medicine.lv skaitļos

Lietotāji online147
Aktīvie uzņēmumi12643
Nozares raksti1311
Ekspertu atbildes20768
Jautājumi un atbildes : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv
Ilgstoša temperatūra ar trauksmi - vai tas ir no antidepresantu lietošanas pārtraukšanas?
Labdien.

Pirms 3 nedēļām es atmetu antidepresantus pilnībā. Viss bija kārtībā. Nedaudz trauksme, bet ciešama un ātri novaldāma. Pirms 7 dienām man parādījās pēkšņi iesnas un stipras galvassāpes, nākamajā dienā jau bija klāt tam visam temperatūra un viegls klepus. Tam visam klāt diezgan stipra trauksme un pat panikas lēkmes.

Dzēru pretdrudža preparātus un tiku vaļā no iesnām un klepus (nu gandrīz pilnībā, var teikt, ka nav). Tagad ir palikusi paaugstināta un mainīga temperatūra ar nepārejošu trauksmi. Naktī temperatūra pazūd, pamostos ar 36.6, 36.7. Bet jau pāris stundu laikā ir augšā uz 37.3, 37.4 un dažkārt uz kādu laiku pati no sevis nokrīt bez nekādiem preparātiem un pēc tam ir atpakaļ augšā. Pretdrudža preparāti ("Gripofleks", "Wick") vairs nelīdz vispār. Trauksme nemazinās.

Tāpat ir pastipri galvas reiboņi. Vienam iet ārā uz ielas bail, gan dēļ temperatūras, gan reiboņiem.

Vai tas viss varētu būt saistīts ar antidepresantu atmešanu? Un vai es varu tos tā vienkārši atsākt lietot? Vai tas vispār palīdzēs? Savu psihiatri nevaru diemžēl dabūt rokās.

Paldies!
Atbild:
Baiba Brokāne - Čekstere, ārste- psihiatre
Labdien! Protams, varat pakāpeniski atsākt lietot antidepresantus. Labāk gan būtu pirms tam pakonsultēties ar savu psihiatru. Temperatūra gan nebūs saistīta ar antidepresantu atcelšanu. Jums noteikti ir kāda infekcija, tāpēc vēlams sazināties ar ģimenes ārstu un veikt analīzes. Ar cieņu,...

Psihoterapija / psihiatrija

Kavējas mēnešreizes, grūtniecība nav iestājusies - ko darīt?
Labdien!

Man ir 34 gadi, neesmu dzemdējusi. Man jau nedēļu nav mēnešreizes, nekad mūžā tās nav kavējušās vairāk par 1 dienu, bet stāvoklī neesmu – pārbaudījos. Periodiski ir tā velkošā sajūta vēderā, kas parādās pirms MR un piebriedušas krūtis.
Vēl ik pa laikam reibst galva un ir bezspēks. Vairogdziedzeris pārbaudīt 6 mēnešus atpakaļ – viss bija kārtībā.

Ko darīt - ar ko sākt?

Paldies!
Atbild:
Maija Dace Broša, ginekoloģe
Labdien! Mēnešreižu kavēšanās var būt saistīta ar organisma reakciju uz kādu citu veselības traucējumu, uztura novirzēm vai stresu. Ja arī nākamajā mēnesī nav mēnešreižu, dodieties pie ginekologa....

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Pēc zobu izraušanas caurums uz blakusdobumu - ko darīt?
Labdien!

Manai draudzenei šodien izrāva divus zobus augšā un tagad, runājot un elpojot, švilpj cauri gaiss degunā. Internetā lasu, ka tā var būt, ka saknes ir deguna blakusdobumos un, zobus izraujot, izveidojas caurums uz blakusdobumiem, un ka tas ļoti slikti. Negribu satraukt savu draudzeni, lai pagaida kamēr apdzīst, bet gribu noskaidrot, ko tādā situācijā var darīt? Rāva zobus bez rentgena, lētā kabinetā, un draudzene negrib tērēt naudu, lai konsultētos citur, saka, ka gan jau būs labi un gan jau dakteris zina ko dara, bet man satraukums, jo tas nemaz neliekas labi, ka izmainījusies balss, kļuvusi izteikti nazāla un ka viņai sajūta, ka var ievilkt gaisu cauri izrautajiem zobiem!

Paldies!
Atbild:
Dr. Piskunova
Labdien! Ļoti šaubīgi, ka savienojums ar blakusdomu pats par sevi sadzīs. Steidzīgi jāgriežas pie stomatologiem-ķirurgiem, jo iet runa par operāciju. Jo ātrāk atbilstoša operācija tiks veikta, jo vieglākas un mazākas manipulācijas būs nepieciešamas. Arī rezultāts būs veiksmīgāks un veselība labāka....

Zobārstniecība / mutes veselība

Pie kā vērsties šādā situācijā?
Labdien!

Es esmu 16 gadus veca meitene. Man ir veģetatīvā distonija. Viss sākās, kad man 12 gadu vecumā sāka sāpēt kāju saites. Tagad sadzīvoju ar kāju sāpēm katru dienu, jo nomoda stāvoklī vienmēr sāp. Guļot tas par laimi netraucē. Taču, ja es nekustināšu kājas, man pēc 15-30 minūtēm sāks tās sāpēt ļoti spēcīgi. Miegā pietiekami murgoju. Pamostoties jūtos nogurusi. Visu laiku esmu piekususi un ar nelielām galvas sāpēm. Tas ir tāpēc, ka man ir pazemināts asinsspiediens. Man, vienkārši ejot pa ielu, var sākt sāpēt sāns. Var sāpēt tur, kur apmēram ir aknas. Citreiz sāp tur, kur ir kuņģis vai liesa. Var arī sākt durties sirds rajonā. Citreiz, ejot pa ielu, var sākt sāpēt divas no minētajām vietām. Jāpiebilst, ka man var būt panikas lēkmes. Citreiz man organisms sāk nekontrolējami trīcēt vai acis nevar fokusēt skatienu, vai arī reibst galva. Man ir elpas trūkums, sirdsklauves, ejot pa trepēm.

No sporta esmu jau atbrīvota vairākus gadus. Kādreiz peldēju, dejoju utt. Man fiziski grūtāk ir mācīties un pilnvērtīgi sevi attīstīt.

Bērnībā mani apsmēja. Un mana tā laika labākā draudzene divus gadus mani ignorēja. Vēlāk nomainīju skolas un sadraudzējos ar nejaukām meitenēm. Vēl esam draudzenes. Es sāku melot savām draudzenēm, vecākiem un manipulēt ar draudzenēm. To izraisīja tas, ka viena no manām draudzenēm man arī melo.

Es gribētu zināt kur, kā vērsties pēc palīdzības? Es gāju pie psihologa, bet nav palicis labāk. Lietojot medikamentus, paliku mierīgāka, bet es nedrīkstu lietot medikamentus ilgstoši, jo esmu jauna, maza auguma, viegla.

Es cenšos skolā mācīties labi un būt labs, apzinīgs cilvēks. Tāpēc bieži cilvēki neuztver mana veselības stāvokļa nopietnību, jo es meloju par to. Tāpēc vēlos noskaidrot, kādu ārstu man tieši vajadzētu apmeklēt?

Man fizisku, iedzimtu slimību nav. Ar sirdi, vairogdziedzeri, asinsrites sistēmu, kauliem viss ir kārtībā. Gribu pareizi rīkoties un palīdzēt sev. Mani vecāki domā, ka man ir jāizmaina mana uztvere uz dzīvi. Man nevajadzētu būt tik satrauktai. Taču man apkārt ir priekš manis nejauki cilvēki, kuriem es meloju katru dienu. Taču atbrīvoties no viņiem es nevaru. Kur tieši es varētu meklēt palīdzību?

Paldies!
Atbild:
Linda Žeime, psiholoģe
Labdien! Iesaku turpināt apmeklēt psihologu vai psihoterapeitu - tas ir ilgstošs process, un rezultāti var nebūt ātri. Mūsu medicīnas centrā arī var pierakstīties uz konsultāciju pie psihologa, zvanot uz tālruni 27088877. Ar cieņu,...

Psihoterapija / psihiatrija

Sānā dīvaina, pulsējoša sajūta - no kā tas varētu būt?
Labdien!

Nu jau pāris dienas man ir dīvainas sajūtas kreisā pusē tieši starp sānu un nabu (sanāk pa vidu apakšā). Tāda sajūta, kā sirds pukstētu, bet nesāp nekas. Ir brīži, kad uz laiku pāriet, bet reizēm ir visu laiku. Arī vēders bieži pūšas, sagāzējas un dienā kādas trīs reizes jāiet nokārtoties pa lielam. Kas varētu būt par vainu?

Paldies!
Atbild:
Veselības salons 888
Labdien! Pēc sūdzībām spriežot, Jums ir gremošanas trakta problēmas. Varam piedāvāt veikt vispārēju organisma izmeklēšanu - pārbaudi šūnu līmenī, balstītu uz biorezonansi, mūsu medicīnas iestādē, kuras laikā tiek pārbaudīts katrs orgāns un sistēma, un varēsim arī noskaidrot Jūsu sūdzību iemeslus. Sīkāku informāciju var uzzināt, zvanot uz tālruni 27088877, vai www.vs888.lv. Ar cieņu,...

Gastroenteroloģija / gremošanas sistēma

Vai drīkst lietot šīs zāles, ja ir aizdomas par grūtniecību?
Labdien!

Ārsts izrakstīja "Noofen" tabletes, taču esmu kaut kā pārliecināta, ka varētu būt stāvoklī, jo mēnešreizes kavējas. Vai es drīkstu šīs zāles lietot?

Paldies!
Atbild:
Ilze Paegle, farmaceite, Intas aptiekas vadītāja
Labdien! "Noofen" tabletes nedrīkst lietot grūtniecības laikā. Iesaku noskaidrot - vai tiešām esat stāvoklī. Veiciet grūtniecības testu un tad varēs izlemt par zāļu lietošanu....
Atbild:
Maija Dace Broša, ginekoloģe
Labdien! Lietošanas instrukcijā ir rakstīts, ka grūtniece zāles nedrīkst lietot. Pārrunājiet ar ārstu par iespējamu alternatīvu, ja ir vajadzība lietot medikamentu. Iesaku visām zālēm pirms lietošanas izlasīt instrukciju....

Medikamentu tirdzniecība, aptiekas

Nepatīkama smaka vienā nāsī - no kā tas varētu būt?
Labdien!

Kad galvu pagriežu uz labo pusi un izelpoju caur degunu, ir jūtama dīvaina smaka labajā nāsī. Ieelpojot caur degunu, tā nav, un kad galva ir taisni, arī tad smaka nav jūtama, tikai, kad pagriežu galvu uz labo pusi un tikai labajā nāsī. Tāpat ir sajūta, ka kaklā tajā pusē kaut kādas gļotas nāk. Biju pie LOR un taisīja RTG, bet iekaisuma nav. No kā tas varētu būt? Jau 2 mēnešus tā ir. Ieteica pilināt nāsī "Naphthyzinum", bet tas nepalīdz.

Paldies!
Atbild:
Veselības salons 888
Labdien! Atbildēt uz Jūsu jautājumu nevaram. Ja LOR nav konstatējis iekaisumu, vai esat bijusi pie stomatologa, pārbaudījusi mutes higiēnu? Nav arī izslēgtas neiroloģiskas problēmas. Ar cieņu,...

Elpceļu / plaušu saslimšanas

Vai polipu noņemšanas procedūru var veikt mēnešreižu pirmajā dienā?
Labdien!

Vēlējos jautāt, vai polipu noņemšanas procedūru var veikt mēnešreižu pirmajā dienā?

Paldies!
Atbild:
Maija Dace Broša, ginekoloģe
Labdien! Polips ir labdabīgs ādas vai gļotādas veidojums. Sievietēm tie mēdz būt dzemdes dobumā un dzemdes kakla kanālā. Jautājums nesatur informāciju, kādu polipu plānots noņemt. Ārsts, kas nozīmēs operācijas laiku, izlems, kad tas ir darāms....

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Vai miomas var nodarīt kaitējumu gaidāmajam bērniņam?
Labdien!

Vēlos pakonsultēties. Šobrīd esmu grūtniecības 9. nedēļā. Pirms grūtniecības konstatēja 2 miomas mezglus, par ko vairāki ārsti apgalvoja, ka netraucēs. Šobrīd ir tā, ka miomas mezgli aug līdz ar grūtniecību. Sanāk tā, ka mazais ir pa vidu un mezgli abās pusēs mazajam. Esmu nesaprašanā, jo ārsts īsti neko nepaskaidroja, tik pateica to, ka gan es, gan viņa saprot, ka grūtniecībā būs problēmas. Cik lielas ir miomas, daktere nesaka. Esmu uztraukusies - vai tas tas nevar nodarīt kaitējumu gaidāmajam bērniņam? Ko Jūs ieteiktu man darīt? Šo bērniņu gaidījām 8 gadus. Arī mammai bija mioma grūtniecības laikā, kā dēļ pie ķeizara izņēma dzemdi.

Paldies!
Atbild:
Maija Dace Broša, ginekoloģe
Labdien! Grūtniecība ir dabisks process sievietes dzīvē, kas ne vienmēr norit ideāli. Mans ieteikums: izvēlēties ārstu un uzticēties. Miomas mezgli nav nekas neparasts un bērnam nekādu kaitējumu nodarīt nevar, jo tie nav saistībā ar augli. Mioma nozīmē dzemdes sienas struktūras izmaiņas un, protams, augot dzemdei, aug arī tie. Kaitējumu bērnam varat nodarīt jūs pati - ar nepārtrauktu stresa radīšanu. Ja vairāki ārsti apgalvo vienu, ir jātic. Jūs lasāt informāciju, kuru bez īpašām zināšanām pareizi...

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Bērns vēl nav nogulējis visu nakti un nevar iztikt bez krūts - kā rikoties?
Labdien!

Manai meitai ir 1 gads un 4 mēneši. Pa visu šo laiku viņa nav ne reizi nogulējusi visu nakti, jeb iemigusi patstāvīgi pēc pamošanās. Mostas viņa ar raudāšanu un var iemigt tikai, ja liek pie krūts. Pa nakti viņa zīž no trim līdz piecām reizēm. Saprotu, ka viņa mani izmanto kā knupi, jo vjnai vajag zīst arī tad, kad krūtis ir tukšas. Ja nedodu krūti, ko esmu mēģinājusi darīt, tad seko raudāšana, pēc kuras viņu nav iespējams nomierināt - raud, līdz kamēr sākas aizdusa, un noraudāt var līdz pat stundai, un beigās tikai, iedodot krūti, viņa nomierinās. Knupi atteicās ņemt jau septiņos mēnešos, biju izmēģinājusi arī dažādas firmas. Ko man darīt?

Paldies!
Atbild:
Dr. Strazds
Labdien! Noņemšana no krūts barošanas ir grūts process. Dodiet, lai zīž krūti, bet ar katru reizi mazāk. Procesam jābūt pakāpeniskam. Arī bez asarām neiztikt......

Pediatrija / bērnu veselība

Kā var diagnosticēt hereditāro angioedēmu?
Labdien!

Vai ar kādām asins vai citām analīzēm ir iespējams diagnosticēt hereditāro angiodēmu? Ja ir, tad kādām un kur to var veikt?
Slimības simptomi man atbilst 100%. Līdz šim es to esmu mēģinājis ārstēt kā alerģiju, lietojot "Opexa".

Paldies!
Atbild:
Dr. Ieva Cīrule
Labdien! Jā, ir analīzes, kas apstiprina hereditāro angioedēmu; tās veic E. Gulbja laboratorijā. Bet vajag vispirms doties pie alergologa Alerģisko slimību centrā, Sadovņikova ielā 20, vai imunologa, vai alergologa P. Stradiņa KUS poliklīnikā....

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Vai priekšējo zobu šķirbu ir iespējams likvidēt tikai ar breketēm?
Labdien!

Vai priekšējo zobu šķirbu ir iespējams likvidēt tikai ar breketēm? Nevar vēl kā citādāk?

Paldies!
Atbild:
S. Piskunova, zobārste
Labdien! Iespējas ir dažādas. Jāgriežas pie zobārsta, jo tikai klātienē var izskaidrot, kādas būs sekas no citām tehnoloģijām. Iesaku arī pasūtīt Jūsu zobu modeļu vaskošanu, ko veic laboratorijā zobu tehniķi. Tad būs skaidrāks gaidāms ārstēšanas rezultāts....

Zobārstniecība / mutes veselība

Kādas sekas rada kontracepcijas tabletes?
Labdien!

Esmu 21 gadu veca jauniete un 2 ar pusi gadus lietoju "Belara". Interesē, - kā organisms reaģēs uz šo tablešu nedzeršanu, cik ilgā laikā atsāksies mēnešreizes un vai ir nepieciešams doties pie ginekoloģes? Tablešu dzeršanas laikā klāt nācis svars un ir krasas garastāvokļa maiņas, emocionalitāte, tāpēc īpaši uztrauc, kas notiks ar šiem faktoriem.

Paldies!
Atbild:
Maija Dace Broša, ginekoloģe
Labdien! Uz tablešu pārtraukšanu katrs organisms reaģē citādi. Pie ginekologa ir jāiet, jo Jums "Belara" tabletes nav piemērotas. Ir kopā ar ārstu jāatrod cits kontracepcijas veids....

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Miega traucējumi un paniskas sajūtas, ka ļoti vajag padzerties ūdeni - kā to risināt?
Labdien!

Naktīs mēdzu piecelties no paniskas sajūtas, ka ļoti vajag padzerties. Ejot pēc ūdens, ir vājums, ļoti smagas kājas, kuras šķiet notirpušas, ir sajūta, ka ķermenis nav pamodies. Ir bailes, ka, ja nepadzeršos, tad nomiršu. Ejot atpakaļ gulēt, ir sajūta, ka sāku mosties, un trīc kājas no bailēm un stipri sitas sirds. Tas ir noticis 3 reizes gada laikā. Pirmās divas reizes pa dienu bija liels stress, pēdējā reizē stresa nebija.

Ir veiktas analīzes uz diabētu, nekādu saslimšanu nav. Bērnībā bija regulāra staigāšana miegā, taču tas nav noticis 10 gadus.
Nelietoju nekādus medikamentus.

Esmu 24 gadus veca sieviete, ar normālu ķermeņa svaru.
Šķidrumu lietoju pietiekami.

Vai man vajadzētu vērsties pie kāda speciālista un ar ko tas varētu būt saistīts? Šis ir noticis reti, bet sajūtas ir tik biedējošas, ka to aizmirst ir grūti.

Paldies!
Atbild:
Dace Simsone, psihiatre
Labdien! Iespējams, vainojams kāds ilgstošs stress, ilgstoša spriedzes situācija, kas apziņā tiek pārstrādāta miega laikā, tas var radīt arī šādu reakciju naktīs. Ja viss ir pārbaudīts, tad vēlams turēt ūdeni pieejamu pie vietas, kur guļat, lai nav jāstaigā. Un vēlams pirmām kārtām izvērtēt savu šī brīža dzīves situāciju un režīmu - varbūt tajā ir kas maināms, lai uzlabotu pašsajūtu. Bet vispār tādu konkrētu apmierinošu atbildi, kāpēc tas ir, nezinot kopējo ainu, sniegt ir sarežģīti....
Atbild:
Dr. Natālija Bērziņa, ārste-psihiatre
Labdien! Dažos gadījumos bezmiegs varētu izpausties ar trauksmi un nemieru, bailēm naktī, pēc pamošanās. Ir jāmēģina tikt skaidrībā ar to, kāpēc tieši bailes nomirt Jūs pieredzat, iespējams, tas saistīts ar trauksmi dienas laikā. Kādreiz pietiek ar pāris reizēm ar stresu, tālāk jau stress var nebūt tik tieši saistīts. Būtu jākonsultējas ar miega traucējumu speciālistu par palīdzības iespējām pēc rūpīgākas situācijas izvērtēšanas. Pirms vēl dodaties pie speciālista, jau var sākt piekopt miega higiēnu,...
Atbild:
Diāna Neperte, Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centra Psihiatriskās palīdzības dienesta Ambulatori konsultatīvās nodaļas vadītāja
Labdien! Pēdējā laikā vispārējā situācija ietekmē cilvēkus dažādi. No aprakstītajiem simptomiem vien noteikt diagnozi nav iespējams. Ir nepieciešama psihologa konsultācija, iespējams, iziet psiholoģisko testēšanu pie klīniskā psihologa. Pat ja Jums ir miega traucējumi (bez citas simptomātikas), kas saglabājas ilgāk par 2 nedēļām, būtu jāvēršas vismaz pie ģimenes ārsta, jo, tiem saglabājoties, var pievienoties arī citas sūdzības. Ja ir nepieciešamība konsultēties ar psihiatru vai Jums to iesaka...

Neiroloģija / nervu sistēmas saslimšanas

Hroniska slikta dūša/diskomforts - kā to novērst?
Labdien!

Sieviete, 25 gadi. Jau vairākus gadus mokos ar neregulāriem sliktas dūšas uzplaiksnījumiem. Tie rodas neatkarīgi no ēšanas vai citiem faktoriem. Pēkšņi paliek slikta dūša, kuņģis sāk sāpēt un jūtami paātrinās sirdsdarbība. Agrāk tas mēdza uzrasties vienu reizi divās trijās nedēļās, taču pēdējā laikā jau katru otro dienu. Sliktas dūšas novēršanai ģimenes ārste izrakstījusi "Motilium". Ko darīt? Augšējā endoskopijā neko neatklāja. Ģimenes ārste vainu liek uz nervu sistēmu.

Paldies!
Atbild:
Veselības salons 888
Labdien! Pēc sūdzībām spriežot, Jums varētu būt problēmas ar gremošanas traktu, kā arī nav izslēgta Jūsu ģimenes ārstes versija, ka pie vainas ir nervu sistēma. Lai noskaidrotu Jūsu sūdzību cēloņus, varam piedāvāt veikt mūsu medicīnas iestādē vispārēju organisma izmeklēšanu šūnu līmenī, balstītu uz biorezonansi. Izmeklējuma laikā tiek izmeklēts katrs orgāns un sistēma un noskaidroti iekaisuma procesi organismā, patogēnā mikroflora (sēnes, parazīti, vīrusi, baktērijas, vienšūņi), kā arī varēsim...
Atbild:
Anda Kariņa, ģimenes ārste
Labdien! Diemžēl bez izmeklēšanas klātienē ir grūti izteikties par diskomforta cēloņiem. Būtu jāveic visi izmeklējumi, tai skaitā holtermonitorēšana sirdij, lai izslēgtu nopietnus cēloņus, kam nepieciešama neatliekama terapija. Ja tiešām visi izmeklējumi ir normas robežās, varētu domāt, ka diskomforts ir somatoformu traucējumu rezultāts (veģetatīvā distonija). Vēl viena reta saslimšana ir abdomināla migrēna. Var konsultēties ar neirologu....

Neiroloģija / nervu sistēmas saslimšanas

Pazudušas mēnešreizes un strauji izkrīt mati - ko darīt?
Labdien!

Man ir 28 gadi. Mēnešreizes pēdējo reizi bija 3.septembrī. Stāvoklī neesmu, testus taisīju. Bērnu arī vēl nav. Pie ginekologa biju krietnu laiku atpakaļ. Parādījās neliela mioma pie dzemdes kakla. Ieteica palietot "Cyclebalance", ko dzēru trīs mēnešus. Mēnešreizes tad bija. Teica, lai atkal nāku cikla vidū, bet cikla tā arī nav. Turklāt tagad vēl tas Covid bums, kura dēļ nekur netieku. Papildus problēma - strauji izkrīt mati.

Ko man darīt?

Paldies!
Atbild:
Maija Dace Broša, ginekoloģe
Labdien! Mans ieteikums ir pirms ginekologa apmeklējuma pārbaudīt vairogdziedzera funkciju. Covid laikā ginekologi turpina strādāt....

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Vēdera izejas izmaiņas zīdainim - kā rīkoties?
Labdien!

Baroju savu četrus mēnešus veco zīdaini tikai ar krūti. Ēdu veselīgi - mājās gatavotus ēdienus, nekādus pusfabrikātus, fāstfūdus utt. Bet jau ilgu laiku, kādus divus mēnešus, bērnam ir putojoša gļotaina vēdera izeja - apmēram četras piecas reizes dienā. Nekādu citu simptomu olbaltuma vai laktozes nepanesamībai nav. Kas varētu būt pie vainas?

Bērns neraud daudz, svarā ņemas, attīstās. Vienīgi pēdējo nedēļu slikti guļ naktīs, un dupsis ir apsārtis, kā arī pie anālās atveres ir tādas mazas čūliņas. Kas tas varētu būt un kad ir jāsāk uztraukties?

Paldies!
Atbild:
Dr. Strazds
Lab'dien! Āda apsārtusi un ar čūliņām ir dēļ šķidrā vēdera. Jums jāpievērš uzmanība savai ēšanai, ko Jūs ēdat. Un es ieteiktu rakstīt dienasgrāmatu, lai Jūs varētu secināt, kas ir par vainu šādai vēdera izejai. Pašreizējā brīdī ieteiktu Jums samazināt svaiga piena daudzumu vai pat nedzert to nemaz. Krējumu un biezpienu izvēlēties ar mazāku tauku procentu. Samaziniet ne vietējos augļus un dārzeņus savā racionā. Vēl es patreiz ieteiktu Jums dot bērnam "BioGaia", kas ir probiotiska viela. Atkal normalizēt...

Pediatrija / bērnu veselība

Kāpēc mēnešreizes sākas krietni ātrāk, kad plānota kāda medicīniska procedūra?
Labdien!

Vienmēr, kad ir plānota kāda procedūra, tad mēnešreizes sākas vismaz par 12 dienām ātrāk. Izrāva zobu. Bija kolonoskopija. Bija gastroskopija ar narkozi. Bija arī tomogrāfs ar kontrastvielu. Un vienmēr mēnešreizes sākas par 12 dienām ātrāk nekā vajadzētu būt. Un tā jau gadiem. Kapēc tā, ar ko tas saistīts?

Paldies!
Atbild:
Maija Dace Broša, ginekoloģe
Labdien! Sieviete nav dators, kuru var ieprogrammēt uz precīzi noteiktu laiku. Organisma darbību vada hormoni, bet šīs sistēmas darbību savukārt vada nervu sistēma. Jebkura procedūra saistās ar stresu, uztraukumu. Tā arī ir atbilde uz jautājumu....

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Vai šķirbu starp priekšējiem zobiem iespējams likvidēt tikai ar breketēm?
Labdien!

Vēlējos pajautāt, vai zobu priekšējo šķirbu ir iespējams likvidēt tikai ar breketēm? Nav cits risinājums?

Paldies!
Atbild:
Ojārs Kalnozols, "True Smile" zobārsts
Labdien! Katrs gadījums, protams, ir atšķirīgs, tāpēc ir nepieciešama konsultācija, diagnostiskie nospiedumi, lai varētu izvērtēt Jūsu konkrēto gadījumu. Ir, protams, citi varianti, taču breketes būs vairāk saudzīgas Jūsu zobiem. Citi varianti būtu estētiskā plombēšana vai keramiskie venīri (plāksnītes)/kroņi. Šajos gadījumos ir nepieciešams nedaudz noņemt no zoba audiem, lai varētu izveidot Jums nepieciešamo zobu formu, krāsu....

Zobārstniecība / mutes veselība

Svīšana intīmajā zonā - kā to novērst?
Labdien!

Esmu 20 gadus vecs vīrietis, 174 cm garš un 63 kg smags. Jau ļoti ilgu laiku nomoka svīšana ar aukstajiem sviedriem intīmajā zonā, pat ja atrodos ārā aukstumā, un ar laiku paliek tikai trakāk. Bieži vien galvā ir domas, ka man ir nesaturēšana, bet realitātē tā nav un tikai liekas. Kā novērst šo problēmu?

Paldies!
Atbild:
Veselības salons 888
Labdien! Lai noskaidrotu Jūsu sūdzību cēloni, ir nepieciešama vispārēja izmeklēšana. Lūdzu, aprunājieties ar savu ģimenes ārstu. Ar cieņu,...

Endokrinoloģija / diabēts

Sāpes labajā paribē, aizcietējumi - par ko tas varētu liecināt?
Labdien!

Jau kādu pusgadu mokos ar spiedošām, smagnējām sāpēm labajā paribē, regulāri ir aizcietējumi - aptuveni vienu reizi trijās dienās, - izkārnījumi mazām bumbiņām, reizēm ar gļotu piejaukumu. Vakaros vēderā jūtams smagums, nesaistīts ar ēšanu. Smagums nepazūd, mainot ēšanas paradumus. Labais sāns pa dienu nejūtas, bet vakaros atkal ir klāt. Vemšanas, temperatūra nav. USG atradnes nav. Žultspūslim nedaudz saliekts kakliņš. Asins analīzēs iekaisums neuzrādās, ir tikai nedaudz paaugstināts bilirubins. Reizēm sāp arī kuņģis. Uz kājām metās zilumi bez iemesla. Ir pēdējo apakšējo skriemeļu diska trūce un D vitamīna trūkums (14.0). Varbūt varat palīdzēt salikt puzli kopā un saprast procesus vēderā?

Paldies!
Atbild:
Veselības salons 888
Labdien! Pēc sūdzībām spriežot, Jums visdrīzāk ir problēmas ar gremošanas trakta orgāniem - žultspūsli un zarnu traktu. Kā arī nav izslēgta patogēno mikroorganismu un parazītu klātesamība organismā. Mēs varam piedāvāt veikt mūsu medicīnas centrā vispārējo organisma pārbaudi, balstītu uz biorezonansi, kuras laikā tiek pārbaudīts katrs orgāns un sistēma un noskaidroti iekaisuma procesi organismā, patogēnā mikroflora (sēnes, parazīti, vīrusi, baktērijas, vienšūņi), kuri ļoti bieži ir sliktās...

Gastroenteroloģija / gremošanas sistēma

Grūtniecei PAPP-A rādītājs zem robežas - vai tas var norādīt uz kādām patoloģijām?
Labdien!

Esmu grūtniece, saņēmu pirmā skrīninga analīžu rezultātus, un visi riski uzrādās kā zemi, bet pats papp-a ir 0.44 mom (brīvais hcg 0.98). Ārste saka, ka drošības labad jānosūta mani uz ģenētikas centru, jo papp-a ir zem robežas. Vai šī vērtība viena pati var norādīt uz kādām patoloģijām, un cik ļoti nopietni šādos gadījumos ir sarežģījumi? Kopš uzzināju, nav citu domu galvā, asaras un bailes.

Paldies!
Atbild:
Ģenētikas Centra "iVF Riga" speciālisti
Labdien! Lai atbildētu uz visiem Jūsu jautājumiem, aicinām pierakstīties uz konsultāciju pie ārsta ģenētiķa Ģenētikas Centrā iVF Riga. iVF Riga Ģenētikas centra tālrunis +371 28658553; e-pasts: genetikascentrs@ivfriga.eu...
Atbild:
Maija Dace Broša, ginekoloģe
Labdien! Viens rādītājs neizsaka neko. Tādēļ jau arī tiek veikta papildu izmeklēšana, kā Jūsu ārste saka, ka drošības labad. Nomierinieties un nemeklējiet informāciju par iespējamiem sarežģījumiem. Stress rada negatīvu ietekmi uz Jūsu grūtniecību un patiesi var radīt problēmas....

Ģenētika

Par ko var liecināt ilgstoša smērēšanās un velkošas sāpes vēdera lejas daļā pēc kontracepcijas riņķa lietošanas?
Labdien!

Lietoju "Nuva Ring" riņķi. Bija sekss ar partneri riņķīša pēdējā izmantošanas reizē, nākamajā dienā riņķi izņēmu (3.11.). Mēnešreizes sākās 5.11. un ilga 3 dienas, kas bija neierasti, un 4 dienas turpinājās smērēšanās, velkošas sāpes vēdera lejas daļā, kas bija īpaši izteiktas, kad paceļ ko smagāku.

Ar ko tas varētu būt saistīts, vai tas varētu liecināt par grūtniecību, un vai jādodas pie ārsta?

Paldies!
Atbild:
Maija Dace Broša, ginekoloģe
Labdien! Grūtniecības iespēja ir apšaubāma. Ir jādodas pie ārsta, jo sāpes un smērēšanās var norādīt uz iekaisuma procesu....

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Sāpes kreisajā sānā vairākus gadus - pie kāda speciālista vērsties?
Labdien!

Man ir 58 gadi. Esmu aktīva, daudz staigāju, gandrīz katru rītu vingroju. Ēdu veselīgi.

Jau vairākus gadus ir sāpes kreisajā sānā - apmēram 10 cm zem ribām un uz mugurpusi. Sāpes ir visu laiku. Nav vērojami saasinājumi vai miera periodi, kuri būtu saistīti ar sezonu, pārtiku, stresu. Vienīgā starpība, tās kļūst nepanesamākas, stiprākas - visvairāk sēžot un guļot. Staigājot ir mazliet vieglāk. Bet nav ne brīdis, kad varētu par to nedomāt. Ir ļoti bieža urinēšana - gan dienā, gan naktī. Sāpes tās laikā nejūtu. Reizēm sāpes jūtu arī cirksnī. Beidzamajā laikā naktīs ir stindzinoša salšanas sajūta. Ir veikta ultrasonogrāfija (pirms mēneša) - neko nenorāda. Kolonoskopijā pirms 3 gadiem arī nekas netika atrasts. Urīna analīzes arī neko neuzrāda. Tāpat arī asins analīzes. Vienīgais, ko zinu, ka ir deģeneratīvas izmaiņas mugurkaulājā. Beidzamais MR izmeklējums veikts pirms vairāk nekā 2 gadiem.

Pie kāda speciālista varu griezties, lai uzzinātu konkrētu diagnozi, kādi izmeklējumi varētu to parādīt? Jo sāpes patiešām ir visu laiku.

Paldies!
Atbild:
Veselības salons 888
Labdien! Pēc Jūsu aprakstītajām sūdzībām varētu spriest, ka Jums varētu būt problēmas ar aizkuņģa dziedzeri, kreiso nieri un, iespējams, ka šādas sūdzības var dot arī Jūsu mugurkaula problēmas. Ja Jūsu problēmas būs saistītas ar gremošanas traktu vai nierēm, tad varam piedāvāt veikt vispārēju organisma pārbaudi mūsu medicīnas centrā un noskaidrot šo sūdzību cēloņus, jo izmeklēšanas laikā tiek pārbaudīts katrs orgāns un sistēma un noskaidroti iekaisuma procesi organismā un patogēnā mikroflora...

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri