
11 padomi mentālās veselības profilaksei: Iesaka psiholoģe
Vēl pavisam nesen depresiju, panikas lēkmes, vai emocionālo izdegšanu daudzi uztvēra kā kaut ko izdomātu, nenopietnu, un psihologa apmeklējumu uzskatīja par vājuma un pat muļķības pazīmi. Taču tagad rūpes par savu mentālo jeb psihisko veselību ir kļuvušas par pozitīvu tendenci dažāda vecuma cilvēkiem. Kāpēc ir tik svarīgi sargāt no saslimšanas ne tikai savu ķermeni, bet arī psihi?

Kādas veselības pārbaudes jāveic profilaktiski? Skaidro speciālisti
7. aprīlī tika atzīmēta Pasaules veselības diena, kuras ietvaros tiek aktualizētas rūpes par veselību un profilaktisko pārbaužu nozīme. Kādas pārbaudes ir jāveic profilaktiski un ko darīt ikdienā, lai rūpētos par savu veselību, konsultē ģimenes ārste un klīniskā farmaceite.

Skūšanās, vaksācija vai fotoepilācija: Kā kopt ādu pēc apmatojuma noņemšanas mājas apstākļos?
Liekā apmatojuma noņemšana vēsturiski aizsākusies kā modes tendence, popularizējot gludas kājas, padušu un bikini zonas 20. gadsimta sākumā. Gluda āda tika uzskatīta par normu, un arī šobrīd liekā apmatojuma noņemšana ir daudzu sieviešu neatņemama ikdienas sastāvdaļa.

Padomi veselīgām Lieldienām: Iesaka speciālisti
Lieldienās, kā daudzos citos svētkos, atļaujamies ēst neveselīgāk un vairāk nekā citās dienās. Kā pavadīt Lieldienas veselīgi un bez pārmetumiem par apēsto maltīti svētkos? Konsultē sertificēta uztura speciāliste un klīniskā farmaceite.

3 mīti un patiesība par uzturu Lieldienās: Skaidro uztura speciāliste
Uztura speciāliste arī svētku laikā aicina domāt par veselīgu uzturu, neaizraujoties ar pārmērīgu cukura un sāls patēriņu, trekniem produktiem. Lai arī ticējums mudina ēst olas ar sāli, lai nebūtu jāmelo, speciāliste uzsver: “Pārmērīgs sāls patēriņš ilgtermiņā veselībai rada daudz nopietnākas problēmas par tieksmi mānīties.”

10 ieguvumi, ko olas var sniegt mūsu veselībai: Stāsta uztura speciāliste
Ja, ieejot lielveikala pārtikas nodaļā, uz centrālās salas sakrautas kārbas ar olām, pat kalendārā neskatoties ir skaidrs – klāt Lieldienas! Tāpēc gluži pamatots ir jautājums: kā tad galu galā ir ar to olu ēšanu – kaitēs vai nekaitēs veselībai?

Ģimenes ārste: Sirds veselības riskus iespējams un vajag paredzēt
Ir bezgala skumji kārtējo reizi atkārtot, ka Latvija atkal ir vienā no pēdējām vietām kādā no jomām. Šoreiz tas attiecas uz kardioloģiju vai, precīzāk sakot, kā dzīvību apdraudošu, tā arī mazāk bīstamu sirds un asinsvadu slimību (SAS) risku 40-69 gadus veciem indivīdiem bez SAS komplikācijām vai diabēta.

Kardioloģe: Ir pierādīta omega-3 efektivitāte sirds slimību ārstēšanā un profilaksē
Līdz ar pavasara nogurumu mēdzam aizdomāties par savas sirds veselību, tai skaitā jau esošo slimību ārstēšanu un profilaksi. Viens no vienkāršākajiem veidiem – optimāla omega-3 uzņemšana. Omega-3 nepiesātināto taukskābju izmantošanas efektivitāte kardioloģijā ir tik augsta, ka omega-3 produkti bieži vien tiek iekļauti sirds un asinsvadu sistēmas slimību pacientu ārstēšanas rekomendācijās.

Cukurs – diabēta draugs: Kā samazināt cukura patēriņu ikdienā?
Regulāri lietojot uzturā pārtiku un dzērienus, kuru sastāvā ir daudz cukura, kā arī nesekojot līdzi glikozes līmenim asinīs, varam nepamanīt, ka cukura līmenis asinīs ir kļuvis paaugstināts, kas var izraisīt dažādas veselības problēmas, kā, piemēram, nervu un asinsvadu sistēmas bojājumus.

Pieturas punkti mērķtiecīgai multivitamīnu izvēlei: Skaidro speciāliste
Man, lūdzu, multivitamīnu multipaku! Multivitamīns vēderā, un vesels kā rutks? Iespējams. Taču – vai ikviens un vai vienmēr? Nevajadzīgi vai nepareizi lietoti vitamīnu un minerālvielu kompleksi var radīt blakusparādības, turklāt īpaši jāuzmanās cilvēkiem ar hroniskām slimībām un vecākiem, izvēloties multivitamīnus bērniem. Kā