Kas varētu būt bumbulītis pie ieejas makstī?
Sveiki!

Mazgājoties pamanīju zirņa lieluma bumbulīti pie maksts ieejas.
Kas tas varētu būt? Esmu pieteikusi ārstu, bet līdz tam jāgaida un gribas sevi kaut nedaudz nomierināt.
Atbild:
Elīna Jansone, "JV Klīnika", SIA
Labdien.

Bez vizuālas apskates ir grūti spriest, kas šis bumbulītis varētu būt, tāpēc noteikti būtu vēlama vizīte pie ārsta. Ja tas nav sāpīgs, vai ja Jums nav palielināta temperatūra, vai arī no šī bumbulīša nav kādi nepatīkami izdalījumi, satraukumam nav pamata. Gadījumā ja tas ir ļoti sāpīgs un Jums ir augsta temperatūra, vēlams griezties pēc neatliekamās medicīniskās palīdzības.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Vai dzemdes dobuma abrāzija, lai izņemtu polipu var ietekmēt normālu bērniņa iznēsāšanu?
Labdien!

Ginekoloģe atklāja polipu septembrī. Šobrīd divus mēnešus dzeru makslīgo progestoronu cikla otrajā pusē un papldus Agnucaston. Neesmu vēl dzemdējusi. Pašai 29 gadi.

Satraucos, ja abrāzija tiks veikta, ka tas var ietekmēt manu iespēju iznēsāt bērniņu vai vispār palikt stāvoklī. Šobrīd esošais polips, protams, ka traucē palikt stāvoklī vai var veicināt aborta risku. Kā novērst hormonu disbalansu? Iepriekš šādas problēmas nebija.
Atbild:
Elīna Jansone, "JV Klīnika", SIA
Labdien!

Lai saprastu, kā pareizi rīkoties, būtu jāzin kādas ir Jūsu sūdzības, un kāds ir Jūsu plāns attiecībā uz grūtniecību.

No nelielā stāsta, man ir grūti spriest, kādēļ lietojat progesteronu un agnucaston. Ja hormonu disbalansa dēļ, tad kādas ir Jūsu sūdzības?

Ņemot vērā Jūsu vecumu, nekādā gadījumā neiesaku veikt dzemdes dobuma abrāziju. Ja diagnosticēts polips, nepieciešams veikt histeroskopiju, kas ir daudz saudzīgāka un efektīvāka metode, kuras laikā precīzāk var noņemt polipu. Papildus šīs metodes laikā iespējams apskatīt dzemdes dobumu un konstatēt, vai nav kāda sonogrāfijā neredzama saslimšana.

Tādēļ aicinu uz vizīti, lai varētu precizēt Jūsu sūdzības un sastādīt pareizu ārstēšanas plānu.

Ar cieņu,
Dr. Jurģis Vītols
JV klīnika

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Vai tiešām tā būs ārpusdzemdes grūtniecība?
Sveiki!

Esmu stāvoklī. Kad tikko uzzinaju par grūtiecību hcg bija 40, un progesterons - 45. Pēc 3 dienam hcg izauga lidz 112, vēl pēc 4 dienām izauga līdz 364, un tad vēl pēc trim dienām izauga līdz 513, taču progesterons ir nokrities uz 28.8.

Draudzene, kura ir grūtniece, teica, ka viss izskatās ļoti slikti un ka visdrīzāk ir ārpusdzemdes grūtniecība. Taču nekādas sāpes vēderā un nekādi asiņaini izdalījumi nav novērojami.

Pie ginekologa jāgaida rinda. Esmu ļoti satraukusies un nezinu, uz ko man cerēt.
Atbild:
Elīna Jansone, "JV Klīnika", SIA
Labdien.
Analizējot Jūsu dotos hcg lielumus, pilnībā nevar spriest par grūtniecības attīstīšanos. Man uzreiz rodas jautājums, kādēļ tik bieži šāds izmeklējums tiek veikts? Papildus būtu rekomendējams veikt mazā iegurņa sonogrāfisku izmeklēšanu, lai precizētu grūtniecības atrašanās vietu. Progesterona noteikšana ikdienas praksē nav rekomendējama, tādēļ, ka daudz biežāk iegūtā informācija rada tikai lieku satraukumu, bet neparāda patieso situāciju.

Šobrīd rekomendēju saglabāt vēsu prātu un mierīgi doties pie sava ārsta, kad tas iespējams. Atgādinu, ka lielākajā skaitā gadījumu grūtniecība ir fizioloģisks process un tā neprasa īpašu analīžu biežu veikšanu un pētīšanu.

Tomēr, ja gadījumā Jums parādās pēkšņas sāpes vai stipra asiņošana ar recekļiem no dzimumceļiem, nekavējoties dodieties uz tuvāko neatliekamās medicīnas klīniku.

Ar cieņu,
Dr. Jurģis Vītols
JV klīnika

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Par ko liecina asinis no anālās atveres?
Labdien!

Aptuveni gadu vidēji reizi vienā vai divos mēnešos esmu novērojusi asins izdalīšanos kopā ar izkārnījumiem. Asinis ir spilgti sarkanas. Papildus tam ir apgrūtināta vēdera izeja, vēdera pūšanās un pie anālās atveres ir izbīdījies neliels asinsvadu mezgls.
Sakiet, par ko tas liecina un pie kāda ārsta man ir jāvēršas?

Paldies!
Atbild:
Medicine.lv, "www.medicine.lv"
Labdien!

Lai noskaidrotu precīzu Jūsu simptomu cēloni, Jums jāvēršas pie proktologa.

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Kāds varētu būt cēlonis tam, ka mēnešreizes sākušās ievērojami ātrāk?
Labdien!

Sieviete, 26 gadus veca, stabils 29 dienu cikls. Nelietoju zāles vai hormonālo kontracepciju, nav uztraukumu. Pēkšņi mēnešreizes sākās 20. cikla dienā. Kā tas var būt? Turklāt tik jocīgas mēnešreizes nekad nav bijušas, jo nav nekādu sajūtu vēdera lejasdaļā. Pilnībā nekādu. Nekad dzīvē nav bijušas mr bez nekādām fiziskām sajūtām.
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!

Neklātienē bez apskates atbildēt nav iespējams. Dodieties pie ginekologa.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Kādi vitamīni virs normas radītājiem var izraisīt niezi?
Labdien!

Kādi vitamīni virs normas radītājiem var izraisīt niezi?

Paldies!
Atbild:
Iveta Līce, Līces I. ģimenes ārsta prakse
Labdien!

Praktiski jebkuri vitamīni, ja tos lieto palielinātā daudzumā, var izraisīt niezi, taču visbiežāk niezi un alerģisku reakciju izraisa B grupas vitamīni. Tie jālieto, ievērojot diennakts profilaktisko devu, kāda norādīta lietošanas pamācībā.

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Kāpēc ir tumši gudrības zobi?
Labdien!

Izauguši visi gudrības zobi (vecums 30). Bez komplikācijām un pareizās vietās, BET ir krietni tumšāki nekā pārējie. Nesāp, nepampst, neiekaist, citi zobi veseli un balti. Kāpēc tā?
Atbild:
Svetlana Piskunova, "Tropi", SIA, Zobārstniecības kabinets
Labdien!

Dažādiem zobiem var būt dabiski dažāda krāsa.

Lai pārliecināties, vai zobi ir veseli, jāapmeklē zobārstu.

Esiet vesels!

Zobārstniecība / mutes veselība

Vai ir citas tālredzības ārstēšanas metodes zīdainim?
Labdien!

Zīdainim 7 mēneši. Pārbaudot redzi, ārsts konstatēja tālredzību - vienai acīj +5.5, otrai acīj +6, kā arī šķielēšanu vienai acīj uz iekšu.

Izrakstīja pastāvīgai nēsāšanai brilles +4 un +4.5.

Uz jautājumu, cik ilgi vajadzēs koriģēt redzi, ārste noteica, ka visu mūžu, vai arī, kad izaugs, varēs taisīt operāciju.

Ģimenē nevienam acu problēmu bērnībā nav bijis. Jautājumi: Vai zīdainim, regulāri nēsājot brilles, var uzlabot redzi un novērst šķielēšanu? Vai ir citas tālredzības ārstēšanas iespējas un labāki rezultāti?
Atbild:
"Acu veselības centrs", "Acu veselības centrs", SIA
Labdien!

Diemžēl, kamēr nav apskatīts bērns, ārsts nevar sniegt konsultāciju, jo ir vēl daudz jautājumu, uz kuriem ārsts grib dzirdēt atbildes. Varam Jums ieteikt konsultāciju pie dr.Aritas Danilānes. Viņa ir bērnu oftalmologs, kā arī speciālists šķielēšanā. Pie viņas var pierakstīties gan uz valsts apmaksātām vizītēm, gan maksas.

Acis, optika / acu veselība

Pie kāda ārsta vērsties?
Labdien!

Aptuveni pusgadu ir radušās mainīgās sajūtas labajā rokā un kājā, šķietami uz nervu pamata. Tās izpaužās kā dedzinoša, stīva sajūta, kas vienu dienu ir manāma rokā un nākamajā dienā labajā kājā, var mainīties vairākas reizes dienā, var būt sajūtas abos locekļos vienlaicīgi. Rokā sajūtas var būt līdz elkonim vai līdz plecam, citreiz izstarojās uz krūtīm. Muskuļu spēks gan rokā, gan kājā nav mainījies. Neregulāri nodarbojos ar sportu, pārsvarā skriešana. Darbs ofisā ar datoru, sēdošs Principā jautājums, pie kura ārsta, lai vēršos, vai tas būtu neirologs?
Atbild:
Medicine.lv, "www.medicine.lv"
Labdien!

Jums jāvēršas pie neirologa.

Neiroloģija / nervu sistēmas saslimšanas

Kāda ir iespēja, ka pēc pirmās reizes esmu stāvoklī?
Sveiki!

Man bija pirmā reize, bet neizmantojām kontracepciju, un man bija ovulācija. Ir pagājušas 2 nedēļas, un man nav sākušās menstruacijas, bet ir simptoni kā pirms menstruacijam. Vai pēc pirmās reizes var kavēties menstruacijas un kāda ir iespēja, ka esmu stāvoklī?
Atbild:
Medicine.lv, "www.medicine.lv"
Labdien!

Arī pirmajā mīlēšanās reizē var iestāties grūtniecība, īpaši, ja dzimumakts noticis ovulācijas laikā. Taču menstruāciju kavēšanās cēlonis tāpat var būt arī citi faktori, piemēram, paaugstināts stresa līmenis. Lai noskaidrotu, vai iestājusies grūtniecība, veiciet grūtniecības testu.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības