medicine.lv skaitļos

Lietotāji online233
Aktīvie uzņēmumi12424
Nozares raksti4335
Ekspertu atbildes20360
Jautājumi un atbildes | atbild ārsts (eksperts) | medicine.lv
Vai tas ir normāli, ja 2 mēnešus vecs zīdainis naktīs neraud?
Labdien!

Kā izskaidrot to, ka zīdainis (šobrīd 2 mēneši) naktīs neraud? Ir dzirdama knosīšanās un klusas skaņas, nomodā esot, taču skaļāku signālu (raudas) pamostoties nav. Cik atceros, tad tas ir jau kopš dzimšanas. Pa dienu zīdainis raud, kā jau zīdaiņiem tas ir raksturīgi.

Paldies!
Atbild:
Ivars Strazds, Strazda I. ārsta pediatra prakse
Labdien!

Ja bērns ir normāli dzimis, un apetīte viņam laba, tad viņš arī īpaši neraudās, jo jūtas pietiekami komfortabli. Gan jau viņš raudās, bet patreiz viņam nav tādas vajadzības.

Cieņā,

Pediatrija / bērnu veselība

Kāpēc pēc ēdienreizēm kļūst sarkana sejas āda?
Labdien!

Vēlos zināt, kāpēc seja kļūst sarkana pēc ēdienreizēm? Visizteiktāk sarkans paliek ap degunu un muti, kur parādās arī sarkanas pumpiņas. Pieļauju, ka varētu būt pie vainas kuņģis, jo bieži jūtu grauzošu sajūtu - tā, it kā sen nebūtu ēsts, lai gan tā nav. Vēders ir pastāvīgi uzpūties, lai arī esmu izslēgusi no uztura gan miltu produktus, gan kafiju, gan augļus.

Esmu izmēģinājusi trīs dienu attīrīšanos, dzēru tēju un ūdeni. Rezultāts bija labs, bet, tiklīdz atsāku ēst, tā seja atkal sarkana.

Varbūt varat ieteikt, pie kāda speciālista vērsties?

Paldies!
Atbild:
Ieva Cīrule, Latvijas Alergologu asociācija
Labdien!

Tā kā Jums ir problēmas ar gremošanas traktu un ādu, tad iesaku doties pie alergologa. Vismaz nedēļu pirms vizītes rūpīgi pierakstiet pa laikiem, ko ēdāt, kad un kādas sūdzības radās, dienasgrāmatu ņemiet līdzi pie ārsta.

Veselīgs uzturs

Kā apkopt šuves vietu?
Labdien!

Trīs dienas atpakaļ man sašuva rokas pirkstam locītavas vietu, uzlika divas šuves. Gribu uzzināt - kā man šo vietu tīrīt un vai tas sietiņš, kas pāri šuvēm uzlikts, nav jānoņem nost vai jāatstāj, kamēr izņems šuves?

Paldies!
Atbild:
Jekaterina Kondratiško, "Consilium Medicum", SIA
Labdien!

Ja ārstējošais ārsts nenozīmēja citādi, tad Jūs varat griezties pie ķirurga vai ķirurģiskās māsas jebkurā tuvākajā poliklīnikā uz pārsiešanu.

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Ko varētu nozīmēt kreisās kājas tirpšana vairākas dienas?
Labdien!

Trešo dienu pēc kārtas ir notirpusi kreisās kājas priekšējā daļa no ceļa uz leju. Ar ko tas varētu būt saistīts?

Paldies!
Atbild:
Daina Streļča
Labdien!

Tas varētu būt saistīts ar mugurkaula jostas-krustu daļu, iespējams, kādas deģeneratīvas izmaiņas un nervu saknīšu kairinājums. Ieteicams griezties pie sava ģimenes ārsta vai neirologa, lai saņemtu nosūtījumu uz izmeklējumiem (RTG, CT,DT).

Fizioterapija

Kā palīdzēt bērnam iemācīties staigāt?
Labdien!

Manai meitai uz doto brīdi ir jau 1 gads un 10 mēneši, bet viņa nestaigā. Rāpot arī sāka vēlu. Un tagad kājas ceļās, kāpj. Tagad sākām staigāt pie fizioterapeita, uz nodarbībām mūs nosūtīja rehabilitologs, lai viņu mācītu staigāt, bet viņa nedodās fizioterapeitam, raud un viss. Un fizioterapeits negrib viņu traumēt. Ko tālāk darīt?

Paldies!
Atbild:
Ivars Strazds, Strazda I. ārsta pediatra prakse
Labdien!

Bez fizioterapeita būs grūti. Jums vajadzētu atrast tādu fizioterapeitu, kuru bērns pieņem, un fizioterapeits var mierīgi darīt savu darbu.

Cieņā,

Fizioterapija

Vai ir pamats satraukumam, ja, nodarbojoties ar seksu un sasniedzot kulmināciju, neizdalās sperma?
Labdien!

Man ir 30 gadi, vīrietis. Ir viena problēma - nodarbojoties ar seksu, kad sasniedzu kulmināciju, orgasms ir, taču, kad beidzu, spermas nav. Vai tas ir nopietni? Nekādas slimības nav slimotas, tā man ir visu laiku, bet gribētos zināt, vai no medicīniskā viedokļa tas ir normāli? Vai ir pamats satraukties, ja seksa laikā beidzot neizdalās sperma?

Paldies jau iepriekš!
Atbild:
Artūrs Vāvere, Vāveres A. ārsta seksologa-seksopatologa privātprakse
Labdien!

No fizioloģiskā viedokļa tas netiek uzskatīts par normu. Fizioloģiski, sasniedzot kulmināciju, ir jānotiek sēklas noplūdei, lai to varētu uzskatīt par pabeigtu ciklu. Iemesli tam, kāpēc, sasniedzot kulmināciju, nenotiek sēklas noplūde, var būt daudz un dažādi (retrogrādā ejakulācija, aizauguši sēklas vadi utt). Tāpēc, lai noskaidrotu cēloni un to risinātu, vajadzētu apmeklēt urologu.

Vai pamats satraukties - atkarīgs no paša. Ja viss apmierina un neplānojiet pēcnācējus, tad jau var nesatraukties un dzīvot tālāk. Tomēr, ja ir doma par pēcnācējiem, tad gan būtu vieta satraukumam.

Seksoloģija / seksuālā veselība

Kā ārstē Peironi saslimšanu?
Labdien!

Manam vīrietim (58 gadi) pēdējo 2 gadu laikā sāk liekties dzimumloceklis uz augšu erekcijas laikā. Internetā meklēju, kas tas varētu būt. Es saprotu, ka diagnozi uzstāda ārsts, bet, visticamāk, tā varētu būt Peironi saslimšana, kas varētu būt līdzīga kā Dipitrēna kontraktūra. Tātad - pie kāda ārsta griezties? Varbūt varētu ieteikt ārstu Rīgā, kas specializējies šajā jautājumā? Kādi ir ārstēšanas veidi un kurš ir visefektīvākais? Vai cēlonis varētu būt gadiem ilga masturbācija, tādējādi traumējot delikātos audus?

Paldies!
Atbild:
Artūrs Vāvere, Vāveres A. ārsta seksologa-seksopatologa privātprakse
Labdien!

Ļoti pareizi - diagnozi uzstāda ārsts, tāpēc vīram, ja viņam tas traucē, būtu jāvēršas pie urologa un jārisina pašam šo jautājumu.

Runājot par Peironi slimību, kas tiek uzskatīta par autoimūnu saslimšanu, kur galvenās sūdzības ir laika gaitā progresējoša dzimumlocekļa deformācija un sāpes erekcijas laikā, jāsaka, ka šī slimība nav bieži sastopama, kaut gan ļoti bieži jebkuru dzimumlocekļa izliekumu daži dēvē par Peironi slimību, tai skaitā arī jauni vīrieši.

Tātad, gan diagnozi, gan labāko ārstēšanas veidu noteiks ārstējošais urologs.

Attiecībā par masturbāciju - nevajadzētu visas Pasaules nelaimes novelt uz masturbāciju, tai šajā sakarā būs vismazākā loma.

Uroloģija / nefroloģija

Grūtības komunicēt ar cilvēkiem - kā ar to tikt galā?
Labdien!

Man ir 20 gadi un man ir problēmas komunicēt ar cilvēkiem. Es visu saprotu, ko man saka, bet nezinu, ko teikt pretī, visu laiku man galvā visādas domas un grūti koncentrēties. Man ir ļoti zems pašnovērtējums un ir grūti uzticēties cilvēkiem. Nekādas traumas man arī nav bijušas, atskaitot sirds asinsvadu operāciju, kad man bija 3 gadi.

Es esmu gājis pie psihologa, bet tas man vispār nekā nepalīdzēja. Pirms 3 gadiem es sāku lietot marihuānu, un tad man kaut cik paliek labāk - es spēju koncentrēties un komunicēt ar cilvēkiem, bet bez tā es esmu nekas, vienkārši melna bilde galvā un visādas paranojas un bailes. Tas arī bija, pirms sāku lietot. Ko Jūs varētu man ieteikt?

Paldies!
Atbild:
Inese Melne, "Rodain", SIA
Labdien!

Ieteiktu Jums vērsties pie psihiatra un pārrunāt šīs sajūtas un traucējumus. Narkotiku lietošana var tikai pasliktināt gan atmiņu, gan koncentrēšanos, gan spriešanas spējas.

Ar cieņu,

Psiholoģija

Vai sāpes un duršana kreisā sāna ribu rajonā var būt saistītas ar veģetatīvo distoniju?
Labdien!

Man ir 28 gadi, un man ir diagnosticēta veģetatīvā distonija. Ir parādījušā sāpes/duršana kreisajā sānā ribu rajonā uz kādu asāku kustību (reizēm ne tik asu), lielākoties tās uzreiz pazūd, bet reizēm paliek uz vairākām minūtēm (gadās, strauji pieceļoties no gultas). Sāpes atkal parādās arī uz dziļāku ieelpu. Daudz mazāk šīs sāpes/duršanu izjūtu, kad sēžu krēslā uz kreiso pusi.

Vai veģetatīvās distonijas gadījumā kas tāds varētu būt? Kāds varētu būt ieteikums/izskaidrojums?

Paldies!
Atbild:
Dace Simsone, "Klīnika Dzintari", SIA
Labdien!

Jūsu aprakstītās sūdzības ir ļoti tipiskas veģetatīvai distonijai.
Ieteicams būtu:

1) stiprināt organismu kopumā, pievēršot uzmanību veselīgam uzturam. Trenēt sirds-asinsvadu sistēmu, iekļaujot ikdienas ritmā sporta aktivitātes, elpošanas vingrinājumus, kontrastdušas (var palīdzēt fizioterapeits, jogas terapijas speciālists),
2) mācīties atpazīt savas emocijas un dažādo emocionālo stāvokļu laikus ar izmaiņām fiziskajā pašsajūtā (var palīdzēt dienasgrāmatas rakstīšana, meditācija, psihoterapija).

Ar cieņu,

Psihoterapija / psihiatrija