
Raidījums ''Kas notiek medicīnā'': kas notiek pierobežā?
Informēt sabiedrību par esošo situāciju medicīnas nozarē, pastāstīt un parādīt, kā notiek nozares attīstība, kā tiek domāts par pacientu un ārstu labklājību, nākotni un digitalizācijas formām – tāds ir raidieraksta “Kas notiek Medicīnā” galvenais mērķis.

Pavasara saule un hiperpigmentācija: kā no tās izvairīties?
Pavasaris ar spožajiem saules stariem vilina doties ārā un baudīt sauli. Taču ir svarīgi neaizmirst par ādas aizsardzību no saules stariem, lai sargātu to no saistītajiem riskiem, tai skaitā – hiperpigmentācijas. Par galvenajiem hiperpigmentācijas iemesliem un padomiem, kā no tās izvairīties, stāsta dermatoloģe un klīniskā farmaceite.

Pavasara restarts: kā saudzīgi atsākt fiziskās aktivitātes pēc ziemas?
Ziemas mēnešos daudzi no mums kļūst mazāk aktīvi – drēgnie laikapstākļi, tumšie vakari un nogurums bieži mazina vēlmi kustēties. Taču pavasaris ir ideāls laiks savam fizisko aktivitāšu restartam – mostas daba, uzlabojas laikapstākļi, dienas kļūst garākas, un arī ķermenis vairāk alkst pēc kustības un aktivitātēm svaigā gaisā.

5 biežākās sejas ādas problēmas pavasarī: kā tās atrisināt?
Līdz ar dabas atmodu pavasarī gribas, lai skaistumā atplaukst arī ziemas nogurdinātā sejas āda. Lūk, ieteikumi, kā, nepieļaujot kļūdas ādas kopšanā, piešķirt sejai jauneklīgu mirdzumu un veselīgu izskatu jebkurā vecumā.

Raidieraksts ''Inovācijas veselībā'': veselības tehnoloģijas un to pieejamība
Kā notiek veselības tehnoloģiju izvērtēšana? Kādas Eiropas labās prakses veselības jomā būtu vērtīgi ieviest Latvijā? Un vai Latvija aktīvi pārņem dažādas inovācijas, tai skaitā veselības tehnoloģiju jomā? Uz šiem un citiem jautājumiem raidieraksta "Inovācijas veselībā" sērijā atbildēja Zāļu valsts aģentūras direktorei Indra Dreika.

10 padomi visas ģimenes veselībai
7. aprīlī visā pasaulē un arī Latvijā tiek atzīmēta Pasaules Veselības diena, šogad uzsverot veselīga dzīves sākuma nozīmi visas dzīves garumā. Gada farmaceite 2024 Irina Korčagina atgādina par profilakses nozīmi, veselīgu paradumu veidošanu no bērnu kājas, piedāvājot 10 noderīgus padomus ikviena vecuma ģimenes locekļa veselībai.

Raidījums ''Kas notiek medicīnā'': kas notiek Slimnīcā mājās?
Informēt sabiedrību par esošo situāciju medicīnas nozarē, pastāstīt un parādīt, kā notiek nozares attīstība, kā tiek domāts par pacientu un ārstu labklājību, nākotni un digitalizācijas formām – tāds ir raidieraksta “Kas notiek Medicīnā” galvenais mērķis.

Viedierīču negatīvā ietekme uz bērnu ēšanas paradumiem: kā to novērst?
Mūsdienu tehnoloģiju laikmetā viedierīces ir kļuvušas par neatņemamu ikdienas sastāvdaļu, taču to plašā pieejamība būtiski ietekmē ikdienas un ēšanas paradumus. Sertificēta uztura speciāliste uzsver, ka vecākiem jābūt īpaši uzmanīgiem, jo nepareiza viedierīču lietošana var veicināt bērniem regulāru pārēšanos un citus veselībai nelabvēlīgus ieradumus.

Acu asarošana, tekošs deguns, nemitīgas šķavas: kā cīnīties ar izaicinājumiem pavasara ziedēšanas laikā?
Šogad martā, salīdzinot ar mēnesi iepriekš, “Mēness aptiekā” par trešdaļu pieauga pieprasījums pēc līdzekļiem pret alerģiju. Ja tādas pavasarim raksturīgākās organisma alerģiskās reakcijas kā acu asarošana un graušana, tekošs deguns, nemitīgas šķavas, astmai līdzīgas lēkmes ir parādījušās pirmo reizi, vajadzētu konsultēties ar ģimenes ārstu vai ar alergologu, rekomendē farmaceites.

Adenoīdi bērniem: kā atpazīt un ārstēt?
Adenoīdi ir termins, ko izmanto, aprakstot palielinātu jeb hiperplazētu aizdegunes mandeli. Aizdegunes mandele ir limfoīdo audu struktūra aizdegunē. Kopā ar vēl citām mandelēm, kas arī ir limfoīdo audu sakopojumi – divām aukslēju mandelēm, vienu mēles mandeli, divām dzirdes kanālu mandelēm – tās atrodas elpošanas un gremošanas ceļu sākuma daļā.