



Jaunākais forumā
Veselīgs dzīvesveids
uzturs, sports
28 tēmas
Medicīna
Farmācija
Rehabilitācija
Veselīgs dzīvesveids
Nedēļas tēma
Anēmija: ko darīt, ja dzelzi saturošie medikamenti kairina kuņģi?

Anēmija ir viens no biežākajiem veselības traucējumiem, ko izraisa dzelzs deficīts organismā. Lai gan dzelzs piedevas ir efektīvs veids, kā atjaunot dzelzs līmeni asinīs, daudziem cilvēkiem tās izraisa nepatīkamas blakusparādības. Vai spirulīna var būt efektīvs atbalsts cīņā pret anēmiju?
Aktuālie piedāvājumi
Produkti un ieradumi, kas palīdz aknām tikt galā ar ikdienas slodzi

Mūsu organisms katru dienu saskaras ar slēptu, taču ievērojamu slodzi. Taukvielām bagāta un pārstrādāta pārtika, medikamenti, slikta ekoloģija, hronisks stress, mazkustīgs dzīvesveids – tas viss iziet cauri mūsu ķermeņa galvenajam filtram: aknām. Tās nepārtraukti neitralizē toksīnus, sašķeļ taukus un regulē vielmaiņu.
5 zinātniski fakti par enzīmiem un vitamīniem, kas palīdz uzlabot gremošanu

Gremošanas enzīmi un A un D vitamīni ir svarīgi palīgi cilvēka organismam. Tie ir iesaistīti pārtikas sadalīšanā, barības vielu asimilācijā un kuņģa-zarnu trakta veselības uzturēšanā. Ja pēc ēšanas bieži rodas smaguma sajūta, vēdera uzpūšanās vai citas gremošanas problēmas, iespējams, ka organismā trūkst šo komponentu.
Reducel – efektīva pretcelulīta programma

Reducel ir ķermeņa neirokosmētiskā līnija, kas satur aktīvās sastāvdaļas un radīta, izmantojot progresīvas modernās biotehnoloģijas. Līnijas aktīvās sastāvdaļas veicina ādas tonizēšanu, piedalās šūnu antioksidantu mehānismā, palīdz atbrīvoties no celulīta un “pāraudzina” adipocītu vielmaiņu.
Video
Raidieraksts ''Inovācijas veselībā'': veselības tehnoloģijas un to pieejamība

Kā notiek veselības tehnoloģiju izvērtēšana? Kādas Eiropas labās prakses veselības jomā būtu vērtīgi ieviest Latvijā? Un vai Latvija aktīvi pārņem dažādas inovācijas, tai skaitā veselības tehnoloģiju jomā? Uz šiem un citiem jautājumiem raidieraksta "Inovācijas veselībā" sērijā atbildēja Zāļu valsts aģentūras direktorei Indra Dreika.
Produktu testi
VIZEO – atbalsts nogurušām acīm

Jūnijā Medicine.lv sadarbībā ar Latvijas farmācijas uzņēmumu SIA SAGITUS piedāvā testēt pavisam jaunu zīmolu un produktu – VIZEO, kas atbalsta acis mūsdienu digitālajā laikmetā. Medicine.lv lasītājiem ir unikāla iespēja būt vieniem no pirmajiem, kuri iepazīstas ar šo produktu.
Testa rezultāti: "Assimilator" gremošanas enzīmu komplekss ar A un D vitamīniem

Aprīlī Medicine.lv sadarbībā ar starptautisko zīmolu "Coral Club" piedāvāja izmēģināt "Assimilator" – enzīmu kompleksu ar A un D vitamīniem, kas palīdz uzlabot gremošanu, mazināt smaguma sajūtu pēc ēšanas un veicināt barības vielu uzsūkšanos.
Coral Artichoke – augu komplekss maigam aknu un gremošanas sistēmas atbalstam

Maijā redakcija sadarbībā ar starptautisko zīmolu Coral Club piedāvā testēt Coral Artichoke – augu kompleksu maigam aknu un gremošanas sistēmas atbalstam, kas izveidots, balstoties uz artišoka, mārdadža, cigoriņa un kukurūzas zīda ekstraktiem.
Testa rezultāti: "Gusto" putas sejas mazgāšanai

Aprīlī Medicine.lv sadarbībā ar SIA “Gusto" piedāvāja izmēģināt “Gusto” putas sejas mazgāšanai.
Izstāsti Latvijai veselības receptes
Latvijas Universitātes Rīgas Medicīnas koledža: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Latvijas Universitātes aģentūra Latvijas Universitātes Rīgas Medicīnas koledža (LU RMK) ir valsts akreditēta profesionālās augstākās izglītības iestāde. Koledžā pēc vidējās izglītības iegūšanas iespējams iegūt īsā cikla profesionālo augstāko izglītību.
EPSORIN sejas krēms – atsauksme no aktrises Olgas Dreģes: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Spānijas uzņēmums ir uzsācis EPSORIN sejas krēma ražošanu. Dabisks skaistums, zinātniski pierādīts aktīvo izejvielu efekts un patīkama sajūta – tas viss vienā produktā!
Atbild eksperti
Paaugstināts feritīns - kāda ir pieļaujamā robeža?
Labdien!Manai mātei ( 81 g. v.) ir daudz dažādu hronisku saslimšanu (bronhiālā astma, 1.tipa elpošanas mazspēja, hipertensija II pak., HSM III funkc.klase, 2.tipa cukura diabēts, endometrija adenokarcioma, stāv. pēc staru terapijas, urīnpūšļa vēzis...), tai skaitā arī hroniska nieru slimība V pakāpē un sekundāra smaga anēmija. Sakarā ar to viņai 2 reizes nedēļā pēc ģimenes ārsta norādījuma i/v tiek injicēts dzelzs preparāts. Feritīna norādītā norma ir 13-150, bet mātei tagad analīzē feritīns kopš 2024. gada decembra ir uzkāpis līdz 1223 (!), 10 reizes pārsniedzot normu. Vai tas ir pieļaujams? Lasīju, ka par daudz var būt arī toksiska iedarbība, vai ar to tagad netiek kaitēts?
Asins analīzē: eritrocīti - 2,75; hemoglobīns - 8,4; hematokrīts - 27,8; kreatinīns - 558 :(
Paldies!
Anda Kariņa, ģimenes ārste
Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri
Problēmas ar žulsvadiem - kā rīkoties?
Labdien!Žultspūslis nav, pēc maltītes bieži sāp labajā paribē. Ir veiktas analīzes, tās ir normas robežās. Veikts USG vēdera dobumam - taukainā hepatoze (akna). Lietots rosuvastatīns 6 mēnešus, bija lēkmes ar vemšanu, sāpēm aknu rajonā, nespēks. Nomainīju pret Ezoleta (citas zāles nelietoju). Lietoju tās 1 mēnesi, tad pārtraucu. Atkal sāpes labajā paribē un, tikko paēdu (jebko, neatkarīgi no ēdiena un ēšanas reizes), sākas tāda kā alerģija. Seja paliek sarkana, āda pietūkst, izskatās kā applaucēta. Acis nedaudz sūrst. Dedzinoša sajūta uz vaigu kauliem, uz zoda, zem žokļa kauliem. Antihistamīni nepalīdz. Reizēm naktī pāriet un paēdot sākas no jauna. Visu dienu staigāju ar degošu seju. Reizēm dedzina visu nakti. Lietoju Hepasan, Kurkuma tabletes. Cenšos nelietot kūkas, treknu, ceptu, kūpinātu, marinētu, asu utt. Tā jau nedēļu. Vairāk ir aizcietējumi, krāsa gaiši brūna, oranžīga kā zīdainim. Ģimenes ārste neko vairāk par ūdens dzeršanu nevar ieteikt. Ko darīt? Varbūt nepietiek žults un vajadzīgs papildus uzņemt? Lasīju, ka ir tāds preparāts - kapsulas ar vērša žulti.
Paldies!
Anda Kariņa, ģimenes ārste
Kad atkal var plānot ģimeni pēc nenotikuša (missed) aborta?
Labdien!Aptuveni pirms 2 nedēļām man bija missed abort, tika veikta tīrīšana, izmantojot medikamentus. Informēju savu ārstējošo ginekologu par situāciju, atbilde pārsteidza: ”Ok”. Līdz ar to nespēju vairāk ar šo ārstu sazināties, ņemot vērā ignorējošo attieksmi. Šobrīd pašai liekas, ka viss ir labi. Ir radies jautājums, pēc cik ilga laika būtu jāapmeklē ārsts, lai pārliecinātos, ka tiešām viss ir kārtībā? Kā arī pēc kāda laika var atkal mēģināt palikt stāvoklī? Vai pirms tam būtu jāveic kādi papildu izmeklējumi?
Paldies!
Kristīne Ķempe, ginekoloģe, ultrasonogrāfijas speciāliste