arī tas, kāds šķidrums tiek uzņemts. Sertificēta uztura speciāliste atklāj saldināto dzērienu – sulu, limonāžu un ledus tēju – ietekmi uz bērna veselību.
Kā iekļaut vitamīniem bagātos kabačus ikdienas ēdienkartē?
Ir sācies kabaču laiks, un daudziem no mums mājās ir kāds lieks kabacis. Šo garšā neitrālo, taču vitamīniem bagāto dārzeni noteikti nevajadzētu laist zudumā, jo tas ir lielisks papildinājums jebkuram ēdienam. Kabači ir ideāli piemēroti kā brokastu un pamatēdienu, tā arī desertu bagātināšanai. Tie piešķir ēdienam papildu masu un ir daudzējādi pagatavojami.
Padomi veselīgām bērna maltītēm ceļojumā un uzkodu receptes pa ceļam: Iesaka uztura speciāliste
Ja bērns ir izvēlīgs ēdājs vai bērna ēdienkartē ir specifiskas prasības, pilnvērtīga uztura nodrošināšana ceļojot var sagādāt izaicinājumus. Esot ceļā, ir svarīgi padomāt uz priekšu – vai un cik reizes pa ceļam plānojat apstāties, lai ieturētu siltu maltīti kādā kafejnīcā; vai ir kādas veselīgas uzkodas, kuras varētu sarūpēt sev un bērnam starp ēdienreizēm?
Uztura speciāliste: Latvijā nepieciešama Nutri-Score marķēšanas sistēma
Lai arī dažreiz liekas, ka visi mūsdienās ir veselīgā uztura pārzinātāji, prakse rāda, ka tā gluži nav. Kādu funkciju pilda olbaltumvielas? Kāpēc jāēd daudz šķiedrvielu? Cik sāls produktā ir par daudz? Tā, lūk – izpratne par veselīgu uzturu neveidojas ātri.
Gaiļbiksīšu ziedu tēja – ieguvumi veselībai Reklāmraksts
Gaiļbiksīšu ziedu tēja ir daudzpusīgs un efektīvs dabas līdzeklis, kas palīdz uzlabot gan fizisko, gan emocionālo veselību. Uzzināsim vairāk par ieguvumiem veselībai, lietojot gaiļbiksīšu ziedu tēju!
Mellenes – veselībai, profilaksei un skaistumam: Skaidro farmaceite
Melleņu laiks ir klāt! Mellenes ir ne vien gards un veselīgs našķis vasaras periodā, bet arī lielisks veselīgu vielu avots. To vērtīgais sastāvs un veselīgās īpašības ir padarījušas tās par populāru farmācijas preparātu un skaistumkopšanas līdzekļu sastāvdaļu. Kādas ir melleņu veselīgās īpašības, stāsta klīniskā farmaceite.
Ar uzkodu pret izsalkumu: Kā remdēt apetīti veselīgi?
Vasaras periodā, kad populāra kļūst aktīvā atpūta, ir īpaši svarīgi sabalansēt uzturu un uzņemt ne tikai svaigos zaļumus un dārza veltes, bet arī atcerēties par vienu no būtiskākajiem spēka avotiem – olbaltumvielām. Cilvēka organisms olbaltumvielas sagremo daudz lēnāk nekā ogļhidrātus vai taukus, tāpēc jāņem vērā – ja maltīte nesaturēs olbaltumvielas, izsalkuma sajūta atgriezīsies ātrāk.
Kā izvairīties no pārēšanās ceļojuma laikā? Skaidro uzturzinātniece
Vasara ir atvaļinājumu sezona, kurā ierasti mēdzam doties ceļojumos. Neatkarīgi no tā, vai tas ir tikai uz nedēļas nogali vai ilgāka laika periodu, cilvēkiem ir grūti pieturēties pie sava ēšanas ritma un veselīga uztura, bieži vien pārēdoties. Tas var radīt dažādas veselības problēmas, kas neļauj pilnvērtīgi izbaudīt atvaļinājumu, kā, piemēram, vēdera sāpes vai vēdera pūšanos, sliktu dūšu, skābes refluksu vai nogurumu.