Kāda ir D vitamīna nozīme senioriem? Skaidro speciālisti
D vitamīna uzņemšana ir būtiska visos vecuma posmos, bet īpaši svarīga tā kļūst senioru vecumā, jo ir viens no būtiskākajiem osteoporozes profilakses pasākumiem. Ģimenes ārste un klīniskā farmaceite skaidro, kāpēc senioriem jānodrošina pietiekama D vitamīna uzņemšana, lai saglabātu veselību un mazinātu dažādu veselības problēmu riskus.
Viedoklis: Ar inovāciju pret ārstu deficītu – kā motivēt, nevis piespiest?
Veselības ministrijas aprēķini liecina, ka nākamās desmitgades laikā tagadējais darbspējas vecuma ārstu skaits Latvijā samazināsies par 39%. Latvijai nav problēmu sagatavot ārstus; problēma ir panākt, lai jaunieši izvēlētos valstij vajadzīgo specialitāti un praktizētu tur, kur to visvairāk vajag.
Kā palīdzēt bērnam izvairīties no vīrusu saslimšanām? Iesaka speciālisti
Rudens sezona bieži vien iezīmē arī bērnu biežāku saslimšanu. Kā vecāki var samazināt vīrusu izplatību un veicināt bērnu imunitāti? Padomos dalās ģimenes ārste un klīniskā farmaceite.
Kad diabēts apdraud redzi (INTERVIJA)
Nepieciešamību doties pie acu ārsta jeb oftalmologa var radīt ne tikai katarakta vai glaukoma, bet arī diabēts, kas ceturtajai daļai pacientu var izraisīt neatgriezeniskus redzes bojājumus, ja vien tos laikus neārstē.
Viedoklis: Klusā diagnoze “diabēts” – no glikozes izmaiņām asinīs līdz insultam, aklumam un amputācijai
Diabēts ir viltīga un sarežģīta slimība, kas var neatgriezeniski ietekmēt pacientu dzīvi. Atšķirībā, piemēram, no auss vai zobu sāpēm, kas rada tūlītējas bažas par veselību un pacientu mudina steidzami apmeklēt ārstu, glikozes līmeņa izmaiņas asinīs nesāp, un komplikācijas piezogas nemanot.
Proktologs: Neciet sāpes un diskomfortu – parūpējies par savu veselību!
Proktoloģiskas saslimšanas, piemēram, hemoroīdi un citas resnās zarnas slimības, kļūst aizvien izplatītākas mūsdienu sabiedrībā. Šīs problēmas ietekmē gan dzīvesveids, gan vide, gan iedzimtība, un tas var izraisīt diskomfortu vai sāpes vēdera lejasdaļā un anālās atveres apvidū. Šādās situācijās būtiski ir nevilcināties un vērsties pie speciālista – proktologa.
Probiotikas un prebiotikas – jauna tendence vai veids, kā stiprināt imūnsistēmu?
Rudens sezona, kad visapkārt arvien vairāk cilvēku slimo, liek mums īpaši pievērsties jautājumam par to, kā pasargāt sevi un stiprināt savu imūnsistēmu. Papildus labi zināmajiem vitamīniem un sabalansētam uzturam pēdējā laikā arvien lielāka uzmanība tiek pievērsta probiotiku un prebiotiku – attiecīgi labvēlīgo baktēriju un šķiedrvielu – lietošanai.
Kā koncentrēties pat trokšņainā vidē? Stāsta mūzikas terapeite
Skaņas – fona trokšņi, sarunas, mūzika – mums apkārt dzirdamas ir nemitīgi un tās var ietekmēt mūsu pašsajūtu. Mūzikas terapeite Jana Duhovska atklāj, kā pārvaldīt un vadīt savas emocijas un mentālo veselību ar mūzikas palīdzību.
Pieredzes stāsts: Diagnoze cistiskā fibroze – mazās Mares ceļš līdz inovatīvu zāļu terapijai
10. un 11. oktobrī Rīgā notiek 3. starptautiskais PMNET Forums jeb Precīzijas medicīnas tīklošanās forums, kas ir viena no vadošajām precīzijas medicīnas platformām Ziemeļeiropā. Šogad forumā piedalās vairāk nekā 300 dalībnieku, tostarp veselības nozares speciālisti, zinātnieki, uzņēmēji un politikas veidotāji, lai apspriestu aktuālus jautājumus, kas ietekmē Latvijas ekonomiku un veselības aprūpes sistēmu.
Krakšķ ceļu locītavas: Vai tas ir normāli? Skaidro traumatoloģe
Ceļu locītavu krakšķēšana ir diezgan izplatīta parādība. Vai par to būtu jāuztraucas? Skaidrojumu sniedz traumatoloģe, bet no farmaceitiskās aprūpes puses iespējamos risinājumus raksturo farmaceite.