Ārste: Vakcinēties pret CPV ir tikpat svarīgi kā pret difteriju (INTERVIJA)
Bieži vien jaunietis sāk izprast jēgu vakcīnai pret cilvēka papilomas vīrusu jeb CPV tai vecumā, kad viņam tā vairs nav pieejama valsts apmaksāta, bet pašam nav tik daudz naudas, tāpat novārtā ir riska grupu pacienti, secina jaunā Latvijas Ginekologu un dzemdību speciālistu asociācijas prezidente Lāsma Līdaka.
Bulīmija: Attīstība, brīdinājuma signāli un ārstēšana
Bulīmija bieži vien, ja tā var teikt, slēpjas aiz smaidīgām sejām un ārēji šķietami veiksmīgiem dzīvesstāstiem, taču iekšēji tā izraisa milzīgas emocionālas un fiziskas ciešanas. Dzīve starp atspulgiem spogulī ir cīņa ar paša ķermeņa tēlu un iekšējo konfliktu, ko pastiprina sabiedrības uzliktais spiediens.
Skaists smaids – pašpārliecināts cilvēks!
Mūsdienu zobārstniecības tehnoloģijas piedāvā plašu iespēju klāstu, lai izveidotu skaistu smaidu. Piesakieties uz profilaktisko vizīti Dr. Mālmanes zobārstniecībā, lai noskaidrotu, kādi ir nākamie soļi ceļā uz skaistu smaidu un pašpārliecinātību!
Kā sagatavoties augstskolai un patstāvīgai dzīvei? Iesaka speciālisti
Studiju uzsākšana augstskolā, it īpaši, pametot vecāku mājas, ir viens no nozīmīgākajiem dzīves notikumiem, kas jauniešiem piedāvā daudz iespēju, taču līdztekus nes arī būtiskas psiholoģiskas pārmaiņas. Ir labi, ja vecāki šajā posmā var būt līdzās ar padomu. Svarīgi ir gan praktiski sagatavoties patstāvīgai dzīvei un mācībām, gan arī noskaņoties tai emocionāli, apzinoties, ka pielāgošanās jaunajai videi prasīs laiku.
Kā mazināt dusmas un agresiju pie auto stūres? Iesaka psiholoģe
90 % Latvijas iedzīvotāju ir saskārušies ar agresīvu braukšanu, un 44 % uzskata, ka agresīvākie satiksmes dalībnieki ir autovadītāji, liecina apdrošināšanas tehnoloģiju uzņēmuma veiktā aptauja*. Kādēļ cilvēki brauc agresīvi un ar kādiem paņēmieniem šoferi paši var uzlabot savu uzvedību pie stūres, stāsta psiholoģe.
Pastiprināta svīšana: Izplatītākie cēloņi un veidi, kā ar to cīnīties
Svīšana ir organisma aizsargmehānisms, kas palīdz uzturēt optimālu ķermeņa temperatūru. Tomēr, kad sviedru dziedzeri sāk darboties pārmērīgi, tas var radīt ne tikai fizisku diskomfortu, bet arī emocionālus un sociālus izaicinājumus. Kāpēc dažiem cilvēkiem svīšana kļūst par problēmu, kas to izraisa un kā ar to cīnīties, skaidro farmaceite un dermatoloģe.
Padomi aknu veselības atbalstam: Iesaka speciālisti
Par aknu veselību bieži cilvēki aizdomājas vien tad, kad jau ir radušās kādas sūdzības un problēmas. Zīmīgi, ka aknu veselības problēmas var ilgstoši noritēt klusi un nemanāmi, tādēļ neatņemama aknu veselības profilakses sastāvdaļa ir gan veselīgs dzīvesveids, gan savlaicīgas veselības pārbaudes.
Kāpēc ir svarīgi mazulīti barot ar krūti?
Atzīmējot šonedēļ Pasaules Zīdīšanas nedēļu, Vidzemes slimnīca vēlas atgādināt par vairākiem praktiskiem un ļoti vērtīgiem nosacījumiem, kas šo procesu padara ļoti īpašu un svarīgu.
Viedoklis: Dzīvojot ar diabētu, katra diena ir izaicinājums
Pirms 1. tipa diabēta diagnosticēšanas 16 gadu vecumā pirmie slimības vēstneši bija straujš svara zudums un pastāvīgas slāpes. Kaut gan iepriekš biju dzirdējusi par šādu slimību, ne es, ne vecāki nezināja, kā tā izpaužas. Tolaik interneta resursu nebija, tāpēc mācījāmies no materiāliem, kurus nodrošināja slimnīcā.
Kāpēc cilvēki kļūst agresīvi pie automašīnas stūres, un ko ar to iesākt? Stāsta psihoterapeits
Rīts, sastrēgums, lēna automašīnu plūsma un nervozs spēkrats, kas strauji maina joslas, lai nākamajā krustojumā pie sarkanās gaismas attaptos sānu pie sāna ar vadītāju, kuru centās apsteigt. Vai arī šoseja, pa kuru kā švīka garām aizlido auto, kura marku pat nepaspēj atpazīt... Šķiet, katrs autovadītājs ir saticis tādu “kolēģi” uz ceļa.