
Matracis un muguras sāpes – kā tas ir saistīts? Reklāmraksts
Ja no rīta sāpes mugurā ir bieži sastopama parādība un jūs nevarat tās saistīt ar traumu vai pārmērīgu slodzi, iespējams, ka pie vainas ir matracis. Šobrīd pircēji savam miegam var izvēlēties dažādus matračus. Šajā rakstā uzzināsiet, kā konkrēta materiāla vai veida matracis var palīdzēt mazināt muguras sāpēs.

Slavenā Vidusjūras diēta – kas ir tās pamatā? Stāsta speciālisti
Par Vidusjūras diētas ieguvumiem tiek runāts arvien plašāk – tā palīdz uzlabot veselību un pašsajūtu, kā arī ieviest ēdienkartē krāsainākas un daudzveidīgākas vēsmas. Kas ir Vidusjūras diētas veselības ieguvumu pamatā un kā to varam ieviest savā ikdienā? Stāsta ārste-uztura speciāliste un klīniskā farmaceite.

Padomi veselīgam pavasarim senioriem: Iesaka klīniskā farmaceite
Pavasaris ar tā spožajiem saules stariem un plaukstošajām lapām spēj iepriecināt cilvēkus visus vecumos. Taču kādi padomi ir aktuāli tieši senioriem, lai baudītu šo laiku veselīgi? Konsultē "BENU Aptiekas" klīniskā farmaceite Ilze Priedniece.

5 veidi, kā sportistu veselībai palīdz zivju eļļa: Stāsta farmaceite
Spēcīgi muskuļi, laba asinsrite un enerģijas pieplūdums – šo iemeslu dēļ sportisti nespēj iedomāties savu dzīvi bez treniņiem. Fiziskās aktivitātes uzlabo pašsajūtu, lai gan reizēm pēc treniņa sāp locītavas un ķermeņa stīvums ir teju nogurdinošs. Lai muskuļu šūnas pēc sportošanas ātrāk atjaunotos, tām ir nepieciešama palīdzība.

Kalorijas dažādos vecuma posmos: Kam pievērst uzmanību?
Tuvojoties 40 gadu slieksnim, pamani pāris liekus kilogramus, lai gan sporto un ēd tieši tāpat kā 20 gadu vecumā? Kas notiek? Organismam nepieciešamo kaloriju daudzums ar gadiem samazinās, kā rezultātā pie optimāla svara uzturēšanas nepieciešams piestrādāt, tomēr vajadzība pēc sabalansēta uztura nemainās.

Kā ikdienā ieviest veselīgāku uzturu? Stāsta eksperte
Visticamāk, teju ikviens no mums kaut reizi dzīvē ir saskāries ar situāciju, kad organisms signalizē – nepieciešama tūlītēja atpūta, spēku un enerģijas atjaunošana un, iespējams, pat esošo ieradumu būtiska izvērtēšana un maiņa. Veicot ikdienas pienākumus un ļaujoties steigai, bieži atstājam novārtā veselību, prāta un ķermeņa pašsajūtu, tomēr ir svarīgi veltīt laiku rūpēm par sevi un izvirzīt to priekšplānā.

Veselības tūrisms: kas tas ir un kāpēc tas pēdējos gados ir tik populārs? Reklāmraksts
Veselības tūrisms ir viena no straujāk augošajām tūrisma nozarēm pasaulē. Tas apvieno ceļošanu ar veselības un labsajūtas uzlabošanu, piedāvājot cilvēkiem iespēju apmeklēt dažādas vietas, lai saņemtu medicīnisku aprūpi, atpūsties un atjaunot spēkus. Uzzināsim, kas ir veselības tūrisms un kāpēc tas kļuvis tik populārs!

Asinsrites SOS: vēnu mazspējas brīdinājuma signāli Reklāmraksts
Izteikts nogurums kājās, smaguma sajūta un pietūkums – tie var būt šķietami nevainīgi simptomi, kas bieži parādās pēc garas un intensīvas darba dienas vai garākas pastaigas un citām fiziskām aktivitātēm. Taču šie simptomi var liecināt arī par nopietnāku veselības problēmu – vēnu mazspēju. Uzzināsim par to, kā atpazīt vēnu mazspējas simptomi un kādus profilakses pasākumus ieviest savā ikdienā, lai mazinātu vēnu varikozes attīstību!

Olu vērtība veselīgas pārtikas grozā: Skaidro speciālisti
Ola ir burtiski iekapsulēts ne tikai olbaltumvielu, bet arī makro un mikroelementu avots! Tai ir jāatbilst visām prasībām, lai attīstītu cāli līdz izšķilšanās brīdim. Ideāls līdzsvars un barības vielu daudzveidība, kā arī olu augstā sagremojamība un salīdzinoši pieņemamā cena ir izvirzījušas tās uzmanības centrā. Turklāt ne tikai Lieldienās, bet arī plānojot ikdienas veselīgas pārtikas grozu.

Populārākie mīti par olām un padomi veselīgām Lieldienām: Iesaka speciālisti
Lieldienu neatņemama sastāvdaļa ir olu ēšana un dažādas aktivitātes saistībā ar tām, taču vai zini, kādi ir populārākie mīti par olām un kuri no tiem ir patiesība? Kā pavadīt Lieldienas veselīgi un kas jāzina par olu ēšanu, stāsta sertificēta uztura speciāliste un farmaceite.