medicine.lv skaitļos

Lietotāji online213
Aktīvie uzņēmumi12559
Nozares raksti4645
Ekspertu atbildes20587
Jautājumi un atbildes | atbild ārsts (eksperts) | medicine.lv
Pēc zobu izraušanas caurums uz blakusdobumu - ko darīt?
Labdien!

Manai draudzenei šodien izrāva divus zobus augšā un tagad, runājot un elpojot, švilpj cauri gaiss degunā. Internetā lasu, ka tā var būt, ka saknes ir deguna blakusdobumos un, zobus izraujot, izveidojas caurums uz blakusdobumiem, un ka tas ļoti slikti. Negribu satraukt savu draudzeni, lai pagaida kamēr apdzīst, bet gribu noskaidrot, ko tādā situācijā var darīt? Rāva zobus bez rentgena, lētā kabinetā, un draudzene negrib tērēt naudu, lai konsultētos citur, saka, ka gan jau būs labi un gan jau dakteris zina ko dara, bet man satraukums, jo tas nemaz neliekas labi, ka izmainījusies balss, kļuvusi izteikti nazāla un ka viņai sajūta, ka var ievilkt gaisu cauri izrautajiem zobiem!

Paldies!
Atbild:
Svetlana Piskunova, "Tropi", SIA, Zobārstniecības kabinets
Labdien!

Ļoti šaubīgi, ka savienojums ar blakusdomu pats par sevi sadzīs.
Steidzīgi jāgriežas pie stomatologiem-ķirurgiem, jo iet runa par operāciju. Jo ātrāk atbilstoša operācija tiks veikta, jo vieglākas un mazākas manipulācijas būs nepieciešamas. Arī rezultāts būs veiksmīgāks un veselība labāka.

Zobārstniecība / mutes veselība

Miega traucējumi un paniskas sajūtas, ka ļoti vajag padzerties ūdeni - kā to risināt?
Labdien!

Naktīs mēdzu piecelties no paniskas sajūtas, ka ļoti vajag padzerties. Ejot pēc ūdens, ir vājums, ļoti smagas kājas, kuras šķiet notirpušas, ir sajūta, ka ķermenis nav pamodies. Ir bailes, ka, ja nepadzeršos, tad nomiršu. Ejot atpakaļ gulēt, ir sajūta, ka sāku mosties, un trīc kājas no bailēm un stipri sitas sirds. Tas ir noticis 3 reizes gada laikā. Pirmās divas reizes pa dienu bija liels stress, pēdējā reizē stresa nebija.

Ir veiktas analīzes uz diabētu, nekādu saslimšanu nav. Bērnībā bija regulāra staigāšana miegā, taču tas nav noticis 10 gadus.
Nelietoju nekādus medikamentus.

Esmu 24 gadus veca sieviete, ar normālu ķermeņa svaru.
Šķidrumu lietoju pietiekami.

Vai man vajadzētu vērsties pie kāda speciālista un ar ko tas varētu būt saistīts? Šis ir noticis reti, bet sajūtas ir tik biedējošas, ka to aizmirst ir grūti.

Paldies!
Atbild:
Silva Bendrāte, "Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrs", Valsts SIA
Labdien!

Pēdējā laikā vispārējā situācija ietekmē cilvēkus dažādi. No aprakstītajiem simptomiem vien noteikt diagnozi nav iespējams. Ir nepieciešama psihologa konsultācija, iespējams, iziet psiholoģisko testēšanu pie klīniskā psihologa. Pat ja Jums ir miega traucējumi (bez citas simptomātikas), kas saglabājas ilgāk par 2 nedēļām, būtu jāvēršas vismaz pie ģimenes ārsta, jo, tiem saglabājoties, var pievienoties arī citas sūdzības. Ja ir nepieciešamība konsultēties ar psihiatru vai Jums to iesaka ģimenes ārsts, atgādinām, ka tā ir valsts apmaksāta palīdzība. Nosūtījums no ģimenes ārsta nav nepieciešams. Daudzās ambulatorās iestādēs ir pieejamas valsts apmaksātas psihiatra konsultācijas.

Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrā pie psihiatra uz vizīti var pierakstīties jebkurā no trim Ambulatorajiem centriem klātienē vai pa tālruni darba dienās no 8.00-12.30 un no 13.00- 16.30:

1) Tvaika ielā 2, reģistratūras tālrunis: 67080147;
2) Veldres ielā 1a, reģistratūras tālrunis: 67819748;
3) Ļermontova ielā 1, reģistratūras tālrunis: 67715108.

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Nepatīkama smaka vienā nāsī - no kā tas varētu būt?
Labdien!

Kad galvu pagriežu uz labo pusi un izelpoju caur degunu, ir jūtama dīvaina smaka labajā nāsī. Ieelpojot caur degunu, tā nav, un kad galva ir taisni, arī tad smaka nav jūtama, tikai, kad pagriežu galvu uz labo pusi un tikai labajā nāsī. Tāpat ir sajūta, ka kaklā tajā pusē kaut kādas gļotas nāk. Biju pie LOR un taisīja RTG, bet iekaisuma nav. No kā tas varētu būt? Jau 2 mēnešus tā ir. Ieteica pilināt nāsī "Naphthyzinum", bet tas nepalīdz.

Paldies!
Atbild:
Veselības salons 888, "Veselības salons 888"
Labdien!

Atbildēt uz Jūsu jautājumu nevaram. Ja LOR nav konstatējis iekaisumu, vai esat bijusi pie stomatologa, pārbaudījusi mutes higiēnu? Nav arī izslēgtas neiroloģiskas problēmas.

Ar cieņu,

Elpceļu / plaušu saslimšanas

Sānā dīvaina, pulsējoša sajūta - no kā tas varētu būt?
Labdien!

Nu jau pāris dienas man ir dīvainas sajūtas kreisā pusē tieši starp sānu un nabu (sanāk pa vidu apakšā). Tāda sajūta, kā sirds pukstētu, bet nesāp nekas. Ir brīži, kad uz laiku pāriet, bet reizēm ir visu laiku. Arī vēders bieži pūšas, sagāzējas un dienā kādas trīs reizes jāiet nokārtoties pa lielam. Kas varētu būt par vainu?

Paldies!
Atbild:
Veselības salons 888, "Veselības salons 888"
Labdien!

Pēc sūdzībām spriežot, Jums ir gremošanas trakta problēmas.

Varam piedāvāt veikt vispārēju organisma izmeklēšanu - pārbaudi šūnu līmenī, balstītu uz biorezonansi, mūsu medicīnas iestādē, kuras laikā tiek pārbaudīts katrs orgāns un sistēma, un varēsim arī noskaidrot Jūsu sūdzību iemeslus.

Sīkāku informāciju var uzzināt, zvanot uz tālruni 27088877, vai www.vs888.lv.

Ar cieņu,

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Kavējas mēnešreizes, grūtniecība nav iestājusies - ko darīt?
Labdien!

Man ir 34 gadi, neesmu dzemdējusi. Man jau nedēļu nav mēnešreizes, nekad mūžā tās nav kavējušās vairāk par 1 dienu, bet stāvoklī neesmu – pārbaudījos. Periodiski ir tā velkošā sajūta vēderā, kas parādās pirms MR un piebriedušas krūtis.
Vēl ik pa laikam reibst galva un ir bezspēks. Vairogdziedzeris pārbaudīt 6 mēnešus atpakaļ – viss bija kārtībā.

Ko darīt - ar ko sākt?

Paldies!
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!

Mēnešreižu kavēšanās var būt saistīta ar organisma reakciju uz kādu citu veselības traucējumu, uztura novirzēm vai stresu. Ja arī nākamajā mēnesī nav mēnešreižu, dodieties pie ginekologa.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Bērns vēl nav nogulējis visu nakti un nevar iztikt bez krūts - kā rikoties?
Labdien!

Manai meitai ir 1 gads un 4 mēneši. Pa visu šo laiku viņa nav ne reizi nogulējusi visu nakti, jeb iemigusi patstāvīgi pēc pamošanās. Mostas viņa ar raudāšanu un var iemigt tikai, ja liek pie krūts. Pa nakti viņa zīž no trim līdz piecām reizēm. Saprotu, ka viņa mani izmanto kā knupi, jo vjnai vajag zīst arī tad, kad krūtis ir tukšas. Ja nedodu krūti, ko esmu mēģinājusi darīt, tad seko raudāšana, pēc kuras viņu nav iespējams nomierināt - raud, līdz kamēr sākas aizdusa, un noraudāt var līdz pat stundai, un beigās tikai, iedodot krūti, viņa nomierinās. Knupi atteicās ņemt jau septiņos mēnešos, biju izmēģinājusi arī dažādas firmas. Ko man darīt?

Paldies!
Atbild:
Ivars Strazds, Strazda I. ārsta pediatra prakse
Labdien!

Noņemšana no krūts barošanas ir grūts process. Dodiet, lai zīž krūti, bet ar katru reizi mazāk. Procesam jābūt pakāpeniskam. Arī bez asarām neiztikt...

Pediatrija / bērnu veselība

Vai miomas var nodarīt kaitējumu gaidāmajam bērniņam?
Labdien!

Vēlos pakonsultēties. Šobrīd esmu grūtniecības 9. nedēļā. Pirms grūtniecības konstatēja 2 miomas mezglus, par ko vairāki ārsti apgalvoja, ka netraucēs. Šobrīd ir tā, ka miomas mezgli aug līdz ar grūtniecību. Sanāk tā, ka mazais ir pa vidu un mezgli abās pusēs mazajam. Esmu nesaprašanā, jo ārsts īsti neko nepaskaidroja, tik pateica to, ka gan es, gan viņa saprot, ka grūtniecībā būs problēmas. Cik lielas ir miomas, daktere nesaka. Esmu uztraukusies - vai tas tas nevar nodarīt kaitējumu gaidāmajam bērniņam? Ko Jūs ieteiktu man darīt? Šo bērniņu gaidījām 8 gadus. Arī mammai bija mioma grūtniecības laikā, kā dēļ pie ķeizara izņēma dzemdi.

Paldies!
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!

Grūtniecība ir dabisks process sievietes dzīvē, kas ne vienmēr norit ideāli. Mans ieteikums: izvēlēties ārstu un uzticēties. Miomas mezgli nav nekas neparasts un bērnam nekādu kaitējumu nodarīt nevar, jo tie nav saistībā ar augli. Mioma nozīmē dzemdes sienas struktūras izmaiņas un, protams, augot dzemdei, aug arī tie. Kaitējumu bērnam varat nodarīt jūs pati - ar nepārtrauktu stresa radīšanu. Ja vairāki ārsti apgalvo vienu, ir jātic. Jūs lasāt informāciju, kuru bez īpašām zināšanām pareizi neizprotat, domājat par pagātni. Tas viss rada nelabvēlīgu vidi bērna attīstībai, jo organismā nepārtraukti izdalās stresa hormons, kas var novest pie sarežģījumiem. Ne velti sens ticējums vēsta, ka grūtniecei jādomā labas domas, jātiekas ar pozitīviem cilvēkiem. Esiet laimīga, uzticieties un izpildiet ārstu norādes.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Vai polipu noņemšanas procedūru var veikt mēnešreižu pirmajā dienā?
Labdien!

Vēlējos jautāt, vai polipu noņemšanas procedūru var veikt mēnešreižu pirmajā dienā?

Paldies!
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!

Polips ir labdabīgs ādas vai gļotādas veidojums. Sievietēm tie mēdz būt dzemdes dobumā un dzemdes kakla kanālā. Jautājums nesatur informāciju, kādu polipu plānots noņemt. Ārsts, kas nozīmēs operācijas laiku, izlems, kad tas ir darāms.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Vai drīkst lietot šīs zāles, ja ir aizdomas par grūtniecību?
Labdien!

Ārsts izrakstīja "Noofen" tabletes, taču esmu kaut kā pārliecināta, ka varētu būt stāvoklī, jo mēnešreizes kavējas. Vai es drīkstu šīs zāles lietot?

Paldies!
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!

Lietošanas instrukcijā ir rakstīts, ka grūtniece zāles nedrīkst lietot. Pārrunājiet ar ārstu par iespējamu alternatīvu, ja ir vajadzība lietot medikamentu. Iesaku visām zālēm pirms lietošanas izlasīt instrukciju.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības