Ilgstoši sāpoša galva, sāpes krūtīs - vai tiešām Hašimoto tireoidīts, vai tomēr kas cits?
Labdien!

Vēlējos pajautāt, vai asins analīzēs paaugstināti rādītāji - TSH (10.5), antivielas pret tireoperoksidāzi (~10 000), homocisteīns (18.06) un borēliju IgM (20) - varētu norādīt uz kādu citu kaiti, nevis endokrinologa uzstādīto Hašimoto tireoidītu (autoimunā saslimšana, vairogdziedzeris)?

Jautāju tādēļ, ka ilgstoši (2 mēnešus) ir viegli sāpoša galva un pēdējā laikā mazliet notirpst ik pa laikam galvas augšpuse, kā arī ir viegli duroša sajūta krūšu apvidū.
Galvas magnētiskās rezonanses, elektrokardiogrammas un Holtera monitorēšanas, kā arī kompjūtertomogrāfijas deguna blakusdobumiem rezultāti ir normāli.

Paldies!
Atbild:
Veselības salons 888, "Veselības salons 888"
Labdien!

Domājams, ka pie antivielām ~10000 pie vainas noteikti varētu būt Jūsu minētās sūdzības, jo ir aktīvs autoimūnais tireoīdts. Borēlija IgM 20 norāda, ka kaut kad ir, iespējams, pārslimota Laima slimība. Ieteicama vizīte pie endokrinologa un pakonsultēties arī ar infektologu.

Ar cieņu,

Endokrinoloģija / diabēts

Kādus hormonus vajadzētu pārbaudīt, ja ir problēmas ar lieko svaru un sācis augt apmatojums vēdera lejasdaļā un uz krūtīm?
Labdien!

Gribētu uzzināt, vai es bez nosūtījuma varu pati aiziet nodot hormonu analīzes? Man ir grūtības ar lieko svaru, kuru nu nekādi nesanāk nomest - 103 kg, sāk parādīties arī apmatojums uz vēdera lejasdaļas un krūtīm, kā arī virslūpas. Ir vājums, nespēks, bezmiegs, mati krita ārā čupām. Tāpat ir trauksmes sajūta.

Gribēju palūgt, lai Jūs iesakāt - kādus hormonus ir ieteicams pārbaudīt? Ļoti gribu sev svaru savest kārtībā, jo nav spēka mocīties. Liekais svars ir, sākot no vēdera augšas uz leju, sāni ļengani.

Paldies!
Atbild:
Veselības salons 888, "Veselības salons 888"
Labdien!

Iesakām Jums nodot vairogdziedzera hormonus, virsnieru hormonus un noteikt progesterona, testosteronu un estrogēnu līmeni asinīs. Tomēr ieteikums ir apmeklēt endokrinologu, izrunāt problēmas un tad tikai veikt analīzes.

Ar cieņu,

Endokrinoloģija / diabēts

Kāpēc varēja rasties samaņas zudums un vājums sportiskam cilvēkam?
Labdien!

Pēc skrējiena padzēros ūdeni (istabas t’) un jutu, ka šķidrums kaut kā ne īsti tur aizgāja, jutu spiedīgu sajūtu krūškurvja rajonā, pēc tam jau mani apsēdināja uz sola. Pēc dažām sekundēm paliku bāls un noģību uz kādām 20-30 sekundēm. Pulss pēc tam, kad pamodos, bija 40, vēlāk, uzreiz pēc dušas, atkal jutos vājš (pulss - jau zem 40), tāpēc aizgāju apgulties. Pēc 30 minūtēm jau jutos normāli, un pulss bija ap 45. Tā kā skrienu praktiski katru dienu un vismaz 100 kilometrus nedēļā, biju mazliet pārsteigts par šīm sajūtām. Normālos apstākļos - miera stājā - arī pulss man nokrīt līdz 35. Treniņš bija pat ļoti viegls, ap 120-130 pulsā.

Ar ko varētu būt saistītas šādas sajūtas?

Paldies!
Atbild:
Veselības salons 888, "Veselības salons 888"
Labdien!

Iesakām apmeklēt ārstu un pārbaudīt savu veselību, lai varētu noskaidrot, ar ko ir saistītas šīs sajūtas.

Ar cieņu,

Sports veselībai, sporta centri

Vai sāpes vēderā, sānos saistītas ar ovulāciju, vai tomēr, ka tuvojas mēnešreizes?
Labdien!

Pirms divām dienām sāka sāpēt vēderam sānos, pie kreisās olnīcas. Tās nav izteiktas sāpes, drīzāk liekas, ka kāds visu laiku spiestu uz tām. Vai tas ir saistīts ar ovulāciju? Ovulācija bija pirms apmēram 8 dienām, bet mēnešreizēm jābūt pēc 6 dienām. Vai arī šis sāpes norāda uz to, ka tuvojas mēnešreizes? Man ir aktīva dzimumdzīve, taču nelietoju kontracepcijas tabletes.

Paldies!
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!

Sāpes vēderā ne vienmēr nozīmē, ka tā ir ginekoloģiska problēma. Neklātienē to nevar izvērtēt. Konsultējietes ar savu ģimenes ārstu vai ginekologu klātienē, ja sāpes ir stipras un neparastas.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Kā rīkoties, ja ģimenes ārsts ar adenomiozes izraisītām sāpēm nepagarina slimības lapu?
Labdien!

Sakiet, lūdzu, vai ģimenes ārsts var pagarināt slimības lapu ar ginekologa diagnozi "adenomioze", ja ir sāpes ir gan vēderā, gan mugurā? Kur vērsties, ja ģimenes ārsts ar sāpēm sūta uz darbu? Ir noteikts arī trīs mēnešus ilgs ārstēšanās kurss.

Paldies!
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!

Adenomioze ir hroniska hormonālas izcelsmes saslimšana, kurai īslaicīga uzturēšanās mājās nepalīdz. Ir jāapspriež jautājums ar savu ginekologu, lai caņemtu adekvātu, ilgstošu ārstēšanu.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Vai šīs zāles varētu izraisīt migrēnveida galvasāpes?
Labdien!

Nezinu, kā rīkoties... Lietoju "Logest", lai uzsūktos funkcionālā cista. 12. dienā sākās briesmīgas migrēnveida galvassāpes. Domāju, ka no pārslodzes un stresa. Sabijos un divas dienas neiedzēru hormonālās tabletes. Trešajā atsāku tās dzert, bet vakarpusē sākās mēnešreizes. Ko man darīt - turpināt lietot zāles vai šomēnes labāk pārtraukt?

Paldies!
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!

Par galvassāpju cēloni nevar spriest, jo pārtraucāt lietot medikamentu. Ar šādu rīcību Jūs izmainījāt hormonālo ciklu. Tagad ir jānogaida 7 dienas un jāsāk jauns iepakojums. Pirms tam rūpīgi izlasiet instrukciju līdz galam, lai neradītu šadu situāciju.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Ar ko var izskaidrot pēkšņas atraugas?
Labdien!

Jautāšu par savu omi. Pēdējās dienās viņai ir radušās pēkšņas atraugas, kuras pašas ne no kā uzrodas - neatkarīgi no tā, pirms cik ilga laika būtu ēsts. Kuņģi nededzina.

Kas varētu būt par problēmu?

Paldies!
Atbild:
Veselības salons 888, "Veselības salons 888"
Labdien!

Grūti atbildēt uz Jūsu jautājumu, neko nezinot par Jūsu omes kopējo veselības stāvokli, izslimotajām slimībām un lietotajiem medikamentiem. Iesakām ēst pa mazām porcijām, biežāk. Ja situācija nemainās, ieteicama vizīte pie ārsta.

Ar cieņu,

Gastroenteroloģija / gremošanas sistēma

Asiņaini izdalījumi mēnesi pēc laparaskopijas - vai tas ir normāli?
Labdien!

Mēnesi atpakaļ man bija laparaskopijas operācija, kuras laikā izņēma vienu olvadu, jo bija ārpusdzemdes grūtniecība. Nedēļu atpakaļ biju pie ārsta, kur veica sonogrāfiju, un viss esot ļoti labi. Arī asinsanalīzes labas, bet šodien sākās nelieli asiņojoši izdalījumi. Sāpes vairs nav. Vai tas varētu būt normāli?

Paldies!
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!

Jā, tas ir normāli, jo, visticamāk, sākas menstruācijas.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Vai plaukstu tirpšana un piepampuši pirksti ir no liekā svara vai veģetatīvās distonijas?
Sveicināti,

Man ir 29 gadi un jau 10 gadus ir veģetatīvā distonija. Pēdējās 2 nedēļas mani nomoka vidēji stipra plaukstu tirpšana un pirksti visu laiku ir kā piepampuši. Plaukstas tirpst lielākoties pa nakti, bet ir sācis arī tirpt pie jebkura roku saspringuma vienā pozā pēc neilga brīža 3-5 minūtes, piemēram, turot rokā āmuru vai ko citu. Sirds, galva ir pārbaudīti, viss vienmēr ticis norakstīts uz nerviem. Izrakstīti antidepresanti, kurus lietoju jau vairākus gadus.

Problēma ir tā, ka zāles ir izraisījušas lielu svara pieaugumu, un mani mēğinājumi no svara vai zālēm atbrīvoties nav sekmējušies ar panākumiem. Vai problēmas ar plaukstām var būt no nerviem, vai tās ir no liekā svara, un kā man vajadzētu rīkoties?

Paldies!
Atbild:
Veselības salons 888, "Veselības salons 888"
Labdien!

Iesakām apmeklēt psihiatru un noskaidrot, vai sūdzības nav saistītas ar lietoto medikamentu. Vajadzētu pārliecināties arī par mugurkaula veselību, jo izmaiņas skriemeļos var radīt tirpšanu, un liekais svars vēl to pastiprina.

Ar cieņu,

Reimatoloģija / kaulu, locītavu un saistaudu slimības

Kāda nozīme antibiotiku kursa uzsākšanai pēc divu mēnešu slimošanas bērnam ar garo klepu?
Labdien!

Manam dēlam (5 gadi), pēc 2 mēnešu slimošanas analīzēs (rādītājs 350, pozitīvs no 100) konstatēts garais klepus, visi standarta simptomi izmocīti. Šobrīd klepus ir reti un neliels. Rentgenā uzrāda bronhītiskas izmaiņas, pārējie rādītāji normas robežās. Vai antibiotikas nogalina baktēriju? Kāda nozīme antibiotiku (Clarithromycinum) kursa uzsākšanai šajā periodā? Vai baktērija neizzudīs bez antibiotiku lietošanas?

Paldies!
Atbild:
Ivars Strazds, Strazda I. ārsta pediatra prakse
Labdien!

Pirmkārt, man būtu jāzina, vai bērns ir vakcinēts pret garo klepu. Ja ir, tad es nepieļauju iespēju, ka tas ir garais klepus.
Otrkārt, ļoti svarīgi ir izmeklēt bērnu, kad viņš klepo. Un treškārt, uzskatu, ka patreiz nekādas antibiotikas bērnam nepalīdzēs.

Lai Jums veicas!

Elpceļu / plaušu saslimšanas