Kā izvēlēties mugursomu skolēnam? Iesaka kustības un stājas eksperte
Jaunais mācību gads tuvojas straujiem soļiem, līdz ar to – arī laiks parūpēties par skolai nepieciešamajām lietām. Nereti vecākiem vislielākās rūpes sagādā skolēna mugursomas izvēle. Kam pievērst uzmanību, lai tā būtu ne vien bērnam atbilstoša un tīkama, bet arī ergonomiska, stāsta eksperte.
Kāda ir elpošanas kvalitātes nozīme un kā iemācīties to darīt pareizi?
Elpošana notiek tik dabiski, ka ikdienā par to mēdzam pat neaizdomāties. Taču vienlaikus tā var būt vērtīgs instruments plaušu stiprināšanai, vispārējai labsajūtai un slimību profilaksei, kā arī stresa mazināšanai. Par elpošanas kvalitātes nozīmi, elpošanas vingrinājumu dažādību, stresa kontroli un plaušu veselības stiprināšanu konsultē fizioterapeite un klīniskā farmaceite.
Kā izvēlēties labāko dienas laiku veselīgai vingrošanai? Iesaka fizioterapeite
Lielākā daļa no mums „labāko” laiku treniņam nosaka pavisam vienkārši: kad ir laiks, tad arī vingroju. Gadās, ka pirms, gadās – pēc darba. Iespējams tad, kad sporta zāle piedāvā izdevīgāku abonementu, vai arī tad, kad nodarbību vada iecienītākais treneris.
Fiziskās aktivitātes vasarā: Ko darīt, lai neiedzīvotos traumās?
Iestājoties siltam laikam, aizvien vairāk laika vēlamies pavadīt ārpus telpām, nododoties dažādām fiziskajām aktivitātēm, tajā skaitā – lielākiem un mazākiem dārza darbiem. Taču pēc mazāk aktīvās sezonas, strauji un intensīvi uzsākot nodarboties ar fiziskajām aktivitātēm, nereti var iedzīvoties sāpēs un arī traumās, kuru dēļ tās atkal nākas pārtraukt vai ievērojami ierobežot.
Risinājumi īslaicīgu sāpju mazināšanai mājas apstākļos: Iesaka speciālisti
Neierasts pārgājiens, darbi piemājas dārzā vai kaut nedaudz pārspīlētas sportiskās aktivitātes gaidītā apmierinājuma un gandarījuma vietā mēdz radīt gan sadzīves traumas, gan sāpes ceļos, sprandā, mugurā, plecos – atkarībā no neadekvātas slodzes nodarījuma, sarakstu var turpināt.
Vingrošana un speciāli pielāgoti vingrojumi pretsāpju terapijai: Iesaka speciālisti
Ja sāp mugura vai locītavas, vienīgais, ko gribas darīt, ir pavadīt visu dienu nekustīgi gultā. Lai arī šķiet, kas tas sniedz atvieglojumu, ilgtermiņā šāda rīcība problēmu var vienīgi padziļināt, skaidro fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārste un farmaceits.
Radoši uzdevumi, lai bērna rokas stiprinātu rakstīšanai un citiem skolas darbiem
Pirmsskolas vecuma un jaunākiem bērniem ir ļoti svarīgi attīstīt plaukstu un pirkstu muskuļus, lai bērnam būtu vieglāk rakstīt, zīmēt, griezt ar šķērēm un veikt citus darbus. Jo vairāk bērns darbojas ar sīkiem priekšmetiem, jo labāk attīstās un stiprāki kļūst sīkās motorikas muskuļi.
Sāpes sprandā: Kādi ir biežākie cēloņi un kā tās mazināt?
Par diskomfortu un sāpēm sprandā mūsdienās sūdzas arvien vairāk cilvēku – šīs nepatīkamās sajūtas var veicināt ne vien ikdienas ieradumi, piemēram, ilgstoša viedierīču lietošana, bet arī ķermeņa novecošanās procesi, laikapstākļu ietekme un citi faktori.
Kā atsākt fiziskās aktivitātes pēc Covid-19 pārslimošanas? Stāsta speciālisti
Daudzi, kuri pārslimojuši vieglas pakāpes infekcijas slimību un iepriekš bijuši fiziski aktīvi, tagad var justies nedroši par to, kā un kad pēc Covid-19 atgriezties pie fiziskām aktivitātēm un vai tās ir drošas. Padomus apkopo fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārste un farmaceits.
Izmanto iespēju un apgūsti masiera profesiju!
Šobrīd ir piemērots laiks, lai ieguldītu savā izglītībā. Neatliec uz rītdienu – apmeklē Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžas mājaslapu un uzzini par iespēju iegūt pirmā līmeņa profesionālo augstāko izglītību un masiera kvalifikāciju!