medicine.lv skaitļos

Lietotāji online150
Aktīvie uzņēmumi12552
Nozares raksti1407
Ekspertu atbildes21477
Jautājumi un atbildes : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv
Par ko var liecināt pēkšņas, asas sāpes kuņģī, kas izplatās uz citām ķermeņa daļām?
Labdien!

Es izgāju "kobru", jo bija smaguma sajūta ēdot. Izrādās, ar kuņģi ir problēmas - hiperēmiskā gastropātija un hroniskais gastrīts ar pozitīvu baktēriju. Ģimenes ārste man izrakstīja antibiotikas "Escarda". Kā viņa teica, - iziet kursu 2 nedēļas, - tā arī izdarīju. Tajā laikā sāku just kuņģa sāpes, ko nebijusi jutusi iepriekš. Izgāju antibiotiku kursu, domāju, varbūt tad kuņģis rimsies, bet tā nenotika. Nācās lietot antibiotikas atkal, jo, kad tās iedzēru, tad kuņģis nedaudz nomierinājās. Bet pēc laika atkal sāk sāpēt, un tā ir vairākas reizes dienā. Uz nakti, ejot gulēt, arī sāp. Nākas vēl izdzert zāles, lai kuņģis nomierinās, un es varu aizmigt.

Sāpes izplatās dažādās vietās - var būt asas, dzelošas sāpes pakrūtē, tad pie lāpstiņas, tad kreisajā paribē. Vēdera uzpūšanās arī ir. Ar apetīti gan viss it kā ir kārtībā. Šķiet, vairs tādas smaguma pazīmes nav. Par ko var liecināt pēkšņās sāpes? Jo iepriekš, kā teicu, tādu problēmu nebija.

Paldies!
Atbild:
MFD Veselības centrs "Dziedniecība"
Labdien! Jums nepieciešams atkārtoti vērsties pie ģimenes ārsta un saņemt nosūtījumu gastroenterologa konsultācijai....

Gastroenteroloģija / gremošanas sistēma

Cik bieži podologa apskate, ko nodrošina valsts, būtu nepieciešama cukura diabēta pacientiem?
Labdien!

Cik bieži podologa apskate būtu nepieciešama cukura diabēta pacientiem, ko nodrošina valsts? Nevaru atrast oficiālo informāciju.

Paldies!
Atbild:
Ilze Miziša, podoloģe
Labdien! To, cik bieži ir nepieciešams apmeklēt podologu, ir jāizvērtē individuāli, atkarībā no katra pacienta pēdu un nagu stāvokļa. Pacientiem ar problemātiskām kājām vizīte būtu nepieciešama biežāk - reizi mēnesī vai pusotrā. Pacientiem ar veselām pēdām tas var būt retāk. Ņemot vērā lielo pieprasījumu uz valsts apmaksāto pakalpojumu, diemžēl bieži vien nav iespējams nodrošināt tik regulāru apmeklējumu. Rindas ir garas un kvotu skaits ierobežots. Līdz ar to, diemžēl, sanāk vizīte ik pēc 3 vai 4 mēnešiem....

Podoloģija / pēdu aprūpe

Vai drīkst pārtraukt vakcinācijas kursu pret CPV vīrusu?
Labdien!

Meitai ir 14 gadi, ir saņēmusi pirmo devu "Gardasil 9" apmēram pirms 5 mēnešiem. Pirms 3 mēnešiem ir sākusi regulāri slimot. Ik pēc nedēļas-divām temperatūra, klepus, iesnas. Nekad agrāk nav tā slimojusi. Liekas, ka kaut kādi saaukstēšanās simptomi ir visu laiku, bez apstājas.

Sakiet, lūdzu, vai mēs varam tālāk nevakcinēties, vai saņemtā deva var izvadīties no organisma?

Paldies!
Atbild:
Maija Dace Broša, ginekologs
Labdien! Neko nezinot par meitenes veselību, diemžēl nevaru dot konkrētu atbildi. Jākonsultējas ar ģimenes ārstu....

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Kāpēc pēc seksa ir asiņošana?
Labdien!

Mēnešreižu laikā vienu dienu bija ļoti spēcīga asiņošana, kas nav bijusi novērota pirms tam. Parasti mēnešreizes bija vājas. Pēc tās dienas asiņošana bija, bet tā kā parasti, nekas īpašs. Taču tagad katru reizi pēc nodarbošanās ar dzimumaktu, ir asinis, kaut parasti tā nav noticis.

Vēlējos noskaidrot, kas var būt par iemeslu šādām parādībām?
Ar seksu nodarbojos jau 2 gadus, ir bijis tikai viens partneris.
Vai tas var būt kas nopietns?

Paldies!
Atbild:
Maija Dace Broša, ginekologs
Labdien! Jums steidzami jādodas pie ginekologa, jo ar šādām izpausmēm ir arī nopietnas saslimšanas....

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Kāpēc reizēm rodas velkoša sajūta kreisajā krūts muskulī un sirds pārsitieni, ceļot smagumus?
Labdien!

Kas var būt par iemeslu, ja man reizēm ir velkoša sajūta kreisajā krūts muskulī, arī zemāk? Sajūta, ka tas nāk no muguras. Ceļot svarus vai pagriežoties (neesmu piefiksējis, kā tieši), ir jūtami pārsitieni, liekas, ka saspringtu tad vairāk, vismaz ceļot smagumus.

Spiežot vienā punktā, lāpstiņas augšgalā, jūtamas sāpes, varbūt tas kaut kā saistīts?

Nevaru vairs apmeklēt trenažieru zāli, ne iet kur trenēties, jo neesmu drošs, kas varētu būt par vainu.

Nesen biju uz 9 masāžām, bet nepalīdzēja.

P.S Man konstatēta veģetatīvā distonija.

Ceru uz kādiem ieteikumiem. Paldies!
Atbild:
Dr. Anda Kariņa
Labdien! Diskomforts krūškurvī, visticamāk, varētu būt saistīts ar mugurkaulu un starpribu nervu kairinājumu. Taču tas nepaskaidro pārsitienus. Vēlams aiziet pie ģimenes ārsta uz konsultāciju. Pārsitieni ir visiem cilvēkiem, bet stresa laikā, bezmiega iespaidā, pēc alkohola lietošanas tie var būt biežāk. Arī veģetatīvās distonijas gadījumos pārsitienus novēro biežāk. Īsta sakara starp pārsitieniem un smagumu celšanu gan gluži nav....
Atbild:
MFD Veselības centrs "Dziedniecība"
Labdien! Šādu sāpju iemesls varētu būt starpribu neiralģija vai sirds saslimšanas. Jums nepieciešams vērsties pie ģimenes ārsta, lai veiktu elektrokardiogrāfijas (EKG) un citus izmeklējumus, kā arī saņemtu nepieciešamo ārstēšanu....
Atbild:
Dace Simsone, psihiatrs
Labdien! Ieteikums turpināt regulāras fiziskas aktivitātes, vēlams, varbūt kādu laiku fizioterapeita vadībā, apgūt relaksācijas vingrinājumu prasmes, apzinātības vai meditatīvās prakses (pēc izvēles). Ja sirds vesela, tad fiziskai slodzei ir ļoti labvēlīga ietekme uz psihisko vai ķermeņa veselību. Ar cieņu,...

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Beikera cista un deģeneratīvas izmaiņas mediālā meniska mugurējā ragā - cik tas ir nopietni un kā to ārstēt?
Labdien!

Divus mēnešus atpakaļ man sāka sāpēt celis, nav bijušas traumas, sasitumu. Aizgāju pie ķirurga, tas pateica, ka esot apsaldēts celis. Nosēdēju 2 nedēļas mājās, sāpes nepārgāja. Nācās taisīt usg un rentgenu. Rentgenā neko neparādīja, bet usg esot artrozes pazīmes.

Aizbraucu uz Rīgu pie traumatologa, kur konstatēja, ka man esot lb. Ceļa loc. Pes anserinus bursīts. Man uztaisīja blokādi un izrakstīja medikamentus. Pēc nedēļas sāpes palika lielākas un sajūta tāda, ka izlūzīs kauls. Uztaisīju magnētisko rezonansi un beidzot tiku kaut cik skaidrībā, bet - cik nopietni ir tas, ko uzrādīja magnētiskajā rezonansē?

Atbilde no magnētiskās rezonanses - beikera cista un deģeneratīvas izmaiņas mediālā meniska mugurējā ragā. Cik nopietni tas ir un kā tas viss ārstējas? Vēlos doties uz darbu, bet vai mani ārsts laidīs ar šādu problēmu?

Paldies jau iepriekš!
Atbild:
Ilze Bērziņa, FRM ārste
Labdien! Ar Beikera cistu nekas īpašs nav jādara. Par meniska izmaiņām jākonsultējas ar traumatologu. Darbā atgriešanās ir atkarīga no darba veida. Iespējams, ka pie slodzes būs jālieto ortoze. Vēlams konsultēties ar fizioterapeitu vai/un rehabilitācijas ārstu, lai novērtētu muskuļu stāvokli (mazinātu muskuļu disbalansu)....

Traumatoloģija / ortopēdija

Pie kā vērsties, ja radusies tūska zem acīm, kas nepāriet?
Labdien!

Pie kā vērsties, ja ir radusies tūska zem acīm, kas nenoiet nost? Viss ir izmēģināts, ir pārbaudīts vairogdziedzeris, limfmezgli. Šobrīd ir atklātas hroniskās iesnas, alerģija pret pļavas timotiņu. Ir mēģināts dzert antihistamīnus. Tagad lietoju deguna aerosolu. Alergologs teica, ka tūskai jāmazinās, bet nekas nemainās, lietoju aerosolu jau kādu 12. dienu. Autoimūnās sistēmas traucējumi nav, veiktas jau vairākas reizes analīzes.

Paldies!
Atbild:
MFD Veselības centrs "Dziedniecība"
Labdien! Jums nepieciešams vērsties pie ģimenes ārsta....
Atbild:
Ieva Cīrule
Labdien! Jāiet atkārtoti pie alergologa, LOR. Jāvēro, vai citur ķermenī nav tūska, piemēram, kājās. Pie ģimenes ārsta jāiet novērtēt citas problēmas, jo tūska var būt arī no tām. Arī bojāti zobi var dot sejas daļā piepampumu, tāpēc apmeklējiet stomatologu....

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

No kā varēja mainīties menstruāciju cikls?
Labdien!

Man ir 24 gadi . Mēnešreizes bija divas reizes pagājušajā mēnesī - sākumā un beigās, ilgums līdz 5 dienām. Šomēnes tās bija tikai vienu reizi. Pirmā dienā ļoti sāpēja mugura un vēders, mēnešreižu izdalījumi bija kā parasti. Bet nākamajā dienā bija smērēšanās, rozīgi izdalījumi turpinājās 2 dienas pēc kārtas. Nesaprotu, kas varēja izraisīt menstruāciju cikla izmaiņas un vai vajadzētu uztraukties?

Paldies!
Atbild:
Maija Dace Broša, ginekologs
Labdien! Diemžēl šajā gadījumā neklātienē atbildēt ir sarežģīti. Ir jādodas pie ginekologa....

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Kāpēc pēc ilgākas urīna aiztures ir maza strūkla?
Labdien!

Problēma sekojoša: pēc ilgas urīna aiztures, piemēŗam, guļot naktī, kad ciešs miegs, pamostos ar vēlēšanos urinēt, bet nav normālas strūklas. Sākums ar kaut kādiem urīna pilieniem, tad dažreiz neliela strūkliņa. Liekas, ka kaut kas traucē urīnam tikt laukā. Tas pats notiek pa dienu, kad esmu ceļā vai citu iemeslu dēļ nav iespējams urinēt. Pavisam citādi, ja pa dienu esmu mājās, dzeru šķidrumu, ēdu augļus un visu pārējo, kas satur ūdeni. Un tad pēc vajadzības varu urinēt un nav nekādu problēmu. Līdz ar to mehāniski aizsprostojumi tur nevarētu būt. Urīna analīzes vienmēr normālas. Asins analīzēs prostatas problēmu nav. Nav arī audzēju marķieru. Asins analīzēs vienīgais bija paaugstināts sliktais holesterīns un cukurs uz maksimālās robežas (bet tagad es tāpat cenšos ieturēt veselīgu diētu, cukuru nelietoju, cepumus, konfektes arī nepērku nekad).

Zāles šobrīd nelietoju nekādas. Ir bijusi muguras skriemeļu trūce, kā arī operācija (2008. gadā). Un joprojām ar to mēdz būt problēmas, piemēram, krampji kājās, sāpes ceļu locītavās, kā arī pie lielākas slodzes sāpes kājās. Pēdējie jostas vietas izmeklējumi tika veikti pirms 2 gadiem vasarā (gan tomogrāfija, gan rezonanse). Un tad nekas tur krimināls nebija. Protams, ka ir izmaiņas, salīdzinot ar bērnības vecumu, bet nekas operējams vai tamlīdzīgs nekas nav. Nav arī nekādas hroniskas saslimšanas. Tagad man 57 gadi.

Paldies!
Atbild:
Veselības salons 888
Labdien! Iespējams, ka ikdienā par maz lietojat ūdeni. Īpaši iepriekšējās dienās, kad Jums ir problēmas ar strūklu. Pēc aprakst spriežot, Jums visdrīzāk ir problēmas ar prostatītu, jo prostatas antigēnu noteikšanas raksturo tikai onkoloģiskos procesus, bet neparāda iekaisumus un labdabīgo veidojumu - adenomu. Jūs uzsverat, ka daudz lietojat sulas un augļus, bet, lai normāli notiktu filtrācija, ir nepieciešams ikdienā lietot ūdeni. Caur internetu mēs nevaram uzstādīt diagnozes un iemeslus, tikai...

Uroloģija / nefroloģija

Sāpes sirds rajonā - kāds varētu būt iemesls?
Labdien!

Esmu vīrietis, 32 gadi, svars 82 kg, augums 185 cm.

3 mēnešus atpakaļ paradījās dīvainas sāpes krūškurvī. Bet, laikam ejot, tās sāpes palielinās, sāp izteiktāk ap kreiso krūti, bet dažreiz saspiež pa vidu, liekas, ka elpas trūkst. Citreiz sāpes izstaro uz kaklu līdz pat žoklim. Citreiz it kā galva sagriežas. Dažreiz uznāk sauss klepus, vairāk no rītiem, bet varbūt tas tāpēc, ka es smēķēju. Tāpat mēdz sāpēt galva, izteiktāk arī kreisā pusē. Un visu laiku ir milzīgs nespēks. Asinsspiediens dažreiz paaugstināts, bet tas gan jau no stresa, no domām, ka visu laiku sāp. Miera stāvoklī guļot, pulss krītas līdz 50-47, vai tas ir normāli?

Esmu bijis pie ārstiem, taisīta ekg - kādas piecas reizes - un velokardiogramma, tāpat arī asins analīzes - trīs reizes divu mēnešu laikā. Bija arī datordiagnostika galvai un kakla daļai un rentgens plaušām. Tā arī neko neatrada. Pateica, ka stress, un izrakstīja antidepresantus.

Bet tās sāpes nekur nepazūd, jau sāk mani biedēt. Ko vel varētu pārbaudīt un ko iesākt tālāk?

Paldies!
Atbild:
Baiba Brokāne - Čekstere, ārste- psihiatre
Labdien! Pēc apraksta spriežot, Jums, visdrīzāk, ir veģetatīvā distonija. Ieteicama vizīte pie psihiatra, lai precizētu diagnozi un nepieciešamo terapiju. Ja antidepresantus izrakstīja ģimenes ārsts, tad arī ieteicama vizīte pie psihiatra; ja antidepresantus izrakstīja psihiatrs, tad atkārtoti apmeklējiet savu vai kādu citu psihiatru. Ar cieņu,...

Kardioloģija / sirds un asinsvadu sistēma

Ātra sirdsdarbība un vispārēja nepatīkama sajūta - vai sekas pēc Covid?
Labdien!

Esmu 31 gadus jauna sieviete. Man divas nedēļas atpakaļ bija kovids un tagad saskaros ar neizskaidrojamiem simptomiem. No rītiem, kad tikko pamostos un aizeju uz tualeti, man sākas ļoti ātra sirdsdarbība un ir vispārēja nepatīkama sajūta. Un tas nenotiek katru rītu, bet gan katru otro, trešo. Tāda lēkme ilgst aptuveni 10-15 minūtes un tad atiet.

Biju uz vizīti pie kardiologa, tika veikta arī ehokardiogramma, viss esot normas robežās, un pat ārsts nevarēja izskaidrot, no kā man tas varētu būt. Man ieteica veikt asinsanalīzes un pārbaudīt arī vairogdziedzeri, bet vēlējos apjautāties arī šeit, varbūt varētu pateikt apmēram, kas varētu būt pie vainas un vai tas nav bīstami dzīvībai?

Paldies jau iepriekš!
Atbild:
Aiva Doroško, ģimenes ārste
Labdien! Piekrītu kardiologam, ka ir vērts izmeklēt arī vairogdziedzeri, bet prasītos arī veikt 24h Ekg jeb holtermonitoringu, precizēt aritmiju - vai ir un cik nopietna tā ir. Labi būtu veikt asinsspiediena un pulsa dienasgrāmatu un pārrunāt ar ģimenes ārstu, vai nepieciešama papildterapija....
Atbild:
Dr. Anda Kariņa
Labdien! Pēc COVID ātra sirdsdarbība pastāvīgi vai epizodiski ir diezgan bieži novērojama. Tomēr nevar visā vainot tikai COVID, ir arī citi cēloņi ātras sirdsdarbības epizodēm. Būtu jāveic asinsanalīzes, jāpārbauda vairogdziedzera, hormonu līmeni. Hipertireoze var būt cēlonis tahikardijai. Tāpat iesaku veikt holtera monitorēšanu (RKG pieraksts 24 stundu garumā). Mēdz būt aritmijas, kas norit kā ātras sirdsdarbības epizodes. Ir cerība, ka holtera dienā varētu reģistrēties šāda aritmijas epizode, un...

Kardioloģija / sirds un asinsvadu sistēma

Pastāvīgs nogurums, grūtības iekustināt un darbināt muskuļus - pie kā vērsties?
Labdien!

Man ir nedaudz liekais svars un arī sirds jātrenē. Tāpēc cenšos nodarboties ar sportu - velo, svari. Bet ir ļoti grūti uzsākt treniņu, ir nepatika. Un arī treniņa laikā nogurstu. Varbūt slodzes izvēlos nepareizi... Bet varbūt man nav izvēles - ja es gribu samazināt svaru un trenēt sirdi, tad slodzei ir jābūt... Ja nav nepatīkama apjoma slodze, tad nevar būt arī rezultāti. Tad ir tauki un sirds mazspēja.

Man liekas, ka man ir kāda muskuļu atrofija. Sākusies multiplā skleroze vai tml.

Ar kādu ārstu lai es runāju? Vai ir kāds speciālists, pie kā griezties un uzsākt izmeklējumus? Vai ir cerības uz kādām zālēm?

Kāpēc citi vīrieši ar prieku nodarbojas ar sportu un ir labā formā, bet man tā ir elle, kas gandē visu dzīvi? Piemēram, dienas režīms man piespiedu sporta aktivitāšu dēļ ir galīgi čupā.

Es cenšos lasīt par sporta psiholoģiju un arī pie psihoterapeita eju. Bet man liekas, ka man ir kādas problēmas muskuļos, vielmaiņā. Varbūt metabolisma produkti no muskuļiem netiek efektīvi aizvadīti un tāpēc ir šī nepatika? Varbūt ir kādas zāles, kas to regulē?

Ar ko konsultēties par šādiem jautājumiem?

Paldies jau iepriekš par norādēm!
Atbild:
Ilze Bērziņa, FRM ārste
Labdien! Vispirms jāvēršas pie ģimenes ārsta, lai veiktu "parastās" analīzes - iekaisuma rādītāji, vairogdziedzera darbība, cukura, D vitamīna līmenis u. c. Ja būs aizdomas par kādu sistēmisku saslimšanu, Jūs nosūtīs uz papildu izmeklējumiem un/vai pie kāda speciālista. Ir labi, ka Jūs apmeklējat psihoterapeitu. Cilvēki ir dažādi. Ja Jūs esat "pūce", Jūs nespēsiet ar prieku apmeklēt treniņu 6:00! Slodzes līmenis ir jāpalielina pakāpeniski, jāsāk ar nelielu slodzi. Piemērota slodze neizraisa...

Sports veselībai, sporta centri

Kur vērsties pēc neirologa izziņas, lai var kārtot automašīnas vadītāja tiesības?
Labdien!

Esmu 2. grupas invalīde. Griezos pie ģimenes ārsta ar jautājumu, vai varu likt tiesības. Viņa noteica, ka var, bet, tā kā man ir neiroloģiska saslimšana, vajag izziņu no sava neirologa. Neiroloģe ļoti asi nokritizēja manu vēlmi un, protams, neatļāva. Noteica, lai meklēju citu ārstu, varbūt tas ļaus.

Tad nu gribu saprast, kur man griezties? Kurš būs objektīvs ārsts, kurš tiešām izvērtēs manu lūgumu?

Paldies!
Atbild:
Daiga Pētersone, arodveselības un arodslimību ārste
Labdien! Par autovadītāja tiesību saņemšanu lemj medicīniskā komisija, kuras sastāvā ir vairāki speciālisti, tajā skaitā neirologs. Ja ģimenes ārsts Jums ļāvis saņemt autovadītāja tiesības, Jums jāvēršas pie medicīniskās komisijas, informējot par neiroloģisko saslimšanu....
Atbild:
Dr. Anda Kariņa
Labdien! Diemžēl ar virkni saslimšanu, kas var iespaidot autovadīšanu, veselības izziņa auto vadīšanai var tikt noraidīta. Ir nepieciešama speciālista izziņa, ja tomēr pacienta veselības stāvoklis un nozīmētā terapija nav pretrunā spējai vadīt transporta līdzekli. Varat griezties uz konsultāciju pie jebkura praktizējoša neirologa, ņemot līdzi veiktos izmeklējumus, kas attiecas uz Jūsu saslimšanu. Speciālistus var meklēt privātās klīnikās, piemēram, Neiro klīnika, ARS, VC-4, Premium Medical utt....

Neiroloģija / nervu sistēmas saslimšanas

Kāpēc ir sāpes astes kaulā, braucot ar velosipēdu?
Labdien!

Man 32 gadi. Vienmēr ir ļoti paticis braukt ar velosipēdu. Taču pēdējā laikā esmu pamanījusi, ka izjūtu diskomfortu astes kaula rajonā. Braucot - ne tik ļoti kā pēc tam, nokāpjot no velosipēda, - ir spiediena sajūta astes kaulā, mērenas sāpes, nu tādas, ka to astes kaulu var sajust staigājot, ir vēlme iztaisnoties, izstaipīties. Savukārt brauciena laikā periodiski jāstāv kājās, lai tik ļoti nenoslogotu problēmzonu, kā arī jāmeklē ērtāka pozīcija sēžot - grūti nosēdēt mierīgi.

Vai tas varētu būt dēļ palielinātā ķermeņa svara? Jo gadus 10 atpakaļ, kad man bija normāls svars, šādu diskomfortu neizjutu. Vai varbūt nav piemērots sēdekļa platums, augstums, ir nepieciešams mīkstāks sēdeklis?

Tāpat visu brauciena laiku jūtu saspringumu labās kājas celī, vairāk uz kreiso pusi, virs ceļa, šķiet, muskulī, savukārt kreisajai kājai - itin nekas. To var paciest, bet gribētos arī saprast, kāpēc tā.

Ko manā situācija varat ieteikt? Ar ko sākt, vai nepieciešamas kādas pārbaudes?
No riteņbraukšanas atteikties nu galīgi nevēlos, jo tas ir vienīgais sporta veids, kas sagādā prieku un kas raisa vēlmi regulāri nodarboties ar fiziskām aktivitātēm.

Paldies!
Atbild:
Dr. Jūlija Jurčenko, fizikālās un rehabilitācijas medicīnas (FRM) ārste
Labdien! Astes kaula sāpēm var būt vairākas etioloģijas. Piemēram, veca trauma. Jā, dažreiz var gadīties mikrotrauma, ko var pieskaitīt pie sāpēm krustos. Ja skatāmies uz astes kaula anatomiju, tad tas ir mugurkaula turpinājums, tā pēdējais segments, kas veidots uz leju vērsta trijstūra formā no trīs līdz pieciem kopā saaugušiem skriemeļiem. Tas savienots ar krustu kaulu, bet starp abiem atrodas skrimšļa disks. Šo savienojumu nostiprina krustu un astes kaula saites. Trieciena dēļ lauzts kauls ar laiku saaug...
Atbild:
Kristīne Siričenko, sertificēta fizioterapeite
Labdien! Jūsu aprakstītās sūdzības liecina par muskuļu, saišu vai fasciju disfunkciju. Iesaku Jums vērsties pie fizioterapeita, lai izvērtētu funkcionālo stāvokli un ar fizioterapijas metodēm atrisinātu šo problēmu, lai Jūs turpmāk varētu ar prieku nodarboties ar riteņbraukšanu! Veselību vēlot ,...
Atbild:
Ilze Bērziņa, FRM ārste
Labdien! Iespējams, ka sēdekļa nomaiņa varētu palīdzēt. Palielināta ķermeņa masa var būt iemesls šādām sāpēm. Drošāk būtu veikt RTG izmeklējumu un/vai USS astes kaulam, lai izslēgtu kādu nopietnāku bojājumu....

Fizioterapija, rehabilitācija

Divas nedēļas pēc kārtas īdēšana/spiešanas sajūta sirds rajonā - vai VD izpausmes?
Labdien!

Vīrietis, 33 gadi, augums 182 cm, svars 91 kg. Konstatēti veģetatīvās nervu sistēmas traucējumi.

Pēdējo 5 mēnešu laikā ir bijuši visi iespējamie VD simptomi. Taču šobrīd, jau divu nedēļu garumā, visvairāk nomoka īdēšana/spiešanas sajūta sirds rajonā. Šīs sajūtas nav sāpīgas, bet ļoti traucē dzīvot, jo ir pilnīgi visu laiku, bez apstājas, 14 dienas. Nejūtu to tikai naktī guļot, nedaudz vieglāk kļūst arī fizisko aktivitāšu laikā, ko veicu katru dienu. Bieži šīs sajūtas pilnībā nodarbina manu prātu, jo visu laiku liekas, ka ar sirdi kaut kas nav kārtībā. Ir veikti izmeklējumi - Holters, EKG, sirds Eho, veloergometrija, kuņģa un zarnu trakts pārbaudīts, vēdera dobuma usg, dažādas analīzes. Visi izmeklējumi bez nekādām novirzēm. Kardiologs grib sūtīt uz koronogrāfiju, bet man ir alerģija pret kontrastvielu, līdz ar to šis izmeklējums ir riskants. Lietotie medikamenti - "Adaptol", "Noofen", "Mydocalm". Vai manis aprakstītie simptomi var būt saistīti ar veģetatīvajiem traucējumiem? Satrauc tieši nepārtrauktība jau 14 dienu garumā, kas atņēmis daudz spēka.

Paldies!
Atbild:
Veselības salons 888
Labdien! Visi minētie simptomi un sūdzības var būt saistītas ar veģetatīvo distoniju. Ja neesat apmeklējis psihiatru, tad būtu ieteicama vizīte pie šī speciālista, lai psihiatrs ieteiktu nepieciešamo medikamentu lietošanu. Ar cieņu,...
Atbild:
Laura Freimane, psihiatre
Labdien! Jā, šādi traucējumi var būt saistīti ar veģetatīvo nervu sistēmu. Lai uzsāktu ārstēšanu, būtu vēlama psihiatra konsultācija ambulatori. Ja stāvoklis pasliktinās vai ir ļoti mokošs, pēc palīdzības var griezties arī stacionārā. Ja kardiologs grib sūtīt uz koronogrāfiju, tad tas ir viņa kompetencē - izlemt par tās nepieciešamību....

Kardioloģija / sirds un asinsvadu sistēma

Beikera cista: Vai tiešām lidojumi to nekādi neietekmē?
Labdien!

Bērnam ceļa locītavā ir Beikera cista. Ģimenes ārsts teica, ka lidojumi nekādā ziņā to neietekmē. Vai tiešām varu būt droša par to?

Paldies!
Atbild:
Juris Brūklis, traumatologs, ortopēds
Labdien! Jā, variet būt droša, ar cistu lidojuma dēļ nekas nenotiks. Beikera cistā ir šķidrums, ko spiediena maiņa nekādi neietekmē....
Atbild:
Ilze Bērziņa, FRM ārste
Labdien! Jā, lidojumi nevar ietekmēt Beikera cistu....

Fizioterapija, rehabilitācija

Kā mazināt acu jutību uz spilgtu gaismu?
Labdien!

Acu standarta pārbaudes laikā man 3 reizes iepilināja "Cyclogyl" plienus. Pēc tam 4 dienas viss bija ļoti spilgts. Acis nu jau 4 mēnešus ir ļoti jutīgas uz spilgtu gaismu. Man ieteica lietot mākslīgās asaras pilienus, jo acis ir sausas. Pēc atkārtotas vizītes daktere samazināja acu spiedienu, un palika vieglāk skatīties uz gaismu. Pēc nākamās vizītes acu spiediens bija normāls. Acu zīlītes gan joprojām ir palielinātas un jutīgas. Vai es varu pilināt kādus acu spiediena vai zīlīšu samazinošus pilienus?

Paldies!
Atbild:
Liene Muceniece, oftalmoloģe
Labdien! Lai varētu pilnvērtīgi izvērtēt acs iekšējās daļas, tiek lietoti zīlīšu paplašinošie acu pilieni kā, piemēram, ciklopentolāts. Līdz ar plato zīlīti blakus efekti ir miglaina redze (īpaši tuvumā) un izteikta jutība pret gaismu. Šis efekts var būt noturīgs līdz pat 36 h. Efekta noturīgumu ietekmē arī acu krāsa. Pēc paša iniciatīvas lietot acu spiediena vai zīlīšu samazinošus pilienus noteikti nevajadzētu. Ieteicams doties pie acu ārsta atkārtoti, lai objektīvi novērtētu zīlīšu izmēru, to...

Acis, optika / acu veselība

Kas varēja izraisīt kondilomas partnerim?
Labdien!

Manam vīrietim konstatēja kondilomas. Kopā esam 4 gadus. Viņš apgalvo, ka tas no manis, bet man nekas tāds nekad nav bijis, kā to izskaidrot?

Paldies!
Atbild:
Dainis Balodis, seksologs
Labdien! Kondilomas ir seksuāli transmisīva saslimšana, ko izraisa cilvēka papilomas vīrusa (HPV) dažādi paveidi. Kondilomas attīstās dažu mēnešu līdz pusgada laikā pēc inficēšanās. Jāsaka, ka ne visiem cilvēkiem, kuri ir inficēti ar HPV, attīstās kondilomas. Precīzu diagnozi nosaka dermatologi. Kondilomu attīstību iespaido cilvēka imunitātes stāvoklis, pazemināta imunitāte veicina kondilomu attīstību, to var iespaidot arī dažu medikamentu lietošana....

Seksoloģija / seksuālā veselība

Kādēļ vairs nav pieejami šie pilieni nervu sistēmas saspringuma mazināšanai?
Labdien!

Sakiet, lūdzu, kādēļ vairs nekur nevar nopirkt "Notta" pilienus? Vai ir kāds alternatīvs līdzeklis uz tāda paša sastāva bāzes? Kādu līdzīgu līdzekli varat ieteikt lietot nervu sistēmas saspringuma noņemšanai?

Paldies!
Atbild:
Ilze Paegle, farmaceite, "Intas" aptiekas vadītāja
Labdien! "Notta" homeopātiskie pilieni Latvijā vairs nav pieejami. Tā vietā var ieteikt lietot citus homeopātiskos līdzekļus - "Sedatif PC" vai "Nervoheel N" tabletes. Var arī interesēties Rīgas homeopātiskajā aptiekā, kur ir pieejami aptiekā uz vietas gatavoti homeopātiskie pilieni nervu sistēmai. Un arī jebkurā aptiekā ir pieejami arī dažādi augu izcelsmes nomierinoši līdzekļi, ko var iegādāties bez receptes. Iesaku konsultēties aptiekā ar farmaceitu vai apmeklēt ārstu....

Medikamentu tirdzniecība, aptiekas

Ļoti pasliktinājusies pašsajūta - uz kādam analīzēm man ir jādodas?
Labdien!

Pēdējā laikā man ļoti ir pasliktinājusies pašsajūta. No dzīvesveida paradumiem neesmu neko mainījusi. Ir nespēks visu laiku, spiež galvu, nedēļas laikā vidēji zaudēju 3-4 kg. Vai tas varētu liecināt par vēzi, un kādas analīzes ir jāveic? Ģimenē ir bijis krūts un kuņģa vēzis.

Paldies!
Atbild:
Dr. Anda Kariņa
Labdien! Diemžēl bez vizītes klātienē neiztikt. Jādodas pie sava ģimenes ārsta. Ārsts izmeklēs, nosūtīs uz nepieciešamajām analīzēm un izmeklējumiem, lai uzstādītu diagnozi. Cēloņi var būt ļoti dažādi, tai skaitā onkoloģija....
Atbild:
Leonīds Viškers, neirologs
Labdien! Jums noteikti nekavējoties ir jāiet pie ģimenes ārsta un jārisina visi iespējamie izmeklējumi asinsanalīzēs un izmeklējumos, kas varētu izslēgt Jūsu nosauktās diagnozes, paralēli saņemot nosūtījumu no ģimenes ārsta pie speciālistiem, kurus norādīs ģimenes ārsts....

Onkoloģija / ļaundabīgas saslimšanas

Vai grūtniece drīkst vakcinēties pret garo klepu, kombinējot to ar difterijas poti, ja pirms 3 gadiem difterijas pote jau bijusi?
Labdien!

Vai vajag/drīkst potēt garā klepus poti grūtniecei (33 nedēļas), kura ir kombinēta ar difterijas poti ,ja jau pirms 3 gadiem ir jau potēta difterijas pote? Vai nebūs par daudz difterijas potes?

Paldies!
Atbild:
Maija Dace Broša, ginekologs
Labdien! Šo jautājumu apspriežat ar ginekologu, kas vada grūtniecību un zina visu par tās gaitu....

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības