medicine.lv skaitļos

Lietotāji online192
Aktīvie uzņēmumi12206
Nozares raksti1447
Ekspertu atbildes21477
Jautājumi un atbildes : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv
Durošas sāpes labajā krūts pusē - vai tiešām veģetatīvās distonijas dēļ?
Labdien!

Esmu grūtniece 10. nedēļā. Jau divus mēnešus ir riebīgi durošas sāpes labajā krūts pusē, kas pie pastiprinātām sāpēm aiziet arī uz kaklu un lāpstiņas pusi.

Biju pie plaušu daktera, bet viņš saka, ka ar plaušām, šķiet, viss kārtībā. Biju pie neirologa, tur arī saka, ka diez vai kaut kas neiroloģisks . Arī krūšu usg uztaisīju, tur arī viss labi. Bet nu kaut kas jau labi nav tur, ja sāp tik ilgi, un sāpes ir tieši pie kustībām.

Slimoju arī ar VD jau kādus 3,5 gadus. Kamēr dzēru antidepresantus, viss bija labi, atmetu pakāpeniski, pirms paliku stāvoklī, un viss bija labi. Varbūt tā ir atkal VD? Bet vai tiešām, ja tā arī ir, es varu just ļoti spēcīgas fiziskas sāpes?

Es tiešām vairs nezinu, ko iesākt, jo visi dakteri apstaigāti, un neviens neko nevar ieteikt. Bet mocīties sāpēs vēl 7 mēnešus, līdz drīkstēšu uztaisīt MR un dzert kaut ko stiprāku, arī būs ļoti grūti.

Paldies Jums jau iepriekš!
Atbild:
Dace Simsone, psihiatrs
Labdien! Visdrīzāk tās varētu būt tomēr muskuļu spriedzes sāpes. Ja ir pirms tam bijusi veģetatīvā distonija (VD), tad tas ir ļoti iespējams, ka grūtniecības periodā, īpaši sākotnējā laikā, var viss saasināties....

Neiroloģija / nervu sistēmas saslimšanas

Redzamas vēnas uz ciskām - vai būtu jāsatraucas?
Labdien!

Man ir diezgan balta kāju āda. Sāku pētīt savas kājas un pamanīju, ka uz ciskām zem ādas redzams zaļgans tīklojums - acīs nekrīt, bet, ja rūpīgi ieskatās, tad var redzēt. uz āru nekas neizceļas, vienkārši var redzēt zem ādas šo tīklojumu. Tāpat vietām, bet ne daudz, 3-4 vietās uz ciskām ir redzamas sīki un tievi dzīslojumi zilā krāsā, puscentimetra garumā.

Vai tas ir normāli, jo ir gaiša āda? Vai tomēr vēnām un jebkādiem dzīslojumiem nevajadzētu būt redzamiem?

Jāpiebilst, ka man ir sēdošs darbs, taču pēc darba vismaz 4-5 reizes nedēļā braucu 25 km vai vairāk ar velosipēdu vai dodos pastaigāties, vai soļoju uz eliptiskā trenažiera stundu vai nedaudz vairāk, kā arī, protams, vasarā peldos.

Tāpat ļoti ilgi arī dzīst rētas - kukaiņu kodumi, rētas pēc skūšanās, viegli veidojas zilumi - pat no kukaiņu kodumiem. Vismaz man tā liekas, ka rētu dzīšanas process ir pārāk ilgs ( vairāki mēneši), bet varbūt tas ir normāli un katram ir savs ilgums. Pēc kukaiņu kodumiem ādas laukumiņi paliek tādi tumšāki, brūnganīgi, bet virspusē nekādu taustāmu rētu vairs nav. Varbūt tas kaut kā var būt saistīts ar kāju asinsriti...

Paldies!
Atbild:
Dr. Med. Andrejs Vanags
Labdien! Virspusējs asinsvadu tīklojums ir normāli, katram cilvēkam tas ir atkarīgs no ādas struktūras un ģenētikas. Protams, būtu ieteicams apmeklēt flebologu un veikt kāju vēnu duplekssonogrāfiju, lai izslēgtu vēnu saslimšanu un saprastu, ka tas ir tikai virspusējs tīklojums. Ja tīklojums ir traucējošs, tad var veikt gan skleroterapiju, gan lāzerskleroterapijas procedūras Clacs. Konsultācijas laikā ārsts izvērtēs un parekomendēs. Ar cieņu,...

Fleboloģija / vēnu saslimšanas

Dīvains veidojums kreisajā olnīcā vai dzemdē - vai tas varētu būt kas nopietns?
Labdien!

Man ir 54 gadi. Jau kādus 2 -3 mēnešus sataustu dīvainu veidojumu kreisajā pusē vēdera lejas daļā - ,varbūt tā ir olnīca, nezinu. Maijā aizgāju pie ārsta, testa rezultātus dabūju tikai jūlijā - A3 LSIL viegla displāzija AR CPV pozitīvs,/ iekaisums. Lietoju "Metronidazol" 10 dienas. Tas veidojums nesāp, nekādu īpašu izdalījumu nav, bet, taustot kreiso pusi, jūtu, ka tur iekšā ir kaut kāds šķidrums (žļurkst). Un dažreiz ir tāda velkoša sajūta.

Nezinu, ko darīt, jo esmu šobrīd Francijā darbā līdz oktobra vidum. Mana daktere teica, ka varu gaidīt uz apskati Rīgas Austrumu slimnīcā, man ir norīkojums oktobra vidū.

Paldies!
Atbild:
Maija Dace Broša, ginekologs
Labdien! Pēc apraksta spriežot, Jums varētu būt trūce. Tai nav saistība ar citoloģisko analīzi. Analīzes rezultātus gan nedrīkst atstāt bez uzmanības, jo jāveic tālāki izmeklējumi un ārstēšana. Iesaku sazināties ar savu ginekologu....

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Kāpēc svars stāv uz vietas, lai ko es darītu?
Labdien!

Interesē, ko šādā situācijā var darīt. Cenšos atbrīvoties no liekā svara. Mērķi - lai varētu ieņemt un drošāk dzemdēt bērniņu, protams, lai vizuāli labāk izskatītos un lai labāka veselība kopumā.

Saldumus, sāļos našķus neēdu - varbūt palutinu sevi reizi vienā divos mēnešos. Saldos dzērienus nedzeru, izņēmums ir dzērieni bez cukura un kafija maksimums 2 reizes dienā ar vienu līdz divām tējkarotēm cukura. Alkoholu nelietoju. Nu jau mēnesi arī vairs nesmēķēju. No taukainiem pārtikas produktiem izvairos. Ja kaut ko cepju, tad pārsvarā cepeškrāsnī ar nelielu eļļas daudzumu, tikai tik, cik nepieciešams ieziest cepešpannu. Cenšos arī ievērot šķīvja principu - puse šķīvja ar dārzeņiem, ceturtdaļa gaļa, biežāk vista, ceturtdaļa kartupeļi, rīsi, griķi vai makaroni. Porciju lielumu arī esmu samazinājusi. Sportoju 4-6 reizes nedēļā - braucu ar riteni minimums 25 km, trenējos uz eliptiskā trenažiera vismaz stundu vai pastaigājos minimums 5 km + peldēšana vasarā. Kādu stundu pirms fiziskām aktivitātēm lietoju L-karnitīnu 2x750g kapsulas. Lietoju arī irbenāju pulvera kapsulas, kas domātas vielmaiņas uzlabošanai. Tagad vasarā arī ļoti daudz svīstu, kam, kā man likās, arī vajadzētu strādāt svara mazināšanas labā.

Vienīgais (kā man liekas), ar ko grēkoju - nav tās 5 ēdienreizes dienā, bet ir stabili trīs, varbūt dažreiz pa vidam divas reizes ir kāda uzkoda (banāns, ābols, kukurūzas vai rīsu galete, valrieksti u. tml.), bet tas nav regulāri. Tāpat ir sēdošs darbs, aktīvas kustības ir tikai pēc tam. Ūdeni cenšos izdzert divus litrus dienā, bet tas neizdodas regulāri. Litrs sanāk visbiežāk + citi šķidrumi, piemēram, tēja bez cukura, kafija, limonāde bez cukura. Dažreiz ir vairāk nekā 2 litri ūdens dienā, bet tā, ka būtu stabilitāte šajā, nav.

Man jāatbrīvojas vismaz no 20 liekajiem kilogramiem (šobrīd uz 1,69 m 94 kg svara). No pieciem atbrīvojos kādu pusgadu atpakaļ. Un viss, tālāk svars vairs nost neiet, bet svārstās pārsimts gramu robežās uz priekšu vai atpakaļu.

Domāju - vai varētu būt pie vainas hormoni, vai kas cits organismā, kas palēnina/bremzē svara mazināšanos?? Pie kāda speciālista es varētu aiziet, ko pārbaudīt, ko vēl darīt?

Paldies!
Atbild:
Ar cieņu, Veselības salons 888 27088877
Labdien! Lai strādātu ar svaru, ir jānoskaidro, kuras orgānu sistēmas ir problēmas pamatā un jāstrādā ar tām. Sportošana, regulāra ēšana ir arī ļoti nepieciešama, ko Jūs jau darāt. Ja vēlaties mūsu ieteikumus, tad piedāvājam veikt vispārēju organisma pārbaudi šūnu līmenī, balstītu uz biorezonansi, kuras laikā tiek izmeklēti visi orgāni un sistēmas un var spriest par orgānu funkcionēšanu. Sīkāku informāciju var uzzināt, zvanot uz tālruni 27088877. Tāpat varat pakonsultēties ar uztura speciālistu....

Endokrinoloģija / diabēts

Vai pumpas uz sejas varētu veidoties nepiemērotas hormonālās kontracepcijas dēļ?
Labdien!

Esmu sākusi nu jau pēc gada pauzes atkal dzert hormonālo kontracepciju "Drovelis". Aiziet jau trešais iepakojums, bet uz sejas man ir parādījušās daudz sarkanas pumpas (pieres zonā, uz vaigiem, utt.). Pumpas nesāp, taču ir ļoti nepatīkami. Sakiet, lūdzu, vai vaina ir izvēlētajā kontracepcijā un mans ķermenis nespēj tās pieņemt? Un vai drīkst pārtraukt lietot kontracepciju jebkurā laikā?

Paldies!
Atbild:
Maija Dace Broša, ginekologs
Labdien! Hormonālo kontracepciju nedrīkst pārtraukt cikla vidū. Ir jāizlieto mēneša kurss līdz galam. Ar ārstu ir jāpārrunā problēma un jāizvēlas piemērotāks preparāts....

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Mēnešreižu izmaiņas - vai hormonālo tablešu dēļ?
Labdien!

Pirms 9 dienām, pirmajā menstruālā cikla dienā, sāku dzert hormonālās tabletes "Lindynette 20". Parasti mēnešreizes man ir 7 dienas, ieskaitot smērēšanos. Tagad nu jau ir 9. diena, un smērēšanās vēl nav beigusies, un tā ir daudz citādāka nekā bija pirms, sāku lietot hormonālās tabletes. Vēlējos vaicāt, vai tā tam ir jābūt, kamēr viss nostabilizējas, vai man ir jākonsultējas ar ārstu par šo situāciju? Zāles lietoju atbilstoši ārsta teiktajam, katru dienu vienā laikā.

Paldies!
Atbild:
Maija Dace Broša, ginekologs
Labdien! Pierašana pie jaunām tabletēm notiek 3 mēnešu laikā. Smērēšanās iespējama sākumā. Iesaku vēlreiz rūpīgi izlasīt lietošanas instrukciju....

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Vai ķirurga konsultāciju jāpiesaka iestādē, kurā veiks operāciju?
Labdien!

Vai ķirurga konsultāciju jāpiesaka iestādē, kurā veiks operāciju?

Paldies!
Atbild:
SIA "Rīgas veselības centrs"
Labdien! Vairāki ķirurgi pacientus pieņem dažādās ārstniecības iestādēs. Nav obligāti uz konsultāciju jādodas turp, kur tiksiet operēts....
Atbild:
Dr. Anda Kariņa
Labdien! Parasti konsultāciju veic operējošais ķirurgs. Ja konsultācija notikusi privātā klīnikā, operācija var tikt plānota stacionārā, tā kā iestādei sekundāra loma....

Slimnīcas / stacionārā ārstēšana

Kur meklēt speciālistu deguna dobuma/rīkles problēmai pēc traumas?
Labdien!

15 gadus atpakaļ iesnu laikā traumējos karatē nodarbībā. Tagad ik pa 1-2 dienām deguna dobumā apakšā, tuvāk rīklei, veidojas ciets puņķa gabals, kuru ir grūti atklepot.
Vai Latvija var atrast speciālistus, kas ar šo var palīdzēt?

Paldies!
Atbild:
Pāvels Naumovs, otolaringologs
Labdien! Jums ir nepieciešama ausu, kakla un deguna speciālista (otolaringologa) konsultācija. Lai nesanāk dubulta konsultācija, Jums jāpieprasa pie sava ģimenes ārsta nosūtījumu uz DEGUNA BLAKUS DOBUMU DATORTOMOGRĀFIJU REKONSTRUKCIJĀM UN ISTEOMEATĀLA KOMPLEKSA STĀVOKLI (šai frāzei ir jābūt uzrakstītai nosūtījumā). Vislabāk šo izmeklējumu uztaisīt poliklīnikā ARS Skolas ielā 5, Rīgā. Sagaidīt aprakstu un pierakstīties uz konsultāciju pie manis klīnikā PIRAMĪDA Kalnciemā 27. Ar cieņu,...

Elpceļu / plaušu saslimšanas

Kāpēc nemazinās holesterīna līmenis, vai problēma varētu būt taukainajā aknā?
Labdien!

Jau mēnesi nav spēka. Nelieli reiboņi pēc roku pacelšanas vai galvas pagriešanas. Iekšējs nemiers, dreb kājas, ja kaut kur jādodas. Holesterīna līmenis 7.1 kopējais, kas nemazinās, lietojot dabīgos līdzekļus. Statīnus nevaru lietot, jo paliek slikti, sāp visas malas pēc nedēļu ilgas lietošanas. Nesaprotu, kāpēc nemazinās holesterīna līmenis, varbūt problēma ir taukainā akna, kas neattīrās un līdz ar to iedarbojas uz asinsrites sistēmu?

Paldies!
Atbild:
Veselības salons 888
Labdien! Neveicot izmeklēšanu, precīzi atbildēt uz Jūsu jautājumu nevaram. Iespējams, ka problēma meklējama mugurkaula skriemeļos (kakla). Ar cieņu,...
Atbild:
Dr. Anda Kariņa
Labdien! Taukainā hepatoze nav holesterīna līmeņa celšanās iemesls. Drīzāk abas kaites varētu būt saistītas ar aptaukošanos. Ļoti svarīgi būtu sasniegt normālu ķermeņa svaru. Holesterīna līmeņa mazināšanai tomēr vēlams izmēģināt dažādu statīnu devas un to kombinācijas ar ezetimibu....

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Par ko var liecināt nedaudz pazemināts kopējais olbaltums asins analīzēs?
Labdien!

Par ko var liecināt nedaudz pazemināts kopējais olbaltums asins analīzēs? Kam jāpievērš uzmanība, vai jādodas pie ģimenes ārsta un jāveic papildu izmeklējumi?

Paldies!
Atbild:
Veselības salons 888
Labdien! Pazemināts kopējais olbaltums asins analīzēs var liecināt par filtrācijas traucējumiem nierēs vai arī uzsūkšanās traucējumiem gremošanas traktā. Ieteicama vizīte pie ārsta. Ar cieņu,...
Atbild:
Dr. Anda Kariņa
Labdien! Nedaudz samazināts kopējais olbaltums ir bez klīniskas nozīmes, bet līmenis zem 60 g/l var būt saistīts ar aknu slimībām, gamma globulinēmiju, kuņģa/zarnu trakta slimībām, pēc apdegumiem, nieru slimībām....

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Cik ilgi var kavēties mēnešreizes un vai tās var kādu mēnesi arī nebūt?
Labdien!

Parasti mēnešreizes ir bijušas regulāras. Pēdējās MR bija 20.06., un šomēnes tām bija jāsākas jau pirms ~10 dienām, taču vēl joprojām to nav, pat kad liekas, ka ir visi simptomi un kuru katru brīdi mēnešreizēm jābūt.

Jāatzīst, ka pēdējā nedēļa vai pat divas ir bijušais stresainas. Cik ilgi var kavēties mēnešreizes un vai vispār tās var kādu mēnesi “izkrist” un nenotikt?

Pēdējais dzimumakts bija maija beigās. Vai varētu būt aizdomas par grūtniecību vai kādu iekaisumu?

Paldies!
Atbild:
Maija Dace Broša, ginekologs
Labdien! Varianti var būt dažādi, tāpēc jādodas pie ārsta....

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Vai ar noslīdējušu dzemdi nākotnē būs iespējams ieņemt bērniņu?
Labdien!

Esmu 22 gadus veca jauniete, kura nav dzemdējusi, taču ārste pateica, ka man ir ļoti zemu dzemde un tā esot noslīdējusi, vajagot uzmanīties. Ko darīt? Un vai vispār ar šādu dzemdi varēšu ieņemt nākotnē bērniņu?

Paldies!
Atbild:
Maija Dace Broša, ginekologs
Labdien! Gribu jūs nomierināt. Sarunā ar ārsti nav radusies savstarpēja sapratne un neesat izpratusi teikto. Nav tāda jēdziena "zema dzemde". Ir patoloģija, kad vecākos gados audi atslābst un izveidojas maksts noslīdējums, kas var veicināt arī dzemdes izslīdējumu. Ar bērna ieņemšanu nav nekādu problēmu. Iesaku aiziet pie cita ginekologa un droši izteikt visus savus jautājumus un bažas. Jums jāsaņem adekvāts skaidrojums un jālikvidē negatīvā informācija, lai nākotnē nerastos psiholoģiskas problēmas....

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

No kā varētu rasties karstuma sajūta kājā?
Labdien!

Jau kādus 5 mēnešus kreisās kājas augšstilbā reizumis ir tāda sajūta, ka pielikts karsts gludeklis vai uzliets karsts ūdens. It kā īpaši pat netraucē un tas ir tādā nelielā laukumā, apmēram 15 cm virs ceļgala. Kas tas varētu būt? Dažas reizes dienā parādās šī sajūta.

Paldies!
Atbild:
Juris Brūklis, traumatologs, ortopēds
Labdien! Temperatūras sajūtas, it īpaši karstuma sajūta, visdrīzāk ir neiroloģisks simptoms, tāpēc jākonsultējas pie neirologa....
Atbild:
Ilze Bērziņa, FRM ārste
Labdien! Iespējams, ka Jums ir problēmas ar muguru. Vēlams konsultēties ar ģimenes ārstu, veikt izmeklējumus....

Fizioterapija, rehabilitācija

Kāpēc ilgi nepazūd rētas uz ādas?
Labdien!

Satrauc tāda lieta, kas jo īpaši aktualizējas vasarā, jo tiek valkāti šorti, svārki, t-krekli un problēma ir tāpēc redzama. Man ļoti ilgi dzīst rētas. Vai tie būtu kukaiņu kodumi, vai rētas pēc piņņu izspiešanas, skūšanās traumas vai kaķa skrāpējumi - dzīst ļoti ilgi un pat pēc vairākiem mēnešiem un kad ādas virsējais slānis ir pilnībā sadzijis un gluds, tik un tā paliek rēta tumšāka ādas laukuma veidā, proti, vietā, kur bija pumpa - piemēram, pinne vai kukaiņa kodums, - ir tumšāks ādas laukumiņš.

Kāpēc tā? Vai tas ir saistīts ar asinsriti? Ko vajadzētu pārbaudīt un vai/kā to var ārstēt?

Paldies!
Atbild:
MFD Veselības grupa
Labdien! Pēc minētā apraksta nevar precīzi konstatēt problēmas cēloni. Ieteicams vērsties pie dermatologa....
Atbild:
Dr. Anda Kariņa
Labdien! Ja brūces vienmēr šādi dzijušas, satraukumam nav iemesla. Tāpat kā atšķiras cilvēki, atšķiras arī brūču dzīšana. Ja tomēr pēdējā laikā brūces ātrāk iekaist, un tāpēc sliktāk dzīst, ir vērts veikt asinsanalīzes, lai izslēgtu diabētu, kādas autoimūnas slimības, dzelzs deficītu utt. Pigmentācijas rētām ir individuāls raksturs. Dažiem cilvēkiem cianoze turas ilgāk. Tāpat ir cilvēki, kuriem rētas ir stipri izteiktas, nelīdzenas. Tās saucam par keloidrētām. Jāizvairās no sauļošanās, ja ir rēta...
Atbild:
Veselības salons 888
Labdien! Ieteicams veikt pilnu asinsanalīzi un pilnu organisma izmeklēšanu. Ar cieņu,...

Dermatoloģija / ādas veselība

Vai svīšana miegā un apetītes zudums var būt saistīts ar kardijas mazspēju un gastropātiju?
Labdien!

Mani pirms 3 mēnešiem pēc sūdzībām par biežu caureju un vemšanu nosūtīja uz "kobru", pēc kuras ārsts noteica diagnozi "kardijas mazspēja un gastropātija". Lēnām sāka uzlaboties pašsajūta, taču caureja, slikta dūša un vemšana nepazuda, tā vienkārši vairs nebija tik bieža un stipra. Pēc kāda laika es pārstāju dzert zāles un pēc tā pašsajūta sliktāka nepalika. Pēdējā mēneša laikā slikta dūša, vemšana un caureja ir palikusi biežāka, bet tajā pašā laikā ir radušās problēmas ar svīšanu miegā un apetītes zudumu. Pēdējā mēneša laikā gandrīz katru reizi piemostos nosvīdis, bet agrāk tādas problēmas nebija. Tāpat bieži sākusi zust apetīte, kaut gan agrāk ar to nekad problēmu nebija. Vai svīšana miegā un apetītes zudums var būt saistīts ar kardijas mazspēju un gastropātiju? Vai problēmu jāmeklē kur citur?

Paldies!
Atbild:
Veselības salons 888
Labdien! Iespējams, ka problēma ir gremošanas traktā. Pie kardija mazspējas var būt svīšana, bet, iespējams, ka ir vēl kāda hroniska infekcija, kas izsauc caureju, pazeminātu ēstgribu un citas sūdzības. Varam piedāvāt veikt vispārēju organisma pārbaudi šūnu līmenī, balstītu uz biorezonansi, kuras laikā tiek pārbaudīts katrs orgāns un sistēma, tai skaitā gremošanas trakts, un noskaidroti iekaisuma procesi, iespējamie infekcijas izraisītāji ( sēnes, parazīti, vīrusi, vienšūņi utt.). Sīkāku...

Gastroenteroloģija / gremošanas sistēma

Kā turpināt lietot kontracepcijas tabletes, ja vienu dienu tās aizmirsies iedzert?
Labdien!

Lietoju jau trešo mēnesi "Belara" kontracepcijas tabletes, katru dienu 21.00 vakarā. Bet sestdien vakarā aizmirsu iedzert un piefiksēju tikai tad, kad svētdien vajadzēja dzert nākošo. Pagājušas 24 stundas, un iepakojumā ir palikušas tabletes 5 dienām. Vai es pareizi saprotu, ka man tagad jāizdzer šīs 5 tabletes no vecā iepakojuma un bez pārtraukuma ir jādzer uzreiz jauns iepakojums? Un vai 7 dienas tagad ir jābūt uzmanīgai, jo nav tablešu aizsardzība tik liela? Bet kā ar mēnešreizēm, ja es bez pārtraukuma lietoju jaunu iepakojumu?

Paldies!
Atbild:
Maija Dace Broša, ginekologs
Labdien! Visas atbildes meklējamas zāļu instrukcijā. Ja parastais lietošanas intervāls ir pārsniegts vairāk nekā par 12 stundām, medikamenta kontracepcijas drošība pazemināsies. Pēdējā aizmirstā apvalkotā tablete ir jālieto nekavējoties. Nākamā apvalkotā tablete jālieto kā parasti. Nākamo septiņu dienu laikā papildus jālieto citi, mehāniskie kontracepcijas līdzekļi, piemēram, kondomi. Ja pašreizējā iepakojumā atlikušās tabletes pietrūkst šīm septiņām dienām, nākamais "Belara" iepakojums ir...

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Nesaprotama sajūta krūškurvī - pie kāda speciālista vērsties?
Labdien!

Esmu 24 gadus veca, 1,75 m gara un sveru 76 kg. Dažreiz starp krūtīm, vairāk kreisās puses rajonā, man ir nesaprotama sajūta, manuprāt, sirdsdarbības traucējumi. Es pat teiktu, ka tie līdzinās spēcīgiem sirdspukstiem. Tā nav bieža parādība. Retāk šī sajūta ir, kad es eju. Visbiežāk tā sajūta ir, kad dodos gulēt un īsi pirms aizmigšanas. Esmu gandrīz iemigusi, bet tad uzrodas tie pāris sirdspuksti un es uzreiz ieelpoju un ceļos augšā. Sajūta tāda, it kā stātos sirds. To diskomfortu krūtīs es varētu aprakstīt tādu kā vairāk spiedošu. Nekas nesāp. Medikamentus vai uztura bagātinātājus nelietoju. Lūdzu, iesakiet pie kā vērsties un kas tas varētu būt!

Jau iepriekš paldies!

Veselību!
Atbild:
Veselības salons 888
Labdien! Ieteicams veikt kardiogrammu, lai noskaidrotu, vai tās ir reālas sirds problēmas, vai šie pārsitieni rodas sakarā ar veģetatīvo distoniju. Ar cieņu,...

Kardioloģija / sirds un asinsvadu sistēma

Klepus, kas nepāriet jau 2,5 mēnešus - ko darīt?
Labdien!

Šobrīd dzīvoju ārzemēs, un šeit ir dīvaina medicīniskā palīdzība, tāpēc vēršos ar savu jautājumu šeit.

Pirmā saaukstēšanās bija maijā, tad bijām Latvijā, sāka sāpēt kakls, bet pretsāpju zāles palīdzēja, tātad nebija angīna. Sākās klepus, kurš periodiski pazuda un tad atkal uznāca. Šobrīd kopš maija ir trešā saslimšana, kas sākās ar kakla sāpēm, milzīgu, sausu klepu. Bet klepus kopš maija nav pārgājis, mazāk vai vairāk klepoju visu laiku. Šobrīd ir situācija, ka naktī nevaru gulēt jo nomoka milzīgas klepus lēkmes, reizēm ir vemšana. Ir naktis, kad neguļu praktiski vispār. Šodien sāka sāpēt mugura starp lāpstiņām. Dažreiz nav spēka, liels nogurums. Grūti elpot, reizēm liekas, ka pietrūkst gaisa ieelpai. Sāpes starp krūtīm. Covida tests negatīvs.

Kā to varētu izskaidrot un ko darīt lietas labā?

Paldies!
Atbild:
Dr. Pāvels Naumovs, ārsts homeopāts, otolaringologs
Labdien! Vispirms jāuztaisa plaušu rentgenogrammu un pilnu asins analīzi. Ja Jums ir šādas sūdzības, to vajadzētu veikt obligāti, lai pārliecinātos, ka nav plaušu karsonis. Pēc Jūsu izstāstīta, saprotu, ka Jūsu imūnsistēma ir vāja un netiek galā ar iespējamo vīrusu infekciju. Parasti, ja slimību laikā parādās kāds organisma signāls, piemēram kakla sāpes, to nevajadzētu noņemt, bet jāsaprot, kā organisma mēģinājumu brīdināt, ka kaut kas nav kārtībā. Jārīkojas arī attiecīgi - jāpalīdz organismam tikt...
Atbild:
Veselības salons 888
Labdien! Izskaidrot to varētu ar iekaisuma procesu elpceļos. Iesakām veikt krūšu kurvja RTG un ieteicama vizīte pie pulmonologa. Ar cieņu,...

Elpceļu / plaušu saslimšanas

Par ko var liecināt pēkšņas, asas sāpes kuņģī, kas izplatās uz citām ķermeņa daļām?
Labdien!

Es izgāju "kobru", jo bija smaguma sajūta ēdot. Izrādās, ar kuņģi ir problēmas - hiperēmiskā gastropātija un hroniskais gastrīts ar pozitīvu baktēriju. Ģimenes ārste man izrakstīja antibiotikas "Escarda". Kā viņa teica, - iziet kursu 2 nedēļas, - tā arī izdarīju. Tajā laikā sāku just kuņģa sāpes, ko nebijusi jutusi iepriekš. Izgāju antibiotiku kursu, domāju, varbūt tad kuņģis rimsies, bet tā nenotika. Nācās lietot antibiotikas atkal, jo, kad tās iedzēru, tad kuņģis nedaudz nomierinājās. Bet pēc laika atkal sāk sāpēt, un tā ir vairākas reizes dienā. Uz nakti, ejot gulēt, arī sāp. Nākas vēl izdzert zāles, lai kuņģis nomierinās, un es varu aizmigt.

Sāpes izplatās dažādās vietās - var būt asas, dzelošas sāpes pakrūtē, tad pie lāpstiņas, tad kreisajā paribē. Vēdera uzpūšanās arī ir. Ar apetīti gan viss it kā ir kārtībā. Šķiet, vairs tādas smaguma pazīmes nav. Par ko var liecināt pēkšņās sāpes? Jo iepriekš, kā teicu, tādu problēmu nebija.

Paldies!
Atbild:
MFD Veselības centrs "Dziedniecība"
Labdien! Jums nepieciešams atkārtoti vērsties pie ģimenes ārsta un saņemt nosūtījumu gastroenterologa konsultācijai....

Gastroenteroloģija / gremošanas sistēma

Vai drīkst pārtraukt vakcinācijas kursu pret CPV vīrusu?
Labdien!

Meitai ir 14 gadi, ir saņēmusi pirmo devu "Gardasil 9" apmēram pirms 5 mēnešiem. Pirms 3 mēnešiem ir sākusi regulāri slimot. Ik pēc nedēļas-divām temperatūra, klepus, iesnas. Nekad agrāk nav tā slimojusi. Liekas, ka kaut kādi saaukstēšanās simptomi ir visu laiku, bez apstājas.

Sakiet, lūdzu, vai mēs varam tālāk nevakcinēties, vai saņemtā deva var izvadīties no organisma?

Paldies!
Atbild:
Maija Dace Broša, ginekologs
Labdien! Neko nezinot par meitenes veselību, diemžēl nevaru dot konkrētu atbildi. Jākonsultējas ar ģimenes ārstu....

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Cik bieži podologa apskate, ko nodrošina valsts, būtu nepieciešama cukura diabēta pacientiem?
Labdien!

Cik bieži podologa apskate būtu nepieciešama cukura diabēta pacientiem, ko nodrošina valsts? Nevaru atrast oficiālo informāciju.

Paldies!
Atbild:
Ilze Miziša, podoloģe
Labdien! To, cik bieži ir nepieciešams apmeklēt podologu, ir jāizvērtē individuāli, atkarībā no katra pacienta pēdu un nagu stāvokļa. Pacientiem ar problemātiskām kājām vizīte būtu nepieciešama biežāk - reizi mēnesī vai pusotrā. Pacientiem ar veselām pēdām tas var būt retāk. Ņemot vērā lielo pieprasījumu uz valsts apmaksāto pakalpojumu, diemžēl bieži vien nav iespējams nodrošināt tik regulāru apmeklējumu. Rindas ir garas un kvotu skaits ierobežots. Līdz ar to, diemžēl, sanāk vizīte ik pēc 3 vai 4 mēnešiem....

Podoloģija / pēdu aprūpe

Kāpēc pēc seksa ir asiņošana?
Labdien!

Mēnešreižu laikā vienu dienu bija ļoti spēcīga asiņošana, kas nav bijusi novērota pirms tam. Parasti mēnešreizes bija vājas. Pēc tās dienas asiņošana bija, bet tā kā parasti, nekas īpašs. Taču tagad katru reizi pēc nodarbošanās ar dzimumaktu, ir asinis, kaut parasti tā nav noticis.

Vēlējos noskaidrot, kas var būt par iemeslu šādām parādībām?
Ar seksu nodarbojos jau 2 gadus, ir bijis tikai viens partneris.
Vai tas var būt kas nopietns?

Paldies!
Atbild:
Maija Dace Broša, ginekologs
Labdien! Jums steidzami jādodas pie ginekologa, jo ar šādām izpausmēm ir arī nopietnas saslimšanas....

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Beikera cista un deģeneratīvas izmaiņas mediālā meniska mugurējā ragā - cik tas ir nopietni un kā to ārstēt?
Labdien!

Divus mēnešus atpakaļ man sāka sāpēt celis, nav bijušas traumas, sasitumu. Aizgāju pie ķirurga, tas pateica, ka esot apsaldēts celis. Nosēdēju 2 nedēļas mājās, sāpes nepārgāja. Nācās taisīt usg un rentgenu. Rentgenā neko neparādīja, bet usg esot artrozes pazīmes.

Aizbraucu uz Rīgu pie traumatologa, kur konstatēja, ka man esot lb. Ceļa loc. Pes anserinus bursīts. Man uztaisīja blokādi un izrakstīja medikamentus. Pēc nedēļas sāpes palika lielākas un sajūta tāda, ka izlūzīs kauls. Uztaisīju magnētisko rezonansi un beidzot tiku kaut cik skaidrībā, bet - cik nopietni ir tas, ko uzrādīja magnētiskajā rezonansē?

Atbilde no magnētiskās rezonanses - beikera cista un deģeneratīvas izmaiņas mediālā meniska mugurējā ragā. Cik nopietni tas ir un kā tas viss ārstējas? Vēlos doties uz darbu, bet vai mani ārsts laidīs ar šādu problēmu?

Paldies jau iepriekš!
Atbild:
Ilze Bērziņa, FRM ārste
Labdien! Ar Beikera cistu nekas īpašs nav jādara. Par meniska izmaiņām jākonsultējas ar traumatologu. Darbā atgriešanās ir atkarīga no darba veida. Iespējams, ka pie slodzes būs jālieto ortoze. Vēlams konsultēties ar fizioterapeitu vai/un rehabilitācijas ārstu, lai novērtētu muskuļu stāvokli (mazinātu muskuļu disbalansu)....

Traumatoloģija / ortopēdija