medicine.lv skaitļos

Lietotāji online32
Aktīvie uzņēmumi12754
Nozares raksti1343
Ekspertu atbildes20882
Raksti : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Tērnera sindroms: Simptomi, cēloņi, ārstēšana

Tērnera sindroms: Simptomi, cēloņi, ārstēšana

Tērnera sindroms skar tikai sievietes – tas rodas, ja iztrūkst viena no divām XX hromosomām vai kāda no tām ir bojāta. Šis sindroms var izraisīt dažādas medicīniska rakstura un attīstības problēmas, tostarp mazu augumu, olnīcu nespēju attīstīties un sirds defektus. Tērnera sindromu ir iespējams diagnosticēt jau pirms bērna dzimšanas (sekojot augļa attīstībai grūtniecības laikā), zīdaiņa vecumā vai agrā bērnībā.

Millera-Fišera sindroms: Cēloņi, simptomi, ārstēšana

Millera-Fišera sindroms: Cēloņi, simptomi, ārstēšana

Millera-Fišera sindroms (MFS) ir biežāk sastopamu, bet joprojām retu nervu sistēmas traucējumu apakšgrupa, kas pazīstama kā Gijēna-Barē sindroms (GBS). MFS ir autoimūna slimība, kas rada vieglu vai smagu muskuļu vājumu; to izraisa imūnsistēmas reakcija pret atsevišķiem nervu proteīniem, kas ir būtiski kustībām, sajūtām un ķermeņa funkcijām. MFS skar visu vecumu cilvēkus, taču biežāk pieaugušos – sevišķi vīriešus.

Sarkoma: Simptomi, cēloņi, ārstēšana

Sarkoma: Simptomi, cēloņi, ārstēšana

Sarkoma ir ļaundabīgs saistaudu audzējs, kas var rasties dažādās ķermeņa vietās kaulos un mīkstajos audos jeb saistaudos. Mīksto audu sarkoma veidojas audos, kas savieno, atbalsta un ieskauj citas ķermeņa struktūras: muskuļos, taukaudus, asinsvadus, nervus, dziļās ādas audus, skrimšļus, cīpslas un locītavas. Pastāv vairāk nekā 70 sarkomas veidu, un arī tās ārstēšana atšķiras atkarībā no konkrētā veida, atrašanās vietas un citiem faktoriem.

Menjēra slimība: Simptomi, cēloņi, ārstēšana

Menjēra slimība: Simptomi, cēloņi, ārstēšana

Menjēra slimība ir iekšējās auss slimība, kam raksturīgs lēkmjveida reibonis, troksnis vienā ausī, pakāpeniska dzirdes pasliktināšanās, slikta dūša, vemšana un acu ābolu raustīšanās. Menjēra slimība var piemeklēt jebkurā vecumā, vairumā gadījumu skarot tikai vienu ausi. Šī slimība tiek uzskatīta par hronisku, taču dažādas ārstēšanas metodes mūsdienās veiksmīgi palīdz atvieglot tās simptomus.

Balantidiāze: Simptomi, cēloņi, ārstēšana

Balantidiāze: Simptomi, cēloņi, ārstēšana

Balantidiāze ir reta zarnu invāzijas slimība, ko ierosina vienšūnas parazīts zarnu balantīdija (Balantidium coli), ar ko bieži inficējas mājas cūkas, bet retos gadījumos arī cilvēki. Dažos gadījumos inficētiem cilvēkiem var nebūt simptomu vai tie var būt viegli, bet citiem var rasties smagāki simptomi, kas atgādina akūtu zarnu iekaisumu.

Greivsa slimība: Simptomi, cēloņi, ārstēšana

Greivsa slimība: Simptomi, cēloņi, ārstēšana

Greivsa slimība ir autoimūna slīmība – simptomu kopums, ko izraisa tauriņa formas vairogdziedzeris kakla apakšējā daļā. Vairogdziedzera uzdevums ir izstrādāt hormonus, kas palīdz organismam regulēt plašu dzīvībai svarīgo funkciju klāstu, tai skaitā augšanu, attīstību, ķermeņa temperatūru, svaru, un citas. Greivsa slimības rezultātā vairogdziedzeris ražo vairāk hormonu, nekā ķermenim nepieciešams, kas visbiežāk noved pie hipertireozes, kas paātrina vielmaiņu.

Urēmija: Simptomi, cēloņi, ārstēšana

Urēmija: Simptomi, cēloņi, ārstēšana

Urēmija ir dažādu slāpekļa maiņas produktu, piemēram, urīnvielas, kreatinīna, indikāna, un citu palielināta uzkrāšanās asinīs. Urēmija ir viens no galvenajiem nieru mazspējas simptomiem, un, neārstēta, var būt dzīvībai bīstama; tā ir arī hronisku nieru slimību pēdējo stadiju pazīme.

Retinīts: Simptomi, cēloņi, ārstēšana

Retinīts: Simptomi, cēloņi, ārstēšana

Retinīts ir acs tīklenes iekaisums: slimība, kas apdraud redzi, sabojājot tīkleni – mugurējo daļu jeb redzes daļu, kur atrodas fotoreceptorās šūnas. Lai gan retinīts nav pilnībā izārstējams, iespējams veikt dažādus pasākumus, lai pasargātu redzi un maksimāli izmantotu esošo redzi.
Neiroreimatisms: Simptomi, cēloņi, ārstēšana

Neiroreimatisms: Simptomi, cēloņi, ārstēšana

Nervu sistēmas reimatisms (neiroreimatisms) ir reimatisma forma, kas rodas divdesmit trīsdesmit procentiem reimatisma slimnieku. Tas var rasties un attīstīties strauji vai pakāpeniski jebkurā reimatisma fāzē. Neiroreimatisms var saasināties, veidojoties reimatiskam procesam citos orgānos, tomēr var norisināties arī patstāvīgi, bez sirds vai locītavu saslimšanām.
Fenilketonūrija: Simptomi, cēloņi, ārstēšana

Fenilketonūrija: Simptomi, cēloņi, ārstēšana

Fenilketonūrija (FKU) ir iedzimts aminoskābju maiņas traucējums. Daļa fenilalanīna nepārveidojas tirozīnā, tāpēc organismā palielinātā daudzumā uzkrājas fenilalanīna maiņas blakusprodukti (fenilketoni), kas savukārt izraisa jaunas vielmaiņas novirzes. Fenilketonūrijas gadījumā ir traucēta bērna psihiskā attīstība (var būt debilitāte vai pat idiotija); bieži ir arī krampji, ādas un matu pigmentācijas traucējumi.