
Viedoklis: Sāpīgais kvotu jautājums dzen izmisumā pacientus un veselības iestādes
Kvotas šogad beigušās, valsts apmaksāta vīzīte pie ārsta vairs nav pieejama, rindā uz izmeklējumu būs jāgaida vairāki mēneši – diemžēl, bet pārāk bieži, pacientam sazvanot medicīnas iestādi, nākas dzirdēt šīs frāzes. Pacienti nīgri, slimības ielaistas, jo ne visi var atļauties maksas vizītes. Nepilnīgā veselības aprūpes kvotu sistēma ļoti apgrūtina arī veselības iestāžu darbu.

Viedoklis: Ko darīt, ja ārsts nav pieejams? Digitālā veselības aprūpe kā iespēja pārvarēt sistēmas plaisu
Latvijas veselības aprūpes sistēm viena no būtiskākajām prioritātēm joprojām ir pieejamība. Ja mūsdienu tehnoloģijas jau šobrīd ļauj saņemt ģimenes ārsta konsultāciju attālināti, 15 minūšu laikā, no jebkuras vietas Latvijā vai ārvalstīs, ir vērts izvērtēt, kā šādus risinājumus var plašāk integrēt sistēmā.

Gastroenteroloģes: Iekaisīgas zarnu slimības ir visu mūžu jāmonitorē
Iekaisīgas zarnu slimības ir slimības uz visu mūžu, un, lai ar tām produktīvi sadzīvotu, nezaudējot darbaspējas un dzīves kvalitāti, ir nepieciešams būt pastāvīgā sadarbībā ar savu gastroenterologu, tāpat svarīga ir slimības gaitas monitorēšana.

Kā pamanīt nieru veselības problēmas
Rūpes par nieru veselību ir būtiska veselīga dzīvesveida sastāvdaļa. Taču – cik daudz zinām par nieru veselību, izplatītākajām slimībām un to profilaksi?

Daugavpils slimnīcas vadītāja: Daudzi joprojām ir maz informēti par C hepatītu (INTERVIJA)
Mūsdienās iespējams pilnībā izārstēties no C hepatīta, turklāt tas ir ar nesāpīgu medikamentu kursu, taču joprojām cilvēkiem ir jāskaidro pamatlietas par C hepatītu. Par to, kāpēc ir svarīgi runāt par C hepatītu sabiedrībā, stāsta Daugavpils reģionālās slimnīcas vadītāja Inta Vaivode.

Kā saglabāt kvalitatīvu miegu vasaras sezonā
Vasaras sezonas tuvošanās nes ilgi gaidītās pārmaiņas – dienas kļūst siltākas un garākas –, taču tajā pašā laikā ne viens vien sastopas ar negaidītiem miega traucējumiem. Par to, kāpēc siltajos mēnešos izgulēties ir arvien grūtāk un kā saglabāt kvalitatīvu miegu, stāsta speciālisti.

Rīgā notikusi starptautiskā konference “Androloģija un reproduktīvā medicīna” Reklāmraksts
2025. gada 9. maijā Rīgā norisinājās iVF Riga Holdinga rīkotā starptautiskā konference “Androloģija un reproduktīvā medicīna”, kas pulcēja vairāk nekā 100 dalībnieku – vadošos ārstus, zinātniekus un jomas speciālistus no Itālijas, Nīderlandes, Izraēlas, Spānijas, Baltijas un citām Eiropas valstīm.

Kardiologs: katram bērnam līdz desmit gadu vecumam jāzina savs holesterīna līmenis
Par to, kādus draudus veselībai rada paaugstināts holesterīna līmenis, RSU profesors, kardiologs, Skrides Sirds klīnikas dibinātājs Andris Skride skaidrojis un uzsvēris vairākkārt, un izrādās, ka “labā” un “sliktā” holesterīna skaitļi būtu jāzina jau agrā bērnībā.

Līdzestība – viens no pamata stūrakmeņiem hipertensijas terapijā
Ik gadu maijā tiek atzīmēta Pasaules hipertensijas diena, lai vērstu uzmanību un informētu par paaugstināta asinsspiediena riskiem un profilaksi. Tieši pacientu informētība veicina līdzestību, kas ir viens no būtiskākajiem soļiem veiksmīgā hipertensijas terapijā un risku mazināšanā.

Melanomas ārstēšanā vājie posmi – diagnostika un zāļu kompensācija
Lai gan melanomas terapijas iespējas pēdējos gados Latvijā ir uzlabojušās, veiksmīgākai šī bīstamā audzēja ārstēšanai ir jāuzlabo diagnostika un zāļu kompensācijas iespējas.