Kā atpazīt pneimoniju jeb plaušu karsoni? (INFOGRAFIKA)
Aukstā sezona diemžēl allaž nes sev līdzi arī saaukstēšanos un citas nepatīkamas augšējo elpceļu infekcijas. Sāpošs, iekaisis kakls, klepus un iesnas var piemeklēt ikvienu, taču, ja klepus ieilgst un nepāriet vienas līdz divu nedēļu laikā, tas ir nopietns iemesls sazināties ar savu ģimenes ārstu, jo ilgstošs klepus var liecināt par pneimoniju jeb plaušu karsoni.
Dažādu kakla sāpju iemesli un ārstēšana: Stāsta speciālisti
Gada aukstajā sezonā kakla sāpes ir īpaši izplatīta problēma. Taču kakla sāpēs var būt ļoti dažādas, tāpat kā tās izraisošie faktori – sākot no vīrusu infekcijām līdz balss saišu pārpūlei vai pat kuņģa skābes atvilnim. Kas ir izplatītākie kakla sāpju iemesli, kā tās atvieglot un pareizi ārstēt, padomos dalās otorinolaringoloģe un klīniskā farmaceite.
Biežākie klepus veidi, to ārstēšana un profilakse: Konsultē speciālisti
Vēsajā sezonā klepus ir viens no izplatītākajiem simptomiem. Taču jāņem vērā, ka klepus iemesli un veidi var būt dažādi – tādējādi atšķiras arī to ārstēšana. Par biežākajiem klepus veidiem, to ārstēšanu un profilaksi stāsta ģimenes ārste un klīniskā farmaceite.
Kādas hroniskas saslimšanas var saasināt rudens iestāšanās?
Iestājoties mitrākam un vēsākam laikam, iedzīvotāji, kuri sirgst ar noteiktām hroniskām kaitēm, piemēram, locītavu saslimšanām vai elpceļu slimībām, var piedzīvot slimības saasinājumu. Tas saistīts ar dažādiem faktoriem, tostarp mainīgākiem laikapstākļiem, temperatūras pazemināšanos un pastiprinātu vīrusu izplatību.
Pieredzes stāsts: Diagnoze cistiskā fibroze – mazās Mares ceļš līdz inovatīvu zāļu terapijai
10. un 11. oktobrī Rīgā notiek 3. starptautiskais PMNET Forums jeb Precīzijas medicīnas tīklošanās forums, kas ir viena no vadošajām precīzijas medicīnas platformām Ziemeļeiropā. Šogad forumā piedalās vairāk nekā 300 dalībnieku, tostarp veselības nozares speciālisti, zinātnieki, uzņēmēji un politikas veidotāji, lai apspriestu aktuālus jautājumus, kas ietekmē Latvijas ekonomiku un veselības aprūpes sistēmu.
Kā palīdzēt organismam atgūt spēkus pēc Covid-19 un ko darīt saslimšanas profilaksei? Iesaka speciālisti
Pēdējā laikā atkal pieaudzis Covid-19 saslimšanas gadījumu skaits. Kā stiprināt organisma aizsargspējas un kā palīdzēt organismam atgūt spēkus pēc Covid-19 izslimošanas? Konsultē ģimenes ārste un klīniskā farmaceite.
Covid-19 atkal uzņem apgriezienus: Kā būt soli priekšā šim vīrusam? Iesaka farmaceite
Latvijā pieaug Covid-19 gadījumu skaits, un, lai gan pandēmijas smagākie brīži jau ir aiz muguras, jaunais vīrusa variants un mainīgā situācija prasa pielāgoties un pārskatīt veselības uzraudzības pieejas.
Cistiskā fibroze – diagnoze, kas izdzēš jaunas dzīvības (INTERVIJA)
“Bērniem un jauniešiem ar cistisko fibrozi svarīga ir katra diena, jo šī slimība ir progresējoša,” saka Latvijas Cistiskās fibrozes biedrības (LCFB) valdes priekšsēdētāja Alla Beļinska. Gan viņa, gan pacientus aprūpējošā vadošā ārste Elīna Aleksejeva neslēpj – šai diagnozei tagad pieejama unikāla terapija, kas ļauj pacientiem dzīvot ne tikai pilnvērtīgi, bet arī ievērojami pagarina viņu mūža dienas.
Legioneloze: Kā pasargāt sevi no inficēšanās? (INFOGRAFIKA)
Kamēr baudām silto vasaru, dodoties atpūtā, baktērijas nesnauž! Legionella baktērijas atdzīvojas un vairojas siltā un sastāvējušā ūdenī. Lai vērstu uzmanību profilakses pasākumiem, sagatavots informatīvs materiāls par inficēšanās ar legionelozi veidiem, avotiem un profilakses pasākumiem.
Kā līgot, ja tev ir alerģijas? Iesaka alergologs
Strauji tuvojas tradicionālākie no tradicionālajiem latvju svētkiem – vasaras saulgriežu atbalss Jāņu vakara veidolā. Programmā dejas, ugunskura kuršana, lēkšana tam pāri – atkarībā no liesmas augstuma un katra individuālās riska uzņēmības – Jāņu siers un, nebūt nav izslēgts, ka arī papardes zieda meklēšana. Katrs kombinē un papildina ar izklaidēm pēc saviem ieskatiem.