
Kam jābūt Covid-19 slimnieka mājas aptieciņā? Stāsta speciālistes
Liela daļa Covid-19 pārslimo vieglā formā un mājas apstākļos. Tomēr arī mājās, lai organismam palīdzētu tikt gala ar vīrusu, ir svarīgi ievērot ārsta norādījumus un nodrošināties ar nepieciešamajiem medikamentiem un medicīnas ierīcēm. Par to, kam būtu jāatrodas Covid-19 slimnieka mājas aptieciņā, stāsta ģimenes ārste un farmaceite.

9 neierastas dabas veltes ķermeņa spēcināšanai: Iesaka farmaceite
Pēc garās ziemas un tumšajiem vakariem cilvēki bieži izjūt pavasara nespēku un izteiktu nogurumu. Vienlaikus pavasaris ir īstā sezona, lai dabīgā veidā stiprinātu imunitāti un ar uzviju atgūtu enerģiju. Farmaceite piedāvā izmēģināt viegli pieejamas un efektīvas dabas veltes, kas ir teicams resurss vitamīnu un minerālvielu uzņemšanai.

Ko nozīmē antivielu esamība organismā pēc vakcinācijas? Skaidro speciālisti
Zāļu valsts aģentūra informē, ka Covid-19 vakcīnas cilvēka organismā stimulē gan antivielu veidošanos, gan šūnu imunitāti, kurā iesaistītas tādas šūnas kā citotoksiskie T limfocīti jeb galētājšūnas un līdzētājšūnas. Abi šie imunitātes pamata mehānismi ir vienlīdz nozīmīgi kopējai aizsardzībai pret saslimšanu ar Covid-19.

Kā veicināt miega hormona melatonīna izstrādi organismā?
Organisms prot sintezēt vielu, kas ļauj līgani ieslīgt miegā – melatonīnu. Tomēr daudzi cilvēki mokās, nespējot iemigt, jo īpaši, ja miega režīms jāpārkāto, piemēram, pārejot uz vasaras laiku. Kā varētu sev palīdzēt šī hormona izstrādē, un, ja ar to nesokas, kā vēl iet talkā miega pelei?

Alerģiska ādas nieze un citas ādas reakcijas: Kā rīkoties?
Izsitumi uz ādas, nieze, apsārtums, pietūkums ir izplatītas pazīmes, kas var liecināt par organisma alerģisku rekciju. Pirms ķerties pie zālēm, svarīgi noskaidrot, kāds alergēns izraisījis visnotaļ nepatīkamās sajūtas. Tas noteiks, kā rīkoties, lai traucējošo alerģisko reakciju apturētu. Sīkāk par to dermatoloģe-veneroloģe un farmaceite.

Kā neapjukt Omega taukskābju produktu izvēlē?
Par Omega taukskābju lielo nozīmi tiek runāts daudz, taču kā neapjukt plašajā piedāvājumā un informācijas daudzumā? Kāda ir Omega-3, Omega-6 un Omega-9 taukskābju loma mūsu organisma veselībā? Kā tās uzņemt ar pārtiku? Kuras no tām ieteicams uzņemt papildus un kā izvēlēties sev piemērotākās? Konsultē farmaceite.

Kā rīkoties, ja piemeklējusi panikas lēkme? Skaidro speciālisti
Panikas lēkmes ir īslaicīgas trauksmes epizodes. Tās ir neprognozējamas un var notikt jebkurā laikā un vietā, turklāt sajūtas, kuras cilvēks piedzīvo, nav proporcionālas patiesajai situācijai un var pat nebūt saistītas ar apkārt notiekošo. Kādi ir tipiskākie panikas lēkmes simptomi un kāpēc svarīgi to laikus atpazīt un meklēt palīdzību, skaidro sabiedrības veselības speciāliste un farmaceite.

Kā pareizi kopt ādu pirms miega? Skaidro eksperte
Skaistuma miegs jeb beauty sleep nav mīts – pierādīts, ka naktsmiega laikā atjaunojas dienā bojātās ādas šūnas, veicinot svaigas un atpūtušās ādas izskatu pamostoties. Lai skaistuma miegs sniegtu vislabāko rezultātu, eksperti dalās ieteikumos ikvakara ādas kopšanai, kas palīdzēs pareizi attīrīt, pabarot un pasargāt sejas ādu.

Dizartrija: Simptomi, cēloņi, ārstēšana
Dizartrija ir fonētiski runas –, piemēram, skaņu veidošanas, balss, runas tempa – traucējumi, kas radušies, ja runas kustībai nepieciešamie muskuļi ir vāji vai grūti kontrolējami; bieži tā ir neskaidra vai lēna runa, kas ir grūti saprotama. Dizartriskie runas traucējumi var izpausties gan pieaugušajiem, gan bērniem, ja tiek pārslimota konkrēta slimība, ir iegūta galvas trauma, kā arī citu cēloņu rezultātā.

Kā ārstēt Covid-19 komplikācijas un ko darīt profilaksei? Stāsta ārsts
Covid-19 slimības gaita un simptomi var ievērojami atšķirties, tomēr jau šobrīd ārstiem ir izkristalizējušās trīs Covid-19 komplikāciju grupas: dziļo elpceļu, sirds un asinsvadu, kā arī psihoemocionālie sarežģījumi. Tādēļ par šo komplikāciju ārstēšanu, pacienta lomu un to, kā notiek atlabšana pēc izslimošanas ar Covid-19, stāsta pulmonologs un farmaceite.