Kā saglabāt tvirtu un veselīgu ādu apkures sezonā?
Ne viens vien piekristu, cik labi būtu, ja ādas stāvoklis ziemā būtu tāds pats kā vasarā. Taču diemžēl tas nav iespējams – apkure padara gaisu sausāku, kas veicina ādas dehidratāciju, savukārt ārējie faktori – spēcīgs vējš un aukstums – ātrāk noārda ādas lipīdu aizsargslāni. Kā rudens un ziemas periodā labāk pasargāt ķermeņa ādu un saglabāt tās veselību, stāsta aptieku tīkla Apotheka sertificētā farmaceite Ivanda Krastiņa.
Līdzatkarība – kā atkarīgā dzīves virpulī nepazaudēt sevi?
Ikdienā bieži dzirdam stāstus par atkarību, par to, kā cilvēki mēģina no tās atbrīvoties vai joprojām ko lieto, neapzinoties atkarības ietekmi. Nereti viņi cīnās individuāli, bet katram no mums ir kāds tuvs cilvēks, kuram tas rūp un kurš tāpēc tiek ierauts atkarīgā dzīves virpulī, tādējādi pats kļūstot par līdzatkarīgo.
Aptaukošanās un diabēts – kāpēc jāārstē kopā? Skaidro endokrinoloģe
Gan aptaukošanās slimība, gan otrā tipa cukura diabēts ir cieši saistīti, un, ārstējot vienu, var novērst otru. Turpretim neārstējot – pieaug abu izplatība. Kāpēc tā, skaidro endokrinoloģe. Nianses par minerālvielu un vitamīnu papildu uzņemšana cukura diabēta pacientam raksturo farmaceite.
5 vienkārši veidi, kā parūpēties par imunitāti rudenī un ziemā
Rudenī, kad saules gaismas ir arvien mazāk, un rīti un vakari jāpavada tumsā, arī organisms jūtas noguris. Tieši tāpēc svarīgi ievērot vairākus priekšnoteikumus, lai stiprinātu savu imunitāti, saglabātu možu garu un justos labi. Lielākais medikamentu ražotājs apkopojis piecus ieteikumus, kā vienkārši un bez papildu piepūles parūpēties par savu imunitāti rudenī un ziemā.
Diabēta ēnā: Slēptie riski, kas apdraud veselību
Mūsdienās diabēts ir kļuvis par nopietnu sabiedrības veselības izaicinājumu, un tā attīstība bieži notiek nemanāmi, bez acīmredzamām pazīmēm. Lai pievērstu uzmanību šīs slimības pieaugošajai ietekmei uz sabiedrības veselību, novembris visā pasaulē tiek atzīmēts kā diabēta mēnesis.
Ambulatorā vecmāte Jūrmalas slimnīcā – grūtnieces atbalstam Reklāmraksts
Jūrmalas slimnīcā ir izveidots valsts apmaksāts Grūtnieču aprūpes kabinets. Tas nodrošina topošajām māmiņām mierpilnu un uzticamu vidi, kurā veikt grūtniecības uzraudzību pieredzējušās ambulatorās vecmātes Jutas Mitres vadībā.
Neārstēts diabēts un sirds slimības – bīstama un izplatīta kombinācija, kas palielina nāves risku
Gaidot Pasaules Diabēta dienu, kas tiks atzīmēta 14.novembrī, pacientu biedrība ParSirdi.lv, aicina pievērst uzmanību cukura diabēta saistībai ar sirds un asinsvadu slimībām, kas neārstētas palielina smagu komplikāciju un nāves risku.
Pieredzes stāsts: Cīņa ar krūts vēzi netraucē turpināt darba gaitas un karjeru
“Viss sākās 2023. gada pavasarī, kad es pati sev sataustīju veidojumu krūtī,” stāsta krūts vēža paciente Irina Krasta, kurai slimību atklāja pietiekami savlaicīgi, lai sāktu efektīvu ārstēšanu, kam viss nepieciešamais bijis pieejams.
Audiologopēds – palīgs bērna runas attīstībā
Par to, cik būtiska bērniem ir pareiza runas attīstība, šķiet, nevienam šaubu nav. Tā ir tieši saistīta ar bērna kognitīvo, emocionālo un sociālo attīstību, ar to, kā bērns varēs vēlāk dzīvē īstenoties, iejusties sabiedrībā, galu galā – cik kvalitatīva un laimīga būs viņa dzīve pieaugušā vecumā.
Terapeite: Par ko var liecināt pārlieku biežas dusmas un aizkaitinājums?
It kā jau nekas īpašs nav noticis, un dzīve rit kā ierasts, tomēr pēkšņi pamani, ka arvien biežāk pārņem aizkaitinājums, sarūgtinājums un neapmierinātība, savukārt enerģijas un spara šķietami kļūst arvien mazāk. Par ko liecina negatīvās emocijas un kā ikdienā parūpēties par mentālo veselību un tās profilaksi, stāsta kognitīvi biheiviorālās terapijas (KBT) speciāliste, narkoloģe un sertificētā farmaceite.