Kā rīkoties, ja uzmetusies aukstumpumpa? Skaidro farmaceite
Organismā snaudoša herpesvīrusa jeb aukstumpumpas aktivizēšanos ziemas sezonā piedzīvo daudzi. Kāda ir tās daba un kā atvieglot nepatīkamās sajūtas, stāsta sertificēta farmaceite.
Svētku sezona bez raizēm: 7 padomi veselības saglabāšanai
Tuvojoties gada vieniem no sirsnīgākajiem svētkiem, Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) vēlas draudzīgi atgādināt, ka rūpes par veselību ir labākā dāvana sev un citiem, lai Ziemassvētku un Jaunā gada svinības noritētu droši un veselīgi, lai slimība vai negadījumi tos neaptumšotu un jūsu plāni netiktu izjaukti.
Infektologs: Ir jāpieņem realitāte – HIV attiecas uz ikvienu
HIV infekcija jau kādu laiku no biedējošas slimības ir kļuvusi par labi ārstējamu un kontrolējamu hronisku slimību. Arī Latvijā. Ar nosacījumu, ja tā atklāta laikus. Bet laikus atklāt slimību iespējams tikai regulāri veicot HIV testus. Ikvienam cilvēkam, īpaši seksuāli aktīvos gados.
Eksperts: HIV vīrusu aizvien maldīgi neattiecinām uz sevi, tāpēc neveicam testus (INTERVIJA)
Andris Veiķenieks, AGIHAS – atbalsta biedrības cilvēkiem, kuri dzīvo ar HIV – valdes priekšsēdētājs teju desmit gadus. It kā ilgi… Ne jau tāpēc, ka pats būtu ar nagiem un zobiem turējies pie šī “priekšnieka krēsla”, bet gan tāpēc, ka savējie biedrībā viņam aizvien ir lūguši šo darbu turpināt – zinot, ko šis amats prasa.
5 vienkārši veidi, kā parūpēties par imunitāti rudenī un ziemā
Rudenī, kad saules gaismas ir arvien mazāk, un rīti un vakari jāpavada tumsā, arī organisms jūtas noguris. Tieši tāpēc svarīgi ievērot vairākus priekšnoteikumus, lai stiprinātu savu imunitāti, saglabātu možu garu un justos labi. Lielākais medikamentu ražotājs apkopojis piecus ieteikumus, kā vienkārši un bez papildu piepūles parūpēties par savu imunitāti rudenī un ziemā.
Kādas hroniskas saslimšanas var saasināt rudens iestāšanās?
Iestājoties mitrākam un vēsākam laikam, iedzīvotāji, kuri sirgst ar noteiktām hroniskām kaitēm, piemēram, locītavu saslimšanām vai elpceļu slimībām, var piedzīvot slimības saasinājumu. Tas saistīts ar dažādiem faktoriem, tostarp mainīgākiem laikapstākļiem, temperatūras pazemināšanos un pastiprinātu vīrusu izplatību.
4 padomi imūnsistēmas atbalstam rudenī: Iesaka speciālisti
Kad kļūst vējaini lietains un krietni vēsāks, biežāk paši sev mēdzam uzdot jautājumu, kas būtu nepieciešams mūsu imūnsistēmai, lai tā nevainojami pildītu savas funkcijas, aizsargājot organismu no vīrusiem un infekcijām. Speciālisti atgādina vairākas it kā pavisam vienkāršas, taču pārbaudītas veselību un labbūtību sekmējošas darbības, kuru nozīmi bieži vien ikdienā pietiekami nenovērtējam.
Kā justies labi, rudeni sagaidot? Iesaka farmaceite
Dabā jau jūtamas rudenīgas vēsmas – rīti kļūst dzestrāki, bet vakari – tumšāki. Arvien vairāk apkārt jūtama rudenīga rosība un pārmaiņas. Kā šajā laikā saglabāt možumu, enerģijas līmeni un justies labi gan emocionāli, gan fiziski, noderīgos padomos dalās farmaceite.
Covid-19 atkal uzņem apgriezienus: Kā būt soli priekšā šim vīrusam? Iesaka farmaceite
Latvijā pieaug Covid-19 gadījumu skaits, un, lai gan pandēmijas smagākie brīži jau ir aiz muguras, jaunais vīrusa variants un mainīgā situācija prasa pielāgoties un pārskatīt veselības uzraudzības pieejas.
Ārsts: Sepse strauji izplatās – kā atpazīt, diagnosticēt un ārstēt?
Sepse iepriekšējos gadsimtos bija pazīstama kā "asins saindēšanās". Mūsdienās mēs ar to saprotam organisma traucētu spēju kontrolēt reakciju uz infekciju, un šī slimība ir kļuvusi par vienu no biežākajiem nāves cēloņiem pasaulē. Būtībā sepsi izraisa organisma pārspīlēta reakcija uz infekciju, kur imūnsistēma, cīnoties pret infekciju, sāk bojāt paša organisma audus un orgānus, kas var novest pie orgānu mazspējas vai pat nāves.