Ārste: CPV gadījumā – nav vīrusa, nav vēža
Kaut arī kampaņu bijis gana daudz, sabiedrības vēlme pasargāt jauniešus no cilvēka papilomas vīrusa (CPV) izraisīta vēža ir rīcībā nepastāvīga, jo ap kādu kampaņu laiku šī interese uzlabojas, pēcāk atkal mazinās, intervijā norāda Latvijas Kolposkopijas biedrības priekšsēdētāja ginekoloģe Olga Plisko.
Kā pasargāt dzirdi svētkos un ikdienā?
Vides piesārņojums, trokšņi un citi ikdienas kairinātāji ietekmē dzirdes kvalitāti. Būtisku kaitējumu dzirdei var nodarīt arī akūti trokšņi, piemēram, skaļa mūzika, uguņošana vai pat spalgs kliedziens ausī.
Kad pārslodze, stress un vientulība min uz papēžiem: Kā svētkos nepazaudēt sevi?
Ziemassvētku laiks ikkatram jo īpaši saistās ar kopā būšanu, dāvināšanas prieku un svētku burvību. Taču realitātē papildus priekam un pozitīvajām emocijām ne viens vien piedzīvo spēku izsīkumu, vientulību vai augstu ekspektāciju radītu vilšanās sajūtu. Lai saglabātu emocionālo līdzsvaru un prieku svētku laikā, svarīgi ne tikai gādāt par apkārtējo labsajūtu, bet arī neaizmirst parūpēties par sevi.
Svētku sezona bez raizēm: 7 padomi veselības saglabāšanai
Tuvojoties gada vieniem no sirsnīgākajiem svētkiem, Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) vēlas draudzīgi atgādināt, ka rūpes par veselību ir labākā dāvana sev un citiem, lai Ziemassvētku un Jaunā gada svinības noritētu droši un veselīgi, lai slimība vai negadījumi tos neaptumšotu un jūsu plāni netiktu izjaukti.
Mierīgu svētku formula. 6 efektīvi ieteikumi pirmssvētku satraukuma mazināšanai
Gada nogales svētku laiks asociējas ar pozitīvām emocijām, vienlaikus tas mēdz izvērsties arī fiziskās un emocionālās noturības maratonā. Dāvanu sagādāšana, pienācīgas atpūtas trūkums un svētku plānošana ir biežākie satraukuma cēloņi.
Ģenētiķe: Piedzimšanu ar neirofibromatozi nevar paredzēt
Neirofibromatoze ir ģenētiska saslimšana – tā ir slimība, ar kuru gēnos jau piedzimst, tomēr tā izpaužas atšķirīgi, un arī no vecākiem to iespējams gan iegūt, gan neiegūt, tāpat tā var izveidoties pat tad, ja vecākiem nemaz nav šīs slimības. Un tāpat to var nodot un var nenodot tālāk – viss ir neskaidri, jo to nav iespējams prognozēt
Apledojums, sniegs un slapjdraņķis: Kā uz ceļa pasargāt sevi un citus?
Decembris ir ne tikai Ziemassvētku gaidīšanas laiks, bet arī ziemas sezonas sākums, kad svarīgi atcerēties par savu un savu tuvāko drošību. Aukstākam laikam iestājoties, sniegs, slapjdraņķis un slideni ceļi var radīt sarežģītus braukšanas un pārvietošanās apstākļus.
Ziemassvētku eglīte – ne tikai svētku dekors, bet arī sabiedrotais cīņā ar saaukstēšanos
Egle, kas ik gadu priecē mūs ar savu skaistumu Ziemassvētku laikā, var būt ne tikai svētku dekors, bet arī vērtīgs sabiedrotais veselības uzturēšanā. Latvijas skuju kokiem, piemēram, eglei un priedei, piemīt antibakteriālas un antiseptiskas īpašības, kas palīdz stiprināt imunitāti un uzlabot elpceļu veselību.
Infektologs: Ir jāpieņem realitāte – HIV attiecas uz ikvienu
HIV infekcija jau kādu laiku no biedējošas slimības ir kļuvusi par labi ārstējamu un kontrolējamu hronisku slimību. Arī Latvijā. Ar nosacījumu, ja tā atklāta laikus. Bet laikus atklāt slimību iespējams tikai regulāri veicot HIV testus. Ikvienam cilvēkam, īpaši seksuāli aktīvos gados.
Padomi locītavu veselībai – kā rūpēties par kustību brīvību? Reklāmraksts
Locītavas ir ķermeņa kustību mehānisma pamats. Uzziniet, kā saglabāt locītavu veselību un kustību brīvību ar praktiskiem padomiem!