Kā ārstēt sāpošu kaklu zīdainim?
Labdien!

Zīdainim ir 2 mēneši, ir nelielas iesnas un jau trešo dienu kairinošs klepus. Dakteris izrakstīja "Delufen" un smērēt pēdiņas ar "Hustagil balsam". Iesnas pazūd, taču, kad aiztiek kaklu, mazulis raud. Temperatūras nav, ēstgriba ir laba. Ko var lietot no zālēm priekš kakla? Vai var lietot sildošās smēres?

Paldies!
Atbild:
Ivars Strazds, Strazda I. ārsta pediatra prakse
Labdien!

Ja iesnu vairs nav, domāju, ka kakls arī vairs bērnam nesāp.
Tā kā mans ieteikums būtu dzīvot mierīgi tālāk bez medikamentu lietošanas.

Lai veicas!

Elpceļu / plaušu saslimšanas

Vai, aizšujot dzemdes kaklu, nepastiprināsies infekcijas risks?
Labdien!

Pirms gada man tika veikta dzemdes kakla elektroekscīzija. Diagnoze - dzemdes kakla displāzija CIN1-CIN2. Tagad esmu palikusi stāvoklī. Aizgāju pie ginekologa, bet viņš nezina, ko ar mani darīt - šūt dzemdes kaklu ciet vai nē. Esmu dzirdējusi, ka tas var pastiprināt infekcijas risku. Ko man darīt?

Paldies!
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!

Šo jautājumu izlems Jūsu ārsts. Neklātienē padomu diemžēl dot nav iespējams.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Pēkšņas asas sāpes mugurā grūtniecības 26. nedēļā - jādodas uz slimnīcu vai vienkārši jāatpūšas?
Labdien!

Esmu grūtniecības 26. nedēļā. Vēdera vilkšana un sāpes ir mana ikdiena, un ārsts ir lietas kursā. Šodien biju izgājusi ārā, nogāju kādu 1 km un atpakaļceļā sākās tik šausmīgas, durošas un asas sāpes muguras kreisajā sānā, ka knapi tiku līdz mājai. Apgūlos un sāpes pārgāja. Vairs nav atkārtojušās. Visu dienu ir arī ļoti liels nogurums un nespēks. Arī vēdera izeja šodien liekas mīkstāka nekā ikdienā, jo lielāko tiesu cīnos ar aizcietējumiem. Ir nelielas galvas sāpes (spiedošas) un jau pāris dienas liekas, ka ir elpas trūkums.

Šis ir otrais bērns. Diska trūce tika atklāta jau 5 gadus atpakaļ, bet tādas pēkšņas sāpes bija pirmo reizi mūžā.

Gribētu zināt, vai ir jāsatraucas un labāk braukt uz slimnīcu, vai vienkārši gulēt un atpūsties?

Paldies!
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!

Neklātienē diemžēl nevar sniegt padomu. Lūdzu, dodieties pie sava ārsta.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Vai antibiotiku lietošanas laikā ir jāizvairās no bērniņa ieņemšanas?
Labdien!

Jau vairāk nekā 8 mēnešus mēģinām ieņemt bērniņu, bet nav sanācis. Tagad zoba iekaisuma dēļ ir izveidojies iekaisums arī deguna blakusdobumā, tādēļ ārsts izrakstīja antibiotikas. Jautājums ir - vai, lietojot antibiotikas, var ietekmēt grūtniecības iestāšanos un bērniņa attīstību?

Paldies!
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!

Jā, bērna attīstību var ietekmēt iekaisums un medikamentu lietošana.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Vai šie simptomi ir saistīti ar veģetatīvo distoniju, un kā rīkoties tālāk?
Labdien!

Sieviete, 35 gadi.

Gadu atpakaļ ārsts pateica, ka man ir veģetatīvā distonija. Pārbaudīju visu, bet dažreiz uznāk ļoti stipra sirdsdarbība, un sajūta ir briesmīga - kājas trīc, ir smagi elpot, parādās panika, gribas skriet kaut kur. Tā ir pirmo reizi.

EKG rezultāti ir normāli, EHO - arī.

Īsti nesaprotu, vai visi šie simptomi ir uzskatāmi par panikas lēkmes izpausmēm vai ko citu? Agrāk dzēru "Fluanxolu"un "Lexotonil", kļuva labi, par visām problēmām biju aizmirsusi aptuveni uz gadu, bet tagad pēkšņi kas tāds. Ko vajadzētu iesākt?

Paldies!
Atbild:
Inese Melne, "Rodain", SIA
Labdien!

Ieteicama vizīte pie psihiatra, jo Jums, visticamāk, ir veģetatīvās distonijas saasinājums.

Ar cieņu,

Psihoterapija / psihiatrija

Vai pie sliktās pašsajūtas sirds dēļ varētu būt pie vainas kālijs?
Labdien!

Man ir 75 gadi.

Man ir palielināts kālija daudzums asinīs, ļoti slikti jūtos ar sirdi. Brīžiem liekas, ka sirds stājas, brīžiem, ka lec ārā. Ļoti bieži jūtu, ka zaudēšu samaņu. Ja esmu laukā, skrienu uz tuvāko aptieku, paiet varu, tikai pieturoties pie sienām. Vai tas ir saistīts ar kālija daudzumu?

Paldies!
Atbild:
Veselības salons 888, "Veselības salons 888"
Labdien!

Kālijs ir svarīgs sirds darbības regulēšanai, bet caur internetu apstiprināt vai noliegt, vai kaut ko ieteikt nevaram. Ieteicama vizīte pie ģimenes ārsta vai kardiologa.

Ar cieņu,

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Ko darīt, ja pāris dienas pēc cistas operācijas acs plakstiņam no rītiem ir aizpampusi acs?
Labdien!

Tika veikta cistas operācija acs plakstiņam. Pirmās 2 dienas acs bija bez jebkāda pampupa vai sāpēm. Atbraucot mājās, jau 2. rītu pamostos ar aizmpampušu aci. Vai man vajadzētu satraukties?

Paldies!
Atbild:
Una Brūna, "Latvijas Amerikas Acu centrs", SIA
Labdien!

Parastos apstākļos pēc plaksta cistas operācijas trešajā dienā pēc procedūras nav jāparādās satūkumam. Citādi var būt, ja tā nebija cista, bet krusas grauds jeb halazions. Tas var sevī slēpt arī patogēnus mikrobus un radīt iekaisumu vēlākā laikā. Pārdomas rada tas, ka mājās pārradāties trešajā dienā pēc operācijas. Ņemot vērā, ka cistas operācija ir ambulatora (cilvēks nepaliek slimnīcā vairākas dienas),jādomā, ka Jūs ceļojāt un neierastie apstākļi, kad ne vienmēr ir tīras rokas, var būt infekcijas iemesls. Jebkurā gadījumā ieteiktu Jums sazināties ar Jūs operējušo ārstu.

Ar cieņu,

Acis, optika / acu veselība

Vai pēc vēnu lāzeroperācijas kājā var veidoties sabiezējums?
Labdien!

Sakiet, lūdzu, vai pēc vēnu lāzeroperācijas var būt kājā tāds kā sabiezējums, kas vakarā kļūst vairāk pietūcis? Sāpes sabiezējuma vietā nav. Operācija taisīta pirms nepilna mēneša. Ja tas tā varētu būt, tad cik ilgi šāds sabiezējums var turēties un vai būtu par kaut ko jāsatraucas? Ievēroju visus ārsta norādījumus, velku kompresijas zeķes, daudz staigāju utt.

Paldies!
Atbild:
Dr. Mauriņa vēnu un lāzermedicīnas klīnika, "Flebomedika", SIA
Labdien!

Pēc lāzeroperācijas var parādīties viens vai pat vairāki sabiezējumi. Tādi sabiezējumi veidojas, slēdzoties vēnai, kura atrodas tuvu ādas virspusei. Slēgtā vēna sāk lēnām pārveidoties saistaudos, kuri ir blīvi un cieti. Jo tuvāk ādas virspusei atrodas ar lāzertehnoloģiju slēgtā vēna, jo izteiktāks ir šāds sablīvējums. Parasti sabiezējumi lēnām pazūd trīs līdz sešu mēnešu laikā.

Ar cieņu,

Fleboloģija / vēnu saslimšanas