medicine.lv skaitļos

Lietotāji online280
Aktīvie uzņēmumi12153
Nozares raksti1481
Ekspertu atbildes21477
Jautājumi un atbildes : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv
Neizskaidrojamais veselības stāvoklis - par ko tas varētu liecināt un kā rīkoties tālāk?
Labdien!

Rakstu šeit ar cerību atrast kādas atbildes, jo, godīgi sakot, vairs nezinu, ko darīt. Esmu 31 gadus veca sieviete, augums 1,69 m un svars 50 kg. Dzīvoju Itālijā. Viss sākās pagājušā gada jūlijā, kad saslimu ar kovidu. Mani slimības simptomi pirmās divas dienas bija kā parasta gripa vai saaukstēšanās, ar temperatūru līdz 38,8 °C un kakla sāpēm. Pēc tam, kad tas pārgāja, nāca vienkārši nenormāls nespēks, ka vairs nespēju no gultas piecelties, kā arī pilnībā pazuda apetīte. Vienīgais, ko varēju ieēst, bija ķirši un kefīrs, pa reizei uzgrauzu kādu cepumu. Pēc 10 dienu mocībām devāmies uz slimnīcu, jo nebija nekādu uzlabojumu. Tur man vēnā salaida sāļus un palaida mājās, tad man uzradās apetīte un pamazām sāku atgūt arī spēkus, lai gan pa to laiku mani sāka piemeklēt jauni simptomi - drebuļi, tahikardijas lēkmes un trauksme. Sākām izmeklēt sirdi - ehokardiogrāfija, holters 24h, slodzes pārbaude -, bet viss esot kārtībā.

Pēc laika pārgāja visi pēckovida simptomi, palika tikai nedaudz trauksme un pa reizei kāda tahikardijas lēkme, bet pēc kādas nedēļas sāka palikt slikti, sāka uzdot kuņğis un man uzradās tādas lēkmes, ka pēkšņi tā kā no paribes uz augšu nāk straujš vilnis ar milzu uztraukumu un elpas trūkumu, tā, ka nevar izturēt. Saucu vīru, saku, ka elpu nevaru saķert, iekšā ļoti dīvaina un neaprakstāma sajūta. Tad arī atkal apetīte samazinājās. Nemaz nevarēju neko ne ieēst, ne iedzert, jo uzreiz punktā starp barības vadu un kuņği tāds smagums, uz sirdi spieda, nāca virsū milzīgs bezspēks, sajūta, ka jāğībst. Nevarēju noiet lielus attālumus, varēju tikai noteiktā pozā sēdēt pusguļus uz dīvāna, kā arī nāca sāpes klāt kuņğī un dedzināšana krūtīs.

Atkal devāmies uz slimnīcu, kur pēc izmeklējuma teica, ka ir gastrīts un barības vada iekaisums. Vēnā laida zāles, kas it kā atslābina kuņği un atvieglo darbību. Tas tiešām bija vienīgais, ar ko tiku uz kājām, pazuda tas briesmīgais smagums, lēkmes un ğībšanas sajūta, atsāku ēst, lai gan esmu pazaudējusi vairāk nekā 8 kg pa šiem mēnešiem.

Tad veicām gastroskopiju, slēdzienā pateica, ka man ir hroniskais gastrīts un gastroezofageālais reflukss - slīdošais. Ir pagājuši mēneši, bet jūtu, ka neesmu pilnībā uz kājām. Katru dienu mani piemeklē kāds simptoms, uznāk kāds sliktums, piemēram, es nevaru padarīt kaut ko fizisku, jo man ir risks, ka var uznākt tahikardijas lēkme un tā ir ļoti nepatīkama. Uzreiz uznāk vispārīgs bezspēks, ļenganums kājās, ka nevaru paiet, uznāk karstums un sirds tik strauji sitas, ka liekas, ka izlēks pa muti laukā. Skatoties pulsa mērītājā, ko nēsāju kā pulksteni uz rokas, rāda reizēm pat līdz 150 sitieniem, labākajā gadījumā tie ir 135 sitieni. Ikdienā daudz nevaru kustēties, pat vienkārši uzejot pa trepēm uz otro stāvu jau pulss būs 115 - 120. Miera stāvoklī parasti pulss man ir no 80 - 90, reti 70.

Jau vairākus gadus ciešu arī no ekstrasistolēm, kas mani piemeklē it sevišķi pēc tahikardijas lēkmēm. Man ir ļoti nespēcīgs ķermenis, ātri nogurst rokas, kājas. Nespēju pieņemties svarā. Tagad jau kādus divus mēnešus man sāp kaklam labajā pusē priekšā un ir redzams un jūtams uzpampums. Biju pie endokrinologa, kurš teica, ka vairogdziedzerī ir mezgliņi, bet vairogdziedzeris funkcionē labi. Veicām arī asinsanalīzes uz vairogdziedzera hormoniem - nekas nav ārpus normas, un neviens nevar izskaidrot, kāpēc man kaklam ir šīs sāpes vai uzpampums, sakot, ka tie ir savilkti kakla muskuļi, bet es tā nedomāju. Redzu, ka man sānā dziedzeris ir uztūcis.

Esmu ievērojusi arī, ka, pieliecoties ar galvu uz leju, piemēram, kad mazgāju matus, man paliek slikti, sāk strauji sisties sirds, elpa sāk trūkt, uznāk atkal nespēks un arī trauksme. Nevaru saprast, vai tas ir no manas kuņğa problēmas, vai tomēr tas ir kas cits.

Tāpat arī man ļoti bieži ir tādas sūrstošas sāpes krūtīs, kas nāk no punkta tieši zem sirds, starp kuņği un sirdi, un izstarojas uz sāniem, uz ribu pusi. Netieku no tām sajūtām vaļā. Kad liekas, ka tās ir pārgājušas un vairs nav, tad atkal pēc laika parādās. Neesmu tik izpētījusi, vai biežāk tā sajūta ir, kad ir tukšs vai pilns kuņğis.

Mana mape ar pārbaudēm, analīzēm ir pārpildīta, ārsti norausta plecus, saka, ka nezina, kas man ir, noraksta visu uz veģetatīvo distoniju un stresu, taču stress un trauksme man parādās, kad ir slikti! Tajos brīžos, protams, ka ir bailes. Es zinu, ka agrāk man nekā tāda nebija, bet tagad ir un ka ir taču jābūt kādam iemeslam, kāpēc notiek tā, kā notiek, jo bez iemesla nekas tāds nebūtu un es justos labi.

Kā varētu izskaidrot šos simptomus un kā no tiem atbrīvoties?

Paldies!
Atbild:
Dr. Anda Kariņa
Labdien! Vēlams lietot kuņģa skābi mazinošus preparātus, ko ārsti izrakstījuši sakarā ar kuņģa atvilni. Ieteiktu veikt atkārtotu Holtera monitoru, jo pie tahikardijas virs 150x' tomēr būtu jāmeklē cēlonis. Par veidojumu uz kakla grūti komentēt, bet, ja tika veikta USG, un nekas netika atrasts, īsti satraukumam nevajadzētu būt. Domāju, ka visdrīzāk būtu jākonsultējas ar speciālistu un jānostabilizē Jūsu psihoemocionālais stāvoklis, kas, manuprāt, spēlē lomu visā garajā slimošanas procesā pēc...
Atbild:
Veselības salons 888
Labdien! Mūsu viedoklis sakrīt ar Jūsu ārsta uzstādīto diagnozi - veģetatīvā distonija, jo pie šīs problēmas var būt visi šie simptomi, kurus Jūs savā vēstulē esat minējusi. Nelielas problēmas rada arī gastroezofogālais refluks, kad, vārstulītei atveroties, skābe no kuņģa nokļūst barības vadā un rada dedzinošas sajūtas. No simptomiem atbrīvoties var, barojot nervu sistēmu. Ieteicama vizīte pie psihiatra vai psihoterapeita. Ar cieņu,...

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Kāpēc, noliecoties ar galvu uz leju, sāk straujāk sisties sirds?
Labdien!

Vēlējos pajautāt, ko tas nozīmē, ka, noliecoties ar galvu uz leju, piemēram, mazgājot matus, sirds sāk sisties strauji, parādās nespēks kājās un ir satraukuma sajūta?

Paldies!
Atbild:
Dr. Anda Kariņa
Labdien! Grūti komentēt. Normāli galvas noliekšana sirdsdarbību neietekmē. Vēlams konsultēties ar ģimenes ārstu, veikt izmeklējumus. Drīzāk šķiet, ka sūdzībām ir psihoemocionāls raksturs. Tomēr Holtera monitors un doplerogrāfija galvas un kakla asinsvadiem, kā arī asins analīzes būtu jāveic. Ar cieņu,...

Kardioloģija / sirds un asinsvadu sistēma

Divarpus nedēļu ilga smērēšanās, vēdera krampji un noplūdes - ko man darīt?
Labdien!

Man divarpus nedēļas turpinās smērēšanās, kas sākās laikā, kad būtu jāsākas mēnešreizēm. Turpinās joprojām, vēders raujas krampjos, un brīžos, kad sāpi "atlaiž", notiek stiprāka noplūde. Lietoju trīs mēnešus hormonālās tabletes "Janine", kuras ārste, speciāli piesakot, lika dzert bez apstājas, bez jebkādas nedēļas pauzes, ar mērķi, ka mēnešreizēm jāpazūd uz noteiktu laiku. Galvenā problēma esot endometrioze un lielais asiņu zudums mēnešreižu laikā, kas ir bijis līdz periodam, kad nesāku lietot tabletes.

Zinu viedokļus, ka smērēšanās nav nosaucama par mēnešreizēm, bet nu šobrīd tas normāli vairs neliekas, bet smērēšanās nav tik liela, lai lietotu tamponus. Pie ārsta tikt ir problemātiski ilgi un tik pieredzējusi sieviešu problēmas lietās neesmu (man ir 19), lai zinātu, kurā brīdī ir jāvēršas pie ārsta, un mazums tie varbūt ir sīkumi... Lūdzu, vismaz kaut kādu atbildi par to, ko man darīt šajā situācijā.

Paldies jau iepriekš!
Atbild:
Dr. Kristina Bojuta, Sievietes veselības centrs,
Labdien! Pamēģiniet tomēr lietot "Janine" ar pārtraukumu, lai sākas mēnešreizes. Tad jāskatās, kā būs. Ja situācija atkārtojas, tad jādodas uz konsultāciju pie ginekologa....
Atbild:
Maija Dace Broša, ginekologs
Labdien! No attāluma šajā gadījumā atbildēt nevar. Ja nu patiešām nav iespējams sazināties ar ārstu (arī telefoniski), ieteiktu pāriet uz medikamenta lietošanu tradicionālajā ritmā - ar pārtraukumu 7 dienas. Uzsāktās tabletes jāizdzer līdz galam un tad pārtraukums....

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Kāpēc varēja pazust mēnešreizes un kā rīkoties?
Labdien!

Pēdējās mēnešreizes bija no 13-17. novembrim un līdz šim nav bijušas vairs. Taisīju grūtniecības testus vairākas reizes un dažādās dienās. Ir nedaudz nespēks it sevišķi no rītiem, un brīžiem liekas, ka nedaudz slikta pašsajūta, bet bez vemšanas. Krūtis ir piebriedušas un aptuveni nedēļu atpakaļ bija velkošas sāpes muguras un vēdera lejasdaļā. Dzīvoju Anglijā, šeit nedaudz sarežģītāk tikt pie ārstiem, tāpēc ceru uz Jūsu ieteikumiem, ko labāk darīt.

Paldies!
Atbild:
Dr. Kristina Bojuta, Sievietes veselības centrs
Labdien! Jānodod asins analīzes uz HCG, tad būs saprotams, vai ir grūtniecība vai nē. Un tomēr ieteicams mēģināt tikt pie ginekologa uz vizīti....
Atbild:
Maija Dace Broša, ginekologs
Labdien! Nezinot Jūsu vecumu, diemžēl nevaru dot padomus. Ja mēnešreižu iztrūkums ir tikai mēnesi, nav pamata uztraukumam. Ja vecums ir pēc 40 gadiem, iespējami premenopauzes traucējumi....

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Latvijā ir iespējams pasūtīt "Betacorton S" šķīdumu, ja ārsts izraksta recepti?
Labdien,

Sakiet, lūdzu, vai Latvijā ir iespējams pasūtīt "Betacorton S" šķīdumu, ja ārsts izraksta recepti?

Paldies!
Atbild:
Ilze Paegle, farmaceite, "Intas" aptiekas vadītāja
Labdien! "Betacorton S" šķīdums nav Latvijas Zāļu reģistrā. Ir likumdošanā noteikta kārtība, kā iespējams iegādāties Latvijā nereģistrētus medikamentus - tātad arī Jums interesējošo "Betacorton S". Ar ārsta izrakstītu recepti dodieties uz aptieku. Šo medikamentu aptieka var speciāli pasūtīt. Rēķinieties, ka tas var aizņemt ilgāku laiku un arī izmaksas var būt lielākās. Iesaku konsultēties ar ārstu - iespējams, var lietot kādu Latvijā pieejamu medikamentu. Vēl ir iespējams izrakstīt recepti...

Dermatoloģija / ādas veselība

Cik riskantas ir dzemdības tūpļa guļā?
Labdien!

Mazulis guļ tūpļa guļā, un līdz dzemdībām palicis pavisam nedaudz. Ja esmu atteikusies no bērna apgrozīšanas, vai dzemdību namā man var likt dzemdēt tūpļa guļā, ja mazulis tomēr neapgriežas? Cik tas ir riskanti? Dzemdību namā, kur biju uz sarunu, nekādu konkrētu atbildi nesniedza, viss notiekot uz vietas, kad jau ierodies dzemdību namā un process ir iesācies. Ir dzirdēts par sekām, un dzemdības šādā guļā daudz kur nerekomendē. Baidos par to, lai vēlāk nav nekādu dzemdību traumu un seku bērnam.

Paldies!
Atbild:
Dr. Kristina Bojuta, Sievietes veselības centrs
Labdien! Neviens nekad nevar pateikt iepriekš, kā beigsies dzemdības. Man grūti atbildēt uz Jūsu jautājumu, nezinot Jūsu parametrus, neredzot augļa ultrasonogrāfijas. Bet ar tūpļa guļu dzemdēt var. Ir, protams, savi riski, bet tie ir pie jebkurām dzemdībām, arī galvas guļā....
Atbild:
Maija Dace Broša, ginekologs
Labdien! Tūpļa guļa nav uzskatāma par patoloģiju. Ņemot vērā, ka dzemdībās var būt sarežģījumi, savlaicīgi veic augļa apgrozījumu galvas guļā. Cik saprotams, arī Jums tas tika ieteikts. Ja auglis ir tūpļa guļā, neviens ārstniecības iestādē neko ''likt'' nevar. Tiek vadītas dzemdības un, izejot no situācijas, noteikta rīcība....

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Kā atšķirt menopauzes simptomus no izdegšanas sindroma?
Labdien!

Man ir 50 gadi, un rudenī ginekologs apstiprināja menopauzi. 5 gadus pirms tam bija ļoti intensīva nakts svīšana (it īpaši krūšu un kakla rajonā), pie kuras esmu jau pieradusi, iemācījusies sadzīvot un, šķiet, tā pat ir mazinājusies. Tad pati nedomāju, ka svīšana saistīta ar premenopauzi, jo jutos jauna... domāju, ka no stresa, kam piekrita arī ģimenes ārsts. Tātad pārstrādājusies un izdegusi, jo pievienojās arī bezmiegs, trauksme un nogurums.

Diemžēl tagad man parādās arvien jaunas, nepatīkamākas sajūtas, kas iepriekš nav bijušas: milzīgs nogurums, bieži sāp lielās locītavas un muskuļi, šķiet, strauji samazinās muskuļu spēks, ir paātrināta sirdsdarbība miera stāvoklī, nereti uznāk depresīvs, raudulīgs noskaņojums, grūtības ar koncentrēšanos un atmiņas traucējumi. Vārdu sakot, nav forši. Klasisko karstuma viļņu nav, taču periodiski dienas laikā kļūst karsti un sasvīst paduses, bet nepietvīkstu, kā tiek aprakstīts menopauzes simptomu sarakstā. Protams, ķermeņa proporcijas mainās, svars nedaudz pieaug, kaut liekā svara man nav.

Mans ginekologs teica, ka man nav īstu klimaksa simptomu, jo nav klasisko karstuma viļņu. Esot izdegšanas sindroms. Varbūt, ka tā ir, bet varbūt arī ne gluži. Kā to atšķetināt? Vai tiešām šis manis sarakstītais, šķiet, veģetatīvo izpausmju komplekss, neattiecas uz menopauzi un ir ārstējams tikai ar atpūšanos? Kādu speciālistu jūs ieteiktu un no kura gala sākt, lai labāk justos?

Paldies!
Atbild:
Dr. Kristina Bojuta, Sievietes veselības centrs
Labdien! Vairāk tiešām izklausās pēc izdegšanas sindroma. Jāvēršas pie ģimenes ārsta sākumā, lai nozīmē izmeklējumus, piemēram, EKG, ehoEKG, ja paātrināta sirdsdarbība. Būtu labi arī nodod vairogdziedzera hormonus. Pakāpeniski jāizmeklējas, un to visu sākumā koordinē ģimenes ārsts....
Atbild:
Maija Dace Broša, ginekologs
Labdien! Jautājums, kad īsti sākās menopauze (izbeidzās menstruācijas) - vai 50 gados, vai ātrāk. Jūsu nosauktās problēmas var kombinēties. Dzīvē nekas neiekļaujas klasiskajos aprakstos. Daži simptomi var arī nebūt. Iesaku doties pie ģimenes ārsta un endokrinologa, lai izslēgtu vairogdziedzera saslimšanu, kurai pazīmes ir līdzīgas. Ja viss kārtībā, ar ginekologu apspriest jautājumu, par hormonu aizvietojošās terapijas uzsākšanu. Iesaku mainīt dzīvesveidu, lai novērstu stresa faktorus, kas jebkuru...
Atbild:
Veselības salons 888
Labdien! Pēc apraksta spriežot, visdrīzāk Jūs ciešat gan no veģetatīvās distonijas, gan no menopauzes. Šīs problēmas viena otru neizslēdz, jo menopauzes simptomi arī realizējas caur veģetatīvās nervus sistēmas darbību. Ja Jūs interesē mūsu viedoklis un ieteikumi, tad varat pieteikties pie mums uz vispārējo organisma izmeklēšanu. Sīkāku informāciju var uzzināt www.vs888.lv vai zvanot darbdienās uz tālruni 27088877. Ar cieņu,...

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

No kā varētu rasties pēkšņas sāpes kājas pirkstos?
Labdien!

2 dienas atpakaļ guļot sajutu sāpes mazajā kājas pirkstā. Nebiju to ne sasitis, neko tādu. Tajā pašā vakarā sāka sāpēt arī tās pašas kājas īkškis. Pamanīju, ka tas ir nedaudz uzpampis un sarkans. Sāpes ir ejot, uzspiežot. Kas varēja notikt? Viss paradījās no zila gaisa. :( Miera stāvoklī jūtu, ka pirksts pulsē un ir ļoti nekomfortabla sajūta.

Paldies!
Atbild:
Ilze Bērziņa, FRM ārste
Labdien! Sāpes var rasties dažādu iemeslu dēļ: locītavu, saišu, asinsvadu problēmu dēļ. Nezinot ne Jūsu vecumu, ne kopējo veselības stāvokli, ir grūti kaut ko komentēt. Iesaku parādīties ģimenes ārstam....
Atbild:
A. Koha
Labdien! Jūsu raksturojošie simptomi liek domāt par podagru, bet, lai to apstiprinātu. ir jāvēršas pie ģimenes ārsta un jāveic asins analīzes....
Atbild:
Agris Briedis, tehniskais ortopēds
Labdien! Jāvēršas pie ģimenes ārsta, jāveic analīzes. Lai arī kāda diagnoze, iespējams, vajadzēs pēdu atslogot - tad noderēs atbilstoši apavi vai ortopēdiskās zolītes - https://www.ortopedija.lv/pedu-diagnostika#Pedudiagnostika...

Podoloģija / pēdu aprūpe

Brūngani izdalījumi - vai antibiotiku blaknes?
Labdien!

Oktobra vidū saslimu, kā rezultātā bija jālieto antibiotikas. Pēc tam sākās brūnganu gļotu izdalīšanās. No sākuma domāju, ka tas varētu būt ovulācijas rezultātā, bet nu jau divus mēnešus katru dienu vairāk vai mazāk saskaros ar brūnganu (paredzēto mēnešreižu laikā sarkanu), gļotām līdzīgu izdalījumu esamību. Esmu jau pieteikusies pie ginekologa, bet vēlētos, iespējams, kādu mierinājumu sev, kamēr gaidu vizīti. Vai šie izdalījumi varētu būt blaknes pēc antibiotiku lietošanas?

Paldies!
Atbild:
Dr. Kristina Bojuta, Sievietes veselības centrs
Labdien! Iemesli var būt dažādi, kāpēc ir smērējošie izdalījumi, tāpēc jāizmeklē un jāpaskatās ultrasonogrāfiski. No antibiotikām reti kad ir tāda blakne....
Atbild:
Maija Broša, ginekologs
Labdien! Jā , tās varētu būt iekaisuma pazīmes, bet neklātienē uz jautājumu nevar atbildēt. Lūdzu, dodieties pie ginekologa....

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Ieplīsusi dzimumlocekļa priekšādiņas saite - ko darīt?
Labdien!

Neilgu laiku pēc seksa (1 dienu atpakaļ) seksa laikā priekšādiņas saite, kas savienota ar galviņu, ieplīsa, tecēja un tek asinis katru reizi, ja pavelk priekšādiņu. Ko man darīt?

Paldies!
Atbild:
Dainis Balodis
Labdien! Es iesaku Jums griezties pie urologa, lai apskatās, kāpēc tā ir noticis un ko var darīt, lai tā vairs nenotiktu. Cieņā,...
Atbild:
Veselības salons 888
Labdien! Jums jādodas uz vizīti pie urologa. Ar cieņu,...

Seksoloģija / seksuālā veselība

Uz īsu brīdi pazūd spēja koncentrēties - kā to izskaidrot?
Labdien!

Esmu sieviete, 37 gadi, ir divi bērni. Strādāju skolā, esmu datorikas skolotāja. Mani darbs apmierina, protams, ir savas nepilnības, ir stresa fons, troksnis, pārmaiņas u. tml., bet ir savas pozitīvās lietas, kas mani piesaista tai visā.

Par problēmu. Kad piedzima pirmā meita, mani piemeklēja šī dīvainā parādība/sajūta, it kā uz brīdi pazustu spēja koncentrēties. Es apzinos, kur atrodos, ko daru, bet esmu kur pazudusi domās un sajūtās. Ja vēlējos ko pati par to uzzināt, tad likās kaut kādas dejavu sajūtas, bet līdz galam nenoticēju. Biežāk tas notiek mājās, pavisam maz darbā, parasti šis mirklis ir īss, minūte tā nebūs, kaut kādas 20 sekundes, un tad, protams, ir tāds pārdomu brīdis, jo nekad nevar atcerēties, kas tad tur īsti tika sajusts, vai kas tad likās. Sākumā tas bija reti, kad sāku strādāt - tad daudz biežāk. Novēroju, ka vasarā, kad esmu atvaļinājumā, tas nenotiek, vairāk tumšajos gadalaikos, kad, iespējams, ir lielāks stress. Esmu cilvēks, kurš ir atbildīgs, mēģina būt pareizs un pārdzīvo, ja kas ne tā. Zinu, ka liela domāšana man neļauj aizmigt, tas varētu būt mans lielais mīnuss, pašai dusmas par to lielo domu apjomu galvā...

Interesē, kas ir šīs pauzes. Baidos par nākotni, par to, ka pēkšņi tajā pauzē nepalieku, jo tad zinu, ka neesmu lietojama, man grūti sakārtot domas, kaut ko pateikt, atrast vārdus, esmu kā tāds pazudušais. No malas to neviens nav nekad pamanījis, jo tā pauze ir īsa, tad seko tāds apmulsuma brīdis, atgriešanās pie reālā dzīves momenta.

Paldies!
Atbild:
Tarass Ivaščenko, "Veselības centrs Vivendi", SIA
Labdien! Lai noskaidrotu cēloni, nepieciešams nodot analīzes - pilna asins aina, vairogdziedzera hormoni, dzelzs līmenis. Ieteicams vērsties pie neirologa, iespējams, viņš nozīmēs EEG vai citus izmeklējumus. Par turpmāko gaitu varēs spriest pēc izmeklējumu rezultātiem....
Atbild:
Baiba Brokāne - Čekstere, ārste- psihiatre
Labdien! Ieteicama vizīte pie psihiatra. Ar cieņu,...

Psihoterapija / psihiatrija

Vai strutaini izdalījumi no dzimumlocekļa var būt dēļ saaukstēšanās?
Labdien!

Pamanīju, ka dzimumlocekļa atverē dažreiz sakrājas un izdalās strutaina pile. Ne daudz, bet tomēr redzami. Vai tas uzreiz nozīmē gonoreju? Vai var būtu citi iemesli strutainiem izdalījumiem?

Pēdējo pusotru nedēļu slimoju ar saaukstēšanos, iesnām, asarojošām acīm utt. Vai var būt tā, ka šie visi iekaisumi ir aizgājuši arī uz dzimumlocekli un tāpēc ir tās strutas?

Sāpes vai diskomforts urinējot nav, viss ir kā parasti. Vismaz pagaidām. Līdz šim slimojis ar STS neesmu un regulāri pārbaudos.

Paldies!
Atbild:
Veselības salons 888
Labdien! Jums ieteicams apmeklēt urologu, lai noskaidrotu sūdzību cēloņus. Ar cieņu,...

Seksoloģija / seksuālā veselība

Kādus deguna pilienus lietot, lai varētu atkal brīvi elpot?
Labdien!

Ilgstoši lietoju deguna pilienus "Septonazal". Laikam radies pieradums, jo deguns ir ciet, un šīs zāles vairs īpaši nepalīdz. Vai varat, lūdzu, ieteikt, ko lietot, lai varētu brīvi elpot un likvidētu izraisītās sekas? Ja agrāk bija deguns ciet pirms gulētiešanas, tad tagad tā ir arī pa dienu.

Paldies!
Atbild:
Pāvels Naumovs, otolaringologs
Labdien! Šis preparāts satur aktīvo vielu ksilometazolīnu, kas pie ilgstošās lietošanas (vairāk nekā nedēļu) var izsaukt atkarību, bojājot deguna dobuma gļotādu. Pareizi būtu uztaisīt deguna blakus dobumu datortomogrāfiju ar rekonstrukcijām un (obligāti!) ar osteomeatālā kompleksa stāvokli. Pēc tam jāpierakstās uz vizīti pie otolaringologa (LOR). Ar cieņu,...
Atbild:
Ilze Paegle, farmaceite, "Intas" aptiekas vadītāja
Labdien! Ilgstoši lietojot Xylometazolinu (tajā skaitā arī Septanazal) saturošus deguna pilienus, tiek bojāta deguna gļotāda un izveidojas atkarība no deguna pilieniem. Šos medikamentus drīkst lietot līdz 7 dienām. Tas ir kā apburtais loks - pilina, lai atvērtu degunu, bet pilieni atkal veicina deguna aizlikumu. Atradināties no šiem pilieniem ir grūti. Iesaku konsultēties ar ārstu, lai izslēgtu vēl citus aizliktā deguna iemeslus, jo tā var būt arī alerģijas izpausme vai kas cits. Lai atradinātos no...

Elpceļu / plaušu saslimšanas

Kāpēc uz vairākiem mēnešiem pazūd mēnešreizes?
Labdien!

Man pāris gadus jau ir problēmas ar mēnešreizēm - vienu mēnesi tās ir, bet tad uz trīs mēnešiem mēdz pazust. Biju pārbaudīties pie ginekologa - pa sieviešu līniju man viss kārtībā. Tomēr, dēļ tā, ka man ir problēmas ar mēnešreizēm, nevaru palikt stāvoklī. Man jau ir 3 bērniņi. Kas varētu būt par problēmu, kāpēc mēnešreizes nav kā normālām sievietēm - katru mēnesi? Jo ginekologs apstiprina, ka viss kartībā.

Paldies!
Atbild:
Dr. Kristina Bojuta, Sievietes veselības centrs
Labdien! Iemesli var būt vairāki. Vēlams doties uz konsultāciju pie ginekologa, lai izmeklētos, kā arī pie endokrinologa....
Atbild:
Maija Broša, ginekologs
Labdien! Jums vēlreiz jādodas pie ginekologa . Jūsu jautājums nesatur pietiekami daudz informācijas, lai varētu izteikt kaut pieņēmumus par situāciju....

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Kāpēc pasliktinājusies veselība kopš alkohola lietošanas pārtraukšanas un kā rīkoties?
Labdien!

Esmu "kodējusies" pret alkoholu nu jau 6 mēnešus. Parasti, kad nelieto alkoholu, veselība uzlabojas, bet man šķiet, ka man tieši pasliktinās. Kāpēc tā varētu notikt? Emocionālais stāvoklis ir stipri pasliktinājies, pēdējo mēnesi visu laiku baidos par savu veselību un domāju, ka ar mani kaut kas slikts var notikt. Ko man darīt?

Paldies!
Atbild:
Astrīda Stirna, Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centra Narkoloģiskās palīdzības dienesta vadītāja
Labdien! Lai izvērtētu Jūsu veselības stāvokli, jāvēršas pie ārstējošā narkologa, kurš izlems par papildu izmeklējumu un citu speciālistu konsultāciju nepieciešamību. Jūs varat pieteikt narkologa apmeklējumu mūsu ārstniecības iestādes Narkoloģiskās palīdzības dienesta Ambulatori konsultatīvajā nodaļā, reģistratūras tālrunis: 67080193....

Narkoloģija / atkarību ārstēšana

Vai tiešām šis jaunais līdzeklis var palīdzēt pret alkoholismu?
Labdien!

Pamanīju, ka tiek reklamēts jauns līdzeklis pret alkoholismu "Alkotox". Vai tas ir jauns naudas izkrāpšanas veids vai tiešām šis līdzeklis var palīdzēt?

Paldies!
Atbild:
Ilze Paegle, farmaceite, "Intas aptiekas" vadītāja
Labdien! Alkotox mājas lapa liek domāt, ka tas , kā Jūs jau pieminat, ir jauns naudas izkrāpšanas veids. Sastāvdaļas ir ļoti slikti iztulkotas, viss teksts ir neprofesionāls un cena ir pārspīlēta....
Atbild:
Astrīda Stirna, Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centra Narkoloģiskās palīdzības dienesta vadītāja
Labdien! Narkoloģijā tiek pielietotas uz pierādījumiem balstītas ārstēšanas metodes, un ārstēšanu nodrošina sertificēti narkologi, ievērojot medicīniskās tehnoloģijas. Narkologiem trūkst informācija par tā saucamajiem “tautas” līdzekļiem, ko plaši reklamē - to efektivitāte un nekaitīgums nav zinātniski pierādīti. Par šādiem ārstēšanas līdzekļiem narkologi nevar sniegt rekomendācijas....

Medikamentu tirdzniecība, aptiekas

Sāpes ķermeņa kreisajā pusē, parādoties urīnceļu infekcijai, - kā to izskaidrot un pie kāda ārsta vērsties?
Labdien!

Esmu mazliet nesaprašanā, pie kāda ārsta jādodas. Man regulāri ir urinceļu infekcija. Ar to vienmēr cīnījos. Tagad ir tā, ka kreisajā pusē uz dibena sākās sāpes, tirpšana un duroša sajūta, jūtama arī tāda kā pulsēšana. Sajūtas aiziet arī pa kāju uz leju. Tāpat šīs sajūtas sāku just arī mugurkaulā. Tiklīdz uzrodas urīnceļu infekcija, sāp visa ķermeņa kreisā puse, ieskaitot pat galvas kreiso pusi. Plecu un plaukstu sāpes arī lielas. Tagad atkal pie infekcijas uzrašanās ir visi iepriekš minētie simptomi plus galvas reibonis un vemšana. Kā to izskaidrot, un pie kā man vērsties?

Paldies!
Atbild:
Dr. Anda Kariņa
Labdien! Jūsu aprakstītās sāpes gluteusā, kas izstaro pa kāju un sākas no mugurkaula, liecina par radikulopātiju un n. ischiadicus kairinājumu. Problēma ir krustu jostas daļas skriemeļos. Tam nav sakara ar urīnceļiem. Arī tas, ka urīnceļu infekcijas laikā ir diskomforts visā ķermeņa kreisajā pusē, arī galvā un plaukstā, nav nekādi skaidrojams vai savstarpēji sasaistāms. Iesaku aiziet pie ģimenes ārsta, veikt urīna analīzes, mikrofloras uzsējumu, ārstēt iekaisumu. Izmeklēt lumbālos skriemeļus un,...
Atbild:
Veselības salons 888
Labdien! Ieteicama vizīte pie nefrologa. Ar cieņu,...

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Sajūta, ka esmu svešā ķermenī - vai tiešām tas no veģetatīvās distonijas, un kā atbrīvoties no šīs sajūtas??
Labdien!

Man ir 20 gadi un man ir veģetatīvā distonija. Mokos ar to jau trīs gadus, bet šogad ir vistrakāk. Panikas lēkmēm ir nākusi klāt arī depersonalizācija un derealizācija. Eju pie psihiatra un psihologa. Man izrakstīja jaunus antidepresantus, no kuriem man palika vēl sliktāk, šķiet, ka man ir cits ķermenis un ka tā vispār neesmu es. Bail aizmigt, liekas, ka nomiršu. Kā arī ir bailes iziet no mājas, jo, ejot lejā pa trepēm, šķiet, ka esmu palikusi vēl augšā, kas uzdzen šausmīgas bailes. Šobrīd vispār ir tāda sajūta, ka mans īstais ķermenis ir pazudis, bija vēl viens - arī tas pazuda, un tagad vispār liekas, ka ir kāds trešais, un ka tā neesmu es. Zinu, ka izklausās nereāli, bet tā patiešām liekas. Vairs nezinu, kur meklēt palīdzību, kā rīkoties, vai braukt uz slimnīcu, vai saukt "ātros", jo tas ir neizturami un nav iespējams dzīvot. Psihiatrs teica, ka tas no tām jaunajām zālēm, tāpēc nolēmām pārtraukt tās lietot. Bet ko šobrīd darīt, nezinu. Jo patiešām sajūta, ka dzīvoju murgā. Vai tā tiešām varētu būt distonija, un vai šīs sajūtas kādreiz pāries un es varēšu normāli dzīvot?

Paldies!
Atbild:
B. Brokāne - Čekstere, ārste-psihiatre
Labdien! Viss aprakstītais norāda uz veģetatīvo distoniju. Šīs sajūtas var būt daudz un dažādas, neizskaidrojamas. Iesaku aprunāties vēl ar kādu psihiatru. Ar cieņu,...
Atbild:
Diāna Neperte, Psihiatriskās palīdzības dienesta Ambulatori konsultatīvās nodaļas vadītāja
Labdien! Jūsu aprakstītos simptomus nebūtu pareizi skaidrot ar veģetatīvo distoniju. Nav izslēgts, ka saasināšanos tiešām varētu provocēt antidepresanta lietošana, un ārsts pieņēma pareizu lēmumu, to pārtraucot. Šis stāvoklis ir pārejošs, bet ārstējams. Jums nepieciešama palīdzība. Iesaku vēsties pie psihiatra atkārtoti. Mūsu ārstniecības iestādes ambulatorajos centros “Veldre” un “Pārdaugava” pieejama arī palīdzība Dienas stacionāros vai atvērta tipa stacionārajās nodaļās. Tiesa,...
Atbild:
Dr. Rolands Ivanovs
Labdien! Sajūtas, ko aprakstāt, ir ļoti biedējošas un mokošas. Un varu iedomāties, ka sadzīvot ar tām 3 gadu garumā nav bijis viegli. Bez tam, to saasināšanās var radīt izmisuma un bezcerības sajūtu. Bet labā ziņa ir tā, ka to ir iespējams ārstēt, un tas, ka Jūs meklējat palīdzību, kas palielina izredzes problēmu atrisināt. Pirmais solis veiksmīgas ārstēšanas procesā ir precīza diagnostika un spēja saprast problēmas būtību. Nākamais solis ir atbilstošas, zinātnē balstītas un efektīvas ārstēšanas...
Atbild:
Veselības salons 888
Labdien! Pēc apraksta spriežot, Jums ir dziļa veģetatīvā distonija, kurai nepieciešama zāļu terapija. Apmeklējiet savu psihiatru, lai nozīmētu nepieciešamo terapiju, vai vēršaties pēc palīdzības pie cita psihiatra. Ar cieņu,...

Neiroloģija / nervu sistēmas saslimšanas

Pumpa uz krūtsgala - vai tas var būt saistīts ar to, ka tuvojas mēnešreizes?
Labdien!

Šodien pamanīju pēc dušas, ka uz krūts gala izveidojusies pumpiņa ar ļoti mazu, baltu galu. Iepriekš pumpu nebiju pamanījusi, varbūt tā bija, bet neievēroju. Pumpa ir sāpīga. Esmu 22 gadus veca, bez bērniem, līdz nākamajām menstruācijām 4 dienas. Vai pumpas rašanās varētu būt saistīta ar to, ka tuvojās mēnešreizes? Vēlos arī pieminēt to, ka pāris dienas krūšu gali bija sāpīgi un krūtis šķita lielākas nekā iepriekš.

Paldies!
Atbild:
Dr. Kristina Bojuta, Sievietes veselības centrs
Labdien! Pumpa nav saistīta ar mēnešreizēm, tai jāpāriet pašai, galvenais to neaiztikt. Bet krūšu jutīgums un piebriedums var būt pirms mēnešreizēm....

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Kā atrisināt kakla problēmas?
Labdien!

Problēmas ar kaklu jau turpinās trīs gadu garumā, katru dienu. Viss sākās ar to, ka, rijot siekalas vai pārtiku, bija sajūtami stipri sprakšķi kakla rajonā. Pēc trim mēnešiem parādījās asas, griezīgas sāpes kaklā. Pēdējā gada laikā jau parādījušās žņaudzošas sāpes. Ir apmeklēti 8 ārsti, problēmu neatrod.

Ir lietoti šādi medikamenti: „Mexmezoli”, „Dymista”, „Mexium”, „Breso”, „Gastrotuss”, „Gelorevoice”, „Eskadra”, Nova verde”, „Motilium”, „Gerd off”, „Noofen”, „Amitriptylin”, „Faringospray”, „Budesonid”, „Tonsilgons”. Veikta elektroforēze ar kaļķi rīkles balsenes gļotādai. Pilnīgi nekādu uzlabojumu. Tika veikta CT mīkstajiem audiem ar kontrastvielu. Problēmu neatrod. Dodiet, lūdzu, padomu, ko darīt? Esmu izmisumā.

Paldies!
Atbild:
Ārsts Pāvels Naumovs, otolaringologs, homeopāts
Labdien! Vai ir pārbaudīts vairogdziedzeris? Ja arī tas ir normas robežās, problēma drīzāk ir ar rīkles muskuļu inervāciju, tā saucamā "faringoneiroze". No savas puses varu piedāvāt homeopātisku terapiju, kas ir pašregulējoša un atjaunojoša. Ar cieņu,...

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Vai pēc histoloģijas ir jāievēro kādi ierobežojumi uzturā?
Labdien!

Vēlētos noskaidrot, vai pēc histoloģijas ir kādi ierobežojumi uzturā, un, ja tādi ir, cik ilgi tie jāievēro?

Paldies!
Atbild:
Maija Dace Broša, ginekologs
Labdien! Histoloģija (grieķu: ἱστός — audums, λόγος — mācība) ir bioloģijas nozare, kas pēta dzīvo organismu šūnu, audu un orgānu uzbūvi mikroskopiskā un submikroskopiskā līmenī. Histoloģijas metodes lieto biopsiju materiāla izmeklēšanā. Pēc jautājuma nevar spriest, kādēļ un no kurienes ņemts izmeklējamais materiāls, tādēļ par uzturu nevar atbildēt....
Atbild:
Dr. Kristina Bojuta, Sievietes veselības centrs
Labdien! Nav saprotams, par kādu histoloģiju iet runa, pēc kādas manipulācijas. Bet uztura ierobežojumi reti kad ir pēc mazām ginekoloģiskām manipulācijām....

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

No kā varētu būt paātrināts sirds pulss miera stāvoklī?
Labdien!

Man ir 20 gadu, dzīvoju samērā veselīgu dzīvesveidu. Ģimenē neviens nav slimojis ar sirds kaitēm.

Pēdējā mēneša laikā 3 reizes esmu novērojis, ka vakarā mans pulss uzkāpj no 90 līdz 120 sitieniem minūtē miera stāvoklī, sitieni ir spēcīgāki nekā parasti, un kreisajā rokā jūtu tirpoņu.

Pirms nedēļas biju uz velokardiogrammu, pulss bija paaugstināts, bet daktere teica, ka sirds esot vesela, problēma varētu būt stresa dēļ. Palīdzība man jāmeklē pie psihologa. It kā skolas semestris tuvojas beigām un ir jūtams stress, bet nedomāju, ka tas ir īstais iemesls.

Varbūt varat palīdzēt un ieteikt, ko darīt šajā situācijā? Jo internetā pieejamā informācija liek man domāt, ka dzīvot palikušas pāris dienas.

Jau iepriekš pateicos par Jūsu padomu!
Atbild:
Veselības salons 888
Labdien! Nesatraucieties, dzīvosiet vēl ļoti ilgi. Jūsu minētās sūdzības ir saistītas ar spriedzi. Tirpoņu un sirds klauves rada veģetatīvā nervu sistēma. Visdrīzāk spriedze un slodze ir nogurdinājusi nervu sistēmu, tāpēc ieteicama vizīte pie psihoterapeita vai psihiatra. Ar cieņu,...

Kardioloģija / sirds un asinsvadu sistēma

Kā lai uzzina, uz ko ir alerģija?
Labdien!

Sieviete, 45 gadi.

Ir stipra alerģija, kas izpaužas kā hroniski nobloķēts deguns un apgrūtināta elpošana (acīm viss kārtībā, neasaro, uz ādas izsitumu/niezes nav). Jau 8 gadus apmeklēju ausu-deguna-kakla ārstu (pastāvīgā dzīvesvieta Skandināvijā, tāda te tā sistēma), lietoju alerģijas deguna spreju "Budenosil" un Imūnpreparātus "Grazax" 2,5 gadus un "Acarizax" - drīz būs 3 gadi. Ādas punktu/skrāpējumu tests uzrāda, ka esmu alerģiska uz visu, izņemot liellopu olbaltumvielas. Pēdējos 6 mēnešos ir manāms uzlabojums, deguns stipri labāk elpo, viss labi.

Pēdējā nedēļas nogalē bija ciemiņi, tika ēsts uz nebēdu - un atkal deguns ciet ( tādā ziņā, ka nevar paelpot caur degunu, nevar izšņaukt, skalošana ar sālsūdeni nepalīdz, sajūta, ka notirpušas lūpas un āda ap degunu). Aizdomas uz mandarīniem (tika ēsti pirmo reizi kopš sezonas sākuma) vai rīsu pudiņu ar mandelēm.

Kā lai uzzinu, kas tieši izraisa tādu reakciju - citrusi vai rieksti? Vai varbūt kaut kas cits? Kad runāju ar vietējo dakteri, man iedeva tikai bukletu, kādi produkti potenciāli var veidot krustenisko alerģiju, bet nav nekāda izskaidrojuma, kā to izsekot. Reakcija nav tik stipra, lai sauktu ātros, bet ļoti traucē gulēt un dzīvot kopumā. Vai ir kādi ieteikumi, ko es varētu darīt?

Paldies!
Atbild:
Ieva Cīrule
Labdien! Ja ir ļoti ciet deguns, kā pirmo palīdzību tādā akūtā gadījumā parasti lieto XYLOMETHASOLIN pūšamo līdzekli degunā vai pilienus ar efedrīnu 3 reizes dienā 3-5 dienas un BUDENOSID pēc 30 minūtēm 2 reizes dienā un divas reizes vairāk nekā parasti uzturošai terapijai. Var laboratorijā asinīs noteikt sp IgE pret mandelēm, citrusiem, kas norādīs uz iespējamu paaugstinātu jutību. Alerģiju pierāda ar provokācijas testu alergologu praksēs....

Imunoloģija