medicine.lv skaitļos

Lietotāji online235
Aktīvie uzņēmumi12153
Nozares raksti1481
Ekspertu atbildes21477
Jautājumi un atbildes : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv
Kā ārstēt gremošanas problēmas bērnam?
Labdien!

Bērnam tūlīt būs pusotrs gads, bet dēļ vēdera problēmām vēl nav bez raudāšanas izgulēta neviena nakts. Pa dienu viss ir kārtībā, ēd labi, bet naktīs, kā nāk vēdera gāzes, tā ir skaļa raudāšana, un ir skaidrs, ka bērnam tas sagādā diskomfortu un sāp. Izslēdzām piena produktus, tagad vismaz pēc vēdera izejas dibens vairs nav koši sarkans un vēder izeja nav šķidra, bet naktis nav uzlabojušās. Uz ādas ir balti pleķīši, bieži sametas sarkani vaigi. Gaidām rindā pie alergologa un gastroeneterologa. Nezinu, kur griezties, ģimenes ārsts problēmu nesaskata. Esam lietojuši gan "Espumizan", gan labās baktērijas, gan fenheļa tējas. Dzeram "Lacyose free" maisījumu uz nakti, lietots arī "Kreon", nekas nav palīdzējis. Šobrīd piena produktus nedodam. Ko vēl darīt?

Paldies!
Atbild:
Dr. Strazds
Labdien! Ja piena produktu izslēgšana no uztura deva zināmu labumu, tad jāizslēdz ir pilnīgi visi pienu saturoši produkti, un droši vien vēl olas u. c. produkti. Ģimenes ārstam to vajadzētu regulēt. Jautājums, kāpēc Jūs ar šiem simptomiem mokaties 1,5 gadus? No lietotiem medikamentiem īsti jēga nebūs. Vajadzīga pediatra konsultācija, ja ģimenes ārsts nevar līdzēt....

Gastroenteroloģija / gremošanas sistēma

Vai Dr. Tereško tēja pazemina asinsspiedienu?
Labdien!

Man ir 63 gadi. Man vakaros, manuprāt, ir zems asinsspiediens un rets pulss - 112/67, pulss dažreiz ir 55, pat 51. Ārsti jau kopš bērnības nevar atrast un konstatēt aritmiju, jo tā ir neregulāra. Pulss mēdza būt ap 180, māku un varu pats to apturēt. Tas gan bērnībā un jaunībā. Tagad mēdz būt pulsa izkritieni 10 minūšu garumā. Pagaidām netieku pie ārsta.

Vai Tereško tēja sirdij vēl vairāk samazinās asinsspiedienu? Vai man drīkst lietot Tereško tēju sirdij?

Paldies!
Atbild:
Ilze Paegle, farmaceite, "Intas" aptiekas vadītāja
Labdien! Tereško tēja sirds veselībai pazemina asinsspiedienu. Ja asinsspiediens jau tā ir pazemināts, šo tēju nevajadzētu lietot....

Kardioloģija / sirds un asinsvadu sistēma

Vai drīkst likt zoba kroni, esot grūtniecības 3. mēnesī?
Labdien!

Pagājušā gada oktobrī ievietoju zoba implantu. Februārī ir paredzēta cirkonija kroņa likšana. Bet šobrīd esmu 3. grūtniecības mēnesī. Vēlējos noskaidrot, vai šobrīd varu veikt šo procedūru?

Paldies!
Atbild:
Maija Dace Broša, ginekologs
Labdien! Drīkst veikt jebkuru procedūru, tikai par grūtniecību jāinformē stomatologs....
Atbild:
Dr. Kristina Bojuta, Sievietes veselības centrs
Labdien! Kontrindikācijas no grūtniecības puses nav....

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Vai tas ir normāli, ka grūtniecības laikā ir pulsējoša sajūta pie maksts?
Labdien!

Vai tas ir normāli, ka grūtniecības laikā (33. nedēļa) ir sajūta, ka pulsē tur lejā? Tad, kad mazulis žagojas, tā parasti ir vēdera lejasdaļā, bet šī pulsējošā sajūta tieši ir pie maksts.

Paldies!
Atbild:
Maija Dace Broša, ginekologs
Labdien! Jums savas izjūtas jāizstāsta ārstam, kurš novēro grūtniecību. Attālināti noteikt sajūtu cēloni nevar....
Atbild:
Dr. Kristina Bojuta, Sievietes veselības centrs
Labdien! Tādas sajūtas varētu būt, jo pastiprinās mazā iegurņa apasiņošana grūtniecības laikā....

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Kāds varētu būt iemesls hroniska mezadenīta paasinājumiem?
Labdien!

Kāds varētu būt iemesls hroniska mezadenīta paasinājumiem, kas paliek ar vien biežāki?

Man ir 26 gadi. Pēdējā gadā jau 3 reizes gadā šādi saasinājumi piemeklējuši. Parasti smagi - līdz 39,0 temperatūra, lielas krampjveida sāpes vēderā 1-2 stundas pēc ēšanas. Neēdot sāpes ciešamākas. Parasti nav iespējams neko apēst, tiek zaudēti 7-10 kg katras lēkmes reizē. Caurejas nav, drīzāk vienmēr bijis liels aizcietējums.

Parasti tiek izrakstīts "Messalazine", "Metradinozole". Neviens nav spējis pateikt, kādēļ tā notiek un kādēļ biežāk. Tas noteikti rada satraukumu un biedē, papildus - kļūstu vājāka un zaudēju muskuļu masu no šīm epizodēm, nevarot ieēst.

Iepriekš taisīta tievās zarnas enterogramma, pēc tās izslēgta iek. Z. Slim., izslēgta celiakija. Limfmezgli tieši tievās zarnas rajonā palielinās.

Šobrīd biju arī pie imunologa, kurš nosūtīja uz asins analīzēm, imunogrammu. Rezultātus neinterpretēšu, atstāšu speciālistam, taču leikocītu % rādītāji zem normām. HIV man nav. Daudz slimojusi esmu. Neizskaidrojamas vēdera sāpes jau no bērnības, taču pieaugušā vecumā tas ir jau aizgājis pavisam nopietni un mokoši.

“Remisijas” periodā sāpes ir labā pusē zem ribām, citreiz pēc ēšanas. Žults pārbaudīta - normāla. Ārste min kā iespējamu porfīriju, taču to varot noteikt, kad saasinājums. Ģimenē šādu slimību nav. Ir villebrands pa mammas līniju, arī man pašai ir villebrands. Mammai ir leikocitoze (vienmēr ievērojami paaugstināti leikocīti, nepārejoši), ģimenē bijis asins vēzis, tādēļ tiek novērota.

Īsti šādās vietās nekad nerakstu, taču nesaprotu, kur meklēt vainu vai vērsties. Noteikti baidos, ka tas paliek biežāk un nevēlos, lai atkārtojas. Parasti CRO arī ir augšā, kad ir “lēkme”. Nezinu, kādēļ.

Vai šādas izpausmes arī varētu būt sēnīšu vai streptokoka ierosinātām infekcijām? Par šo gan personīgi esmu aizdomājusies, jo diezgan daudz esmu cīnījusies gan ar streptokoku (strutojošās angīnas, uz ādas), gan senītēm (kaklā, uz ādas krāsainā ēde, candida). Mēģinu atrast kādu pavedienu, kur rast vainu. Ja varu ar to tikt galā - būtu priecīga.

Vai ir ieteikumi, kur ar šādu vēsturi vērsties?

Paldies!
Atbild:
Dr. Anda Kariņa
Labdien! Es ieteiktu konsultēties ar labu gastroenterologu, piemēram, ar profesoru Leju gremošanas slimību centrā GASTRO. Villebranda slimība ir saistīta ar asinsreces grūtībām, bet parasti pacienti dzīvo normālu dzīvi un īpašu ārstēšanu nesaņem. Šķiet, ka šai slimībai nav sakara ar Jūsu sūdzībām. Ar cieņu,...
Atbild:
Pāvels Naumovs, ārsts homeopāts
Labdien! Jūsu gadījumā un, ņemot vērā sūdzības un anamnēzi, būtu piemērota homeopātija, kas izskata visu cilvēku kā vienoto sistēmu. Ar cieņu,...

Diagnostika

Pastāvīgas sāpes mugurā un sprandā, bezspēka sajūta un biežas migrēnas - pie kā vērsties?
Labdien!

Vai ir kāds ieteikums, pie kura ārsta man jāgriežas, lai šo visu izārstētu? Viss sākās ar 2007. gadu, kad mani notrieca auto. Nekas netika izmeklēts, viss tikai bija apārstēts, un 10 dienas staigāju kakla šinā. Pēc 2 gadiem man atklāja pēdējā pakāpē audzēju pakauša labajā pusē, kurš spieda uz acu nervu. Viss tika izoperēts. It kā viss ir normāli, bet visu laiku nomoka mugurkaula un sprandas sāpes, turklāt pēc Covid potes man ir parādījušās arī pastāvīgas migrēnas - gan spēcīgas, gan izturamas. Šad tad novēroju
sevī aizmāršību un katru dienu ir bezspēka sajūta.

Paldies!
Atbild:
Dr. Anda Kariņa
Labdien! Iesaku apmeklēt neirologu. Ņemot vērā visu anamnēzi, ir nepieciešami papildu izmeklējumi, ja tādi nav veikti regulāri, lai atrastu sāpju un nespēka iemeslu. Ar cieņu,...

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Vai var būt intīmās attiecības grūtniecības laikā, ja ir zemu guļoša placenta?
Labdien!

Esmu 19. grūtniecības nedēļā. Nonācu slimnīcā dēļ asiņošanas, diognoze - zemu guļoša placenta. Ārsts ieteica ievērot mierīgu dzīves stilu. Diemžēl nenoskaidroju, kā ir ar intīmajām attiecībām. Vai tās var kaitēt gaidāmajam mazulim un nav vēlamas?

Paldies!
Atbild:
Maija Dace Broša, ginekologs
Labdien! Ja bijusi asiņošana zemu gulošas placentas dēļ, no dzimumdzīves pagaidām jāatturas. Sīkāk pārrunājiet ar ārstējošo ārstu, jo viss atkarīgs no placentas novietojuma un citiem faktoriem....
Atbild:
Dr. Kristina Bojuta, Sievietes veselības centrs
Labdien! Kamēr ir asiņainie izdalījumi un zemu novietota placenta, no dzimumattiecībām labāk atturēties....

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Palielināts B12 bērnam - vai ir pamats satraukumam?
Labdien!

Taisīju asins analīzes meitai (7 gadi). Viss no pārbaudītā (pilna asins aina, ferritīns, dzelzs, vitamīns D utt. ) bija normas robežās, bet B12 bija 974, kas ir trīs reizes vairāk nekā iepriekš. Bērns slikti ēd. Jau vairākus gadus atsakās ēst gaļu, zivis un daudzus citus ēdienus. Dzer vitamīnus. Ģimenes ārste problēmu nesaskata B12 rādītājā. Man tomēr, salasoties internetā, nedaudz nemierīgi. Vai uztraukumam ir pamats? Vai ir vērts vēl kaut ko pārbaudīt? Pie kura ārsta griezties? Vai viss ir normāli un šie skaitļi nav tik lieli?

Paldies!
Atbild:
Dr. Anda Kariņa
Labdien! Iespējams, ka vitamīni , kurus meitai dodat, satur B12 vitamīnu. Tāpēc arī analīzēs Vit B12 līmenis uzrādās augstāks par normu. Papildus jālieto D vitamīns, bet citus vitamīnus labāk uzņemt ar uzturu, izņemot, ja ārsts ieteicis citādi. B12 norma ir no 200-1100ng/ml. Ja meitai nav nekādu sūdzību, ar aknu testiem viss ir kārtībā, par B12 līmeni nebūtu jāuztraucas....

Pediatrija / bērnu veselība

Sirds sagurums, galvas reibonis un sajūta, ka noģībšu, - no kā tas varētu būt?
Labdien!

Jau kādu laiku ir sajūta, ka sirds pat apguļoties gurst, lēni strādā, tāpat reibst galva un sāku neadekvāti žāvāties. Sajūta ir nepatīkama, liekas, ka tūlīt atslēgšos un noģībšu, kaut gan esmu atgūlusies.

Septembrī biju slima ar Covid, un no augstās temperatūras un spiediena galvā kaut kas plīsa, - tā iesāpējās, ka pat iekliedzos. Pēc tam palika karsti un sarkana seja. Pēc laiciņa viss pārgāja, bet klepojot ļoti sāpēja galva, bija jātur pie deniņiem ar rokām.

Tika veikta magnētiskā rezonanse, bet neko neatklāja, dupleogrāfā redz, ka labās puses asinsvadi ir iedzimti šaurāki - 4.5 un 2.5. Kakla daļā asinsvados pangas. Neirologs neko neizrakstīja, tikai kontroli pēc gada.

Ar ko varētu būt saistītas šīs sajūtas un ko darīt?

Paldies!
Atbild:
Dr. Anda Kariņa
Labdien! Pēc tā, ka asinsvados ir pangas, spriežu, ka esat pusmūža sieviete. Ja doplerogrāfijā viss puslīdz ir kārtībā un galvas magnētiskā rezonansē nekādas novirzes no normas nav atrastas, jāmeklē vaina citur. Vai ir veiktas asins analīzes un pārbaudīta sirds darbība? Kas ir ar asinsspiedienu? Iesaku aiziet pie sava ģimenes ārsta, lai izmeklētos un atrastu cēloni sliktajai pašsajūtai....
Atbild:
Pāvels Naumovs, ārsts-homeopāts
Labdien! Jūsu gadījumā pareizāk būtu izmeklēties pie kardiologa, lai izslēgtu miokardītu - sirds muskuļa iekaisumu, kas ir bieži pēc pārslimotām vīrusu infekcijām, īpaši pēc koronavīrusa infekcijas. Rehabilitējošā metode ir homeopātija, kas atjauno organismu šūnu līmenī. Ar cieņu,...

Neiroloģija / nervu sistēmas saslimšanas

Vai ožas neesamība ir ārstējama?
Labdien!

Man no bērnības nav ožas. Es nejūtu ne smakas, ne smaržas. No kā tas var rasties un vai tas ir ārstējams?

Paldies!
Atbild:
Pāvels Naumovs, ārsts otolaringologs, homeopāts
Labdien! Jūsu gadījumā ir vajadzīga diagnostika, lai noskaidrotu ožas un garšas zudumu. No tā arī izriet prognoze un ārstēšanas taktika. Jāapmeklē ausu, kakla, deguna speciālistu, kā arī neirologu. Ar cieņu,...

Elpceļu / plaušu saslimšanas

Vai tas ir normāli, ka pēc zoba izraušanas ir sāpes blakuszobā?
Labdien!

Man izrāva 5. zobu augšā. Pirmās 2 dienas vispār nejutu sāpes, bet tagad jau 3. dienu sāp un nedaudz kustās 4. zobs (iepriekš neskatījos, vai tā ir - varbūt kustējās arī toreiz) . Vai tas ir normāli? Ja jā, tad apmēram cik ilgu laiku tā varētu turpināties?

Paldies!
Atbild:
Dr. Svetlana Piskunova
Labdien! Tāda situācija var būt, ja abi premolāri izauga ļoti tuvu viens otram. Vēlams atkārtoti apmeklēt savu zobārstu brūces papildu apstrādei!...

Zobārstniecība / mutes veselība

Kāds varētu būt iemesls dzimumlocekļa sāpēm?
Labdien!

Man jau ļoti ilgu laiku sāp dzimumloceklis - bez iemesliem. Pēdējā laikā sāpes kļūst neizturamas, un nepalīdz nekas, izņemot spermas izdalīšanu. Sāpes ir regulāras, katru dienu vismaz pa 1-2 stundām. Ko varētu darīt tādā gadījumā?

Paldies!
Atbild:
Veselības salons 888
Labdien! Ieteicams apmeklēt urologu. Ar cieņu,...

Uroloģija / nefroloģija

Vai šīs blaknes saistītas ar pretparazītu zāļu lietošanu?
Labdien!

Konstatēju, ka meitiņai (2 gadi) ir spalīši, nopirkām "Helmintox" tabletes un suspensiju. Izdzērām tās visi ģimenē pēc norādītās instrukcijas. Meitai naktī parādījās liels klepus. Dēlam pēc 4 dienām sākās vemšana un caureja, man, mammai, tas pats. Nākamajā dienā abiem bērniem parādījās liela temperatūra. Vai iespējams, ka tas ir saistīts ar šīm zālēm? Jo iepriekšējā reizē, kad izdzērām šīs tabletes, bija tieši tāds pats scenārijs.

Paldies!
Atbild:
Dr. Anda Kariņa
Labdien! Tas nav saistīts ar zālēm. Tā ir sakritība. Vīrusa infekcijas laiks sakrita ar zāļu lietošanu. Iesaku nākamruden visiem vakcinēties pret gripu, lai pasargātos no tās ziemā. Ar cieņu,...
Atbild:
Ilze Paegle, farmaceite, "Intas" aptiekas vadītāja
Labdien! "Helmintox" tabletes un suspensija iedarbojas vienādi. Tāda blakusparādība kā klepus līdz šim nav novērota. Ja tikai pēc 4 dienām parādās vemšana, ir maz ticams, ka tas saistīts ar šo zāļu lietošanu - pārāk vēlu. Šobrīd cirkulē tāds vīruss - klepus, caureja, vemšana, temperatūra. Iespējams, ka tā ir sakritība. Zāļu pētījumos iegūtie dati neliecina par īpašu "Helmintox" bīstamību cilvēkam. Uzsūkšanās zarnās ir ļoti neliela - vairāk nekā 50% zāļu nemainīta veidā tiek izdalīti ar izkārnījumiem....

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Vai ir jēga potēties pret CPV šajā gadījumā?
Labdien!

Sieviete, 32 gadi. Kādu gadu atpakaļ pamanīju, ka man ir papilomas dzimumorgānu zonā, bet, kad saslimu ar Epšteina Barra vīrusu, tad tās pazuda.
Tagad atkal viena ir parādījusies un tā ir niezoša.

Jautājums par CPV vakcīnu - vai ir jēga to potēt un kur to ir iespējams izdarīt?

Paldies!
Atbild:
Dr. Anda Kariņa
Labdien! Cilvēku papilomas vīruss pēc inficēšanās dzīvo cilvēkā mūža garumā. Vakcinācijai ir nozīme pat tad, ja ir jau notikusi inficēšanās, jo var palielināt imunitāti un pasargāt no vīrusa izpausmēm. Dzimumorgānu kārpas ārstē lokāli ar podofilīnu, kam vajadzīga recepte. Vērts aiziet pie ginekologa....
Atbild:
Dr. Kristina Bojuta, Sievietes veselības centrs
Labdien! Vakcinēties pret CPV rekomendējam. Sīkāku informāciju varat palasīt SPKC mājaslapā: https://www.spkc.gov.lv/lv/informacija-iedzivotajiem-par-cpv?utm_source=https://www.google.com/...

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Kāds var būt iemesls sāpēm celī?
Labdien!

Pa nakti bieži nav iespējams pagulēt, jo celī ir velkoša sajūta. Tupoties celis krakšķ. Bieži ceļgalā jūtama tāda karsējoša sajūta, kā arī pa dienu staigājot ir tāda sajūta, ka celis griežas ārā. Citus rītus ir novērojams ceļgala piepampums. Skrienot garākus gabalus, jūtama durstoša sajūta, tāda kā ar nazi durtu. Gadus 15 atpakaļ ceļgalam ārā no vietas izgājusi bļodiņa. Visvairāk ceļu sāpes jūt uz slikto laiku un tad nav iespējams nosēdēt uz krēsla, jo celis velk. Kāds varētu būt par iemeslu ceļgala sāpēm un vai, iespējams, ir nepieciešama operācija?

Paldies!
Atbild:
Ilze Bērziņa, FRM ārste
Labdien! Bez izmeklējumiem ir grūti pateikt, vai ir nepieciešama operācija. Ceļa locītavas sāpju iemesls varētu būt gan saišu bojājums, gan osteoartroze (kaulu bojājums)....

Traumatoloģija / ortopēdija

Strutojošas pumpas pie kaunuma lupām - ko darīt?
Labdien!

Ar šo saskaros pirmo reizi, tādēļ vēlējos pajautāt, ko man darīt. Man pie kaunuma lūpam ir uzmetušās vairākas pumpas, kas sākušas strutot, kā arī urinējot sāp pašas kaunuma lūpas. No kā tas varētu būt un pie ka man būtu jāgriežas?

Paldies!
Atbild:
Maija Dace Broša, ginekologs
Labdien! Jums noteikti jādodas pie ginekologa, jo šādas izpausmes ir vairākām slimībām....
Atbild:
Dr. Kristina Bojuta, Sievietes veselības centrs
Labdien! Iemesli var būt dažādi, piemēram, herpes infekcija vai reakcija pēc skūšanās. Vislabāk vērsties pie ginekologa, lai veiktu apskati....

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Vai, plānojot grūtniecību, patiešām nepieciešams nodrošināt, lai TSH rādītājs ir zem 2,5 mU/L?
Labdien!

Vēlējos noskaidrot, vai, plānojot grūtniecību, patiešām ir nepieciešams nodrošināt to, ka TSH rādītājs ir zem 2,5 mU/L?

Man ir paaugstinātas antivielas pret tireoglobulīnu, līdz ar to skaitās, ka ir autoimūns tireoidīts. Antivielas pret tireoperoksidāzi un TSH receptoru antivielas ir negatīvas (normas robežās), vairogdziedzera hormoni (TSH, brīvais T3 un brīvais T4) ir normas robežās, sūdzību nav, hormonu preparātus nelietoju. Taču TSH ikgadējās asins analīzēs visu laiku variē - brīžiem tas ir 1,3 mU/L, brīžiem sasniedz 3 mU/L, un tad atkal atgriežas uz 1,2 mU/L.

Vai pie šādas klīniskās ainas ir nepieciešams pirms grūtniecības plānošanas veikt TSH analīzes un vajadzības gadījumā medikamentozi nodzīt TSH zem 2,5 mU/L, vai arī var mēģināt ieņemt augli arī ar augstāku TSH rādītāju?

Apmeklēto endokrinologu viedoklis šajā jautājumā atšķiras. Proti, viens uzskata, ka TSH, plānojot grūtniecību, obligāti jābūt zem 2,5 mU/L, kamēr otrs uzskata, ka plānošanas stadijā pietiek, ja TSH ir laboratoriskās normas robežās (0,4-4,0 mU/L).

Priecāšos uzklausīt viedokli!

Paldies!
Atbild:
Maija Dace Broša, ginekologs
Labdien! Iesaku konsultēties ar ginekologu, kas vadīs Jūsu grūtniecību. Mans viedoklis, ka nav vajadzīga medikamentoza iejaukšanās. Grūtniecības laikā vajadzības gadījumā varēs veikt korekciju....
Atbild:
Dr. Kristina Bojuta, Sievietes veselības centrs,
Labdien! Par šo jautājumu, protams, labāk konsultēties ar endokrinologiem. Bet labāk tomēr, plānojot grūtniecību, nodrošināt TSH līmenī normas robežās....

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Kāpēc paātrinās sirds ritms pirms aizmigšanas?
Labdien!

Sieviete, 30, gadi. Pēdējo pusgadu moka šāda lieta - tiklīdz sākas iemigšanas process, sirds uzsit ritmu 100-120, kas turās kādas 5-10 minūtes. Ikdienā sirds ritms ir 60-70, guļot dziļā miegā - 40-50. Holters 24h neko neuzradīja, jo šādi nenotiek katru nakti. Pirms četriem mēnešiem ir izgriezta viena virsniere dēļ nefunkcionējošas feohromocitomas. Vai tiešām tikai uz nervu pamata tā notiek?

Paldies!
Atbild:
Veselības salons 888
Labdien! Ieteicama atkārtota vizīte pie sava ārsta. Ar cieņu,...

Kardioloģija / sirds un asinsvadu sistēma

Par ko var liecināt jutīgas, viegli sāpošas nieres, kad vajag uz tualeti?
Labdien!

Vai man būtu jāsatraucas, ja naktī, kad sagribas uz wc, bet parastā vajadzība it kā pazūd un uzreiz aiziet uz nierēm? Man joprojām vajag uz tualeti, bet miegā guļot īsti nesaprotu līdz galam, vienkārši mazliet jūtu nieres.

Pēdējie nieru iekaisumi bija 2018. gadā un šī decembra sākumā. Decembrī veiksmīgi ar antibiotikām izārstējos, analīzes bija ļoti labas. Bet bažas ir, jo nieres vispār nevajadzētu just. Labi, tagad tās signalizē, ka uz wc neesmu aizgājusi, uzreiz tajā mirklī, kad vajadzība sākas. Bet vai man būtu vairāk jāsatraucas, jāpārbaudās? Jo nieru lietas tādas viltīgas - padod pirmo vieglo signālu un tad, ja pietiekami efektīvi un ātri nereaģē, klusi jau dziļi iemājojušas.

Esmu veselīga 30-gadniece. Nieres (par laimi, tikai retu reizi) ir vienīgā veselības lieta, kas mani kādreiz uztrauc. Citu pazīmju nav, tikai nieru sajūta naktīs, tā kā ļoti viegli sāp, pat nevis sāp, bet jūtu. Traucējoši nav, bet tas varētu nebūt uz labu.

Paldies!
Atbild:
Veselības salons 888
Labdien! Pēc apraksta spriežot, iespējams, ka Jums ir problēmas ar urīnpūsli vai/un kopumā ar visu urīnizvadsistēmu. Ar cieņu,...

Uroloģija / nefroloģija

Kur var izdarīt izmeklēšanu uz parazītiem organismā?
Labdien!

Kur var izdarīt izmeklēšanu uz parazītiem organismā? Kā tas notiek? Uz kakla un padusēs parādās papilomas, šad tad tās niez. Kurš ārsts var izmeklēt un ārstēt ? Kur tāds ārsts pieņem Rīgā? Vai analīzes nodošana parādīs parazītu esamību ķermenī ?

Paldies!
Atbild:
Dr. Pāvels Naumovs, ārsts homeopāts
Labdien! Visticamāk, ka Jūsu organisms cīnās ar papilomām, ko izsauc parastais cilvēka papilomas vīruss (CPV). Nieze ir nopietns simptoms, kas liecina par to, ka imūnsistēma aktīvi "protestē" pret vīrusa aktīvu izplatīšanos. Jūs varat izvēlēties diagnostikas un ārstēšanas metodes un līmeni - klasisks ceļš paredz ārsta dermatologa konsultāciju, bet holistisks - ārsta homeopāta konsultāciju. No Jūsu izvēlēta ceļa būs atkarīga diagnostiska un ārstēšanas pieeja. Ar cieņu,...
Atbild:
Dr. Anda Kariņa
Labdien! Papilomām nav nekāda sakara ar parazītiem. Pie dermatologa var veikt papilomu noņemšanu. Ja vēlaties veikt pārbaudi uz zarnu parazītiem, nododiet fēces uz parazītu oliņām laboratorijā. Ar cieņu,...
Atbild:
Veselības salons 888
Labdien! Varam piedāvāt veikt mūsu medicīnas iestādē vispārēju organisma izmeklēšanu, balstītu uz biorezonansi. Izmeklējuma laikā tiek pārbaudīts katrs orgāns un sistēma un noskaidrotas funkcionālās izmaiņas, iekaisuma procesi un patogenā mikroflora (sēnes, parazīti, vīrusi, vienšūņi utt.) Sīkāku informāciju var uzzināt www.vs888.lv vai zvanot darbdienās uz tālruni 27088877. Ar cieņu,...

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

"Optima Cardio" margarīns grūtniecības laikā - vai var būt kādas sekas?
Labdien!

Pirms grūtniecības lietoju "Optima Cardio" margarīnu (augu tauku pasta 45% ar augu sterīniem). To turpināju lietot arī grūtniecības laikā, nemaz nepiefiksējot, ka tas nav ieteicams. Ko tas nozīmē? Kādas tam var būt sekas? Piebildīšu, ka to sapratu tikai tagad, kad rit pēdējās grūtniecības nedēļas.

Paldies!
Atbild:
Maija Dace Broša, ginekologs
Labdien! No literatūras avotiem: "Produktu Optima Cardio ieteicams lietot veselīga dzīvesveida un sabalansētas un daudzveidīgas diētas ietvaros, kura satur daudz augļu un dārzeņu, kas palīdz saglabāt karotonoīdu līmeni. " Uztura zinātnes spožums un posts ir tajā, ka par vienu produktu iespējams pateikt diametrāli pretējas lietas. Augu tauki – labi un slikti. Un katru gadu mēs uzzinām arvien jaunu informāciju, gūstam arvien jaunas atziņas. Taču par sava dzīvesveida izvēli esam atbildīgi mēs paši! Nav...
Atbild:
Dr. Kristina Bojuta, Sievietes veselības centrs
Labdien! No pētījumiem un literatūras nav datu par kaitīgu ietekmi grūtniecības laikā....

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Ko darīt, ja bērns piecos gados vēl nav sācis runāt?
Labdien!

Ko man darīt, ja mana meita nerunā nevienu vārdu 5 gados? Psihiatri sūta uz dažādām terapijām, bet terapeiti sūta pie psihiatra. Bērns var sēdēt un vienā momentā sākt sevi sist, un tad raud, daudz histērijas bez iemesliem. Ir diagnoze attīstības un runas atpalicība. Visi saka, ka tas nav autisms. Bet es redzu, ka mana meita nerunā un uzvedas kā psihs (skumjš termins, bet es tā arī redzu).

Mums nevar palīdzēt neviens ārsts. Tagad staigājam uz ABA terapiju, bet arī domāju, ka nepalīdzēs. Audiologopēdam neizdevās mums palīdzēt. Sūta pie psihiatra, bet psihiatri pie audiologopēda. Katru dienu skatos uz savu bērnu un uz viņas uzvedību, un jau pašai vajadzēs drīz psihiatru, jo, katru dienu klausoties šos psihus pa 100 reizēm, jau galva neizturēs. Ko man darīt?

Ģenētikas analīzēs ir viss kārtībā un magnētisko rezonansi arī taisījām, arī miega diagnostika veikta, un viss ir kārtībā.

Papildus, tad kad viņai ir emocijas - labas vai sliktas - novēroti nervu tiki, bet ārsti domā, ka tā ir epilepsija.

Paldies!
Atbild:
Laura ķevere, Bērnu slimnīcas Bērnu psihiatrijas klīnikas virsārste
Labdien! Jautājums norāda, ka nav izveidojusies laba sadarbība ar ārstu. Varu rekomendēt pierakstīties pie bērnu psihiatra Bērnu slimnīcā vai, ja vizīte jau bijusi, pierakstīties pie cita speciālista. Aprakstītie traucējumi liecina, ka jāvēršas ir pie psihiatra. Uzticamu informāciju par bērnu veselību var atrast portālā veselapasaule.lv. Vairāk šeit:...

Psihoterapija / psihiatrija

Vai sekss var kaitēt grūtniecībai?
Labdien!

36. grūtniecības nedēļa. Vai ir iespējams, ka grūtniecībai viss ir kārtībā, ja iepriekšējā vakarā ir bijusi intimitāte un nākamajā rītā pēc tualetes apmeklējuma uz papīra ir parādījusies rozīga krāsa? Ārste teica, ka var būt augļūdeņi, bet visu dienu vēroju, kas notiek un nekā vairs nav. Vai ir vērts uztraukumam, ka mazulim kas var notikt?

Paldies!
Atbild:
Dr. Kristina Bojuta, Sievietes veselības centrs,
Labdien! Vienmēr, ja ir šaubas, var aizbraukt līdz slimnīcai uz uzņemšanas nodaļu, lai pārbaudītos. Bet ražīgi izdalījumi pēc dzimumakta varētu būt, galvenais, lai nebūtu asiņošanas un kontrakciju....
Atbild:
Maija Dace Broša, ginekologs
Labdien! Ja parādījušies izdalījumi, iespējamas priekšlaicīgas dzemdības, kas mazulim par labu nenāk. No attāluma nevar pilnvērtīgi secināt par situāciju. Jums ieteicams doties pie ārsta....

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Krakšķ žoklis - pie kāda ārsta vērsties?
Labdien!

Jau apmēram gadu sācis krakšķēt žoklis. Sākumā nedaudz un reti, vienā pusē. Tagad jau abās pusēs un visu laiku, žāvājoties, ēdot, kustinot žokli. Sāpēt nesāp, bet ļoti nepatīkama sajūta un dažbrīd neērti atvērt muti. Nezinu, vai ar to saistīts, bet uz pieskārienu sāp aiz auss, žokļa savienojuma vietā.

Jautājums - pie kāda ārsta vērsties problēmas risināšanai? Reimatologa, sejas žokļa ķirurga vai kāda cita?

Paldies!
Atbild:
Aiva Doroško, ģimenes ārste SIA "Rīgas veselības centrs" filiāle "Bolderāja"
Labdien! Sākumā vajadzētu veikt pamatizmeklējumus pie ģimenes ārsta - asins ainu un vismaz rentgenu žoklim, lai varētu mērķtiecīgāk saprast, vai būs nepieciešama konsultācija ar reimatologu vai sejas žokļu ķirurgu....

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Sāpes muguras lejasdaļā jau pusgadu - kādas pārbaudes vēl veikt?
Labdien!

Jautājums saistībā ar muguras lejas daļas sāpēm. Sāpes sākās jūnijā, pieceļoties no 1. nakts jaunā gultā ar cietu matraci. Sāpes nepārgāja 2 nedēļu laikā. Vērsos pie ğimenes ārstes NL. Viņa man izrakstīja kaut kādas tabletes pret sāpēm un iekaisumu, ko dzēru nedēļu. Sāpes nepārgāja, un vērsos pie fizioterapeita.

Man pašai ir skolioze, par kuru uzzināju 15 gadu vecumā, arī sāpēja. Bet tikai 1 puse un sāpes gāja uz dibenu. Tagad ir tieši tas pats, tikai uz abām pusēm (spiedošas un dedzinošas). Gāju pie fizioterapeita 3 nedēļas. Kaut ko masēja un viss, likās ka palīdz, pārtraucu.

Sāpes turpinājās, gāju atkal pie ğimenes ārstes, viņa pateica, ka palīdzēs tikai fizioterapija, kaut gan es domāju, ka vajag taču vairāk izmeklēt. Nosūtīja uz rentgenu. Neko tur tādu neredzot.

Ir jau janvāris, un sāpes vēl joprojām ir, varbūt ne tik bieži. Bet citreiz diezgan spēcīgi sāp, dedzina, dur. Paralēli mājās vingroju - jau no augusta. Tas it kā palīdz, bet tajā pašā laikā ir sāpes vēl joprojām. Un šodien atkal kaut kas notika. Tāda sajūta, ka tas ir kaut kas cits. Darba ārsts man pateica, ka man ir lumbago. Bet tas ilgst līdz 6 nedēļām, nevis pusgadu. Esmu satraukusies par savu veselību. Kādas vēl pārbaudes vajadzētu uztaisīt? Domāju pēc mēneša doties uz Latvija, jo šeit ārsti īsti nevēlas palīdzēt.

Paldies jau iepriekš!
Atbild:
Kristīne Siričenko, KS fizioterapija
Labdien! Jūsu simptomi liek domāt par nerva kompresiju. Iemeslu, kādēļ nervs ir komprimēts, var noskaidrot, veicot atbilstošus testus un diagnostiku, ko veic arī pieredzējis fizioterapeits, kā arī, iespējams, nepieciešams magnētiskās rezonanses izmeklējums....
Atbild:
Ilze Bērziņa, FRM ārste
Labdien! Ja Jums ir skolioze, regulāra vingrošana ir nepieciešama, lai Jūs varētu normāli funkcionēt. Periodiski vēlams konsultēties ar fizioterapeitu, vai vingrojumus izpildāt precīzi. Sāpes muguras lejas daļā mēdz būt gan no ilgstošas sēdēšanas/ mazkustīgiem cilvēkiem, gan no fiziskām pārslodzēm (smagumu celšanas). Pārbaudes pašas par sevi nepalīdzēs - par to nepieciešamību jākonsultējas ar ģimenes ārstu, vai kādu ārstu, kurš Jūs ir izmeklējis/redzējis....

Fizioterapija, rehabilitācija