
Vai bezmiegs var pāriet pats no sevis? Skaidro farmaceite
Pēc pirmās negulētās nakts neviens vēl pie ārsta neskrien, tāpat palīdzību vēl nemeklējam, ja neizguļamies pāris dienas vai nedēļu. Varbūt pāries! Kurā brīdi jāsāk lūkot pēc padoma? Un kura ir miega līdzekļu populārākā sastāvdaļa?

5 izplatīti mīti un patiesība par dzirdes aparātiem
Ik gadu pieaug to cilvēku skaits, kuri sastopas ar dažāda veida dzirdes traucējumiem. Daudziem no viņiem dzirdi atjaunot nav iespējams, taču ikdienu var ievērojami uzlabot piemēroti dzirdes aparāti. Lai gan mūsdienu tehnoloģijas piedāvā risinājumus plašam dzirdes zuduma veidiem, nereti izpratne par to lietošanu un pieejamību balstās pieņēmumos un mītos, kas var aizkavēt savlaicīgu dzirdes aprūpi.

Kad ķermenis brīdina par skābekļa trūkumu: kā atpazīt cianozi?
Ja āda vai gļotāda iegūst zilganu nokrāsu, tas var būt signāls, ka organismā trūkst skābekļa. Šo stāvokli dēvē par cianozi, un tas var būt kā īslaicīgs un nekaitīgs, tā liecināt par nopietnām elpošanas, sirds vai asinsrites sistēmas problēmām, tāpēc ir svarīgi to atpazīt un savlaicīgi ārstēt. Kādas pazīmes var signalizēt par cianozi, kāpēc tā rodas un kā to ārstēt? Uzzini svarīgāko šajā rakstā!

Kā izvēlēties efektīvu pretnovecošanās kosmētiku? Stāsta farmaceite
Lai gan mēs visi vēlamies saglabāt jaunību un izvairīties no novecošanās, laiks neizbēgami atstāj savas pēdas, un par mūsu vecumu liecina ne tikai dzimšanas datums pasē, bet arī ādas izskats. Jau pēc 25 gadu vecuma kolagēna un elastīna ražošana organismā palēninās, kā rezultātā parādās pirmās smalkās līnijas un grumbiņas.

Saaukstēšanās vai putekšņu alerģija – kā atšķirt?
Pavasaris ir mānīgs gadalaiks – ar straujām temperatūras maiņām, joprojām aktuāliem vīrusiem, bet vienlaikus parādās papildu faktors – putekšņi, kas var radīt alerģiju. Kā atšķirt pavasara saaukstēšanos vai vīrusu no alerģiskām iesnām?

Pavasara ārstniecības augi veselībai un imunitātei
Pavasarī ar nepacietību mēdzam gaidīt pirmās plaukstošās lapas un pumpurus, ziedēšanas laiku un zaļojošu dabu. Jau pavisam drīz parādīsies arī pirmie pavasara ārstniecības augi. Kādas ir to ārstnieciskās īpašības un pielietojums farmācijā?

Kā risināt izplatītākās galvas ādas problēmas? Konsultē klīniskā farmaceite
Jutīga un kairināta galvas āda, blaugznas, nieze un citas galvas ādas problēmas var ievērojami ietekmēt vispārējo pašsajūtu. Ko darīt, ar tām saskaroties, un kā izvēlēties galvas ādai piemērotākos kopšanas līdzekļus, stāsta klīniskā farmaceite.

Svarīgākie ikdienas un iknedēļas rituāli zīdaiņa higiēnā: stāsta speciāliste
Zīdaiņa higiēna ir būtiska ne tikai bērna veselībai, bet arī labsajūtai. Ir svarīgi zināt, kuras procedūras jāveic katru dienu un kuras būs pietiekamas tikai dažas reizes nedēļā. Rūpīga un saudzīga ādas kopšana palīdz izvairīties no kairinājuma un saglabāt bērna ādu veselīgu.

Ceļvedis: kā novērst dzemdes kakla vēzi?
Dzemdes kakla vēža profilaksi nozīmīgāku padara tas, ka, laikus reaģējot, to iespējams novērst nesākušos vai izārstēt, bet, nokavējot izdevības, no tā ir iespējams nomirt. Tāpēc ir svarīgi izmantot valsts nodrošinātos profilakses pasākumus, lai novērstu šo dzīvību apdraudošo vēzi ne tikai personīgi, bet arī izskaust kā problēmu Latvijas sabiedrībā.

Cirpējēde: kas jāzina par šo izplatīto ādas infekciju?
Cirpējēde (no latīņu valodas Tinea corporis) ir viena no biežāk sastopamajām sēnīšu infekcijām, kas var skart ādu, nagus un matus. Lai gan tā nerada nopietnus veselības draudus, infekcija ir ļoti lipīga un var izplatīties gan tiešā kontaktā ar inficētu personu vai dzīvnieku, gan netieši caur koplietošanas priekšmetiem un vidi.