
Kad raizes kļūst par daļu ikdienas: Trauksmes sajūtas cēloņi un ārstēšana
Kas slēpjas zem vārda trauksme un ko ar to darīt, stāsta klīniskā Latvijas Psihoterapeitu biedrības psiholoģe psihoterapeite, LU asociētā profesore Ieva Bite.

8 agrīni Parkinsona slimības simptomi
Parkinsona slimība ir hroniska un lēni progresējoša saslimšana, kas skar centrālo nervu sistēmu, radot kustību un runas traucējumus. Slimība sākuma stadijā ir grūti diagnosticējama, taču ir atsevišķi simptomi, kas var liecināt par tās klātbūtni organismā.

Mans bērns piedzima pirms laika: Trīs mammu stāsti
Novembrī visā pasaulē tiek atzīmēta Pasaules Priekšlaicīgi dzimušo bērnu diena. Arī Latvijā ik gadu aptuveni 1000 bērnu piedzimst pirms noteiktā laika.

Diagnoze – 2.tipa diabēts. Kā dzīvot tālāk?
Ārsta kabinetā, pirmo reizi izdzirdot diagnozi - 2.tipa cukura diabēts, pacients tiek nostādīts fakta priekšā, ka turpmāk daudz stingrāk jākontrolē ikdienas aspekti, kuri, iespējams, līdz šim palaisti pašplūsmā.

8 pazīmes, kas liecina par uzmanības deficīta un hiperaktivitātes sindromu
Uzmanības deficīta un hiperaktivitātes sindroms (UDHS) uzskatāms par attīstības īpatnību, kas dažādu faktoru ietekmē piemeklē aptuveni 5-7% bērnu. Vairāk nekā trešdaļai UDHS simptomi saglabājas arī, sasniedzot pieaugušā vecumu.

Ārste: Pie imunologa cilvēki nonāk tad, kad nevar atrast slimības cēloņus
Cilvēka imūnsistēma ir kā smalki noausts zirnekļa tīkls. Tajā iekrītot kādai lietus lasītei, zirnekļa tīkls sasvārstās, taču neplīst. Tieši tāpat funkcionē vesela cilvēka imunitāte.

Padomi, kā tikt galā ar pēcdzemdību depresiju
Ikvienā ģimenē bērniņa piedzimšana ir ārkārtīgi nozīmīgs dzīves notikums. Tomēr ne visas emocijas, kas rodas līdz ar bērna piedzimšanu, ir pozitīvas.

8 iemesli, kāpēc tu pastāvīgi mosties nakts vidū
Tieši nakts laikā tavā organismā norisinās virkne svarīgu procesu, tāpēc miega traucējumi spēj būtiski ietekmēt tavu pašsajūtu un dzīves kvalitāti.

6 jautājumi, kas jāuzdod farmaceitam, lai efektīvi ārstētu saaukstēšanos
Līdz ar auksto un ziemīgo laiku, klāt ir arī saaukstēšanās sezona, kad palielinās augšējo elpceļu iekaisumi. Tad talkā tiek likti dažnedažādi medikamenti iesnu, sāpoša kakla un klepus mazināšanai.

Profesore: Labie vīrusi ir medicīnas nākotne (VIDEO)
RSU profesore Juta Kroiča stāsta par tā sauktajiem labajiem vīrusiem - baktēriju ēdājiem, norādot, ka nākotne pieder medicīnai, kurā izmantos individuālu terapiju ar baktēriju vīrusiem jeb bakteriofāgiem.