Vai urologs ir tikai vīriešu ārsts?
Labdien!

Vai urologs ir tikai vīriešu ārsts? Ja jā, tad pie kāda ārsta ir jāgriežas sievietei, kurai ir problēmas ar urīnpūsli?

Paldies!
Atbild:
Medicine.lv
Labdien!

Urologs ir speciālists, kas sniedz konsultācijas un palīdzību gan vīriešiem, gan sievietēm.

Esiet vesela!

Uroloģija / nefroloģija

No kā varētu būt pastiprināta trokšņu uztvere?
Labdien!

Jautāju par 94 gadus vecu omi. Pēdējā mēneša laikā ome nemitīgi sūdzas par ilgstošu rūkoņu, viņasprāt, mašīnas motora rūkoņu vismaz 2 stundas no vietas, īpaši nakts stundās un kad neviena nav mājās. Kad izdevās iestāstīt, ka kaimiņa mašīna nav vainīga, viņa meklē nākamo mašīnu, kas rūc, reizēm vaino vēju.

Veicot novērojumus tuvākajā apkārtnē, skaļi trokšņa avoti nav konstatēti, arī kaimiņi nav vainojami. Nesaprotu, ko viņa dzird. Reiz, dzirdot troksni, viņa pasauca klausīties - sākumā neko nedzirdēju, bet, kad ļoti, ļoti sasprindzina dzirdi, var tālumā dzirdēt vibrācijas (ziniet, tādas, kā kad skan klusums, vai tālumā aiziet vilciena sastāvs).

Nopirku ausu aizbāžņus, lai var naktīs gulēt. Tie viņai nešķiet ērti, un viņa tos nelieto.

Diemžēl aizvest pie ārsta nav iespējams, viņai ir grūtības ar staigāšanu. Medikamentu, kurus viņa lieto asinsspiedienam, sāpēm (Ibumetins) un asins šķidrināšanai, aprakstos tamlīdzīgas blakusparādības nav minētas.

Varbūt Jums ir kāda ideja, kāpēc un kas tas varētu būt? Un kur meklēt palīdzību?

Paldies!
Atbild:
Viktorija Lomatska, "Labākas dzirdes centrs", SIA
Labdien!

Jūsu situācijas apraksts vairāk liek domāt par to, ka tas, ko dzird Jūsu ome, ir troksnis galvā jeb ausīs, ko sauc par tinnitu. Šis troksnis var būt pastāvīgs vai arī parādīties periodiski, īpaši klusumā. Cilvēki to apraksta dažādi – mašīnas motora rūkoņa, traktora rūkoņa, jūras vai vēja šalkoņa.

Šādam troksnim ir daudz iemeslu, viens no tiem ir asinsrites izmaiņas iekšējā ausī. Ar gadiem cilvēka organismā rodas asinsvadu izmaiņas – sašaurinājumi, izmaiņas, kuras saistītas ar aterosklerozi, asinsplūsmas izmaiņas stājas ietekmē utt. Troksnis ausīs var parādīties apasiņošanas traucējumu vai izmaiņu gadījumos galvas smadzenēs, iekšējā ausī.

Protams, ar šādām sūdzībām ir vērts vērsties pie LOR ārsta vai neirologa. Šorbīd vairākas medicīnas iestādes piedāvā online konsultācijas, kuras Jūsu gadījumā būtu labs risinājums, ņemot vērā Jūsu omes vecumu un pārvietošanās grūtības.

Neiroloģija / nervu sistēmas saslimšanas

Kā atbrīvoties no baiļu sajūtas un spiedošās sajūtas virs sirds?
Labdien!

Ir spiedoša sajūta virs sirds. Radusies arī baiļu sajūta. Biju pie ģimenes ārstes, viņa saka, ka pie vienas ir vai nu starpribu nervs vai arī distonija. Mildronāts un vēl vienas citas zāles nedaudz palīdz, vieglāk paliek, bet ne uz ļoti ilgu laiku. Ko tas varētu nozīmēt un ko man darīt? Vai nevarētu tas viss iespaidot sirdi?

Paldies!
Atbild:
Veselības salons 888, "Veselības salons 888"
Labdien!

Jāpiekrīt Jūsu ģimenes ārstam, ka pie vainas var būt gan veģetatīvās nervu sistēmas spazmas, gan starpribu iekaisums. Un iesakām noskaidrot sūdzību cēloni, izmeklējot sevi.

Ja vēlaties mūsu ieteikumus, varam piedāvāt veikt vispārēju organisma pārbaudi šūnu līmenī mūsu medicīnas iestādē. Sīkāku informāciju var uzzināt, zvanot uz tālruni 27088877, vai www.vs888.lv.

Ar cieņu,

Neiroloģija / nervu sistēmas saslimšanas

Kāpēc pazudušas mēnešreizes un ir nepārtrauktas sāpes vēdera lejasdaļā, kā arī duršana sānos?
Labdien!

Vēlos jautāt, kas varētu būt par iemeslu, kāpēc ir pazudušas mēnešreizes? Jau 2 nedēļas jūtu nepārtrauktas sāpes vēdera lejasdaļā un vēderā, kas velk uz muguru. Brīžiem ļoti spēcīgi dur sānos. Sāpes pāriet uz mazu brīdi, kad iedarbojušās pretsāpju zāles. Pie ārsta tieku tikai pēc divām nedēļām. Šī drausmīgā sajūta vairs nav izturama, es nejūtos vairs kā cilvēks.

Paldies!
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!

Diemžēl uz Jūsu jautājumu distancēti nevar atbildēt. Veiciet grūtniecības testu un sazinieties ar ģimenes ārstu. Ja esat rīdzinece, 1. slimnīcā iespējama arī klātienes konsultācija.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Ko darīt, lai neatkārtotos vīrusmeningīts?
Labdien!

Pārslimots vīrusmeningīts otro reizi divu gadu laikā. No slimnīcas izrakstīja ar temperatūru. Pagājuši divi mēneši, joprojām temperatūra 37.0-37.3. Slimnīcas izrakstā teikts, ka jāgriežas pie imunologa un nepieciešama ģimenes ārsta uzraudzība. Vai tiešām varu atgriezties darbā? Ko darīt, lai atkal neatkārtojas šī smagā infekcija? Kur griezties?

Paldies!
Atbild:
Jekaterina Kondratiško, "Consilium Medicum", SIA
Labdien!

Lai neatkārtojas šī smagā infekcija, Jums laicīgi jāārstē saaukstēšanās ārsta uzraudzībā. Lai noteiktu iemeslu, kāpēc divu gadu laikā tāda saslimšana atkārtojās, tad jāiziet izmeklēšanas pie neirologa vai neiroķirurga. Varbūt tās ir sejas vai galvas traumas sekas?

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Kā rīkoties, ja ir ilgstoša asiņošana pēc spirāles izņemšanas?
Labdien!

2019. gada janvārī ielika man Mirēnu, jo bija diagnoze "polips un embiometrija hiperplāzija". Pirms tam decembrī veica man polipa likvidēšanu. Pēc Mirēnas ielikšanas sākās ilgas menustrācijas, apmēram tikai nedēļu mēnesī biju bez asiņošanas. Mēnešreizes bija vidēji stipras. Griezos pie ārsta (pat diviem), veica sonogrāfijas. It kā viss esot labi, tikai olnīcās nelielas cistas. Pēdējā sonogrāfija bija decembrī.

Vakar gan spirāli ārsts izņēma, jo es uz to uzstāju. Asiņošana joprojām man turpinās jau no 8. aprīlļa. Vai tiešām tas ir normāli un man tā turpmāk jādzīvo ar bezgalīgām mēnešeizēm?

Man ir 32 gadi, viena grūtniecība bijusi 2013. gadā, pirms Mirēnas mēnešreizes ilga 5 dienas.

Paldies!
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!

Ja spirāle izņemta vakar, tad jāvēro, kāda būs organisma reakcija. Vismaz pēc mēneša kopā ar ginekologu jāsastāda turpmākais rīcības plāns.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Kādi cēloņi var izraisīt sirds pārsitienus?
Labdien!

Pēdējā laikā bieži izjūtu sirds pārsitienus, tādus, ka jūtu, kā sirds apmet kūleni, reizēm jūtams tāds spēcīgs sirdspuksts. Pirms tam tādi kūleņi bija ļoti reti, cik zināms, tad tādi ir visiem, tik cits tos izjūt vairāk, cits mazāk. Taču tagad izjūtu tos katru dienu. Nekad tik izteiktus un biežus pārsitienus neesmu izjutusi. Vibiežāk man tie ir miera stāvoklī, kā arī pirms gulētiešanas.

Pirms četriem gadiem man veica žultspūšļa operāciju un līdz ar to bija jātaisa EKG. Tur viss bija kārtībā. Esmu emocionāls cilvēks, tāpat arī stresa netrūkst. Vai šie sirds pārsitieni varētu būt no kuņģa, jo man ir arī gremošanas problēmas, piemēram, vai no atvilņa slimības var būt šadi pārsitieni? Vai arī tas viss varētu būt no ilgstoša stresa? Jo nekādu citu sūdzību par sirdi man nav. Un brīžiem liekas, ka jo vairāk par tiem domāju un uztraucos, jo biežāki tie rodas.

Paldies!
Atbild:
Inita Goldšteina, Goldšteinas I. ārsta - psihoterapeita prakse
Labdien!

Jums jāvēršas pie kardiologa. Jāuztaisa jauns EKG, jo četrus gadus vecs izmeklējums var noderēt tikai salīdzināšanai, kā bija toreiz un kā ir tagad. Iespējams, kardiologs nozīmēs vēl kādus izmeklējumus. Tikai tad, kad sirds pārbaudīta, un nekādas objektīvas izmaiņas neatrod, var domāt par veģetatīvo distoniju, pie kuras arī var būt šādi simptomi, un kas būtu ārsta-psihoterapeita kompetence.

Gastroenteroloģija / gremošanas sistēma

Vēl joprojām sāpes astes kaulā pēc traumas - vai jādodas pie ārsta?
Labdien!

Pirms 6 mēnešiem nokritu pa kāpnēm un sasitu astes kaulu. Nākamajā dienā devos uz slimnīcu, rentgens nekādus lūzumus vai ko citu aizdomīgu neuzrādīja. Ārsts teica, ka ir sasitums, un ar laiku visam vajadzētu būt kārtībā, taču arī šodien es jūtu sāpes astes kaulā, veicot vēderpreses vingrinājumus vai arī apsēžoties krēslā noteiktā pozā. Vai būtu nepieciešams doties pie ārsta, pat ja iepriekš nekas netika konstatēts?

Paldies!
Atbild:
Rehabilitācijas centrs Līgatne, "Rehabilitācijas centrs Līgatne", SIA, Dienas stacionārs
Labdien!

Ja 6 mēnešus pēc traumas vēl saglabājas sāpes, vajadzētu vērsties pie ģimenes ārsta (vai traumatologa). Iespējams, jāveic papildus izmeklējumi.

Fizioterapija

Jēlums ap dzimumlocekļa galviņu - kā ārstēt?
Labdien!

Pirms aptuveni 2 nedēļām sāka iekaist viena puse dzimumloceklim - tieši tā vieta, kur priekšādiņa atsedz galviņu. Sākumā viena puse, pēc tam jēlums pārgāja pa visu līniju ap galviņu. Pasmērēju gan ar "Flucinar" ziedi, gan "Advantan" krēmu. Nepalīdzēja. Par cik tā vieta regulāri jāmazgā, tad jēlums pēc dušas ir īpaši spēcīgs, līdz pat asinīm.

Kas varētu palīdzēt? Vai nepieciešams tomēr aiziet pie urologa?

Paldies!
Atbild:
Veselības salons 888, "Veselības salons 888"
Labdien!

Jūsu gadījumā ieteicama vizīte pie urologa.

Ar cieņu,

Uroloģija / nefroloģija

Kāpēc ir asiņošana starp mēnešreizēm?
Labdien!

Man ir 23 gadi. 7 dienas pēc mēnešreizēm sākās neliela tumša asiņošana, bet pēc 2 dienām parādījās gandrīz melni recekļaini izdalījumi un velkoša sajūta vēdera lejasdaļā. Nedēļu pirms mēnešreizēm bija sāpes mugurā/vēderā. Pirms senāk nekā gada bija līdzīga problēma dažus mēnešus, bet tad pārgāja. Pie ginekologa biju pirms pusgada, veica USG, hormonu analīzes, neko neatklāja. Nekādus kontracepcijas līdzekļus vai zāles nelietoju, dzimumdzīve pāris mēnešus nav. Pie ginekologa tuvāko 2 mēnešu laikā nav iespējams tikt. Cik ļoti būtu jāuztraucas?

Paldies!
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!

Šāda parādība mēdz būt ovulācijas laikā. Tā nav saslimšana, ja nav citu simptomu.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības