medicine.lv skaitļos

Lietotāji online119
Aktīvie uzņēmumi12644
Nozares raksti1311
Ekspertu atbildes20768
Raksti : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Elefantiāze: Simptomi, cēloņi, ārstēšana

Elefantiāze: Simptomi, cēloņi, ārstēšana

Elefantiāze ir atsevišķa locekļa vai ķermeņa daļas netipiska palielināšanās, ko izraisa hronisks limfas sastrēgums un to pavadošs limfvadu iekaisums ādā un zemādas audos. Slimības nosaukums saistīts ar to, ka āda uz skartās ķermeņa daļas var sabiezēt un sacietēt, tādējādi izskatoties līdzīgi ziloņa ādai.

Retinīts: Simptomi, cēloņi, ārstēšana

Retinīts: Simptomi, cēloņi, ārstēšana

Retinīts ir acs tīklenes iekaisums: slimība, kas apdraud redzi, sabojājot tīkleni – mugurējo daļu jeb redzes daļu, kur atrodas fotoreceptorās šūnas. Lai gan retinīts nav pilnībā izārstējams, iespējams veikt dažādus pasākumus, lai pasargātu redzi un maksimāli izmantotu esošo redzi.
Neiroreimatisms: Simptomi, cēloņi, ārstēšana

Neiroreimatisms: Simptomi, cēloņi, ārstēšana

Nervu sistēmas reimatisms (neiroreimatisms) ir reimatisma forma, kas rodas divdesmit trīsdesmit procentiem reimatisma slimnieku. Tas var rasties un attīstīties strauji vai pakāpeniski jebkurā reimatisma fāzē. Neiroreimatisms var saasināties, veidojoties reimatiskam procesam citos orgānos, tomēr var norisināties arī patstāvīgi, bez sirds vai locītavu saslimšanām.
Fenilketonūrija: Simptomi, cēloņi, ārstēšana

Fenilketonūrija: Simptomi, cēloņi, ārstēšana

Fenilketonūrija (FKU) ir iedzimts aminoskābju maiņas traucējums. Daļa fenilalanīna nepārveidojas tirozīnā, tāpēc organismā palielinātā daudzumā uzkrājas fenilalanīna maiņas blakusprodukti (fenilketoni), kas savukārt izraisa jaunas vielmaiņas novirzes. Fenilketonūrijas gadījumā ir traucēta bērna psihiskā attīstība (var būt debilitāte vai pat idiotija); bieži ir arī krampji, ādas un matu pigmentācijas traucējumi.
Leikodistrofija: Simptomi, cēloņi, ārstēšana

Leikodistrofija: Simptomi, cēloņi, ārstēšana

Leikodistrofija ir ģenētiski pārmantota slimība, kam raksturīgi traucējumi galvas un muguras smadzeņu baltajā vielā nepilnīgas augšanas vai mielīna apvalka attīstības dēļ. Leikodistrofijai raksturīgi daudzveidīgi centrālās nervu sistēmas bojājuma simptomi, piemēram, organisma demence, krampji, centrāla paralīze, kustību koordinācijas traucējumi, redzes nervu atrofija, un citi.
Trombembolija: Simptomi, cēloņi, ārstēšana

Trombembolija: Simptomi, cēloņi, ārstēšana

Trombembolija ir asins recekļa jeb tromba veidošanās asinsvadā, kas atbrīvojas un asins plūsmas ietekmē pārvietojas asinsrites sistēmā uz citām ķermeņa daļām, aizsprostojot citu asinsvadu. Trombs var aizsprostot artērijas plaušās (plaušu embolija), smadzenēs (insults), kuņģa-zarnu traktā, nierēs vai kājā. Trombembolija ir būtisks saslimstības un diemžēl arī nāves cēlonis, it īpaši gados vecāku cilvēku vidū.
Mieloma: Simptomi, cēloņi, ārstēšana

Mieloma: Simptomi, cēloņi, ārstēšana

Mieloma ir ļaundabīga asins sistēmas saslimšana un otra izplatītākā asins sistēmas onkoloģiskās slimības forma. Tas ir asins vēža veids, kas attīstās no plazmas šūnām kaulu smadzenēs. Mielomu bieži sauc arī par multiplo mielomu, jo lielākajai daļai cilvēku tās diagnosticēšanas brīdī ir vairāki kaulu bojājumi. Šī slimība sastopama 1% no visiem ļaundabīgu audzēju gadījumiem.
Toksoplazmoze: Simptomi, cēloņi, ārstēšana

Toksoplazmoze: Simptomi, cēloņi, ārstēšana

Toksoplazmoze ir invāzijas slimība, ko ierosina vienšūnas parazīts toksoplazma (Toxoplasma gondii), kas ir viens no pasaulē izplatītākajiem parazītiem. Ar toksoplazmozi var slimot cilvēks, savvaļas un mājas dzīvnieki un putni. Inficēšanās parasti notiek, ēdot termiski nepietiekami apstrādātu inficētu gaļu. Toksoplazmoze dažiem cilvēkiem var izraisīt gripai līdzīgus simptomus, taču lielākajai daļai inficēto cilvēku simptomi var neparādīties.
Hematomiēlija: Simptomi, cēloņi, ārstēšana

Hematomiēlija: Simptomi, cēloņi, ārstēšana

Hematomiēlija ir asinsizplūdums muguras smadzenēs. Kaut arī hematomiēlija var rasties traumas rezultātā, šo terminu ierasti lieto, lai apzīmētu asinsizplūdumu muguras smadzenēs, kas nav traumatisks. Šāda veida asinsizplūdums bieži var rasties pēc straujām mugurkaula fleksijas un ekstensijas kustībām, lielas fiziskas slodzes vai mugurkaula trulas traumas.
Veģetatīvie paroksismi: Simptomi, cēloņi, ārstēšana

Veģetatīvie paroksismi: Simptomi, cēloņi, ārstēšana

Paroksismālie traucējumi ir pēkšņa simptomu atkārtošanās vai pastiprināšanās; tie var izpausties, piemēram, spazmu vai krampju veidā. Šos īsos, biežos simptomus var novērot saistībā ar dažādiem veselības stāvokļiem. Veģetatīvie paroksismi rodas veģetatīvās nervu sistēmas virssegmentārās daļas – galvas smadzeņu deniņdaivas garozas, hipotalāma un smadzeņu stumbra tīklotā veidojuma – funkciju traucējumu dēļ.