Kā motivēt sevi un neizvairīties no fiziskām aktivitātēm? Iesaka trenere
Turpināt nodarboties ar fiziskām aktivitātēm Covid-19 epidēmijas laikā daudziem pietrūkst motivācijas. Vienlaikus veselības speciālisti nepaguruši stāsta, ka aktīvas kustības ir vitāli nepieciešamas, jo šobrīd nekas nav svarīgāks par pašu veselību.
Pieredzes stāsts: Arī esot bērniņa gaidībās, nedrīkst aizmirst par fiziskām aktivitātēm
Profesionālajiem sportistiem svarīgi ne vien uzturēt sevi labā fiziskajā formā, bet nostiprināt sevi arī psiholoģiski. Tomēr pienāk brīži, kas izmaina līdz šim ierasto dienas ritmu. Par to, kā mainījās ik dienas fiziskās aktivitātes, esot bērniņa gaidībās, un kā tam pielāgoties, pieredzē dalās latviešu vieglatlēte, soļotāja un garo distanču skrējēja.
6 iemesli, kāpēc nūjošana ir populārs sporta veids
Nūjošana ir viena no visstraujāk augošajām sporta aktivitātēm pasaulē un arī Latvijā – pēc Latvijas Tautas sporta asociācijas aplēsēm Latvijā ar nūjošanu nodarbojas vairāk nekā 30 000 iedzīvotāji, un šis skaits ar katru gadu aug. Tam iemesls ir gluži vienkāršs – nūjošana ir izteikti demokrātisks sporta veids, kas piemērots jebkādas fiziskās sagatavotības un vecuma cilvēkiem.
5 padomi, kā veikt kvalitatīvu skaistumkopšanu mājas apstākļos: Iesaka farmaceite
Pavasaris ierasti ir laiks, kad pastiprināti rūpējamies par skaistumkopšanu un sejas un ķermeņa ādas labsajūtu. Sievietes vēlmi izskatīties skaistai nav atcēlusi arī globālā pandēmija, iespējams, tieši pretēji – vēl vairāk vēlamies justies labi. Taču koronavīrusa laikā skaistumkopšanas iespējas ir ierobežotas...
Pieredzes stāsts: Kā neizdegt, ilgstoši mājās aprūpējot smagi slimu tuvinieku?
Dzīve mums mēdz piespēlēt dažādus - gan vieglākus, gan grūtākus pārbaudījumus. Viens no tādiem ir tuvinieka smaga slimība vai invaliditāte. "Pirms paši piedzīvojām šo situāciju, nespējām iedomāties, cik nomācoša ilgtermiņā tā var būt un cik ļoti daudz enerģijas prasa visai ģimenei pat tad, ja aprūpes pienākumi ir sadalīti," pieredzē dalās rīdziniece Māra (vārds mainīts).
Kā uzlabot fizisko labsajūtu un darba efektivitāti, strādājot no mājām?
Darbs no mājām kļuvis par jauno ikdienu lielai daļai strādājošo, un vēl teju mēnesi daudzi no mums birojos neatgriezīsies. Iekārtot veselībai nekaitīgu darba vidi mājas apstākļos var būt gana izaicinoši, taču ne neiespējami.
Kā pareizi veikt kardiotreniņu un stiprināt sirdi mājas apstākļos?
Pašizolācija un pulcēšanās ierobežojums nav iemesls atstāt novārtā savu sirdi. Tagad tās spēks un organisma izturība ir īpaši svarīga, tādēļ bez kardiotreniņa jeb aerobās slodzes neiztikt. Kā todarīt mājas apstākļos?
Kā pareizi vingrot mājas apstākļos? Skaidro treneris
Šobrīd sporta klubi ir slēgti, treniņi atcelti un daudziem no mums ievērojami vairāk laika sanāk pavadīt mājās Covid-19 radītās ārkārtējās situācijas dēļ. Tādēļ īpaši aktuāls kļūst jautājums par to, kā nodrošināt pilnvērtīgas fiziskās aktivitātes bez ierastajiem treniņiem un dažādu organizētu sporta iespēju pieejamības. Ko varam darīt paši? Kā pareizi vingrot mājas apstākļos?
5 padomi ergonomiskam darbam vai mācībām no mājām
Ņemot vērā izsludināto ārkārtas stāvokli valstī, daudzi biroju darbinieki turpina darbu attālināti, visbiežāk – no mājām. Šonedēļ, atsākoties mācībām, arī skolēniem nākas pielāgoties attālinātam darbam jeb zināšanu apguvei. Lai nenodarītu pāri savai veselībai, darba un mācību vide jāiekārto ergonomiski, kā arī jāievēro atpūtas brīžu regularitāte.
Kā stiprināt ceļgalu veselību un izvairīties no savainojumiem? Skaidro speciālisti
Iestājoties siltākam laikam, uz ielām aizvien vairāk parādās skriešanas un riteņbraukšanas entuziasti, kas gatavojas vasaras fizisko aktivitāšu sezonai. Tomēr, atsākot aktīvi kustēties, ir jāatceras par ķermeņa gatavību paaugstinātai slodzei, kas sevišķi attiecināms uz ceļgalu veselību.