medicine.lv skaitļos

Lietotāji online120
Aktīvie uzņēmumi12644
Nozares raksti1311
Ekspertu atbildes20768
Jautājumi un atbildes : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv
Kāds varētu būt cēlonis sāpēm skrienot vēdera lejasdaļā?
Labdien!

Esmu sieviete, 21 gadu veca, sveru 75 kg un esmu 172 centimetrus gara.

Šodien sāku skriet, taču pēc brīža parādījās stipras, spazmveida sāpes vēdera lejasdaļā (nav sāna sāpes). Šīs sāpes atgādināja menstruāciju sāpes. Sākumā sāpes bija paciešamas un turpināju skriet, taču pēc kādām piecām minūtēm sāpes kļuva stipras un paskriet vairs nebija iespējams, parādījās arī sāpes plaušās (pieņemu, ka no nepareizas elpošanas, jo, kad sāpes kļuva ļoti stipras, vēl mēģināju skriet, un pareizi elpot nesanāca). Beigās beidzu skriet, jo vairs nevarēju paskriet, kā arī iet uz mājām varēju tikai ar ļoti smagām sāpēm.

Agrāk man jau ir bijušas cistas un iekaisumi ginekoloģijas jomā. Kad apgūlos, sāpes pazuda uzreiz. Kas tas varētu būt un ko darīt, lai varētu skriet?

Paldies!
Atbild:
Ilze Bērziņa, FRM ārste
Labdien! Drošāk būtu konsultēties ar ginekologu (Iekaisums? Cista?). Ja nekāda saslimšana netiek konstatēta, biežākais sāpju iemesls ir muskuļu disbalanss. Vajadzētu iesildīties pirms skriešanas, pakāpeniski palielinot slodzes apjomu. Vēlams konsultēties ar speciālistu (fizioterapeitu, treneri) par skriešanas tehniku. Atbilstošiem apaviem arī ir nozīme....

Fizioterapija

Vai, izoperējot gudrības zobu, var traumēt deguna blakusdobumu?
Labdien!

Pirms nedēļas man izoperēja augšējo gudrības zobu, kreisajā pusē. Sakne bija ieaugusi dziļi, un pēc operācijas daktere paskatījās, vai ar deguna blakusdobumu viss ir kārtībā, un noteica tikai to, ka blakusdobums esot atvēries. Izrakstīja antibiotikas.

Stāstīju šo draudzenei, kura studē zobārstniecību, viņa teica, ka ar astotajiem zobiem reti sanākot traumēt deguna blakusdobumu, bet, ja sanāk, tad esot jātaisa atsevišķa operācija.

Esmu nedaudz satraukusies, jo daktere pati neko neteica, ka kaut kas būtu slikti. Salasoties internetā, uzreiz šķiet, ka sāp auss vai galva, zobs un viss kopā, bet nu tas laikam tikai galvā.

Vai ir iemesls uztraukties?

Paldies!
Atbild:
Ojārs Kalnozols, zobārsts
Labdien! Pēc augšžokļa gudrības zoba izņemšanas ir iespējama komunikācija ar deguna blakusdobumu. Rekomendēts ir šo brūci slēgt ar šuvēm + antibiotiku terapija. Nešņaukt stipri degunu un izvairīties no spiediena maiņām (lidojumi, niršana utt.), miera režīms. Ja ir pagājusi jau nedēļa, tad brūcei vajadzētu jau nedaudz slēgties. Lietojiet izrakstītās antibiotikas un pretsāpju zāles, bet, ja vēl pēc nedēļas nav uzlabojumi, tad vērsieties pie zobārsta....

Zobārstniecība / mutes veselība

No kā varētu rasties spiedoša sajūta krūtīs?
Labdien!

Jau kādas 2-3 nedēļas man ir spiedoša sajūta aiz krūšu kaula (labās rokas pusē, krūšu galu augstumā). Internetā neko nevaru atrast, nekādu citu simptomu nav - ne klepus, ne temperatūra, nekas. Ģimenes ārsts teica, ka, iespējams, ir problēmas ar kuņģi, un iedeva kaut kādas tabletes. Uztaisīju arī plaušu rentgenu, bet tur rakstīts, ka viss ir ļoti labi. Staigājot vai kaut ko darot, šo sajūtu nejūt, bet miera stāvoklī gan.

Kas tas ir? Ko darīt vai ko nedarīt?

Paldies!

Atbild:
Veselības salons 888
Labdien! Ieteicama vizīte pie neirologa, lai pārliecinātos, vai minētās sūdzības nav saistītas ar starpribu nerviem vai mugurkaula problēmām, vai veģetatīvo distoniju. Ar cieņu,...

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Kāpēc nav ejakulācijas?
Labdien!

Vīram bija trauma - nokrita no 4. stāva darbā. Bija ribu trauma, viss sadzija. Bija lūzums iegurņa labajā puse, tagad ir saskrūvēts, kājas un rokas kustās, staigā ar kruķiem. Ir bieži aizcietējumi, palielināta prostata, urinācija bieži, bet pa drusciņai. Ir laba erekcija, bet nevar ejakulēt. Zāles nekādas vairs nedzer. Kāda varētu būt problēma, ka nav ejakulācijas?

Paldies!
Atbild:
Veselības salons 888
Labdien! Ieteicama vizīte pie urologa. Ar cieņu,...

Uroloģija / nefroloģija

Vai ir pamats uztraukumam, ja grūtniecība iestājusies antibiotiku lietošanas laikā?
Labdien!

Cik liels pamats ir uztraukumam, ja grūtniecība ir iestājusies, kamēr tikušas lietotas antibiotikas "Doxylan"? Grūtniecība varētu būt pašā sākuma stadijā, ne vairāk kā 2 nedēļas, un zāles pārtraukts lietot uzreiz, kā radās aizdomas par grūtniecību.

Vai tas varētu būt pamats grūtniecības pārtraukšanai, vai antibiotiku lietošana pašā sākumā nekādas nopietnas sekas nevar atstāt?

Paldies!
Atbild:
Maija Dace Broša, ginekoloģe
Labdien! Visus Jūsu jautājumus varēs paskaidrot ginekologs, jo būtiskākais ir - kādēļ lietotas antibiotikas. Uztraukums nenāk par labu grūtniecībai, tādēļ, lūdzu, risiniet problēmu ar ginekologu....

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Sāpes kājas ceļa locītavā un kaulu krakšķēšana - kā uzlabot situāciju?
Labdien!

Man ir 26 gadi, svars 65-70 kg, augums 170 cm.

Kādu laiku atpakaļ (laikam gadu) man elkoņa locītavā sākās asas sāpes, it īpaši, ja jāsaliec vai jāiztaisno roka. Man likās, ka būšu roku nogulējis. Sāpes lika par sevi manīt vismaz 3 mēnešus un tad pierima, bet ik pa reizei liekas, ka tās var parādīties atkal it kā nebūtu pārgājušas līdz galam.

Pēc kāda laika satraumēju pirkstu tā, ka pirkstgala kauls ieplaisāja, un viss nags tika norauts. Tas jau ir sadzijis un ataudzis; bija jālieto antibiotikas, lai neiekaist.

6 mēnešus vēlāk sāka sāpēt kājas ceļa locītavas aizmugurē - tieši pēc jebkādas pietupšanās, it īpaši darbā ir diezgan stipri, bet vienai kājai. Vājuma nav, vienīgi asas apgrūtinošas sāpes (stiprākas par to sajūtu, kad, piemēram, pusstundu esi notupējis un grūti kājas iztaisnot).

Arī visi kauli visur krakšķ, pat aiz lāpstiņas, ja plecu kustina (liekas, ka ķeras kaut kur,), vai pēdas izstiepjot - arī visi kauli izkrakšķ.

Pirksta trauma bija mans pirmais fiziskais kaula ievainojums, iepriekš kauli nav traumēti vai lauzti.


Darbs ir fizisks, fabrikā, regulārs, reizēm pat monotons, kur daudz vienveidīgi rokas jākustina, reizēm - dinamisks, kur jākustas pēc situācijas.

Vai pirksta trauma varētu būt skeleta problēmu cēlonis (ja tā vispār ir problēma)? Vai es 26 gados, regulāri strādājot, varu sevi nolietot tā, ka jau sāp? Tai pat laikā es redzu daudz vecākus cilvēkus par sevi, kas var darīt tādu pašu darbu. Kā var situāciju uzlabot?

Paldies!
Atbild:
Dr. M. Funka
Labdien! Pirksta lūzums noteikti nav pie vainas izjūtām. Smagais fiziskais, monotonais darbs gan. Locītavu krakšķēšana nav pataloģija, bet norāda uz kaulu-locītavu elasticitāti. Slodzi ir jāsabalansē ar fiziskām aktivitātēm, veselīgu pārtiku un uztura bagātinātājiem. Kursa veidā ieteicams glukozamīnu palietot....
Atbild:
Ilze Bērziņa, FRM ārste
Labdien! Sāpēm locītavās, visticamāk, nav saistības ar pirksta traumu. Pie fiziskām pārslodzēm var rasties sāpes muskuļos un locītavās. Lai novērstu muskuļu disbalansa rašanos, pēc slodzes vajadzētu saspringtos muskuļus pastiept (labākais variants - fizioterapeita konsultācija, vingrojumu iemācīšanās fizioterapeita uzraudzībā). Arī 26 gadu vecumā var rasties muguras un locītavu problēmas pie fiziskām pārslodzēm un ergonomiski nepareizām kustībām/pozām. Vēlams konsultēties ar ģimenes...
Atbild:
Veselības salons 888
Labdien! Iespējams, ka Jums ir samazinātā daudzumā starplocītavu šķidrums vai arī sāk veidoties podagra. Ieteicama vizīte pie ārsta, lai noskaidrotu Jūsu sūdzību cēloņus un uzstādītu diagnozi, lai tad varētu ieteikt terapiju. Ar cieņu,...

Osteopātija

Kādā gadījumā būtu jāuztraucas par dzemdes tonusu?
Labdien!

Kādā gadījumā būtu jāuztraucas par dzemdes tonusu? Esmu 27. grūtniecības nedēļā un nedēļu no vietas dienā vairākas reizes novēroju tonusu, vēders savelkas un pēc mirklīša atlaiž (arī naktīs tā mēdz būt). Ārsts 2 reizes dienā ieteica dzert "NO-SPA", magniju un ievērot atpūtu, bet uzlabojumu nav. Vai ir pamats satraukumam? Pie cik spēcīga tonusa būtu atkal jāvēršas pie ārsta?

Paldies!
Atbild:
Maija Dace Broša, ginekoloģe
Labdien! Neliels tonuss grūtniecības laikā ir parasta parādība. Uztraukums par labu grūtniecībai nenāk, tādēļ visus neskaidros jautājumus, lūdzu, jautājiet ārstam, kas vada grūtniecību. Pie ārsta jādodas noteiktajos laikos un jebkurā laikā, kad kaut kas satrauc....

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Kā ārstēt sāpes iegurņos un kājās?
Labdien!

Vasarā nežēlīgi sāka sāpēt papēži, sāka sāpēt kājas, kā arī gurt. Nevarēju nostāvēt, nosēdēt. Sāku iet pie ārstiem. Konstatēja diska trūci s1-L5, uztaisīja blokādi, kura nepalīdzēja. Atklāja polineiropātiju, un sāku dzert zāles, kuras jau dzeru 6 mēnešus. Pie tām visām sāpēm pievienojās iegurņa un muguras apakšējās sāpes. Aizsūtīja pie reimataloga. Konstatēja artrīta pilno paku. Sāku dzert "Sulfazalīnu". Kopējā aina ir tāda - sāpes pastiprinās gan iegurņos, gan kājās, bet nekas nemainās. Ar vienu kāju jau no sāpēm kliboju, jo nervs no iegurņa ļoti spēcīgi dur. Mokos sāpēs katru dienu. Vingroju, staigāju katru dienu. Nesaprotu - ko darīt?

Paldies!
Atbild:
Ilze Bērziņa, FRM ārste
Labdien! Jums vajadzētu atkārtoti konsultēties ar reimatologu- iespējams, ka papildus Sulfasalazīnam nepieciešami vēl citi medikamenti. Jebkurā gadījumā - turpiniet kustēties un vingrot iespēju robežās (bez pārslodzes), lietojiet ūdeni (~ 2 l dienā), kontrolējiet ķermeņa masu. Ja polineiropātijas iemesls ir cukura diabēts, jākontrolē cukura līmenis asinīs. Ja iekaisuma rādītāji normalizējas, vajadzētu uzsākt rehabilitāciju. Konsultējieties ar ģimenes ārstu, iespējams, nepieciešama...
Atbild:
Dr. M. Funka
Labdien! Sūdzības saistu ir izmaiņām kaulu sistēmā “gadu bagātības” dēļ. Iesaku veikt osteorefleksoterapijas ārstēšanas kursu, piekopt pilnvērtīgu ēšanu, lietot uztura bagātinātājus un dozēti apmeklēt ārstnieciskas nodarbības. Ar cieņu...

Reimatoloģija / kaulu, locītavu un saistaudu slimības

Slikta dūša un sāpes vēdera lejasdaļā pirms vēdera izejas - kas var būt pie vainas?
Labdien!

Mans vecums ir 20 gadi, sieviete, svars 53 kg. Jau 3 gadus pirms vēdera izejas ir slikta dūša (bez vemšanas), pēdējā laikā nākušas klāt arī sāpes vēdera lejasdaļā. Nav ne aizcietējuma, ne caurejas. Tas viss sākās pirms 3 gadiem, kad izslimoju vēdera vīrusu, es apzināti aizturēju vemšanu, tāpēc droši vien organismā uzkrājās sliktas vielas, toksīni. Vai šie simptomi varētu būt no tā? Vai ir cits iemesls? Pieminēšu arī, ka apmēram 3 gadus ir hemoroīdi. Vēlētos iespējami konkrētu atbildi, konkrētas slimības, kas varētu izraisīt šos simptomus. Un kādus izmeklējumus būtu jāveic?

Paldies!
Atbild:
Veselības salons 888
Labdien! Caur internetu konkrētas diagnozes uzstādīt nevar. Ir jāveic izmeklēšana, lai varētu noskaidrot sūdzību cēloņus. Pēc Jūsu apraksta spriežot, Jums ir problēmas ar gremošanas traktu. Ieteicama vizīte pie gastroenterologa, vai arī varam piedāvāt veikt izmeklēšanu šūnu līmenī mūsu medicīnas iestādē, kuras laikā tiek izmeklēts katrs orgāns un sistēma un noskaidroti iekaisuma procesi organismā, patogēnā mikroflora (sēnes, parazīti, vienšūņi, baktērijas u. c.). Sīkāku informāciju var uzzināt...

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Kas varētu būt pie vainas šādai vēdera izejai?
Labdien!

Man bija caureja, kuru centos apturēt no sākuma ar "Loperamīdu" un "Sorbex", pēc tam ar "Silicea gel". Tā kā pēc nedēļu ilgas caurejas tas neizdevās, tika zvanīts ģimenes ārstam, kas uzrakstīja "Hidrosec". Dzeru arī labās baktērijas. Uz tualeti jāiet retāk, bet tāpat dienā kādas četras reizes. Vēdera izeja ir vidēji šķidra un gļotaina. Pirms vēdera izejas vēders burkšķ.

Jāpiebilst, ka nav bijis un nav ne temperatūras, ne vemšanas, ne asins izkārnījumos. Kas varētu būt pie vainas šādai vēdera izejai, ka pat zāles nelīdz? Vai vēdera izeja varētu būt saistīta arī ar ginekoloģiskām problēmām?

Esmu onkoloģijas slimniece (krūts vēzis) un gadu jau iet ķīmijterapija ("Herceptin" un "Perjeta"). Pirms terapijas tika taisītas asins analīzes, kas bija labas, bez novirzēm no normas.

Paldies!
Atbild:
Veselības salons 888
Labdien! Terapija, kas saistīta ar Jūsu pamatproblēmu, noteikti var ietekmēt vēdera izeju. Pakonsultējieties ar savu ārstējošo ārstu. Ar cieņu,...

Gastroenteroloģija / gremošanas sistēma

Biža vemšana, galvas reiboņi un miglošanās acu priekšā - kādi izmeklējumi jāveic?
Labdien!

Jau vairāk nekā 3 mēnešus atvemju ēdienu, pat ūdeni. Kādas analīzes jānodod, un kā vispār asins analīzes kaut ko par to var pateikt? Pēdējo mēnesi arī reibst galva un miglojas acu priekšā.

Paldies!
Atbild:
Veselības salons 888
Labdien! Lūdzu, steidzami dodieties pie ārsta, lai viņš Jums nozīmē vajadzīgos izmeklējumus. Ar cieņu,...

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Pie kura ārsta konsultēties par lieko apmatojumu?
Labdien!

Man ir 18 gadi un man ir lieli kompleksi saistībā ar lieko apmatojumu uz zoda, virs lūpām, uz rokām un vēdera, kas pēdējā laikā parādās vairāk. Biju gājusi pie ģimenes ārstes un ginekologa. Pagājušajā gadā nodevu vairākas reizes asins analīzes, bet ar tām viss bija kārtībā. Vienīgais - bija mazas novirzes ar testosteronu. Veicu arī rentgenu, lai noteiktu kādu novirzi "epifīzes" daļā, bet ar to arī viss bija kārtībā.

Ģimenes ārste ieteica man nodarboties ar jogu un dzert nomierinošās tējiņas, jo uzskatīja, ka liekais apmatojums var būt saistīts ar stresu. Ginekoloģe man izrakstīja "Duphaston" uz pusgadu, bet man rada lielas šaubas dzert šīs zāles blakus efektu un zāļu lietošanas instrukcijas dēļ. Tieši pēc biežo ārstu apmeklējumiem man radās menstruāciju ciklu aizkavējumi, un staigāšana pie ārstiem man tiešām radīja lielu stresu.

Uz doto momentu es vēlos atbrīvoties no apmatojuma, izmantojot lāzeroperāciju vai vaksāciju, bet pirms tam vēlos pakonsultēties ar kādu speciālistu, kas spētu man palīdzēt, kura metode man vislabāk noderētu. Tāpat bija doma iegādāties pašai savu mazo lāzerepilatoru, bet - vai tā būtu laba ideja? Jo ja nu tas man nepalīdzēs..

Esmu ļoti satraukusies, jo nezinu, pie kā vērsties un ko vislabāk man darīt šajā situācijā.


Paldies!
Atbild:
Maija Dace Broša, ginekoloģe
Labdien! Jautājums nesatur informāciju par izmeklējumiem. Pēc apraksta varētu spriest par izmaiņām olnīcu darbībā un tāpēc jādodas pie ginekologa un, iespējams, pie endokrinologa (to ieteiks ginekologs pēc vajadzības). No stresa saslimšana nerodas. Ja apšaubiet izrakstītā medikamenta vajadzību, runājiet par to ar ārstu. Pie ārstiem nestaigā, bet meklē saslimšanas cēloni un ārstēšanu. Iesaku atrast ginekologu, kura ieteikumiem ticiet un izpildiet, jo šo problēmu var atrisināt tikai ar pacietību un...
Atbild:
Veselības salons 888
Labdien! Ieteicams pakonsultēties ar endokrinologu. Ar cieņu,...

Dermatoloģija / ādas veselība

Spiedoša sajūta kaklā, grūtības ievilkt elpu un neliels klepus - vai tas saistīts ar veģetatīvo distoniju vai tomēr pie vainas citi cēloņi?
Labdien!

Man ir 19 gadi, drīzumā jau būs 20. Bieži mokos ar spiedošu sajūtu kakla apvidū, reizēm pat šalli nevaru kārtīgi aplikt, jo liekas, ka spiež un paliek grūtāk elpot. Uznāk stress pa visu ķermeni, trīcoša sajūta ķermenī. Bez šī visa ir arī reizēm vienkārši grūtāk ievilkt elpu, it kā varu, bet ne līdz galam. Jau vairāk nekā gadu man ir neliels klepus, tā nedaudz ieklepojos. Biju pārbaudīties, vai nav astma, bet nekā, pateica, ka viss kārtībā. Biju uz parasto plaušu pārbaudi, kur arī teica, ka man viss ir kārtībā. Īsti nevaru saprast, kas tas ir.

Agrāk gāju pie psihoterapeita, diagnoze bija depresija un veģetatīvā distonija - vai tas var būt iemesls šīm sajūtām? Vai tomēr man kaut kas ar veselību? Un, ja jā, tad ko man būtu labāk pārbaudīt? Jo dīvaini liekas, ka neliels klepus var būt no veģetatīvās distonijas.

Paldies!
Atbild:
Veselības salons 888
Labdien! Spriežot pēc sūdzībām un aprakstītajiem simptomiem, tā visdrīzāk ir veģetatīvā distonija. Veģetatīvajai distonijai var būt ļoti dažādi simptomi un izpausmes. Ar cieņu,...

Neiroloģija / nervu sistēmas saslimšanas

Problēmas ar kuņģi un vēdera izeju - kas varētu būt pie vainas?
Labdien!

Jau dienas 10 mokos ar nepatīkamām sajūtām vēderā.. Dažreiz sāp vēdera lejasdaļā kreisajā pusē, dažreiz kreisajā paribē. Ik pa laikam spiež kuņģī un sāp mugura. Savādas sajūtas ir visu laiku, grūti sēdēt un kaut ko darīt pieliecoties. Asins un urīna analīzes labas, iekaisumus neuzrāda, USG vēdera dobumam arī viss kārtībā. Pēdējā laikā moka arī aizcietējumi. Uznāk karstuma viļņi, bailes, panika, ka varu nomirt. Pāris gadus atpakaļ noteikta diagnoze - sist. sarkanā vilkēde. Dzeru pastāvīgi "Plaquenil" tabletes. Kas varētu būt par vainu?

Paldies!
Atbild:
Veselības salons 888
Labdien! Ja Jums ir uzstādīta diagnoze sarkanā vilkēde, tad tā var izsaukt visas Jūsu minētās sūdzības. Iesakām apmeklēt savu ārstu un izrunāt visus Jums neskaidros jautājumus. Ar cieņu,...

Gastroenteroloģija / gremošanas sistēma

Svīšana naktī - pie kā vērsties?
Labdien!

Aktīvi sportoju jau pāris gadus, bet pēdējā laikā regulāri ir pamatīga svīšana naktīs. Ja treniņš ir bijis augstas intensitātes, tad arī uz WC ir jāskrien vairākas reizes naktī, un ir pamatīgas slāpes, lai arī dienā tiek izdzerti ap 2-3 litri ūdens. Protams, vērts pieminēt, ka ieturu diētu, attiecīgi ogļhidrātu daudzums tiek ierobežots (bet normas robežās). Biju dzirdējis, ka tam ir saistība ar hormonu līmeni, tāpēc pieliku tēmu - endokrinoloģija, lai arī neesmu līdz galam pārliecināts. Galvenais jautājums būtu - pie kā vērsties? 

Paldies!
Atbild:
Veselības salons 888
Labdien! Iesakām griezties pie endokrinologa, jo minētās sūdzības var būt saistītas gan ar diabētu, gan vairogdziedzera problēmām, gan citām veselības problēmām. Ar cieņu,...

Endokrinoloģija / diabēts

Kur var pārbaudīt auglību vīrietis?
Labdien!

Vairākus mēnešus nesanāk palikt stāvoklī. Man ar veselību viss ir kārtībā, pie ārsta pārbaudījos. Sakiet, lūdzu, pie kāda ārsta un kur, kā arī kādas pārbaudes būtu jāveic vīram, lai noskaidrotu par viņa auglību?

Paldies!
Atbild:
Maija Dace Broša, ginekoloģe
Labdien! Par neauglību var sākt domāt, ja veselu gadu bez izsargāšanās dzīvota regulāra dzimumdzīve, bez stresa. Stresu rada arī pārlieka plānošana. Vīrietim jāizmeklējas pie urologa....

Ģenētika

Vai ar jogas meditācijas praksēm tiešām ir iespējams mazināt stresu un trauksmi?
Labdien!

Sakiet, lūdzu, vai ar jogas meditācijas praksēm tiešām ir iespējams mazināt stresu un trauksmi?

Paldies!
Atbild:
Liene Krauze, jogas pasniedzēja
Labdien! Jā, ar nosacījumu, ka pieķeraties vingrinājumu izpildei ne tikai tehniski, bet arī apzināti. Jebkāda veida apzinātības prakse maina perspektīvu attiecībā pret stresa izraisītāju, palīdz distancēties no situācijas un adekvāti to uztvert, tādējādi samazinot trauksmes simptomus. Savukārt elpošanas vingrinājumi palīdz apgūt pareizu elpas ritmu stresa situācijās, mazinot automātiskās ķermeņa reakcijas....

Joga

Vai tiešām gardenellas var iegūt tikai dzimumakta laikā?
Labdien!

Jautājums par gardenellas baktēriju. Analīzes to uzrādīja. Mēs ar vīru izdzērām antibiotiku kursu. Mana ginekologa versija, ka gardenellas var dabūt tiešā kontaktā. Šobrīd ar vīru ir saspringtas attiecības, jo uz viņu skatos ar aizdomām.

Intermetā ir versijas arī par to, ka vienkārši izmainās maksts mikroflora utt. Vai tiešām gardenellas var iegūt tikai dzimumakta laikā?

Paldies!
Atbild:
Maija Dace Broša, ginekoloģe
Labdien! Mikroorganisma - Gardnerella vaginalis - savairošanos makstī sauc par bakteriālo vaginozi. Tās ir maksts normālās mikrofloras izmaiņas. Starp speciālistiem joprojām nav vienota viedokļa, vai pieskaitīt bakteriālu vaginozi pie STS. Gardnerellas nelielā daudzumā var būt arī veselas sievietes maksts mikrofloras sastāvdaļa, bet, pieaugot to skaitam, attīstās slimība. Šo mikroorganismu savairošanos veicina dzimumsakari, spermicīdi, hormonu preparāti, maksts skalošana, neatbilstoša...

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Cik ilgā laikā pēc seksa jāpārbaudās uz STS?
Labdien!

Ja seksa laikā ar gadījuma partneri ir notikusi "avārija", un ir vēlme pārbaudīt, vai nav saķertas kādas slimības, tad cik ilgā laikā pēc notikuma tas būtu jādara? Pēc iespējas ātrāk, vai arī ir kāds laiks, kas jānogaida, lai analīzēs būtu redzams, ja kaut kas ir? Un kam jāprasa nosūtījums? Ginekologam?

Paldies!
Atbild:
Maija Broša, ginekoloģe
Labdien! Pārbaudi uz STS var veikt pie ginekologa un nosūtījums no ģimenes ārsta nav nepieciešams, kā arī pie dermatovenerologa. Parasti STS simptomi parādās 3-7 dienu laikā pēc dzimumkontakta - neparastie izdalījumi no maksts, nepatīkama smaka no dzimumorgānu rajona, izsitumi, kā arī apsārtums, nieze, dedzināšana un sāpes. Lai pārbaudītos, vai neesat inficēta ar STS, ir jānodod speciālas analīzes (materiālu paņems no maksts, dzemdes kakla un urīnizvadkanāla ārējās atveres), kā arī asins analīze. Ja...

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Kāpēc neizdodas palikt stāvoklī?
Labdien!

Man ir 22 gadi. Jau 2 gadus nedzeru kontracepciju "Yazz", mēnešreizes nebija regulāras, līdz ar to jau 10 mēnešus dzēru "Duphastonu". Man ar veselību viss ir kārtībā, vīram arī. Ovulācijas dienas arī sakrīt ar ovulācijas testu, bet tāpat jau pusotru gadu nesanāk palikt stāvoklī. Kāds varētu būt iemesls?

Paldies!
Atbild:
Maija Broša, ginekoloģe
Labdien! Iemesli var būt visdažādākie, tādēļ jādodas pie ārsta. Ar cieņu,...

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Vai orgasma krampji var ietekmēt spriāles pozīciju?
Labdien!

Man nesen ievietoja "Fleree" spirāli. Gribēju saprast, kamēr tā iedzīvosies, vai orgasma stiprumam ir nozīme? Un vai tas nevar ietekmēt spirāles izkustēšanos, nepareizu pozīciju? Ņemot vērā, ka man orgasma krampji ir diezgan spēcīgi, nespēju pēdējā laikā dēļ šis domas tuvības laikā atbrīvoties.

Paldies!
Atbild:
Maija Broša, ginekoloģe
Labdien! Orgasma stiprums neietekmē spirāles pozīciju....

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Folijskābes lietošana ilgāk nekā mēnesi - vai, plānojot grūtniecību, tas neko neietekmēs?
Labdien!

Apmeklēju ģenētiķi-ārstu, un secinājām ar vīru, ka pārtrauksim grūtniecību sakarā ar augļa attīstības anomālijām. Un turpmāk, ieņemot bērniņu, būšu riska faktora grūtniece. Līdz ar nākamo grūtniecību rekomendācijās nozīmēts lietot folijskābi - 4 miligramus dienā 1 mēnesi pirms un vismaz pirmos 3 grūtniecības mēnešus. Apmeklējot ginekologu, ārsts ieteica lietot šos vitamīnus 3 mēnešus pirms grūtniecības. Taču lietoju folijskābi (neesot grūtniecībā) nu jau vairāk kā mēnesi - satraucos, vai tas neko nemainīs? Ārsta apmeklējuma brīdī no šoka stāvokļa par uzzināto svarīgāko, iespējams, piemirsu pajautāt.

Paldies!
Atbild:
Maija Broša, ginekoloģe
Labdien! Folskābe ir ļoti svarīga grūtniecēm, bet patiesībā tā ir vajadzīga mums visiem. Folskābe ir vitāli svarīga, jo tā palīdz samazināt aminoskābes līmeni, kas var veicināt insultu un sirds, asinsvadu slimību risku. Parasti cilvēki domā par šķiedrvielām un veselīgiem taukiem, kas ir labvēlīgi sirdij, taču folskābe un citi B vitamīni ir daļa no šīs sirds-inteliģentās grupas....

Ģenētika

Nepatīkams aromāts no maksts pēc seksa - ar ko tas saistīts?
Labdien!

Man ar draugu ir pastāvīga dzimumdzīve, un nedēļu atpakaļ pārstājām izsargāties. Divas dienas atpakaļ pēc dzimumakta parādījās nepatīkams aromāts no maksts, kas dienas gaitā pazūd, bet, tiklīdz atkal nodarbojamies ar seksu, aromāts atkal parādās. Nekādu izdalījumu nav. Vai tā varētu būt kāda reakcija manā organismā uz pēkšņu un biežu spermas parādīšanos organismā? Šobrīd arī esmu citā klimatā. No Latvijas atbraucām uz Ēģipti, kur ir karsts, varbūt tas kā iespaido?

Paldies!
Atbild:
Maija Broša, ginekoloģe
Labdien! Varētu būt vairāki cēloņi: klimata un higiēnas apstākļu maiņa, nepazīstamas mikrofloras ienākšana no partnera, saslimšana, ko sauc par bakteriālo vaginozi. Cēloni noteiks ārsts....

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Velkoša sajūta maksts rajona grūtniecības 9. nedēļā - vai par to būtu jāuztraucas?
Labdien!

Šobrīd esmu grūtniecības 9. nedēļā. Jau pāris dienas jūtu jocīgu, tādu kā velkošu sajūtu kājstarpē/makstī. Grūti precīzu vietu definēt, bet šī sajūta ir tieši šajā zonā. Vai par to būtu jāuztraucas? Man pie ārsta jādodas tikai pēc 3 nedēļām.

Paldies!
Atbild:
Maija Broša, ginekoloģe
Labdien! Ja neparādās citi simptomi, varat iet pie ārsta noteiktajā laikā....

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības