
Speciālisti: diendusa nav piemērota visiem. Kā mazināt nogurumu dienas laikā?
Pēc kārtīgas maltītes, smaga darba vai vienkārši tāpat – laiku pa laikam šķiet tik kārdinoši dienas vidū nedaudz atlaisties un pagulēt diendusu. Tas īpaši bieži novērojams gada tumšākajā laikā, kad kopumā jūtamies mazāk enerģiski un miegaināki. Reizēm šāds miegs nodrošina enerģijas pieplūdumu, taču citreiz – pašsajūta vēl vairāk pasliktinās.

Viedoklis: Pat vispelēkākā diena būs forša, ja paši nolemsim, ka tai tādai jābūt
Sociālo mediju satura veidotājs Armands Jaunzems ir bijis gan dzīves viļņa galotnē, gan pašā apakšā: viņa pieredzē ir gan pagātnē atstātas vētrainas ballītes, narkotiku atkarība un pašnāvības mēģinājums, kas tikai tīrās veiksmes pēc neizdevās, gan spēcīga motivācija pašizaugsmei, sportiska disciplīna, draugu atbalsts un laimīga ģimenes dzīve šobrīd.

Kā ārstēt kakla sāpes, un kad neatlikt vizīti pie speciālista? Stāsta otolaringoloģe
Gada aukstajā laikā nereti kā nelūgts viesis pie mums ierodas kakla sāpes. Ir situācijas, kad tās var ārstēt mājās, taču ir gadījumi, kad noteikti ir jāmeklē ģimenes ārsta vai otolaringologa palīdzība. Kā ārstēt kakla sāpes, un kad neatlikt vizīti pie speciālista? Iepazīsties ar Veselības centru apvienības (VCA) otolaringoloģes Jolantas Ozolas sagatavotajiem padomiem!

77% vīriešu piedzīvo erekcijas problēmas: kā atgriezt vīrišķo spēku?
Ik gadu 14. februārī tiek svinēti mīlestības svētki – Valentīna diena. Tomēr šajā dienā tiek atzīmēta arī Starptautiskā erektilās disfunkcijas diena, kas veltīta vīriešu seksuālās un reproduktīvās veselības jautājumu apzināšanai un izglītošanai. Lai arī erekcijas problēmas ir ļoti sensitīvs temats, ar to savā dzīvē saskārusies lielākā daļa vīriešu.

Ultra retā slimība paroksizmālā nakts hemoglobinūrija: kāpēc tā rodas un kā ārstēt? (INTERVIJA)
“Tā ir ultra reta slimība, kuras pamatā tiek iznīcinātas sarkanās asins šūnas jeb eritrocīti,” skaidro hematoloģe Kristīne Bernāte. Viņa atklāj, ka paroksismālā nakts hemoglobinūrija (PNH) ir pieaugušo diagnoze, un tā sauktais saslimšanas pīķis ir 30–40 gadu vecumā.

Viedoklis: vissvarīgāk ir neizdegt un sekot savai sirdsbalsij, nevis citu gaidām
Biedrības “Resiliences centrs” valdes loceklis Kārlis Mednieks vienmēr ir aktīvi iesaistījies dažādās sabiedriskās norisēs, bet nu jau kādu laiku par savas dzīves galveno vektoru izvēlējies sociālo darbu: viņš strādā ar jauniešiem, kuriem ir atkarību problēmas un skarba dzīves pieredze.

Kā saglabāt sirds veselību? Stāsta speciālisti
Valentīna dienu ierasts atzīmēt ar romantiskiem randiņiem, simbolisku dāvanu pasniegšanu un mīlestības apliecinājumiem savai otrajai pusītei, tomēr visvērtīgākā dāvana, ko ne vienmēr otram var uzdāvināt, ir veselība. Šajā dienā daudz runājam arī par “salauztām” sirdīm emociju līmenī, taču tikpat svarīgi ir padomāt par sirds veselību burtiskā nozīmē.

Kā ziemā nodrošināt efektīvu ausu un dzirdes aparātu aprūpi?
Ziemas sezona rada papildu izaicinājumus – aukstums, vējš un sezonālās saslimšanas var negatīvi ietekmēt ausis, izraisot diskomfortu, iekaisumu un pat dzirdes pasliktināšanos. Turklāt krasās temperatūras atšķirības starp auksto āra vidi un siltajām telpām var veicināt mitruma uzkrāšanos ausīs un dzirdes aparātos, kas palielina infekciju un ierīču darbības traucējumu risku.

Kaspars Daugaviņš: dzelzs vīrs uz laukuma drīkst būt vienkārši cilvēks ārpus tā
Latvijas hokeja valstsvienības ilggadējo kapteini Kasparu Daugaviņu apbrīno daudzi: līdzjutēji – par sportisko sniegumu un stingro mugurkaulu, komandas biedri – par godīgumu, cilvēcīgumu un biedriskumu. Īsts dzelzs vīrs, kurš, viesojoties vlogā “Emocijām dzimumu atšķirības nav. Par vīriešiem ar Armandu Simsonu”, nekautrējas atzīt – nesot uz saviem pleciem pārāk daudz, var nonākt bīstami tuvu robežai, aiz kuras vairs nevar panest neko.

Gastroenteroloģe: Nekontrolēta uztura bagātinātāju lietošana rezultējas ar toksiskiem hepatītiem
„Infektoloģijas centrā regulāri nonāk šādi pacienti,” TV24 raidījumā „Ārsts atbild”, runājot par gremošanas sistēmas veselību, stāsta gastroenteroloģe Ilona Vilkoite.