
Dismorfiskie traucējumi: Simptomi, cēloņi, ārstēšana
Ķermeņa dismorfiskie traucējumi ir garīgās veselības traucējumi, kuru iespaidā cilvēks nespēj pārtraukt domāt par vienu vai vairākiem sava ārējā izskata defektiem vai trūkumiem – tādiem, kas citiem cilvēkiem varētu šķist nenozīmīgi vai pat nemanāmi. Savukārt, ar dismorfiskajiem traucējumiem sirgstošais to dēļ var justies neērti, izjust kaunu un uztraukumu, vairoties iziet sabiedrībā.

Kā dzīvot ilgāk un būt veselam? Stāsta ārste
Cilvēka mūžs mūsdienās ir krietni garāks, nekā pirms simt un divsimt gadiem, taču vēlme nenovecot un dzīvot ilgi kļuvusi tikai spēcīgāka. Medicīna spēj daudz, tomēr, lai apmierinātu šā gadsimta cilvēku vajadzības, tai jāmaina fokuss, novēršot vai maksimāli aizkavējot saslimšanu. Kā? Ar personificētu pieeju – izvērtējot riskus un veselību pastāvīgi uzraugot – teic ārste.

Tureta sindroms – cēloņi, simptomi, ārstēšana
Tureta sindroms ir iedzimta nervu sistēmas slimība, kam raksturīgas atkārtotas, pēkšņas un no gribas neatkarīgas kustības, ko sauc par motoriskajiem tikiem, vai neapzināti izdvestas skaņas, vārdi vai frāzes – vokālajiem tikiem. Tie ir, piemēram, nekontrolēta un atkārtota acu mirkšķināšana, plecu raustīšana, neparastu skaņu vai aizskarošu vārdu izgrūšana.

Cistiskā fibroze: Cēloņi, simptomi, ārstēšana
Cistiskā fibroze ir iedzimta ģenētiska slimība, kas nodara nopietnus bojājumus plaušām, gremošanas sistēmai un citiem ķermeņa orgāniem. Tiek uzskatīts, ka katrs 25. mūsu pasaules iedzīvotājs ir šīs slimības gēna nēsātājs, turklāt no tās bieži cieš veseli cilvēki, kuri paši to pat neapzinās.

Hantingtona slimība: Cēloņi, simptomi, ārstēšana
Hantingtona slimība ir reta, progresējoša ģenētiskā slimība, kas skar centrālo nervu sistēmu un izraisa pakāpenisku smadzeņu nervu šūnu sabrukumu (deģenerāciju). Hantingtona slimība plaši ietekmē cilvēka funkcionālās spējas un izraisa kustību, domāšanas (kognitīvos) un psihiskos traucējumus.

Fibromialģija: Cēloņi, simptomi, ārstēšana
Fibromialģija ir traucējumi, kam raksturīgas plašas muskuļu un skeleta sistēmas sāpes, ko papildina nogurums, miegs, atmiņas traucējumi un garastāvokļa maiņas. Pētnieki uzskata, ka fibromialģija pastiprina sāpju izjūtas, ietekmējot veidu, kādā smadzenes apstrādā sāpju signālus. Simptomi dažkārt parādās pēc fiziskas traumas, operācijas, infekcijas vai smaga psiholoģiska stresa.

Medicīniskā apaugļošana – efektīva neauglības ārstēšanas metode
Pasaulē dzimuši jau vairāk nekā astoņi miljoni bērnu, kas ieņemti ar IVF/ICSI neauglības ārstēšanas metodi. Viņi ne ar ko neatšķiras no bērniem, kuri ieņemti mīlējoties. Tā ir efektīva medicīniskā apaugļošanas metode, kas mūsdienās vairs pat nav nekas īpašs.

Krūts vēža gēnu izpēte: Kāpēc tā ir nozīmīga?
Katru gadu vairāk nekā tūkstotim sieviešu atklāj krūts vēzi. Lai gūtu veiksmīgus ārstēšanas rezultātus, ir svarīgi krūts vēzi atklāt iespējami agrīnā stadijā. Taču gadījumā, ja tas ir atklāts vēlu, ir nekavējoties jāpiemēro efektīvākā mērķterapija, kas molekulārā līmenī bloķē vēža šūnu augšanu un vairošanos.

Embriologu noslēpumi vai – kas slēpjas aiz Embrioloģijas laboratorijas durvīm? Reklāmraksts
Medicīniskā apaugļošana tiek veikta jau 40 gadus, un pati manipulācija šo gadu laikā cilvēkiem ir kļuvusi labi pazīstama un saprotama. Bet – kā embriologi nosaka, kuri no embrijiem dalās un attīstās pareizi, kuri nebūs atbilstoši un nespēs implantēties, bet kuriem varētu būt patoloģijas?

Ķelle: Aizliegums ziedot olšūnas nedzemdējušām sievietēm ir nesaprātīgs
Šo ceturtdien sabiedrības protestu pavadībā Saeima galīgajā lasījumā
skatīs sabiedrībā daudz un plaši apspriestos grozījumus Seksuālās un
reproduktīvās veselības likumā, kas ietver juristu, ārstu un citu
ekspertu nopēlumu izpelnījušos aizliegumu nedzemdējušām sievietēm ziedot
olšūnas.