Plāksteris toksīnu izvadīšanai no organisma - apmāns vai tiešām brīnumlīdzeklis?
Labdien!

Vēlējos noskaidrot, vai plāksteri, kas ir paredzēti toksīnu izvadīšnai no organisma, piemēram, KINOKI un citi, kuri ir paredzēti likšanai uz pēdām, ir apmāns vai tiešām brīnumlīdzklis?

Sastāvā - bambuss, etiķis, bambusa sveķi, apelsīnu eļļas ekstrakts, turmalīns, kremnija dioksīds, mušmulas lapas, hitozāns, C vitamīns, kā arī citi noderīgi mikroelementi.

Citos plāksteros sastāvā ir koksnes etiķis. Kā šīs vielas iedarbojas uz organismu?

Paldies!
Atbild:
Anita Kanele, "Anitas veselības salons", SIA
Labdien!

Visa veida brīnuma plāksteri ir zināmā veidā "placebo" jeb pašapmāns. Ja varētu visus toksīnus ar plāksteri izvadīt, tad nebūtu slimu cilvēku. Tomēr jāatzīst, ka sastāvs ir labs un zināmu mikrocirkulāciju caur ādas porām pēdā veic. Ja nav alerģiskas reakcijas, tad domāju, ka sliktāk nebūs.

Ar cieņu,

Homeopātija

Kā cīnīties ar krākšanu?
Labdien!

Man ir 59 gadi. Naktīs krācu, traucējot vīram gulēt. Krācu arī tad, kad vēl tikai laižos miegā un visu dzirdu. Kur man vajadzētu griezties pēc palīdzības?

Paldies!
Atbild:
"Miega slimību centrs", "Miega slimību centrs", SIA
Labdien!

Pati krākšana var būt kā sociāla problēma, kas traucē gulēt gan pašam gulētajam, gan cilvēkiem apkārt. Un, ja traucē, protams, ieteicams griezties pie speciālista, kurš palīdzēs to atrisināt. Bet, ja aizpildot bezmaksas testu http://www.miegacentrs.lv/lv/92-miega-apnojas-tests , tiek uzrādīts vidēji augsts vai augsts miega apnojas risks, tad noteikti jākonsultējas ar miega speciālistu un jāveic miega diagnostika.

Ar cieņu,

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Kā ārstēt stipras mēnešreizes pusaudzei?
Labdien!

Vēlos jautāt, kā iespējams risināt stipru mēnešreižu problēmu pusaudzei? Šobrīd nav iespējas apmeklēt ārstu klātienē. Mēnešreizes ilgst aptuveni sešas dienas, ir stipras un traucē ikdienas darbos. Vai ir kāds veids, kā tās padarīt vājākas, kā arī kādi ir šo metožu plusi un mīnusi?

Paldies!
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!

Neklātienē ieteikt ārstēšanu nevar. Svarīgs faktors ir uzturs - tam jābūt vispusīgam, C vitamīnu un dzelzi saturošam. Jāēd gaļas produkti, kas nodrošina vajadzīgo dzelzs līmeni. Asiņošanas laikā ieteicama nātru tēja vai ginekoloģisko tēju maisījumi. Ir jākonsultējas ar ģimenes ārstu.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Bērnam pūžņo actiņa, ilgtermiņā nekas nepalīdz - kā rīkoties?
Labdien!

Meitiņai kopš dzimšanas sistemātiski pūžņo actiņas, viena pastiprinātāk. Tika ņemtas analīzes, tīrītas ar kumelītēm, masētas, lietoti pilieni. Nekas ilgstoši nepalīdzēja.
Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā noteica diagnozi OD/OS un veica abu actiņu bužēšanu, zondēšanu un skalošanu.

Uz pāris nedēļām likās, ka ir labāk un problēma atrisināta, tomēr līdz ar zobiņu šķelšanos meitiņai atkal sāka pūžņot actiņa.
Konsultējāmies ar pediatri, braucām pie acu dakteres - visur ieteica tās pašas metodes un nogaidīt, lai bērns paaugas - pāries.

Nepāriet, tāpēc, lūdzu, iesakiet, kur tālāk vērsties un ko darīt?

Cerot uz sapratni un atsaucību, gaidīsim atbildi!

Paldies!
Atbild:
Una Brūna, "Latvijas Amerikas Acu centrs", SIA
Labdien!

Pēc rakstītā var secināt, ka zondēšanas rezultātā asaru kanāliņa caurlaidība uzlabojās, tādēļ šī brīža asarošana varētu būt saistīta ar zobu šķelšanos, iesnām un deguna, aizdegunes tūsku, kas sašaurina arī asaru kanāliņu un traucē asarām nonākt aizdegunē, rīklē. Lai precizētu diagnozi, būtu nepieciešama mazuļa apskate pie acu ārsta.

Acis, optika / acu veselība

Kāds varētu būt iemesls, ja ik pa laikam vēdera lejasdaļā rodas uzpūšanās sajūta?
Labdien!

Sakiet, lūdzu, kāds varētu būt iemesls, ja ik pa laikam vēdera lejasdaļā rodas uzpūšanās sajūta? Sāpes neizjūtu, drīzāk diskomfortu, jo tajos brīžos, kad vēdera lejas daļa (tieši vidus rajons, apmēram urīnpūšļa zonā) ir tāda piepūtusies un ir jūtama smaguma sajūta, lai arī ir vēlme atviegloties, to īsti nesanāk izdarīt. Tāpat šādos brīžos vēderā ir tāda neliela burbuļošana, taču atbrīvoties no gāzēm, lai arī sajūta ir tāda, ka vajadzētu, nav iespējams.

Paldies!
Atbild:
Iveta Līce, Līces I. ģimenes ārsta prakse
Labdien!

Vēdera uzpūšanās un burbuļošana var būt dažādu iemeslu dēļ. Vajadzētu analizēt, vai uzturā lietojat kaut kādus produktus, no kā tas var rasties. Nav ieteicama arī gāzētu dzērienu lietošana. Iespējams, ka gremošanas traktā trūkst fermentu, kas pārstrādā uzņemtās barības vielas. Var palīdzēt ""Pangrol" vai "Kreon" - tie ir gremošanas fermenti, "Espumisan" - pret uzpūšanos. Vajadzētu padomāt par to,v ai gremošanas traktā pietiekoši ir normālās mikrofloras baktērijas. Ja tas nelīdz,tad jādodas pie ģimenes ārsta vai gastroenterologa.

Veselīgs uzturs

Kādos gadījumos tiek operēta cista liesā?
Labdien!

Septembra vidū sonogrāfijā liesā tika konstatēta cista (saturs ehionegatīvs) - 5,5x3,9x5,0 cm.

29. novembrī tika veikta magnētiskā rezonanse (bez kontrasta).
Slēdzienā rakstīts: Liesa parasta apjoma homogēna, gluda, mediālā daļā redz 5.1 cm diam., T2 hiperintensu, gludu, homogēnu unilokulāru cistu bez solīdām komponentēm, pieguļ nieres augšpolam.

Ķirurga vārdi: "Tik maza netraucē un neviens neoperēs. Venkārši jāgaida, kad pati uzsūksies un jālūdz Dievs, lai ātrie paspēj, ja nu gadās trieciens pa vēderu un notiek liesas plīsms"...
Ko lai daru? Jo spiedoša sāpe (pie katras ieelpas) ir diendienā. Ieēst arī neko daudz nevar. Ievēroju, ka vēders kreisajā pusē palicis lielāks, tāpēc vairs nevaru apvaldīt paniku.

Paldies!
Atbild:
Violeta Hrikina-Seredenko, MFD Veselības centrs "Dziedniecība"
Labdien!

Jūsu problēmu var atrisināt, tikai griežoties uz konsultāciju pie speciālista internajā medicīnā vai ķirurģijā. Nepieciešama klīniska izmeklēšana un diagnozes precizēšana.

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Ko darīt, ja zīdainim radies atkārtots auss iekaisums?
Labdien!

Zīdainim ir 5 mēneši. Dzīvojam Anglijā. Kādu laiku atpakaļ bērnam parādījās šķidrums auss kanālā, ne temperatūras, ne dižas izmaiņas uzvedībā nebija. Aizgājām pie daktera, kas lika dot "Amoxicilin" 250g/5 ml 3x dienā. Izdarījām. Pēc piecu dienu kursa pagāja nedēļa, un atkal ir parādījies šķidrums vienā ausī. Temperatūras nav. Ko tagad vajadzētu darīt? Aiziešu te, atkal iedos antibiotikas, šeit viņi uz to ir naski, pat neiedziļinoties, pediatru šeit nav.

Paldies!
Atbild:
Ivars Strazds, Strazda I. ārsta pediatra prakse
Labdien!

Neredzot ausi, tā grūti pateikt, bet, ja antibiotikas palīdzēja, tad tas ir labs rādītājs.
Vienīgi - 5 dienas antibiotikas lietot pie auss patoloģijas ir par maz. Es dotu lietot daudz ilgāk. Bet tas, protams, ir mans uzskats un pieredze.

Lai Jums veicas!

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Vai tiešām var aizvietot hormonālās tebletes uz tādām pašām, bet ar palielinātu hormonu daudzumu?
Labdien!

Jau vairākus mēnešus lietoju "Lindynette 20". Šodien, vēloties nopirkt jaunu plāksnīti, izrādījās, ka nevienā no aptiekām nebija pieejamas šīs tabletes. Viena no farmaceitēm ieteica aizvietot uz "Lindynette 30", uz ko arī piekritu, jo pēc viņas vārdiem turpmāk varēšu tik un tā lietot "Lindynette 20". Saprotu, ka šajās tabletēs ir paaugstināts hormonu daudzums, bet tomēr - kā tas turpmāk ietekmēs tablešu lietošanu? Vai nākamajā ciklā tomēr varu neuztraucoties lietot "Lindynette 20"?

Paldies!
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!

Farmaceitei ir taisnība. Nākamajā ciklā var neuztraucoties lietot "Lindynette 20".

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Kā rīkoties, ja 6 nedēļas pēc ģipša noņemšanas staigājot uztūkst kāja?
Labdien!

Draugam bija kaula lūzums pēdas pamatnē. Pēc 6 nedēļām, kad tika noņemts ģipsis, un draugs sāka mēģināt staigāt. Kāja pēc 10 minūtēm stipri uzpampa, kļuva sārta un nedaudz karsta līdz pat ceļgalam. Ja guļ gultā, un kāja ir uzlikta uz spilvena, tad viss ir kārtībā. Nostājoties uz salauztās kājas, sāpju nav. Uztrauc tikai zibenīga uztūkšana. Iesakiet, lūdzu, kā rīkoties un pie kāda speciālista būtu jāvēršas?

Jau iepriekš pateicos par atbildi!
Atbild:
Rehabilitācijas centrs Līgatne, "Rehabilitācijas centrs Līgatne", SIA, Dienas stacionārs
Labdien!

Slodzes apjoms jāpalielina pakāpeniski.

Var lietot aukstuma aplikācijas (10-15 min.) vairākas reizes dienā: uz kājas jāuzliek sauss dvielis, tad aukstuma pakete (vai saldēti dārzeņi, kokteiļu ledus u. tml.).

Ja 1- 2 dienu laikā tūska nemazinās, jāparādās ģimenes ārstam.
Iespējams, ka kustību atjaunošanai vajadzēs fizioterapeita palīdzību.

Fizioterapija

Kādas sajūtas mēdz būt pēc dzemdes abrāzijas?
Labdien!

Tika konstatēts, ka auglītim apstājusies sirdsdarbība. Otrā dienā sākās asiņošana un stipras sāpes (kā kontrakcijas). Aizbraucot uz slimnīcu, pēc apskates uzreiz naktī tika nozīmēts veikt mehānisku tīrīšanu. Pēc procedūras jutos normāli, tikai nedaudz vilka vēderu. Tika caur sistēmu laistas gan antibiotikas, gan pretsāpju zāles. kad izrakstīja no slimnīcas, uz to brīdi jutos labi. Taču, atbraucot mājās, uz vakarpusi kļuva slikta dūša, reiba galva, arī vēderu vilka. Pat apsēsties bija grūti, jo jutu sāpes, kas uznāca un pārgāja, arī guļot vienkārši gultā. Tas ir normāli? Vai arī šīs sajūtas liecina par konkrētā ārsta neprofesionālu darbību?
Jo, cik apzināju pirms tam sev zināmas dāmas, pēc narkozes izgulēšanas nekas vairs nēsāpēja, un viņas devās mājās tajā pašā dienā.

Paldies!
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!

Kā saprotu, tika veikta steidzama dzemdes dobuma abrāzija un, lai nerasos infekcija, saņemti arī attiecīgi medikamenti. Šāda grūtniecības pārtraukšanās mēdz būt infekcijas rezultātā, tādēl arī pēc procedūras var būt problēmas. Jūsu zināmās dāmas, iespējams, ir pārtraukušas grūtniecību pēc savas vēlēšanās, kad organismā nav iekaisuma procesu.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības