
Kāpēc svarīgi uzturā iekļaut svaigos pavasara zaļumus?
Zaļumus ik pavasari gaidām ar lielu nepacietību – gan apkārtējā dabā, gan savā ēdienkartē. Turklāt gan dārza, gan savvaļas zaļumi var būt labs vērtīgo vielu un vitamīnu avots. Par to, kāpēc svarīgi uzturā iekļaut svaigos pavasara zaļumus, kādas vērtīgas vielas tie satur un kā tos veselīgāk pagatavot, stāsta sertificēta uztura speciāliste un klīniskā farmaceite.

Covid-19 un citu vīrusu ietekme uz atmiņu: Skaidro speciālisti
Viena no biežām Covid-19 izslimošanas sekām, ko piemin pacienti, ir atmiņas pasliktināšanās, grūtības koncentrēties un līdzīgi kognitīvi simptomi. Vai arī citām vīrusu saslimšanām raksturīgi līdzīgi simptomi, kas tos ietekmē un kā varam rūpēties par savas atmiņas uzturēšanu?

Kā našķoties, neuzņemot liekas kalorijas? 18 veselībai nekaitīgas uzkodas
Pastāv uzskats, ka ēst maz, bet bieži, tostarp sīkas uzkodas, ir labākais veids, kā ierobežot apetīti. Taču šis ieteikums, pieņemot to nekritiski, var būt maldīgs. Kuras ir labas mazkaloriju uzkodas, kas ir gan garšīgas, gan veselībai nekaitīgas, apkopo uztura speciālistes.

Kā palīdzēt nogurušām acīm? Konsultē farmaceits
Plašais viedierīču un datoru pielietojums mūsu ikdienā ir ievērojami ietekmējis to, cik un kā tiek noslogotas mūsu acis. Turklāt pavasarī, papildus citiem ikdienas faktoriem, acis var ietekmēt arī putekšņu alerģijas, spilgtā saules gaisma un joprojām aktuālie vīrusi.

Kā izvēlēties bērna raksturam atbilstošāko sporta veidu? Iesaka treneris
Kad mazais ir paaudzies un izrāda interesi par sportošanu, vecākiem var rasties jautājums – uz kādu pulciņu bērnu sūtīt, ko piedāvāt, kas tieši viņam būtu visatbilstošākais? Par to, kā izvēlēties bērna raksturam atbilstošāko sporta veidu, stāsta fitnesa treneris.

Skolēna atbrīvojums no eksāmena – kādos gadījumos pamatots? Speciālistu pieredze
Ik gadu pavasara sākumā ārsti saskaras ar lūgumiem atbrīvot bērnus no skolas eksāmeniem dažādu veselības problēmu dēļ. Pēdējos gados šādu atbrīvojumu pieprasījums ir pieaudzis, bet pamatojums atbrīvojuma piešķiršanai ne vienmēr ir pietiekams vai pat patiess.

3 soļi matu skaistumam un veselībai: Iesaka kosmētiķe
Vēsās sezonas laikapstākļi un pirmie saules stari var būt liels pārbaudījums matu veselībai un skaistumam. Tie var kļūt sausāki, vairāk lūzt, elektrizēties. Labā ziņa – to ir iespējams novērst ar pareizu kopšanu, piemērotu līdzekļu lietošanu un, protams, rūpēm par organismu kopumā.

Audiologs: Skaļums viedierīču austiņās ir risks dzirdes veselībai
Pēdējos gados cilvēki pievērš vairāk uzmanības veselībai, tostarp, dzirdes veselībai. Ražotnēs vai celtniecībā tiek lietotas trokšņus slāpējošas austiņas. Tomēr citādi ir izklaidēs, kad daudzi kļūst nevērīgi pret savu dzirdi, un izaicinājums ir stiprāks skaļums viedierīču austiņās ikdienā, skaidro audiologs.

Malnutrīcija: 5 pazīmes, kā atpazīt dzīvībai bīstamo uzturvielu trūkumu
Ikvienam zināms, ka cilvēka organisms nespēj funkcionēt bez miega, ūdens un pārtikas. Tomēr, ko darīt, ja viena no šīm svarīgajām sastāvdaļām iztrūkst? Nepietiekams uzturs jeb malnturīcija bieži vien asociējas ar nabadzīgajām pasaules valstīm, tomēr daudzi ar šo problēmu saskarās arī Latvijā.

Kādi drošības pasākumi jāievēro talkas un pavasara sakopšanas darbu laikā? Iesaka SPKC
Šogad, piedaloties vides sakopšanas darbos, Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) speciālisti aicina ievērot pamata drošības pasākumus vides sakopšanas darbu laikā.