Kādas pārbaudes jāveic, ja neizdodas tikt pie bērniņa?
El 2025. gada 10. maijā
Labdien!
Man ir 31 gads (sieviete). Cenšamies ieņemt bērniņu jau no 2024. gada oktobra, bet diemžēl nav sanācis. Ginekologs iesaka nodarboties ar seksu 3 reizes nedēļā, protams, realitātē tas nav sanācis. Cenšos šajā laikā sekot bazālajai temperatūrai un arī veikt lh testus.
Ginekoloģe ieteica pārbaudes veikt vīrietim un tad tikai man.Vai šobrīd vajadzētu jau sākt veikt kādus testus un kāda būtu ieteicamā kārtība?
Atbildes:
-
2025. gada 16. maijā
Labdien!
Paldies, ka dalījāties ar savu situāciju. Ņemot vērā, ka esat jau centušies ieņemt bērniņu kopš 2024. gada oktobra, tātad jau vairāk nekā pusgadu, ir saprātīgi sākt veikt pirmreizējās pārbaudes, lai noskaidrotu iespējamos iemeslus.
Parasti pāriem, kuri ir jaunāki par 35 gadiem un cenšas ieņemt bērniņu, ieteicams vērsties pēc palīdzības pēc 12 mēnešu neveiksmīgiem mēģinājumiem. Taču, ja ir kādi faktori, kas varētu ietekmēt auglību (piemēram, neregulārs cikls, aizdomas par ovulācijas traucējumiem, sāpes, iepriekšējas infekcijas u.c.), izmeklējumus var sākt arī agrāk.
Ieteicamā kārtība būtu šāda:
1.Vīrieša izmeklēšana (spermas analīze):
Tā kā procedūra ir vienkārša, ātra un mazāk invazīva, visbiežāk sāk ar partnera spermas kvalitātes izvērtēšanu. Tas palīdz ātrāk saprast, vai tur ir kāds būtisks faktors, kas prasa konkrētu pieeju.
2.Jūsu izmeklējumi (ja partnera analīze ir normāla):
Hormonālais profils (piemēram, FSH, LH, prolaktīns, TSH, AMH u.c.) – tiek veikts atsevišķās cikla dienās.
Ovulācijas apstiprināšana (bazālā temperatūra un LH testi ir labs sākums, bet precīzāk – ar ultrasonogrāfiju).
Ultrasonogrāfija (lai izvērtētu dzemdi, olnīcas, folikulu attīstību u.c.).
Caurlaidības pārbaude olvadiem (piemēram, HSG) – nepieciešama vēlāk, ja pēc hormonālajām un partnera analīzēm viss ir kārtībā, bet grūtniecība neiestājas.
Svarīgi ir saglabāt mieru – šādas situācijas ir ļoti biežas, un savlaicīga diagnostika palīdz daudz ātrāk nokļūt līdz risinājumam.Vecmāte Elīna, "Alpino Pērle", SIA, Ārstu prakse