medicine.lv skaitļos

Lietotāji online116
Aktīvie uzņēmumi12734
Nozares raksti12088
Ekspertu atbildes21477
Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Jaunākais forumā

Medicīna

Kā palīdzēt kājām vasaras karstumā: par tūsku un vēnu veselību
Cistīts un urīnceļu infekcijas: cik efektīvas ir dzērvenes ārstēšanā?

Farmācija

Cistīts un urīnceļu infekcijas: cik efektīvas ir dzērvenes ārstēšanā?
Viedoklis: medicīnas nākotne jau ir klāt – gēnu terapijas, gudrais insulīns un individualizētas zāles 

Rehabilitācija

Brīvība uz ūdens – izmēģini SUP dēli jau šovasar! 
Masāža relaksācijai un labam veselības stāvoklim 

Veselīgs dzīvesveids

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Novērs muguras sāpes!

Novērs muguras sāpes!

Vai kaut vienu reizi dzīvē esi jutis muguras sāpes, īpaši muguras lejasdaļā? “Veselības sporta stacijas” treneri nodarbībās risina sūdzības par muguras sāpēm savas kompetences ietvaros un sadarbojoties ar citu jomu speciālistiem. 

Kā izvēlēties sev piemērotu SPA Rīgā?

Kā izvēlēties sev piemērotu SPA Rīgā?

Rīgā tiek piedāvātas dažādas SPA iespējas, sākot no sabiedriskām iestādēm līdz augstas klases SPA. Ideāla SPA izvēle Rīgā ir atkarīga no vairākiem faktoriem. Uzzināsim vairāk, kāpēc izvēlēties Inlux SPA!

10 zelta likumi sejas ādas kopšanā

10 zelta likumi sejas ādas kopšanā

Tev arī liekas, ka informācijas par sejas ādas kopšanu ar visiem “pareizi”, “nepareizi” ir tik daudz, ka kļūst grūti orientēties? Kļūtu taču vieglāk, ja būtu viens špikeris ar visu, ko darīt un ko nedarīt, lai pasargātu sevi no informācijas pārbagātības un maldinošiem faktiem, ne tā? Pēc neskaitāmām sarunām ar kosmetoloģijas un citiem ādas kopšanas speciālistiem esam sagatavojuši sarakstiņu ar 10 zelta likumiem sejas ādas kopšanā.  

Video

Raidījums ''Kas notiek medicīnā'': Kas notiek Valstī?

Raidījums ''Kas notiek medicīnā'': Kas notiek Valstī?

Informēt sabiedrību par esošo situāciju medicīnas nozarē, pastāstīt un parādīt, kā notiek nozares attīstība, kā tiek domāts par pacientu un ārstu labklājību, nākotni un digitalizācijas formām – tāds ir raidieraksta “Kas notiek Medicīnā” galvenais mērķis.

Produktu testi

Testa rezultāti: BIŠU MAIZE – dabas līdzeklis enerģijas, imunitātes un gremošanas sistēmas uzlabošanai

Testa rezultāti: BIŠU MAIZE – dabas līdzeklis enerģijas, imunitātes un gremošanas sistēmas uzlabošanai

Janvārī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Bee Box" piedāvāja testēt Bišu maizi enerģijas, imunitātes un gremošanas sistēmas veicināšanai.

LIVEO intime – efektīvs palīgs intīmajai mikroflorai

LIVEO intime – efektīvs palīgs intīmajai mikroflorai

Februārī Medicine.lv sadarbībā ar Latvijas farmācijas uzņēmumu SIA SAGITUS piedāvā testam īpašu produktu LIVEO intime - pienskābo baktēriju kompleksu sievietēm. Februāri mēdz dēvēt arī par mīlestības mēnesi, tāpēc SIA SAGITUS vēlas atgādināt sievietēm mīlēt sevi un parūpēties arī par sevi. 

Testa rezultāti: Anti-Stress Complex stresa mazināšanai un vispārējās labsajūtas veicināšanai

Testa rezultāti: Anti-Stress Complex stresa mazināšanai un vispārējās labsajūtas veicināšanai

Janvārī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "MV Health" piedāvāja testēt uztura bagātinātāju Anti-Stress Complex stresa mazināšanai un vispārējās labsajūtas veicināšanai.

Testa rezultāti: JAUNUMS – NATEO D immuno

Testa rezultāti: JAUNUMS – NATEO D immuno

Janvārī Medicine.lv sadarbībā ar Latvijas farmācijas uzņēmumu SIA “SAGITUS” piedāvāja testam pavisam jaunu produktu, kas pievienojies NATEO produktu klāstam - NATEO D immuno kapsulas, kas satur dabiskas izcelsmes D vitamīnu (4000 SV) kombinācijā ar C vitamīnu, cinku un rūgto apelsīnu bioflavonoīdiem. 

Izstāsti Latvijai veselības receptes

LJMC rehabilitācijas centrs, Vecmīlgrāvja 5.līnija 26, Rīga: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

LJMC rehabilitācijas centrs, Vecmīlgrāvja 5.līnija 26, Rīga: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Latvijas Jūras medicīnas centra Rehabilitācijas klīnikā Vecmīlgrāvja slimnīcā ir pieejami dažādi ambulatori medicīniskās rehabilitācijas pakalpojumi dažāda vecuma pacientiem sākot ar bērniem, pusaudžiem un pieaugušajiem.

Inovatīvs preparāts "Epsorin" – atsauksme no aktrises Olgas Dreģes: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Inovatīvs preparāts

Savvaļas ziemeļbriežu jaunajos ragos – pantos, daba ir koncentrējusi plašu sortimentu ar bioloģiski aktīvām vielām, aminoskābēm, vitamīniem un minerāliem. No ziemeļbriežu pantiem iegūtais Epsorīns, ir vērtīgākais, bioloģiski aktīvākais un efektīvākais dabīgas izcelsmes preparāts pasaulē! 

Atbild eksperti

Ultrasonogrāfija vēdera dobumam.
Labdien!

Pēc USG vēdera dobumam veikšanas 2,5 gadus vecam bērnam ir saņemta atbilde -
Reaktīvas izmaiņas aknu parenhīmā ar hepatomegāliju.

Ko nozīmē šī atbilde?
Ārsts nozīmēja veikt papildu analīzes. Vai ir pamats uztraukumam?

Paldies par atbildi.
Atbild:
Dr. Ivars Strazds.
Labdien! Ļoti labi, ka Jūsu ārsts veica papildu analīzes, jo šāda USS atrade vēdera dobuma orgāniem neko konkrētu neizsaka, un vienmēr jāatceras, ka USS ir metode, kur lielu lomu spēlē ārsta subjektīvisms. Cieņā Dr. I. Strazds....

Pediatrija / bērnu veselība

Vai vakcinēties, ja esi inficējies ar CPV nr.39 un nr.52.
Labdien!

Pirms aptuveni pusgada atklājās, ka man (31 gada vecumā) ir CPV nr. 39 un nr. 52. (augstākā riska šī vīrusa paveidi). Zinu, ka pastāv liela iespējamība, ka šie vīrusi pie labas imūnsistēmas paši no sevis izzudīs tuvākā gada - divu gadu laikā.

Ar topošo vīru plānojam sākt mēģināt tikt pie bērniņa tuvākā gada laikā. Ginekologs mums iesaka, neskatoties, uz to, ka man ir šis vīruss un, visticamāk, arī manam partnerim, turpināt realizēt bērniņa plānu - nevakcinējoties (jo tam nebūšot nekāda jēga) un negaidot gadu, kad varēšu atkārtoti veikt iztriepes testu, lai noteiktu, vai šis vīruss ir atstājis manas šūnas.

Konsultējos arī ar vīrusologu. Viņa teica, ka abiem partneriem galvenokārt vispirms ir jāvakcinējas un negaidot, kad vīruss būs atstājis ķermeni, droši jāuzsāk bērniņa plāna realizācija.

Vai mums ar partneri, esot abiem inficētiem, vakcinēties pret CPV vīrusu pirms uzsākam mēģinājumus tikt pie bērniņa, vai nē?

Pieņemot, ka vīruss manu ķermeni atstāj. Vai mans ilgtermiņa partneris, kurš arī patreiz ir inficējies ar šo vīrusu no manis, nevar man to nodot atkārtoti? Tā saucamajā ping-pong efektā, tādējādi mēs nekad netiksim prom no šī vīrusa, ja vien parstāsim nodarboties ar seksuālām aktivitātēm 1-2 gadus?

Lūdzu sakiet, ja es kļūdos, bet, cik no literatūras var uzzināt, CPV tests vīriešiem nemaz nav izgudrots. Līdz ar to mēs nekad nezināsim, vai vīruss ir atstājis mana partnera sistēmu, vai nav?

Pēc manas loģikas, vakcinācija šī iemesla dēļ vien škiet loģiska. Tā mūs pasargātu no atkārtotas inficēšanās vienam no otra dzīves laikā, ja vienu dienu kāds no snaudošajiem vīrusiem izdomā "pamosties". Vai tā tomēr nav?

Ļoti vēlamies uzzināt profesionāļa viedokli.
Atbild:
dr. Elīna Voitehoviča
Labdien! Paldies par Jūsu jautājumu. Šis ir grūti un sarežģīti izskaidrojams jautājums, bet mēģināšū to izskaidrot. Gan CPV 39 un 52 – ir augsta riska HPV veidi, kas ir saistīti ar risku dzemdes kakla vēža attīstībai. Kā jau Jūs minējāt, lielākoties imūnsistēma 1–2 gadu laikā spēj iznīcināt HPV infekciju, bet ap 15% gadījumu šī infekcija var palikt patstāvīga, tādējādi paaugstinot onkogēnu risku. Ja atkārtoti inficējas ar šī vīrusa paveidu, tad organisms ātrāk noreaģē un spēj cīnitīes pret HPV infekciju, jo...

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Kādas pārbaudes jāveic, ja neizdodas tikt pie bērniņa?
Labdien!

Man ir 31 gads (sieviete). Cenšamies ieņemt bērniņu jau no 2024. gada oktobra, bet diemžēl nav sanācis. Ginekologs iesaka nodarboties ar seksu 3 reizes nedēļā, protams, realitātē tas nav sanācis. Cenšos šajā laikā sekot bazālajai temperatūrai un arī veikt lh testus.

Ginekoloģe ieteica pārbaudes veikt vīrietim un tad tikai man.Vai šobrīd vajadzētu jau sākt veikt kādus testus un kāda būtu ieteicamā kārtība?
Atbild:
Vecmāte Elīna
Labdien! Paldies, ka dalījāties ar savu situāciju. Ņemot vērā, ka esat jau centušies ieņemt bērniņu kopš 2024. gada oktobra, tātad jau vairāk nekā pusgadu, ir saprātīgi sākt veikt pirmreizējās pārbaudes, lai noskaidrotu iespējamos iemeslus. Parasti pāriem, kuri ir jaunāki par 35 gadiem un cenšas ieņemt bērniņu, ieteicams vērsties pēc palīdzības pēc 12 mēnešu neveiksmīgiem mēģinājumiem. Taču, ja ir kādi faktori, kas varētu ietekmēt auglību (piemēram, neregulārs cikls, aizdomas par ovulācijas...
Atbild:
Kristīne Ķempe, ginekologs, ultrasonogrāfijas speciālists, kolposkopijas speciālists, ĀRSTU PRAKSE HARMONIJA
Labdien! Parasti , lai spontāni ieņemtu grūtniecību, pārim tiek dots 1 gads, regulāri dzīvojot dzimumdzīvi, t.i., vismaz 2x nedēļā. Šajā laika periodā vēl nebūtu jāsatraucas, ka grūtniecība neiestājas uzreiz, jo to ietekmē daudz dažādi faktori - vispārējā veselība, menstruālā cikla stabilitāte, hormonālais līdzsvars, ovulāciju biežums, kā arī partnera veselība. Ja šajā laika periodā grūtniecība tomēr neiestājas, būtu nepieciešama ginekologa - reproduktologa konsultācija. Ārsts noteiks...

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Sadarbības partneri