medicine.lv skaitļos

Lietotāji online195
Aktīvie uzņēmumi12552
Nozares raksti1407
Ekspertu atbildes21477
Jautājumi un atbildes : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv
Kā cīnīties ar medicīniskā aborta sekām?
Labdien!

Man pirms mēneša bija medicīniskais aborts ar tabletēm. Biju arī pie ārsta pārbaudīties, un tur nekā vairs nav palicis (pēc aborta) , bet joprojām ir nedaudz smaka, izdalījumu vairs nav, bet sajūtas nav patīkamas, kad saožu ko neparastu. Vai ir kāds līdzeklis, kas var palīdzēt pret to? Lietoju intīmo vietu šampūnus, bet tas nedod neko, varbūt ir kādi medikamenti?

Paldies!
Atbild:
Maija Dace Broša, ginekoloģe
Labdien! Pēc apraksta varētu domāt, ka sācies iekaisuma process. Lūdzu, dodieties pie ārsta, jo bez izmeklēšanas nevar noteikt problēmas cēloni....

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Ko nozīmē šie PAPP-A un Brīvā beta HCG rādītāji?
Labdien!

Vai Jūs, lūdzu, varētu palīdzēt saprast šos divus rādītājus? Jo 1. trimestra skrīnings un riska pārrēķins būs tikai decembra beigās, bet satraukums par analīzēm ir (iepriekšējā grūtniecība bija neveiksmīga - auglis gāja bojā un ģenētiskajā pārbaudē konstatēja 9. hromosomas trisomiju).

Ginekoloģe vizuāli sonogrāfijā neko sliktu nesaskatīja.
Šobrīd ir 10 nedēļas 6 dienas un analīzēs PAPP-A ir 3210 mIU/L, bet brīvais beta HCG ir 44.70 mIU/mL. Ko tas nozīmē?

Paldies!
Atbild:
Maija Dace Broša, ginekoloģe
Labdien! Šos rādītājus var interpretēt tikai kopā ar pārējiem izmeklējumiem. Skrīninga izmeklējumi sniegs atbildi par grūtniecības gaitu....

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Kāpēc varētu būt spēcīgas sāpes vēdera lejasdaļā un seksa laikā?
Labdien!

Mani mocīja spēcīgas sāpes vēdera lejasdaļā, gan ikdienā, neko nedarot, gan ļoti spēcīgas sāpes seksa laikā. Gāju pie diviem dažādiem ginekologiem, tikai noraustīja plecus, jo USG izmeklējumos nekas netiek atrasts un analīzēs viss labi. Veicu arī kolonoskopiju un vēdera dobuma orgāniem USG - viss kārtībā. Bet sāpes bija un seksa laikā tiešām tās ir briesmīgi nepanesamas - pēc sajūtām tieši tā kā maksts beigās. Un šīs sajūtas nevar sajaukt ar to, ka partneris nepiemērots, un neesmu gatava procesam vai viss notiek pārāk strauji, jo pirms tam ar šo pašu partneri sāpes nebija un process noritēja tāpat.

Tad pirms gada sāku lietot kontracepcijas tabletes ("Yarina" 3000/30, ja tam nozīme), ko darīt ieteica ginekologs. Sāpes mazinājās uz pusi, taču tāpat nekur nav pazudušas. Gan pirms kontracepcijas lietošanas, gan lietojot tās šobrīd mēnešreizes un nedēļa pirms mēnešreizēm ir smagas - krampji zarnās mēnešreizu laikā (nav iespējams nokārtoties, jo spēcīgi krampji), galvassāpes, reibonis, slikta dūša, nogurums, jutīgas krūtis, parastas sāpes vēdera lejasdaļā. Mēnešreižu asiņošana - normāla. Tagad vērsos pie ginekologa, izstāstīju šo pašu, ko Jums uzrakstīju - rekomendēja lietot 3 mēnešus citu kontracepciju ("Lindynette" 75/30) bez pārtraukuma, tad nedēļa pārtraukums, tad atkal 3 mēneši bez pārtraukuma - teica, ka tad, iespējams, jutīšos labāk. Šobrīd lietoju pirmo mēnesi, tāpēc nevaru spriest, vai palīdz.

Bet jautājums sekojošs. Kas šīs varētu būt par sāpēm un kādus izmeklējumus veikt, ja šī kontracepcijas lietošanas metode man nepalīdzēs? Mani uztrauc šīs sāpes, kas ir nu jau 3 gadus un ietekmē manu ikdienu. Un bažas par to, vai tas nav kas nopietns, ka pirmā kontracepcija daļēji palīdzēja?

Liels paldies, ja izskatīsiet manu jautājumu un spēsiet rast kādu rekomendāciju!
Atbild:
Maija Dace Broša, ginekoloģe
Labdien! No attāluma, tikai pēc apraksta, nevar dot ieteikumus. Iesaku izpildīt ginekologa norādes un tad kopā ar ārstu plānot tālākos izmeklējumus. Bieži mainot ārstu, pie rezultāta nenonāksiet....

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Kāpēc starp mēnešreizēm ir izdalījumi?
Labdien!

Man bija mēnešreizes 3. novembrī, un tikai 3 dienas, bet beidzās tā, kā ar nazi nogriezts. Pēc apmēram nedēļas man bija sarkanbrūni izdalījumi, tāda kā nedaudz smērēšanās, un tā man bija 2 vai 3 dienas pēc kārtas. Un, kā jau pirms mēnešreizēm, sāp krūtis, bet nu jau man 7. dienu kavējas. Kas varētu būt par iemeslu?

Paldies par atbildi!
Atbild:
Maija Dace Broša, ginekoloģe
Labdien! Diemžēl jautājums nesatur vajadzīgo informāciju. Šādas izpausmes dažādos sievietes vecuma posmos ir izskaidrojamas dažādi. Ja esiet auglīgā vecumā, veiciet grūtniecības testu....

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Vīrietim Gardenerella vaginalis - kā ārstēt, ja antibiotikas nepalīdz?
Labdien!

Esmu vīrietis, man analīzēs tika konstatētas gardenerelas vaginalis,un spermas uzsējumā negatīvs stafilokoks 10⁶. Urologs noteica atibiotiku kursu, pēc ārstēšanās bija atkārtotas urīna analīzes un atkal ir gardenerelas. Kāpēc tā?

Paldies!
Atbild:
Veselības salons 888
Labdien! Iespējams, ka izrakstītais antibiotiķis bija neatbilstošs. Ieteicama atkārtota vizīte pie ārsta. Ar cieņu,...

Uroloģija / nefroloģija

Sāpes muguras jostas daļā, sprandā, stīvums no rītiem un galvassāpes - kā to risināt?
Labdien!

Pēdējā laikā mokos un nesaprotu vairs savu ķermeni. Ik pa brīdim spēcīgi sāp muguras jostas daļā, tagad spranda, nespēju vairs nosēdēt, nogulēt, no rīta pamostoties viss ir stīvs, īpaši plecu daļā, un līdz ar to bieži ir galvassāpes. Esmu izgājusi fizioterapijas kursu, bet nav palicis labāk, tagad arī klāt ir nākusi temperatūra. Ko labāk tagad darīt?

Paldies!
Atbild:
Ilze Bērziņa, FRM ārste
Labdien! Ja fizioterapija nepalīdzēja nemaz un ir paaugstināta temperatūra, nepieciešams veikt klīniskās analīzes un papildu izmeklējumus mugurai. Vajadzētu vērsties pie ģimenes ārsta....

Fizioterapija, rehabilitācija

Bērnam traumēts celis - vai jāved pie traumatologa?
Labdien!

Man ir jautājums - ko darīt, ja traumēts celis?
Mans bērns traumēja celi nokrītot, un es domāju, ko darīt. Celi saliecot, stipri sāp, īsti pat saliekt nevar jo tā kā velk saites, un paiet nevar. Ko darīt, vest pie traumatologa?

Paldies!
Atbild:
Agris Briedis, tehniskais ortopēds
Labdien! Jādodas uz traumpunktu, pie ārsta traumatologa-ortopēda. Bērnu slimnīcā varbūt uzņemšanā var veikt primāru diagnostiku. Bet vispār, jā, pie ārsta traumatologa-ortopēda....

Traumatoloģija / ortopēdija

Pie kāda ārsta griezties sakarā ar augoņu regulāru parādīšanos uz dažādām ķermeņa vietām?
Labdien!

Lūdzu, iesakiet, pie kāda ārsta griezties sakarā ar augoņu regulāru parādīšanos? Regulāri metas augoņi uz dažādām ķermeņa vietām. Ir pabūts pie ģimenes ārsta, bet īsti nerod skaidrojumu. Ir apmeklēts arī ādas ārsts, kas izraksta "Fucidin" un "Fucikort", un, kad augonis uztūkst - ILON ABSZESS-SALBE. Šis viss izmantojams tikai, kad jau ir augonis, bet augoņiem nav tendence uztūkt; tad jāmeklē ķirurgs, lai uzgriež un ievieto drenu. Nav ne cukura līmenis paaugstināts, kā arī personīgā higiēna tiek ievērota, nav ne spiedoši apģērbi, ne mazkustīgs dzīvesveids.

Lūdzu, iesakiet pie kāda ārsta griezties, kas palīdzētu atrast risinājumu, kāpēc šie augoņi rodas!

Paldies!
Atbild:
Veselības salons 888
Labdien! Jāveic bakterioloģiskā un virusoloģiskā organisma izmeklēšana, lai konstatētu, vai nav hronisku infekcijas izraisītāju (sēnes, parazīti, vienšūņi, baktērijas utt.). Ar cieņu,...

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Vai Epšteina-Barra vīruss var parādīties 31 gada vecumā?
Labdien!

Esmu sieviete un man ir 31 gads. Vai tas ir normāli, ka man šajā vecumā parādās Epšteina-Barra vīruss? Blakusefekti ir spēcīgi un spēka šobrīd nav vispār. Vēdera izeja ir ļoti mīksta. Dzeru antibiotikas plus probiotiķus, bet nekas nemainās.

Vai atlabšu, ievērojot šo ārstēšanu? Un kāpēc man tas šajā vecumā ir, ar ko to var izskaidrot?

Paldies!
Atbild:
Veselības salons 888
Labdien! Epšteina-Barra vīruss var būt jebkurā vecumā, sākot no zīdaiņa un beidzot ar senjora vecumu. Pie adekvātas ārstēšanas Epšteina-Barra vīrusu var izārstēt. Ja vēlaties mūsu ieteikumus, tad varam piedāvāt veikt vispārēju organisma pārbaudi mūsu medicīnas iestādē. Sīkāku informāciju var uzzināt, zvanot uz tālruni 27088877, vai www.vs888.lv. Ar cieņu,...

Imunoloģija

Muguras, galvas un sprandas sāpes - ko darīt?
Labdien!

Jau vairākus gadus mokos ar muguras sāpēm, bet pēdējā laikā sāp arī galva un spranda. Stāvošais darbs man ir, grūti mierīgi nosēdēt, un nostāvēt uz vietas ir vēl grūtāk. Uztaisīju RTG - Lordoze saglabāta. Neliela skriemeļu ķermeņu rotācija pa kreisi, iniciāla starpskriemeļu spraugu asimetrija. Kaulos strukturālas pārmaiņas neredz. Ko tas īsti nozīmē, un kas ir jādara? Pa naktīm ir grūti gulēt dēļ sāpēm.

Paldies!
Atbild:
Agris Briedis, tehniskais ortopēds
Labdien! Ja ir skriemeļu rotācija, tātad ir arī atsevišķu muskuļu spazmas, muskulatūras tonusa disbalanss. Iespējams, dēļ kādu iekšējo orgānu disfunkcijas. Ģimenes ārsts varētu sūtīt uz izmeklēšanu, bet muskulatūru sabalansēt - pie fizioterapeita....

Fizioterapija, rehabilitācija

Ko darīt, ja cilvēks neapmeklē ārstu?
Labdien!

Vēlējos uzzināt, ko darīt, ja cilvēks neapmeklē ārstu un ietekmē citus cilvēkus? Cilvēks pierakstījās pie ģimenes ārsta 4 reizes, bet katru reizi, kad pienāk pieraksta diena, saka, ka jūtas slikti un nevar aiziet. Pat piedāvājot aizvest, viņu saka, ka nevar. Ģimenes ārsts atsaka mājas vizītes dēļ Covid ierobežojumiem.

Cilvēkam ir 64 gadi, 80% no savas dienas pavada gultā, ēd minimāli, sūdzas, ka jūtas nogurusi un ir slima. Ir pagājuši apmēram 5 mēneši bez jebkādām izmaiņām. Dialogu ar šo cilvēku nav iespējams veidot, sola, ka zvanīs un apmeklēs ārstu, bet nedara neko.

Viņas rīcība ietekmē citus cilvēkus, kuriem viņa ir jāaprūpē (jāiet uz veikalu, jāiznes miskaste utt.) , kas ietekmē darbadienu un darbaspējas.

Paldies!
Atbild:
Dr. Inita Lēna Goldšteina
Labdien! Diemžēl, izklausās, ka visvairāk ciešat Jūs, bet - ja cilvēks nav motivēts kaut ko darīt (un viņam tik un tā ir ērti, jo citi par viņu rūpējas), neviens viņu nevar piespiest. Jūs varat parunāt ar šo cilvēku par to, kā tas ietekmē Jūs, varbūt viņš būtu gatavs to izdarīt ne sevis, bet Jūsu dēļ. Ja ne - domājiet un rūpējieties vairāk un pirmkārt par sevi....

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Spiedoša sajūta kaklā katru ziemu - kā atrast cēloni?
Labdien!

Jau otro ziemu (aukstajā sezonā) vakaros uznāk spiedoša sajūta kaklā, vairāk uz leju. It kā kaut kas būtu ielikts, it kā žņaugtu. Dažreiz pat liekas, ka traucē elpot. Parādās sēžot, guļot netraucē. Spiediens, pulss normāls vai nedaudz zem normas. Viss ir labi, tikai tā žņaudzošā sajūta.

Esmu vīrietis, 42 gadi, 185 cm, 95 kg, vidēji sportoju, ņemu arī palielas slodzes, sevišķi velo (lai svīstu un elsoju), noteikti ir jāsasniedz maksimums, ko velotrenažieris atļauj. Man ir zināms liekais svars un diētas pārkāpumi, bet to kontrolēju.

Vairogdziedzera hormoni normas līmenī, asinsanalīzes gandrīz ideālas. Ģimenes ārsts izrakstīja "Korvalolu", tas uzreiz nepalīdz. Pirms 6 gadiem taisīju kakla un galvas asinsvadu pārbaudi un mani brīdināja, ka aizsērējumi ir tuvu tam, lai pārkāptu normas robežu (toreiz man svars bija lielāks). Varbūt ir jēga meklēt šajā virzienā? Varbūt kaklā ir problēmas ar asins plūsmu, kakla asinsvadu skleroze?

Dziļāk ziemā tas būs smagāk. Pagājušo ziemu bija smagi vakari. Bet galīgi nezinu, ko darīt. Arī ārsts nekādu meklēšanas virzienu nerāda. Vai tiešām ir tāpat vien jāciešas?

Paldies!
Atbild:
Veselības salons 888
Labdien! Iesakām atkārtoti izmeklēt kakla un galvas asinsvadus. Ar cieņu,...

Kardioloģija / sirds un asinsvadu sistēma

Sāpes pēdas virspusē - kur vērsties pēc palīdzības?
Labdien!

It kā bez zināma iemesla sākotnēji parādījās sāpes pēdas virspusē, ar nelielu, tikai vāji redzamu piepampumu, apmēram 2 cm attālumā no pirkstu pamatnes, pēdas virspusē. Savukārt staigājot rodas izteiktas, asas sāpes ar tādu kā lūstošu sajūtu pirkstu pamatnē, reizēm kopā ar svilšanas sajūtu, bet, ejot garāku gabalu (700m), sajūta, ka pēdu it kā lauž ar lauzni, ar sekojošu krampi visā pēdā.

Kur būtu jāvēršas? Kādi varētu būt iemesli? Un vai ir iespējams sev palīdzēt pašam?

Paldies!
Atbild:
Ilze Bērziņa, FRM ārste
Labdien! Drošāk būs, ja veiksiet analīzes (iekaisuma rādītāji, urīnskābes līmenis), RTG pēdai. Pats varat izmantot aukstumu un/vai pretiekaisuma ziedes pēdai. Pārbaudiet, vai vaina nav apavos (varbūt nospiež pēdu)....
Atbild:
Ilze Miziša
Labdien! Jums būtu sākumā jāvēršas pie sava ģimenes ārsta, nepieciešams veikt padziļinātus izmeklējumus. Iespējams, kāja traumēta, sasista, saspiesta, iespējams, no nepiemērotiem apaviem. Pēc izmeklējumiem un apskates ārsts var nozīmēt fizikālās procedūras vai pretsāpju medikamentus, ja nepieciešams....

Fizioterapija, rehabilitācija

Zūd erekcija seksa laikā - kas pie vainas?
Labdien!

Vīrietis (33 gadi) seksa laikā ātri beidz vai zūd erekcija (pāris reizes ievadot locekli). Vai viņam tas uzlabosies, mainīsies ar citu partneri?

Paldies!
Atbild:
D. Balodis
Labdien! Ļoti iespējams, ka erekcijas zudums ir psihogēnas izcelsmes, spriest precīzāk ir neiespējami, jo trūkst informācijas. Partnera maiņa var palīdzēt, bet var arī nekas nemainīties, vai palikt pat sliktāk....

Seksoloģija / seksuālā veselība

Stipra asiņošana - ko darīt?
Labdien!

Mēneša sākumā man bija mēnešreizes, pēc kuru beigšanās pusotru dienu vēlāk sākās viegla asiņošana, kas ilga 3 dienas. Pēc šo 3 dienu vieglas asiņošanas sākās slikta dūša, kas ilga nedēļu, un krampji vēdera lejas daļā. Šīs sāpes kopā ar periodisku sliktu dūšu turpinājās 2 nedēļas. Sazinājos ar ārstu, sarunājām vizīti, bet vizītes dienā sākās it kā atkal mēnešreizes, tāpēc vizītē daudz ko pateikt, kas par vainu, nevarēja. Aizdomas ārstei ir par missed abortu. Jādodas uz vizīti uz ultrasonoskopiju, kad menstruācija beigsies, taču... Šobrīd asiņošana ir smaga jau sesto dienu (recekļveidīgs un plūsma liela), kas īsti nemazinās. Parasti mēnešreizes ilgst tikai 3 dienas ar vidēju plūsmu, un pēc tam ir smērēšanās 3 dienas. Šoreiz esmu sabažījusies par šīm it kā mēnešreizēm. Ko darīt? Vai vienkārši gaidīt, kad beidzas?

Paldies!
Atbild:
Maija Dace Broša, ginekoloģe
Labdien! Jums pie ārsta jādodas atkārtoti. Ja asiņošana ir ļoti liela, jādodas uz slimnīcu. Iesaku sazināties ar savu ārstu....

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Smērēšanās pēc mirēnas ievietošanas - vai tas ir normāli?
Labdien!

Pirms divām nedēļām ievietoja kontracepcijas spirāli un vēl joprojām velk vēdera lejas daļu. Ir dienas, kad nejūt, vēl smērējas - citu dienu mazāk, citu vairāk, Vai būtu jāvēršas pie ārsta, vai tas ir normāli? Un cik ilgi tā var smērēties?

Paldies!
Atbild:
Maija Dace Broša, ginekoloģe
Labdien! Jā, tas ir normāli. Iesaku izlasīt Mirēnas instrukciju....

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

No kā var būt sarkani pleķi uz ādas un augsta temperatūra?
Labdien!

Esmu sieviete un man ir 31 gads.

Šobrīd mokos ar lielu temperatūru - 38,3 jau otro dienu. Tāpat izmetušies sarkani pleķi uz muguras, vēdera, krūtīm un rokām.

Biju traumpunktā - tur veica Covid testu, kurš ir negatīvs.
Tur man vakcinēja analgīnu ar kaut ko sajauktu - uz to brīdi temperatūra pazuda, bet vakarā bija atpakaļ un nu jau ar visiem karstajiem dzērieniem un paracetamolu temperatūra nepaliek mazāka. Kas tas varētu būt? Vai tas varētu būt kaut kā saistīts ar ginekoloģiju? Jo arī izdalījumi parādījušies.

Paldies!
Atbild:
Veselības salons 888
Labdien! Bez izmeklēšanas, caur internetu, neko diemžēl noteikt nevar. Iesakām apmeklēt infekcionistu un ginekologu. Ar cieņu,...

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Vai krūts piena samazināšanās saistīta ar Covid saslimšanu?
Labdien!

Esmu saslimusi ar Covid vieglā formā. Man ir mazulis, 3,5 mēnešus vecs, kuru baroju ar krūti. Es kā saslimu, man mazā visu laiku pie krūts sēž, sākumā domāju, varbūt plānāks piens palicis, bet tagad sāku aizdomāties, ka mazāk palicis ir. Tas varētu būt saistīts ar šo Covid slimošanu? Un vai piens atgriezīsies normāla daudzumā?

Iepriekš, kad slimoju ar vienkāršu saaukstēšanos, tad man šādi piens nepalika mazāk. Mēģināju "Aptamil" dot klāt, bet mazā atsakās to dzert.

Paldies!
Atbild:
Maija Dace Broša, ginekoloģe
Labdien! Vai piens atgriezīsies normāla daudzumā un kādēļ tas samazinās, nav izskaidrojams attālināti. Jebkura mātes saslimšana, kad organisma spēki samazinās, var radīt šādu reakciju. Lūdzu, konsultējieties ar pediatru....

Pediatrija / bērnu veselība

Iesnas ar ar asinīm, esot gaidībās - vai tas ir kas nopietns?
Labdien!

Esmu bērniņa gaidībās. No rītiem un pastaigās, kad ir mazliet iesnas, tās ir kopā ar asinīm (nedaudz). Vai tas ir kas nopietns?

Paldies!
Atbild:
Maija Dace Broša, ginekoloģe
Labdien! Ja cilvēkam ir iesnas, mēdz būt, ka reizēm ir asiņaini izdalījumi neatkarīgi no grūtniecības. Asiņošana varētu būt, ja ir paaugstināts asinsspiediens, ja stipri šņauciet degunu, utt. Nevaru konkrēti atbildēt, jo nav zināms ne grūtniecības laiks, ne asinsspiediens un citi izmeklējumi. Lūdzu, konsultējieties ar ģimenes ārstu....

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Vai ir iespējama grūtniecība, lietojot šīs zāles?
Labdien!

Pēc olnīcas un cistas ķirurģiskas izņemšanas (endometrija), tika izrakstītas "Visannette" tabletes. Pēc 2 mēnešu lietošanas trešajā iztrūkst mēnešreizes. Ir visi grūtniecības simptomi. Vai ir iespējama grūtniecība, lietojot šīs zāles?

Paldies!
Atbild:
Maija Dace Broša, ginekoloģe
Labdien! "Visannette" nav kontracepcijas līdzeklis, tādēļ teorētiski grūtniecība ir iespējama....

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Kāpēc mēnešreizes ilgst jau 2 nedēļas?
Labdien!

Vēlos saprast, kas var būt par iemeslu, ka mēnešreizes ilgst jau divas nedēļas? Visu laiku mēnešreizes bija regulāras, tad vienu mēnesi izkrita, pārbaudījos pie ginekologa - stāvoklī nebiju. Sākās smērēšanās, kas ilga 10 dienas, tad bija pārtraukums 7 dienas un nu jau 14 dienas mēnešreizes turpinās. Daktere izrakstīja sūkājamas tabletes, bet nekas nemainās.

Paldies!
Atbild:
Maija Dace Broša, ginekoloģe
Labdien! Jums atkārtoti jādodas pie ārsta, lai saņemtu ārstēšanu....

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Kā tikt galā ar skumjām un sāpēm pēc bērniņa zaudēšanas, un ko darīt, lai izvairītos no atkārtota spontānā aborta?
Labdien!

Esmu 39 gadus jauna sieviete un man ir bijuši jau 2 spontānie aborti. Otrais aborts notika nesen, man paziņoja, ka bērniņš ir pārstājis attīstījies un ka viņam nav sirsniņas 7. nedēļā.

Kā lai tiek galā ar sāpēm un tukšuma sajūtu? Bērniņš bija ļoti gaidīts.

Biju pie ginekologa, bija ļoti smagi, jo nesen viss bija kārtībā. Es atteicos no ķirurģiskās iejaukšanās savā ķermenī. Es vēlos, lai organisms pats ar to tiek galā. Pēc kāda laiciņa es atkārtoti vēlēšos tik pie bērniņa. Kas man būtu jādara, lai tas vairāk neatkārtojas, kādas analīzes būtu jāveic, lai varētu laicīgi sagatavoties jaunai grūtniecībai?

Paldies!
Atbild:
Maija Dace Broša, ginekoloģe
Labdien! Pirmkārt, jādodas pie psihologa, lai iegūtu sirdsmieru. Tad jāizvēlas ginekologs, kas paplašināti veiks izmeklējumus un arī noteiks, kādas analīzes jāveic. Obligāti Jūsu vīram jāizmeklējas pie urologa, jo nereti spontānu abortu cēlonis ir vīrieša saslimšana. Vīrietis to var nejust, jāveic spermas analīze. Par grūtniecību varat domāt ne ātrāk kā pēc 6 mēnešiem. Iesaku uzticēties ginekologam un neiebilst ārsta norādēm. Diemžēl Jūsu vecums nepieļauj ilgākus ''eksperimentus'' ar pašas...

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Stipra asiņošana un spēcīgas vēdersāpes mēnešreizēs - kā ar to cīnīties?
Labdien!

Man jau vairākus mēnešus ir problēmas ar asiņošanu. Asiņošana ir ļoti stipra 5 dienas un divas mazāk. Vēl ir ļoti stipras vēdersāpes mēnešreižu laikā, sāpes ir līdzīgas kā pirms dzemdībām. Un tā jau ir vairākus mēnešus. Rodas bezspēks, asiņošana tiešām ļoti liela - praktiski katru stundu pilna pakete.

Varbūt ir kādas zāles, kas var palīdzēt šai problēmai? Biju pie ārsta, noteica diagnozi, pat veica tīrīšanu, ieteica hormonālo spirāli ievietot. Bet tas būs tikai nākammēnes. Vai pēc spirāles beigsies sāpes? Un kā lai cīnos ar sāpēm, kas ir tagad? Tika izrakstītas zāles, lai mazāk asiņotu, bet tās nepalīdz.

Paldies!
Atbild:
Maija Dace Broša, ginekoloģe
Labdien! No attāluma zāles nevaru ieteikt. Ja situācija neuzlabojas, lūdzu, ejiet pie ārsta ātrāk. Jums ārstēšana ir uzsākta, sekojiet ārsta ieteikumiem....

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Mēnešreižu izmaiņas pēc dzimumakta - vai tas var norādīt uz grūtniecību?
Labdien!

Mani ļoti satrauc tas, kas šobrīd notiek ar manu ciklu. Situācija tāda, ka bija dzimumakts, un pēc kalendāra nākošajā vai aiznākošajā dienā bija jāsākās mēnešreizēm. Tās it kā sākās, bet tikai nedaudz pasmērējās, un tā divas dienas. Pēc tam no tām nekādas miņas, tad atkal tas pats - nedaudz pasmērējas un atkal nekas. Tad 3-4 dienas vispār nekas nebija un pēkšņi sākās nenormāla asiņošana, kas ilgst jau 4. dienu, un sajūta, ka nemaz nebeigsies. Vai būtu jāsatraucas, ka esmu stāvoklī?

Parasti mēnešreizes man ilgst 6-7 dienas, kur tikai 1., citreiz 2. dienā ir sāpes un stiprāka asiņošana. Tagad tās ilgst jau 4. dienu un pirms tam vēl tā smērēšanās.

Paldies!
Atbild:
Maija Dace Broša, ginekoloģe
Labdien! Lai pārliecinātos par grūtniecības esamību, jāveic grūtniecības tests. Ja normāls cikls neatjaunojas, jāiet pie ārsta....

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Tūska un sūrstēšana maksts iekšpusē - kas tam var būt par iemeslu?
Labdien!

Man ir 32 gadi. Lietoju jau pusgadu hormonālo spirāli. Pirms dažām dienām pamanīju, ka man maksts iekšpusē ir parādījies pietūkums un arī sūrst, niezes nav, izdalījumi ir tādi balti ūdeņaini bez smakas. Kas tam varētu būt par iemeslu?

Paldies!
Atbild:
Maija Dace Broša, ginekoloģe
Labdien! Šādas izpausmes ir maksts iekaisumam. Ņemot vērā, ka ir spirāle, Jūs netiekat pasargāta no seksuāli transmisīvām slimībām. Iekaisuma cēloni un attiecīgu ārstēšanu var noteikt tikai klātienē pie ārsta....

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības