7 padomi, kā stipināt zarnu mikrofloru un vispārējo imunitāti
Kā tikt galā ar trauksmi pirms eksāmeniem? Iesaka farmaceite

Jaunakais forumā

Medicīna

7 padomi, kā stipināt zarnu mikrofloru un vispārējo imunitāti
Kā tikt galā ar trauksmi pirms eksāmeniem? Iesaka farmaceite

Farmācija

6 lietas, kas jāzina par saules aizsarglīdzekļiem: Skaidro farmaceite
5 padomi drošai medikamentu uzglabāšanai: Skaidro farmaceite

Rehabilitācija

6 padomi, kā no krīzes iznākt stiprākiem un veselīgākiem

Veselīgs dzīvesveids

7 padomi, kā stipināt zarnu mikrofloru un vispārējo imunitāti
Kas jāzina, lai pikniks nebeigtos ar pārtikas saindēšanos?

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Refleksoloģija jeb dzīves enerģijas iekustināšana

Refleksoloģija jeb dzīves enerģijas iekustināšana

Sens ķīniešu sakāmvārds vēsta, ka smaids cilvēkam sākas no pēdām. Tā ir patiesība! Pieskaroties pēdām, notiek iedarbība uz refleksu zonām, kas ir saistītas ar noteiktiem iekšējiem orgāniem, dziedzeriem un audiem, un, lutinot un masējot pēdas, mēs varam ietekmēt arī mūsu garīgo veselību. 

Sejas aizsargvairogi, bezkontakta dezinfekcijas stends – latvieši pandēmijas laikā ražo modernus aizsarglīdzekļus

Sejas aizsargvairogi, bezkontakta dezinfekcijas stends – latvieši pandēmijas laikā ražo modernus aizsarglīdzekļus

Disinfeq komanda piedāvā modernus augstas kvalitātes sejas vairogus, drošības barjeras un jau drīzumā prezentēs īpašu jaunumu – bezkontakta dezinfekcijas stendu.  

Video

Produktu testi

VENOLUX – uztura bagātinātājs un gels nogurušām kājām

VENOLUX <b>– </b>uztura bagātinātājs un gels nogurušām kājām

Jūnijā medicine.lv sadarbībā ar SIA SILVANOLS piedāvā testēt VENOLUX kapsulas un VENOLUX gelu - kāju vieglumam un labai vēnu veselībai ilgtermiņā.

Testa rezultāti: HealthAid® Evening Primrose Oil – naktssveces eļļa sievietes veselībai un skaistumam

Testa rezultāti: HealthAid® Evening Primrose Oil – naktssveces eļļa sievietes veselībai un skaistumam

 Aprīlī medicine.lv sadarbībā ar "HealthAid Baltics" piedāvāja testēt uztura bagātinātāju – naktssveces eļļu HealthAid® Evening Primrose Oil 1300 mg.

Soluro® DUO ar D-mannozi – dubulttrieciena produkts urīnceļiem

Soluro® DUO ar D-mannozi – dubulttrieciena produkts urīnceļiem

Maijā medicine.lv sadarbībā ar Latvijas farmācijas uzņēmumu "Solepharm Pharmaceuticals" piedāvā testēt uztura bagātinātāju – Soluro® DUO ar D-mannozi urīnceļu veselībai.

Uzņēmējs runā

Kā dažādi matraču veidi ietekmē bērna miegu

gultas_un_matra_i___erti.lv

Katram no mums periodiski ir jāizdara izvēle – kur pirkt matraci un kāds mums katram ir nepieciešams. Īpaši svarīga matrača izvēle ir bērniem, jo bērnu matracis ir vieta, kur mazi bērni pavada līdz 16 stundām dienā, kamēr vecāki bērni – līdz desmit stundām dienā. 

Atbild eksperti

Kur vērsties, ja ilgstoši sāp kājas muskulis?
Labdien!

Jau 4 nedēļas vai pat vairāk sāp kājas muskulis. Ir bijuši rīti, kad pat paiet nevaru, bet, kad iestaigājas, tad klibojot varu. Ikdienā klibojot brīžiem rodas tādas sāpes, ka jāiet ar sakostiem zobiem. Tagad jau sāpes pāriet no kājas muskuļa arī uz priekšdaļu. Kas varētu būt par vainu un kā rīkoties? Pati sākumā domāju, ka tas ir sastiepums, bet sāpes un klibošana turpinās vēl joprojām. Esmu smērējusi arī visādas smēres, bet tās nepalīdz. Kur man vērsties, lai pārbaudītu kājas muskuli?

Paldies!
Atbild:
Agris Briedis, "Tehniskā ortopēdija", SIA
Labdien!

Izklausās, ka pēdas saliecējmuskulis apzināti vai neapzināti ir pārslogots. Novērots, ka mūsdienās arī tiem, kam ir sēdošs dzīvesveids, var būt "savilkti" muskuļi.

Iesaku rast skaidrību pie ārsta traumatologa ortopēda. Tālāk, iespējams, ka noderēs nodarbības pie fizioterapeita un kāds tehniskais palīglīdzeklis. Skatiet pieminētos speciālistus pēc dzīves vietas vai www.ortopedija.lv

Veiksmi!

Traumatoloģija / ortopēdija

Kāpēc, lietojot sejas kopšanas līdzekļus un dekoratīvo kosmētiku, āda kļūst sarkana, sausa un niezoša?
Labdien!

Esmu sieviete, 37 gadi. Man pēc dzemdībām (2019) ir parādījusies problēma ar sejas ādu. Lietojot sejas krēmus, losjonu, micerālo ūdeni vai kosmētiku, āda kļūst sarkana, sausa, niez, ir velkoša sajūta. Sajūta, it kā seja būtu apdegusi saulē - āda svilst. Sākumā domāju, ka tas ir pēcdzemdību ietekmē, kad organisms atkal pārkārtojas, bet nu jau ir pagājis gads, un nav nekādu uzlabojumu.

Es nezinu, kādus kosmētikas līdzekļus lai lietoju - pērku dažādus, bet nekāda rezultāta. Vistrakāk ir tad, kad uzkrāsojos, - tad pēc kosmētikas noņemšanas seja izskatās briesmīgi - tumši sarkana, svilst un sāp. Vai man būtu jāiet pie kosmetologa vai pie dermatologa?

Ja ikdienā nelietoju neko, tad āda pamazām nomierinās un viss ir kārtībā (ja neskaita to, ka tā ir sausa). Līdz ko lietoju dekoratīvo kosmētiku vai krēmu, tā atkal āda ir sarkana. Paiet kādas piecas dienas, lai āda atkal būtu kaut cik normālā stāvoklī un nomierinājusies.

Varbūt man jālieto kāda ārstnieciskā kosmētika, bet ar ko sākt?

Paldies!
Atbild:
Ieva Cīrule, Latvijas Alergologu asociācija
Labdien!

Jums noteikti vispirms jāiet pie dermatologa. Jālieto līdz vizītei aptiekā nopērkamie ādas losjoni un tīrīšanai - micellārais ūdens jutīgai ādai. Tā arī sakiet farmaceitam, ka vēlaties iegādāties līdzekli sejas kopšanai ļoti jutīgai ādai. Aptiekās ir dažādas sērijas, iegādājieties sākumā nelielus iepakojumus, pēc ārsta apmeklējuma jau varēsiet drošāk izvēlēties sev piemērotāko.

Dermatoloģija / ādas veselība

Vai tas ir normāli, ja 2 mēnešus vecs zīdainis naktīs neraud?
Labdien!

Kā izskaidrot to, ka zīdainis (šobrīd 2 mēneši) naktīs neraud? Ir dzirdama knosīšanās un klusas skaņas, nomodā esot, taču skaļāku signālu (raudas) pamostoties nav. Cik atceros, tad tas ir jau kopš dzimšanas. Pa dienu zīdainis raud, kā jau zīdaiņiem tas ir raksturīgi.

Paldies!
Atbild:
Ivars Strazds, Strazda I. ārsta pediatra prakse
Labdien!

Ja bērns ir normāli dzimis, un apetīte viņam laba, tad viņš arī īpaši neraudās, jo jūtas pietiekami komfortabli. Gan jau viņš raudās, bet patreiz viņam nav tādas vajadzības.

Cieņā,

Pediatrija / bērnu veselība

Sadarbības partneri