medicine.lv skaitļos

Lietotāji online95
Aktīvie uzņēmumi12814
Nozares raksti1637
Ekspertu atbildes21477
Jautājumi un atbildes : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv
Vai tikai ar dzīvesveida maiņu ir iespējams samazināt paaugstināto holesterīna līmeni un tikt vaļā no aterosklerozes?
Labdien!

Kardiologs pēc datortomogrāfijas veikšanas ar kontrastvielu atklāja man vieglu sirds artēriju aterosklerozi un izrakstīja preparātu "Atorvastatin 40 mg". Taču tam ir nopietni blakusefekti. Vai samazināt paaugstināto holesterīna līmeni un līdz ar to arī tikt vaļā no aterosklerozes ir iespējams tikai ar dzīvesveida maiņu - veselīgs uzturs, sporta zāle, svara samazināšana? Vai tomēr bez zālēm neiztikt?

Paldies!
Atbild:
Veselības salons 888
Labdien! Nezinot neko sīkāk par Jūsu kopējo veselības stāvokli, vecumu utt., pilnvērtīgi atbildēt uz Jūsu jautājumu diemžēl nevar. Ar cieņu,...

Kardioloģija / sirds un asinsvadu sistēma

Paaugstināts hemoglobīns - vai tā varētu būt pārāk lielas dzelzs devas vaina?
Labdien!

Esmu sieviete, 35 gadi.

Pirms pāris dienām uztaisīju asins analīzes - pilno asins ainu, un atklājās paaugstināts eritrocītu līmenis 5,1 (2018. gadā bija 5,7), un paaugstināts hemoglobīna līmenis 159 (2018. gadā 128).

Pēc analīzēm, kuras tika veiktas pāris gadus atpakaļ, ārsts lika ikdienā lietot dzelzs uztura bagātinātājus, jo dzelzs līmenis pazemināts, ko arī varbūt ne pilnīgi regulāri, bet cenšos lietot. Vai tā varētu būt pārāk lielas dzelzs devas vaina? Vai varbūt pārāk mazas ūdens uzņemšanas vaina?

Domāju, vai pārtraukt uz laiku lietot dzelzs preperātus un pacensties ar ūdens dzeršanu, un tad uztaisīt analīzes vēlreiz, vai viss ir nopietnāk un steidzami jādodas pie ārsta? Vēl paaugstināts ir PDW-tr. sadalījums 16,9. Pārējie rādītāji atbilst normai.

Paldies!
Atbild:
Pāvels Naumovs, ārsts homeopāts
Labdien! Jūsu problēmas cēloņi var būt dažādi - no parastās elementārās dispepsijas (uztura nesagremošana) līdz hormonālo funkciju traucējumiem. Labāk tomēr griezties pie ārsta, kas spēj paskatīties uz problēmu plašāk, ņemot vērā vienotā cilvēka (Homo totus) principus. Ar cieņu,...

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Sāpes kuņģī, slikta dūša, sausa mute - kas varētu būt pie vainas?
Labdien!

Man ir 19 gadi, un mani satrauc viens jautājums. Savos 14 gados notievēju ļoti strauji, ēdu ļoti maz un neapzināti nometu 10 kg pāris mēnešos, un dēļ tā sākās nelielas problēmas ar un kuņģi, bija asas un spēcīgas sāpes kuņģī. Ja neapēdu kaut ko, kad sāpēja kuņģis, tas nepārgāja. Ar laiku svars atnāca atpakaļ un sāpes mazinājās, bet periodiski uznāk tādas reizes, kad kuņģi dedzina, ir slikta dūša, sausa mute, neēdot ir slikta dūša, bet paēdot paliek vēl sliktāk, šķiet, ka kuņģis nepārstrādā pārtiku, un bieži vien tad ir ātra vēdera izeja un vēders burbuļo. Tas var ilgt no trīs dienām līdz pat divām nedēļām. Kas varētu būt pie vainas?

Paldies!
Atbild:
Veselības salons 888
Labdien! Pēc sūdzībām spriežot, Jums ir problēmas ar gremošanas traktu, kuru vajag izmeklēt un uzstādīt diagnozi, lai varētu uzsākt ārstēšanu. Varam piedāvāt veikt vispārēju organisma izmeklēšanu mūsu medicīnas centrā, kura laikā tiek izmeklēts katrs orgāns un sistēma. Sīkāku informāciju var uzzināt, zvanot darbdienās uz tālruni 27088877, vai www.vs888.lv. Ar cieņu,...
Atbild:
Anda Kariņa, ģimenes ārste
Labdien! Ar vislielāko varbūtību varu teikt, ka Jums ir gastrīts, un ir nepieciešams doties pie ārsta, veikt gastroskopiju un saņemt ārstēšanu. Cēlonis var būt helikobaktēriju infekcija, kas var novest pie kuņģa čūlas. Tāpēc atlikt apmeklējumu nevajadzētu, kā arī ar diagnozi un ārstēšanu kavēties nebūtu vēlams. Ar cieņu,...

Gastroenteroloģija / gremošanas sistēma

Vājas mēnešreizes ar nelabu aromātu - kas varētu būt pie vainas?
Labdien!

Sieviete, 40 gadi. Vērsos pie ginekologa ar problēmu - neliela smērēšanās pēc dzimumakta. Ginekologs paņēma uztriepi un pie reizes arī veica vēža skrīningu. Ultrosonogrāfijā tika konstatēts, ka man ir mioma dzemdes ārpusē, bet ārsts nomierināja, ka tā nerada draudus veselībai. Dakteris konstatēja iekaisumu un izrakstīja Lomexinu, bet pieteica to lietot pēc analīžu rezultātu saņemšanas.

Kamēr gaidīju analīžu rezultātus, kādu nedēļu pēc ginekologa apmeklējuma sākās nestipras, velkošas sāpes vēdera lejas daļā, kas turpinājās vairākas dienas. Lomexinu nelietoju, jo instrukcijā teikts, ka to nedrīkst, ja ir sāpes. Lietoju Nalgedolu, tas palīdzēja. Griezos pie ģimenes ārsta. Uztaisīja analīzes. Ar nierēm, vairogdziedzeri un cukura līmeni viss normas robežās.

Mēnešreizes sākās divas dienas vēlāk, bet asiņošana ļoti vāja ar nelabu smaržu, lai arī līdz tam vienmēr ir bijusi intensīva asiņošana, kas priekš manis ir normāli. Tā arī netiku skaidrībā, kas par vainu un ko ārstēt. Ginekologs, kuru apmeklēju, atrodas citā pilsētā un rindā jāgaida diezgan ilgi. Domāju, varbūt uztaisīt analīzes uz STS?

Paldies!
Atbild:
Maija Dace Broša, ginekoloģe
Labdien! No rakstītā diemžēl nav saprotams, kādi bija analīžu rezultāti. Cik noprotams, ir bijis redzams maksts gļotādas iekaisums, un tāpēc ieteikts Lomexin, kuru arī vajadzētu lietot. Ja nākamās mēnešreizes ir līdzīgas, jādodas pie ginekologa. STS analīzei nav nozīmes, vispirms jāārstē to, kas ir atrasts....

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Miega traucējumi, galvassāpes, reiboņi un paaugstināts asinsspiediens - ko vēl izmeklēt, lai atrastu cēloni?
Labdien!

Esmu 27 gadus vecs jaunietis. Jau vairākus mēnešus ir grūtības ar gulēšanu, regulāri nakts laikā mostos vairākas reizes bez iemesla. Tai pat laikā arī ir grūtības ar iemigšanu. Paralēli tam, ne regulāri, bet ik pa laikam uznāk vidējas līdz stipras galvassāpes, reiboņi, spiedoša sajūta galvā, asinsspiediens paaugstināts un vājums, un savilktas sprandas sajūta.

Ir veikti izmeklējumi (holters, duplex galvas un kakla asinsvadiem, velo ergo, usg vēdera dobumam, ekg,), bet neko neatrod. Priekšā vēl ir encefalogramma, magnētiskā rezonanse, polisomnogrāfa izmeklējums.
Vai būtu vēl rekomendācijas, ko varētu izmeklēt?

Paldies!
Atbild:
Anda Kariņa, ģimenes ārste
Labdien! Miega traucējumiem vienmēr ir saistība ar psihoemocionālām grūtībām, trauksmi, stresu utt. Tāpat savilktā spranda, galvassāpes, kā arī mēreni augstāks asinsspiediens bieži ir pavadonis psihoemocionālām problēmām. Ja izmeklējumos nekā neatrod, jāķeras pie trauksmes mazināšanas, fizikālās terapijas. Smagos gadījumos apsverama antidepresantu lietošana. Ar cieņu,...

Neiroloģija / nervu sistēmas saslimšanas

Asas sāpes muguras lejas daļā, izliekums uz vienu sānu - pie kāda ārsta vērsties?
Labdien!

Kādas 3-4 reizes gadā gadās traumēt muguru, vienkārši kaut kur liecoties un jūtot muguras lejasdaļā kaut ko izkustoties. Pēc tam palēnām sākas asas sāpes un lateral shift - pāris dienas palieku šķībs uz vienu sānu, ar asām neciešamām sāpēm komplektā. Nekad nekas netirpst. Pa kādu nedēļu parasti viss sadzīst un nekas vairs nesāp, tomēr ir neliels diskomforts muguras lejasdaļā visu laiku. Pie kāda ārsta man jādodas uz pārbaudi? Ar kādu naudas summu jārēķinās?

Paldies!
Atbild:
Ilze Bērziņa, FRM ārste
Labdien! Pie pārslodzes, ergonomiski nepareizām pozām / kustībām sāpes var rasties muskuļu / saišu lokāla saspringuma dēļ - šādos gadījumos sāpes pakāpeniski pāriet. Ja nerodas ilgstošas sūdzības, nav nepieciešams veikt MR vai DT. Konsultējieties ar ģimenes ārstu, iespējams, ir nozīme veikt Rtg izmeklējumu taisnajā un sānu projekcijā - tas nav dārgs izmeklējums. Iesaku konsultēties pie ergoterapeita un / vai fizioterapeita par ergonomijas principiem un vingrojumiem ikdienā....

Fizioterapija, rehabilitācija

Kā tikt galā ar svara pieaugumu pēc traumas?
Labdien!

Pirms 4 gadiem bija trauma (lauzta gūža un papēži) . Pēc traumas un mēnesi noguļot slimnīcā, sāka pieaugt svars, un figūra vairs nebija tik slaida kā pirms tam. Pēc traumas nesanāk nomest svaru, tas visu laiku svārstās ap +/- 2 kg . Lai ko es darītu, nekas nepalīdz, ir lielas aizdomas, ka svars ir pieaudzis dēļ zālēm. Nezinu vairs, ko darīt, pie kādiem ārstiem vērsties, lai uzlabotu veselību un beidzot iegūtu normālu un vajadzīgo svaru savos 23 gados uz 163 m augumu. Citi saka, lai pārbaudu vielmaiņu vai hormonus, vai insulīna rezistenci. Bet nezinu, vai tas palīdzēs, un pie kādiem ārstiem ir jāvēršas, lai varētu to visu pārbaudīt.

Paldies!
Atbild:
Ilze Bērziņa, FRM ārste
Labdien! Svara mazināšanai ir būtiski sabalansēt uzņemto un patērēto kaloriju daudzumu. Izvērtējiet, vai tiek uzņemts pietiekošs ūdens daudzums (2-2,5 l/dn), vai nelietojat saldumus, saldinātos dzērienus ikdienā. Nevajadzētu lietot desas, kūpinājumus, ceptus kartupeļus. Sīkāku informāciju iegūsiet pie uztura speciālista. Izvērtējietarī savu ikdienas aktivitāšu līmeni! Ja ir aizdomas par insulīna rezistenci, 2.tipa cukura diabētu - ģimenes ārsts nosūtīs uz analīzēm, ja būs nepieciešams, pie...

Fizioterapija, rehabilitācija

Pie kādiem ārstiem vērsties ar palielinātu limfmezglu
Gandrīz gadu ir palielināts limfmezgls kakla aizmugurējā daļā, kas pēdējā laikā sāk spiest un ir sāpes arī sprandā, grozot galvu un pat guļot ,visu tajā pašā pusē. Asins aina normā. Pie Lora diagnosticēts tubotīts to ārstēja mēnesi ar Breso, taču sāpju sajūta ausī vēl parādās īpaši, ja laukā ir vējains vai vēsāks laiks. Usg uzrāda daļēji izmainītu limfmezglu 2,5 x 1,5 cm. Pie kāda speciālista vērsties , lai pārbaudītu vai limfmezgls nav ļaundabīgs? Vai iet atkārtoti pie Lora? Pagaidām viens speciālists sūta pie cita un nav skaidrs pie kā vērsties. Zobi ir pārbaudīti, veikta higēna un viss ir kārībā.
Atbild:
Ārsts Pāvels Naumovs, homeopāts, otolaringologs
Labdien! Lai pārbaudītu limfmezglu uz onkoloģisku noslieci, Jums ir jāgriežās pie onkologa. Ar cieņu,...

Onkoloģija / ļaundabīgas saslimšanas

Vai strauju veselības stāvokļa pasliktināšanos slimnīcā varēja izprovocēt strauja cukura līmeņa pazemināšana?
Labdien!

Sieviete, 68 gadi. Ilgus gadus ir 2.tipa diabēts, smaga neiropātija, cukura līmenis "lēkā". Ēd saskaņā ar endokrinoloģijas nodaļā saņemtiem norādījumiem, pieturoties pie tiem pat ļoti stingri. Ar augstiem cukura rādītājiem (no līdz pat 28 vai pat 30) sadzīvo gadiem. Ārstējošais endokrinologs periodiski nomaina insulīnu, bet nekas nemainās. Gadu gaitā izveidojas situācija, ka organisms faktiski pieradis pie augstā cukura līmeņa, ja tas krītas zem 12, zem 10 - tad paliek slikti, tremors, var būt pat ģībšana. Pagājušajā rudenī bija gūžas kaula lūzums, slimnīcā atteicās operēt uzreiz cukura līmeņa dēļ (bija 15), 2 reizes strauji pazemināja cukura līmeni, nepabrīdinot pacienti, kādu insulīna devu viņai ievada, un bija ļoti slikti. Saprotot situāciju, ārsti tomēr veica operāciju ar esošo cukura līmeni. Martā saslima ar plaušu karsoni, ārstējās mājās, pēc tam palika slikti, bija samaņas zudums, nonāca slimnīcā, terapijas nodaļā, kur ārsts konstatēja, ka situācija ir smaga, un nosūtīja uz intensīvās terapijas nodaļu. Cilvēks jūtas tik slikti, ka pati nevar izskaidrot ārstiem to, kas ir jāizskaidro. Tuvinieki informē ārstus par situāciju ar pacientes diabētu, cukura līmeņa īpatnībām. Absolūti neapgalvojot, ka tāds cukura līmenis būtu normāls. Ārstējot plaušu karsoni ar antibiotikām, paralēli tiek ļoti strauji pazemināts cukura līmenis. No 15 uz 5. Pat neesot slimai, pacientei no tāda cukura līmeņa 100% paliktu slikti, viņa zaudētu samaņu. Jo tā ir bijis. Uz tuvinieku iebildumiem ārsti nereaģē. Tiek turpināta terapija, visu laiku uzturot šo zemo cukura līmeni. Nākamajā naktī pacientei bija sirds apstāšanās, kuru ārsti nevarēja izskaidrot. Pēc reanimēšanas paciente pusotru mēnesi bija bez samaņas, līdz nesen mira, tā arī nenākot pie samaņas. Jautājums - vai stāvokļa strauju pasliktināšanos slimnīcā varēja izprovocēt strauja cukura līmeņa pazemināšana?
Atbild:
Anda Kariņa, ģimenes ārste
Labdien! Ārstējot cukura diabētu, mērķis ir sasniegt normālu cukura līmeni asinīs. Jūsu minētie glikozes rādītāji, ar ko sadzīvoja paciente, liecina, ka viņas diabēts ilgstoši netika adekvāti ārstēts. Tāpēc drīzāk veselības problēmas, kas noveda pacienti nāvē, būtu saistāmas ar slikti kontrolētu diabētu un ilgstoši augsto glikozes līmeni, kas radījis ievērojamu kardiovaskulāro un citu orgānu (nieru) darbības traucējumus. Tomēr, nezinot detaļas un situācijas attīstības hronoloģiju, neņemos spriest...

Endokrinoloģija / diabēts

Velkošas sajūtas muguras lejasdaļā mēnešreižu laikā - vai tas var būt nmo spirāles?
Labdien!

Gadu atpakaļ tika ielikta Levosert hormonālā spirāle. Pusgadu pēc spirāles ielikšanas sāku just velkošas sāpes muguras lejasdaļā. No sākuma saistīju to ar spondilozi. Tad pamanīju, ka sāpes sākas tieši mēnešreižu laikā, vienu divas dienas pirms. Vēderu, vēdera lejadaļu nevelk - tur nekāda diskomforta. Mēnešreizes nav sāpīgas. Sūdzība tikai par velkošām sajūtām muguras lejasdaļā mēnešreižu laikā (protams, var arī iesāpēties cikla vidū, bet pārsvarā tieši mēnešreižu laikā). Vai tas varētu būt no spirāles? Pieraksts pie ginekologa jau ir.

Liels paldies!
Atbild:
Maija Dace Broša, ginekoloģe
Labdien! Visticamāk, ka sāpes saistāmas ar muguras problēmu. Mēnešreižu laikā notiek izmaiņas dzemdē un tā var dot kairinājumu uz mugurkaulāju....

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Mēnešreižu vietā smērēšanās - vai tas var būt dēļ stresa?
Labdien!

Man visu šo laiku vienmēr bija regulāras un normālas mēnešreizes. Bet šajā mēnesī 14. datumā sākās smērēšanās un jau 12 dienas ir tikai smērēšanās. Pagājušajā mēnesī piedzīvoju diezgan lielu stresu. Grūtniecības variantu es izslēdzu, jo ar draugu izsargājamies. Vai tā smērēšanās varētu būt dēļ stresa?
Man ir 24 gadi.

Paldies!
Atbild:
Maija Dace Broša, ginekoloģe
Labdien! Stress – viens no populārākajiem menstruāciju traucējumiem šajā vecuma grupā. Psihoemocionālie pārdzīvojumi, ko var radīt gan mīlestības lietas, gan mācības, eksāmeni un citi faktori – tas viss spēj ietekmēt menstruālo ciklu. Sevišķi šis iemesls raksturīgs tām jaunajām sievietēm, kas nupat kā uzsākušas dzimumdzīvi – pēc katras seksuālo attiecību reizes tiek gaidītas menstruācijas, rodas stress par iespējamo grūtniecību un šis saspringums ir tik liels, ka var kļūt par reālu iemeslu menstruāciju...

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Kurā dienā jānodod asins un urīna analīzes?
Labdien!

Man jānodod asins un urīna analīzes. Tas jādara no 3.-5. cikla dienai. Ko tas nozīmē? Kurā dienā jānodod?

Paldies!
Atbild:
Kristīne Ķempe, ginekoloģe, ultrasonogrāfijas speciāliste
Labdien! Cikla dienas tiek rēķinātas no menstruāciju sākuma. Tātad 1. menstruāciju diena ir 1. cikla diena....
Atbild:
Maija Dace Broša, ginekoloģe
Labdien! Pieņemts uzskatīt, ka normāls menstruālais cikls – no iepriekšējo mēnešreižu pirmās dienas līdz nākamo mēnešreižu pirmajai dienai – ir no 21 līdz 35 dienām, bet vidēji 28 dienas. Tātad menstruālā cikla pirmā diena sakrīt ar pirmo mēnešreižu dienu. Menstruācijas parasti ilgst vidēji 2–7 dienas. Tātad analīzes jānodod 3., 4. vai piektajā dienā no mēnešreižu pirmās dienas....

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Smaga depresija - ko iesākt?
Labdien!

2 mēnešus atpakaļ neirologs man konstatēja cervikobrahiaļģiju (Miofasciālais sāpju sindroms), jo sūdzējos par sāpēm galvas / kakla aizmugurē. Bija tirpšana, tagad tā kaut kur pazudusi. Neirologs bija izrakstījis antidepresantus, jo biju aizpildījis testu un tur sakrājās daudz punktu, kā arī pirms tam biju pie psihologa, kas pateica, ka man ir smagas depresijas pazīmes un ka viņa nevarēšot palīdzēt, jo ir vajadzīga psihiatra palīdzība. Es nebiju pie psihiatra. Atgriezos pie antidepresantiem, tajā pašā dienā iedzēru pustableti, kā neirologs bija teicis. Pēc pāris stundām es sāku smaidīt, bija nenormāla prieka sajūta, enerģijas pieaugums, par sāpošo kaklu es biju aizmirsis. Tajā pašā dienā man bija nakts maiņa darbā. Viss likās skaisti, nebija gandrīz nekādu sliktu domu, bet bija svīšana un parādījās sausums un neliels pietūkums mutē. Sejas muskuļi bija saspringti. Tomēr tā bija labākā diena manā dzīvē. Arī otrā dienā man vajadzēja uz darbu. Kad es iedzēru pustableti antidepresanta, braucot uz darbu, sapratu, ka kaut kas nav labi. Smaids pazuda, sejas muskuļi apakšā bija saspringtāki, arī naktī ļoti bieži palika slikti. Pats trakākais bija ap 4 no rīta - kad sāku žāvāties, bija ļoti grūti attaisīt muti, bet, kad attaisīju, sajutu ļoti spēcīgas sāpes abu roku tricepsos, bija sajūta, ka tricepsus plēš. Kopš tās nakts es pārstāju lietot antidepresantus. Otrā naktī pēc zāļu atmešanas man bija smaguma sajūta krūtīs, kreisā roka bija ļoti saspringusi, tas pats ar zoda muskuļiem, redze uz brīdi palika sliktāka, blāvāka... Vēl dažas dienas bija nenormāla tirpšana. Pēc tam kādu mēnesi pa lielam ne par ko nesūdzējos, bet aptuveni 2 nedēļas atpakaļ notika tāda kā lēkme, bija slikti, sajūta, ka sirds stipri sitas, redze pasliktinājās, palika blāvāka, bija spēka zudums plecos. Pēc brīža muskuļi bija ļoti saspringti, it īpaši kakla aizmugurē. Bija izsaukta ātrā palīdzība. Viņi pateica, ka visi rādītāji ir normā, ka problēma varētu būt nervos. Ģimenes ārsts izrakstīja Noofen, un pēc šīm zālēm ir labāk - vismaz neceļos pa 7 reizēm naktī. Bet zods sānos ir nedaudz saspringts, kas velk smaidu uz leju. Ļoti nožēloju, ka vispār iedzēru antidepresantus. Tagad es nezinu, ko darīt tālāk, jo ir bezspēka sajūta plecos un rokās gandrīz katru dienu, ir zudusi vēlme kaut ko darīt, ļoti grūti aiziet pierakstītes pie ārsta, mokos, bet es nezinu, tieši kāpēc es neko nedaru. Ne sāpes kaklā ir izārstētas, ne depresija, palika tikai sliktāk. Ko man iesākt?

Paldies!
Atbild:
Veselības salons 888
Labdien! Pie smagas depresijas ir jāvēršas pēc palīdzības pie psihiatra. Ar cieņu,...

Psihoterapija / psihiatrija

Vai apgrūtināta elpošana var būt no alerģijas?
Labdien!

Man ir ziedputekšņu alerģija. Ir tādi simptomi kā iesnas, acu nieze. Šobrīd ir parādījusies tāda lieta kā apgrūtināta elpošana, ļoti minimāls sauss klepus, bet tiešām ļoti reti. Elpošana apgrūtināta ir ne tikai pie slodzes, bet arī mierā. Bet tā ir ciešama.

Gribēju jautāt, vai tas varētu būt no alerģijas, jo it kā nekādas citas slimības nav novērotas šobrīt?

Paldies!
Atbild:
Veselības salons 888
Labdien! Apgrūtināta elpošana ir saistīta ar alerģiju, jo elpceļu šūnās ir alerģiska tūska. Ar cieņu,...

Elpceļu / plaušu saslimšanas

Nepāriet cistīts - ko darīt?
Labdien!

Īsti nezinu, ko man iesākt un ko darīt. Aizgāju pie ģimenes ārsta, atklājās, ka man ir hronisks cistīts. Izdzēru Doxy, nepārgāja, tad izrakstīja Klerimed, pēc tam izdzēru vēl Canephron, uztaisīju analīzes, un uzrādījās, ka esmu vesela, bet simtpomi vēl ir. Ģimenes ārste teica, ka antibiotikas vairs nerakstīs un vienkārši lika dzert dzērveņu tabletes un vēlreiz Canephron, bet simptomi kā bija, tā nepāriet. Es nezinu, kur man tādā ziņā iet un ko darīt. Dzīvesvietas tuvumā nav neviena urologa.

Paldies!
Atbild:
Veselības salons 888
Labdien! Pēc apraksta spriežot, Jums ir hroniska urīnceļu infekcija. Varam piedāvāt veikt vispārēju organisma izmeklēšanu, kas ir balstīta uz biorezonansi, mūsu medicīnas centrā. Izmeklējuma laikā tiek izmeklēts katrs orgāns un sistēmas, tai skaitā arī uroģenitālā sistēma, un noskaidrotas funkcionālās izmaiņas, iekaisuma procesi un patogēnā mikroflora (candida, stafilokoki, ureoplazmas utt.), kas ļoti bieži uztur iekaisuma procesus urīnkanālos. Sīkāku informāciju var uzzināt, zvanot uz...

Uroloģija / nefroloģija

Ko nozīmē ektātiska krūšu kurvja aorta datortomogrāfijas aprakstā?
Labdien!

Ko nozīmē ektātiska krūšu kurvja aorta datortomogrāfijas aprakstā?

Paldies!
Atbild:
Anda Kariņa, ģimenes ārste
Labdien! Tas nozīmē, ka radiologs ir konstatējis paplašinātu aortu krūšu kurvī. Tāda atrade varētu būt gados vecākam pacientam. Pie noteikta lieluma paplašinājumam varētu būt lietot vārds aneirisma. Vēlams veikt EhoKG un konsultēties ar kardiologu. Ar cieņu,...

Kardioloģija / sirds un asinsvadu sistēma

Uzpampusi smagana 4 dienas pēc zoba izraušanas - vai tā vajadzētu būt?
Labdien!

Otrdien no rīta izrāva trīssakņu zobu, zobārste teica, ka saknēm galā bija strutas. Antibiotikas neizrakstīja, teica, ja sāp, var iedzert pretsāpju līdzekļus. Šodien ir ceturtā diena, kopš zoba nav, bet smagana joprojām ir diezgan uzpampusi un nāk siekalas ar tādu kā dzeltenu piejaukumu. Vai tā vajadzētu būt?

Paldies!
Atbild:
Svetlana Piskunova, zobārste
Labdien! Jābut visiem zobiem veseliem - normā. Pēc strutaina zoba izraušanas aprakstītās sūdzības var kādu laiku pastāvēt. Antibiotikas izrakstām tikai īpašos gadījumos. Ja Jums ir jautājumi par brūces dzīšanu, lūdzu, atkārtoti apmeklējat savu zobārstu....

Zobārstniecība / mutes veselība

Četrgadniekam viena actiņa šķielē - no kā tas var būt un cik ilgu laiku var prasīt ārstēšana?
Labdien!

Pirms pāris mēnešiem pamanīju, ka četrgadniekam viena actiņa "aizklīst" uz āra stūrīti brīžos, kad aizskatās, vai aizsapņojas. Tad actiņa sāka aizklīst biežāk un, skatoties uz mani, es redzu, ka tiešs skatiens ir tikai ar vienu actiņu. Citās dienās likās, ka ir pārgājis, bet tad atkal bija brīži, kad actiņa aizgāja uz ārējo stūrīti. Diezgan žigli tikām pie acu ārsta, un konstatēja, ka redze ir laba, nosauca pareizi arī mazākos simbolus ar katru actiņu. Ārsts apstiprināja, ka redze ir laba un pie šādas redzes brilles nerakstītu, bet actiņa ir novirzījusies no centra - to redzot, veicot pārbaudes. Izrakstīja brillītes, jāatrādās pēc pusgada, jānēsā cītīgi. Bērns, to izdzirdot, ārkārtīgi sanervozējās (mums radu saimē nevienam nav redzes problēmu, brilles uzrodas cilvēkiem pēc 60 gadiem - lasīšanai, un arī tikai retajam, brilles liekas kā kaut kas briesmīgs). Kad ārstam paprasīju - vai tas, ka sākam lietot brillītes, nozīmē, ka mums tas būs jādara visu mūžu? Atbildēja, ka mūsu gadījumā noteikti ne. Ar visu lielo kreņķi nepaprasīju, no kā tas var rasties (gadžetu izmantošanu mums pārmest nevar, tie atļauti minimāli, cik nu dārziņā visas interaktīvās tāfeles un tā) un cik ilgā laikā šo actiņu var salabot? Uz kāda principa darbojas šīs brillītes?

Paldies!
Atbild:
Latvijas Amerikas acu centrs
Labdien! Viens no biežākiem šķielēšanas iemesliem bērniem šajā vecumā ir nekoriģētas refraktīvās kļūdas, piemēram, tālredzība, astigmātisms, tuvredzība, kas neatbilst vecuma normai. Kā arī var būt saistība ar lielāku starpību dioptrijās starp abām acīm, kas var izraisīt ambliopiju (vājredzību) un šķielēšanu. Konkrētā gadījumā nevaru atbildēt, kāpēc bērnam tika izrakstītas brilles un vai tās darbojas, un šķielēšana mazinās. Ja acs šķielē uz āru, bieži vien ir jātrenē acu kustība uz iekšu. Neskaidrību...

Acis, optika / acu veselība

Senioram gūžas kaula lūzums - vai drīkst lietot pretizgulējumu matraci ar kompresoru?
Labdien!

Seniors (81 gads) krītot lauza gūžas kaula kakliņu, operācija nav veikta. Vai drīkst lietot pretizgulējumu matraci ar kompresoru? Par cik ļoti grūti visu laiku pavadīt guļus stāvoklī, vai funkcionālajā gultā drīkst celt galvgali sēdus pozīcijā? Pie kā konsultēties par šadu slimnieka aprūpi? Pie traumatologiem rindas garas, bet ģimenes ārsts pateica, ka par slimnieku atbild aprūpētājs, nevis viņš.

Paldies par atbildi!
Atbild:
Ilze Bērziņa, FRM ārste
Labdien! Pretizgulējumu matraci drīkst lietot, lai novērstu/mazinātu izgulējumu risku. Poza gultā ir jāmaina. Funkcionālās gultas iespējas drīkst izmantot. 4-6 nedēļas pēc lūzuma parasti drīkst sēdēt uz gultas malas ar kājām uz grīdas....

Traumatoloģija / ortopēdija

Degoša, spiedoša sajūta jau pusgadu - kur vērsties , lai noskaidrotu cēloni?
Labdien!

Man ir 22 gadi, dzīvoju aktīvi, ēdu sabalansētu pārtiku. Jau kādu laiku aiz krūškurvja rodas degoša, spiedoša sajūta. Izstiepjoties vai dziļi ieelpojot, tur arī kaut kas nokrakšķ - kā locītavās. Kuņģī pa retam rodas degoša sajūta, kas pēc tam pārvēršas kņudoņā, tādā kā iekšējā niezē, zem kreisās ribas. Sāku nedaudz uztraukties, jo traucējumi paši no sevis nepāriet jau pusgadu un traucē mierīgi dzīvot. Šis viss man var sākties jebkurā dienas laikā - pamostoties, pirms ēšanas, pēc ēšanas, ejot gulēt utt. Kas tas ir, ko man darīt un kur vērsties?

Paldies!
Atbild:
Anda Kariņa, ģimenes ārste
Labdien! Būtu jādodas pie ārsta, jo sūdzību iemesls, šķiet, ir kuņģī un barības vadā esošs kairinājums no skābes - gastroezofagīts. Dakteris varētu nozīmēt zāles, kas mazinās simptomus un ļaus gļotādai sadzīt (omeprazols, panteprazols, esomeprazols), un nosūtīs uz gastroskopiju vai tā saucamo "kobru", lai izslēgtu helikobaktēriju klātbūtni un secinātu, cik liela skāde pa šo pusgadu ir nodarīta. Tālāk nozīmēs ārstēšanu atbilstoši atradei izmeklējumos. Par krakšķošo skaņu nevaru komentēt. Iespējams,...
Atbild:
Veselības salons 888
Labdien! Viennozīmīgi, caur internetu atbildēt, kas tas ir, nevarēsim. Pēc sūdzībām spriežot, iespējams, ka problēmas ir ar aizkuņģa dziedzeri, nevar izslēgt veģetatīvās nervu sistēmas problēmas, kā arī starpribu nervu iekaisumu. Varam piedāvāt veikt vispārēju organisma izmeklēšanu, kuras laikā tiek izmeklēts katrs orgāns un sistēmas un noskaidrotas funkcionālās izmaiņas, iekaisuma procesi organismā un patogēnā mikroflora (sēnes, parazīti, baktērijas utt.). Sīkāku informāciju var uzzināt,...

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Dīvainas sajūtas kājās miera stāvoklī - kādus izmeklējumus veikt?
Labdien!

Man ir 34 gadi. Jau 4-5 mēnešus ir dīvainas sajūtas kājās - gan apakšstilbos, gan aukšstilbos. Šīs sajūtas grūti noraksturot, bet šķiet, tāda kā raustīšanās sajūta, un šī raustīšanās ir periodiska, ik pa 10-20 sekundēm, īslaicīga, mainīgās lokācijās, bet tikai kājās. Šīs sajūtas ir miera stāvoklī, gan stāvot, gan sēžot. Staigājot neizjūtu. Lietoju papildus Mg preperātus 400 mg vienu reizi dienā, jau otro mēnesi, bet bez efekta.

Sakiet, lūdzu, par ko tas varētu liecināt? Pie kāda speciālista vērsties? Kādi izmeklējumi būtu nepieciešami?

Paldies!
Atbild:
Juris Brūklis, traumatologs ortopēds "Rīgas veselības centrs" filiālē "Iļģuciems"
Labdien! Ar šādām sūdzībām vispirms jāgriežas pie neirologa, lai izslēgtu neiroloģisku patoloģiju....
Atbild:
Ilze Bērziņa, FRM ārste
Labdien! Ja sūdzības radušās relatīvi nesen (4-5 mēn.), nepieciešami papildu izmeklējumi (iekaisuma rādītāji, cukura līmenis, vairogdziedzera hormonu līmenis, USS vēdera dobumam u. c.). Nepieciešams konsultēties pie neirologa....

Neiroloģija / nervu sistēmas saslimšanas

Vai vājākas mēnešreizes var būt avārijas tabletes dēļ?
Labdien!

Mēnešreizes bija 12. martā ( 4-5 dienas) un 23. martā bija iespējamā ovulācija. 24. martā bija neaizsargāts dzimumakts, bet 25. martā no rīta izdzēru avārijas kontracepcijas tableti (aptuveni pēc 24h). Nākamajām mēnešreizēm bija jābūt 07.04., bet sākās 06.04. un ilga četras dienas, tās bija vājākas nekā ierasts. Tagad visu laiku ir velkoša sajūta vēdera lejas daļā. Vai vājākas mēnešreizes var būt avārijas tabletes dēļ? Esmu uztaisījusi gan testu, gan Hcg analīzes - viss negatīvs. Varbūt par ātru esmu tās nodevusi un taisījusi testu? Baidos, vai neesmu stāvoklī.

Paldies!
Atbild:
Kristīne Ķempe, ginekoloģe, ultrasonogrāfijas speciāliste
Labdien. Tā kā avārijas situācija Jums notika tieši ap ovulācijas laiku, tad medikamenta uzdevums šajā situācijā būtu attālināt ovulācijas notikšanas brīdi. Šim nolūkam svarīgi medikamentu iedzert pēc iespējas ātrāk. Tā kā menstruācijas apjoma ziņā bija vājākas, būtu nepieciešama papildu kontrole. Iemesli gan tam var būt dažādi, piemēram, cistas izveidošanās olnīcā, nevar izslēgt arī grūtniecību. Lai saprastu, vai asins analīzes un grūtniecības tests rāda patieso situāciju, svarīgi nodot analīzes ne...

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Sāpes zem kreisās ribas - pie kāda ārsta vērsties?
Labdien!

Ik pa laikam uznāk nepatīkamas, traucējošas sāpes zem ribām (brīžiem šķiet, ka sāp pati riba, ribas gals), biežāk un vairāk zem kreisās, arī naktīs. Nav iespējams pagulēt uz sāniem vai vēdera, sajūta tāda, ka ļoti spiež vai ka kaut kas krīt uz āru. Atvieglojumu rada gulēšana uz muguras, tad arī pāriet. Ģimenes ārsts ir diezgan nejēdzīgs, pilda nosūtījuma izsniegšanas funkciju. Tāpēc gribētu zināt, pie kāda ārsta būtu vēlams vērsties?

Paldies!
Atbild:
Anda Kariņa, ģimenes ārste
Labdien! Sākotnēji tomēr jādodas pie ģimenes ārsta. Vēders jāiztausta, jāveic analīzes. Nepieciešamības gadījumā ārsts nosūtīs uz vēdera USG. Varbūt vaina ir starpribu neiralģijāun vaina jāmeklē mugurkaulā. Uz šiem jautājumiem, kā arī, pie kura speciālista (ja vispār) jāvēršas, atbildēs ģimenes ārsts. Tāds jau arī ir primārās prakses ārsta uzdevums. Ar cieņu,...
Atbild:
Ilze Bērziņa, FRM ārste
Labdien! Iespējams, ka Jums ir stājas traucējumi/ stājas muskuļu disbalanss - var palīdzēt fizioterapeits. Iespējams, nepieciešami papildu izmeklējumi. Ja Jūs neapmierina esošais ģimenes ārsts, ģimenes ārstu var mainīt ik pēc 6 mēnešiem....

Fizioterapija, rehabilitācija

Vai zaļa, ūdeņaina caureja var liecināt par ko nopietnu un jāvēršas pie ārsta?
Labdien!

Slimības pirmajā un otrajā dienā bija vemšana kopā ar temperatūru 38 grādiem. Slimības trešajā un nu jau ceturtajā dienā vemšanas un temperatūras vairs nav, bet ir parādījusies caureja zaļā krāsā. Konsistence ir ļoti ūdeņaina. Oglīte īsti nepalīdz. Pagaidām dzeru ozolu mizas tēju. Vai šī lieta ir nopietna un jāgriežas pie ārsta vai arī var tikt galā mājās ar saviem spēkiem?

Paldies!
Atbild:
Anda Kariņa, ģimenes ārste
Labdien! Lielākā daļa vēdera infekciju pāriet pašas no sevis, ja pacients pietiekami labi uzņem šķidrumu un sāļus, kurus zaudē slimības laikā. Ja temperatūras vairs nav, tā jau ir laba pazīme. Iesaku dzert Rehidron šķīdumu (aptiekā var nopirkt) 1-2 L dienā atkarībā no tā, cik bieža un masīva ir vēdera izeja. Nedzert pienu, ievērot saudzējošu diētu (rīsi, grauzdēta maize utt.). Ja tomēr nav labāk 2 dienu laikā, jādodas pie ārsta. Ar cieņu,...

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Reiboņi, dīvainas sajūtas galvā - kādus izmeklējumus veikt?
Labdien!

Pēdēja laikā parādījušās dīvainas sajūtas galvā. Vienu reizi, izejot no pirts, sareiba galva. Tā kā nekad tā nebija bijis, sākās neliela panika, ko pavadīja augsts asinsspiediens, tirpšana rokās/kājās, nevarēju nosēdēt, likās, ka ģībšu. Pēc tās reizes ir brīži, kad liekas, ka ir dulla galva. Sāpju nekādu nav, tikai liekas, ka galvā varētu kaut kas plīst, un spiež/pulsē deniņos. Biju uz kardiogrammu (miera stāvoklī guļot), galvas kakla doplerogrāfiju, nodevu visas analīzes. Visur pateica, ka viss ir kārtībā, vienīgi trūkst D vitamīna un ir paaugstināts kopējais holesterīns. Šoreiz, vienkārši sēžot, sāka džinkstēt ausīs, reibt galva un bija jūtama tāda kā tirpoņa pa visu ķermeni, kas ilga kādas 5 sekundes. Pēc tam atkal, protams, satraukums, liekas, ka dulla galva (nav reibonis, bet liekas, ka tūlīt būs reibonis), trīc rokas/kājas, ir drebuļi, var būt slikta dūša. Palasot informāciju, tas norāda uz panikas lēkmēm. Kādus izmeklējumus vēl vajadzētu veikt, lai sevi nomierinātu?

Paldies!
Atbild:
Anda Kariņa, ģimenes ārste
Labdien! Rodas iespaids, ka sūdzības saistītas ar psihoemocionāliem faktoriem. Var izmeklēties pie sava ģimenes ārsta. Ja visas analīzes kārtībā, jārisina esošās trauksmes cēloņi vai jāplāno lietot medikamentu kursu, kas stabilizēs psihoemocionālo stāvokli un novērsīs veģetatīvas lēkmes. Paralēli vienmēr palīdz regulāra fiziskā slodze, veselīgs darba un miega režīms, konsultācijas pie psihoterapeita. Ar cieņu,...

Neiroloģija / nervu sistēmas saslimšanas