Praktiski padomi ādas kopšanai ziemā: Iesaka speciālisti
Ziemā ādu ietekmē gan āra aukstie un mainīgie laikapstākļi, gan iekštelpu sausais gaiss. Tas var radīt diskomfortu, īpaši, ja āda ir sausa un jutīga, kā arī saasināt esošās ādas problēmas. Kā veiksmīgāk tikt galā ar ziemas radītajiem izaicinājumiem ādas labsajūtai, padomos dalās dermatoloģe un klīniskā farmaceite.
Apzinātā ēšana fiziskai un emocionālai labsajūtai: Kā to mācīt bērnam?
Apzināta ēšana ir ļoti svarīga prasme gan pieaugušajiem, gan bērniem. Tā palīdz veidot veselīgas attiecības ar uzturu visa mūža garumā, un tai ir jāsākas jau agrā bērnībā. Sertificēta uztura speciāliste skaidro, kā apzinātas ēšanas paradumi veicina ne tikai fizisko, bet arī emocionālo labsajūtu.
Kā atpazīt pneimoniju jeb plaušu karsoni? (INFOGRAFIKA)
Aukstā sezona diemžēl allaž nes sev līdzi arī saaukstēšanos un citas nepatīkamas augšējo elpceļu infekcijas. Sāpošs, iekaisis kakls, klepus un iesnas var piemeklēt ikvienu, taču, ja klepus ieilgst un nepāriet vienas līdz divu nedēļu laikā, tas ir nopietns iemesls sazināties ar savu ģimenes ārstu, jo ilgstošs klepus var liecināt par pneimoniju jeb plaušu karsoni.
Bērna mošanās naktī: Biežāk uzdotie vecāku jautājumi
“Mans bērns neguļ jau kopš dzimšanas! Naktīs vairākas reizes mostas, turklāt ar raudienu. Es vairs tā nevaru. Šajā vecumā vajadzētu jau mācēt nogulēt visu nakti!”
Kā rīkoties, ja uzmetusies aukstumpumpa? Skaidro farmaceite
Organismā snaudoša herpesvīrusa jeb aukstumpumpas aktivizēšanos ziemas sezonā piedzīvo daudzi. Kāda ir tās daba un kā atvieglot nepatīkamās sajūtas, stāsta sertificēta farmaceite.
Sniegs un atkala. Kā pasargāt sevi no ziemas traumām?
Lai arī svētku laiks izpalika bez sniega, tas mūs daudzviet Latvijā priecē jaunā gadā. Nedēļas nogalē sinoptiķi sola stipru snigšanu un sasalstošu lietu jeb atkalu, tas nozīmē, ka uz ceļiem un ietvēm veidosies stiprs apledojums.
Biedrība: Neirofibromatoze – vai bērni arī turpmāk varēs bez maksas saņemt dzīves kvalitātei svarīgo medikamentu?
Ar retiem izņēmumiem neirofibromatozi atklāj jau bērna vecumā, un dažiem pacientiem tā sagādā pamatīgas sāpes, ierobežo dažādas funkcijas un var būt pat dzīvības jautājums. Taču pat ar tik nopietnām izpausmēm bērniem ir iespējams dzīvot pilnvērtīgi, ja vien saņem speciālu medikamentu. Diemžēl ir limitēts laiks, kad viņiem tas pieejams.
4 pieturpunkti ideju attīstībai medicīnas tehnoloģiju jomā
Visā pasaulē veselības aprūpes sistēma cīnās ar samilzušajām problēmām – kompetentu speciālistu nepietiekamība, medicīnas darbinieku izdegšana un pārslodze, pieaugošs hronisko slimību slogs, kas prasa ilgstošu ārstēšanu un rada lielas izmaksas, kā arī pieaugoša vecāka gadagājuma cilvēku populācija rada spiedienu uz veselības aprūpes sistēmām.
Kas ir svaru verifikācija, un kāpēc tā nepieciešama?
Svaru verifikācija ir process, kurā tiek pārbaudīta un apstiprināta svaru precizitāte atbilstoši noteiktiem standartiem un prasībām. Noskaidrosim, kāpēc svarīgi verificēt svarus, kā arī to, kad, cik bieži un kur verificēt?
Traumatologa un farmaceita padomi slideniem laikapstākļiem
Līdzko uz ielām, ceļiem un citur parādās ledus vai sniegs, akūto pacientu skaits pieaug vismaz par trešdaļu, apstiprina AIWA Clinic traumatologs ortopēds Visams Rafaels un kopā ar “Mēness aptiekas” farmaceiti Ievu Virzu atgādina ziemas apstākļiem noderīgu informāciju.