Bērnam pūžņo actiņa, ilgtermiņā nekas nepalīdz - kā rīkoties?
Labdien!

Meitiņai kopš dzimšanas sistemātiski pūžņo actiņas, viena pastiprinātāk. Tika ņemtas analīzes, tīrītas ar kumelītēm, masētas, lietoti pilieni. Nekas ilgstoši nepalīdzēja.
Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā noteica diagnozi OD/OS un veica abu actiņu bužēšanu, zondēšanu un skalošanu.

Uz pāris nedēļām likās, ka ir labāk un problēma atrisināta, tomēr līdz ar zobiņu šķelšanos meitiņai atkal sāka pūžņot actiņa.
Konsultējāmies ar pediatri, braucām pie acu dakteres - visur ieteica tās pašas metodes un nogaidīt, lai bērns paaugas - pāries.

Nepāriet, tāpēc, lūdzu, iesakiet, kur tālāk vērsties un ko darīt?

Cerot uz sapratni un atsaucību, gaidīsim atbildi!

Paldies!
Atbild:
Una Brūna, "Latvijas Amerikas Acu centrs", SIA
Labdien!

Pēc rakstītā var secināt, ka zondēšanas rezultātā asaru kanāliņa caurlaidība uzlabojās, tādēļ šī brīža asarošana varētu būt saistīta ar zobu šķelšanos, iesnām un deguna, aizdegunes tūsku, kas sašaurina arī asaru kanāliņu un traucē asarām nonākt aizdegunē, rīklē. Lai precizētu diagnozi, būtu nepieciešama mazuļa apskate pie acu ārsta.

Acis, optika / acu veselība

Kāds varētu būt iemesls, ja ik pa laikam vēdera lejasdaļā rodas uzpūšanās sajūta?
Labdien!

Sakiet, lūdzu, kāds varētu būt iemesls, ja ik pa laikam vēdera lejasdaļā rodas uzpūšanās sajūta? Sāpes neizjūtu, drīzāk diskomfortu, jo tajos brīžos, kad vēdera lejas daļa (tieši vidus rajons, apmēram urīnpūšļa zonā) ir tāda piepūtusies un ir jūtama smaguma sajūta, lai arī ir vēlme atviegloties, to īsti nesanāk izdarīt. Tāpat šādos brīžos vēderā ir tāda neliela burbuļošana, taču atbrīvoties no gāzēm, lai arī sajūta ir tāda, ka vajadzētu, nav iespējams.

Paldies!
Atbild:
Iveta Līce, Līces I. ģimenes ārsta prakse
Labdien!

Vēdera uzpūšanās un burbuļošana var būt dažādu iemeslu dēļ. Vajadzētu analizēt, vai uzturā lietojat kaut kādus produktus, no kā tas var rasties. Nav ieteicama arī gāzētu dzērienu lietošana. Iespējams, ka gremošanas traktā trūkst fermentu, kas pārstrādā uzņemtās barības vielas. Var palīdzēt ""Pangrol" vai "Kreon" - tie ir gremošanas fermenti, "Espumisan" - pret uzpūšanos. Vajadzētu padomāt par to,v ai gremošanas traktā pietiekoši ir normālās mikrofloras baktērijas. Ja tas nelīdz,tad jādodas pie ģimenes ārsta vai gastroenterologa.

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Kādos gadījumos tiek operēta cista liesā?
Labdien!

Septembra vidū sonogrāfijā liesā tika konstatēta cista (saturs ehionegatīvs) - 5,5x3,9x5,0 cm.

29. novembrī tika veikta magnētiskā rezonanse (bez kontrasta).
Slēdzienā rakstīts: Liesa parasta apjoma homogēna, gluda, mediālā daļā redz 5.1 cm diam., T2 hiperintensu, gludu, homogēnu unilokulāru cistu bez solīdām komponentēm, pieguļ nieres augšpolam.

Ķirurga vārdi: "Tik maza netraucē un neviens neoperēs. Venkārši jāgaida, kad pati uzsūksies un jālūdz Dievs, lai ātrie paspēj, ja nu gadās trieciens pa vēderu un notiek liesas plīsms"...
Ko lai daru? Jo spiedoša sāpe (pie katras ieelpas) ir diendienā. Ieēst arī neko daudz nevar. Ievēroju, ka vēders kreisajā pusē palicis lielāks, tāpēc vairs nevaru apvaldīt paniku.

Paldies!
Atbild:
Violeta Hrikina-Seredenko, MFD Veselības centrs "Dziedniecība"
Labdien!

Jūsu problēmu var atrisināt, tikai griežoties uz konsultāciju pie speciālista internajā medicīnā vai ķirurģijā. Nepieciešama klīniska izmeklēšana un diagnozes precizēšana.

Onkoloģija / ļaundabīgas saslimšanas

Ko darīt, ja zīdainim radies atkārtots auss iekaisums?
Labdien!

Zīdainim ir 5 mēneši. Dzīvojam Anglijā. Kādu laiku atpakaļ bērnam parādījās šķidrums auss kanālā, ne temperatūras, ne dižas izmaiņas uzvedībā nebija. Aizgājām pie daktera, kas lika dot "Amoxicilin" 250g/5 ml 3x dienā. Izdarījām. Pēc piecu dienu kursa pagāja nedēļa, un atkal ir parādījies šķidrums vienā ausī. Temperatūras nav. Ko tagad vajadzētu darīt? Aiziešu te, atkal iedos antibiotikas, šeit viņi uz to ir naski, pat neiedziļinoties, pediatru šeit nav.

Paldies!
Atbild:
Ivars Strazds, Strazda I. ārsta pediatra prakse
Labdien!

Neredzot ausi, tā grūti pateikt, bet, ja antibiotikas palīdzēja, tad tas ir labs rādītājs.
Vienīgi - 5 dienas antibiotikas lietot pie auss patoloģijas ir par maz. Es dotu lietot daudz ilgāk. Bet tas, protams, ir mans uzskats un pieredze.

Lai Jums veicas!

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Vai tiešām var aizvietot hormonālās tebletes uz tādām pašām, bet ar palielinātu hormonu daudzumu?
Labdien!

Jau vairākus mēnešus lietoju "Lindynette 20". Šodien, vēloties nopirkt jaunu plāksnīti, izrādījās, ka nevienā no aptiekām nebija pieejamas šīs tabletes. Viena no farmaceitēm ieteica aizvietot uz "Lindynette 30", uz ko arī piekritu, jo pēc viņas vārdiem turpmāk varēšu tik un tā lietot "Lindynette 20". Saprotu, ka šajās tabletēs ir paaugstināts hormonu daudzums, bet tomēr - kā tas turpmāk ietekmēs tablešu lietošanu? Vai nākamajā ciklā tomēr varu neuztraucoties lietot "Lindynette 20"?

Paldies!
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!

Farmaceitei ir taisnība. Nākamajā ciklā var neuztraucoties lietot "Lindynette 20".

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Kā rīkoties, ja 6 nedēļas pēc ģipša noņemšanas staigājot uztūkst kāja?
Labdien!

Draugam bija kaula lūzums pēdas pamatnē. Pēc 6 nedēļām, kad tika noņemts ģipsis, un draugs sāka mēģināt staigāt. Kāja pēc 10 minūtēm stipri uzpampa, kļuva sārta un nedaudz karsta līdz pat ceļgalam. Ja guļ gultā, un kāja ir uzlikta uz spilvena, tad viss ir kārtībā. Nostājoties uz salauztās kājas, sāpju nav. Uztrauc tikai zibenīga uztūkšana. Iesakiet, lūdzu, kā rīkoties un pie kāda speciālista būtu jāvēršas?

Jau iepriekš pateicos par atbildi!
Atbild:
Rehabilitācijas centrs Līgatne, "Rehabilitācijas centrs Līgatne", SIA, Dienas stacionārs
Labdien!

Slodzes apjoms jāpalielina pakāpeniski.

Var lietot aukstuma aplikācijas (10-15 min.) vairākas reizes dienā: uz kājas jāuzliek sauss dvielis, tad aukstuma pakete (vai saldēti dārzeņi, kokteiļu ledus u. tml.).

Ja 1- 2 dienu laikā tūska nemazinās, jāparādās ģimenes ārstam.
Iespējams, ka kustību atjaunošanai vajadzēs fizioterapeita palīdzību.

Fizioterapija

Kādas sajūtas mēdz būt pēc dzemdes abrāzijas?
Labdien!

Tika konstatēts, ka auglītim apstājusies sirdsdarbība. Otrā dienā sākās asiņošana un stipras sāpes (kā kontrakcijas). Aizbraucot uz slimnīcu, pēc apskates uzreiz naktī tika nozīmēts veikt mehānisku tīrīšanu. Pēc procedūras jutos normāli, tikai nedaudz vilka vēderu. Tika caur sistēmu laistas gan antibiotikas, gan pretsāpju zāles. kad izrakstīja no slimnīcas, uz to brīdi jutos labi. Taču, atbraucot mājās, uz vakarpusi kļuva slikta dūša, reiba galva, arī vēderu vilka. Pat apsēsties bija grūti, jo jutu sāpes, kas uznāca un pārgāja, arī guļot vienkārši gultā. Tas ir normāli? Vai arī šīs sajūtas liecina par konkrētā ārsta neprofesionālu darbību?
Jo, cik apzināju pirms tam sev zināmas dāmas, pēc narkozes izgulēšanas nekas vairs nēsāpēja, un viņas devās mājās tajā pašā dienā.

Paldies!
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!

Kā saprotu, tika veikta steidzama dzemdes dobuma abrāzija un, lai nerasos infekcija, saņemti arī attiecīgi medikamenti. Šāda grūtniecības pārtraukšanās mēdz būt infekcijas rezultātā, tādēl arī pēc procedūras var būt problēmas. Jūsu zināmās dāmas, iespējams, ir pārtraukušas grūtniecību pēc savas vēlēšanās, kad organismā nav iekaisuma procesu.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Kā ārstēt sāpošu kaklu zīdainim?
Labdien!

Zīdainim ir 2 mēneši, ir nelielas iesnas un jau trešo dienu kairinošs klepus. Dakteris izrakstīja "Delufen" un smērēt pēdiņas ar "Hustagil balsam". Iesnas pazūd, taču, kad aiztiek kaklu, mazulis raud. Temperatūras nav, ēstgriba ir laba. Ko var lietot no zālēm priekš kakla? Vai var lietot sildošās smēres?

Paldies!
Atbild:
Ivars Strazds, Strazda I. ārsta pediatra prakse
Labdien!

Ja iesnu vairs nav, domāju, ka kakls arī vairs bērnam nesāp.
Tā kā mans ieteikums būtu dzīvot mierīgi tālāk bez medikamentu lietošanas.

Lai veicas!

Elpceļu / plaušu saslimšanas

Vai, aizšujot dzemdes kaklu, nepastiprināsies infekcijas risks?
Labdien!

Pirms gada man tika veikta dzemdes kakla elektroekscīzija. Diagnoze - dzemdes kakla displāzija CIN1-CIN2. Tagad esmu palikusi stāvoklī. Aizgāju pie ginekologa, bet viņš nezina, ko ar mani darīt - šūt dzemdes kaklu ciet vai nē. Esmu dzirdējusi, ka tas var pastiprināt infekcijas risku. Ko man darīt?

Paldies!
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!

Šo jautājumu izlems Jūsu ārsts. Neklātienē padomu diemžēl dot nav iespējams.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Pēkšņas asas sāpes mugurā grūtniecības 26. nedēļā - jādodas uz slimnīcu vai vienkārši jāatpūšas?
Labdien!

Esmu grūtniecības 26. nedēļā. Vēdera vilkšana un sāpes ir mana ikdiena, un ārsts ir lietas kursā. Šodien biju izgājusi ārā, nogāju kādu 1 km un atpakaļceļā sākās tik šausmīgas, durošas un asas sāpes muguras kreisajā sānā, ka knapi tiku līdz mājai. Apgūlos un sāpes pārgāja. Vairs nav atkārtojušās. Visu dienu ir arī ļoti liels nogurums un nespēks. Arī vēdera izeja šodien liekas mīkstāka nekā ikdienā, jo lielāko tiesu cīnos ar aizcietējumiem. Ir nelielas galvas sāpes (spiedošas) un jau pāris dienas liekas, ka ir elpas trūkums.

Šis ir otrais bērns. Diska trūce tika atklāta jau 5 gadus atpakaļ, bet tādas pēkšņas sāpes bija pirmo reizi mūžā.

Gribētu zināt, vai ir jāsatraucas un labāk braukt uz slimnīcu, vai vienkārši gulēt un atpūsties?

Paldies!
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!

Neklātienē diemžēl nevar sniegt padomu. Lūdzu, dodieties pie sava ārsta.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības