Ģenētikas centrs iVF Riga atver jaunu Covid-19 analīžu nodošanas punktu Reklāmraksts
Ņemot vērā šī brīža epidemioloģisko situāciju un iedzīvotāju pieprasījumu, Ģenētikas centrs iVF Riga ir atvēris jaunu Covid-19 analīžu nodošanas punktu Uriekstes ielā 1. Analīzes ar iepriekšēju pierakstu iespējams nodot gan klātienē, gan vienojoties par izbraukuma vizīti.
Klainfeltera sindroms: Simptomi, cēloņi, ārstēšana
Klainfeltera sindroms ir ģenētisks stāvoklis, kas rodas, zēnam piedzimstot ar papildu X hromosomu, un tas bieži netiek diagnosticēts līdz pat dzimumbrieduma sasniegšanai. Klainfeltera sindroma tipiskās pazīmes ir dažādas, un ne visiem tās ir vienādas: tas var nelabvēlīgi ietekmēt sēklinieku augšanu, būt par iemeslu samazinātai muskuļu masai, kavētai sekundārā apmatojuma augšanai un ginekomastijai.
Čūlainais kolīts: Simptomi, cēloņi, ārstēšana
Čūlainais kolīts ir hroniska zarnu slimība, kam raksturīgs iekaisums un čūlu veidošanās resnās zarnas gļotādā; vaļējās čūlas asiņo un izdala strutas. Iekaisums parasti sākas taisnajā zarnā, un simptomi attīstās laika gaitā, nevis pēkšņi. Čūlainais kolīts var novājināt organismu un dažreiz izraisīt dzīvībai bīstamas komplikācijas. Lai gan tā pētniecībā ir panākts ievērojams progress, vēl nav zināms, kas šo slimību izraisa.
Vilsona slimība: Simptomi, cēloņi, ārstēšana
Vilsona slimība ir reta ģenētiska slimība, kas izraisa vara uzkrāšanos aknās, smadzenēs un citos svarīgos orgānos. Lielākajai daļai cilvēku ar Vilsona slimību tā tiek diagnosticēta vecumā no pieciem līdz 35 gadiem, taču tā var skart arī jaunākus un vecākus cilvēkus. Agrīni diagnosticējot, Vilsona slimība ir ārstējama, un daudzi ar to sirgstoši cilvēki dzīvo normālu dzīvi.
Dismorfiskie traucējumi: Simptomi, cēloņi, ārstēšana
Ķermeņa dismorfiskie traucējumi ir garīgās veselības traucējumi, kuru iespaidā cilvēks nespēj pārtraukt domāt par vienu vai vairākiem sava ārējā izskata defektiem vai trūkumiem – tādiem, kas citiem cilvēkiem varētu šķist nenozīmīgi vai pat nemanāmi. Savukārt, ar dismorfiskajiem traucējumiem sirgstošais to dēļ var justies neērti, izjust kaunu un uztraukumu, vairoties iziet sabiedrībā.
Kā dzīvot ilgāk un būt veselam? Stāsta ārste
Cilvēka mūžs mūsdienās ir krietni garāks, nekā pirms simt un divsimt gadiem, taču vēlme nenovecot un dzīvot ilgi kļuvusi tikai spēcīgāka. Medicīna spēj daudz, tomēr, lai apmierinātu šā gadsimta cilvēku vajadzības, tai jāmaina fokuss, novēršot vai maksimāli aizkavējot saslimšanu. Kā? Ar personificētu pieeju – izvērtējot riskus un veselību pastāvīgi uzraugot – teic ārste.
Tureta sindroms – cēloņi, simptomi, ārstēšana
Tureta sindroms ir iedzimta nervu sistēmas slimība, kam raksturīgas atkārtotas, pēkšņas un no gribas neatkarīgas kustības, ko sauc par motoriskajiem tikiem, vai neapzināti izdvestas skaņas, vārdi vai frāzes – vokālajiem tikiem. Tie ir, piemēram, nekontrolēta un atkārtota acu mirkšķināšana, plecu raustīšana, neparastu skaņu vai aizskarošu vārdu izgrūšana.
Cistiskā fibroze: Cēloņi, simptomi, ārstēšana
Cistiskā fibroze ir iedzimta ģenētiska slimība, kas nodara nopietnus bojājumus plaušām, gremošanas sistēmai un citiem ķermeņa orgāniem. Tiek uzskatīts, ka katrs 25. mūsu pasaules iedzīvotājs ir šīs slimības gēna nēsātājs, turklāt no tās bieži cieš veseli cilvēki, kuri paši to pat neapzinās.
Hantingtona slimība: Cēloņi, simptomi, ārstēšana
Hantingtona slimība ir reta, progresējoša ģenētiskā slimība, kas skar centrālo nervu sistēmu un izraisa pakāpenisku smadzeņu nervu šūnu sabrukumu (deģenerāciju). Hantingtona slimība plaši ietekmē cilvēka funkcionālās spējas un izraisa kustību, domāšanas (kognitīvos) un psihiskos traucējumus.
Fibromialģija: Cēloņi, simptomi, ārstēšana
Fibromialģija ir traucējumi, kam raksturīgas plašas muskuļu un skeleta sistēmas sāpes, ko papildina nogurums, miegs, atmiņas traucējumi un garastāvokļa maiņas. Pētnieki uzskata, ka fibromialģija pastiprina sāpju izjūtas, ietekmējot veidu, kādā smadzenes apstrādā sāpju signālus. Simptomi dažkārt parādās pēc fiziskas traumas, operācijas, infekcijas vai smaga psiholoģiska stresa.