medicine.lv skaitļos

Lietotāji online190
Aktīvie uzņēmumi12424
Nozares raksti4335
Ekspertu atbildes20360
Jautājumi un atbildes | atbild ārsts (eksperts) | medicine.lv
Vai asiņošana starp mēnešreizēm saistīta ar ovulāciju?
Labdien!

Man starp mēnešreizēm šomēnes parādījās pavisam neliela asiņošana, pēc kalendāra tieši šajos datumos ir ovulācija. Vai tas varētu būt no ovulācijas?

Paldies!
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!

Jā, tā patiešām varētu būt ovulācijas asiņošana. Ovulācijas laikā, izdaloties olšūnai, notiek neliels plīsums un, ja tuvumā ir kāds asinsvadiņš, parādās īslaicīgi, nelieli asiņaini izdalījumi.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Ko darīt, lai izārstētu cistu celī un neizjustu sāpes sportojot?
Labdien!

Ko darīt, lai izārstētu cistu celī un lai sportojot nesāpētu gan celis, gan papēdis?

Paldies!
Atbild:
Rehabilitācijas centrs Līgatne, "Rehabilitācijas centrs Līgatne", SIA, Dienas stacionārs
Labdien!

Cistas ārstēšana (vai neārstēšana) atkarīga no cistas atrašanās vietas celī, lieluma, satura un citiem faktoriem. Sāpēm iemesls var būt ne tikai cista.

Fizioterapija

Kas tā ir par asins slimību, un pie kāda ārsta vērsties?
Labdien!

Man ir 30 gadi. Jau no pusaudžu laikiem ir bijušas problēmas ar anēmiju, vēnu varikozi un saplaisājušiem kapilāriem. Manā dzīvē ir bijis parāk daudz ilgstoša stresa, kas varētu būt iemesls manām problēmām. 2 gadus atpakaļ veicu vēnu operāciju.

Taču, strādājot ārzemēs 4 gadus loti fiziski smagu darbu, mana veselība ir traumēta vēl vairāk. Man sākās problēmas ar muguru, veicot pārbaudi pie ārsta atklājās, ka man ir sprandas un jostasvietas osteohondroze. Ārsts jau tad brīdināja, ka man jāmaina darbs, bet finansiālu problēmu dēļ biju spiesta tur vēl nostrādāt.

Tā es tur nostrādāju vēl kādu laiku, ignorējot veselības problēmas. Pa šo laiku man ir bijusi nenormāla fiziska pārslodze un nervu sabrukumi. Rezultātā 6 mēnešus atpakaļ mans organisms izsīka. Es strauji nometu svaru, izskats ir slimīgs, nekādi nevaru pieņeties svarā pa šiem mēnešiem, strauji tievēju pie katra stresa un fiziskās aktivitātes. Ēdu ļoti daudz pilnvērtīgu pārtiku, bet nekādu uzlabojumu.

2 mēnešus atpakaļ man parādījas sejas kuperoze, pēc kā sekoja ğīboņi, vemšana, galvassāpes, saķēra sprandu, pilnīgs bezsspēks un koncentrēšanās spējas. Mans asinspiediens bija stipri paaugstināts 240/117. Tas bija tas laiks, kad sākās vīrusa Covid -19 uzliesmojums, un karantīnas dēļ es nevarēju ne apmeklēt ārstu, ne doties mājās uz latviju, jo biju iesprostota ārzemēs. Man pa visu ķermeni uz kakla, krūtīm, rokām, kājām, vēdera un pat uz acu plakstiņiem ir saplaisājuši sarkanīgi kapilāru tīklojumi. Atrodoties ilgstoši karstumā vai traumējot ādu, pārādas jauni tīklojumi. Āda šajās vietās svilst un kņud, ir nepatīkamas durošas sajūtas pa visu ķermeni. Reizēm rītos pieceļoties kājas ir tumši violetā krāsā, asinsvadi reağē uz aukstu un karstu, uz stresu un ēdienu, kā arī traumām. Ne no šā, ne no tā parādās zilumi un nesaprotami gaiši asins tīklojumi lielos daudzumos, kas pēc tam izzūd, un tā atkārtojas visulaiku.

Šobrīd ievēroju diētu pie augsta asinspiediena un dzeru vitamīnus asinsvadu stiprināšanai. Esmu atgriezusies Latvijā. Biju pie flebologa, bet man par izbrīnu viņš man nepiedāvāja nekādu ārstēšanu vai izmeklējumus, ieteica tikai kosmētisku palīdzību - novākt ar lāzeru saplaisājušos kapilārus. Es atteicos, jo man ir jāzina, kāds ir iemesls manām problēmām, lai uzsāktu ārstēšanos. Kāda jēga veikt lāzeroperāciju, ja tā ir tikai kosmētiska darbība, bet mana problēma paliek un tā progresēs talāk, un plīsīs jauni kapilāri.

Ģimenes ārsts nezkapēc nosūtīja mani pie ķirurga, bet, kad biju vizītē pie ārsta, teica, ka tā nav viņa specialitāte, un esmu atnākusi nepareizi. Tēpēc vēlētos zināt, pie kāda ārsta man griezties, kas man varēs palīdzēt? Būšu ļoti pateicīga par ieteikumiem!

Ar cieņu!
Atbild:
Veselības salons 888, "Veselības salons 888"
Labdien!

Caur internetu ir ļoti grūti kaut ko ieteikt, nezinot neko sīkāk par Jūsu veselību. Jums ir noteikti jāizmeklē viss organisms. Iesakām apmeklēt reimatologu un imunologu, domājams, ka pēc šo speciālistu apmeklējuma varēs saprast, ko vēl vajadzētu izmeklēt, lai nonāktu pie skaidrības.

Ar cieņu,

Kardioloģija / sirds un asinsvadu sistēma

Nelabuma sajūta bez vemšanas - kā efektīvāk ārstēt?
Labdien!

Jau teju 3 nedēļas jūtu nelabumu, kas rada dienas gaitā diskomfortu, bet vemšanas nav. Apetīte nav zudusi, bet ēst, protams, ne pārāk gribas. Vai šādas sajūtas varētu būt uz stresa pamata (saistībā ar notikumiem, kas šobrīd skar arī Latviju - pēdējais lielākais un sāpīgākais trieciens bija darba zaudēšana)?

Lietoju jau kādu laiku arī antidepresantus, jo man ir miega traucējumi, bet to lietošanas sākumā nelabuma nebija, līdz ar to šīs zāles, manuprāt, nav pie vainas. Nelabuma sajūta parādījās marta vidū jeb krīzes laikā. Vēdera izeja arī nav vairs tik regulāra.

Sakiet, kā visefektīvāk tikt galā ar šo nelabo dūšu, kas pavada teju visu dienu - ko lietot vai ko nelietot? Tas ir ļoti nomācoši, jo neko tā īsti negribas darīt, kad kuņģis tā jūtas.

Paldies!
Atbild:
Veselības salons 888, "Veselības salons 888"
Labdien!

Jūsu aprakstītie simptomi var parādīties, pieaugot trauksmei. Vislabāk šīs lietas būtu pārrunāt ar psihiatru, kas Jums jau ir rekomendējis antidepresantus, vai vērsties pēc palīdzības pie cita psihiatra.

Ar cieņu,

Gastroenteroloģija / gremošanas sistēma

Kādai asinsgrupai vajadzētu būt bērnam?
Labdien!

Man kā mātei ir A/ RH negatīva asinsgrupa, tāda pati ir arī tēvam. Bērnam ir AB/RH negatīva asinsgrupa, un tēvs uzskata, ka tas nav viņa bērns. Kādai jābūt bērna asinsgrupai šajā gadījumā?

Paldies!
Atbild:
Klīniski diagnostiskā laboratorija, "GenEra", SIA
Labdien!

Standartā diviem vecākiem ar A asinsgrupu ir iespējami bērni ar A vai 0 asinsgrupu. Ja vecākiem asinsgrupas noteikšana ir veikta salīdzinoši sen, tad pastāv iespēja, ka kādam no vecākiem tā ir noteikta nepareizi. Personīgā pieredze rāda, ka tā var gadīties, it īpaši, ja asinsgrupa noteikta tā saucamajos padomju laikos, kad reaģenti laboratorijās vēl nebija tik precīzi.

Šajā situācijā vieglākais būtu veikt atkārtotas asinsgrupas noteikšanas analīzes abiem vecākiem un varbūt arī bērnam.
Otrs scenārijs, protams, ir veikt paternitātes testu, ko piedāvājam arī mūsu laboratorijā, tad būs >99,99% pārliecība, ka bērns ir no Jūsu vīra vai tieši otrādi - 100% pārliecība, ka nav (atkarībā no rezultāta).

Protams, dabā pastāv dažādi izņēmumi, mozaīcisms, himēras un citi, taču tie ir ļoti ļoti reti sastopami un salīdzinoši dārgi pierādāmi dabas fenomeni, tāpēc ieteikums būtu sākt ar vienkāršāko un lētāko scenāriju, lai izslēgtu ikdienišķas testēšanas kļūdas.

Ģenētika

Kāpēc nevaru ievilkt elpu līdz galam?
Labdien!

Šā gada sākumā sāku izjust to, ka nevaru ievilkt elpu līdz galam. Sajūta, ka tur tāda kā klape priekšā. Paralēli tam parādījās arī bieža žāvāšanās. Un šis viss turpinās ik pa laikam. Ir posmi, kad neko šādu neizjūtu. Pirms tam man nekad šādi nav bijis.

Biju uz ehokardiogrāfiju pirms dažām dienām, tur viss ir kārtībā. Nesmēķēju.

Man ir muguras jostas daļas skolioze pa kreisi un jostas daļas diska trūce. Tāpat jau vairākus gadus man periodiski uznāk spiedošas, smeldzošas sāpes starp lāpstiņām, kuras visbiežāk izstarojas tieši krūškurvī, reizēm padusēs, kaklā un muguras sānos un uz rokām. Visbiežāk šīs sāpes izpaužas kā stipra spiešana starp lāpstiņām un tieši pretī, krūškurvī pa vidu, virs krūtīm (tādas caurdurošas, nepatīkamas). Citreiz spiež tikai starp lāpstiņām un nekur neizstarojas. Periodiski muguras augšdaļa, spranda tāda kā nogurusi jūtas.

Esmu emocionāls cilvēks, bieži stresoju. Sāku domāt, ka no tā viss varētu būt. Taču tagad sāk šķist, ka varbūt tas no muguras augšdaļas (sprandas) varētu būt? Varbūt nospiež kādus nervus?

Ik vakaru braucu ar velosipēdu. Dažkārt pavingroju un eju ar nūjām. Bet pietrūkst motivācijas tā kārtīgāk pievērsties nūjošanai, kas ir laba nodarbe priekš muguras. Muguras augšdaļa pirms tam nekad nav izmeklēta.

No kā tas viss varetu būt?

Paldies!
Atbild:
Marģers Funka, Funka M. ārsta osteorefleksoterapeita prakse
Labdien!

Sūdzību iemesls ir izmaiņas mugurkaula skriemeļos. Atbildot uz jautājumu, - kā ārstēt, varu ieteikt osteorefleksoterapiju. Skatiet, lūdzu, saiti osteoterapija.mozello.lv

Ar cieņu,

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Kur vērsties, ja ilgstoši sāp kājas muskulis?
Labdien!

Jau 4 nedēļas vai pat vairāk sāp kājas muskulis. Ir bijuši rīti, kad pat paiet nevaru, bet, kad iestaigājas, tad klibojot varu. Ikdienā klibojot brīžiem rodas tādas sāpes, ka jāiet ar sakostiem zobiem. Tagad jau sāpes pāriet no kājas muskuļa arī uz priekšdaļu. Kas varētu būt par vainu un kā rīkoties? Pati sākumā domāju, ka tas ir sastiepums, bet sāpes un klibošana turpinās vēl joprojām. Esmu smērējusi arī visādas smēres, bet tās nepalīdz. Kur man vērsties, lai pārbaudītu kājas muskuli?

Paldies!
Atbild:
Agris Briedis, "Tehniskā ortopēdija", SIA
Labdien!

Izklausās, ka pēdas saliecējmuskulis apzināti vai neapzināti ir pārslogots. Novērots, ka mūsdienās arī tiem, kam ir sēdošs dzīvesveids, var būt "savilkti" muskuļi.

Iesaku rast skaidrību pie ārsta traumatologa ortopēda. Tālāk, iespējams, ka noderēs nodarbības pie fizioterapeita un kāds tehniskais palīglīdzeklis. Skatiet pieminētos speciālistus pēc dzīves vietas vai www.ortopedija.lv

Veiksmi!

Traumatoloģija / ortopēdija

Kāpēc, lietojot sejas kopšanas līdzekļus un dekoratīvo kosmētiku, āda kļūst sarkana, sausa un niezoša?
Labdien!

Esmu sieviete, 37 gadi. Man pēc dzemdībām (2019) ir parādījusies problēma ar sejas ādu. Lietojot sejas krēmus, losjonu, micerālo ūdeni vai kosmētiku, āda kļūst sarkana, sausa, niez, ir velkoša sajūta. Sajūta, it kā seja būtu apdegusi saulē - āda svilst. Sākumā domāju, ka tas ir pēcdzemdību ietekmē, kad organisms atkal pārkārtojas, bet nu jau ir pagājis gads, un nav nekādu uzlabojumu.

Es nezinu, kādus kosmētikas līdzekļus lai lietoju - pērku dažādus, bet nekāda rezultāta. Vistrakāk ir tad, kad uzkrāsojos, - tad pēc kosmētikas noņemšanas seja izskatās briesmīgi - tumši sarkana, svilst un sāp. Vai man būtu jāiet pie kosmetologa vai pie dermatologa?

Ja ikdienā nelietoju neko, tad āda pamazām nomierinās un viss ir kārtībā (ja neskaita to, ka tā ir sausa). Līdz ko lietoju dekoratīvo kosmētiku vai krēmu, tā atkal āda ir sarkana. Paiet kādas piecas dienas, lai āda atkal būtu kaut cik normālā stāvoklī un nomierinājusies.

Varbūt man jālieto kāda ārstnieciskā kosmētika, bet ar ko sākt?

Paldies!
Atbild:
Ieva Cīrule, Latvijas Alergologu asociācija
Labdien!

Jums noteikti vispirms jāiet pie dermatologa. Jālieto līdz vizītei aptiekā nopērkamie ādas losjoni un tīrīšanai - micellārais ūdens jutīgai ādai. Tā arī sakiet farmaceitam, ka vēlaties iegādāties līdzekli sejas kopšanai ļoti jutīgai ādai. Aptiekās ir dažādas sērijas, iegādājieties sākumā nelielus iepakojumus, pēc ārsta apmeklējuma jau varēsiet drošāk izvēlēties sev piemērotāko.

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri