Kāds var būt iemesls, ja ausī izveidojusies sāpīga pumpa?
Labdien!

Man ausī izveidojusies tāda kā pumpa. Tā nepāriet jau divas dienas un ar katru nākamo dienu kļūst lielāka. Nevaru tai pieskarties - loti sāp. Iepriekš slimoju ar deguna blakus dobuma iekaisumu - vai tas varētu būt kā saistīts?
Lūdzu palīdziet man!
Atbild:
Pāvels Naumovs, Naumova P. ārsta otorinolaringologa un homeopāta prakse
Labdien!

Spriežot pēc Jūsu sūdzībām, auss ejā veidojas augonis. Tā ir ļoti nepatīkama akūta saslimšana, kas prasa otolaringologa konsultāciju.

Rekomendēju nekavējoties griezties pie ausu, kakla, deguna ārsta speciālista pēc palīdzības.

Ar cieņu,
ārsts otolaringologs, Pāvels Naumovs

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Vai vēdera dobuma ultrasonogrāfijā iespējams ieraudzīt šķidruma sakrāšanos?
Labdien!

Sakiet, lūdzu, vai usg vēdera dobumam ir iespējams ieraudzīt, ja vēderā krājas šķidrums? Vai tomēr, lai to diagnosticētu, jāveic citas pārbaudes?
Atbild:
Kristīne Ozoliņa, MFD Veselības centrs "Pārdaugava"
Labdien!

Vēdera dobuma ultrasonogrāfijā var redzēt brīvu šķidrumu vēdera dobumā. Šī metode ir pietiekama un papildus izmeklējumi nav nepieciešami.

Diagnostika

Kā cīnīties ar nelāgu smaku mutē?
Sveicināti!

Kur vērsties, lai cīnītos ar ļoti nelāgu smaku mutē? Reizēm ir kauns atvērt muti, runājot ar cilvēkiem. Regulāri tīru zobus, lietoju zobu diegu un mutes skalojamo līdzekli, bet tas elpai nepalīdz.

Dzirdēju, ka nelāgā smaka var būt saistīta arī ar kuņģi. Vēdera izeja man ir 1-2 reizes nedēļā. Varbūt tas ir saistīts? Ko iesakāt darīt?
Atbild:
Anda Kariņa, Kariņas A. ģimenes ārsta prakse
Labdien!

Slikta smaka no mutes var būt vairāku iemeslu dēļ. Pirmkārt, mutes dobums - pie zobu higiēnista jāpārliecinās, ka mutes dobums ir sakopts. Ikdienas higiēna pats par sevi saprotams.

Otrs iemesls var būt kuņģa atvilnis jeb gastroesofageālais reflukss. Slikta, neregulāra vēdera izeja var pasliktināt atviļņa slimību. Jāpanāk regulāra vēdera izeja. Diēta ar šķiedrvielām, augļiem un pietiekams škidruma daudzums dienā.

Par atviļņa slimību un aizcietējumiem jāvēršas pie sava ģimenes ārsta vai gastroenterologa, kas nosūtīs uz nepieciešamajiem izmeklējumiem un nozīmēs terapiju (kuņģa skābes mazinošus līdzekļus, vēdera izejas mīkstinošus medikamentus regulārai lietošanai).

Zobārstniecība / mutes veselība

Pie kāda ārsta vērsties, lai noteiktu izsitumu cēloni?
Labdien!

Aptuveni pirms divām nedēļām sāka mesties sarkani, niezoši pleķi pa visu ķermeni. Ātri uzmetas un tik pat ātri pāriet, bet tad atkal parādās. Vizuāli izskatās pēc nātrenes, bet ģimenes ārsts tā nedomāja - nosauca citu diagnozi, kuru pat neatceros, arī neko nepaskaidroja. Nozīmēja špricēt kaļķi, taču tas arī nepalīdz."Zyrtec" tikai noņem niezi. Pie kāda ārsta labāk vērsties?
Atbild:
Medicine.lv, "www.medicine.lv"
Labdien!

Jūsu aprakstītie simptomi var liecināt par dažādām saslimšanām, un noteikt diagnozi bez apskates nav iespējams.

Jums jāvēršas pie dermatologa, kurš, veicot izmeklējumus, spēs noteikt precīzu diagnozi un nozīmēt Jums piemērotu ārstēšanu.

Dermatoloģija / ādas veselība

Pie kāda ārsta vērsties?
Labdien!

Pie kāda ārsta vērsties, ja vēlos pārbaudīt joda līmeni un smago metālu daudzumu organismā, kā arī izmeklēt candida, EBV/BARR vīrusa iespējamību?

Paldies!
Atbild:
Anda Kariņa, Kariņas A. ģimenes ārsta prakse
Labdien!

Vispirms būtu jādodas pie sava ģimenes ārsta un jāvienojas par analīžu veikšanu. Gan smagos metālus, gan vairogdziedzera funkciju var noteikt asinsanalīzēs.

Ebšteina - Barra vīrusa antivielas arī būs nosakāmas asinsanalīzēs.

Candida albicans normāli dzīvo uz visu cilvēku gļotādām un ādas. Ja ir kādas sūdzības kādā konkrētā ķermeņa daļā, tad no turienes ņem paraugu Candida albicans noteikšanai. Parasti ārstē, vadoties no klīnikas, un izmeklējumus neveic.

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Vai pie vainas ir zāļu nesaderība?
Labdien!

Man ir vai nu veģetatīvā distonija vai depresija, neviens ārsts tieši nemāk pateikt, kura no slimībām dominē. Problēma turpinās nu jau 3 gadus. Zāles ir problemātiski lietot, jo daudzas nepanesu. Pašlaik lietoju pustableti "Concor" 5 mg no rīta un vienu tableti "Coaxil" 12,5 mg vakaros, bet uz pusnakti sirds sāk dauzīties un rodas kamola sajūta kaklā, kā arī labais plecs it kā ņemas nost. Spiediens parasti zems, dažreiz paaugstināts. Domāju, varbūt šīs zāles nesader kopā?
Atbild:
Veselības salons 888, "Veselības salons 888"
Labdien!

Jūsu aprakstītie simptomi atbilst veģetatīvai distonijai, kurai protams var pievienoties arī depresīvie simptomi. Visticamāk, ka Jūsu gadījumā tablete "Coaxila" ir par maz, lai cīnītos ar aprakstītiem simptomiem. "Concor" darbojas ne tikai uz pulsu, bet arī uz asinsspiedienu, tāpēc būtu jāizvērtē viņa lietošana. Ieteiktu Jums griezties pie sava ārsta un pārrunāt situāciju, un mēģināt rast labāko risinājumu. Mūsu medicīnas centrā arī ir iespējama psihiatra konsultācija.

Kardioloģija / sirds un asinsvadu sistēma

Ko iesākt ar pastāvīgi augstu asinsspiedienu?
Sveicināti!

Mani tikko palika 55 gadi. Esmu lielā satraukumā. Jau aptuveni 5 gadus ir problēma ar asinsspiedienu un pulsu. Teicu gan ģimenes ārstei, gan biju pie kardioloģes. Bet man tikai izrakstīja "Perindopril" un "Con cor" 2.5 ml. Tagad parādījušies arī citi simptomi - slikti guļu naktī, moka sirds klauves - brīžiem pat tik stipras, ka no tām pamostos.

Pa dienu arī - asinsspiediens visu laiku ne mazāks kā 80 vai vairāk. Esmu jau ļoti nogurusi no šīs sliktās pašsajūtas, reiboņiem, pastāvīgām pulsa izmaiņām. Nevaru saprast, ko darīt, pagājušajā gadā biju pie kardioloģes, bet viņa nepalīdzēja.

Vai Jūs, lūdzu, varētu man ko ieteikt?
Atbild:
Veselības salons 888, "Veselības salons 888"
Labdien, Iveta.

Vispirms, lai sekmīgi ārstētu asinsspiedienu, ir nepieciešams uzzināt asinsspiediena iemeslu (sirds asinsvadu sistēmas, nieres, vairogdziedzeris, hormonālās sistēmas izraisītas svārstības, veģetatīvā distonija). Bez izmeklēšanas nekādu terapiju caur internetu ieteikt nevaram. Varam piedāvāt veikt vispārēju organisma izmeklēšanu šūnu līmenī.

Sīkāku informāciju var apskatīt www.vs888.lv, vai zvanīt pa tālruni: 27088877.

Kardioloģija / sirds un asinsvadu sistēma

Kāds var būt iemesls nepatīkamām sajūtām kaklā?
Labdien!

Kaut kas kairina kaklu, kutina iekšā, ķeras, liekas ka ir apaukstēts. Biju pie ģimenes ārsta, pateica, ka kaklā viss sarkans un ar pumpām. Temperatūras nebija. Izrakstīja antibiotikas 6 dienām.

Nu jau nedēļu nedzeru antibiotikas, bet tik un tā kaklā ir nepatīkamas sajūtas. Kaklā iekšā redzamas 3 pumpas ar baltu galu. Ievelkot straujāk elpu, liekas, it kā kakls būtu apaukstēts. Klepus un temperatūras nav. Tā jau turpinās jau vairāk nekā mēnesi.

Viss sākās ar sāpošu zobu apakšā, kas netika ārstēts 3 nedēļas. Vai tā var būt sakritība? Pie lora biju gadu atpakaļ darba vajadzībās. Arī plaušu rentgens tika taisīts gadu atpakaļ, un rezultāti bija normāli.

Kāds varētu būt iemesls šai problēmai? Zinu, ka jādodas pie lora, bet pašlaik netieku.
Atbild:
Diāna Stafecka, MFD Veselības centrs "Iļģuciems"
Labdien!

Pēc jūsu simptomu apraksta nav iespējams noteikt saslimšanas iemeslus. Iesaku Jums apmeklēt gan zobārstu, gan otolaringologu (LORs).

Tikai apskatot pacientu dzīvē, veicot izmeklējumus un analīzes, ārsts spēj noteikt slimības diagnozi, saslimšanas iemeslus un noteikt tālāko ārstēšanu.

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri