Kā rīkoties, ja ģimenes ārsts ar adenomiozes izraisītām sāpēm nepagarina slimības lapu?
Labdien!

Sakiet, lūdzu, vai ģimenes ārsts var pagarināt slimības lapu ar ginekologa diagnozi "adenomioze", ja ir sāpes ir gan vēderā, gan mugurā? Kur vērsties, ja ģimenes ārsts ar sāpēm sūta uz darbu? Ir noteikts arī trīs mēnešus ilgs ārstēšanās kurss.

Paldies!
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!

Adenomioze ir hroniska hormonālas izcelsmes saslimšana, kurai īslaicīga uzturēšanās mājās nepalīdz. Ir jāapspriež jautājums ar savu ginekologu, lai caņemtu adekvātu, ilgstošu ārstēšanu.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Vai šīs zāles varētu izraisīt migrēnveida galvasāpes?
Labdien!

Nezinu, kā rīkoties... Lietoju "Logest", lai uzsūktos funkcionālā cista. 12. dienā sākās briesmīgas migrēnveida galvassāpes. Domāju, ka no pārslodzes un stresa. Sabijos un divas dienas neiedzēru hormonālās tabletes. Trešajā atsāku tās dzert, bet vakarpusē sākās mēnešreizes. Ko man darīt - turpināt lietot zāles vai šomēnes labāk pārtraukt?

Paldies!
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!

Par galvassāpju cēloni nevar spriest, jo pārtraucāt lietot medikamentu. Ar šādu rīcību Jūs izmainījāt hormonālo ciklu. Tagad ir jānogaida 7 dienas un jāsāk jauns iepakojums. Pirms tam rūpīgi izlasiet instrukciju līdz galam, lai neradītu šadu situāciju.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Ar ko var izskaidrot pēkšņas atraugas?
Labdien!

Jautāšu par savu omi. Pēdējās dienās viņai ir radušās pēkšņas atraugas, kuras pašas ne no kā uzrodas - neatkarīgi no tā, pirms cik ilga laika būtu ēsts. Kuņģi nededzina.

Kas varētu būt par problēmu?

Paldies!
Atbild:
Veselības salons 888, "Veselības salons 888"
Labdien!

Grūti atbildēt uz Jūsu jautājumu, neko nezinot par Jūsu omes kopējo veselības stāvokli, izslimotajām slimībām un lietotajiem medikamentiem. Iesakām ēst pa mazām porcijām, biežāk. Ja situācija nemainās, ieteicama vizīte pie ārsta.

Ar cieņu,

Gastroenteroloģija / gremošanas sistēma

Asiņaini izdalījumi mēnesi pēc laparaskopijas - vai tas ir normāli?
Labdien!

Mēnesi atpakaļ man bija laparaskopijas operācija, kuras laikā izņēma vienu olvadu, jo bija ārpusdzemdes grūtniecība. Nedēļu atpakaļ biju pie ārsta, kur veica sonogrāfiju, un viss esot ļoti labi. Arī asinsanalīzes labas, bet šodien sākās nelieli asiņojoši izdalījumi. Sāpes vairs nav. Vai tas varētu būt normāli?

Paldies!
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!

Jā, tas ir normāli, jo, visticamāk, sākas menstruācijas.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Vai plaukstu tirpšana un piepampuši pirksti ir no liekā svara vai veģetatīvās distonijas?
Sveicināti,

Man ir 29 gadi un jau 10 gadus ir veģetatīvā distonija. Pēdējās 2 nedēļas mani nomoka vidēji stipra plaukstu tirpšana un pirksti visu laiku ir kā piepampuši. Plaukstas tirpst lielākoties pa nakti, bet ir sācis arī tirpt pie jebkura roku saspringuma vienā pozā pēc neilga brīža 3-5 minūtes, piemēram, turot rokā āmuru vai ko citu. Sirds, galva ir pārbaudīti, viss vienmēr ticis norakstīts uz nerviem. Izrakstīti antidepresanti, kurus lietoju jau vairākus gadus.

Problēma ir tā, ka zāles ir izraisījušas lielu svara pieaugumu, un mani mēğinājumi no svara vai zālēm atbrīvoties nav sekmējušies ar panākumiem. Vai problēmas ar plaukstām var būt no nerviem, vai tās ir no liekā svara, un kā man vajadzētu rīkoties?

Paldies!
Atbild:
Veselības salons 888, "Veselības salons 888"
Labdien!

Iesakām apmeklēt psihiatru un noskaidrot, vai sūdzības nav saistītas ar lietoto medikamentu. Vajadzētu pārliecināties arī par mugurkaula veselību, jo izmaiņas skriemeļos var radīt tirpšanu, un liekais svars vēl to pastiprina.

Ar cieņu,

Neiroloģija / nervu sistēmas saslimšanas

Kāda nozīme antibiotiku kursa uzsākšanai pēc divu mēnešu slimošanas bērnam ar garo klepu?
Labdien!

Manam dēlam (5 gadi), pēc 2 mēnešu slimošanas analīzēs (rādītājs 350, pozitīvs no 100) konstatēts garais klepus, visi standarta simptomi izmocīti. Šobrīd klepus ir reti un neliels. Rentgenā uzrāda bronhītiskas izmaiņas, pārējie rādītāji normas robežās. Vai antibiotikas nogalina baktēriju? Kāda nozīme antibiotiku (Clarithromycinum) kursa uzsākšanai šajā periodā? Vai baktērija neizzudīs bez antibiotiku lietošanas?

Paldies!
Atbild:
Ivars Strazds, Strazda I. ārsta pediatra prakse
Labdien!

Pirmkārt, man būtu jāzina, vai bērns ir vakcinēts pret garo klepu. Ja ir, tad es nepieļauju iespēju, ka tas ir garais klepus.
Otrkārt, ļoti svarīgi ir izmeklēt bērnu, kad viņš klepo. Un treškārt, uzskatu, ka patreiz nekādas antibiotikas bērnam nepalīdzēs.

Lai Jums veicas!

Pediatrija / bērnu veselība

Kā atbrīvoties no trauksmes?
Labdien!

Esmu 25 gadus jauns vīrietis. Esmu nedaudz apaļīgs. Ir ļoti nepatīkamas sajūtas. Bieži uznāk trauksmes (baiļu) sajūta. Ir ļoti liels sasprindzinājums sprandas un muguras apvidū. Ir reizes, kad liekas, ka sirds neiet, kā vajadzētu. No rītiem vēl ir pieņemami, bet, sākot no pusdienslaika, sākās trauksme. Grūti pa naktīm iemigt. Bet kad iemiegu, tad no rīta esmu možāks. Tāpat arī pa dienu ir nogurums.

Ģimenes ārste pagaidām ieteica padzert nomierinošas zāles un vairāk kustēties. Dziļas mierīgas elpas pastaigājot palīdz, bet trauksme tāpat vēl parādās. Ko man darīt, lai dabūtu atpakaļ veselību?

Paldies!
Atbild:
Inese Melne, "Rodain", SIA
Labdien!

Domājams, ka Jums ir neirotiski traucējumi. Ieteiktu Jums griezies pēc palīdzības pie psihiatra, kas palīdzēs tikt galā ar šīm problēmām. Mūsu medicīnas iestādē arī konsultē psihiatrs.

Ar cieņu,

Psihoterapija / psihiatrija

Sāpes astes kaulā pēc ilgas sēdēšanas - kā rīkoties?
Labdien!

Man bija astes kaula epiteliālo eju (pilonidalis sinus) operācija. Pēc apmēram divām nedēļām brūce ir gandrīz labi sadzijusi, taču ir neliels apsārtums pie brūces apakšas. Tā izskatās kā ļoti maza asins tulzna. Kad es ilgāk sēžu, pēc tam gandrīz vairs nevaru piecelties - ir ļoti sāpīgi. Arī kad pieliecos, nedaudz ir jūtamas sāpes. Sāpes izjūtu jau kādas divas nedēļas. Gribēju saprast, kurā vietā man precīzi sāp, tāpēc es nedaudz pataustīju un sajutu, ka sāpes ir tieši pie astes kaula. Ko man šādā situācijā darīt?

Paldies!
Atbild:
Dr. Mauriņa vēnu un lāzermedicīnas klīnika, "Flebomedika", SIA
Labdien!

Ja sāpes ir operācijas vietā tikai 2 nedēļas pēc operācijas, ieteiktu vērsties pie sava ārstējošā ārsta, lai izvērtē dzīšanas procesu. Var gadīties, ka dzīšanas process nav tik optimistisks, kā sākotnēji likās.

Proktoloģija

Vai tiešām tie ir veģetatīvās distonijas radīti traucējumi?
Labdien!

Man ir 18 gadi. Ar problēmām, kuras aprakstīšu, ik pa laikam saskaros jau no 11 gadu vecuma. Tas viss uznāk periodiski. Tātad, man visu laiku ir sajūta, ka trūkst elpas, ir staigājošas, durstošas sāpes ribās, nomākts garastāvoklis, reizēm kaut kas uznāk, un uz rokām parādās auksti sviedri, sirds uzvedas nelāgi, krītu panikā, ir nerealitātes sajūta. Bail vienai iziet no mājas, ja nu kaut kas notiek. No rītiem pamostos un jūtos vienkārši briesmīgi, līdzko pieslēdzas apziņa. Esmu novērojusi, ka, apēdot, piemēram, šokolādi, vai iedzerot kafiju, pēc laika uznāk trauksmainība, krītu panikā, reizēm šis viss uznāk, kad esmu pie datora, īpaši tad, ja atmimos “ak jā, vakar pie datora man palika nelāgi”, un tā man ir bijis vienmēr, kad uznāk tā saucamā veģetatīvā distonija, kuru man noteica, kad biju 11 gadus veca. Ir ļoti saraustīts miegs, kad cenšos iemigt, ik pēc 10 sekundēm acis vaļā, un uz rīta pusi bieži uzraujos.

Pirms diviem mēnešiem pārbaudīju sirdi, veikts Holtera monitorings, ehokardiogramma un parastā kardiogramma; Ārsts saka, ka viss ir kārtībā un izrakstīja nomierinošus pilienus. Lietoju arī "Noofen". Ir gada garumā bijusi ilgstoša smaga slodze skolā, laika trūkums, neseni pārdzīvojumi, mēdzu nosprostot emocijas, turu visu iekšā. Varbūt šī emocionālā pārslodze to visu atsaukusi atpakaļ?

Un, protams, neatlaidīgi Google meklēju savus simptomus un salasos visādas šausmas, bet izbeigt arī to niķi nevaru. Sakiet, lūdzu, vai tie tiešām ir veģetatīvās distonijas radīti traucējumi? Ko vēl es varu pārbaudīt?

Vēlos pieminēt, ka vēl pirms laika ginekoloģe izrakstīja hormonu preparātus, jo nomoka briesmīgas sāpes menstruāciju laikā, taču neko sliktu neatrod. Šīs zāles pēc instrukcijām esmu pārtraukusi lietot, jo sāku justies slikti, tās lietojot. Vai tas varēja veicināt/ietekmēt veģetatīvās distonijas atgriešanos?

Paldies!
Atbild:
Inita Goldšteina, Goldšteinas I. ārsta - psihoterapeita prakse
Labdien!

Jūsu aprakstītās sūdzības var būt veģetatīvā distonija, taču saprotiet - diagnosticēt slimību internetā nevaru. Nedomāju, ka vajag vēl ko izmeklēt dotajā brīdī, bet Jums jādodas pie ārsta - psihoterapeita, kurš uzstādīs diagnozi un ar kuru vienosieties, kas darāms tālāk.

Psihoterapija / psihiatrija