Reibst galva un tirpst pirksti - pie kāda ārsta vērsties?
Labdien!

Man ir 58 gadi. Jau aptuveni 2 mēnešus man tirpst kreisās rokas pirksti - rādītājs, vidējais un zeltnesis, kā arī pēdējā laikā ir sajūta, ka reibst gava un ka nav līdzsvara. Kas tās varētu būt par veselības problēmām? Pie kāda ārsta man jāgriežas?

Paldies!
Atbild:
Marģers Funka, Funka M. ārsta osteorefleksoterapeita prakse
Labdien!

Visticamāk, tās var būt izmaiņas kakla skriemeļos ar nervu saknīšu un skriemeļu artēriju kairinājuma sindromu. Var izmantot vertebrologa, neirologa palīdzību. Sāciet ar ĀF un pastaigājiet ar kakla ortozi, palietojiet sildošas ziedes sprandai vakaros. Rezultatīva ārstēšana ir arī osteorefleksoterapija. Skatiet: osteoterapija.mozello.lv

Ar cieņu,

Reimatoloģija / kaulu, locītavu un saistaudu slimības

Asinis pēc cietas vēdera izejas - vai par to būtu jāsatraucas?
Labdien!

Esmu sieviete, 28 gadi.

Šad tad man pēc cieta vēdera izejas uz tualetes papīra parādās arī neliels asins daudzums, bet ne vienmēr tas ir tieši pēc cietas vēdera izejas. Šo esmu novērojusi kādu laiciņu jau. Problēma parādās varbūt vienu reizi mēnesī vai divos. Dažreiz mēdz būt aizcietējumi. Vai par to būtu jāuztraucās?

Paldies!
Atbild:
Dr. Mauriņa vēnu un lāzermedicīnas klīnika, "Flebomedika", SIA
Labdien!

Problēmas pamatiemesls, izskatās, ir cieta vēdera izeja. Pie tam 28 gadu vecumā to nevarētu "norakstīt" uz novecošanās procesiem organismā. Jebkurā gadījumā vajadzētu sakārtot vēdera izeju, lai tā būtu mīksta, vismaz reizi 1-2 dienās. To varētu panākt ar atbilstošu uzturu: regulāras ēdienreizes, pietiekoša šķidruma uzņemšana dienas laikā, uzturā vairāk lietot dārzeņus un augļus, jogurtus, kefīrus u. tml. piena produktus. Ja līdz ar to sakārtojas vēdera izeja, tad ir iespējams, ka izzudīs arī asins pēdas uz papīra. Pie cietas vēdera izejas asiņošanas iemesls var būt gan hemoroīdi, gan gļotādas plīsums, bet jebkurā gadījumā pirmais ārstēšanas solis ir vēdera izejas sakārtošana.

Ja arī pie mīkstas vēdera izejas saglabājas asinis uz papīra vai pat podā, tad būtu jāapmeklē speciālists - proktologs. Ilgstošas saslimšanas un neārstēšanas gadījumā var nonākt līdz hroniskām izmaiņām taisnā zarnā, kuras var likvidēt tikai ar operācijas palīdzību.

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Vai varikocēle ietekmē hemoroidālo tīklu?
Labdien!

Biju uz proktoskopiju, diagnoze - hemoroīdi. Pirms 4 gadiem tika uzstādīta diagnoze varikocēle. Vai varikocēle ietekmē hemoroidālo tīklu?

Paldies!
Atbild:
Dr. Mauriņa vēnu un lāzermedicīnas klīnika, "Flebomedika", SIA
Labdien!

Tiešā veidā varikocēle hemoroidālos mezglus neietekmē. Varikocēles un hemoroidālās slimības klātbūtne varētu liecināt par noslieci uz vēnu varikozi, venozu nepietiekamību un, iespējams, iegurņa sastrēguma sindromu. Jebkurā gadījumā katra no šīm saslimšanām prasa atbilstoša speciālista konsultāciju un optimālākās terapijas izvēli. Attiecībā uz hemoroidālo slimību, ja tā rada kādas sūdzības (asiņošanu, diskomfortu, mezglu trombozi vai mezglu izkrišanu) uzskatu, ka būtu nepieciešama operatīva terapija, jo kombinācijā ar varikocēli pastāv paaugstināts problēmas palielināšanās risks.

Uroloģija / nefroloģija

Ko darīt, ja izveidojies pampums cirksnī pēc vēnu lāzeroperācijas?
Labdien!

Pirms pusotras nedēļas man tika veikta vēnu lāzeroperācija. Ārsti, protams, ieteica samērīgu fizisko slodzi pirmajā nedēļā, kā arī izvairīties no sitieniem ar/pa kāju trīs četras nedēļas (trenējos kikboksā). Taču jau pēc pāris dienām biju pilnā sparā atpakaļ pie kikbosa. Šķiet, ka šī vēna cirkšņa apvidū vēl ir nedaudz tāda jūtīga uzspiežot. Par sāpēm tās īsti nevar nosaukt, kā arī tā nesagādā nekādu cita veida diskomfortu. Šodien dušā pamanīju, ka cirkšņa apvidū uz kājas, uzreiz blakus sēkliniekiem, ir neliels pampums, kas redzams gan ar aci, gan jūtams ar roku. Nav ne sāpīgs, ne vizuāli neparasts, knapi pamanāms pampums.
Vai būtu pamats satraukumam?

Paldies!
Atbild:
Dr. Mauriņa vēnu un lāzermedicīnas klīnika, "Flebomedika", SIA
Labdien!

Jums jāsazinās ar ārstējošo ārstu, kurš veica Jums operāciju. Noteikti jādodas uz kontroli un jāveic dupleksonogrāfija.

Fleboloģija / vēnu saslimšanas

Sabiezējums krūtī grūtniecības laikā - vai steidzami nepieciešama ultrasonogrāfija?
Labdien!

Man ir 27 gadi un esmu pirmā bērniņa gaidībās. Biju pie ārsta uz pirmo grūtniecības apskati, un ārste vienā krūtī sataustīja nelielu sabiezējumu, kas atšķiras no otras. Vai tas varētu būt saistīts ar grūtniecības hormonu radītām izmaiņām krūtī? Usg pieraksts ir tikai 3. martā. Vai vajadzētu satraukties un steigties uz Rīgu, kur ultrasonogrāfijas rindas nav tik lielas?

Paldies!
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!

Sabiezējums var būt saistīts ar grūtniecību. Ja ārsts ir apskatījis, tātad nav jāuztraucas. Dažas nedēļas neko nemaina, bet lieks stress gan var nelabvēlīgi ietekmēt grūtniecību.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Vai pie iespējamās grūtniecības varētu būt asiņošana?
Labdien!

Mēs ar vīru jau kādu laiku mēģinām ieņemt bērniņu. Menstruālais cikls man ir apmēram 28-29 dienas, var teikt, ka pēdējos trīs gadus tas ir regulārs. Pēdējās mēnešreizes bija 29.12.2019., bet 23.01.2020. sākās neliela asiņošana, un es domāju, ka pāragri sākušās mēnešreizes kaut kādu iemeslu dēļ. Šorīt pamodos un asiņošanas vairs nav. Gribēju jautāt - vai satraukumam ir pamats, vai pie iespējamās grūtniecības tas ir normāli? Ar iepriekšējām divām grūtniecībām man tā nav bijis, nebija nekādi asiņojoši izdalījumi. Par iespējamo grūtniecību vēl pagaidām nevaru noskaidrot mājas apstākļos.

Paldies!
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!

Neliela asiņošana (smērēšanās) sievietei var būt visdažādāko iemeslu dēļ. Pagaidām nav iemesla domāt par grūtniecību. Satraukums nerisina problēmas, tikai rada tās. Reizēm stress pat ir iemesls, kadēļ grūtniecība neiestājas.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Vai Latvijā ir pieejami un tiek izrakstīti apetīti kontrolējoši medikamenti?
Labdien!

Lasu par apetīti kontrolējošiem jaunākās paaudzes medikamentiem (vecākās paaudzes medikamenti - Sibutramīns u. tml. ir aizliegti un bīstami), kas aktivē serotonīna receptorus hipotalāmā. Esmu atradis, ka Eiropā ir apstiprināti vismaz divi - "Mysimba" un "Lorcaserin"/"Belviq". Taču Latvijas Zāļu aģentūras informācija ir skopa un arī internetā Latvijas aptiekas nepiedāvā informāciju vai cenu šīm zālēm. Vai ir pieejamas šādas neitrālas iedarbības zāles un kas tās var izrakstīt? Varbūt ir arī pieejami bezrecepšu medikamenti ar līzīgu efektu?

Es meklēju zāles un domāju kombinēt tās kopā ar lipāzes inhibitoru (kas ir pieejams kā bezrecepšu medikaments) un glikozes regulētāju (kuram ir pieejams lēts un nekaitīgs recepšu medikaments), bet apetīti kontrolējošo medikamentu man neizdodas atrast.

Mans svars ir 97 kg, augums 185 cm un, lai gan svars it kā nemainās, es vēdera lejasdaļā novēroju nepatīkamu tauku uzkrāšanos - kur agrā svara krituma dēļ bija samērā brīva āda, tagad tā piebildās ar taukiem un kļūst blīva. Ar šausmām gaidu, kad tas sāks parādīties arī svara pieauguma izskatā. Viss ir izgājis ārpus manas kontroles. Es regulāri sportoju, neesmu samazinājis slodzi, esmu atteicies no saldumiem, esmu samazinājis uzturu (tiesa, ir diētas pārkāpumi), bet šī tauku uzkrāšanās vēdera lejasdaļā turpinās.

Ko lai dara? Vai var atrast kādu speciālistu, kas var pārbaudīt hormonu un metabolās ķēdes organismā un izstrādāt zāļu un uztura plānu? Vai man ir vērts uztaisīt pilnu (30X) genoma testu un vai būs speciālisti, kas pēc tā noteiks endokrīnās un metabolās problēmas, kas man ir uzbrukušas?

Paldies!
Atbild:
Iveta Līce, Līces I. ģimenes ārsta prakse
Labdien!

Latvijā apetīti kontrolējošu medikamentu izraksta endokrinologi. Par bezrecepšu līdzekļiem informācija ir diezgan pretrunīga, jo trūkst pētījumu un pierādījumu par to efektivitāti. Es ieteiktu profesori I. Konrādi, kura varētu konsultēt par Jums interesējošiem jautājumiem.

Veselīgs uzturs

Vakaros grūti veikt dziļu ieelpu - ar ko tas saistīts, un kā rīkoties?
Labdien!

Man ir 20 gadi. Vakaros, līdz aizmiegu, ir grūti dziļi ieelpot. Sāp bieži mugurkauls un spranda. Tāpat vakara stundās ir grūti urinēt, liekas, ka vajag daudz, bet iznāk tikai pāris piles ar lielām grūtībām. Kad cenšos dziļi ieelpot, bet nesanāk, paliek slikta dūša. Menstruācijas ir divas līdz trīs reizes mēnesī (bet tas, manuprāt, ir tādēļ, ka pirms 2,5 mēnešiem dzemdēju). Kas man varētu būt par problēmu? Un kā ar to tikt galā? Problēma nomoka jau kādas divas trīs nedēļas.

Paldies!
Atbild:
Veselības salons 888, "Veselības salons 888"
Labdien!

Ieteicama mugurkaula izmeklēšana. Pēc sūdzībām spriežot, Jums ir problēmas arī ar urīnizvadsistēmu. Tāpēc ir nepieciešams veikt urīnanalīzes un urīnizvadorgānu izmeklējumus, kā arī ir nepieciešama ginekologa izmeklēšana.

Ar cieņu,

Elpceļu / plaušu saslimšanas

Jau ilgstoši dedzināšana dzimumloceklī urinējot - kur varētu būt problēma?
Labdien!

Vīrietis, 22 gadi.

Ceru, ka mani kāds uzklausīs..jo esmu noguris no tā, ka rezultāta manas problēmas sakarā kā nav, tā nav. Nekad mūžā nebiju domājis, ka ar mani kas tāds varētu notikt.

Pirms gada bija viena vakara sakars. Pēc tam it kā nekādu problēmu nebija, taču pirms trim nedēļām sāku sajust dedzināšanu dzimumloceklī urinējot. Strādāju noliktavā, saldētavā, kur temperatūra ir -9 grādi. Ilgi nebija laika aiziet līdz ārstam, bet pēc sešiem mēnešiem beidzot aizgāju. Uztaisīju STS infekciju paneļa analīzes, kurās bija pozitīva mikoplazma. Palietoju "Doxyciclin". Tad atkārtoti uztaisīju STS analīzes, un šoreiz mikoplazma bija negatīva..super! Tomēr dedzināšana nepameta, tāpēc biju aizgājis pie venerologa, kurš pateica, ka man varbūt ir "nespecifisks uretrīts" un "kontogiozais molusks", jo man papildus visam iepriekš minētajam ap dzimumlocekli bija sametušās pumpiņas. Padzēru antibiotikas, taču nekā! Tad ap locekli piededzināju pumpiņas ar "Infecto Dell", arī bez rezultātiem. Viss pa vecam. Uztaisīju vēl HIV/AIDS un sifilisa analīzes - tur viss negatīvs. Tāpat uztaisīju urīnpūslim USG.. arī kārtībā! Parastajās asins analīzēs - viss ok.

Precīzi simptomi, kas nomoka, ir: vieglas sāpes mugurā/labajā cirksnī, arī limfmezgls ir paliels. Dažreiz jūtamas sāpes sēkliniekos, šad tad - arī vieglas sāpes vēdera lejasdaļā. Ar erekciju problēmu nekādu nav.

Esmu jau bijis pie diviem urologiem četras rerizes un vienu reizi pie venerologa - bez rezultātiem. Lūdzu, palīdziet, jo esmu izmisumā! Apritējis jau gads, kopš sākās visa šī jezga. Citreiz gribas vienkārši izlēkt pa balkonu... Es nesmēķēju un arī alkoholu nelietoju.

Palasīju, ka varbūt man apsaldēts kāds nervs mugurā un tas izsauc dedzināšanu dzimumloceklī, ka šādā gadījumā jāiet pie neirologa. Vai tā varētu būt?

Jau iepriekš paldies!
Atbild:
Veselības salons 888, "Veselības salons 888"
Labdien1

Tā kā visi iespējamie izmeklējumi ir veikti, tad varam piedāvāt veikt vispārēju organisma izmeklēšanu šūnu līmenī, balstītu uz biorezonansi mūsu medicīnas iestādē, kuras laikā tiek izskatīts katrs orgāns un sistēma un noskaidroti visi iekaisuma procesi organismā, patogenā mikroflora (sēnes, vīrusi, vienšūņi, parazīti) un izmaiņas orgānos un sistēmās, kā arī to iemeslus.

Sīkāku informāciju var uzzināt mājas lapā www.vs888.lv, vai zvanot uz tālruni 27088877.

Ar cieņu,

Neiroloģija / nervu sistēmas saslimšanas

Ko nozīmē "hiatāla trūce"?
Labdien!

Ar gastroduodenītu slimoju jau aptuveni 15 gadus, sāpes un dedzināšana vēderā periodiski atkārtojas, un tad tiek lietots "Omeprazol". Kā zināms, ar to visu var itin labi sadzīvot. Pirms 10 gadiem iziets arī helikobaktērijas kurss. Nesen pēc ilgākiem gadiem veicu kārtējo gastroskopiju un sastapos ar vēl neredzētu slēdzienu - hiatāla trūce, GE reflukss, viegli eritematoza gastropātija. Vai Jūs, lūdzu, varētu to izskaidot? Kā arī, potenciāli, cik nopietna ir šāda saslimšana?

Paldies!
Atbild:
Veselības salons 888, "Veselības salons 888"
Labdien!

Hiatāla trūce ir diafragmas vājā vietā izveidojusies trūce, kas pie refluksa ir pastiprinošs faktors.

Ar cieņu,

Gastroenteroloģija / gremošanas sistēma