
Kas jāņem vērā, ievērojot gavēni? Iesaka speciālisti
Tuvojoties pavasarim, arvien vairāk cilvēku sāk ievērot dažādus organisma atslodzes pasākumus, piemēram, pavasara kūres vai dažādas diētas, turklāt šis ir arī Lielā gavēņa laiks. Kas ir jāņem vērā, gavējot un ievērojot atslodzes dienas?

Bērnam autoagresija jeb paškaitējums: Kā rīkoties vecākiem?
Autoagresija jeb paškaitējums ir viens no veidiem, kā bērns tiek galā ar nepatīkamām izjūtām, – diemžēl bērna veselību un drošību apdraudošs. Kas šādu rīcību izraisa un kā bērnam palīdzēt emocijas izdzīvot veselīgā veidā, skaidro ārste-psihoterapeite.

8 pazīmes, kas var signalizēt par B12 vitamīna trūkumu organismā: Stāsta farmaceite
Par to, vai vitamīni un minerālvielas ikdienā jālieto papildus, zinātnieki vēl lauž šķēpus. Tomēr ir daži vitamīni, par kuriem ārstiem šaubu nav – vajag! Pie tādiem pieder, piemēram, D vitamīns. Taču tas nav vienīgais. Daudzos gadījumos arī B12 papildus uzņemšana ir absolūti nepieciešama.

Vai kafija un tēja sniedz ieguvumus mūsu veselībai? Stāsta uztura speciāliste un farmaceite
Lielai daļai cilvēku kafija un tēja ir vieni no iecienītākajiem dzērieniem ikdienā. Turklāt kafiju un tēju plaši izmanto ne vien pārtikā, bet arī skaistumkopšanā. Kas kafijā un tējā ir vērtīgs un kādus ieguvumus tās var sniegt mūsu veselībai? Stāsta sertificēta uztura speciāliste un klīniskā farmaceite.

Optometristi – palīgi tavai redzei un acu veselībai: Kad vērsties pie speciālista?
Pirmais apmeklējums pie optometrista var būt satraucošs, jo valda neziņa par to, kā noritēs redzes pārbaudes procedūra. Pirmās vizītes pie acu ārsta notiek vēl bērnībā – viena, trīs un sešu gadu vecumā. Vēlāk, neatkarīgi no vecuma, profilaktisku redzes pārbaudi ieteicams veikt reizi gadā un to var izdarīt pie optometrista, kurš profesionāli noteiks acu veselības stāvokli un nepieciešamības gadījumā ieteiks kādu no redzes korekcijas līdzekļiem un izrakstīs briļļu vai kontaktlēcu recepti.

Pieredzes stāsts: Arī stomas pacienti var dzīvot pilnvērtīgu dzīvi
Cilvēku savstarpējo interesi, atbalstu, palīdzību un informācijas apmaiņu stomas nēsātāja Ilona Štokolova ieguvusi pēc tam, kad savus pārdzīvojumus, pieredzi un sāpi uzdrīkstējās publiski stāstīt televīzijas sižetā. Tas gan neatrisināja visas problēmas, taču Ilona vairs nejūtas viena.

Vesela āda ap nagiem – kā parūpēties, lai neveidojas ienadži?
Izpratne par roku ādas atjaunošanās procesu var palīdzēt izzināt, kas ādai vajadzīgs un kādas pazīmes liecina par nepieciešamu rīcību. Viena no izplatītākajām roku ādas problēmām, kas rada diskomfortu un neērtības, ir ienadžu veidošanās.

Kāpēc jāzina savs asinsspiediens un kā to uzturēt normas robežās?
Asinsspiediens ir viens no galvenajiem cilvēka veselības rādītājiem – jebkuras novirzes no normas var būtiski ietekmēt veselību un pašsajūtu. Paaugstināts asinsspiediens veicina virkni dažādu saslimšanu, īpaši negatīvi ietekmējot sirds un asinsvadu veselību, savukārt pazemināta asinsspiediena gadījumā iespējams novērot tādus simptomus kā nogurumu, reiboņus un grūtības koncentrēties.

Slēdziens – bērnam kāju deformācija: Kas to var izraisīt un ko darīt? Konsultē fizioterapeite
Pēc ārsta pārbaudes atzinumā ierakstīts slēdziens – bērnam ir “X” (vai “O”) veida kāju jeb genus varus (vai genus valgus) deformācija. Kā rīkoties vecākiem, skaidro fizioterapeite.

Kā apēst vairāk dārzeņu? Iesaka uztura speciāliste
Lai arī dārzeņi pamatoti tiek uzskatīti par vienu no veselīga uztura stūrakmeņiem, vairumam cilvēku to patēriņš ikdienā vēl arvien ir būtiski jāpalielina. Diemžēl daudziem dārzeņi asociējas ar pliekanu, bezgaršīgu uzturu, un šī stigma ir jāmaina, jo dārzeņi ir aromātiski, gardi, sātīgi un uzturvielām bagāti.