
Neirologs: Covid-19 un neiroloģiskās slimības – izplatīta kombinācija
Vairāk nekā puse Covid-19 pārslimojušo izjūt neiroloģiskas sekas – galvassāpes, nogurumu, miega traucējumus vai jau esošās neiroloģiskās slimības paasināšanos, novērojis neirologs.

5 paņēmieni veselīgākai ikdienai: Iesaka fizioterapeite (VIDEO)
Pēc garās Covidziemas daudziem ir iestājies fizisks un garīgs apsīkums, jo īpaši medicīnas darbiniekiem, kuriem pēdējā gada laikā bijusi liela fiziska un emocionāla pārslodze. Fizioterapeite iedvesmojošā videostāstā piedāvā piecus paņēmienus veselīgākai ikdienai, kurus ievērojot un iekļaujot savā dzīvē un darba vidē, arī grūtas darba dienas beigās var justies možāk un labāk.

Kā ikdienā viegli pārraudzīt savas veselības rādītājus? Stāsta eksperts
Par spīti tam, ka vairāk laika pavadām mājās, nereti atpūta tiek atstāta otrajā plānā. Tam par iemeslu var kalpot grūtības nodalīt darbu no privātās dzīves - abas jomas saplūst kopā, jo notiek mājās. Bet nepietiekami atvēlēts laiks atpūtai palielina stresa līmeni, kas rezultējas veselīga naktsmiera traucējumos.

Kaheksija: Simptomi, cēloņi, ārstēšana
Kaheksija ir slimība, kas izraisa ārkārtēju ķermeņa svara zudumu un muskuļu samazināšanos. Kaheksija ir saistīta ar daudzām smagām slimībām, piemēram, vēzi, hronisku nieru mazspēju, HIV, multiplo sklerozi un citām. Lai arī pastāv citas slimības, kuru dēļ cilvēks zaudē svaru, tie, kas sirgst ar kaheksiju, ķermeņa taukus un muskuļu masu zaudē pat ēdot pietiekami.

Cistaļģija: Simptomi, cēloņi, ārstēšana
Cistaļģija, vairāk zināma kā intersticiālais cistīts, ir sindroms, kam raksturīgas sāpes un iekaisums urīnpūslī, kas ilgst vairāk nekā sešus mēnešus. Šo saslimšanu dēvē arī par urīnpūšļa sāpju sindromu. Vairumā gadījumu tas tiek diagnosticēts sievietēm. Šīs stāvoklis var būt grūti diagnosticējams un ārstējams.

Kā zināt, ka organismam trūkst C vitamīna, un kā to papildus uzņemt?
"Nebūs pārspīlēts, ja apgalvosim, ka C vitamīns ir vispazīstamākais vitamīns," atzīst ortomolekulārās medicīnas speciāliste kopā ar farmaceitu, sīkāk izklāstot C vitamīna lomu mūsu veselībai. Tas ir drošs un efektīvs, un, kaut gan neaizvieto zāles, ir izcils profilakses līdzeklis un labs palīgs dažādu slimību ārstēšanā.

Stress, miega traucējumi un trauksme: Kā uzveikt pandēmijas izraisītos veselības traucējumus?
Ieilgusī pandēmija ar daudziem ierobežojumiem un neskaidrība par tuvāko nākotni var radīt dažādas mentālās veselības problēmas, tostarp stresu, miega traucējumus un trauksmi. Kad būtu jāsāk pievērst uzmanība šiem traucējumiem un kā tos pārvarēt, skaidro farmaceite.

Kad un cik bieži jāveic vairogdziedzera hormonu kontrole grūtniecēm?
Grūtniecība fizioloģiski ietekmē vairogdziedzera funkciju. Kādos gadījumos un cik bieži nepieciešama vairogdziedzera hormonu kontrole, lai sievietes ar vairogdziedzera darbības traucējumiem sagaidītu veselu mazuli, skaidro endokrinoloģe.

Kā samazināt cukura patēriņu ikdienā? Iesaka speciālisti
Dažādie saldie našķi ir pieejami tik plašā klāstā, ka ir grūti no tiem izvairīties un stāties pretī to kārdinājumam. Turklāt cukura patēriņa samazināšanu vēl sarežģītāku padara tas, ka arī daudzos citos produktos, kas netiek uzskatīti par saldiem, var būt pievienots ievērojams cukura daudzums.

5 attīrošās zāļu tējas pavasarim: Iesaka farmaceite
Iestājoties pavasarim, nereti jūtams nogurums, ir vērojama izteikta miegainība un nervozitāte. Organisms ir iztērējis pērn uzņemtos resursus un tam nepieciešamas papildu rūpes. Viens no veidiem, kā parūpēties par ķermeni, ir dabīgi atbrīvot to no liekā – ziemā uzkrātajiem toksīniem un sārņiem – ar attīrošo tēju palīdzību.