
Kā atgūt vitamīnus un enerģiju pēc ziemas
Gan lielie, gan mazie joprojām cīnās ar ziemas atstātajām sekām – zemu enerģijas līmeni un vitamīnu trūkumu. Dārzeņi un augļi ir būtiska sabalansēta uztura sastāvdaļa, tomēr Latvijā to patēriņš pusaudžu vidū nav pietiekams. Kam pievērst uzmanību, plānojot ģimenes ēdienkarti, un kā pavasarī gudri papildināt uzturu ar dārzeņiem un atgūt enerģiju?

Fiziskās aktivitātes: kā mazināt traumu risku?
Tuvojas siltais laiks, kad daudzi sāk vairāk kustēties, sportot, iesaistīties dažādās fiziskās aktivitātēs vai pievēršas aktīvākiem dārza darbiem. Diemžēl nereti šajā procesā rodas arī dažādas traumas. Kā mazināt traumu risku fizisko aktivitāšu laikā un ko darīt, ja tomēr gadījies satraumēties?

Blaugznas: biežākie cēloņi un risinājumi
Blaugznas jeb skalpa ādas zvīņošanās ir ļoti bieži sastopama problēma, un kādā dzīves brīdī tā var skart pat katru otro iedzīvotāju. Blaugznu veidošanās parasti sākas pubertātes vecumā un biežāk skar vīriešus, tomēr tās nereti ir sastopamas arī zīdaiņiem kā piena krevele un cilvēkiem pēc 50 gadu vecuma.

Dāvanu idejas Mātes dienā sievietes labsajūtai un veselībai Reklāmraksts
Dāvana var būt daudz kas vairāk par priekšmetu. Tā var kļūt par veidu, kā pateikt “parūpējies arī par sevi”, tāpēc šogad esat aicināti izvēlēties Mātes dienas dāvanas, kas veicina ne tikai prieku, bet arī sievietes labsajūtu un veselību.

Kardiologs: Holesterīnu nosaka gēni, un infarktu var izrēķināt
50 procentos gadījumu infarkts, kura galvenais iemesls ir paaugstināts holesterīns, beidzas ar nāvi. Kā noskaidrot un aprēķināt infarkta risku, kas ir labais un sliktais holesterīns, stāsta RSU profesors, kardiologs, Skrides Sirds klīnikas vadītājs Andris Skride.

Riteņbraukšana – veselīgs dzīvesveids jau no bērnības Reklāmraksts
Riteņbraukšana ir universāla nodarbe, kas spēj sagādāt prieku gan lieliem, gan maziem. Turklāt tā ir ne tikai jautrs brīvā laika pavadīšanas veids, bet arī būtiska fiziskās un garīgās attīstības sastāvdaļa. Kādas vēl ir riteņbraukšanas priekšrocības?

Pareiza zobu tīrīšana: noderīgi padomi Reklāmraksts
Ikviens no mums sapņo par veselīgu smaidu un lielisku pašsajūtu, taču ceļš uz to sākas ar vienkāršu, bet ārkārtīgi svarīgu paradumu – pareizu zobu tīrīšanu. Kādas kļūdas cilvēki bieži pieļauj zobu tīrīšanā, kā izvēlēties piemērotus produktus un kādus soļus iekļaut ikdienas mutes dobuma kopšanā?

Bez sāpēm un redzamiem simptomiem – sēklinieku vēzis
Sēklinieku vēzis ir visbiežākais ļaundabīgais audzējs vīriešiem vecumā no 20 līdz 40 gadiem. Labā ziņa – šo vēzi var atklāt, veicot vienkāršu un regulāri pašpārbaudi. Kā arī, saslimšanu savlaicīgi atklājot, 95% vīriešu iespējams izārstēt pilnībā, tostarp minimāli ietekmējot vīrieša veselību un seksuālās dzīves kvalitāti.

Akūtas un hroniskas sāpes: speciālistu skaidrojums un ieteikumi rīcībai
Ikviens kādreiz ir piedzīvojis sāpes, un vienmēr tā ir negatīva pieredze. Dažkārt tieši pēc pavasara dārza darbiem pastiprinās arī hroniskas sāpes. Ko vajadzētu zināt par sāpju mehānismu un kā uz tām reaģēt, skaidro speciālisti.

Profesore: vakcinācija ir drošības josta mūsu veselībai
“Ja kādam ir bail no vakcinācijas – vai nu ir vienkārši bail no adatām, vai bail tāpēc, ka ir saklausīti mīti par vakcīnām –, aicinām uz draudzīgu sarunu un konsultāciju,” saka Bērnu slimnīcas Ģimenes vakcinācijas centra vadītāja, bērnu infektoloģe, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) profesore Dace Zavadska.