medicine.lv skaitļos

Lietotāji online213
Aktīvie uzņēmumi12559
Nozares raksti4645
Ekspertu atbildes20587
Jautājumi un atbildes | atbild ārsts (eksperts) | medicine.lv
Kā samazināt izdalījumu daudzumu?
Labdien!

Esmu 27 gadus jauna sieviete. Es jau gadiem sadzīvoju ar ļoti daudz izdalījumiem no maksts. Zinu, ka sievietēm tādiem ir jābūt, bet to paliek arvien vairāk. Es dienā nomainu vairākus ieliktnīšus. Es esmu gājusi pie daudziem ginekologiem ar lūgumu palīdzēt tos mazināt, bet līdz šim nekas nav palīdzējis. Ginekologi ar analīžu palīdzību ir noskaidrojuši, ka tā nav sēnīte un ka man viss makstī izskatās labi. Bet tomēr es ļoti gribētu izdalījumu daudzumu samazināt, jo tas rada lielu diskomfortu. Izdalījumu daudzums reizēm ir tik liels, ka liekas, ka būtu sākušās mēnešreizes.

Paldies jau iepriekš un ceru dzirdēt kādus ieteikumus!
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!

Jūsu aprakstītā situācija liecina par nepareizu intīmo higiēnu.

Ieteikumi:

1. Mazgāt intīmo zonu ne biežāk kā divas reizes dienā - no rīta un vakarā ar ūdeni. Lietot tikai aptiekas produkciju, ja vajadzīgs.

2. Neizmantot dušas strūklu vagīnas iekšpusē. Ciets ūdens un kairinoši mazgājamie līdzekļi var izjaukt mikrofloras bioplēvi uz vagīnas sieniņām.

3. Pēc mazgāšanās rūpīgi jānoskalojas.

4. Svarīga ir rūpīga noslaucīšanās.

5. Nelietot biksīšu ieliktnīšus.

6. Izvairīties no antiseptisko produktu lietošanas un jālieto ziepes nesaturošie mazgājamie līdzekļi.

7. Intīmās zonas jāmazgā ar rokām, izvairoties no sūkļu lietošanas, jo tie var saturēt baktērijas.

8. Apakšveļa jāmaina katru dienu, un jāizvēlas kokvilnas materiāls.

9. Jāizvairās no cieša apģērba.

10. Īpašajās dienās regulāri jāmaina paketes vai tamponi.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Vai, lietojot šo medikamentu, grūtniecība iespējama?
Labdien!

Vējējos jautāt, vai lietojot medikamentu "Vissanete", drīks/nedrīkst/iespējams mēģināt ieņemt bērnu? Instrukcijā rakstīts, ka nedrīkst lietot grūtnieces. Vai mani secinājumi atbilst patiesībai, ka labāk to nedarīt un nogaidīt?

Paldies!
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!

Medikamentu Jums ieteica ginekologs, tādēļ, pirmkārt, jākonsultējas ar ārstējošo ārstu. Ja Jūs paliekat stāvoklī "Visannette" lietošanas laikā, Jums ir nedaudz paaugstināts ārpusdzemdes grūtniecības risks (embrijs attīstās ārpus dzemdes). Manuprāt, šajā vīrusu infekcijas draudu laikā nevajadzētu plānot grūtniecību. Pirmās 12 grūtniecības nedēļās vīrusu slimības ir ļoti apdraudošas.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Kādas var būt sekas, nepareizi lietojot kontracepcijas tabletes?
Labdien!

Sāku nepareizi lietot jauno "Yaz" iepakojumu kontracepcijai, respektīvi - sāku no nedēļas, kad ir tukšās tabletes, tagad tiku līdz pēdējai nedēļai un tik tagad to konstatēju. Sakiet, lūdzu, ko man darīt? Kādas var būt sekas?

Paldies!
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!

Sekojiet, vai nav iestājusies grūtniecība. Tabletes turpiniet dzert pareizajā secībā.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Vai dēļ urīnpūšļa apsaldēšanas var kavēties mēnešreizes?
Labdien!

Vai dēļ urīnpūšļa apsaldēšanas var kavēties mēnešreizes?
Dzēru zāles "Fitolizyn". Man mēnešreižu pašreizējais cikls ir 35 diena jau, apsaldējos decembra sākumā un vidū, un zāles arī nedaudz pārspīlēju dzerot. Vai šis varētu būt mēnešreižu kavēšanās iemesls?

Paldies!
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!

Jā, mēnešreizes varētu kavēties, jo nav jau atsevišķa pūšļa apsaldēšana, bet gan infekcijas aktivēšanās aukstuma ietekmē. Veiciet grūtniecības testu un, ja reizes neatsākas, dodieties pie ginekologa.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Bezmiegs, trauksmes lēkmes, apgrūtināta elpošana un citi simptomi - kas ar mani notiek?
Labdien!

Es jau kādu ilgāku laiku mokos ar bezmiegu, esmu izmēģinājusi it visu, lai varētu labāk aizmigt, bet nekas nepalīdz. Man uz vakariem parasti paliek ļoti sarkani vaigi un ausis - tās pilnīgi deg, un vēl arī spiediens ir galvā. Ir reizes bijušas, kad nāk ģīboņi. Man arī ir bijušas tādas kā trauksmes lēkmes, vienkārši ejot vai arī sēžot. Ir bijis, ka ir ļoti grūti paelpot, viss kakls velkas ciet, un sirds apgrūtināti pukst tad, kad tā lēkme notiek. Vēl man ir bijis tā, ka ir auksti drebuļi, lai arī ir silts, pastiprināta svīšana, auksti sviedri, vemšana. Spiediens arī lēkā - tad augsts, tad zems. Vai ir kāds izskaidrojums, kāpēc man ir tik daudz šādi simptomi? Ko tas nozīmē?

Liels paldies jau iepriekš!
Atbild:
"Miega slimību centrs", "Miega slimību centrs", SIA
Labdien!

Vēlams sākumā konsultēties ar savu ģimenes ārstu un lai viņš Jums nozīmē veikt nepieciešamos izmeklējumus. Miega medicīna arī ir nepieciešama - sākumā veikt miega diagnostiku, pirms sniegt kādu padomu, vai izstrādāt ārstēšanas plānu. Vairāk par miega diagnostikas jautājumiem var uzzināt mājas lapā www.miegacentrs.lv vai zvanot uz klīniku uz tālruni 76336564.

Ar cieņu,

Neiroloģija / nervu sistēmas saslimšanas

Kāpēc krakšķ kauli?
Labdien!

Gadiem ilgi mokos ar kaulu krakšķēšanu locītavās - ceļi, plaukstas, lāpstiņas, mugura, pēdas. Nav izteiktu sāpju, bet citreiz prasās "izkrakšķināt". Šogad bija asas sāpes ceļos un gūžā, nevarēju ne pastaigāt, ne uzkāpt pa kāpnēm. Tika veikta izmeklēšana - patellas hondromalācija 2.pak. un tika veiktas hialuronskābes injekcijas. Dakteris brīdināja, ka tālāk tas progresēs kā artroze, taču, ja dzīvošu veselīgi - optimāls svars, pietiekamas kustības -, tad līdz tam var arī neiedzīvoties. Tagad viss kārtībā, kustos bez problēmām.

Tomēr tā krakšķēšana nekur nav pazudusi. Ceļi krakšķ gandrīz katru reizi, kā saliec un iztaisno kāju. Plauksta sāp, piemēram, darbojoties ar nagu vīlīti, nevaru ilgi to noturēt rokās, jo sāp. Pati locītava, citreiz tāda sajūta, ka "iziet no vietas" (piepumpējoties). Kad gribas izkustināt plecus, paapļot, lāpstiņās viss krakšķ, tāda sajūta, ka kauls pret kaulu beržas. Arī mugura - pēc ilgākas kājās stāvēšanas vai stundu garas pastaigas gribas noliekties, atbrīvot muguru, un, kad tā nokrakšķ, tad varu iet tālāk.

Visdīvainākais ir tas, ka, pieskaroties locītavai, nekas nesāp, nav pampuma vai apsārtuma. Ikdienā veicu fizioterapeita norādītos vingrinājumus kājām, kā arī trenēju pārējās muskuļu grupas. Kad siltāks, aktīvi braucu ar riteni un peldu. Lietoju glikozamīnu. Neskrienu, nelēkāju. Mans jautājums - vai šāda krakšķēšana ir normas robežās? Kā pareizāk rīkoties šādā gadījumā? Esmu ļoti noraizējusies un baidos, ka tās sāpes, kas bija ceļos, varētu piedzīvot vēlreiz un visās pārējās locītavās.

Mans vecums - 25 gadi.

Paldies!
Atbild:
Marģers Funka, Funka M. ārsta osteorefleksoterapeita prakse
Labdien!

No vienas puses locītavu un kaulu krakšķēšana nav jāuzskata par patoloģiju, jaunībā locītavas ir elastīgas un pie kustībām pār kaulu negludumiem dzirdam krikšķēšanu. Dzīvojiet aktīvu dzīves veidu un būs labi. Paasinājuma gadījumā - tas cits stāsts.

Ar cieņu,

Traumatoloģija / ortopēdija

Kāpēc bieži naktīs notirpst rokas?
Labdien!

Esmu 27 gadus jauna sieviete. Man pēdējā laikā tieši naktīs notirpst roka. Dažreiz viena, dažreiz otra, bet tikai līdz delnas locītavai, un tas nav katru nakti. Neesmu pārliecināta, bet pamostoties, kad roka ir notirpusi, es guļu uz muguras (šķiet, ka roka nav nogulēta).

Vēlos piebilst to, ka man ir jau 20 gadus mākslīgs sirds vārstulis (mehāniskais), pēdējā laikā es apmeklēju ārstnieciskās masāžas dēļ sēdošā darba, jo ir savilkta mugura lāpstiņu rajonā, kā arī pirmo reizi, kad man sāka tirpt rokas, es biju slimnīcā uz sirds pābaudēm, bet diagnozē man bija veģetatīvā distonija, jo ārsti saka, ka ar sirdi viss ir ļoti labi.

Vai man ir nepieciešams steigties pie neirologa, vai tas varētu būt muguras vai veģetatīvās distonijas vainas dēļ?

Paldies!
Atbild:
Marģers Funka, Funka M. ārsta osteorefleksoterapeita prakse
Labdien!

Nu tipiska klīnika pie kakla skriemeļu osteohondrozes, tas arī izskaidrojums. Jautājums, kā mēs ārstējam. Ārstnieciskā fizioterapija ļoti noder, tāpat iesaku kakla ortozi. Vajadzētu arī osteorefleksoterapijas ārstēšanas kursu.

Osteopātija

Vai tas ir herpes vīruss acu zonā, un kā to ārstēt?
Labdien!

Pēdējo mēnesi dēļ pastiprināta noguruma pasliktinājās imunitāte, regulāri izsitās sīki herpes vīrusa pūslīši ap lūpu zonu, kurus ātri ar tam paredzētu aptiekā ieteiktu krēmu apkaroju. Savukārt 2 nedēļas atpakaļ pamanīju sīkas pumpiņas acu ārējos un nu jau pa kādam arī iekšējos kaktiņos, kuru skaits palielinās nedaudz. Sākumā bija vienai acij, tagad arī otrai pēc nedēļas. Acis nedaudz niez, viegli iekaisušas liekas, kontaktlēcas, liekas, paliek tādas sausas un grūtāk nēsāt, acis pa nakti nedaudz "puņķojas". Vai varētu būt, ka tas ir herpes vīruss? Kādus medikamentus Jūs ieteiktu tieši acu zonai?

Paldies!
Atbild:
Una Brūna, "Latvijas Amerikas Acu centrs", SIA
Labdien!

Lai precizētu diagnozi un ārstēšanu, būtu jādodas pie acu ārsta uz vizīti.

Ja ikdienā lietojat kontaktlēcas un ir sausuma sajūta, tad noteikti jālieto mitrinoši pilieni, kas paredzēti acs mitrināšanai un ir nopērkami aptiekā bez receptes. Tāpat ieteiktu Jums lietot mitrinošu gēlu vai smēri uz nakti, ievietojot to gan acs konjunktīvas maisā, gan smērējot uz plakstiem.

Acis, optika / acu veselība

Ilgstoša temperatūra ar trauksmi - vai tas ir no antidepresantu lietošanas pārtraukšanas?
Labdien.

Pirms 3 nedēļām es atmetu antidepresantus pilnībā. Viss bija kārtībā. Nedaudz trauksme, bet ciešama un ātri novaldāma. Pirms 7 dienām man parādījās pēkšņi iesnas un stipras galvassāpes, nākamajā dienā jau bija klāt tam visam temperatūra un viegls klepus. Tam visam klāt diezgan stipra trauksme un pat panikas lēkmes.

Dzēru pretdrudža preparātus un tiku vaļā no iesnām un klepus (nu gandrīz pilnībā, var teikt, ka nav). Tagad ir palikusi paaugstināta un mainīga temperatūra ar nepārejošu trauksmi. Naktī temperatūra pazūd, pamostos ar 36.6, 36.7. Bet jau pāris stundu laikā ir augšā uz 37.3, 37.4 un dažkārt uz kādu laiku pati no sevis nokrīt bez nekādiem preparātiem un pēc tam ir atpakaļ augšā. Pretdrudža preparāti ("Gripofleks", "Wick") vairs nelīdz vispār. Trauksme nemazinās.

Tāpat ir pastipri galvas reiboņi. Vienam iet ārā uz ielas bail, gan dēļ temperatūras, gan reiboņiem.

Vai tas viss varētu būt saistīts ar antidepresantu atmešanu? Un vai es varu tos tā vienkārši atsākt lietot? Vai tas vispār palīdzēs? Savu psihiatri nevaru diemžēl dabūt rokās.

Paldies!
Atbild:
Inese Melne, "Rodain", SIA
Labdien!

Protams, varat pakāpeniski atsākt lietot antidepresantus. Labāk gan būtu pirms tam pakonsultēties ar savu psihiatru. Temperatūra gan nebūs saistīta ar antidepresantu atcelšanu. Jums noteikti ir kāda infekcija, tāpēc vēlams sazināties ar ģimenes ārstu un veikt analīzes.

Ar cieņu,

Psihoterapija / psihiatrija

Pie kā vērsties šādā situācijā?
Labdien!

Es esmu 16 gadus veca meitene. Man ir veģetatīvā distonija. Viss sākās, kad man 12 gadu vecumā sāka sāpēt kāju saites. Tagad sadzīvoju ar kāju sāpēm katru dienu, jo nomoda stāvoklī vienmēr sāp. Guļot tas par laimi netraucē. Taču, ja es nekustināšu kājas, man pēc 15-30 minūtēm sāks tās sāpēt ļoti spēcīgi. Miegā pietiekami murgoju. Pamostoties jūtos nogurusi. Visu laiku esmu piekususi un ar nelielām galvas sāpēm. Tas ir tāpēc, ka man ir pazemināts asinsspiediens. Man, vienkārši ejot pa ielu, var sākt sāpēt sāns. Var sāpēt tur, kur apmēram ir aknas. Citreiz sāp tur, kur ir kuņģis vai liesa. Var arī sākt durties sirds rajonā. Citreiz, ejot pa ielu, var sākt sāpēt divas no minētajām vietām. Jāpiebilst, ka man var būt panikas lēkmes. Citreiz man organisms sāk nekontrolējami trīcēt vai acis nevar fokusēt skatienu, vai arī reibst galva. Man ir elpas trūkums, sirdsklauves, ejot pa trepēm.

No sporta esmu jau atbrīvota vairākus gadus. Kādreiz peldēju, dejoju utt. Man fiziski grūtāk ir mācīties un pilnvērtīgi sevi attīstīt.

Bērnībā mani apsmēja. Un mana tā laika labākā draudzene divus gadus mani ignorēja. Vēlāk nomainīju skolas un sadraudzējos ar nejaukām meitenēm. Vēl esam draudzenes. Es sāku melot savām draudzenēm, vecākiem un manipulēt ar draudzenēm. To izraisīja tas, ka viena no manām draudzenēm man arī melo.

Es gribētu zināt kur, kā vērsties pēc palīdzības? Es gāju pie psihologa, bet nav palicis labāk. Lietojot medikamentus, paliku mierīgāka, bet es nedrīkstu lietot medikamentus ilgstoši, jo esmu jauna, maza auguma, viegla.

Es cenšos skolā mācīties labi un būt labs, apzinīgs cilvēks. Tāpēc bieži cilvēki neuztver mana veselības stāvokļa nopietnību, jo es meloju par to. Tāpēc vēlos noskaidrot, kādu ārstu man tieši vajadzētu apmeklēt?

Man fizisku, iedzimtu slimību nav. Ar sirdi, vairogdziedzeri, asinsrites sistēmu, kauliem viss ir kārtībā. Gribu pareizi rīkoties un palīdzēt sev. Mani vecāki domā, ka man ir jāizmaina mana uztvere uz dzīvi. Man nevajadzētu būt tik satrauktai. Taču man apkārt ir priekš manis nejauki cilvēki, kuriem es meloju katru dienu. Taču atbrīvoties no viņiem es nevaru. Kur tieši es varētu meklēt palīdzību?

Paldies!
Atbild:
Inese Melne, "Rodain", SIA
Labdien!

Iesaku turpināt apmeklēt psihologu vai psihoterapeitu - tas ir ilgstošs process, un rezultāti var nebūt ātri.

Mūsu medicīnas centrā arī var pierakstīties uz konsultāciju pie psihologa, zvanot uz tālruni 27088877.

Ar cieņu,

Psihoterapija / psihiatrija