Jau vairākus mēnešus mokos ar muguras sāpēm krustu daļā. No rītiem no gultas ceļos ar sāpēm. Uz muguras pagulēt nav iespējams, jo šķiet, ka mugura pārlūzīs. Sāpes atstaro uz labo kāju un dibenu. Iekustēties no rītiem grūti, bet dienas laikā sāpes mazinās. Ejot sāpes nav. Ģimenes ārsts izrakstīja "Mydocalm" un "Arcoxia", bet īsti šīs zāles nelīdz, jo sāpes turpinās. Kāpēc tik ļoti sāp un ko lietas labā darīt?
Paldies!
Atbild: Dr. Marģers FunkaLabdien! Minētās sūdzības un izjūtas saistāmas ar izmaiņām jostas skriemeļos un starpskriemeļu diskos. Pielietotai terapijai var pievienot fizikālās procedūras un ārstniecisko vingrošanu. Laba izvēle ir arī osteorefleksoterapija. Ar cieņu,...
Vēlos noskaidrot, cik ilgi parasti ilgst psihiatra mājas vizīte, kuras laikā tiek veikta pacienta psihiskās veselības stāvokļa novērtēšana? Cik daudz laika vidēji nepieciešams, lai noteiktu, piemēram, depresijas diagnozi?
Paldies!
Atbild: Soulvirtue.lvLabdien! Psihiatra vizīte ilgst no 30-60 minūtēm un ir atkarīga no pacienta stāvokļa, vai pacients tiekas ar psihiatru pirmo reizi vai atkārtoti, kā arī no cilvēka personības....Atbild: Nacionālais psihiskās veselības centrsLabdien! Paldies par Jūsu jautājumu. Psihiatra mājas vizītes pie netransportējama pacienta (tāda, kurš ir gulošs un nevar ierasties NPVC) ilgums var atšķirties atkarībā no situācijas, taču vidēji tā ilgst apmēram 45 minūtes līdz 1 stundai. Šajā laikā psihiatrs veic sarunu ar pacientu (un, ja nepieciešams, arī ar tuviniekiem), novērtē psihiskās veselības stāvokli, iepazīstas ar pieejamo medicīnisko informāciju, nosaka diagnozi un sniedz ieteikumus par ārstēšanu. Lai noteiktu depresijas diagnozi,...
Baroju mazo ar krūti, taču, saslimstot ar mikoplazmu, esmu spiesta lietot antibiotikas - DOXYCYCLINUM 10 dienas. Cik ilgi pēc šo antibiotiku lietošanas drīkst atsākt barot ar krūti, lai tās nekaitētu mazajam?
Paldies!
Atbild: Dr. Ivars Strazds, pediatrsLabdien! Faktiski jau nākošajā dienā pēc antibiotiku lietošanas varat barot ar krūti, paralēli dzerot probiotikas. Ja bērnam gadās šķidra vēdera izeja, tad arī viņam varat dot probiotikas, bet šie ir ieteikumi, ja tiešām ir simptomi. Ar cieņu,...
Meklējot savas periodiskās sliktās pašsajūtas cēloņus, esmu iedomājies par jaunu teoriju. Vēlos, lai kāds konsultē, vai tā var būt...
1. Visu mūžu (44 gadi) cīnos ar augstu asinsspiedienu. Pareizāk būtu teikt - ar svārstībām. Veikti neskaitāmi izmeklējumi un analīzes, bet tiešs cēlonis nav atrasts. Lietotas visādas zāles, bet arī bez jūtamiem stabiliem rezultātiem.
2. No 22 gadu vecuma diagnosticēti somatoformi veģetatīvi traucējumi. Diezgan smagi. Nav pastavīgi, bet ik pēc kādiem 3 gadiem, gadu mokos. Ģībšanas sajūta, roku kāju tirpšana, sirds klauves, nerealitātes sajūta, migrēnas auras acīs (bez galvassāpēm), paātrināts pulss. Reiboņi, škietami nestabilas kājas. Krāsu uztveres traucējumi acīs, sajūta, ka acis rāda dažādi, aizmiegot sajūta, ka nevis aizmigsi, bet zaudēsi samaņu. Pēkšņa sajūta, ka būs jāvemj, bet ne no kuņģa. Ģībis neesmu un dēļ šī vēmis arī ne. Un vēl viskaut kas cits...
Pedējā laikā simptomi ir saasinājušies. Nevaru strādāt ar noliektu galvu un arī ar atliektu ar skatienu uz augšu. Pēc tam ir apjukums un nedrošas kājas. Protams, ne vienmēr. Mēdz tirpt un svilt rokas un kājas, vairāk kreisā pusē. Spranda ir stīva un jutīga.
Kādus audzējus domāju, ka var izslēgt, jo viss šis ar variācijām turpinās jau 20 gadus. Pirms 2 gadiem taisīts MR galvai.
Liela fiziska slodze nekaitē, pēc tās pat jūtos kādu laiku labāk. Skolā ļoti bieži un stipri sāpēja galva. Pēcāk vairs ne. Un arī tagad tā nav sapējusi, tikai dīvainas sajūtas. Sāpes ne. Dažkārt pamostoties ir sajūta, ka notirpis pakausis, kā nogulēta roka. Esmu modies ar spēcīgu spazmu kā krampi galvas pamatnē.
Visu mūžu ir bijusi iekšēja sajūta, ka problēma ir kaut kur tajā vietā, kur galva savienojas ar mugurkaulu. Ka tur ir tas sajūtu cēlonis. Bet ne tieši, jo sāpējis tur nav. Man kādreiz bērnība kāds ārsts teica, ka man ir garais, taisnais kakls.
Uz ko es ar šo sacerējumu velku? Nesen mana māsa bija uz pārbaudēm, un viņai teikts, ka viņai ir garais kakls un kaut kāda iedzimta (!!) īpatnība, ka kakla skriemeļi nospiež artērijas vai vēnas un tajos asinsvados veidojas kaut kādi virpulīši. Tā viņa teica.. nezinu, cik objektīvi. Un tas viss traucē asins apriti galvā un rada visādas nevēlamas sajūtas.
Un tagad jautājuma būtība... Cik liela iespēja, ka tā ir arī man? Ja jau māsai iedzimta...
Vai iespējams, ka man visu mūžu kaut ko ārstē, līdz pat antidepresantiem, bet vaina patiesībā ir tīri mehāniska? Un pie kāda ārsta vērsties, lai to noskaidrotu?
Paldies!
Atbild: Pāvels Naumovs, ārsts homeopātsLabdien! Paldies par detalizēto problēmas aprakstu! Veģetatīvai disfunkcijai var būt dažādas sūdzības un simptomi no vairākiem orgāniem un sistēmām. Savā praksē pedāvaju smalko homeopātisko diagnostiku, lai noskaidrotu slimības/simptomu cēloņus ar sekojošo terapiju - homeopātiju, ajūrvēdu un citām holistiskām metodēm. Konsultācijā runājam arī par psihosomātiku. Pacientam intensīvi jāpiedalās atveseļošanās procesā, ņemot līdzdalību un apņēmību strādāt ar sevi, negaidot...
Esmu 17 gadus jauna meitene. Man ir jau iepriekš konstatēta veģetatīvā distonija 12 gados. Iepriekš kaut kā tiku galā. Šobrīd atkal ir uznākušas panikas lēkmes un bailes. Visu laiku sajūtas mainās. Brīžiem man liekas, ka sirds pārāk lēni sitas, un bail, ka tā apstāsies. Reibst galva un liekas, ka noģībšu. Staigājot ārā un apstājoties, sāk reibt galva, skatoties, piemēram, uz ceļu, tas it kā attālinās. Bail iziet no mājas, jo liekas, ka noģībšu. Brīžiem ir tāda kā viegluma sajūta ķermenī. Šobrīd, kad mēģinu dziļi ieelpot, dur sirds rajonā. Iepriekš bija arī ķermeņa trīce.
Esmu nodevusi pilnu asins ainu, un ģimenes ārsts saka, ka viss apmēram normas robežās. Kā arī esmu veikusi kardiogrammu. Ģimenes ārsts saka, ka arī viss ir normas robežās. Kādu brīdi biju lietojusi Noofen. Tagad lietoju Adaptol, kā arī dzeru vitamīnus. Divreiz dienā lietoju arī sirds pilienus.
Nezinu, ko lai dara, jo visu laiku ir bailes, ka man ir kaut kādas nopietnas problēmas ar veselību. Visu laiku uztraucos par to, ka ir reibonis un dažreiz tā viegluma sajūta ķermenī. Bail iet uz skolu un vispār iziet no mājas. Kā man tikt vaļā no šī stāvokļa? Vai tiešām tā ir veģetatīvā distonija un nekas cits?
Paldies!
Atbild: Veselības salons 888Labdien! Pēc apraksta spriežot, tā patiešām ir veģetatīvā distonija, it īpaši, ja ir veikti izmeklējumi, kas apliecina, ka nekādu citu veselības problēmu Jums nav. Ir jāstiprina, jābaro veģetatīvā nervu sistēma. Ar cieņu,...Atbild: Laura Freimane, SIA "Klīnika Dzintari" psihiatreLabdien! Spriežot pēc aprakstītā, iespējams, ja ir panikas lēkmes ar trauksmi, ļoti vēlama būtu psihiatra klātienes konsultācija, lai precīzi varētu noteikt diagnozi un nepieciešamo terapiju. Vēlama arī psihoterapija. Ar cieņu,...
Nezinu, kā precīzāk aprakstīt, bet pēdējās nedēļās labās rokas apkašdelmā jūtu tādu kā smaguma, tirpšanas vai savilkuma sajūtu. Gribas izpurināt roku, cerot, ka sajūtas paries, bet tas nepalīdz. Sajūtas pārejošas, bet ik pa brīdim parādās atkārtoti, dažādos laikos, arī pie nekā nedarīšanas. No kā tas varētu būt un pie kāda speciālista vērsties?
Paldies!
Atbild: Ilze Bērziņa, FRM ārste, Rehabilitācijas centrs "Līgatne"Labdien! Iemesls rokas tirpšanai var būt kakla daļā, elkoņa (kubitālajā) kanālā vai karpālajā kanālā. Vajadzētu vērsties pieģimenes ārsta- nosūtīs uz izmeklējumiem un pie fizioteapeita un/vai rerabilitācijas ārsta (vingrošana, fizikālās procedūras u.tml.)...Atbild: Juris Brūklis, ķirurgs ortopēds, SIA “Rīgas veselības centrs” filiāle “Iļģuciems”Labdien! Tirpšanas sajūta rokā ir neiroloģisks simptoms, visticamāk, izejošs no mugurkaula kakla daļas. Vajadzētu vispirms griezties uz konsultāciju pie neirologa vai vertebrologa (ortopēds-mugurkaula speciālists). Ar cieņu,...
Vai tā ir laba izvēle četriem priekšzobiem likt zobu kroņus, kas ir pa divi kopā? Pēc zobārsta teiktā tā būs stabilāk.
Paldies!
Atbild: Svetlana Piskunova, zobārsteLabbdien! Jūsu gadījumā risinājums pilnībā atkarīgs no klīniskās situācijas.
Izvēlēties ārstēšanas / rekonstrukcijas variantu Jūs varat, tikai vienojoties ar savu ārstējošu ārstu. Ar cieņu,...
Manai mātei ( 81 g. v.) ir daudz dažādu hronisku saslimšanu (bronhiālā astma, 1.tipa elpošanas mazspēja, hipertensija II pak., HSM III funkc.klase, 2.tipa cukura diabēts, endometrija adenokarcioma, stāv. pēc staru terapijas, urīnpūšļa vēzis...), tai skaitā arī hroniska nieru slimība V pakāpē un sekundāra smaga anēmija. Sakarā ar to viņai 2 reizes nedēļā pēc ģimenes ārsta norādījuma i/v tiek injicēts dzelzs preparāts. Feritīna norādītā norma ir 13-150, bet mātei tagad analīzē feritīns kopš 2024. gada decembra ir uzkāpis līdz 1223 (!), 10 reizes pārsniedzot normu. Vai tas ir pieļaujams? Lasīju, ka par daudz var būt arī toksiska iedarbība, vai ar to tagad netiek kaitēts?
Paldies!
Atbild: Anda Kariņa, ģimenes ārsteLabdien! Mātes anēmija, iespējams, ir saistīta ar nieru mazspēju, nevis dzelzs deficītu. Es domāju, ka nav nepieciešamas dzelzs injekcijas ar šādu ferritīna līmeni. Jāņem vērā, ka pēc intravenozas preparāta ievades ferritīna līmenis strauji kāpj, bet pēc tam arī strauji krītas. Tāpēc vērtēt patieso dzelzs rezervju līmeni šobrīd ir grūti. Vēlams aprunāties ar nefrologu šajā sakarā, kā arī lūgt ģimenes ārstu pārskatīt terapiju. Varbūt ir kāda kļūda. Ar cieņu,...
Žultspūslis nav, pēc maltītes bieži sāp labajā paribē. Ir veiktas analīzes, tās ir normas robežās. Veikts USG vēdera dobumam - taukainā hepatoze (akna). Lietots rosuvastatīns 6 mēnešus, bija lēkmes ar vemšanu, sāpēm aknu rajonā, nespēks. Nomainīju pret Ezoleta (citas zāles nelietoju). Lietoju tās 1 mēnesi, tad pārtraucu. Atkal sāpes labajā paribē un, tikko paēdu (jebko, neatkarīgi no ēdiena un ēšanas reizes), sākas tāda kā alerģija. Seja paliek sarkana, āda pietūkst, izskatās kā applaucēta. Acis nedaudz sūrst. Dedzinoša sajūta uz vaigu kauliem, uz zoda, zem žokļa kauliem. Antihistamīni nepalīdz. Reizēm naktī pāriet un paēdot sākas no jauna. Visu dienu staigāju ar degošu seju. Reizēm dedzina visu nakti. Lietoju Hepasan, Kurkuma tabletes. Cenšos nelietot kūkas, treknu, ceptu, kūpinātu, marinētu, asu utt. Tā jau nedēļu. Vairāk ir aizcietējumi, krāsa gaiši brūna, oranžīga kā zīdainim. Ģimenes ārste neko vairāk par ūdens dzeršanu nevar ieteikt. Ko darīt? Varbūt nepietiek žults un vajadzīgs papildus uzņemt? Lasīju, ka ir tāds preparāts - kapsulas ar vērša žulti.
Paldies!
Atbild: Anda Kariņa, ģimenes ārsteLabdien! Žults pūslis ir rezervuārs, bez kura varam iztikt, jo žults tāpat tiek ražota aknās un nonāk divpadsmit pirkstu zarnā pa kopējo žults vadu. Par alerģiju grūti ko pateikt. Var veikt pārtikas alergēnu IgE noteikšanu uz biežāk lietojamiem pārtikas produktiem. Varētu ēdienreižu laikā vai tūlīt pēc tam lietot pankreatīna (Kreon, Mezim) kapsulas. Gastroenterologa konsultācija būtu vēlama. Ar cieņu,...
Aptuveni pirms 2 nedēļām man bija missed abort, tika veikta tīrīšana, izmantojot medikamentus. Informēju savu ārstējošo ginekologu par situāciju, atbilde pārsteidza: ”Ok”. Līdz ar to nespēju vairāk ar šo ārstu sazināties, ņemot vērā ignorējošo attieksmi. Šobrīd pašai liekas, ka viss ir labi. Ir radies jautājums, pēc cik ilga laika būtu jāapmeklē ārsts, lai pārliecinātos, ka tiešām viss ir kārtībā? Kā arī pēc kāda laika var atkal mēģināt palikt stāvoklī? Vai pirms tam būtu jāveic kādi papildu izmeklējumi?
Paldies!
Atbild: Kristīne Ķempe, ginekoloģe, ultrasonogrāfijas speciālisteLabdien! Būtu labi mēnesi pēc procedūras ieplānot kontroles vizīti pie ginekologa. Būtu jāpārliecinās, ka pēc procedūras viss atjaunojas un organisms labi atgūstas, kā arī jāveic veselības pārbaude pirms jaunas grūtniecības plānošanas, tāpat jāmēģina saprast iepriekšējās situācijas cēloņus....
Man ir nopietns jautājums. Svara un citu problēmu mazināšanai man ir izrakstīts "Rybelsus". Es to esmu kādu laiku lietojis un man ļoti patīk, ka izsalkuma sajūta tiek kontrolēta, tas pat savā veidā maina visu domāšanu par ēdienu. Taču mani uztrauc muskuļu masas zudums pie semglutīdu lietošanas.
No vienas puses ir pētījumi, kas liecina, ka līdz par 40% no semaglutīdu dēļ zaudētas kermeņa masas nāk no pazaudētiem muskuļiem. Parasti tiek teikts (Quarter FFM (Fat-Free Mass) Rule), ka parastā diētas sporta masas zaudēšana noved pie tā, ka tikai 25% no zaudētās masas ir zaudēto muskuļu dēļ. Kas arī ir saprotams - vieglākam kermenim vajag mazāk muskuļu.
Gribēju pajautāt - vai ārsti novēro saviem pacientiem, kuriem ir semaglutīdu terapija, muskuļu masas zudumus? Vai tie ir nopietni? Un ko darīt?
Es lasu, ka Eli Lilly bimagrumab un citas izstrādē esošās zāles speciāli tiek veidotas, lai samazinātu muskuļu masas zudumu pie zāļu rosinātas masas zuduma. Taču zāļu aģentūras (FDA, Eiropas Zāļu aģentūra) ignorē šo firmu centienus, sakot, ka "FDA draft guidelines published in January say loss of lean mass is not harmful, but still suggest measuring trial participants' muscle-to-fat ratio at least twice. It advised companies testing muscle preservation to consult with the agency early about their chosen methods", kas ir galīgs murgs. Jo muskuļu masas zudums, seviški vecākiem cilvēkiem, noteikti ir problēma.
Es nezinu, ko darīt. Viens ceļš būtu lietot semaglutīdus un turpinēt trenēties. Bet subjektīvi - ir grūtāk izpildīt programmu, kuru es vienmēr esmu darījis sporta zālē. Un tas ir ļoti nepatīkami, ka jāsamazina slodze. Tā taču ir liecība par kaut kāda veida slimību?
Otrs ceļš - ideālais - būtu pieteikties uz to kombinēto svara samazināšanas - muskuļu saglabāšanas zāļu klīniskiem testiem, kas ir izstrādē. Reuters saka, ka izstrādē esot ap 10 šādām zālēm. Bet man neizdodas atrast, ka kādi testi būtu pieejami Eiropā vai Latvijā.
Es tiešām esmu izmisumā. Man ir vajadzīgas pretsvara zāles. Bet ārstu attieksme ir bez iedziļināšanās un līdzestības šajos jautājumos. Vai tiešām tiem cilvēku miljoniem, kas lieto šīs zāles, nav sākušās problēmas ar muskuļiem un fiziskām spējām?
Paldies!
Atbild: Anda Kariņa, ģimenes ārsteLabdien! Šobrīd ar NVD kompensāciju pacientiem ar cukura diabētu un lieko svaru ir pieejams vienīgi Semaglutidum. Rezultāti ir labi un nemaz tik traki ar muskuļu masas zudumu nav, ja cilvēks ir fiziski aktīvs. Arī par maksu cena ir salīdzinoši neliela attiecībā pret Mounjaro (Tirzepatidum), kas arī nesen ir kļuvis Latvijā pieejams. Bimagrumab nav Latvijā pieejams un bez nopietnām indikācijām arī citur pasaulē nav lietots. Ar cieņu,...
Bērnam 3 dienas jau balta vēdera izeja - vai tas ir normāli? Un vēl ir parādījies stomatīts - vai tas varētu būt saistīts?
Paldies!
Atbild: Dr. Ivars Strazds, pediatrsLabdien! Žēl, ka nav minēts bērna vecums, kurš šajā jautājumā ir obligāts.
Domāju, ka šie abi Jūsu nosauktie simptomi ir saistīti, tātad tā ir jāvērtē kā viena slimība. Tā kā abi šie simptomi ir jāvērtē pietiekami nopietni, iesaku Jums vērsties pie ģimenes ārsta, vislabāk pie pediatra, ja tas iespējams. Cieņā,...
Kur var veikt TML magnētisko rezonansi ar muti vaļā/ciet kustībā?
Paldies!
Atbild: Dr. Svetlana Piskunova, zobārsteLabdien! Nav skaidrs, kādām vajadzībām Jums nepieciešams tik sarežģīts izmeklējums. Tomēr nosūtījums no ārstējoša ārsta - obligāts. Kopā ar nosutījumu ārsts dod arī adresi. Ar cieņu,...
Man no 20. februāra bija sāpes kuņģī, kam sekoja arī dedzinoša sajūta, atraugas un tāda kā burbuļošana kuņģī ar kurkstēšanu. Sāpes pārgāja 2 dienu laikā, bet dedzinoša sajūta ir vēl joprojām (1. marts), it īpaši pēc ēšanas (P. s. 20. datumā ēdu zirņus ar žāvētu gaļu un sīpoliem, pēc tā arī man sākās viss aprakstītais).
Kas varētu būt par problēmu? Līdz šim pret simptomiem palīdzēja ķimeņu tēja.
Paldies!
Atbild: Anda Kariņa, ģimenes ārsteLabdien! Simptomi liecina par kuņģa atvilni. Funkcionāli gremošanas traucējumi ar vēdera gāzēšanos varēja veicināt atviļņa paasinājumu. Palīdzēs protonsūkņu inhibitoru kurss (piemēram Omeprozols 20 mg x 2 dienā vai Pantoprazols x 2 dienā ) 1 nedēļu. Tomēr, ja sūdzības persistē vai atkal atkārtojas, jāveic gastroskopija (vēlams apmeklēt savu ģimenes ārstu un izmeklēties), lai uzstādītu kārtīgu diagnozi un veiktu izmeklējumus. Ilgstoši kuņģa atvilnis var būt par cēloni barības vada bojājumiem, kā arī...Atbild: Veselības salons 888Labdien! Pēc aprakstītajām sūdzībām spriežot, Jums ir gremošanas trakta iekaisums. Iespējams - kuņģa, 12-pirkstu zarnas, aizkuņģa dziedzera zarnu trakta iekaisumi. Varam piedāvāt veikt vispārēju organisma izmeklēšanu, kuras laikā tiek izmeklēts katrs orgāns un sistēmas un noskaidrotas funkcionālas izmaiņas, iekaisuma procesi un patogēnā mikroflora (sēnes, parazīti, vīrusi, baktērijas). Sīkāku informāciju var uzzināt, zvanot uz tālruni 27088877, vai www.vs888.lv. Ar cieņu,...
Kādas pārbaudes veikt vai pie kāda ārsta vērsties jutīgu limfmezglu gadījumā cirkšņos? Vairāk kā gadu ir jutīgi, sāpoši limfmezgli cirkšņos abās pusēs, un ģimenes ārsts informēts. Usg slēdzienā uzrāda tipiski reaktīvas dabas limfmezglus līdz 7mm, asinsanalīzēs limfocīti nedaudz paaugstunāti, netrofili pazemināti, pārējais normā. Nosūtīja arī uz specifiskām asinsanalīzēm, kurās nekas ļaundabīgs neuzrādās. Veikts sts panelis, negatīvs.
Paldies!
Atbild: Anda Kariņa, ģimenes ārsteLabdien! Cirkšņa limfadenopātija var būt kā simptomi pie iekaisumiem, kas saistīti ar STS vai infekciju mazā iegurnī. Tāpat tā var būt kā daļa no ģeneralizētas limfadenoppātijas, kam var būt dažādi cēloņi: Epšteina Barra vīruss, Toxoplasmoze utt Izmeklēties var pie ginekologa vai ģimenes ārsta. Var veikt asinsanalīzes, mērķtiecīgi izvērtējot anamnēzi un klīniku - to dara ģimenes ārsts....Atbild: Veselības salons 888Labdien! Jums ieteicama vizīte pie ginekologa. Ar cieņu,...
Man ir 32 gadi, man jau kādi 10 gadi ir ūdeņainas acis, tās ir jutīgas pret sauli, vēju utt. Es bez saulesbrillēm gandrīz neeju ārā no mājām. Ik pa laikam uznāk, ka acis grauž. Esmu bijusi pie vairākiem acu ārstiem, lietojusi vairākus pilienus, tika arī veikta acu kanālu skalošana. Un bez rezultātiem. Neviens neko nezina, kas ir par iemeslu, visi kā viens saka, ka ar acīm ir viss kārtībā, nav apsārtums acīs, nekas tamlīdzīgs. Un tas mani ikdienā ļoti traucē. Kas varētu būt pie vainas? Varbūt vērsties pie kāda cita daktera, kas nav acu ārsts? Pēdējo 3 gadu laikā tas vēl vairāk ir pastiprinajies.
Paldies!
Atbild: SIA "Latvijas Amerikas acu centrs" ReģistratūraLabdien! Paldies par jautājumu! Ja esat bijis pie daudziem speciālistiem, tad varat vēl vērsties pie dakteres Irinas Korņilovas, kura strādā kopā ar LOR speciālistu un veic nepieciešamo ārstēšanu/izmeklējumu. Ar cieņu,...
Vai ir pamats uztraukumam, ja bērnam ir 1.8 gads un vēl nav pārgājusi siekalošanās? Reizēm tā ir mazāka, reizēm diezgan spēcīgi. Pats ir ļoti ieinteresēts par visu apkārt, ēd labi, patstāvīgi, runā savā bērnu valodā, murmina visu laiku. Saka dažus vārdus arī. Visu, ko sakām, saprot un izdara. Vēl nav izšķīlušies otrie molāri. Pārejie zobiņi ir. Vai tas pāriet dabiskā ceļā, vai tomēr būtu jāgriežas pie LOR?
Paldies!
Atbild: Dr. Ivars Strazds, pediatrsLabdien! Grūti saprast, ko Jūs saprotat ar teicienu ''pastiprināta siekalošanās''. Tas vispār būtu jāredz, tātad objektīvi jāizmekē, bet, ņemot vērā bērna vecumu, lielāka siekalu sekrēcija viņam var būt. Domāju, ja tas netraucē elpošanai, tad varat pagaidīt, un viss būs labi. Ja pēc 2 gadu vecuma nekas nemainās, jāvēršas pie stomatologa vai pediatra. Cieņā,...
Pēdējais menstruāciju cikls bija 18-22. decembrī. Janvārī vispār nebija mēnešreizes. Tad devos pie ginekaloģes 29. janvārī. Tā kā pašai nav sava ginekologa, dodos pie tās, kuras var tikt. Viņa teica, ka pēc 2-3 dienām mēnešreizēm jāsākas, bettās sākās 14. februārī. Daktere man izrakstīja hormonālās tabletes (Yarina), bet nepainteresējās par manu veselības stāvokli. Sāku tās dzert 15. februārī un nolēmu beigt tās lietot 22. februārī, jo cita ginekoloģe konsultācijā teica, ka man tās nevajagot dzert. Tad, kad janvārī nesākās mēnešreizes, uztaisīju 2 grūtniecības testus - abi negatīvi. Nu ir jau 25. februāris un man vēl joprojām ir mēnešreizes. No sākuma it kā smērējās, bet tagad jau trešo dienu tās ir spēcīgākas. Pieraksts pie ārsta ir 4. martā. Ko man darīt, kāpēc tā notiek? Un vai man gaidīt līdz ārsta vizītei, vai ir vēl kaut kas, ko es varētu darīt lietas labā? Ikdienā lietoju arī vairogdziedzerim zāles, kas man visu mūžu tagad jādzer.
Paldies!
Atbild: VecmāteLabdien! Ja menstruācijas ir kļuvušas ļoti stipras un ilgst ilgāk kā parasti, tas var būt iemesls bažām. Tomēr, ja pirms tam bija hormonālie traucējumi un pēdējo divu mēnešu laikā bija zināmi cikla traucējumi, tas varētu būt saistīts ar ķermeņa hormonālajām izmaiņām. Ja asiņošana ir ļoti spēcīga un ilgst vairāk par 7 dienām, izlietojiet vairāk par 5 pilnām paketēm vai tamponiem diennkatī, rekomendēju Jums nekavējoties griezties uzņemšanā slimnīcā. Ieilgusī asiņošana visdrīzāk ir saistīta ar nekorektu...Atbild: Kristīne Ķempe, ginekoloģe, ultrasonogrāfijas speciālisteLabdien! Vispirms svarīgi noskaidrot, kādēļ cikls kļuvis neregulārs, tam par iemeslu biežāk ir hormonālas dabas traucējumi. Svarīgs ir organisma vispārējais stāvoklis, blakussaslimšanas un arī lietotie medikamenti. Tā kā minat, ka ir vairogdziedzera saslimšana un lietojat medikamentus tā darbības regulācijai, tad svarīgi, lai ir labi kompensēta hormonālā aktivitāte, jo tas var iespaidot asiņošanu. Tā kā uzsākāt hormonālo kontracepciju, organismam nepieciešams pielāgoties un adaptēties pie jaunās...
Vai, uzņemot divas tabletes D vitamīna IU2000, esmu uzņēmis IU4000? Vai arī, ja atļautā deva dienā ir 1 tablete, vai tas nozīmē, ka esmu pārdozējis D vitamīnu (ja 2 reizes 2000 NAV 4000?)?
Paldies!
Atbild: Ilze Paegle, farmaceiteLabdien! Jā, uzņemot 2 tabletes D vitamīna, IU2000 kopējā deva būs IU4000. Vislabāk D vitamīns uzsūksies, ja to uzņemsiet uzreiz pēc lielākās ēdienreizes, kad uzturā būtu lietotas arī taukvielas, jo D vitamīns ir taukos šķīstošs vitamīns. Protams, taukvielām jābūt nedaudz un pēc iespējas veselīgākām - ieteicams ar Omega-3 un Omega-6. Ik pa laikam jāveic D vitamīna analīzes un, ja nepieciešams, D vitamīna deva jākoriģē. Pētījumi rāda, ka Latvijā tikai retajam cilvēkam ir pietiekams D vitamīna līmenis un to...Atbild: Anda Kariņa, ģimenes ārsteLabdien! Ja dienā apēdat 2 D vitamīna tabletes , kurās katrā ir 2000 DV D3 vitamīna, esat kopā dienā saņēmusi 4000 DV D3 vitamīna.
Par pārdozēšanu var runāt tad, ja ilgstoši esiet lietojusi augstas D3 vitamīna devas un asinsanalīzē ir pārsniegta optimālais vai jau sasniegtais toksiskais D vitamīna līmenis. Mūsu platuma grādos pieauguša cilvēka D3 Vit deva var svārstīties robežās no 2-4000 DV diennaktī. Ziemas sezonā 4000 DV var tikt lietots vairāku mēnešu garumā ikdienā....
Man jautājums par liesu. Neliela papildliesa ventrāli no liesas. Vai tā papildliesa ir tiešām iedzimta anomālija?Man ir bijušas daudz operācijas, magnētiskās, kompjūteri, usg. Bet tā tikai tagad tika konstatēta. Vai varētu būt, ka tā izraisa smaguma sajūtu, apgrūtinātu elpošanu, sāpes kreisajā paribē? Ir jau 3 nedēļas temperatūra 37.7-38.2.
Paldies!
Atbild: Anda Kariņa, ģimenes ārsteLabdien! Papildu liesa Jums ir bijusi jau kopš dzimšanas. Nekādus simptomus tā nerada un nav iemesls paaugstinātai temperatūrai.
Jādodās pie ārsta ja 3 nedēļas ir augsta temperatūra un citi simptomi. Jānodod asinsanalīzes un jāmeklē slimības cēlonis. P. S. Liesas palielināšanās var būt pie dažādām slimībām, kas, starp citu, var noritēt ar paaugstinātu temperatūru (piemēram, Mononukleoze vai Epšteina Barra vīruss), bet tas nav tas pats kas papildu liesa....
Vai var piešķirt invaliditāti, ja deļ audzēja izoperēta niere?
Paldies!
Atbild: Anda Kariņa, ģimenes ārsteLabdien! Cilvēks var dzīvot pilnvērtīgu dzīvi ar vienu nieri, pat ja tā izoperēta audzēja dēļ, ja vien tas ir laicīgi izdarīts. Uz personas darba spējām vai pašaprūpi laicīgi veikta nefrektomija paliekošu iespaidu neatstāj, un neredzu iemeslu invaliditātes piešķiršanai.
Pavisam cita situācija būs, ja operācija nav tikusi veikta savlaicīgi un audzējs metastāzējies....
Pulsē pēdas, rokas (plaukstas, pirksti) , ceļi. Gan dienā, gan naktī. Ģimenes ārsts liek nogaidīt, vai pāriet. Bet man skepse. Kas var būt un kur griezties?
Paldies!
Atbild: Juris Brūklis, ķirurgs ortopēds, SIA “Rīgas veselības centrs” filiāle “Iļģuciems”Labdien! Šie simptomi ir neparasti un nespecifiski, proti, neatbilst kādai vienai konkrētai saslimšanai. Ieteicama būtu konsultācija pie neirologa....Atbild: Anda Kariņa, ģimenes ārsteLabdien! Grūti komentēt, nezinot neko vairāk. Cik Jums gadu, kā pulsācija izpaužas, vai Jums ir kādas veselības problēmas, vai hroniskas slimības? Ja situācija neskaidra, griezieties pie neirologa uz konsultāciju....Atbild: Veselības salons 888Labdien! Pēdu, roku, pirkstu utt. pulsāciju var izraisīt sirds un asinsvadu sistēmas problēmas, locītavu problēmas, nervu sistēma. Ar cieņu,...
Sasitu roku, un mēneša laikā attīstījās sāpes. Rentgenā uzrāda defektu - nodilumu vai pārciestu lūzumu. Kā atšķirt kaula eroziju no lūzuma (ārsts pieļauj abus variantus)? Bet problēma tā, ka sāp arī citi kauli un it kā asinsvadu vietas. Tirpst un pulsē rokas, kājas, vaigs, no locītavām jūtams siltums, acis jutīgas. Bija zems spiediens. Pēdas jūtas kā trausls porcelāns. Pirms 7 gadiem arī tā roka sāpēja, bet citādāk un vājāk. Tad arī sākās jocīga sajūta sprandā, kas nav izzudusi - uz augšu, leju skatoties, kaklā kaut kas bloķējas, noliecoties seja uzreiz sarkana, tirpa ķermenis, seja. Bet pārgāja. Tā nu nesen nelāgi roku izkustināju, pēc nedēļas iesāpējās asinsvads un sākās sāpes, plaukstu lokot. Nevaru pilnvērtīgi kustēties.
Noteikts miers un vēlama ortoze, bet ko tālāk? Vai datortomogrāfija ir vajadzīga? Trakākā ir tā roka, jo pie dažām kustībām no sāpēm pat jāiebļaujas.
Paldies!
Atbild: Juris Brūklis, ķirurgs ortopēds, SIA “Rīgas veselības centrs” filiāle “Iļģuciems”Labdien! Jums ir ļoti dažādas, savstarpēji nesaistītas sūdzības. Tomēr problēmu cēloņi ir jāsāk meklēt. Vispirms būtu ieteicams aiziet uz konsultāciju pie neirologa. Šķiet, ka vismaz daļa problēmu sprandā un rokās varētu būt savstarpēji saistītas. Tālākais atkarīgs no neirologa slēdziena un ieteikumiem....
Man ir problēma, ka bieži reibst galva, tas ilgst kādas parīs sekundes un pāriet. Ir arī tā, ka galvā jūtu sasprindzinājumu un sāk trīcēt galva, tas, var teikt, notiek katru dienu. Neesmu saņēmusies aiziet pie daktera. Gribētu zināt Jūsu viedokli, no kā tas varētu būt. Vai nervu problēmas?
Paldies!
Atbild: Anda Kariņa, ģimenes ārsteLabdien! Labdabīgs pozicionāls reibonis ir bieža parādība, kas var pastiprināties arī stresa situācijās. Tomēr bez ārsta vizītes pateikt jebkādus konkrētus cēloņus nav iespējams. Ar cieņu,...
5 mēnešus pēc dzemdībām sāp locītavas - plaukstām, pēdām. Jūtams karstums tajās, pulsācija. Jūtu nospiedošu sajūtu arī citur ķermenī, kur locītavu nav, dažādās vietās rokā. Grūti raksturot, tāda kā asinsvadu sāpīte. Pirms dažām nedēļām nelabi izkustināju vienu roku. Pasāpēja, pārgāja, bet tagad atsāka citādāk sāpēt -dažādos leņķos, locījumos ļoti sāp kustinot, sevišķi īkšķa pamatne. Ģimenes ārsts ieteica tikai rentgenu.
Kamēr gaidu rindā uz rentgenu, vai ir kas jāņem vērā? Trakākais ir sāpošā roka, taču sāpes un sajūtas visā ķermenī sāk mani baidīt.
Paldies!
Atbild: Ilze Bērziņa, FRM ārsteLabdien! Visticamāk, jāveic analīzes. Iespējams, Jums ir nepietiekams D vitamīna līmenis asinīs. Sāpošās locītavas var ierīvēt ar kādu no pretiekaisuma ziedām....