
Biežākie klepus veidi, to ārstēšana un profilakse: Konsultē speciālisti
Vēsajā sezonā klepus ir viens no izplatītākajiem simptomiem. Taču jāņem vērā, ka klepus iemesli un veidi var būt dažādi – tādējādi atšķiras arī to ārstēšana. Par biežākajiem klepus veidiem, to ārstēšanu un profilaksi stāsta ģimenes ārste un klīniskā farmaceite.

Klīniskā psiholoģe: Kādas emocijas mēs “pērkam” patiesībā, iepērkoties Melnajā piektdienā?
Internetā netrūkst padomu, kā izvairīties no impulsīviem pirkumiem pirmssvētku laikā. Melnā piektdiena tiek uzskatīta par sākumpunktu, jo tieši šajā dienā daudzi pērk dāvanas gadumijas svētkiem. Taču lielākā daļa ieteikumu ir banāli – “izveidojiet iepirkumu sarakstu”, “nosakiet limitus”… Tas viss nestrādā pārāk labi.

Kā atbalstīt organismu, tuvojoties saspringtajam gada nogales laikam? Iesaka farmaceits
Tuvojoties gada nogalei, arvien mazāku dienas daļu redzam saules gaismu, kā arī bieži vien šis laiks ir saistīts ar steigu un satraukumu, cenšoties paspēt izdarīt darbus, sasniegt kādus gada mērķus. Likumsakarīgi šajā laika posmā daudzi sāk izjust lielāku nogurumu, var pavājināties imunitāte un parādīties citi nepatīkami simptomu.

Retā slimība 1. tipa neirofibromatoze: Izpausmes, diagnostika un ārstēšanas iespējas (INTERVIJA)
Lai gan 1.tipa neirofibromatoze ierindota pie retajām slimībām, Latvijā ir gana daudz bērnu, kuriem tā diagnosticēta. Daļai no viņiem, lai neciestu no sāpēm vai funkciju traucējumiem un lai vispār dzīvotu, ir vajadzīgs medikaments, kurš pašlaik vēl nav iekļauts valsts apmaksāto zāļu sarakstā. Būs vai tomēr ne, par to tiek lemts tieši tagad.

Saaukstēšanās un gripa: Kā uzturs var palīdzēt bērniem ātrāk atveseļoties?
Uzturam ir būtiska loma cilvēka veselībā – tas var gan uzlabot pašsajūtu un palīdzēt ātrāk atgūt spēkus slimošanas laikā, gan provocēt slimības attīstību un pasliktināt pašsajūtu. Sertificēta uztura speciāliste iesaka produktus un ēdienus, kas bērnam var palīdzēt ātrāk atveseļoties.

Piesakies uz profilaktisko vizīti un novērs iespējamās zobu veselības problēmas savlaicīgi!
Regulāras rūpes par mutes dobuma veselību palīdz novērst dažāda mutes veselības problēmas, kas ilgtermiņā var negatīvi ietekmēt vispārējo veselību. Dr.Mālmanes zobārstniecība piedāvā rūpīgu mutes dobuma diagnostiku un detalizētu ārstēšanas plāna izveidošanu.

Rehabilitācijas ārste par pacientu motivāciju pēc insulta – cilvēka griba spēj darīt brīnumus
Ikdienā strādājot ar pacientiem, kas pārcietuši insultu, esmu novērojusi, ka cilvēki vissmagāk pārdzīvo pašaprūpes spēju zudumu – tas viņus satrauc daudz vairāk nekā mobilitātes ierobežojumi. Tomēr nevienam nevajadzētu dzīvot sāpēs vai ar nepilnīgu kustību spēju un uzskatīt, ka tas ir normāli.

Dilemma: pacientu dati – kvalitatīvas ārstēšanas atslēga vai privātuma cena?
Pacientu datu izmantošana kvalitatīvākai ārstēšanai un inovācijām veselības aprūpē ir viena no aktuālajām tēmām mūsdienu medicīnā. No vienas puses, dati var veicināt jaunu ārstēšanas metožu izstrādi, personalizēt veselības aprūpi un uzlabot pacientu dzīves kvalitāti. No otras puses, vienotas sistēmas trūkums un bažas par pacientu privātumu bieži ir nopietns šķērslis datu izmantošanas attīstībai.

Asaru plūdi vai acs sausums – kāpēc tie jānovērš?
Ja acīs grauž vai ir sausuma, noguruma sajūta, apsārtums, vēlme bieži mirkšķināt, grūtības no rītiem atvērt acis, ar šādām problēmām nekavējoties jādodas pie ārsta. Sīkāku problēmas skaidrojumu sniedz oftalmoloģe, papildina farmaceite.

Kā saglabāt emocionālo līdzsvaru gada tumšajā periodā? Iesaka psihoterapeits
Novembris ir laiks, kad tumšie vakari un drūmās dienas jau atkal kļuvušas par ikdienas realitāti. Šajā periodā dabiskās saules gaismas trūkums un pelēcīgā atmosfēra var ietekmēt ne tikai emocionālo labsajūtu un kopējo garastāvokli, bet arī fizisko pašsajūtu.