
Pavasara saule un hiperpigmentācija: kā no tās izvairīties?
Pavasaris ar spožajiem saules stariem vilina doties ārā un baudīt sauli. Taču ir svarīgi neaizmirst par ādas aizsardzību no saules stariem, lai sargātu to no saistītajiem riskiem, tai skaitā – hiperpigmentācijas. Par galvenajiem hiperpigmentācijas iemesliem un padomiem, kā no tās izvairīties, stāsta dermatoloģe un klīniskā farmaceite.

5 biežākās sejas ādas problēmas pavasarī: kā tās atrisināt?
Līdz ar dabas atmodu pavasarī gribas, lai skaistumā atplaukst arī ziemas nogurdinātā sejas āda. Lūk, ieteikumi, kā, nepieļaujot kļūdas ādas kopšanā, piešķirt sejai jauneklīgu mirdzumu un veselīgu izskatu jebkurā vecumā.

Kā izvēlēties kosmētiku nobriedušai ādai? Iesaka farmaceite
Gadiem ejot, āda pamazām kļūst plānāka, trauslāka, sausāka, zaudē elastību un dabīgo mirdzumu, kā arī parādās grumbiņas un varbūt arī pigmenta plankumi. Kā pareizi kopt nobriedušu ādu un izvēlēties tai piemērotāko kosmētiku, noderīgos padomos dalās farmaceite.

Kā izvēlēties efektīvu pretnovecošanās kosmētiku? Stāsta farmaceite
Lai gan mēs visi vēlamies saglabāt jaunību un izvairīties no novecošanās, laiks neizbēgami atstāj savas pēdas, un par mūsu vecumu liecina ne tikai dzimšanas datums pasē, bet arī ādas izskats. Jau pēc 25 gadu vecuma kolagēna un elastīna ražošana organismā palēninās, kā rezultātā parādās pirmās smalkās līnijas un grumbiņas.

Kā risināt izplatītākās galvas ādas problēmas? Konsultē klīniskā farmaceite
Jutīga un kairināta galvas āda, blaugznas, nieze un citas galvas ādas problēmas var ievērojami ietekmēt vispārējo pašsajūtu. Ko darīt, ar tām saskaroties, un kā izvēlēties galvas ādai piemērotākos kopšanas līdzekļus, stāsta klīniskā farmaceite.

Cirpējēde: kas jāzina par šo izplatīto ādas infekciju?
Cirpējēde (no latīņu valodas Tinea corporis) ir viena no biežāk sastopamajām sēnīšu infekcijām, kas var skart ādu, nagus un matus. Lai gan tā nerada nopietnus veselības draudus, infekcija ir ļoti lipīga un var izplatīties gan tiešā kontaktā ar inficētu personu vai dzīvnieku, gan netieši caur koplietošanas priekšmetiem un vidi.

Kā hormonālās izmaiņas var ietekmēt sievietes sejas ādu?
Ikvienai sievietei, kura ir saskārusies ar pirms menstruāciju sejas ādas problēmām, ir labi zināms, ka hormonu izmaiņas var tiešā veidā iespaidot sejas ādu. Taču hormonālā ietekme uz ādas veselību ir ilgstoša un mainās visā dzīves laikā. Hormonālās svārstības var izraisīt dažādas ādas pārmaiņas gan menstruālā cikla laikā, gan grūtniecības periodā, gan arī menopauzē.

Kā sagatavot ādu pavasarim? Iesaka speciālisti
Pavasaris ar tā pirmajiem spožajiem saules stariem un siltākām dienām jau klauvē pie durvīm. Vai mūsu āda ir tam gatava? Par to, kas aktuāls ādas kopšanā pavasarī – kam pievērst uzmanību un ko varētu pamainīt savā ikdienas ādas kopšanas rutīnā, stāsta dermatoloģe un klīniskā farmaceite.

Dermatologs: jo vairāk pakļaujam ādu iedegumam, jo lielāks risks saslimt ar ādas vēzi
„Kā dermatologs teikšu: solārijs nav tā labākā vieta, kur atstāt savu laiku un naudu, jo pēc solārija apmeklējuma āda var palikt gan priekšlaicīgi veca, gan var iedzīvoties ādas ļaundabīgā audzējā,” TV24 raidījumā „Uz līnijas” skaidro dermatologs, venerologs Raimonds Karls.

Praktiski padomi ādas kopšanai ziemā: Iesaka speciālisti
Ziemā ādu ietekmē gan āra aukstie un mainīgie laikapstākļi, gan iekštelpu sausais gaiss. Tas var radīt diskomfortu, īpaši, ja āda ir sausa un jutīga, kā arī saasināt esošās ādas problēmas. Kā veiksmīgāk tikt galā ar ziemas radītajiem izaicinājumiem ādas labsajūtai, padomos dalās dermatoloģe un klīniskā farmaceite.