No kādiem faktoriem atkarīgs, vai spontānā aborta gadījumā tiks veikta dzemdes tīrīšana vai dzemdības notiks dabiskā ceļā?
Labdien!

Ja ir spontānais aborts, tad parasti narkozē tīra dzemdi. Bet manai māsai mirušais auglis bija jādzemdē pašai. No kā atkarīgs, kā būs? Un vai tiešām nav nekā cilvēcīgāka par miruša augļa dzemdēšanu?!

Paldies!
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!

Metode tiek izvēlēta, vadoties no konkrētās situācijas un grūtniecības laika. Tiek pielietota, lai maksimāli samazinātu komplikāciju risku. Grūtniecības pārtraukšanas pēc ilgāka laika gadījumā instrumentālu dzemdes tīrīšanu pielietot nevar.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Kāpēc ir tik liela vēlme pēc seksa, sākoties mēnešreizēm?
Labdien!

Saka, ka visaktīvākā dzimumtieksme sievietei ir mēnešreižu cikla vidū. Bet man iekāre ir liela jau pirmajā mēnešreižu dienā. Tik ļoti gribās orgasmus vienu pēc otra, ka "pa sienām gribās staigāt". Citas sievietes pirmajā mēnešreižu dienā no sāpēm no gultas nevar izkāpt, bet man ir tieši pretēji. Un nekas nekad nesāp. Kapēc tā? Kas man ir nepareizi?

Paldies!
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!

Visticamāk, Jums viss ir pareizi. Sīkāk to noskaidros ginekologs klātienē. Šīs izjūtas saistāmas ar hormonu līmeņa cikliskajām svārstībām.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Kāpēc grūtniecības laikā ultrasonogrāfiju vēderam var taisīt, bet rentgenu zobam veikt nevar?
Labdien!

Esmu grūtniece. Biju uz ultrasonogrāfiju. Viss ir ļoti labi. Taču,
aizejot pie zobārsta, man atteicās veikt rentgenu zobam, jo esmu grūtniece. Tāpēc zobu laboja uz aklo. Nesaprotu - kāpēc ultrasonogrāfiju vēderam var taisīt, bet zobu bildēt nevar? Zobs un vēders taču ir divas dažādas lietas! Kāpēc ultrasonogrāfijā starojumu uz bērnu raidīt var, bet uztaisīt rentgenu zobam nevar?

Paldies!
Atbild:
Leonīds Veļkovičs, "Svenata", SIA
Labdien!

Drīkst taisīt arī zobu rentgenu grūtniecei. Zobu rentgena kabinetā jābūt speciālam aizsardzības priekšautam grūtniecēm.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Vai iespējams ķirurģiski vai kā citādi atbrīvoties no liekās ādas, kas palikusi pēc hemoroīdiem?
Labdien!

Otrās grūtniecības laikā - trešajā trimestrī - uzradās hemoroīdi. Pēc dzemdībām sāpes palielinājās. Slimnīcā lika lietot svecītes un smērīti, ko cītīgi darīju. Nu ir pagājis mēnesis pēc dzemdībām, biju vizītē pie ginekologa, kas apskatīja un teica, ka mezgliņš ir ielīdis iekšā, bet āda palikusi un tā nekur nesavilkšoties.

Kā man rīkoties un kur vērsties? Vai to ādas gabaliņu var noņemt ķirurģiskā ceļā vai kā citādi?

Paldies!
Atbild:
Dr. Mauriņa vēnu un lāzermedicīnas klīnika, "Flebomedika", SIA
Labdien!

Pēc hemoroidālās slimības paasinājumiem, trombozēm, dažkārt pēc operācijām pacientiem ap anālo atveri paliek izstaipītās ādas ļerpatiņas jeb skin tagi. Paši par sevi tie nevar izraisīt asiņošanu, sāpes vai kādas citas problēmas. Tie tikai var traucēt pie ikdienas higiēnas, ciešas apakšveļas valkāšanas, noslaucīšanās pēc tualetes un apmazgājoties. Šeit mēs varam runāt nevis par veselības problēmām, bet par traucētu dzīves kvalitāti un estētisko proktoloģiju. Slimību diagnožu klasifikatorā ir pat speciāls diagnožu kods - K64.4 Posthemoroidālas ādas atlieku ļerpatiņas.

Šādas nelielas perianālās ādas ļerpatiņas var likvidēt ar nelielas ķirurģiskas operācijas-procedūras palīdzību. Lokālā anestēzijā pacientam tiek noņemti liekie ārējie veidojumi, uzreiz pēc procedūras pacients var doties uz mājām, nav jāpaliek stacionārā. Pēcoperācijas periodā pacients cenšas nepieļaut cietu vēdera izeju, bet citādāk jau nākamajā dienā var atgriezties pie ikdienas aktivitātēm. Šāda veida procedūras tiek veiktas arī Dr. Mauriņa Vēnu un Lāzermedicīnas klīnikā.

Proktoloģija

Kāpēc nepalielinās svars cilvēkam ar diagnozi funkcionālā dispepsija?
Labdien!

Ir veiktas asins, urīna un fēču analīzes, 2 reizes - sonogrāfija un kobra. Gastro centrā noteikta diagnoze - funkcionālā dispepsija. Zāles nav izrakstītas. Teica, ka 2 nedēļās pāries un vēl kritīsies svars (mēneša laikā esmu novājējis par 6 kg) un viss...

Otrā nedēļa iet uz beigām, esmu atsācis ēst normālās devās 3-4 dienā (ne cukurs, ne kafija, ne alkohols nav lietots visu problēmisko laiku), bet svars tik un tā nekāpj un pat liekas, ka krīt mazliet, kaut uzturā ir gan avokado, gan zivs, kartupeļi, banāni utt.

Vēdera izeja ir 1 reizi dienā (normāla). Urinēšana gan ~ 10x dienā

Jautājums: kāpēc svars nepalielinās? Ko vēl pārbaudīt (analīzes, ārsts vai izmeklējums)? Protams, šī problēma ir radījusi lielu stresu un trauksmes. Miegs arī ir traucēts. Ko lai daru, lai atgrieztu svaru un sirdsmieru?

Paldies par atbildi!
Atbild:
Veselības salons 888, "Veselības salons 888"
Labdien!

Domājams, ka gan funkcionālā dispepsija, gan biežā urinācija, miega traucējumi un apetītes izmaiņas ir saistīti ar stresu un trauksmi. Ieteiktu Jums pakonsultēties pie psihiatra, izrunāt visas problēmas un kopā ar ārstu tikt pie risinājuma.

Ar cieņu,

Gastroenteroloģija / gremošanas sistēma

Kāpēc ārsti raksta ka jaundzimušajam ir 40 nedēļas, ja patiesībā ir 38?
Labdien!

Ja bērniņš piedzimst tieši 40. nedēļā, bet faktiski viņš ir 38 nedēļas vecs, tad kāpēc tā arī neraksta visos papīros? No ieņemšanas brīža tieši sakrīt 266 dienas līdz noteiktam dzemdību datumam, kad bērns piedzimis. Tad kāpēc ārsti raksta ka 40. nedēļas, ja patiesībā ir 38?Un vai sonogrāfiju veicot arī šīs 2 nedēļas tiek skaitītas pa virsu?

Paldies!
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!

Bērna ieņemšana nesakrīt ar notikušā dzimumakta laiku. Būtiska nozīme ir pirmajā trimestrī veiktajai ultrasonogrāfijai, kad visprecīzāk iespējams noteikt grūtniecības laiku. Ja auglis atbilst grūtniecības laikam pēc pēdējām menstruācijām, tad grūtniecības laiks turpmāk tiek skaitīts, sākot no pēdējo menstruāciju pirmās dienas. Savukārt, ja auglis pēc saviem izmēriem ir lielāks vai mazāks par grūtniecības laiku pēc pēdējām menstruācijām, tad ņem vērā augļa izmērus, nosakot grūtniecības 40 nedēļu termiņu. Turpmākajā grūtniecības laikā to vairs nemaina. Vēlāk veiktajās sonogrāfijās, bērnam attīstoties un augot, viņš var atbilst grūtniecības laikam, būt lielāks vai mazāks nekā noteiktais grūtniecības laiks.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Plāksteris toksīnu izvadīšanai no organisma - apmāns vai tiešām brīnumlīdzeklis?
Labdien!

Vēlējos noskaidrot, vai plāksteri, kas ir paredzēti toksīnu izvadīšnai no organisma, piemēram, KINOKI un citi, kuri ir paredzēti likšanai uz pēdām, ir apmāns vai tiešām brīnumlīdzklis?

Sastāvā - bambuss, etiķis, bambusa sveķi, apelsīnu eļļas ekstrakts, turmalīns, kremnija dioksīds, mušmulas lapas, hitozāns, C vitamīns, kā arī citi noderīgi mikroelementi.

Citos plāksteros sastāvā ir koksnes etiķis. Kā šīs vielas iedarbojas uz organismu?

Paldies!
Atbild:
Jānis Ventiņš, "Homeopātija", SIA
Labdien!

Diemžēl man nav informācijas par šo plāksteru iedarbību uz cilvēka organismu. Taču diez vai no organisma tā vienkārši var izvadīt toksīnus ar plākstera palīdzību.

Komplimentārā un alternatīvā medicīna

Kā cīnīties ar krākšanu?
Labdien!

Man ir 59 gadi. Naktīs krācu, traucējot vīram gulēt. Krācu arī tad, kad vēl tikai laižos miegā un visu dzirdu. Kur man vajadzētu griezties pēc palīdzības?

Paldies!
Atbild:
"Miega slimību centrs", "Miega slimību centrs", SIA
Labdien!

Pati krākšana var būt kā sociāla problēma, kas traucē gulēt gan pašam gulētajam, gan cilvēkiem apkārt. Un, ja traucē, protams, ieteicams griezties pie speciālista, kurš palīdzēs to atrisināt. Bet, ja aizpildot bezmaksas testu http://www.miegacentrs.lv/lv/92-miega-apnojas-tests , tiek uzrādīts vidēji augsts vai augsts miega apnojas risks, tad noteikti jākonsultējas ar miega speciālistu un jāveic miega diagnostika.

Ar cieņu,

Elpceļu / plaušu saslimšanas

Kā ārstēt stipras mēnešreizes pusaudzei?
Labdien!

Vēlos jautāt, kā iespējams risināt stipru mēnešreižu problēmu pusaudzei? Šobrīd nav iespējas apmeklēt ārstu klātienē. Mēnešreizes ilgst aptuveni sešas dienas, ir stipras un traucē ikdienas darbos. Vai ir kāds veids, kā tās padarīt vājākas, kā arī kādi ir šo metožu plusi un mīnusi?

Paldies!
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!

Neklātienē ieteikt ārstēšanu nevar. Svarīgs faktors ir uzturs - tam jābūt vispusīgam, C vitamīnu un dzelzi saturošam. Jāēd gaļas produkti, kas nodrošina vajadzīgo dzelzs līmeni. Asiņošanas laikā ieteicama nātru tēja vai ginekoloģisko tēju maisījumi. Ir jākonsultējas ar ģimenes ārstu.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības