
Ko ņemt vērā pirms piknika vai svētku maltītes? Iesaka farmaceiti
Svētku brīvdienas saistās ar iespēju atpūsties dabā, kā arī ar lieliskām maltītēm. Kas būtu vajadzīgs mājas aptieciņā, lai, satrauktiem par veselību, nebūtu jāatsakās no bagātīgi klāta galda un daudzveidīgas ēdienkartes svētkos?

Kaulu un locītavu veselība: ko darīt, lai nodrošinātu kustību brīvību pēc iespējas ilgāk?
Par kaulu un locītavu veselību jārūpējas jau laikus – vēl tad, kad nekādu problēmu nav –, lai pēc iespējas ilgāk saglabātu ķermeņa spēju brīvi kustēties, darboties, sportot un dzīvot pilnvērtīgu dzīvi. Sertificētā farmaceite stāsta, kā ikdienā var palīdzēt kaulu un locītavu veselībai.

Pasaules Hemofilijas diena: kā atpazīt asins recēšanas traucējumus sievietēm
17. aprīlī visā pasaulē atzīmē Pasaules Hemofilijas dienu. Latvijas Hemofilijas biedrība kopā ar Pasaules Hemofilijas federāciju ik gadu vērš uzmanību uz atbilstošas ārstēšanas pieejamības jautājumiem. Šoreiz uzmanības centrā ir meitenes un sievietes ar asinsreces slimībām.

Lins, zīds, vilna: dabiski audumi un to labvēlīgā ietekme uz veselību Reklāmraksts
Dabiski audumi ir nozīmīgi ne tikai ilgtspējības, bet arī cilvēka veselības kontekstā. Lins, zīds un vilna ir trīs populārākie dabiskie audumi, kas ne tikai izskatās eleganti, bet arī piedāvā izcilu komfortu un ilgmūžību, ietekmējot ādu, termoregulāciju, elpošanu un vispārējo pašsajūtu.

8 populāri Lieldienu ticējumi: ko par tiem saka veselības speciālisti?
Par Lieldienu svinēšanu netrūkst interesantu tautas ticējumu – arī veselības un skaistuma uzturēšanas jomā. Ko par tiem saka speciālisti un kā tos varam realizēt mūsdienās? Stāsta ģimenes ārste, sertificēta uztura speciāliste un klīniskā farmaceite Ilze Priedniece.

Viedoklis: krīze kā “piektais gadalaiks”. Kāpēc svarīga visu gatavība?
Sarunājoties ar līdzcilvēkiem, it īpaši ar jauniem un ekonomiski aktīviem ļaudīm, redzu, ka arvien vairāk un vairāk pagurstam no informācijas gūzmas. Gribu teikt, ka liela daļa sabiedrības pat kļuvusi imūna pret mediju virsrakstiem, ziņu sižetiem un fotogrāfijām no karstajiem punktiem. Un tas ir saprotams, jo dzīve taču turpinās.

Uztura speciāliste: badošanās kūres var būt bīstamas veselībai
Organisma atslodzei, gavēņa laikā vai liekā svara zaudēšanai – katram var būt savs iemesls, kādēļ izvēlēties ievērot tā dēvēto badošanās kūri. Tomēr uztura speciāliste brīdina, ka ir situācijas, kad izvēlēties badošanos kā tievēšanas metodi var būt veselībai bīstami.

Pavasara detokss: kas jāzina pirms uzsākt ķermeņa attīrīšanas procesu?
Īpaši kokteiļi toksīnu izvadīšanai, ekstrēmas diētas, dārgas tējas un sulu kūres – pavasaris ir laiks, kad jo īpaši aktuālas kļūst dažnedažādas metodes, kas sola atbrīvoties no ziemas periodā uzkrātajiem kilogramiem un veikt ķermeņa atjaunošanu.

TOP 5 labsajūtas ienaidnieki: kā ar tiem cīnīties?
Labsajūta ir kļuvusi par vienu no centrālajiem veselības aspektiem, kam pievēršam arvien lielāku uzmanību. Ikviens vēlas justies labi, taču ikdienas steigā nereti aizmirstam sev pajautāt – kas traucē mūsu labsajūtai? Aptauja “Labsajūtas barometrs”* atklāj, ar kādiem šķēršļiem ceļā uz labu pašsajūtu visbiežāk sastopas Latvijas iedzīvotāji.

Bez uztraukuma par holesterīnu: kā Lieldienās droši baudīt olas?
Olas ir populārs produkts Latvijas iedzīvotāju uzturā – 54% tās uzturā lieto vairākas reizes nedēļā, liecina “Mēness aptiekas” un pētījumu aģentūras “Norstat” veiktā aptauja, savukārt daļa respondentu atzinusi, ka olas ēd tikai Lieldienās vai nelieto nemaz.