Svarīgākās minerālvielas aktīvai vasarai: Iesaka farmaceits
Tuvojoties vasaras sezonai, ir svarīgi saprast, kādas minerālvielas ir nepieciešams uzņemt, lai vasarā justos enerģijas pilni, īpaši, ja ikdienā tiek veiktas fiziskās aktivitātes. Kuras ir svarīgākās minerālvielas aktīvai vasarai un kā atpazīt, ka organismā minerālvielu trūkst, stāsta farmaceits.
Kā izvēlēties saulesbrilles, lai tās pasargātu no saules kaitīgā UV starojuma? Reklāmraksts
Saule ir brīnišķīgs gaismas un siltuma avots, taču tās ultravioletais (UV) starojums var negatīvi ietekmēt mūsu veselību, tostarp acu veselību. Saulesbrilles ar UV filtru var efektīvi pasargāt acis no šiem riskiem. Aplūkoti padomus, kā izvēlēties saulesbrilles, kas nodrošinās optimālu aizsardzību pret UV starojumu!
Kā un kāpēc bērna uzturā ieviest pākšaugus? Pavasara zupas un sacepuma recepte
Pākšaugus ir vērtīgi lietot ne tikai pieaugušajiem, bet arī bērniem, ja tos termiski apstrādā un atbilstoši pagatavo. Lēcās un pupiņās ir augstāka dzelzs koncentrācija nekā citos augu valsts produktos, tāpēc mazuļa uzturā pākšaugus rekomendē ieviest samērā agri – jau no 6–8 mēnešu vecuma.
Matracis un muguras sāpes – kā tas ir saistīts? Reklāmraksts
Ja no rīta sāpes mugurā ir bieži sastopama parādība un jūs nevarat tās saistīt ar traumu vai pārmērīgu slodzi, iespējams, ka pie vainas ir matracis. Šobrīd pircēji savam miegam var izvēlēties dažādus matračus. Šajā rakstā uzzināsiet, kā konkrēta materiāla vai veida matracis var palīdzēt mazināt muguras sāpēs.
Slavenā Vidusjūras diēta – kas ir tās pamatā? Stāsta speciālisti
Par Vidusjūras diētas ieguvumiem tiek runāts arvien plašāk – tā palīdz uzlabot veselību un pašsajūtu, kā arī ieviest ēdienkartē krāsainākas un daudzveidīgākas vēsmas. Kas ir Vidusjūras diētas veselības ieguvumu pamatā un kā to varam ieviest savā ikdienā? Stāsta ārste-uztura speciāliste un klīniskā farmaceite.
Padomi veselīgam pavasarim senioriem: Iesaka klīniskā farmaceite
Pavasaris ar tā spožajiem saules stariem un plaukstošajām lapām spēj iepriecināt cilvēkus visus vecumos. Taču kādi padomi ir aktuāli tieši senioriem, lai baudītu šo laiku veselīgi? Konsultē "BENU Aptiekas" klīniskā farmaceite Ilze Priedniece.
5 veidi, kā sportistu veselībai palīdz zivju eļļa: Stāsta farmaceite
Spēcīgi muskuļi, laba asinsrite un enerģijas pieplūdums – šo iemeslu dēļ sportisti nespēj iedomāties savu dzīvi bez treniņiem. Fiziskās aktivitātes uzlabo pašsajūtu, lai gan reizēm pēc treniņa sāp locītavas un ķermeņa stīvums ir teju nogurdinošs. Lai muskuļu šūnas pēc sportošanas ātrāk atjaunotos, tām ir nepieciešama palīdzība.
Kalorijas dažādos vecuma posmos: Kam pievērst uzmanību?
Tuvojoties 40 gadu slieksnim, pamani pāris liekus kilogramus, lai gan sporto un ēd tieši tāpat kā 20 gadu vecumā? Kas notiek? Organismam nepieciešamo kaloriju daudzums ar gadiem samazinās, kā rezultātā pie optimāla svara uzturēšanas nepieciešams piestrādāt, tomēr vajadzība pēc sabalansēta uztura nemainās.
Kā ikdienā ieviest veselīgāku uzturu? Stāsta eksperte
Visticamāk, teju ikviens no mums kaut reizi dzīvē ir saskāries ar situāciju, kad organisms signalizē – nepieciešama tūlītēja atpūta, spēku un enerģijas atjaunošana un, iespējams, pat esošo ieradumu būtiska izvērtēšana un maiņa. Veicot ikdienas pienākumus un ļaujoties steigai, bieži atstājam novārtā veselību, prāta un ķermeņa pašsajūtu, tomēr ir svarīgi veltīt laiku rūpēm par sevi un izvirzīt to priekšplānā.
Veselības tūrisms: kas tas ir un kāpēc tas pēdējos gados ir tik populārs? Reklāmraksts
Veselības tūrisms ir viena no straujāk augošajām tūrisma nozarēm pasaulē. Tas apvieno ceļošanu ar veselības un labsajūtas uzlabošanu, piedāvājot cilvēkiem iespēju apmeklēt dažādas vietas, lai saņemtu medicīnisku aprūpi, atpūsties un atjaunot spēkus. Uzzināsim, kas ir veselības tūrisms un kāpēc tas kļuvis tik populārs!